Hollands glorie in elke etappe TOURCLIPS Tourtip van Roche: Sean Kelly 19 RUGNUMMER Vos plaag voor peloton in Leidse ronde Van Orsouw 'ziet het wel zitten' MAANDAG 4 JULI 1988 SPORT PAGINA 15 LA BAULE (GPD) - Ook al zul len de Nederlandse renners in de Tour de France dit jaar vermoe delijk geen platte prijs rijden, er is de komende weken toch Hol lands glorie op de Franse wegen te zien. Daarvoor tekent een Bra bants bedrijf. Jongenelen Video Roosendaal, kortweg JVR ge naamd. Deze firma heeft van de Tourdirectie de - eervolle - op dracht gekregen het publiek bij de finish te voorzien van een bij zondere serviceverlening. Dat gebeurt door middel van een mo biel Jumbotron, een reuze- scherm waarop de duizenden toeschouwers het wel en wee van het peloton kunnen volgen. Het veelal urenlange wachten voor Jan Publiek achter metershoge hekken, wordt met de komst van het reuze scherm een stuk aange namer. Speaker Daniel Mangeas mag dan nog zo opwindend ver halen over de koers, er gaat na tuurlijk niks boven de eigen waarneming. Tegen betaling van een half miljoen,gulden heeft de Societé du Tour de France JVR hiervoor ingehuurd. Een hele investering lijkt het, maar de Tourdirectie zou de Tourdirectie niet zijn als het geen geld zou opleveren. Voor de revenuen staan sponsors garant, die ongetwijfeld tegen 'dikke' prijzen tussen het fietsen door hun waar op het Jumbotron mogen aanprijzen. Zo snijdt ook hier het mes weer eens aan twee kanten. Eind vorig jaar kwamen de ho ge heren van de Tourorganisatie hoogstpersoonlijk naar Roosen daal om zich te overtuigen van de kwaliteit van het scherm, dat een oppervlakteheeft van 27 vier kante meter. "Ze waren er meteen kapot van", herinnert Thea de Groot zich. Zij is de coör dinatrice van deze Franse onder neming. Het contact was eerder gelegd door de Societé France Productions, een bedrijf dat technische faciliteiten verleent voor tv-uitzendingen. Zoals de NOB (Nederlands Omroep Be drijf) dat in Nederland doet. Huub Bouten, vertegenwoordi ger van JVR in Frankrijk: "Wij doen nogal veel videowerk voor de SFP in Frankrijk en die men sen hebben ons bij de Tourdirec tie aanbevolen. Want dit scherm is uniek. Daarvan is er maar een tje in Europa. Eerlijk waar. Er is ook een Engelse firma die zich met dit soort toestanden bezig houdt, maar die kunnen die kwa liteit niet opbrengen. Echt, toen wij een demonstratie gaven van dit scherm, stond men er ver steld van. De beeldkwaliteit is perfect, ook als de zon er vol op schijnt". Het rondtrekken met het Jum botron is het geesteskind van de directeur/eigenaar van JVR, Hans Jongenelen. Hij kwam op het idee tijdens de wereldten toonstelling van 1985 in Japan. "Daar was een scherm van 25 meter hoog en 40 meter te zien", vertelt Erna Jongenelen, bij af wezigheid van haar man. "Hans dacht meteen: 'Dit hebben we nodig voor Nederland. Hij is ge lijk naar Sony Japan gegaan om een order te plaatsen voor een zo'n scherm. Alleen kleiner, want met een ding van 40 bij 25 heb je onoverkomelijke ver voersproblemen". Tijdens de Firato-tentoonstel- ling van 1986 introduceerde Jon genelen het bijzondere beeld scherm, dat bij daglicht een ge garandeerd bereik van 250 meter heeft, in Nederland. Het duurde niet lang of het Jumbotron-balle- tje ging rollen zoals Jongenelen het zich had voorgesteld. Thea de Groot: "Het is het project van de toekomst. Een massagebeur tenis zonder zo'n scherm is ei genlijk niet meer