Na zes jaar strijd eindelijk erkenning Vraag om hulp kwart gestegen Van nu af aan wil ik niet meer geprogrammeerd zijn Twintig stageplaatsen voor ex-secretaresses iAMUÜaJuLi' 1988 REGIO PAGINA 11 Slachtoffer trimtoestel op Wassenaars pretpark Het noodlot sloeg zes jaar geleden toe. Wat een mooie vakantie had moeten worden, werd een drama. Een spelletje op een slecht onderhouden trimtoestel in een Wassenaars pretpark leidde tot invaliditeit van mevrouw M. van der Zwet uit Hillegom. Hoewel zij destijds razendsnel naar een ziekenhuis in de buurt werd vervoerd, was dat toch het begin van een ellenlange lijdensweg. In dat ziekenhuis keek men alleen naar haar been dat op drie plaatsen was gebroken. Verder niet. Maar ook dat been zou niet goed worden behan deld, bleek later. Het groeide scheef en verkrampte volledig. Nadat mevrouw Van der Zwet uiteindelijk twintig artsen in het binnen- en buitenland had geconsulteerd, kwam aan het licht dat er in eerste instantie nogal het een en ander over het hoofd was gezien. Achtereenvolgens constateerden de specialisten een beschadigde hersen stam, middenoor en breukjes in de nekwervels. Maar haar invaliditeit is een feit. Slechts met behulp van krukken schuifelt zij stapje voor stapje door haar aangepaste woning aan de Mesdaglaan in Hillegom. HILLEGOM - "Weetje wat ze me vroegen? Of ik kon aantonen, dat er voor het ongeluk niets met mijn nek aan de hand was. Maar hoe moest ik dat aantonen? Ik had nog nooit wat aan mijn nek gemankeerd. Je laat een li chaamsdeel toch niet op een röntgenfoto vastleggen als dat, medisch gezien, niet noodzake lijk is? Verzekeraars, praat me er niet over". Het is duidelijk, mevrouw Van der Zwet heeft geen al te hoge pet op van de verzekeraars en keuringsartsen. Jarenlang is ze van het kastje naar de muur ge stuurd. Spreekkamer in, spreek kamer uit. Zonder er iets mee op te schieten. De verzekering van de tegenpartij betaalde in eerste instantie wel, maar het liep ver keerd toen die uitbetaling in han den van een andere maatschap pij werd gegegeven. Het inscha kelen van een advocaat bracht geen oplossing omdat ze een tweede advocaat nodig had om de vragen van de eerste te beant woorden. Mevrouw Van der Zwet vond uiteindelijk begrip en steun voor haar situatie bij de Stichting Be scherming Verkeersslachtoffers. Die stichting zorgde ervoor, dat zij bij een ongevallenspecialist in West-Duitsland (waarvan de ver zekering de kosten betaalde) te recht kwam. Die arts voegde een behoorlijke lijst toe aan de man kementen die zijn Nederlandse collega's niet hadden opge merkt. Want in eigen land fixeer den de specialisten zich op het been. Met de diagnose van de Duitse arts in de hand onderhan delt haar advocaat nu met de ver zekering om een financiële rege ling te treffen. door Jan Westerlaken In die Duitse ongevallenkli niek werd ze voor het eerst van boven tot onder onderzocht. Zo doende kwamen er nog wat over het hoofd geziene letsels aan het licht. Letsels, waarvan mevrouw Van der Zwet zegt dat die haar le ven hebben verknald. Het ongeval heeft het leven van de Hillegomse drastisch ver anderd. Haar zo geliefde tennis sport kon ze niet meer bedrijven. En haar baan als medisch- secre taresse in een psychiatrisch zie kenhuis moest ze opgeven. Van de ene op de andere dag scheen voor haar de zon niet meer. Moedeloos is ze geweest. "Vaak heb ik tegen mezelf ge zegd: 'Ik zie het niet meer zitten'. Dan dacht ik, oh, God, wat moet ik nu toch weer beginnen. Ik was niet te troosten. Vooral 's nachts als het zo stil om je heen was. Ja, dan kwam alles naar boven. Weet je, ik heb m'n krukken wel eens in een hoek gezet en bij mezelf gedacht: 'Nu ga ik zonder die dingen lopen'. Maar dat ging niet, ik zakte gewoon door mijn been heen. In een onbeschrijfe lijk diep dal heb ik gezeten. Met steun van m'n gezin en een arts ben ik daar uitgeklommen. Bij die specialist kon ik altijd aankloppen als ik in de put zat. Aan die man kon ik m'n verhaal kwijt, hij luisterde. En dat lucht te op". Valse hoop Zo nu en dan lichtte er een sprankje hoop voor haar op. Dat was ook het geval nadat zii spe cialisten in een groot ziekenhuis in Amsterdam had geraad pleegd. Die artsen dachten dat er nog wel het een en ander aan haar kon worden gedaan. Maar het eindrapport gaf slechts aan dat de therapie moest bestaan uit het bestrijden van de pijn. Veel beter werd ze daarvan niet. Eer der