Wie de jeugd heeft, moet ze bezig houden Spanje houdt kans op Seoul SpoorptTV Roodenburg-v<x>rzitter Winers al 23 jaar 'kampchef in Zeist Sabonis nog lang niet fit Dubbele verrassing Maarten Kallenberg Uur van de waarheid voor adeten van De Spartaan iqurlnk^l citfersléfim ZEIST - Leidenaar Ruud Wiggers loopt al 23 jaar onafgebroken chef te zijn in de bossen van Zeist, waar het sportcentrum van de KNVB is geves tigd. Het zal hem wellicht niet opvallen, maar hij handelt daarmee geheel in strijd met de traditie van het Zeister bos. Want on danks de uiterlijke schijn door Rob van der Zanden is dit gebied niet bepaald een rustige werkplek. Ve le chefs en andere bazen bleken door de jaren niet stressbestendig genoeg om onder de dennebomen te functioneren en haak ten vaak vroegtijdig af. Al dan niet vrijwillig. Wig gers ervaart de groene om geving echter heel anders. Hij fungeert als 'kamp- chef tijdens de jaarlijkse jeugdsportkampen van de voetbalbond en ontvangt in de zomermaanden hon derden pupillen en junio ren uit het hele land. Want wie de jeugd heeft, moet ze ook bezig houden. Hoewel de KNVB veertig jaar geleden al met de kampen be gon, laat de bekendheid onder de voetbalverenigingen nog steeds te wensen over. Najarenlang met een terugloop van deelnemers te hebben gekampt, blijken de va kantieweken de laatste twee jaar weer aan te slaan. De organisato ren voeren een iets agressiever pr-beleid en dat blijkt te werken. Een betere reclame dan dat Ruud Gullit als broekie van het Amsterdamse Meerboys ook ooit op het kamp bivakkeerde is er bovendien niet. Kijk eens wat er jaren later van hem is gewor den... Op de kampen worden echter niet alleen de fijne kneepjes van de voetbalsport bijgebracht. Ook Gullit heeft zich als pupil bezig gehouden met zaklopen en speurtochten door het Zeister bos. Want die onderdelen zijn tij dens de jeugsportkampen net zo belangrijk als het edele spelletje zelf. Concurrentie "We hebben enkele jaren gele den de concurrentie van de voet balkampen gehad en dat wekte de verwarring in de hand", meent Ruud Wiggers. "Maar op die voetbalkampen gaat het puur en alleen om het bijbrengen van techniek en dergelijke door een bekende voetballer. Ze zitten meestal ook op Zeist. Maar 's avonds is er niets te beleven voor de deelnemers en dan komen ze bij ons neuzen. Want wij hebben wel een schema dat de hele week is gevuld van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Weer of geen weer". In Maarsbergen en Venray staan ook tentenkampen opge steld, maar Zeist trekt toch het meest en biedt daarbij de beste faciliteiten. De jeugd zet zijn zin nen op het KNVB-sportcomplex in het midden van het land in de hoop en passant nog een glimp op te vangen van enige vedetten Maar in de zomer hebben die weinig te zoeken in Zeist en bo vendien is hun afwezigheid min of meer de oorzaak van de aan wezigheid van de vedetjes in spé. Dus de kans op een confrontatie is miniem. Als troost mogen de voetballers wel het pas twee jaar oude spelershome op het sport centrum gebruiken, waar nor Ruud Wiggers als 'kampchef tijdens de broodmaaltijd tussen de jongens van VCA uit St. Agatha. "Waar ligt. dat gat dan?" (foto Joop van zeitreidi Het aantal kampeerders per club varieert van tien tot meer dan dertig. In sommige gezel schappen bevinden zich ook meisjes. Het idee van de jeugd sportkampen lijkt een beetje op scouting. 