'Ik kan mezelf niets verwijten' TELEVISIE TOEGELICHT Veel aandacht voor Tour de France 'Laatste voorziening' terecht bekroond TV-RUBRIEK PAGINA 34 RADIO-TV B> ZATERDAG 2 JULI 198: Franse films De NCRV brengt deze maand vier Franse speelfilms op het scherm. De omroep begint van avond met 'De blonde valstrik' ('Le sauvage') met Cathérine De- neuve en Yves Montand. Zij ver tolken twee geliefden, een Fran- cajse en een Italiaan, die op het punt staan om te trouwen. Maar Nelly - de Francaise - heeft er op het laatste moment toch niet zo'n zin meer in. Ze wil terug naar Pa rijs. Om haar reis te kunnen beta len steelt ze een schilderij van Toulouse-Lautrec van de muur van een nachtclubeigenaar. Ze had nog iets tegoed van de man. De nachtclubeigenaar en de bij- na-man van Nelly zetten de jacht in. Nelly vindt een schuilplaats bij Martin (Yves Montand). Net als er iets moois groeit tussen de twee, duikt de Italiaan op. (Ne derland 1, 20.00 uur) Hands of stranger Veronica zendt vanavond een tweedelige miniserie uit. Bijna drie uur lang, verdeeld over twee blokken, is het verhaal te zien van de politie-agent Joe Hearn. Zijn vrouw wordt verkracht. Dat gebeurt in een vrij ingewikkelde situatie. Zij heeft zich door de basketballcoach van haar zoon later verleiden mee te gaan naar een hotelkamer. Ze besluit daar echter te vertrekken voordat hun plannen kunnen doorgaan. Maar voor zij kunnen weggaan worden de twee overvallen door een in dringer. Deze verkracht de vrouw. Mary moet het haar man vertellen. Ze verzwijgt echter de omstandigheden. Joe begint zelf een onderzoek. Armand Assante vertolkt Joe, Beverly D'Angelo speelt Mary. (Nederland 2, 22.30 en 00.15 uur) Luchtmacht Zowel de TROS als de NOS zul len aandacht besteden aan het 75-jarig bestaan van de Konink lijke Luchtmacht. De NOS heeft een rechtstreekse uitzending vanaf het vliegveld Deelen. De luchtmacht houdt daar een vlieg- show met vliegtuigen uit ver schillende landen. Verder wordt een documentaire uitgezonden over de luchtmacht. De TROS besteedt op de radio aandacht aan dat jubileum in de Nieuws show, in TROS Aktua en in TROS Aktua Magazine. Gespro ken zal onder andere worden met kolonel A.P. de Jong en met bewindslieden van defensie. (NOS: Nederland 3, vanaf 10.00 uur) 'D'r in houden' 'Die houden we d'r in' heeft de VARA een nieuwe programma serie genoemd, dat zondagavond voor de eerste maal te zien zal zijn. Bezoekers van attractiepar ken worden hierin geconfron teerd met een televisietoestel waarop een Nederlandse artiest of tv-persoonlijkheid te zien is. IN HET WEEKEINDE De passanten reageren op het ge- bodene. In de eerste aflevering van het programma zullen onder meer optredens te zien zijn van Anita Meijer, Lee Towers en The Nits, maar ook van het nummer 'Mijn man vist' van Martine Bijl en een gesprek van Sonja Ba rend met dominee Gremdaat. De toevallige voorbijgangers kondi gen - al of niet giechelend - de programma's aan en af. (Neder land 1, 21.11 uur) Zomergasten Peter van Ingen presenteert zon dagavond voor de VPRO het pro gramma 'Zomergasten' waarin aandacht wordt besteed aan het medium televisie en wat dit te weeg kan brengen. Enige gasten die veel met de televisie te ma ken hebben in hun leven stellen hun ideale televisie-avond sa men. Pierre Jansen is daar de eerste van. Op verzoek van Jans sen toont de VPRO fragmenten uit 'Masterclass Pablo Casals', To be Hamlet' 'De Bezetting' en 'Welkom in het leven, lieve klei ne'. Verder zullen beelden uitge zonden worden van de landing op de maan van de astronauten Amstrong en Aldrin, van de Tour de France, van de moord op Ro bert Kennedy en fragmenten uit de film 'Les vacances de mon sieur Hulot' van Tati. (Nederland 2, 20.10 uur) Panoramiek Het NOS-programma Panora miek overbrugt de zomer met een aantal dokumentaires. De eerste drie programma's zijn ge maakt in Israel en in de door Is rael bezette gebieden. Ze geven een beeld hoe verschillend het leven is van Palestijnse