Omzet bolienveiling 19 miljoen gedaald 'Mijn hart gaat toch uit naar Tanzania Buurt stapt naar rechter 5De Vink hoort bij Voorschoten en is later door Leiden gepikt' PAGINA 10 REGIO DINSDAG 12 JULI 1988 Pater Jozef van Hensliergen uit Noordwijkerhout 40 jaar priester Pater Jozef van Hensbergen "Het liefst zou ik weer teruggaan naar Tanzania. Dat hangt echter van mijn ge zondheid af'. NOORDWIJKERHOUT - Pater Jozef van Hensbergen uit Noordwijkerhout viert za terdag (16 juli) zijn 40-jarig priesterfeest. Dit feit wordt een dag later herdacht tij dens een eucharistieviering in de St. Jozefkerk in Noord wijkerhout die wordt ge volgd door een receptie in Hotel Zeegers in de kust plaats. De jubilerende pater begon in 1935, na zijn lagere school tijd in de bollengemeente, aan zijn priesterstudie aan het klein-seminarie van de 'Paters van de Heilige Geest' in het Limburgse Weert en door Kees van Kuilenburg vervolgens aan het groot-se minarie in het Brabantse Ge- mert. Na zijn studie werd pa ter Jozef in 1948 door de toen malige pauselijke nuntius (de gezant van het Vaticaan) in ons land, mgr. Giobe, in Gemert tot priester gewijd. Het was een bewuste keuze die pater Jozef maakte voor de con gregatie van de Paters van de Heilige Geest. Een aantal kennis sen van de familie Van Hensber gen was lid van deze oude Franse congregatie. De congregatie werd in 1741 opgericht en zond missionarissen naar praktisch al le werelddelen uit. Op dit mo ment maken nog ongeveer 450 Nederlanders deel uit van deze orde. Zij werken onder meer in Afrika, Zuid-Amerika, Australië en Pakistan. Veel Nederlandse missionaris sen gingen naar Afrika. Vooral Tanganjika (het huidige Tanza nia) stond destijds sterk in de be langstelling van de Nederlan ders. "Dat land trok mij op de een of andere wijze ook enorm aan", aldus pater Jozef. "Waar schijnlijk omdat ik er als kind veel over had gehoord van mis sionarissen die bij ons over de vloer kwamen. De verhalen die zij over dat land vertelden maak ten enorme indruk op mij, zodat het al vroeg duidelijk werd dat ook ik naar Tanganjika zou gaan". Een jaar na zijn priesterwij ding vertrok de Noordwijker- houter dan ook naar het Afri kaanse land. Hij leidde in de eer ste weken na zijn aankomst een wat vreemd leven. "Je komt in een geheel andere cultuur, maar daar pas je je snel bij aan, zo is mijn ervaring. Zo snel ging die aanpassing dat ik mij al snel veel meer Tanzaniaan voelde dan Ne derlander. Elke keer als ik met vakantie in Nederland kwam, voelde ik mij weer wat meer ver vreemd van mijn vaderland. Dat komt vooral omdat je zo betrok ken bent met het leven van die mensen daar. Ik vind het leuk om bij mijn familie in Noordwij kerhout te zijn maar mijn hart gaat toch uit naar Tanzania", al dus pater Jozef. Onderwijs Na zijn aankomst in Tanganji ka werd pater Van Hensbergen voor een jaar leraar aan een mid delbare school. Daarna was hij 16 jaar als docent verbonden aan een seminarie. In 1966 kwam er een eind aan zijn loopbaan in het onderwijs en werd hij dorpspas toor. Die taak vervulde hij in een groot aantal parochies. Zijn laatste parochie in het bisdom Morogoro heeft hij zelf met hulp van Tanzaniaanse collega's opge bouwd. "Dat heb ik als zeer ple zierig ervaren, vooral ook door de inbreng van de inlandse gees telijken". In zijn Tanzaniaanse jaren leer de pater Van Hensbergen uiter aard ook vloeiend Swahili (de of ficiële taal in Tanzania) spreken. Het Swahili wordt zowel in Tan zania, Kenia, Zuidafrika als in Oeganda gesproken. "Ik heb het eens getest en kon mij tot in Cai ro redden met het Swahili. Dus je kunt dan wel van een belangrijke Afrikaanse taal spreken", zegt de pater. "De eerste jaren heb ik in het Engels les gegeven, maar toen was mij al