'Hopman' Ruud Wig gers is het met die vergelijking wel eens. "Maar we blijven toch vooral in de gaten houden dat het voetballers zijn Dat moet ook centraal staan in de activiteiten. Verder hebben we spelletjes die niks met voetbal te maken heb ben en als afsluiting is er bij voor beeld een door de jongens en meisjes zelf georganiseerde ker mis op het kamp". Hoewel in deze eerste kamp- week de weergoden laten mer ken dat ze niet voor kindervrien den moeten worden versleten, zit de stemming er goed in op het sportcentrum. De staf heeft altijd een alternatief programma in de la en dus is de jeugd de hele dag druk bezig Op dinsdagochtend staan de velden na een dubbele wolkbreuk zowat blank, maar het kunstgrasveld is beschikbaar en bespeelbaar. Desnoods gaan ze er eerst even met de trekker overheen. In tegenstelling tot het weer stralen de gezichten wèl. Uitzon deringen zijn er altijd; kleintjes die het ochtendhumeur maar niet kwijt raken na vroeg in de ochtend aan de verkeerde kant uit de slaapzak te zijn gerold. maal gesproken alleen de helden in vertoeven. Slapen m het 'ho me' mag overigens alleen de 'kampchef en zijn gevolg. De ruim tweehonderd kinderen sla pen in de 24 door de KNVB opge stelde tenten. Deze week zijn de jonge voet ballertjes weer neergestreken in het kamp. Voetbalvereniging Balkbrug uit Balkbrug, SCD'33 uit Deest, VCA uit Sint Agatha enzovoorts. Clubs uit de Leidse regio zitten er niet bij. Dat kan te maken hebben met een soortge lijk kamp dat de afdeling Leiden van de KNVB in Katwijk heeft opgericht. In het verleden was dat anders. Wiggers' eigen club Roodenburg maakte bijvoor beeld geregeld gebruik van het complex in Zeist. Dat gebeurde al in de tijd dat de voorzitter zelf nog maar een paar turven hoog was. Wiggers: "Ik heb het hier altijd gezellig gevonden. Toen ik te oud was voor de kampen, heb ik me gemeld als vrijwilliger voor de organisatie. Het is een en al hobbyisme dit werk, ik doe het naast mijn baan als leerkracht. Er is een werkgroep jeugdsport kampen onder begeleiding van de KNVB, maar verder moeten we gewoon alles zelf doen en ook betalen. Jaren geleden stelde de bond nog een bedrag beschik baar. Nu moeten we onszelf be druipen. Dat betekent dat we per deelnemer 130 gulden vragen". Kunstgras Terwijl de spelers van Hei- nenoord het kunstgras bijna op vreten om een potje kegelvoetbal te winnen, zwerft één van de pu pillen verloren rond over het he le speelveld. Hij is altijd aan speelbaar, maar staat niet echt te springen om de bal. Zijn speciali teit is denne-appels rapen en in de middencirkel heeft hij al een soort magazijn ingericht. De lei ders laten hem maar begaan. Ie der zijn hobby. Volgens Wiggers is er bij de uitzonderingsgevallen ook vaak heimwee in het spel. "Daarom ben ik ook zo'n tegenstander van die oudermiddagen. Op donder dag mogen vader en moeder al tijd komen kijken. Dan komen de echte heimweeklanten boven drijven. Pa en ma kunnen beter thuisblijven vind ik. Hoewel de wat oudere deelnemers het wel weer lekker vinden om op deze manier financieel bi j te tanken" De tevredenheid onder de meute blijkt nog eens ten over vloede als de 'kampchef 's mid dags van elke vereniging een spelertje bij zich roept. Deze spe- lersraad komt regelmatig bijeen om eventuele klachten en sug gesties naar voren te brengen. Omdat de leiders van de clubs vaak de meest mondige spelers naar de vergadering sturen, ont staat er een interessante bijeen komst. Alle verschillende talen die Nederland rijk is, zitten