denkbaar". Inmiddels geniet het Roosen- daalse bedrijf wijd en zijd be kendheid met dit staaltje geavan ceerde techniek. Thea de Groot: "We krijgen verzoeken uit alle uithoeken van Europa om evene menten mee op te luisteren. Zelfs uit Amerika. Maar daar kunnen we voorlopig niet aan voldoen vanwege transportpro blemen. In Europa kunnen we alles berijden". Het Jumbotron heeft al bij de meest uiteenlopende manifesta ties zijn diensten bewezen. Bij een popconcert van David Bo wie, bij het 50-jarig huwelijks feest van Prinses Juliana en Prins Bernhard (in de tuin van Soestdijk) en onlangs nog bij het Pausbezoek aan Oostenrijk. De ze maand maakt het dus deel uit van het Tourcircus. Thea de Groot: "Commercieel gezien is dit natuurlijk een prima zaak voor ons. We hadden ook een toernee moet Michael Jackson kunnen doen, maar die Tour leek ons toch aantrekkelijker gezien de enorme uitstraling van dit evenement". Het toch al imposante wagen park "in de Tour heeft met de en tree van het Jumbotron een meerwaarde van niet minder dan tien miljoen gulden gekregen. Waarmee JVR op slag de duurste 'ploeg' in de Tour is. De equipage bestaat namelijk niet alleen uit een rijdend reuzescherm, ook een rotel (rijdend hotel) en een immens (nagenoeg geruisloos) aggregaat maken er deel vanuit. Thea de Groot: "Dat rotel is net nieuw. Dat hebben we laten bou wen nadat we te horen kregen hoe moeilijk het was om nog ho- telaccomodatie was te verkrijgen voor ons personeel. We hanteren een strak schema en daaraan kun je je niet houden als je ook nog eens dertig kilometer moet rei zen naar een hotel". Ook het indrukwekkende rotel Medewerkers van het bedrijf JVR poseren voor het grote video scherm, dat bij de finish van elke etappe als ervice voor het publiek wordt opgesteld. (foto cor vos) is uit het brein van directeur Hans Jongenelen ontschoten. Het is van alle gemakken voor zien, ook technische. Zo heeft men telefoon 'aan boord', alsme de een telefax, personal compu ter en een intercom-systeem tus sen truckcabine en woongedeel te. Verder zijn er zonnepanelen op het dak geplaatst als extra energievoorziening. En beschikt het over airconditioning, twee schoonwatertanks, een vuilwa- ter- en een faecalientank. "Maar geen overbodige luxe, hoor", zegt Thea de Groot. "Je moet niet vergeten dat we dagelijks alleen al acht uur nodig hebben voor het op- en afbouwen van het Jumbotron. Als je nagaat dat we tot half acht 's avonds moeten presenteren en na het afbreken eerst naar de volgende locatie rij den, komen we overal midden in de nacht aan. Dan is het het beste als je je eigen hotel hebt". Deelname voor Fries Veenstra 'een droom' LA BAULE (ANP) - In de persoon van Wiebren Veenstra verscheen, op het allerlaatste moment, de 27e Nederlander in de Ronde van Frankrijk. Hij boekte direct een overwinning, want in 75 Tours was hij de eerste Fries. Wiebren Veenstra, de 21-jarige sprinter uit Harkema, werd vrij dagavond om negen uur opgebeld door zijn Belgische ploegleider Berten de Kimpe. De Belg Patrick Jacobs had plotseling last van nier stenen gekregen en was in het zie kenhuis opgenomen. Veenstra moest onmiddellijk zijn koffers pakken en naar Brussel rijden. Met het privé-vliegtuig van de sponsor werd hij zaterdagmorgen naar Nantes gevlogen. Veenstra was de vierde reserve van De Kimpe, maar de eerste die thuis was en de tele foon opnam. Trillend van de zenuwen kwam de Fries in Frankrijk aan. "Het is toch