en Israë lische vrouwen. In het eerste programma geeft een palestijnse vrouw haar visie op het leven in de bezette Gaza-strook. De doku- mentaire is gemaakt tegen de achtergrond van de Palestijnse volksopstand die deze week zijn achtste maand ingaat. (Neder land 3, 20.40 uur). Pierre Janssen mag als eerste 'Zomergast' van de VPRO zondag avond een aantal televisiefragmenten uitkiezen. (foto gpd> René Eijbersen verlaat slecht bekeken 'Hier en nu' HILVERSUM - Eindredacteur René Eijbersen (48) verlaat 'Hier en Nu' op een moment dat deze actua liteitenrubriek van de NCRV-tv worstelt met zeer lage kijkcijfers. Hier en Nu behoort na Tijdsein (EO) tot de slechtst bekeken actua liteitenrubrieken. door Renate van Iperen "Ik kan mezelf en de collega's niets verwijten, geen seconde", vindt Eijbersen. "Ik heb de afgelo pen jaren wel acht nieuwe formu les bedacht. Allemaal even aan trekkelijk zowel op papier als in werkelijkheid. Ik heb acht ver schillende presentatoren bezig ge zien. Hier en Nu is degelijk en be trouwbaar. Maar niet swingend. Trouwens de hele NCRV is niet swingend". Eijbersen heeft twintig jaar lang bij Hier en Nu gewerkt, waarvan vijftien jaar als eindredacteur. Ooit was hij de jongste eindredacteur in de televisiegeschiedenis. Hij blijft wel werkzaam voor de NCRV ten behoeve van vaag omschreven 'speciale projecten'. Kwetsbaarheid René Eijbersen wijt de magere kijkcijfers van Hier en Nu aan de grote kwetsbaarheid van actuali teitenrubrieken in het algemeen. "Als er op het andere net een sterk programma is, dan leg je het gegarandeerd af. Verder worden wij niet getrokken door een popu- René Eijbersen: 'Alle NCRV-prog lair programma voor en na ons. TROS Aktua moet het daarvan hebben. Met de Way of Life Show ervoor en een Duitse Krimi erna zitten ze gebeiteld. Want voor dat half uurtje actualiteiten kiezen de kijkers geen ander net. Het pro bleem van Hier en Nu is in alle op zichten het probleem van de NCRV: alle NCRV-programma's worden gewoon slecht bekeken". René Eijbersen vindt dat alle ac- worden slecht bekeken'. tualiteitenrubrieken op elkaar lij ken. Het' bewijs daarvoor is vol gens hem dat hij wel geregeld wordt herkend op straat, maar dat slechts weinig mensen blijken te weten bij welke rubriek hij hoort. "Dat is die vent met die dikk^ kop van de actualiteiten, denken ze dan. Brandpunt? Achter het Nieuws? Ze halen het allemaal door elkaar". HILVERSUM (GPD) - De NOS besteedt vanaf maandag een groot deel van haar zendtijd aan de Tour de France. Dagelijks zijn er radio- en tv-uitzendingen met recht streekse reportages, muziek en spelletjes te zien en te horen. Tele tekst geeft overzichten van de laatste nieuwtjes. Radio Veronica komt dit jaar ook live vanuit Frankrijk. Elke werk dag vanaf 2 uur wordt met een ei gen team rechtstreeks verslag ge daan van de wielerronde. In dit uur is er aandacht voor de randver schijnselen en de zogenaamde 'Tourroddels'. Het Veronica-uur wordt gepresenteerd door Koos Postema. De NOS-radio zendt vanaf 3 uur onder de naam Radio Tour de France een dagelijks drie uur du rend programma uit. Elk uur heeft zijn eigen presentator. Het eerste uur is dat Klaas Samplonius, het tweede uur Koos Postema en het derde uur Felix Meurders. De vaste radioverslaggevers in Frankrijk zijn Jorrit Jorritsma, Leo Driessen en Henny Rückert. Op zondagen begint NOS-radio al om 2 uur al met de uitzending. Morgenmiddag, vrijdag 15 en dins dag 19 juli duurt het programma een uur langer. De NOS-televisie neemt elke dag rechtstreekse beelden over van de Franse televisie. Elke avond wordt er een samenvatting van een half uur rond de klok van zeven uur op Nederland 3 uitgezonden, voorzien van 'vers' commentaar. Het com mentaar komt van Jean Nelissen en Mart Smeets. Radio Tour de France heeft dit jaar een Frans karakter. Drie we ken lang zijn er bekende en onbe kende Franse artiesten te horen. De eerste dag is dat Charles Azna- vour. Andere namen zijn onder an deren