duidelijk dat ik zo snel mogelijk Swahili moest le ren spreken en dat is goed gelukt en vooral later, in de parochies op het platteland, heb ik er veel plezier van gehad". Gedurende zijn verblijf in de voormalige Engelse kolonie heeft pater Jozef veel meege maakt. Daaronder in 1962 het uit roepen van de onafhankelijkheid' van Tanganjika. Deze onafhan kelijkheid heeft volgens pater Van Hensbergen veel voor Tan zania betekend. "De mensen kre gen het wat beter en vooral het onderwijs is sinds die tijd sterk verbeterd, maar ook veranderd. Toen het onderwijs nog in han den was van de missionarissen was het sterk Europees getint. Zoals bijvoorbeeld de kinderen in Suriname precies wisten waar het Groningse Rodeschool en het Limburgse Vaals lagen, zo was dat ongeveer ook vergelijk baar in Tanganjika. Dat is nu ge lukkig voorbij. Er wordt nu veel meer aandacht besteed aan de ei gen cultuur en dat is een zeer goede zaak. Dat wil niet zeggen dat alles wat er is veranderd even goed is, maar ik kijk liever naar de goede dingen en die zijn er ruim voldoende". Als een van de weinige Afri kaanse landen heeft Tanzania na de onafhankelijkheid een stabie le periode gekend. Pater Van Hensbergen schrijft dat vooral toe aan de kwaliteiten van de voormalige president, Julius Nyerere. "Tanzania bezit onge veer 120 verschillende stammen, maar die werken uitstekend met elkaar samen. Er is, watje in an dere Afrikaanse landen nog wel eens tegenkomt, geen overheer sende rol voor een bepaalde stam. Dat die verschillende stammen elkaar hebben gevon den, is vooral de verdienste van Nyerere. Hij maakt zelf deel uit van een kleine stam, maar wordt* allerwege gerespecteerd om zijn kwaliteiten en kennis. Dank zij die samenwerking is het dan ook gelukt om het land verder op te bouwen. Daarnaast draagt hij, evenals de andere leiders, de rooms-katholieke kerk een goed hart toe". Zoals overal het geval is. loopt evenwel ook de invloed van de missionarissen in Tanzania sterk terug. Bij de komst van pater Jo zef in 1949 waren er bijvoorbeeld niet minder dan 85 Europese missionarissen werkzaam in het bisdom Morogoro. Nu is dat te ruggelopen tot tien Nederlan ders, drie Polen en een paar In diërs. "De laatste 20 jaar is er nie mand uit Europa meer bijgeko men. Van Hensbergen vind dat overigens een goede zaak. "Wij moeten ons overbodig maken. Er zijn in die afgelopen jaren veel Tanzanianen tot priester gewijd en die nemen het over". "Daarnaast besef ik dat mijn generatie aan het uitsterven is. Een paar jaar geleden was er een zogenaamde jubilarissendag van missionarissen. Van mijn klas waren er van de negentien nog maar vier over. Dan word je wel duidelijk dat het ook nog slecht gaat met de belangstelling voor de priesteropleiding in ons land en in de andere Europese landen. Er is bijna geen aanwas meer. Gelukkig bestaat er in de missie landen nog wel interesse om priester te worden. Kortgeleden zijn er in ons bisdom nog 47 Tan zanianen tot priester gewijd. Dat is een prima zaak. Zij kunnen zich beter verplaatsen in de situ atie dan de Europeanen, ook al doen wij dat werk daar dan al tientallen jaren". Terugkijkend op zijn Afri kaanse leven zegt pater Jozef dat hij, als hij de keuze voor een tweede keer zou kunnen maken, opnieuw voor de missie zou kie zen. "De mensen in Afrika zijn veel tevredener dan de mensen hier, hoewel zij het een stuk slechter hebben. De levensom standigheden zijn vaak een stuk slechter dan in het westen. Des ondanks zou ik als dat mogelijk was het zo weer overdoen". Enorme aanvoer zorgt voor 'dramatisch' lage prijzen LISSE De omzet van de Coöperatieve Nederlandse Bloembollencentrale (CNB) in Lis- se is het afgelopen boekjaar gedaald met ruim 19 miljoen gulden. Nadat op 31 mei de ba lans