'Oranje een mooie etalage Natalie van der Voort dringt door tot laatste vier Maand rast voor Drappers FD-zeilers deinzen nergens voor terug Richard van Poelgeest werkt toe naar NBA FIBA schorst spelers TOURINK^l CHEERS MM BBI .ömK®'M PAGINA 18 SPORT VRIJDAG 8 JULI 1988 VOORSCHOTEN/SASSEN- HEIM Drie van de vier halve finalisten van het vrouwenenkel B zijn bij het toernooi van Fores- cate bekend. Natalie van der Voort ontdeed zich gisteren met tweemaal 6-4 van Fleur Meyer en ontmoet waarschijnlijk Bionda Zonderop in de volgende ronde. De andere halve eindstrijd gaat tussen Karirt Croese en Nelleke Wijermans. Croese versloeg Eve lien Krul met tweemaal 6-2 en Wijermans zette Liselotte van der Bijl aan de kant: 6-2, 6-3. Bij de mannen gingen de en kelspelen van start. Martin Hoekstra kon het in de B-catego rie op eigen park tegen Maarten Kallenberg niet waarmaken. De C-speler liet zich niet imponeren door de krachtige opslag van Hoekstra en trok de winst met 6- 2, 4-6, 6-4 naar zich toe. Jasper van Marwijk kende een succes vol debuut in Voorschoten en wees Corian Mantouw met 6-3 en 6-4 terug. In het mannenenkel Cl heeft Marco Stals zich als eerste ge plaatst voorde halve finale. Stals ging tegen John van Overloop moeizaam van start, maar her stelde zich vooral in de derde spelreeks goed: 3-6, 7-6, 6-1 Geert-Jan Egberink boekte een duidelijke overwinning op Tim Bavelaar (6-1, 6-2). In het vrouwenenkel Dl zijn ook twee speelsters reeds tot de halve eindstrijd gevorderd. Koksma tracteerde toch wel enigszins verrassend Muriel Kengen op een nederlaag: 7-5, 6- 0. Ingrid Bavelaar, die I. van Zan ten met 6-1 en 6-2 versloeg, is de volgende opponente van Koks- ma. De nummers één twee van het mannenenkel Dl bleven be trekkelijk eenvoudig overeind. Walter Jacobs bleek te sterk voor Schilperoort (6-4. 6-2) en Raymo Bouwman behoefde nog eén ga me minder af te staan aan Mark Spigt: 6-4, 6-1. Hanneke en Ellen van dei- Heuvel betraden gisteren het strijdperk in Sassenheim. De Eindhovense zusjes zagen in dit toernooi een aangename afwisse ling van de vakantie. Hanneke had het met de loting niet al te zeer getroffen en vond Marqueri- te Patiwael tegenover zich. Pati- wael, toch wel één van de favo rieten voor de titel in het vrou wenenkel B, zegevierde met 6-1 en 6-0. Ellen slaagde er ten koste van Nicole Bader wel in haar op treden in deze regio te verlengen: 6-3, 6-4. In het mannenenkel B zette Jan-Willem Lugthart nogmaals een klinkende overwinning neer. Ditmaal was Ronald Lammens het slachtoffer. „Dit is echt ver schrikkelijk balen. Je leeft toch een beetje naar zo'n pot toe, maar het gevoel ontbrak totaal", con cludeerde Lammens na afloop. De ruime 6-0,4-0 voorsprong ver leidde Lugthart zelfs tot het uit proberen van een andere speel wijze. Ietwat onwennig ontpopte de Katwijker zich tot netbestor- mer, duidelijk niet zijn favoriete speltype. Het leverde Lammens op de valreep nog één game op. maar meer eer was er voor de speler van TEAN niet weggelegd (6-0,6-1). Marco van Trigt en Jack Manuputty plaatsten zich even eens voor de volgende ronde. Van Trigt won van Anton-Wil van Zoelen (6-3,6-2) en Manuput ty liet Johan