slechter, herinnert ze zich nog. Bij een manueel-therapeut vindt ze sinds anderhalf jaar wel enige verlichting. De kosten van die behandeling (120 gulden per consult) moet ze voor eigen reke ning nemen, omdat het zieken fonds die rangschikt onder de noemer alternatieve geneeswij- Bijna zes jaar praten, schrij ven, medische keuringen en een jarenlange tocht door een jungle van regeltjes. Wat heeft het me vrouw Van der Zwet opgele verd? Ze zegt: "Een brokje erken ning. Want ik heb al die jaren niet voor niks geklaagd. Artsen in Ne derland en in het buitenland heb ben dat nu aangetoond. De hoofd- en nekklachten waren niet geveinsd, maar terecht. Ik blijf alleen met de wrange smaak zitten waarom het zolang moest duren. Waarom heeft men in dat Haagse ziekenhuis nooit verder gekeken dan alleen naar het ge broken been?" Geen aansteller Erkenning, die woog heel zwaar voor de Hillegomse. "Ik ben geen aansteller", zegt ze met enige stemverheffing. "Daarom ben ik door blijven gaan. Ook al zei de huisarts dat ik m'n strijd moest staken. Ik had die klach ten toch? Veroorzaakt door de zware katrol die ik op m'n hoofd Mevrouw Van der Zwet: 'Eindelijk erkenning'. kreeg toen het speeltuig in het pretpark het begaf. Die erken ning doet een heleboel slachtof fers de das om. Jaren worden ze vaak aan een lijntje gehouden. Omdat het wel psychisch zou zijn. Dat is een dooddoener. Daarom was het voor mij een er kenning dat in twee ziekenhui zen werd vastgesteld dat er wel degelijk iets met mijn hoofd en nek aan de hand was". Alles wat zij in die zes jaar heeft meegemaakt gaat me vrouw Van der Zwet te boek stel len. Niet slechts haar eigen lij densweg, maar vooral een weg uitstippelen voor al die mensen die verstrikt zijn geraakt in de janboel van regels. Met een be gin- en een eindpunt. En een waarschuwing om niet met ie dereen in zee te gaan die zijn diensten aanbiedt. De Hillegomse: "In dat boek zal ik de weg aangeven die slachtoffers moeten gaan. Zoda nig, dat ze niet hoeven te dwalen. Nee, ik doe dat niet helemaal in m'n eentje. De Stichting Be scherming Verkeersslachtoffers biedt mij daarbij de helpende hand. Voor niets. Er zijn ook bu reaus die voor slachtoffers aan het werk willen. Maar ze vragen wel vijftien procent van het be drag dat ze eruit halen. Die bu reaus proberen over de rug van slachtoffers rijk te worden. Onze stichting probeert dat tegen te gaan". Begrijpelijk dat de Hillegomse een vurig pleitbezorgster is voor het oprichten van een ongevals- kliniek. "Nog niet zolang gele den is er iemand op dit onder werp gepromoveerd. De conclu sie van zijn onderzoek was, dat er in Nederland één of meer van de ze klinieken moeten komen. Ik weet dat de kans klein is dat ze er komen. Misschien kunnen de verzekeraars zich daar eens over buigen. Laat ze hun licht eens opsteken in Duitsland. Daar kan het ook. Waarom bij ons dan niet? Ik denk dat de verzekeraars er profijt van kunnen hebben. Zo n kliniek kan zich helemaal op ongevalsslachtoffers instellen en eraan werken ze in de maat schappij terug te brengen. Want daar streeft ieder slachtoffer toch Maatschappelijk werk bollenstreek SASSENHEIM/LEIDEN - De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Bollenstreek en de Stichting Maatschap pelijk Werk Leiden zullen alles in het werk stellen om een goede hulpverlening te handhaven als de gemeenten de fi nanciering op 1 januari 1989 van het rijk overnemen. Mevrouw Ten Kroode voor de Petrusschool: "Ik wil niet meer ge programmeerd zijn. Vanaf nu ga ik genieten van mijn vrijheid". Directeur Petrusschool met vut: ALPHEN AAN DEN RIJN - Het gewestelijk arbeidsbureau in Alphen begint in september met een scholingsproject van drie maanden voor se cretaresses. In eerste instantie wordt gedacht aan ex-secretaresses die op nieuw willen gaan werken. Door de voortschrijdende automatisering in kantoren en een verschuiving naar het werken met databanden en com puterbestanden wordt het zonder bijscholing steeds moeilijker om weer aan de slag te komen. Er is plaats voor twintig cursisten. In verband met het grote aantal aan meldingen tot nu toe moet het arbeidsbureau binnenkort echter een se lectie doorvoeren. De cursisten volgen een dag per week een aantal theo retische lessen. Het ligt in de bedoeling dat ze de overige dagen nieuwe praktische ervaring kunnen opdoen bij een aantal Alphense bedrijven. Op dit moment hebben zich daarvoor al