werd opgemaakt, bleek dat de omzet op bijna 300 miljoen gulden bleef steken. De enorme aanvoer van bollen en de lage dollarkoers hebben het afgelopen seizoen voor soms 'dramatisch' lage prijzen gezorgd. De CNB boekte de laatste jaren het ene omzetrecord na het andere. Het afgelopen seizoen is volgens verwachting van het CNB-bestuur de omzet gedaald. "Een slechte, zaak voor de CNB en vooral voor de bollenbedrijven. Positief is ech ter dat de aanvoer groot was. He laas was de prijs zeker 10 tot 15 pro cent lager", verduidelijkt CNB-di- recteur H.G.M. Barnhoorn. "Zo hebben we ongelooflijk veel gla diolen verkocht deze winter, maar die gingen soms voor slechts enke le centen per bol van de hand. Ook de tulpen brachten soms niet meer op dan twee tot drie cent". Naast een grote aanvoer door een zeer goede oogst, speelde ook de lage dollarkoers de handel parten. A. van Zeist van de Hobaho-vei- ling bevestigt dat het afgelopen jaar niet best is geweest. Alhoewel de Hobaho als commercieel bedrijf met kalendeijaren werkt, zijn de jaarcijfers nog niet bekend. "Naar verwachting zijn we nu wel over het dieptepunt heen. Dit jaar ver wachten we iets hogere prijzen. De bollenoogst is normaal tot redelijk te noemen, maar de aanvoer wordt zeker veel minder dan vorig jaar. Tevens kan de gestegen dollar koers bijdragen aan een hogere winst", meent Van Zeist, al blijft het volgens hem de komende we- Muilkorf voor agressieve pitbull-terriër ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen heeft de eigenaar van een pitbull-terriër die in maart een kat doodbeet aan de Assum- burg, verplicht het dier voortaan uit te laten met een muilkorf. Slechts wanneer een hond zich agressief gedraagt, kan de gemeen te tot een dergelijke maatregel overgaan. De verplichting is der halve niet van toepassing op de overige bezitters van pitbulls. "Het had net zo goed een herder kunnen zijn", aldus een woordvoerder van de gemeente. Overigens is elke Alphense hon- debezitter verplicht zijn dier bui tenshuis aan te lijnen. In het geval van de pitbull-terriër was dat ook gebeurd. Het beest was er echter in geslaagd zich los te rukken en had vervolgens de kat doodgebeten. ken afwachten hoe de 'vraag zich ontwikkelt'. De eerste veilingen zijn volgens de Hobaho daarvoor niet maatgevend. Dieptepunt Ook bij de CNB verwacht men dat het dieptepunt voorbij is. Het veilingseizoen bij de CNB is van middag geopend met eerste veiling om 13.30 uur. De komende maan den wordt drie keer per week in Lisse geveild, waarbij de veiling op donderdag al om acht uur begint. Overigens gaat slechts tien procent van de handel via de veilingklok- ken en de rest via het handelscen trum en de vertegenwoordigers van de CNB. De omzet via de veilingklok is het afgelopen seizoen gedaald van 23,6 tot 19,6 miljoen gulden. Een omzetdaling van 16,5 procent. Daar staat tegenover dat de aanvoer van bollen voor de veiling met 17 pro cent is gestegen. "De veiling van de CNB wordt steeds aantrekkelijker. Niet in de laatste plaats door de res tituties aan zowel verkopers als aan kopers. Dat is een belangrijk argu ment om te kiezen voor een coöpe ratie boven een veilingbedrijf als de Hobaho". meent Barnhoorn. De laatste vier jaar heeft de CNB acht miljoen gulden terugbetaald aan de kopers en verkopers. Dat is 20 tot 24 procent van de betaalde provisie. "Ondanks de omzetda ling hebben we als coöperatie het afgelopen seizoen toch nog zoveel winst gemaakt dat we opnieuw tot restitutie overgaan. Volgens de laatste berekeningen zullen we 2,3 miljoen gulden terugbetalen. Ook dan houden we nog genoeg winst over voor het plegen van investe ringen", meldt Barnhoorn trots. "Tot vorig jaar hebben we geen schulden gehad. Alleen voor de miljoenenverbouw in