Yves Montand, Julien Clerc en Michel Sardou. Luisteraars kunnen elke dag deelnemen aan het Tourspel. Aan de hand van muziek- en of geluids fragmenten wordt een aanduiding gegeven van een renner uit de Tour de France die de luisteraars moe ten raden. De sportredactie van Teletekst verzorgt zeven roulerende pagina's per dag met tourinformatie. De meest actuele pagina is 666 waarop een doorlopend verslag te lezen is van de etappe die die dag wordt verreden. Óp pagina 667 staat de etappe-uitslag. Voor de liefhebber van de Tour is ook pagina 672 van belang. Hierop worden de rugnum mers gegeven van alle i zijn uitgevallen. Gebeurtenis In het algemeen is herkend wol den niet erg, vindt Eijbersen. Bt halve dan op het strand van Zand voort: "Als ik daar m'n zwembroe| aantrek, is dat toch een hele ge beurtenis. En vorig jaar op die kastelen camping in Frankrijk: "Daar moes ten we van kennissen beslist naa1 toe. Meer dan de helft van de va' kantiegangers bestond uit Neder landers. Het was verschrikkelijk. Ochtends is er natuurlijk een haus se in het toiletbezoek. Er zijn twin tig toiletten en wel duizend men sen moeten daarnaar toe. Daai stond ik dan met m'n roze toiletro onder de arm. Met wel veertig wachtenden voor me, die allemaal hun eigen luchtjes verspreidden Dat was me wat! Ze denken zeker dat mensen van de televisie niet naar de wc gaan. Er werd doorlo pend naar m'n hoge nood geinfor meerd en ze zeiden dingen als: 'die moet zo ook uit de broek', en 'de bruine televisiebeer'". Na één nacht is Eijbersen gillend van de zo warm aanbevolen cam ping weggevlucht. Vitaal Overigens zegt Eijbersen 'met ambivalente' gevoelens afscheid te nemen van zijn baan: "Een tv-actu- ahteitenrubriek is natuurlijk een heel vitaal iets, maar ik wil onder hand de hitte van de woestijn verla ten. Zoals ik al eerder heb gezegd waren het echt tropenjaren en die tellen dubbel. Ik wil het wat rusti ger aan gaan doen. Ik houd het na al die jaren wel voor gezien. Ik word niet meer zo wild van dingen, waarvan jonge collega's nog hèel erg opgewonden kunnen raken: stakingen, kabinetscrises. Ik weet na al die tijd wel hoe die worden opgelost. Daarvan krijg ik geen kick meer". Bovendien vindt Eijbersen dat de huidige tijd ook objectief gezien veel saaier is dan vroeger. De 'ro mantiek' van de woelige jaren ze ventig is weg. "De hele samenleving was span nender en boeiender: Provo, de Kabouters, Oranje Vrijstaat. De he le maatschappij was in beweging. De mensen waren bezig de samen leving te veranderen. Voor het ge mak noem ik dat maar romantiek. In plaats daarvan is een groot stuk redelijkheid gekomen, een beetje de stijl van Lubbers. Overleg en re delijkheid". Zoals eerder in deze televisieco lumn beloofd, heb ik van de week tijdens de juryzitting voor de Zilveren Nipkowschijf (een journalistieke televisie-onder scheiding) Theo Thea als eer- ste(n) op mijn kandidatenlijst ge zet. Voor dat duo gingen we altijd 'en familie' zitten. Ondanks het verschil in generaties vonden we hen allemaal erg leuk en goed en creatief en geinig en misschien zelfs wel een beetje leerzaam, al wist ik het meeste wel. Dus nou ja, wat wil je dan nog meer als je een winnaar zoekt voor een tele visieprijs van televisiecritici? Ik had wel een paar medestan ders voor Theo Thea, maar om dat ze twee jaar geleden - toen Adriaan van Dis de Zilveren Nipkowschijf kreeg - al via een uitbundig juryrapport waren ge huldigd met een eervolle vermel ding vonden de meesten het een beetje 'overdone' om daar nu ook weer een Nipkowschijf overheen te geven. Dus daar heb ik mij toen maar - als een goed demo craat - bij neergelegd. Dat kon des te gemakkelijker, omdat de uiteindelijke winnaar van zeer hoge kwaliteit was en als tweede op mijn lijstje stond. Nummer drie op mijn lijstje was trouwens ook niet gering: de se rie 'Passies' van Olivier Koning, die in Utrecht al een Gouden Kalf heeft gehad en ook in het buitenland nog een paar keer is bekroond. Toch