aan tafel en soms is er echt niks van te verstaan. De voorzitter wendt als leer kracht zijn talenknobbel aan, maar heeft nóg moeite. Als ie mand vraagt of de spelers mis schien 'magge balie' antwoordt Wiggers dat ze dat 'al de hele dag doen'. Maar de jongen bedoelt 'bellen', hij wil zijn moeder even spreken door de telefoon. Ergens in het verre zuiden waarschijn lijk. "Ja kijk, ik mag dan wel onder wijzer zijn, maar waar jullie alle maal vandaan komen, niet te ge loven. VCA uit Sint Agatha, nooit van gehoord, waar ligt dat gat dan?", grapt Wiggers tegen een van de afgevaardigden. De overigen schieten in de lach. Sint Agatha is gemeente Cuijk, pro vincie Noord-Brabant. "Maar ja, ik kan natuurlijk ook wel tachtig plaatsnamen in Nederland noe men waar jullie nog nooit van ge hoord hebben", probeert hij de jonge Brabanders weer voor zich te winnen. ROTTERDAM Ook de vijfde speeldag van het Pre-Olympisch Toernooi heeft nog geen beslissing gebracht over de bezetting van de drie beschikbare plaatsen voor de Spelen in Seoul. De Sovjetunie bleef met een in drukwekkende vertoning tegen Groot-Bnttannie (123-83) van kracht en snelheid weliswaar onge slagen, maar wanneer Spanje en Italië er vandaag en morgen in sla gen om de Sovjets te kloppen, dan komt de riante positie van de Sov jets nog in gevaar. Zelfs Europees kampioen Grie kenland maakt ondanks de duide lijke en verdiende nederlaag tegen het imponerende Spanje (84-91) nog een kans(je). De Grieken kun nen, indien Italië en Spanje hun laatste twee duels verliezen, nog op gelijke hoogte komen met de Medi terrane rivalen. In dat geval beslist het onderling doelsaldo. Grieken land moet dan vanavond de Italia nen met minstens zestien punten verschil verslaan. Een onmogelijke opgave, maar dat werd een week geleden ook gedacht van het Britse team, dat veertien punten moest goed maken tegen Nederland en uiteindelijk uitkwam op plus twin tig- Het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' was opnieuw goed bezet, zo dat de organisatie bekend kon ma ken dat het begrote aantal toe schouwers was gehaald en het POT niet langer het gevaar loopt van een tekort op'de begroting. De gedach te ton winst zit er echter niet in. ROTTERDAM - Amerikaanse doktoren raden Sovjet-basketbal ler Arvidas Sabonis af om in sep tember deel te nemen aan de Olym pische spelen van Seoul. Eerder deze week had Sovjet-coach Gom- lesky in Rotterdam verklaard dat zijn sterspeler fit genoeg zou zijn om in Seoul zijn plaats in de basis in te nemen. Sabonis wordt beschouwd als de beste basketballer van Europa. De speler van Zalgiris Kaunas is al ge ruime tijd ernstig geblesseerd aan zijn Achillespees en heeft na mis lukte behandelingen in Finland toestemming gekregen om zich in de Verenigde Staten te laten opere ren. Sinds april verblijft Sabonis in Portland, waar het plaatselijk prof team de Trailblazers de supercen ter na de Spelen definitief hoopt in te lijven. Sabonis heeft in een reactie op de woorden van Gomelsky laten weten dat hij zelf wel zal bepalen of hij fit genoeg is om in Zuidkorea in het veld te verschijnen. De meeste aandacht ging uit naar de avondwedstrijden, al was de demonstratie van de door de ontketende Rimas Kurtinaytis (36 pnt, 75%*, 8 driepunters) om van te smullen. De Britten dachten tot 54- 54 leuk mee te komen, maar moes ten in luttele minuten ervaren dat de Sovjets drie versnellingen hoger konden spelen. Het verschil werd uiteindelijk