Draulans na drie sets verslagen achter: 6-2, 4-6, 6- De plaatsing in het r kei C vertoont enkele manke menten. Martijn Royen, op de districtskampioenschappen nog lijstaanvoerder, was door de wedstrijdleiding waarschijnlijk even over het hoofd gezien. Zo kon het gebeuren dat Royen gis teren al Patrick Kieboom, de winnaar van de districstitel, trof. Kieboom won door middel van een tie-break weliswaar de eerste spelreeks, maar moest Royen in de tweede en derde set voor laten gaan (6-7, 6-2, 6-3). Olaf ten Bosch heeft zich in dit onderdeel als eerste voor de hal ve finale geplaatst. De nummer twee van de plaatsingslijst ver sloeg Marcel van Gaaien met tweemaal 6-3. Het genoegen van de winst (6-2,6-4) op Johan Drau lans was voor Vincent Zomer van korte duur. In de daaropvol gende partij tegen Jan-Hein Ba der kwam Zomer net te kort. Ba der trok voor eigen publiek de zege met 7-5, 4-6 en 7-6 naar zich toe. Ed van Rhijn en Jan Zwet sloot mochten voor hun partij in het mannendubbel D even de wedstrijdtafel verlaten om hun kunsten op het gravel te verto- De organisatoren van dit evenement gaven Patrick Keste- ren en Bart van der Wal met tweemaal 6-3 het nakijken. JETSKE GOUDSMIT Ook Van Heezik nog niet top-fit UTRECHT (ANP) - Rob Druppers is zeker een maand uitgeschakeld. De Utrechtse atleet ondergaat momenteel een antibioticakuur om een dreigende voorhoofdsholte-ontsteking te voorkomen. Druppers doet niet mee aan de wedstrijden in Nice (10 juli) en Bar celona (13 juli) waarvoor hij uitno digingen op zak had. Eerder deze week moest hij in Stockholm ver stek laten gaan. Ook de nationale titelstrijd (over anderhalve week in Groningen) moet de 800-meterlo- per laten schieten. Aanvankelijk werd vermoed dat Druppers na een virusinfectie zon dag in Nice weer aan de start zou kunnen verschijnen. Druppers werd al eens eerder getroffen door een voorhoofdsholte-ontsteking. Momenteel moet de atleet veel rus ten, de antibiotica-kuur duurt acht dagen. Volledig herstel zal daarna nog enige weken vergen. Naar ver wachting zal hij pas volgend maand (4 augustus, La Coruna) in staat zijn een optreden op niveau te verzorgen. Druppers was het seizoen goed begonnen. Tijdens een wedstrij denreeks in het voorseizoen no teerde hij in Spanje 1.44,98. Daar mee voldeed de atleet aan de voor naamste eis van het NOC voor de Olympische Spelen. Atlete Edine van Heezik ver wacht volgende week tijdens de nationale titelstrijd in Groningen haar rentree te maken. Van Heezik, die in het voorseizoen verraste met een sprong van 6,54 meter, onder ging vorige week een kijkoperatie. De atlete van Lycurgus waagt zich in Groningen nog niet aan het verspringen. Sinds de wedstrijden in West-Berlijn (29 mei), waar zij met haar seizoentopper haar acht jaar oude Nederlandse record tot op drie centimeter benaderde, on dervond de Amsterdamse atlete last van een dikke knie. Arthosco- pie wees uit dat de vrees voor een gescheurde binnenmeniscus onge grond was. De hinder werd veroor zaakt door stukjes kraakbeen. Van Heezik: „In Groningen zal ik me beperken tot de sprint. Ik schat dat ik binnen drie weken weer in staat ben een goede wedstrijd ver Goud