wat", vertelde hij in La Baule na afloop van de "préface". "Ik was niet geselecteerd voor de Tour. Ik zou twee weken naar Zweden gaan om daar acht koersen te rijden. Ik schrok geweldig van de de mede deling, maar het is wel mooi. De Tour rijden was jarenlang een droom van me." Bij aankomst in Nantes kreeg Veenstra van De Kimpe de verze kering, dat hij zich de komende week in de massasprints mag men gen. LA BAULE (GPD) Engels spre ken in de top van het klassement kan dit jaar slechts voorbehouden zijn aan niet-Tourwinnaars. Geen Greg LeMond, geen Stephen Ro che, de geblesseerde gele trui-win naars van 1986 en 1987. Maar, Ame rikaan en Ier zien toch grote moge lijkheden voor hun taal- respectie velijk landgenoten - Tourtip van LeMond: Andy Hampsten, Tourtip van Roche: Sean Kelly. Roche noch LeMond waren er bij gisteren, bij de officieuze start van Tour 1988. LeMond is in zijn nieuwe woonplaats Minneapolis (VS. Minnesota) herstellende van een peesschede-ontsteking aan zijn rechterbeen. Roche reed zijn trainingsrondjes in de heuvels rond Dublin. Twee handen vol radio- en tv-sta- tions hebben Roche gevraagd com mentaar te leveren bij de beelden van deze Tour. Maar de Wielrenner van 1987 (Giro. Tour en WK) wei gerde heel beslist. Daar begon hij niet aan; hij wilde alleen iets met de Tour te maken hebben als coureur. Roche is de afgelopen maanden heel vaak met ellende geconfron teerd; de lichte, knie-operatie van eind vorig jaar heelde niet alle won den, maar hij lijkt na een behande ling door de Westduitse 'wonder dokter' Müller (ook al succesvol bij Noah, Becker en Pfaff) nu toch ein delijk op de goede weg. Eén devies: niets forceren. Hij heeft al genoeg te vroege rentrees gemaakt, dit sei- "Als ik niets tegenkom probeer ik mijn regenboogtrui nog te ver dedigen, eind augustus, maar dan zou ik wel eerst een Ronde van De nemarken, Engeland of België moeten hebben gedaan. Ik rijd nu dagelijks een uur of twee, drie in de heuvels, ver weg van alle commo tie". Op de Ierse tv kan hij nu ook dagelijks de beelden van de Tour volgen. Kelly en hij hebben iets los gemaakt. Er hebben berichten gecircu leerd, dat Roche volgend jaar defi nitief niet meer voor Fagor zou rij den. Zijn contract voor 1989 zou wederzijds zijn opgezegd. Roche bevestigt, dat hij vrij is te gaan waar hij wil, maar dat het nog even goed Fagor kan zijn. De ontslagen ploegleider van Fagor, Roche's vriend Patrick Valcke, is overigens bezig met de vorming van een nieu we ploeg. Ook Greg LeMond heeft inmid dels de training weer opgevat. Het gips rond zijn been is verwijderd, de Amerikaan zit weer op de fiets. Maar wat voor Roche geldt, geldt ook voor LeMond: voorzichtig, niets overhaast. Al hoopt ook hij nog op een startplaats bij het WK in Ronse. LeMond: "Gelukkig word ik niet opgejaagd bij PDM. Als ik in een Italiaanse ploeg had gezeten, en ik was na dat mislukte voorseizoen uit de Ronde van Italië gestapt, was ik meteen zonder geld op straat ge zet. Hier wordt me tenminste de tijd gegund. Ze vragen me wel eens: maar dit kost je toch bergen geld? Dat is ook zo; zo zit het con tract nu eenmaal in elkaar. Ik zou pas veel gaan verdienen als ik pres teerde. Ik kan daar niet over in zit ten; dat moet dan maar". De twee meest recente winnaars gevraagd naar hun favorieten - Ro che: "Ik gok op Kelly. Dat zou prachtig zijn: de ene Ier die de an dere opvolgt. Maar ik denk ook dat Hampsten, Herrera en Delgado een erg