veertig punten: 123-83. Joegoslavië, zonder de voor één duel geschorste Paspalj, herstelde zich tegen het ongeslagen Italië van de nederlaag tegen de Sovjetu nie. Al moest coach Ivkovic alle re gisters opentrekken om te verhin deren dat zijn jonge en realtief on ervaren ploeg opnieuw een voor sprong van vijftien punten (69-54) uit handen gaf. Antonello Riva (23 pnt) bracht het solide, maar slecht van buiten mikkende Italië nog te rug tot 76-72. maar de uitblinkende Vlado Divac (23 pnt. 9 rebounds) hielp de Zuidslaven aan de winst: 84-80. Het treffen tussen Griekenland en Spanje leverde behalve veel emoties, luidruchtige en sfeervolle taferelen op de volgepakte tribu nes, ook een boeiend spektakel op. De Grieken kenden een prachtige start, met een zuiver schietende Giannakis (16 pnt, 100%) en goed blokkende Fassoulas: 21-12. Lang zaam maar zeker echter trokken de Spanjaarden hun verdediging dicht en omdat de Hellenen het antwoord zochten in solistische ac ties (Gallis), waren de rollen snel omgedraaid. Christodoulou hield Griekenland tot rust nog bij (46-50), maar daarna dicteerden Antonio Martin (22 pnt) en de in Moskou uit een Spaanse moeder en Russische vader geboren Jose Biriukov (24 pnt) het spel. Het Griekse olympi sche vuur doofde snel. „De mythe is over", oordeelde coach Politis na de terechte 91-84 nederlaag, „we zijn terug in de realiteit". Programma: 14 uur Westduits- land - Groot-Brittannie, 16 uur Joe goslavië - Frankrijk, 19 uur Italië - Griekenland, 21 uur Spanje - Sov jetunie Zondag: 12 uur Frankrijk - Groot-Brittannie, 14 uur Grieken land - Westduitsland, 16 uur Italië - Sovjetunie. 18 uur Spanje - Joego slavië. HANS JACOBS Antonio Martin (14) scoort, gehinderd door de Griek Nicos Filippou, voor Spanje. De Spanjaarden maakten vrijwel zeker een einde aan de Griekse olympische droom. (f0t0 anpi SASSENHEIM/VOORSCHOTEN Janine Jünger en Madeion Ver- degaal kwamen gisteren in het vrouwenenkel B van het tennis toernooi in Sassenheim overtui gend een ronde verder. De organi satieperikelen legden een dusda nig zware belasting op Colinda Voskuil dat zij niet voldoende fit was om het Jünger moeilijk te ma ken (6-1. 6-0). Verdegaal maakte hardhandig een einde aan het op treden van de Eindhovense Ellen van der Heuvel: 6-0, 6-2. In het mannenenkel B bleven de nummers drie en vier van de plaat singslijst op de been. Marcel Vink moest de woensdag afgebroken partij tegen Marcel Lolling voltooi en. In de beslissende spelreeks trok Vink de zege met 6-3 naar zich toe.- Onno van Paridon versloeg Roy Mooyman met 6-4 en 6-1. Onno Guinau en Jan-Hein Ba der, in het dubbelspel een koppel vormend, ontmoetten elkaar in het enkelspel van de C-categorie. Vooral in de tweede spelreeks wist Bader zijn opponent goed bij te blijven, maar lijstaanvoerder Guinau bleek uiteindelijk toch de sterkste: 6-2, 7-6. Ronald Lammens moest het hoofd buigen voor Ray mond van der Linde (6-4, 6-3). Het vrouwenenkel C is de als eer ste geplaatste Ellen de Jong in een vroegtijdig stadium kwijtgeraakt. Tegen Astrid Leythen ondervond De Jong teveel hinder van een polsblessure en was genoodzaakt de strijd bij een 4-6,0-1 achterstand te staken. Kitty van der Zon ont deed zich in drie sets van Sandra Eykens: 6-3, 1-6, 6-4. Er deden zich gisteren een aantal vreemde ontwikkelingen voor op het tennispark van Forescate. Maarten Kallenberg won verras send van de nummer één van de B- categorie Marco Visser, maar ver loor vervolgens bijna net zo onver wacht in Cl van Maarten Soels. Soels ging op zijn beurt in het man nenenkel C2 weer onderuit tegen Gert-Jan Egberink. Marco Visser kende wel een heel kortstondig optreden in Voorscho ten. De speler van OLTC slaagde er al in de eerste ronde niet in de ver wachtingen van de wedstrijdlei ding waar te maken. Maarten Kal lenberg moest weliswaar de eerste set met ruime cijfers aan zijn tegen stander laten, maar haalde in de tweede en derde spelreeks de winst binnen. 