levert Hongaren geld op BOEDAPEST (Reuter) - Hongaarse atleten die op individuele onderdelen bij de Olympische Spelen in Zuidkorea een gouden medaille winnen, krijgen van de staat een premie van 20.000 gulden. Het Hongaarse persbu reau MTI heeft dit gisteren bekend gemaakt. Bereiken ze in teamverband de eerste plaats, dan zit er per persoon altijd nog een bedrag variérend van 8.000 tot 15.000 gulden, afhankelijk van het aantal ploeggenoten, in. De sportautoriteiten van het Oostblokland denken hiermee hun deelnemers aan de Spelen van Seoul extra te stimuleren. De bedragen zullen worden uitbetaald door het Hongaarse Olympische Comité. Elke Hongaarse atleet die op zijn onderdeel bij de eerste zes ein digt, ontvangt een premie. Medaille-winnaars mogen een deel van het ge wonnen geld (2.000 gulden) in Zuidkorea besteden. Op de artikelen die ze kopen hoeven ze bij terugkomst in Boedapest slechts beperkte invoer rechten te betalen. Coaches en teammanagers van de winnaars zullen eveneens op passende wijze worden beloond". De Hongaarse sportautori teiten achten de gang van zaken niet in strijd met het Olympisch hand vest. te springen. Dan resteert er nog een maand om te voldoen aan de kwal- ficatie-eis". Tienkamper Robert de Wit is zijn eerste plaats op de wereldrang lijst van dit seizoen kwijt. Tijdens de nationale kampioenschappen van de Sovjetunie kwam de 24-jari- ge Valter Kulvet tot een totaal van 8506 punten. Achter Kulvet eindigden Richar- das Malasjovski (8437) en Alexan der Apaitsjev (8395) met internatio naal aansprekende scores. Sinds de Nederlandse meerkampstrijd, eind mei in Eindhoven, voerde De Wit met een opzienbarend natio naal record van 8447 punten de ranglijst van dit seizoen aan. Op zeventienjarige leeftijd baar de de Est Kulvet opzien door op de tien onderdelen 8221 punten te ver garen. Pas vorig jaar verbeterde hij dat record tot 8332 punten. Tijdens de wereldtitelstrijd in Rome viel hij na de eerste dag uit. Het Sovjet-kampioenschap voor de zevenkampsters kwam in Minsk op naam van Svetlana Boeraga, die zich verbeterde tot 6596 punten. Op de ranglijst van dit seizoen be zet Boeraga de vierde plaats. Tijdens wedstrijden in Alma Ata won Jelena Kokonova het ver springen met 7,29 meter. Dat is 23 centimeter minder dan het wereld record van Galina Tsjitsjakova. Ko konova sprong wel verder dan Inessa Kravets, die in Talinn met 7,23 national kampieen werd. Alexander Kovalenko heeft gis teren op de derde en laatste dag van de atletiekkampioenschappen van de Sovjetunie in Tallinn het hinkstapspringen gewonnen. Zijn 17,47 meter betekende de derde prestatie van dit seizoen achter zijn Rob Druppers. landgenoten Oleg Protsjenko (17,68 m) en Igor Lapsjin (17,52 m), die bij de titelstrijd als tweede ein digde met een afstand van 17,27 meter. De derde plaats ging naar Alexander Sakirkin met 17,25 me ter. Bij de beste twaalf hinkstap- springers van dit seizoen bevinden zich liefst tien atleten uit de Sov jetunie. In die rij hebben zich al leen de Westduitser Peter Bouschen (17,43 m) en de Ameri kaan Mike Conley (17,35 m) kun nen dringen. Het kogesltoten mannen werd met 21,39 meter gewonnen door Sergei