goeie kans maken. Zij kunnen toeslaan in de korte bergritten, meteen van de start af exploderen, zonder bevreesd te hoeven zijn voor een terugslag. Bovendien spe len de kortere tijdritten in hun voordeel, zullen ze er niet veel in verliezen". LeMond: "Ik houd het op Andy Hampsten. Men riep altijd, dat hij geen tijdrit kon rijden, maar in de Giro heeft hij wel anders laten zien. Hampsten is een compleet renner geworden. Bovendien: met de Giro op zak kan hij iedere morgen heel wat relaxter opstaan dan iemand als Jeff Bernard, van wie heel Frankrijk verwacht dat hij al voor de bergen de Tour heeft gewon- LA BAULE (GPD) - Eigenlijk maakt hij zijn 'tweede debuut' in de Tour de France. Want zijn aller eerste optreden in La Grande Bou clé was al beëindigd voordat Mare van Orsouw er goed en wel aan was begonnen. Die tragiek Speelde zich twee jaar geleden af, in de buurt van Parijs. Na een proloog, een kor te rit-in-lijn en een ploegentijdrit mocht Van Orsouw toen al weer naar huis. Nog geen 150 kilometer had-ie gefietst. Een hard gelag voor de roodhari ge renner uit het Brabantse Oyen. Vlak voor de Tour liet zij zich door de toenmalige ploegleider van PDM. Roy Schuiten, verleiden tot het tekenen van een profcontract. Hij kon meteen mee naar de Tour. Het kon niet op. Dacht Van Orsouw. Nog geen week later kreeg hij de realiteit van het harde profmetier onder ogen. Op de eer ste 'echte' Tourdag kon hij het tem po in de ploegentijdrit niet aan. Hij werd gelost en overschreed in het plaatsje Sceaux de tijdslimiet. De Tourdirectie was onverbiddelijk: inpakken en wegwezen. Van Orsouw was een ervaring rij ker en een illusie armer. Hij bofte nog dat hij in een ploeg zat waarin het mes niet zo gauw op een ren- nerskeel wordt gezet. In alle rust mocht het bekomen van het de sastreuze begin van zijn profcarriè re. "Dat is me toch aardig gelukt", zegt Van Orsouw, die vandaag als 24-jarige zijn tweede Tour-start maakt. "Ik ben toen gelijk over die teleurstelling heengestapt en op nieuw begonnen. Dat was het eni ge dat ik kon doen". Inmiddels heeft hij aangetoond dat hij het grote rondewerk wel de gelijk aankan. Dat bewees hij vorig jaar in de Ronde van Spanje en on langs in de Ronde van Italië. Nota bene: beide keren was hij een der weinige 'overlevenden' in zijn ploeg. En de enige Nederlandse PDM-er. Bleef hij in de Vuelta over met de Spanjaarden Delgado en Laguia, in de Giro ging hij met de Zwitser Müller tot het bittere eind door. In beide ronden liet hij zich gel den als een betrouwbare kracht. Vandaar dat ploegleider Jan Gis- bers hem nomineerde voor de Tour. Een karwei dat wel weer even vervelende herinneringen bij hem heeft opgeroepen, maar be paald geen schrikgedachten. Van Orsouw: "Nee hoor! Ik heb nu veel meer ervaring en ben ook sterker geworden. Nee, ik zie het wel zit ten". Achteraf is het hem duidelijk ge worden dat hij twee jaar geleden veel te snel voor de leeuwen is ge worpen. Van Orsouw: "Ik was er toen nog niet rijp voor. Maar ik vind ook dat Schuiten met al zijn ervaring beter had moeten weten". Marc van Orsouw: bezig aan zijn 'tweede debuut' in de Tour. LEIDEN Jan van der Horst (Haarlem) en Peter Vos (Papend- recht) waren gisteren de beste 'slechtweerwinnaars' in de Ronde van Leiden. Vooral liefhebber Pe ter Vos deed op het parcours op 'de Bult' van zich spreken. Vanaf het begin koos hij de aanval en bleek een ware plaag voor het peloton. Nadat hij eerst tot