Lisse heb ben we een kleine lening moeten afsluiten bij een bank. We mogen gerust stellen dat de CNB als groot ste en beste organisatie financieel gezond is en nog verder zal groei en", verwacht de directeur van de 1700 'leden tellende coöperatie. "Naast de restitutie kennen we na melijk geen veilplicht. Het is bo vendien toch niet tegen te houden dat steeds meer buiten de veiling om wordt verkocht". Toppositie Om de toppositie van de CNB te behouden, wordt er flink aan de weg getimmerd voor het aantrek ken van nieuwe klanten en het be houd van de bestaande klanten. Naast de Hobaho en de particuliere bemiddelingsbureaus krijgt de CNB er volgend jaar nog een con current bij: de BSF. Dit bemidde lingsbureau is een dochteronder neming van de veiling Flora in Rijnsburg. "Het is begrijpelijk dat BSF naar Lisse wil, omdat Rijns burg buiten het bollencentrum ligt. Al hoewel de bollenteelt zich steeds meer over het hele land ver spreid in het bijzonder de noor delijke provincies en de Flevopol- der zijn in opkomst blijft Lisse het handelscentrum. Niet zozeer door de veilingen en bemiddelings- bureau's, als wel door het feit dat alle exportbedrijven in Lisse zit ten. Die bedrijven verhuizen niet, maar breiden juist uit", constateert Barnhoorn. De CNB heeft buiten Lisse nog een veiling in het Noord hollandse Bovenkarspel. De tree van de CNB aan de Gracht- weg in Lisse. De kantoren en het handelscentrum worden vrijdag officieel geopend. Vandaag is de eerste veiling ge houden. Eis vijfjaar cel voor bankrover AMSTERD AM/LEIMUI DEN Een 28-jarige man uit Heemstede die met een vriend op 29 mei van het vorig jaar 87.000 gulden buit maakte bij de overval op de Rabo bank in Leimuiden, hoorde giste ren voor het Amsterdamse ge rechtshof vijf jaar cel tegen zich Procureur-generaal mr. J. de Bruin noemde de drie jaar gevan genisstraf die de Haarlemse recht bank de man eerder oplegde 'aan de magere kant'. De man had bij de bewuste over val eerst geduldig in een rij van wachtenden plaatsgenomen voor een loket van de bank. Op het mo ment dat hij aan de beurt was haal de hij plotseling een pistool tevoor schijn en dwong de kassier een tas, die hij over de balie gooide, te vul len met geld. Toen dat was gebeurd maakte hij zich snel uit de voeten. ALPHEN AAN DEN RIJN - De bewoners van het Rigolettohof en Fideliohof in Alphen brengen mas saal de verkeersproblematiek in hun buurt onder de aandacht van het gerechtshof in Den Haag. Deze week gaat een brief van Rigoletto- hof-bewoonster G. Winterdijk op de bus. ondertekend door meer dan tachtig omwonenden. Zij kun nen met name op vrijdagavond en zaterdag hun auto niet bij hun huis kwijt, omdat alle parkeerplaatsen worden ingenomen door bezoe kers van winkelcentrum Ridder hof. Alphenaren in actie tegen parkeeroverlast deze zaak wordt geke- Voor de tweede keer in vijf jaar maakt Winterdijk de zaak bij justi tie in Den Haag aanhangig. Met succes protesteerde zij een aantal jaren geleden tegen het feit dat haar zoon een bekeuring had ge kregen, omdat hij z'n wagen ner gens anders had kunnen parkeren dan op de stoep aan de achterzijde van de woning. In de loop der jaren veranderde verder niets aan de si tuatie. Begin april werd voor het zelfde feit opnieuw een bekeuring uitgedeeld. Ook deze bon weigert Winterdijk te betalen. Dat kondig de ze direct al aan in een brief aan justitie en de gemeente Alphen om te bewerkstelligen dat nog eens se- Van de gemeente Alphen heeft ze tot op heden geen enkele reactie gehad. "Zelfs geen ontvangstbe vestiging, terwijl ik de brief per soonlijk heb bezorgd". Justitie liet destijds weten de brief om formele reden niet in behandeling te kun nen nemen. Dat is nu wel het geval De brief wordt opnieuw opge stuurd, mét de