Gavroesjkin. Elena Rodina werd nationaal kampioene hoog springen met 1,94 meter voor Ljud- milla Avdejenko, wier echtgenoot Gennadi daags tevoren de hoog- springtitel bij de mannen behaalde met 2,36 m, en Olga Toertsjak, die beiden over 1,90 meter gingen. MEDEMBLIK (ANP) - Henri Ko ning en Leidenaar Hans Schelling grijpen in het zicht van Seoul nu el ke mogelijkheid aan om zich daad werkelijk naar die Olympische re gatta te zeilen. Bij de wereldtitel strijd in de Flying Dutchman, de laatste Olympische selectiewed strijd voor de Nederlandse ploeg, werd gisteren ver van het woelige IJsselmeer bij Medemblik het wei nig populaire wapen van de regle mentskennis gehanteerd. De Canadees McLaughlin, voor de Nederlander geëindigd in de vijfde race van gisteren, was voor de ogen van Koning en Schelling in de fout gegaan. Na de aanvaring verzuimde de Brit Pattison zijn ge hesen protestvlag te honoreren met een daadwerkelijk bezoek aan de jury. Koning had het allemaal gezien en moest, tegen zijn sportie ve aard in, van de fanatieke bonds coach Van der Aat een protestfor mulier invullen. De Nederlanders waren nog zo sportief de Brit even te waarschuwen, maar toen die geen aanstalten maakte, ging het Nederlandse kamp door met de ac tie die tweevoudig Olympisch kampioen Pattison én McLaughlin op een diskwalificatie kwam te staan. Aanvaringen dienen gemeld te worden bij de juryop straffe van een dikke streep door de klasse ring van die dag. Henri Koning, een pure amateur die na de zeilweek in Medemblik nog een vakantiedag rest voor zijn overige zeilactiviteiten van dit jaar, had het moeilijk met de admini stratieve strijd na afloop. „Zulke protesten zijn niets voor mij. Je moet dat ook niet teveel doen, want je wordt teruggepakt", aldus de FD-stuurman. Bondscoach Van der Aat denkt daar met een belang rijke kwalificatie in het zicht an ders over. „Deze diskwalificatie van McLaughlin is reglementair. Pattison had er werk van moeten maken. Die doet het niet, dan doen wij het. Als McLaughlin vandaag opnieuw een dikke fout begaat. dan valt hij uit de top van het klas sement weg. Als we dan over die vijfde race geen protest hebben aangetekend, sla je jezelf mooi voor de kop". Koning en Schelling kunnen een wegvallende topper wel gebrui ken. Het Nederlandse duo, na de pech van Haakman/Alkemade de laatste hoop voor H-zeil bij de FD- boten in Pusan, bezet na vijf van de zeven races de elfde positie in het klassement met aftrek. In het be langrijkere landenklassement schoof Koning, door de zevende positie van gisteren, op naar de ne gende plaats. Het Nederlands Olympisch Comité eist een positie bij de eerste acht landen. Vorig j.aar bij de wereldtitelstrijd in Kiel bleef het duo Koning/Schelling daar één plaats van verwijderd. De uitste kende verrichting bij de voor- Olympische wedstrijden van het najaar, het tweetal werd in de Straat van Korea vierde, had daar door geen uitwerking. In het Olym pisch jaar 1988 verknalde Koning de Europese titelstrijd bij Mallorca. De weken van Hyéres en Medem blik werden daarna voornamelijk als training gebruikt om toe te slaan bij de wereldtitelstrijd, die zondag in Medemblik is