twee maal toe werd teruggehaald, sloot hij zijn derde vluchtpoging wel met succes af. Met een voorsprong van ruim 20 seconden kwam hij voor Hillegom- mer Sjaak Spreeuw en Herman de Jong (Zoeterwoude) zegevierend over de eindstreep. De sprint van het peloton werd een prooi voor Piet Kralt (4) voor Pieter Evelein (5). Coen van der Krogt (8), Paul Robijn (10), Hans Wubben (11), Hans Schoelink (15) en Dennis van der Berg (16) pakten ook een prijsje mee. Bij de veteranen koos Dirk Sassen (Uithoorn) al snel het haze- pad. Toen hij enkele ronde later steun kreeg van Jan van der Horst was de strijd beslist. Op.de streep was Van der Horst duidelijk te sterk voor Sassen. Rhett van Trigt (Hillegom) was de snelste van de achtervolgers en klopte Cees van Deuren voor de derde plaats. Cor Kloosterman (Leiden) werd zesde en Sjaak Hogeveen (Zevenhoven) nam de zevende plaats voor zijn re kening. Veluwe de sprint van peloton en werd achtste. Even eerder had Conny Meyer zich de sterkste ge toond van een sterke kopgroep. Jo- landa Grimbergen (23), Petra Grimbergen (28) en Corina Ouwe hand (33) eindigden in het peloton. Corina Ouwehand werd voorts in Best achtste. Voor Herriette Vooys was in Aalberg eveneens een acht ste plaats weggelegd. In de Ronde van Zwanenburg was Ton Zwirs de beste. Hans van Egmond (Rijnsburg) en Jan Huig- sloot eisten de achtste en zestiende plaats voor zich op. Gerrit Kleinveld (Lisse) greep in Vreeland net naast de zege. Gijs Nederlof was de Lissenaar duide lijk te snel af. Pieter Evelein klopte LA BAULE (GPD) - Het Tour-peloton kent dit jaar twintig verschillende nationaliteiten. Het grootste contingent daarvan is afkomstig uit Frankrijk, 41 renners. Spanje volgt met 37. Ook België (31) en Nederland (27) zijn rijkelijk vertegenwoordigd in het wielercircus. De overige deelnemers komen uit Italië (14), Colombia (11), Zwitserland (8), Verenigde Staten (6), Denemarken (4), Westduitsland (4), Groot-Brittanië (3), Noorwegen (3), Ierland (2), Australië (1), Canada (1), Mexico (1), Oostenrijk (1), Portugal (1), Nieuwzeeland en Tsjechoslowakije (1).. Het deelnemersveld met rugnummers ziet er als volgt uit: CARRERA ploegleider: Davide Boifava 1 Urs Zimmermannn (Zwi), 2 Marco Bergamo (Ita), 3 Guido Bontempi (Ita), 4 Massimo Ghirotto (Ita), 5 Bruno Leali (Ita), 6 Erich Machler (Zwi), 7 Walter Mag- nano (Ita), 8 Marco Tabai (Ita), 9 Ro berto Visentini (Ita). PDM ploegleider: Jan Gisbers 11 Steven Rooks (Ned), 12 Andy Bi shop (VSt), 13 Rudy Dhaenens (Bel), 14 Gerrie Knetemann (Ned), 15 Jorg Müller (Zwi), 16 Peter Ste- venhaagen (Ned), 17 Gert-Jan Theunisse (Ned), 18 Adri van der Poel (Ned), 19 Marc van Orsouw (Ned). TOSHIBA ploegleider: Maurice Le Guilloux 21 Jean-Francois Ber nard (Fra), 22 Frédéric Garnier (Fra), 23 Martial Gayant (Fra), 24 Jacques Hanegraaf (Ned), 25 An dreas Kappes (Wdl), 26 Johan Lam- merts (Ned), 27 Philippe Leleu (Fra), 28 Mare Madiot (Fra), 29 Yvon Madiot (Fra). SYSTEME U ploegleider: Cyril- le Guimard 31 Laurent Fignon (Fra), 32 Eric Boyer (Fra), 33 Jac ques Decrion (Fra), 34 Dominique Garde (Fra), 35 Christophe Lavain- ne (Fra), 36 Thierry Marie (Fra), 37 Charles Mottet (Fra), 38 Joël Pelier (Fra), 39 Pascal Simon (Fra). CAFE DE COLOMBIA ploeg leider: Rafaël Nino 41 Luis Herrera (Col), 42 Samuel Cabrera (Col), 43 Julio-César Cadena (Col), 44 Henri Cardenas (Col). 