1-6, 7-5, 6-1. De als tweede geplaatste Joost van Leeu wen verschafte zich wel een verde re doorgang in het toernooi door een overwinning op Marco Smit (7- 5, 6-1). Mark Fleischeuer kwam op zijn oude clubje goed voor de dag en won met 6-4 en 7-5 van Mark Mellema. Maarten Kallenberg, als tweede genoteerd, moest in het mannenen kel Cl Maarten Soels voor laten gaan: 6-3, 7-5. Lijstaanvoerder Erik Bolten voorkwam een vroegtijdige uitschakeling door Gert-Jan Egbe rink met 7-6 en 6-2 te kloppén. Winst en verlies werden gisteren 'broederlijk gedeeld. In de C2-cate- gorie boekte Egberink namelijk wel een zege door Soels op een ne derlaag te tracteren: 6-2, 6-2. In het vrouwenenkel Cl bleven de verrassingen achterwege. Nata lie van der Voort zette Henrike En gel met 6-0 en 6-4 aan de kant. E. Braaksma had weinig moeite met Esther Beljaars en hoefde slechts éen game af te staan (6-1, 6-0). Clau dia Witteman gaf Marijke Kramer goed partij, maar kon de nederlaag niet afwentelen: 6-4, 7-6. JETSKE GOUDMSIT De uitslag van de zesde etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1Yates (Eng) 52 kilometer in 1 uur. 3 minuten en 22 seconden (gem. snelheid 49,237 km/uur), 2. Visentini (Ita) op 14 seconden, 3. Rominger (Zwi) 0.23, 4. Nijdam (Ned) 0.41, 5. Solleveld (Ned) 0.49,6. Bugno (Ita) 1.04,7. Jurco (Tsj) 1.06, 8. Mottet (Fra) 1.08, 9. Bernard (Fra) 1.14, 10. Marie (Fra) 1.16, 11. Bauer (Can) z.t., 12. Delgado (Spa), 13. Golz (Wdl) z.t., 14. Duclos- Lassalle (Fra) 1.20, Gayant (Fra) 1.25.16. Müller (Zwi) 1.30, 17. Kuum (Nor) 1.31, 18. Lauritzen (Noo) 1.33,19. Blanco (Spa) 1.34,20. Brun (Fra) 1.36, 21. Vanderaerden (Bel) 1.40, 22. Herrera (Col) 1.41, 23. Stevenhaagen (Ned) 1.44. 24. Breukink (Ned) 1.46,25. Algemeen klassement: 1. Nijdam (Ned) 15 uur. 48 minuten en 49 seconden, 2 Bauer (Can) op 1 seconden, 3 Breukink (Ned) 0.21.4. Vanderaer den (Bel) 0.46, 5. Bernard (Fra) 1.03, 6. Visentini (Ita) 1.04, 7 Mottet (Fra) z.t., 8 Duclos-Lassalle (Fra) 1.27, 9. Brun (Fra) 1 30, 10 Golz (WDI) 1.37, 11. Criquielion (Bel) 1.41, 12. Rominger (Zwi) 1.42, 13. Kelly (Ier) 1.45, 14. Wilson (Aus) 1.50, 15. Delgado (Spa) 1.55. 16 Jerome Simon (Fra) 1.56, 17. Van Lancker (Bel) 2.13,18. Nulens (Bel) 2.14,19. Yates (Eng) 2.19,20. Indurain (Spa) 2.33,21 Pedersen (Den) 2.47,22. Ghirotto (Ita) 2.5123. Kuum (Noo) 2.52, 24. Marie (Fra) 2.55, 25. Veldscholten (Ned) z.t 26. Bugno (Ita) 2.59,27. Vichot (Fra) 3.00,28. Al- cala (Mex) z.t., 29. Haex (Bel) 3.03, 30. Parra (Col) 3.07. 32. Lubberding (Ned) 3.09, 33. Solleveld (Ned) z.t., 35. Zimmerman (Zwi) 3.13, 40. Van Vliet (Ned) 3.23. 45. Van der Poel (Ned) 3.30, 46 Rooks (Ned) z.t., 58. Hampsten (VSt) 3 52, 62 Jakobs (Ned) 4.03, 63. De Rooy (Ned) 4.05. 67 Stevenhaagen (Ned) 4.10,69. Fignon (Fra) 4 13. 74. Maassen (Ned) 4.21. 76. Van Orsouw (Nedl 4 23, 78. Winnen (Ned) 4.24, 80. Millar (Sch) 4 28. 81 Verhoeven (Ned) 4.33, 103 Theun.sse (Ned) 5.25, 115. Hanegraaf (Ned) 6.12, 119. Nij- boer6.35,126. Poels (Ned) 6.59,. 