waren er eigenlijk geen reéle concurrenten voor 'De laatste voorziening', een VPRO- serie van Maarten Schmidt en Thomas Doebele over oude tot zeer oude mensen die hun laatste dagen in verzorgingshuizen slij ten. Als u er iets van gezien hebt, dan herinnert u het zich onge twijfeld. Het waren indringende, liefdevolle maar ook vaak schrij nende beelden, tot aan de grens van: mag je zoiets nog aan vreemden laten zien? Mag je mensen in hun aftakeling als on der een vergrootglas bestuderen, zonder dat zij geestelijk nog in staat geacht mogen worden daar hun toestemming voor te hebben gegeven? U kent mijn principe (of niet): in principe mag alles. Mits... En aan dat 'mits' voldoen Schmidt Doebele - vind ik - in hoge mate. Zij waren kennelijk zo aanwezig bij de opnamen dat zij als televisiemakers afwezig raakten en door deze ouden van dagen als een onderdeel van hun bestaan werden beschouwd. Je kunt zeggen dat zo'n aftakelings proces zozeer tot de privacy van de mens behoort dat het o n g e a c h t de goede en integere bedoe lingen NOOIT in de openbaar heid behoort te worden ge bracht, maar dat vind ik onjuist. Humaan, maar onjuist. Aftakeling behoort ook tot het leven en vindt ook niet in de strikte beslotenheid van een be renhol plaats, maar temidden van een stoet van andere men sen, oud of jong, gezond of ziek, in de hulpverleningssector of juist aan de andere kant van de streep. Ik heb indertijd geschreven dat het de langste reclamespot voor euthanasie was die ik ooit op de televisie had gezien „(ik denk dat in honderdduizenden gezinnen gezegd is: hoor 's, als ik zover heen ben, mag je me rustig een spuitje laten geven, graag zelfs!), maar dat betekende niet dat ik de manier waarop het ge maakt was niet bewonderde. Bo vendien kwamen er natuurlijk niet alleen maar mensen in voor die al in het schemergebied tus sen leven en dood verkeerden. Mijn grootmoeder, die haar laatste maanden in het zieken huis doorbracht (ze was al in de negentig), klaagde er een keer over dat ze 's nachts weer niet had kunnen slapen door al het la waai dat die zeven zeelieden had den gemaakt. Toen ik haar met een rietje uit een beker te drin ken gaf, vroeg ze: 'Mag dat wel. Iedereen kent wel zulke geval len in de familie of kennissen kring. In De Tijd van deze week schrijft P. van der Eijk (in een stuk over het EK-voetbal): „Dat werkelijk niemand van de voet balkoorts verschoond is geble ven werd me duidelijk toen ik 's nachts gebeld werd met de me dedeling dat mijn alleenwonen de moeder, 82, aan haar deur stond. Ze was ongerust, had ze gezegd, omdat mijn vader 'naar het voetballen was en maar niet terugkwam'. Hij is al een jaar dood". Had hij dat nu eigenlijk niet mogen schrijven en had ik dat over mijn oma ook niet mogen schrijven? Natuurlijk wel. Maar dan mag het ook worden ge filmd. Waar het om gaat is h o e het wordt gedaan. En wat dat betreft kunnen we bij Schmidt Doebele gerust zijn: niet voor niets wonnen ze dit jaar in Italië ook al de Prix de Rome voor hun documentaire 'De staat van verzorging' over een oude vrouw die een nog ou dere invalide sigaren-rokende man verzorgde. Dit programma miste vorig jaar de Zilveren Nipkowschijf op het nippertje, toen Cherry Duyns de schijf won met een serie over 'terminale pa- tiénten'. U ziet, wat onderwerpen be treft hadden Theo en Thea de i de i de Zilveren Nipkowschijven later nog aardig kunnen opvrolijken... NICO SCHEEPMAKER H| 12. insekt, 13. steunpilaar, 15. muzieknoot, 17. soort verzeke ring (afk.), 20. godsdienst (afk.), 22. muzieknoot, 26. bijwoord, 28. streep, 29. schoonmaakarti kel, 30. maat voor de zwaarte van vuurwapens, 32. hooggaan de bal (tennis), 34. bedrijver v.e. strafbaar feit, 37. voorgeschre ven kleding, 38. uiting van ge negenheid, 39. familielid, 40. dikwijls, 41. bedorven, 46. ge stold vleesnat, 48- gravure, 49. hoogste ambtenaar op Java (voorm. N.I.), 52. vereerd sym bool, 54. samenvatting v.e. oor konde,.56. Franse NV, 58. ter nauwernood, 