45 Edgar Corredor (Col), 46 Israel Corredor (Col), 47 Marco Leou (Col), 48 Patrocinio Ji menez (Col), 49 Martin Ramirez (Col). BH ploegleider: Javier Minguez 51 Anselmo Fuerte (Spa), 52 Fran cisco Antequera (Spa), 53 Philippe Bouvatier (Fra), 54 Laudelino Cu- bino (Spa), 55 Manuel Jorge Do- minguez (Spa), 56 Federico Echave (Spa), 57 Chasco Murguialday (Spa), 58 Jörgen Pedersen (Den), 59 Alvaro Pino (Spa). 7 ELEVEN ploegleider: Michael Neel 61 Andrew Hampsten (VSt), 62 Raul Alcala (Mex), 63 Ron Kiefel (VSt), 64 Roy Knickman (VSt), 65 Dag-Otto Lauritzen (Noo), 66 Davis Phinney (VSt), 67 Jeff Pierce (VSt), 68 Natha Dahlberg (NZe), 69 Jens Veggerby (Den). CAJA RURAL ploegleider: Do mingo Perrurena 71 Marino Lejar- reta (Spa), 72 René Beuker (Ned), 73 Roque de la Cruz (Spa), 74 nu wel zijn clubgenoot Piet Kralt en werd vierde. John van der Meer uit Noord wijk kwam als zevende over de finish. Junior Ben Faas behaalde in Kaatsheuvel zijn tweede seizoens overwinning. In de slotfase ont snapte de Sassenheimer met suc ces uit een zevenmanskopgroep. Barry de Ruiter werd in Zuidland zevende, zijn clubgenoot Mark Varkevisser kwam in zijn wiel als achtste over de streep. De Ruiter kwam ook in Harderwijk als 11e en in Sprundel als 13e langs de jury wagen. De amateurs van de Bollen streek haalde in het Olieveld (Drente) een verdienstelijke derde plaats. 3e Etappe N I 1 r <,"1 5 iuli 213.5km ■«•vr Le Mans Ychateaubriant Bouessay Mars ia Jaille Nantes Mathieu Hermans (Ned), 75 Roland Le Clercq (Fra), 76 Jokin Mujika (Spa), 77 Erwin Nijboer (Ned), 78 Vicente Ridaura (Spa), 79 José Sanchis (Spa). HITACHI ploegleider: Albert de Kimpe 81 Claude Criqueilion (Bel), 82 Bruno Bruyere (Bel), 83 Dirk de Wolf (Bel), 84 Josef Haex (Bel), 85 Stefan Morjean (Bel), 86 Mare Sergeant (Bel), 87 Jean-Phi- lippe Vandenbrande (Bel), 88 Wie bren Veenstra (Ned), 89 Jan Wijn- ants (Bel). CHATEAU D'AX ploegleider: Gian-Luigi Stanga 91 Gianni Bug- no (Ita), 92 Roberto Amadio (Ita), 93 Stefano Giuliani (Ita), 94 Milan Jur- co (Tsj), 95 Alessandro Pozzi (Ita), 96 Tony Rominger (Zwi), 97 Vale- rio Tebaldi (Ita), 98 Ennio Vanotti (Ita), 99 Stefano Zanatta (Ita). FAGOR ploegleider: Pierre Bazzo 101 Robert Millar (GBr), 102 Jean-Claude Bagot (Fra), 103 Char les Bérard (Fra), 104 Malcolm El liott (GBr), 105 Pedro Munoz (Spa), 106 Bernard Richard (Fra), 107 Ed dy Schepers (Bel), 108 Johnny Weltz (Den), 109 Sean Yates (Gbr). PANASONIC ploegleider Pe ter Post 111 Erik Breukink (Ned), 112 Theo de Rooy (Ned), 113 Henk Lubberding (Ned), 114 Guy Nulens (Bel), 115 John Talen (Ned), 116 Eric Vanderaerden (Bel), 117 Eric van Lancker (Bel), 118 Teun van Vliet (Ned), 119 Peter Winnen (Ned). Z-PEUGEOT ploegleider: Ro ger Legeay 121 Ronan Pensee (Fra), 122 Henri Abadie (Fra), 123 Frédéric Brun (Fra), 124 Philippe Casado (Fra), 125 Bruno Cornillet (Fra), 126 Gilbert Duclos-Lassalle (Fra), 127 Atle Kvalsoll (Noo), 128 Denis Roux (Fra), 129 Jérome Si mon (Fra). TEKA ploegleider: José-Anto- nio Gonzalez-Linares 131 Raimund Dietzen (WD1), 132 Enrique Aja (Spa), 133 Jésus Blanco-Villar (Spa), 134 Angel Camarillo (Spa), 135 Regis Clerc (Fra), 136 Arsenio Gonzalez (Spa), 137 Alfonso Guttie- rez (Spa), 138 Carlos Hernandez (Spa), 139 Mariano Sanchez (Spa). KAS ploegleider: Christian Ru- meau 141 Sean Kelly (Ier), 142 Alf red Achermann (Zwi), 143 Eric Ca- ritoux (Fra), 144 Acacio Da Silva (Por), 145 Martin Earley (Ier), 146 Celestino Prieto (Spa), 147 Gilles Sanders (Fra), 148 Jon Unzaga (Spa), 149 Guido van