begonnen. Zondag begon Koning goed met een achtste plaats. Maandag had hij het geluk bij het ongeluk-van- omslaan dat er een Engelsman over hem heen voer en hij een ge middelde plaats kreeg toegewezen. Op de twee races van woensdag was de zeiler uit Blokker voorna melijk ongelukkig. In de vierde ra ce, de middagwedstrijd, lag hij op kop maar verspeelde hij door een onweersbui en wegvallende wind de overwinning, die hem' dichtbij de Olympische kwalificatie had ge bracht. Gisteren ging Koning ma tig van start, maar zette hij in het fi- nishrak geweldig door. Hij klom liefst twaalf plaatsen (van 20 naar 8) op, wat zelfs dertien werd aan de jurytafel. ROTTERDAM De internationale basketbal federatie FIBA heeft de Joegoslaaf Zarko Paspalj en de Sovjet Alexander Belostenny ge schorst voor respectievelijk één en twee wedstrijden in de eindronde van het Pré Olympisch toernooi in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam. De technische commissie van de FIBA legde het tweetal de schor sing op na hun vechtpartij tijdens de wedstrijd Joegoslavié - Sovjetu nie. afgelopen woensdag. Paspalj, die een klap uitdeelde aan de Sov jetrus Volkov en daarvoor met twee rake slagen 'gestraft' werd door Belostenny, liep bij het incident een gebroken neus op. De beslissing betekent dat Joegoslavië vanavond zonder Paspalj moet aantreden tegen Italië en dat de Sovjetunie zijn center mist in de wedstrijden tegen Groot-Brittannie en Spanje. De mogelijkheid be staat nog dat de FIBA het duo na het toernooi verdere straf oplegt. Joegoslavië kan zich na het debacle tegen de Sovjets geen tweede nederlaag veroorloven. Italië is nog ongeslagen en speelt pas zondag middag tegen de Sovjetunie. Voor beide teams kan de beslissing over de verdeling van de drie voor Seoul beschikbare kaarten al zijn geval len. Zeker is dat vanavond één kandidaat afvalt. De verliezer van de wedstrijd tussen Spanje en Griekenland verschijnt niet in Zuidkorea. De Grieken hebben een premie van maar liefst twee miljoen gulden te verdelen indien het gestelde doel gehaald wordt. Geen kinderachtig bedrag: de totale begroting van het grotendeels met vrijwilligers wer kende POT bedraagt nog geen twee miljoen gulden. PROGRAMMA: 16 uur Sovjetunie-Groot-Brittannie, 19 uur Italië- Joegoslavië. 21 uur Spanje - Griekenland. ROTTERDAM De Nederlandse basketballers lijken zich te schik ken in hun rol van toeschouwer bij het Pre-Olympisch Toernooi (POT) in Rotterdam. Vanaf de tribunes kijken de Oranje-jongens toe hoe de Europese toppers in bikkelhar de lijf aan lijf gevechten een plaats proberen te veroveren voor de Spe len in Seoul. Juist van die hardheid kunnen de Nederlanders nog veel leren, zoals de eerdere uitschake ling tegen het fysiek sterke Groot- Brittannië al duidelijk maakte. Richard van Poelgeest was éen van de spelers op wier brede schouders de last van de (mislukte) plaatsing voor de eindronde rustte. De gestaalde Rijswijker, drie jaar geleden nog gehuld in het shirt van Elmex Leiden, liet zich opzij zetten en speelde met de René Ebeltjes een negatieve hoofdrol in Oranje's sleutelduel met de Britten. „Juist van de in Amerika geschoolde spe lers had ik