133. lammerls (Ned) 7.12, 135. Van Poppel (Ned) 7 22. 137 Beuker (Ned) 7.38,156. Kuiper (Ned) 9.09. 159 Hermans (Ned) 9.27, 183 Talen (Ned) 14 03. 189. Veenstra (Ned) 16.28,193 en laatste Ridau- ra (Spa) 19.57. Puntenklassement: i. Planckaert (Bel) 96 pun ten, 2. Kelly (Ier) 94,3. Vanderaerden (Bel) 88,4 De Wilde (Bel) 66,5. Hermans (Ned) 65.6. Bauer (Can) 64, 7. Rooks (Ned) 55, 8. Van der Poel (Ned) 51, 9. Nijdam/Van Poppel 49. Dagptoegenklassement: 1. Chateau d'Ax/Stan- ga 3.12.39, 2. Superconfex/Raas 0.15, 3. 7 Ele- ven/Guimard 1.56,4. Reynolds/Echavarn 2.46,5 Peugot/Legeay 2.49,6 Toshiba/Le Guilloux 2 58. 7. PDM/Gisbers 3.10,12. Panasonic/Post 3.49 Algemeen ploegenklassement: 1 Super confex/Raas 47.28.33,2. Panasonic/Post 0.013. Weinmann/Köchli 2.28, 4: Système U/Guimard 2.53, 5. Peugot/Legeay 2.53,6. Toshiba Le Guil loux 4.18,10. PDM/Gisbers 5.26. LEIDEN Morgen slaat het uur van de waarheid voor de atletiek verenigingen uit de Leidse regio. De finale van de landelijke compe titie wordt dan op verschillende plaatsen afgewerkt en die zou met name voor de mannen van De Spartaan wel eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben. De ploeg uit Lisse bezet na de voorron des de laatste plaats in de eerste klasse, wat, als dat zo blijft, degra datie inhoudt. Ook AV Holland zit nog in de gevarenzone, maar de Leidenaars staan er na twee wed strijden heel wat minder slecht voor dan de atleten uit Lisse. Veel zal afhangen van de vakan tieplanning van de atleten van de diverse degradatie-kandidaten. In Vught verschijnen de mannen van Holland in elk geval zonder werper Nico Kriatkow, die zijn vakantie niet meer kon omzetten voor de be langrijke finale, die met het oog op de Olympische Spelen op een on gebruikelijk vroege datum wordt afgewerkt. Tegenover de afwezig heid van de Beijerlander staat de terugkeer van Bas in 't Veld, die de speer een jaar lang heeft laten rus ten. De Leidse formatie moet het verder stellen zonder de gebles seerde 400 meter-loper Jaap Dirkx en de zieke polsstokhoogspringer Mare van Vliet. Ook De Spartaan zal niet in zijn sterkste opstelling verschijnen, maar de mannen uit Lisse zijn wat dat betreft al ruimschoots gewend aan afzeggingen. Mede daardoor bezetten zij vrij troosteloos de al lerlaatste plaats in de eerste klasse, waaruit drie verenigingen degrade ren. Alleen als alles meezit kan De Spartaan, enkele jaren geleden nog een verdienstelijke hoofdklasser, ook volgend jaar in de eerste klasse uitkomen. De kans dat de vrouwen van Hol land zich in de eerste klasse hand haven is veel groter. De enige onze kere factor is de terugkeer van Esther Schouten, die morgenoch tend uit het buitenland in vliegen de vaart naar Beverwijk moet door reizen om Yvonne van Dorp c.s. aan nog wat extra punten te hel pen. De Leidse atletes bezetten momenteel de achtste plaats. Num mer 11 en 12 degraderen naar de tweede klasse. De verwachtingen van de vrou wen van De Bataven zijn hoogge spannen. Als enige ploeg uit de re gio maken zij kans op promotie, hoewel de concurrentie in de twee de klasse groot is. In de onderste regionen is De Spartaan nog niet geheel in veiligheid. Datzelfde geldt voor de mannen van De Bata ven, die zich echter, gezien hun puntenaantal uit de voorrondes, morgen in Veldhoven weinig zor gen hoeven maken. ZATERDAG 15.30-16.30 Super: Super Sport 15.30-16.30 SKY: VFL Australian Rules Football: met wedstrijden uit de Victorian League. 