Calster (Bel). RMO ploegleider: Bernard Val let 151 Patrice Esnault (Fra), 151 Michel Bibollet (Fra), 153 Harmut Bolts (WD1), 154 Thierry Cla- veyrolat (Fra), 155 Jean-Claude Co- lotti (Fra), 156 Gilles Mas (Fra), 157 Dante Rezze (Fra), 158 Regis Si mon (Fra), 159 Michel Vermote (Bel). SUPERCONFEX ploegleider: Jan Raas 161 Rolf Gölz (WD1), 162 Gert Jakobs (Ned), 163 Frans Maas- sen (Ned), 164 Jelle Nijdam (Ned), 165 Ludo Peeters (Bel), 166 Twan Poels (Ned), 167 Gerrit Solleveld (Ned), 168 Jean-Paul van Poppel (Ned), 169 Nico Verhoeven (Ned). REYNOLDS ploegleider: José- Miguel Echavarri 171 Pedro Del gado (Spa), 172 Dominique Arnaud (Fra), 173 Angel Arroyo (Spa), 174 Herminio Diaz-Zabala (Spa), 175 Julian Gorospe (Spa), 176 Omar Hernandez (Spa), 177 Miguel Indu- rain (Spa), 178 Javier Lukin (Spa), 179 Marie-Jésus Rodriguez (Spa). KELME ploegleider: Rafaél Car- rasco 181 Fabio Parra (Col), 182 Vicente Belda (Spa), 183 Eduardo Chozas (Col), 184 Antonio Coll (Col), 185 Inaki Gaston (Spa), 186 Ricardo Martinez (Spa), 187 Juan Martinez-Oliver (Spa), 188 José Re- cio (Spa), 189 Jaime Villamajo (Spa). WEINMANN ploegleider: Paul Kochli 191 Niki Ruttimann (Zwi), 192 Steve Bauer (Can), 193 Jean- Claude Leclercq, (Fra), 194 Pascal Richard (Zwi), 195 Gerard Veld- scholten (Ned), 196 Frédéric Vichot (Fra), 197 Michael Wilson (Aus), 198 Guido Winterberg (Zwi), 199 Ger hard Zadrobilek (Oos). ADRIOC ploegleider: José de Cauwer 201 Dirk Demol (Bel), 202 Fons de Wolf (Bel), 203 Frank Hos te (Bel), 204 Jaanus Kuum (Noo), 205 René Martens (Bel), 206 Johan Museeuw (Bel), 207 Patrick On- nockx (Bel). 208 Eddy Planckaert (Bel), 209 Dirk Wayenberg (Bel). SIGMA ploegleider: Willy Teir- linck 211 Hennie Kuiper (Ned), 212 Etienne De Wilde (Bel), 213 Jean- Pierre Heynderickx (bel), 214 Ro ger Ilegems (Bel), 215 Soren Lilholt (Den), 216 Jan Nevens (Bel), 217 Rik van Slycke (Bel), 218 Willem Wijnant(Bel), 219 Ludwig Wijnants (Bel). Oranje boven bij presentatie NANTES (GPD) - De Europese ti tel, die het Nederlands voetbalelf tal vorige week in München ver overde, heeft ook het vaderlandse wielerpeloton niet onberoerd gela ten. Dat bleek zaterdag in Nantes tijdens de presentatie van de Tour- deelnemers. De ploeg van Peter Post, normaliter in het blauw, wit en zwart gehuld, verscheen com pleet in oranje outfit ten tonele. Het idee hiervoor kwam van Fred de Bruyne, de pr-manager van Panasonic. Een Belg die oranje aanprijst, dat is opmerkelijk. De Bruyne: "Ik ben gebeld door de Tourorganisatie of ik iets origi neels wilde bedenken. Nou, toen dacht ik dat het wel leuk zou zijn om ons in oranje-kledij te presente ren. Ik heb Adidas hiervoor bena derd en die stuurde gelijk een doos met voetbalkleding." En zo stond de ploeg Post er beetje vreemd bij, want de pijpen van de voetbalbroeken waren on toereikend om het niet gebruinde deel van de rennersbenen te ca moufleren. Ook de ploeg van Jan Gisbers refereerde bij haar op komst aan het succes van de Ne derlandse voetballers. De renners van PDM hadden oranje klompen aangetrokken en deelden identiek gekleurde gerbera's uit. Peter Post ontbrak overigens bij de presentatie in Nantes. Hij is thuis achtergebleven vanwege ziekte. De komende week hoopt hij zich bij zijn ploeg te kunnen ver voegen. De honneurs worden tot die tijd waargenomen door het Bel gische duo Walter Planckaert- Fer- di Vandenhaute.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15