meer verwacht", vond de teleurgestelde bondscoach Ruud Harrewijn na afloop. Krachthonk Die opmerking sloeg met name op Van Poelgeest, die tegen Zwe den nog een opvallende rol had ge speeld, maar tegen de Britten slechts zeperds kende. De afgelo pen dagen heeft Van Poelgeest de deceptie weggewerkt door keihard te trainen in het krachthonk. Een blik op zijn imposante postuur is genoeg om te constateren dat de forward daar al veel tijd heeft door gebracht. Na zijn verblijf bij Leiden en een seizoen bij Canadians in Amster dam, vertrok Richard van Poel geest twee jaar geleden naar de Verenigde Staten. Naar de univer siteit van Nebraska om precies te zijn. En juist Nebraska, dat in Ame rika vooral bekendheid geniet van wege het footballteam, weet wat krachttrainingen betreft van wan ten. Van Poelgeest is sterker gewor den, zelfs nog gegroeid (tot 206cm). „Toen ik in Amerika begon woog ik 95 kilo en had ik een vetpercen tage van twaalf percent. Nu is dat teruggebracht tot zeven en weeg ik zo'n 105 kilo. Een mooi gewicht, ik moet niet veel zwaarder worden, want dan verlies ik aan snelheid. Ik moet me als power-forward ont wikkelen, niet als center. Daarvoor ben ik toch te klein". door Hans Jacobs Van Poelgeest vervulde bij Oran je door het afzeggen van neo-prof Rik Smits en de blessures van Bert Kragtwijk en Henk Pieterse wel de rol van (tweede) center. Het spel van de Cornhusker vertoonde daardoor een neergaande lijn. Bij de start van de oefenserie was van Poelgeest steeds bij de topreboun- ders en topscorers te vinden, naar mate het POT naderde werd dat minder. „Ik moest me meer aan passen aan het teamconcept, kreeg minder vrijheid en kon mijn eigen spelletje niet spelen. Maar ja, het kon ook niet anders". Afzeggers Over de talrijke afzeggers is vol gens Van Poelgeest door de Oran je-mannen niet gesproken. Als Ruud Harrewijn een verlenging van zijn contract krijgt, wil hij dat de bond strenge maatregelen neemt tegen spelers die zonder 'geldige' reden de leeuw in zijn hemd laten staan. Ik vind dat je voor Oranje moet spelen. Als ik Rik Smits was geweest was ik wel te ruggekomen", zegt Van Poelgeest over de keuze van de door de India na Pacers uitverkoren Nederland se center. Van Poelgeest beseft dat voor hem niet dezelfde bedragen zijn weggelegd als voor Smits, die in de NBA een briljante loopbaan tege moet kan zien. Van Poelgeest kent Nederlands eerste basketbalmiljo nair alleen uit het nationale junio renteam („Toen kon hij alleen dun ken"), maar speelde wel tegen de topkeuzes van de Amerikaanse draft (profselectie) van de laatste twee jaar, Danny Manning en Da vid Robinson. Multi-miljonairs versus een jongen van 22 die net een vliegticket van de basketbal- bond vergoed heeft gekregen. „Je kunt niet alles hebben", zegt Van Poelgeest nuchter. Van Poelgeest zou al tevreden zijn als hij zelf ge- draft wordt. De komende twee jaar wil de student Engels daarvoor de basis leggen. Etalage „Oranje is daarbij een mooie eta lage", vindt Van Poelgeest. De tientallen Amerikaanse coaches en scouts bij het POT in Rotterdam bewijzen het. „Daarom is het extra jammer dat we er niet bij zijn', weet Van Poelgeest, „ik