60. spijker, 61. bruto (afk.), 63. bekende motor races, 66. maanstand (afk.), 68. onderofficier (afk.), 71. getij, 73. bolgewas, 75. zonnegod, 76. windrichting (afk.), 77. soort verlichting. Horizontaal 1. soort, 3. plaaggeest, 5. recht stuk v.e. vaart, 8. voertuig, 11. lengtemaat, 12. bij herhaling, 14. gedekte tafel, 16. muziek noot, 17. melodie, 18. waterke ring, 19. afstammeling in de rechte lijn (fr.), 21. Japanse pa relduikster, 23. rivier in N-Bra- bant, 24. bevroren water, 25. pa pegaai, 27. tandeloos zoogdier, 28. laatstleden (afk.), 29. snavel, 31. klasse (afk.), 33. regerings reglement, 34. deel van het been, 35. soort van sajetgaren, 36. deel v.d. bijbel, 38. vaar- tuuig, 40. kelner, 42. inhouds maat, 43. sterk, stevig, 44. prop je, 45. muziekteken in de psal men, 47. dronken (volkst.), 50. het Romeinse Rijk (lat.afk.), 51. genezen, 53. voorzetsel, 55. boom, 57. muzieknoot, 59. oude lap, 60. vervoersonderneming, 61. dieregeluid, 62. opening, 64. familielid, 65. bevestiging, 66. hevig, 67. hoogste punt, 69. gro te ste^n, 70. krankzinnig, 72. op dit moment, 74. ijzerhoudende grond, 76. snavel, 77. toets al leen (afk.), 78. duivenverblijf, 79. mannelijk dier, 80. plezier, 81. zangstem. Verticaal 1. koninklijk, 2. reeds, 3. blad vezels van de Agave, 4. spil, 6. ten bedrage van, 7. muziektent, 9. slede, 10. aanzien, achting, De prijs van 25,-- werd toegekend aan H. Vos, Bachstraat 20, 2324 GL Leiden. De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplossingen onder vermelding van "Puzzel" voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan Redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. 19.02 Coulissen extra. 20.02 Zomaar een zomerse TROS zaterdagavond. NOS. 23.07 Met het oog op mor gen. KRO: 0.02 Oogluik 1.02-7.00 Niemandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18 03 Echo. 18 15 levenslief en levensleed. 19.00-7.00 Zie radio Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 Driespoor. NCRV: 19.02 Koploper. 20 02 Harro de Jonge, met om 20.02 Elpee pop special; 21.02 Elpee- en CD pop; 22.02 Country style. 23.02-00.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS 18.00 Nws. VOO: 18.02 Avondstemming. NOS. 20.00 Nws KRO: 20.02 KRO Klassiek op de zaterdagavond met om 20.02 Wy- neke Jordans en Leo van Doe selaar. piano-duo Werken van Ravel en Debussy en Lutoslavsky. 22 00 Orgelrubriek 22 20Laudate 23 00-00 00 KRO-hterair Spekta kel. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws) 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop) IOS: 18.40 Ara bisch progr NOS: 19.00 Progr voor buitenl. werknemers. EO: 20 30 Laat ons de rustdag wijden. 21.15 Reflector 21.30 Gouden or gelklanken. 21.45-22.00 Beter bla- OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- naams programma 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 10.00-11.00 'Informatief, meuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jongerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en ver zoeken', populair verzoekplaten- programma 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met diver se sportuitslagen 17.00-18.00 'Vooruit met de geit', muziekprogramma Radio 1 NOS: elk heef uur nieuws. KRO. 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter ovenweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.25 Overdenking. VOO: 9.02 Veronica Sport. TROS. 10.02 Wegwezen. VARA. 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier zomereditie. NCRV 13.05 Hier en nu NOS: 14.02 NOS Radio Tour de France AVRO: 19.02 Leuterkoek en zand- gebak. 19.10 Sssssst. 19.30 De hersengymnastiek 20 02 Toppers van toen 21.02 Play it agam 22 02 Now is the time NOS 23 07 Met het oog op morgen TROS 00 02 De Nachtwacht 4 02 Aflos sing van de nachtwacht. 5.02-7.00 Krieken met Adje van Verre ontmoette Jan Blaaser (7). AVRO: 10.30 Muziekmozaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO-magazine 14.02 AVRO-Phoon. 