handtekeningenlijs ten die omwonenden op eigen ini tiatief hebben vergaard plus foto': die eep duidelijk beeld geven var de overlast. LEIDEN - "De Vink hoort eigen lijk bij Voorschoten en is later door Leiden ingepikt". Dat moest volgens kantonrechter mr. J.L.A. de Haan de verklaring zijn voor het feit dat een kaartje voor een treinrit vanaf Leiden, niet geldig is voor een rit vanaf station De Vink. door Willem Spierdijk Een Leidenaar was daarvan niet op de hoogte. Toen hij op het centraal station merkte dat hij iets thuis had laten liggen, be sloot hij vervolgens bij station De Vink op de trein te stappen. Juist tijdens het korte ritje naar Leiden centraal werd hij door een conducteur in de kraag ge vat. De verdachte wist niet dat zijn kaartje niet geldig was. "Kaartjes voor station centraal waren immers ook altijd geldig voor station Lammenschans", zei hij. De rechter wist ook niet dat voor De Vink een speciaal kaart je moest worden gekocht. "Wist u dat, mevrouw de officier?" Ja, hoor, dat wist de officier wel. De verdachte had voordat hij in de trein stapte trouwens best even kunnen informeren of zijn kaart je geldig was, vond de officier. Zij eiste een straf van 20 gulden en week daarmee af van het stan daardtarief van 75 gulden. De kantonrechter liet het bij dat be- drag. "U bent al gematst door de officier", vond hij. Kortste weg "De snelste weg van de hockeyclub in Oegstgeest naar Leiden-centrum loopt niet via de Hazenboslaan". Dat betoogde een Leidse student gisteren tij dens een zitting van de kanton rechter. De jongeman wilde met zijn betoog aantonen dat het on mogelijk was dat hij juist op de Hazenboslaan was bekeurd voor het rijden zonder licht. Ter ondersteuning van de be wering dat hij op de betreffende avond niet in die straat was ge weest, had hij zelfs een getuige meegenomen. Aan de hand van een plattegrond liet hij de kan tonrechter zien wat de kortste weg naar Leiden is. "U heeft die overtreding toch wel begaan", vroeg de kanton rechter. Dat bevestigde de verdachte, maar hem was een overtreding op de Hazenboslaan te laste ge legd en die had hij niet begaan. De student had beter zijn mond kunnen houden, achteraf gezien. De officier van justitie was wel zo bereidwillig even uit te leggen, welk verweer de ver dachte had moeten voeren om voor vrijspraak in aanmerking te komen. "Als u nu had gesteld dat u op de betreffende avond twee keer bent aangehouden dan was het niet voldoende duidelijk om welk feit het ging. Uit uw verkla ring hier blijkt dat u weet om welke overtreding het ging", zei de officier. De kantonrechter was het met de officier eens en veroordeelde de verdachte tot een boete van twintig gulden. Levensduur Geen van de verdachten had overigens veel succes met het verzet tegen een dreigende boe te, hoewel sommigen nogal wat tijd hadden geïnvesteerd om on der de straf uit te komen. Een scooterrijder had al op de avond van de bekeuring hij reed zon der achterlicht een uur gespro ken met de agent die hem een bon gaf. Ook had hij nog eens een brief geschreven aan de officier van justitie dat hem in dit geval niets te verwijten viel. Het achterlicht van zijn scooter was tijdens het rijden uit gevallen. "Iedere lamp heeft een beperkte levensduur, ook mijn achterlicht", stelde de verdachte. 