had me hier in de kijker kunnen spelen. Als je goed presteert tegen jongens als Vrankovic en Divac wordt dat ont houden". Het Europees kampioen schap, dat volgend jaar in Italië of Joegoslavië wordt gehouden, is een nieuwe uitdaging. „Als ik ten minste in die periode geen colleges heb. Ik wil per se mijn diploma ha len en daarvoor moet ik in de zo mermaanden ook colleges volgen. Tijdens het seizoen is er voor een overladen programma geen tijd". Van Poelgeest is bereid hard te werken. „Alles is mogelijk, als je er maar voor werkt. Ik wil het komen de jaar het fundament leggen waar op ik mezelf in het laatste jaar kan 'verkopen'. Ik moet constanter gaan spelen, beter gaan rebounden en ook nog meer scoren. Trainen, trainen en nog eens trainen, je kunt gewoon niet genoeg trainen als je bij de profs een kans wil maken. Ik train nu al drie tot vier uur per dag, iets wat hier in Nederland niet haalbaar is. Zoals nu, als de school vakanties beginnen, gaan de gym zalen op slot. Belachelijk natuur lijk". Een oplossing ligt voor de hand. „Moet ik toch maar prof worden, dan kan ik net zoals veel NBA-spe- lers bij mijn huis een basketbal zaaltje laten bouwen". Voorlopig is het echter nog behelpen op een buitenveldje. Vijfde etappe: 1 Nijdam (Ned) 147.5 km in 3 uur. 14 minuten en 14 seconden (gem. sneldheid' 45,563 km/uur). 2. Ghirctto (Ita) op 8 seconden, 3. Kelly (Ier) 0.13, 4. Verhoeven (Ned), 5. Lubber- ding (Ned). 6. Bauer (Can), 7. Heynderickx (Bel), 8. Rooks (Ned). 9. Kiefel (VSt), 10. Breukink (Ned), 11. Motiet (Fra), 12, Winnen (Ned), 13. Bernard (Fra), 14. Pelier (Fra), 15. Van Orsouw (Ned) allen zeilde tijd als Kelly, 16. Vanderaerden (Bel) 0.56,17. Planckaert (Bel). 18. Van der Poel (Ned), 19. Phmney (VSt), 20. Dominquez (Spa), 21Solleveld (Ned), 22. De Wilde (Bel), 23. Dhae- nens (Bel). 24. Elliot (VSt). 25. Vichot (Fra), 26. Hermans (Ned). 27. Lilholt (Den), 28. lavainne (Fra). 29. Kappes (WDI). 30. Nulens (Bel), 33. Poels (Ned), 35. De Rooy (Ned), 50. Theumsse (Ned), 56. Beukers (Ned), 63. Fignon (Fra) allen zelfde tij*d als Vanderaerden, 80. Zimmerman (Zwi) 1.13, 92. Veldscholten (Ned), 101. Lam- merts (Ned), 102. Jakobs (Ned), 108. Hampsten (VSt), 109. Herrera (Col), 11. Van Vliet (Ned), 117. Ni|boer (Ned) allen zelfde tijd als Zimmer man, 122. Van Poppel (Ned) 1.13,139 Delgado (Spa) 1.49,141. Maassen (Ned) z.t.. 142. Hane- graaf (Ned) 2.04,157. Stevenhaagen (Ned) 2 17. 173. Talen (Ned) 4.22. 185. Kuiper (Ned) 4.52, 193. Veenstra (Ned) 10.46, 194. Knetemann (Ned) 15.11, 195. en laatste Vilamaio (Spa) 21.57. Algemeen klassement: 1. Lubberding 1 10 seconden, 5. Vanderaerden 0.31, 6. Teun v Vliet 0 38, 7. Van Lancker (Bel) 0.41. 8. Nulens 0.43. 9. De Rooy, 10. Nijdam allen zelfde ti|d als Nulens. 11. Jérome Simon (Fra) 0.55,12. Vichot 1 07. 13. Zadrobilek (Oos), 14 Ruttimann (Zwi). 15. Wilson (Aus) allen zelfde tijd als Vichot, 16. Ghirotto 1.10, 17. Kelly 1.14, 18. Bernard zelfde tijd, 19. Vandenbrande (Bel) 1.19,20. Haex (Bel), 21Pensee (Fra), 22. Criquielion (Bel), 23. Abadie (Ita), 24. Brun (Fra) allen zelfde tijd als Vande- brande, 25. Mottet 1.21, 26. Pelier (Fra) z.t.. 27. Cornillet (Fra) 1.24, 28. Winterberg (Zwi). 