16.25-20.25 BBC 2: Cricket: verslag van de finale in het Lordsstadion. 16.30-17.30 Super: Sportsworld: hoogte punten uit het verleden en het heden. 16.30-1730 SKY: International Motor Sports 16.30-18 05 BRT 2 Ronde van Frankrijk rechtstreekse reportage van de etappe van Wasquehal naar Reims 16.30-18 30 Ned 3 Studio Sport. Wiel rennen: reportage van de vandaag verre den etappe in de Tour de France en bas ketbal: wedstri|den in het Pre-Olympisch toernooi 18.00-19.00 Did 1: Sportschau 18 15-18.20 BBC 1: Sport. 18.45-19.00 BRT 1Tour '88: samenvat ting van de vandaag verreden etappe. 19.00-19.22 Ned 3 Studio Sport: samen vatting van de vandaag verreden etappe m de Tour de France 19.00-19 25 Ned 2 Veronica Sport met Sport Kort, snooker, de Tour de France en een Amenkaanse Indoor Soccerwed- stnjd 19 30-20.00 Did 3 Sporl im Westen 21 30-22.28 SKY Trans World Sport ac tueel sportnieuws aangevuld met histori sche. dramatische en humoristische hoogtepunten uit de sportwereld 22.00-23.15 Did 2 Das Aktuelle Sport- Studio. 22.20-22.50 Ned 3 Studio Sport: met o.a het Pre-Olympisch basketbaltoer- nooi. 22.30-23.28 SKY VFL Australian Rules Football 23.00-23 15 BRT 1 Sport op Zaterdag 23.10-00.00 BBC 2 Cricket samenvat ting van de finale in het Lordsstadion 01 00-01 45 BBC 2: Open Golf samen vatting van de vandaag gespeelde wed strijden tijdens de Open Schotse kam pioenschappen ZONDAG 14.30-15.00 Super: Super Sport. 14.30-20.05 BBC 2: Sunday Grandstand Met golf: vanuit St Mellion. autoraces de Grand Prix van Engeland en atletiek vanuit Nice. 15.00-15.30 Super: Motorsports Grand Prix in Frankrijk. 1500-16 00 SKY Monte Carlo Open Men's Golf 15 05-17 00 Did 1 ARD-Sport extra Au tosport De grote prijs van Engeland voor formule l-wagens in Silverstone 15 10-17 10 BRT 2 Autoraces recht streekse reportage van de grote Prijs van Engeland voor formule l-wagens op Si- verstone. 15.15-18.00 Ned 3: Studio Sporl. Wiel rennen: reportage van de vandaag verre den etappe in de Tour de France van Reims naar Nancy over 219 km en bas ketbal: wedstrijden in het Pré-Olympisch toernooi voor dames. 15.30-16.00 Super: Sportuitslagen. 16.00-16.30 Super: Gaelic Football: ver slag van een Gaelic- of Hurlingwedstnjd vanuit Ierland. 16.00-17.00 SKY: Trans World Sport: ac tuele uitslagen en hoogtepunten uit de sportwereld. 16.00-17.05 BRT 1 Ronde van Frankrijk rechtstreekse reportage van de etappe in de Tour de France 17 10-18 10 Did 2 Die Sport-Reportage 17.30-18 00 Ned 3. Studio Sport met het Pré-Olympisch basketbaltoernooi 18.10-18 40 Did 1Sportschau 18.30-18.45 BRT 1Ronde van Frankrijk samenvatting van de vandaag verreden etappe. 19 00-20.00 Ned 3: Studio Sport: met o.a. het Pre-Olympisch basketbaltoer nooi. 19.30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 19.50-19.58 Did 1 Sportschau-Tele- gramm. 20 10-20.45 BRT 1: Sportweekend 21.55-22.10 Did 2: Sport am Sonntag 22 20-23.18 SKY: The Bi-Centenmal Gold Cup: voetbalcompetitie tussen teams van Australië. Saoedi-Arabie. Ar gentinië en Brazilië Vanavond de wed strijd Argentime-Saoedi-Arabie 23 40-00 20 BBC 1 British Grand P'ix Highlights samenvatting van de auto races om de Grand Prix van Engeland voor formule l-wagens op Silverstone. 00 20-00.50 BBC 1 Athletics verslag van het atletiektoernooi in Nice. 01.35- BBC 2: British Grand Pnx sa menvatting.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14