'Ik rijd zoals veel motorrijders dag en nacht met licht aan, om dat het veiliger is. Als ik geweten had, dat m'n achterlicht was uit gevallen, had ik het onmiddellijk gerepareerd", aldus de Leide- De officier van justitie vond dat de scooterrijder er maar voor had moeten zorgen reserve lampjes bij zich te hebben. In dat geval had hij vermoedelijk van de politie ook geen bekeuring ge had. Zij eiste 65 gulden en de rechter was het daarmee eens. Pech Ook een Hillegommer zag zijn verweer tegen een bekeuring niet gehonoreerd. Hij had inge haald op een plaats waar het niet mocht, reed toen in een auto die niet was gekeurd, waarvan bo vendien de uitlaat niet in orde was. De verdachte wilde wel toe geven dat zijn wagen geen apk- keuring had ondergaan, maar dat hij op de betreffende weg niet mocht inhalen, was hem niet be kend. En met de uitlaat had hij wel bijzonder veel pech gehad. Juist voordat hij was aangehou den, was hij op bezoek geweest bij een vriend, die woonde aan een weg die nogal slecht was on derhouden. Daar was er een gat in zijn uitlaat gekomen. De kantonrechter leek aanvan kelijk wel gevoelig voor het be toog van de verdachte. Toen hij echter bemerkte dat de verdach te het verhaal van de uitlaat niet tegen de politie had verteld, be gon hij toch aan de geloofwaar digheid van de Hillegommer te twijfelen. "Als u dit ook aan de politie had verteld, had ik u mis schien wel geloofd. Nu scheelt het u 65 gulden", zei de rechter tegen de verdachte die uiteinde lijk met een boete van 275 gulden naar huis ging. DINSDAG 12 JULI Alphen vliegende brigade, kinderspe len bij speeltuin Bloemhof en aan de Cantatestraat, van 13.30 tot 15.30 uur. Hoofddorp informatieavond inzake het ontwerp-bestemmmgsplan lande lijk gebied, in "De Deining" te Hoofddorp, aanvang 19.30 uur. Katwijk Vredeskerk. orgelconcert Klaas Jan Mulder, 20.15 uur. Leiden Pieterskerk, spektakel Lode- wijk Napoleon, aanvang 22.30 rock en roll avond in de cafés rond de Beestenmarkt met o.a. het Tilt-team, aanvang 21.00 uur. Hooglandse Kerk. Orgelcon cert Rijk Jansen, aanvang 14.00 ritten met de paardentram van af het Stadhuisplein. oecumenisch avondgebed van 19.00 tot 19.30 uur in de Oud Ka tholieke Kerk aan de Zoeterwoud- se Singel. Noordwijk Strandpaviljoen Willy Noord, Badgasten snelschaaktoernooi, aanvang 19.30 uur, Koningin Wilhelmina Boule vard. Vuurwerk, aanvang 23.00 Leeuwenhorst Congrescenter, Modeshow mevrouw Riem Vis, aanvang 20.00 uur. Voorschoten rondleidingen Kasteel Duiven voorde, aanvang 14.00 en 15.30 uur, aan de Veurseweg. Warmond Park Groot Leerust, kinder- markt voor kinderen t/m 12 jaar, aanvang 13.00 uur, spelavond liergooien, aanvang 13.00 u oude gymzaal, pleintje bij de pomp, expositie Warmonders voor Warmonders, van 19.00 tot 21.00 uur. De Kagerplassen, zeilwedstrij den Kaagweek, gehele dag. Ut Sloepie, swingavond, aan vang 21.30 uur. WOENSDAG 13 JULI Alphen vliegende brigade, kinderspe len bij speeltuin Kindervreugd en Boskoop kindervakantieweek: indianen- dag in Het Praathuis, aanvang Hoofddorp raadscommissie emancipatie zaken, aanvang 09.00 uur. Katwijk Oude Kerk (Boulevard) woens dagavondzang met Evangelisa tiekoor, aanvang 20.00 uur. duinwandeling olv boswachter, Soefitempel (Sportlaan), aanvang 10.00 uur Lelden Pieterskerk, muziekspektakel Lodewijk Napoleon, aanvang 22.30 uur jazz-avond in diverse cafés rond de Beestenmarkt, aanvang 21.00 uur vrouwenkerkplein, reuzenschil- dering, aanvang 10.00 uur. Hooglandse Kerk, concert En gels jongenskoor Papplewick Boys Choir, aanvang 13.30 uur, orgelconcert door finalist Haar lems orgelconcours, aanvang 20.00 uur ritten met de paardentram, van af 11.00 uur, Stadhuisplein, om 14.00 uur poppenkast Garenmarkt, kermis, aanvang Noordwijk Grole kerk(Noordwijk-binnen) populair klassiek concert Perth- Youth Orchestra uit Schotland, aanvang 20.00 uur. N.H. Kerk, woensdagavond zang met Chr. Mannenkoor Jubi late uit Katwijk, 20.15 uur. kinderbal. Huis ter Duin, met kinderentertainment door Dick Camu, aanvang 18.00 uur. Voorschoten Kasteel Duivenvoorde, rondlei dingen om 14.00 en 15.30 uur, aan de Veurseweg. Warmond Op De Baan. kermis, vanaf 13.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 10