16.02 Guitar spe cial. 16.30 Kom 'ns langs op Stil- 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade 13 02 Het wees huis van de hits. 15.02 Tijd voor toen 16.02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. 18.02 Bruce Spriongsteen live. 20.02 Radio Thuisland. 21 02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag. Radio 4 NOS 8 00 Nws 8 02 H-Vier 9 00 Mustca Religiosa et Profana 9 55 Progr overz KRO 10 00 Eucharis tieviering. NOS: 11.00 Contrabas- week, april 88. De IJsbreker, Am sterdam. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee: Maria Callas op CD. 14 00 Onder de Groene Linde. 14.15 Concert op de zondagmiddag: Concertgebouwork. olv Bernard Haitink. (ca. 15.35 Praten over mu ziek). 16.30 Diskotabel 18 00 Nws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klassiek. 20.00 Nws. NOS: 20.02 Specialiteiten a la carte. 22.00 Kamerconcert: Vuval-trio. 23.00-00.00 Finale, cult, magazine. Radio 5 NOS: 6.30-6.49 Scheepv- en marktber. en uitgebreid weerbe richt. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Om het recht lief te hebben. Herh. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De an dere wereld van zondagmorgen. ten ZvdK: 17 00 Kerkdienst IKON 17 58 Wilde Ganzen NOS 18 00 Nws IKON 18 10 Mensen 18 25 Liturgie kerkmuz. IOS: 18.40 De onbekende islam NOS: 19.00 Pro gr. Radio 4 nOS: 8.00 Nws. 8.02 H- Vier. 9.00 Musica Religiosa et Profana. 9.55 Progr overz KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Contrabasweek, april 88, De IJsbreker, Amsterdam. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee: Maria Callas op CD. 14.00 Onder de Groene Lin de. 14.15 Concert op de zondag middag: Concertgebouwork. olv Bernard Haitink. (ca. 15.35 Praten over muziek). 16.30 Diskotabel. 18.00 Nws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klassiek. 20.00 Nws. NOS: 20.02 Specialitei ten a la carte. 22.00 Kamerconcert: Yuval-trio. 23.00-00.00 Finale, cult magazine. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV 7.03 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. 7.30 Nws. 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuws- overz. Hier en NU. 8.32 Maandag morgen Magazine. (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsoverz. Hier en nu.). 12.05 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverz. Hier en Nu. 12.32 Over kopen gesproken zomeredi tie. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Me- ded. voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO" 14.05 Tour de France extra. NOS: 15.05 NOS Radio Tour de France. Radio 2 voor 18 uur NOS elk heel uur nieuws. TROS: 7.03 TROS Continu Muziek. (8.03- 8.15 TROS-Aktua) 9.03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toe ren. 12.03 André van Duin 13.03 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tets- ke 14 03 Muziek uit duizenden. EO 15 03 Kurhaus Cabaret mati nee. 16.03 TROS parade der besten EO: 17 03 Ronduit Ra- Radio 3 voor 18 uur NOS- elk heel uur nieuws. AVRO 7.03 De Baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio, 16.03 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen: I. De onbekende Beetho ven. II. Chilingirian-kwartet m.m.v. Philip de Groote. piano. 12.00 Viva ce. (13.00 Nws.). 14.00 KRO-Klas siek op maandagmiddag: I. Engel se koormuziek. II. Suisse-Roman- de Orkest o.l.v. Uri Segal m.m.v. Nelson Freire, piano. 16.00 In ant woord op uw schrijven. 16.50 KRO- Literair: over poezie. VARA 17.00 Camille Saint Saens. marktber en uitgebreid weerbe richt 9.00 Nws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9 30 Au tisme VARA 10.00 Factor 5. met om 11.00 Berichten van en over ou deren. NOS: 12.00 Nws. HUM- VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met Bericht van buiten. AVRO- 14.00 Moet je horen. VARA: 14.05 Kids. 14.25 .45 Chips die je niet kunt ded. en schippersberichten. MAANDAG RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- benchten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 34