29. Veldscholten allen zelfde tijd als Cornillet. 30. Du- clos-Lassalle (Fra) 1.32, 39. Rooks 1.43, 44. Van Orsouw 1.47, 57. lammerts 2.00, 59. Maassen 2.0160. Jakobs z.t., 67. Hermans 2.07, 79. Zim- mermann 2.14, 86. Van der Poel 2.26, 91. Del gado 2 38, 93. Hampsten (VSt) 2.39, 109. Ver hoeven 2.54, 117. Herrera 3.13, 127. Fignon 3,33, 130. Solleveld 3.45, 131. Poels 3,47, 136. Stevenhaagen 3.51,144. Van Poppel 4.29, 146. Hanegraaf 4.32, 158. Nijboer 6.00, 163. Kuiper 6.23. 166. Beuker 6.29, 179. Talen 7.51, 188. Veenstra 11.09, 194. Knetemann 19.52, 195. en laatste Vilamaio 40.44. Punienkiassement: 1. Planckaert 96 punten. 2 Kelly 94. 3. Vanderaerden 88, 4. De Wilde (Bel) 66. 5. Hermans 65. 6. Bauer 59. Dagploegenklassement: 1 Panasomc/Posi 9,43.21, 2. Superconfex/Raas 0.30, 3. PDM/Gis- bersO.43,'4. Systeme U/Guimardz.t., 5. Sigma/T- eirlinck 1.26, 6. Seven Eleven/Neel z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Panasomc- /Post 44.12.06, 2. Weinmann/Kochli 2.30. 3. Su perconfex/Raas 2.33, 4. Hitachi/De Kimpe 3.57, Peugot/Legeay z.t6. Systeme U/Guimard 4.46, 12 PDM/Gisbers 6.04. Bergklassement: 1 Cornillet 18, 2. Giuliani (Ita) 5, 3. Verhoeven 4 RONDE VAN RHEINLANDPFALTZ Tweede etappe, eerste deel, over 110 kilo meter van Ludwigshafen naar Landau: 1 Stei ger (Zwi) 2 uur, 30 minuten en 6 seconden. 2. Bolts (WDI) zelfde tijd, 3. Lesniewski (Pol) op 7 seconden, 4. Niehüs (WDI), 5 Saltybadier (Sov) allen zelfde tijd als Lesniewski, 6. Zamana (Pol) 0.18. Tweede deel, ploegentijdrit rond Landau over 25,6 kilomter: 1, Westduilsland 32.35, 2 Polen op 32 seconden, 3. Tsiechoslowakijke 0.53, 4. Denemarken 1.14, 5. Sovjetunie 1.28.6. Noorwe gen 1.31 Algemeen klassement: 1Gróne (WDI) 5.36.20, 2. Liptak (Tsp 0.26,3. Bólts (WDI) 0.32,4. Kreuzi- ger (Tsj) 0.34, 5. Pitatek (Pol) 0.35. 6. Moller (Den) 0.41 RONDE VAN BOHEMEN Derde etappe: 1 Toman (Tsj) 160 kilometer in 4 uur, 5 minuten en 53 seconden. 2 Loetzsch (ODI) op 2 seconden, 3. Goettschling (ODI) 0.04, 4. Jo- nak (Tsj) 0 05, 5. Vasicek (Tsj) z.t. Algemeen klassement: 1. Vasicek 7.39.18, 2 Goettschling 0.31, 3. Fort (Tsj) 1.21. 4. Konecny NK JUNIOREN Eerste ronde: Carli - Wiering 0-2, Klarenbeek - Van Galen 1 -1De Koning - Smink 2-0, Van Leeu- HOOFDKLASSE KAMPIOENSPOULE Pirates - Giants 9-9 TWEEDE KLASSE B: Tha- - Rooswijk 6-5 WK FD MEDEMBLIK Vijfde race: 1 Berger (Fra), 2. Bojsen-Moller (Den), 3. Borodinov (Sov), 4. Delage (Fra), 5. Haakman/Alkemade (Nedj, 6. Hartmann 'Nooj, 7. Koning/Schelling (Ned), 8. Sela (Isr), 9. Etten (WDI), 10 Wieser (WDI), 30. Van der Meulen- /Mulder (Ned). Richard van Poelgeest. SPORTAGENDA TWEEDE KLASSE A: VCC 2-A| EERSTE KLASSE: Euro Stars-De Knuppelaars. Wassenaar-Schoten, TT Tigers-Bloemendaal. NDC86-RCH. Alm Giants-Jeka, Boekaniers-FI. Petrels TWEEDE KLASSE: ABC-DSS, HCTIW-AI- phians, Thamen-Badhoevedorp, Rooswijk-Hil- EERSTE KLASSE: Heiloo-ADO. The Hero..- Zwijndrecht, Spaarnwoude-Wassenaar, DVH- Sparta Richard van Poelgeest heeft bij Nebraska veel aan kracht gewonnenge tuige ook deze 'trapeze-act' aan de ring. (foto Nebraska)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18