enkele geïnteresseerde onderne mingen aangemeld. Volgens woordvoerster S. van der Kroon van het arbeidsbureau is de cursus 'uniek' te noemen. "De combinatie van een theoretische cursus voor herintredende vrouwen met een soort stageplaats is volgens ons nog niet eerder toegepast". Voor de cursus werkt het GAB samen met het Cursus Informatie en Advies Centrum (CI&AC) in Alphen. Kader/Uitzendgroep is eveneens be trokken bij het project. De kosten, ongeveer tachtigduizend gulden, wor den geheel betaald door het arbeidsbureau. Dat ontvangt jaarlijks een budget van het rijk voor het geven van scholingscursussen. Medische Diensten Maar enige zorg hebben zij toch wel. In de eerste plaats omdat er opnieuw moet worden bezuinigd. Zwaarder weegt echter, dat het geld zonder vaste bestemming bij de gemeente terechtkomt. "Geld", zegt Paul van Kampen van de Leid- se stichting^ "dat kleurloos is. Met andere woorden de gemeente zou dat geld ook kunnen aanwenden voor andere doeleinden". Dat is de zorg waarvoor beide stichtingen zich zien geplaatst, be nadrukt Jaap Buitink van de Bol lenstreek nog eens extra. "Wij zijn daarover al iji gesprek met de vijf gemeenten die onze dienst finan cieel in stand houden. Een gesprek waren we toch wel aangegaan, om dat we de laatste drie jaar een toe name van het aantal cliënten heb ben gekend met maar liefst 25 pro cent. Voor ons was dat een comple te verrassing. We zitten nu echt aan de grens. Daar moet wat aan wor den gedaan". Minder explosief Leiden ziet zich min of meer voor hetzelfde probleem gesteld. Hoe wel de groei in de Sleutelstad iets minder explosief is dan in de bol lenstreek, heeft men hier toch ook met een behoorlijke toename van het aantal cliënten (bijna 20 pro cent) te maken. De stijging is over de hele linie, vertelt Paul van Kam pen. Er komen steeds meer proble men op het maatschappelijk werk af. Van Kampen noemt onder meer gevallen van incest en meer verwij zingen door de huisarts. De ver wachting van het tweetal is dat het in de nabije toekomst ook te ma ken zal krijgen met aidsproblema- tiek. Kan het maatschappelijk werk op de juiste wijze reageren indien die stijging zich de komende jaren voortzet? Paul van Kampen: "Blijft alles bij het oude, dan kun je niet op het zelfde niveau hulp-blijven bieden als waarop dat nu plaatsheeft. Het sleutelwoord is weer geld. Daarvan is het afhankelijk of je alles wel overeind zal kunnen houden. Echt pessimistisch ben ik niet, hoewel het voortbestaan van de 'bbk' (be reikbaarheidsdienst buiten kan toortijd) op de tocht staat. Het ex periment loopt aan het eind van dit jaar of. Men wil dit met nog een jaar verlengen. Alleen, er is geen geld voor. Jammer hoor, wantje breekt dan iets af waarvoor jarenlange ar beid is verricht om het op te bou- De gemeenten gaan volgend jaar het maatschappelijk werk finan cieel voor hun rekening nemen. Heeft dat voor de stichtingen con sequenties? Paul van Kampen maakt zich over die verantwoordelijkheid van de gemeente niet zo veel zorgen. Zegt: "Leiden ziet het maatschap pelijk werk als een basisvoorzie ning. Een voorziening die zij niet zal laten vallen. Maar ja", relati veert hij direct, "een gemeente kan wel veel willen, als daar geen geld voor is houdt alles op". Korter Dé vraag waarover de Stichting Maatschappelijk Werk en de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Bollenstreek zich wel wat zorgen maken is of de gemeenten de kwaliteit van dat maatschappe lijk werk wel kunnen waasrborgen. "Mijn angst is", zegt Paul van Kam pen, dat die kwaliteitsei eens een tik zal kunnen krijgen. Datje men sen sneller moet loslaten dan je lief is. De gemeenten zullen onze dien sten best in stand willen houden. Ik vrees dat zij er in de komende ja ren op zullen moeten bezuinigen." Kunnen de diensten het inboe ten van kwaliteit voorkomen door een eigen bijdrage van de hulpvra gers te verlangen? Daar voelt Jaap Buitink in elk geval niets voor. "Dan maak je die drempel, die toch al zo hoog is, nóg hoger. En kijk nu eens naar de cliënten die wij binnen krijgen? Het zijn vooral mensen uit de lage re inkomensgroepen die een be roep op onze dienst doen. Je kunt van hen geen bijdrage verlangen. Wat te denken van de administra tieve rompslomp die dat met zich meebrengt. Nee, dat is geen oplos sing". LEIDEN - "Van nu af aan wil ik niet meer geprogrammeerd zijn, maar van het ene moment op het andere weg kunnen gaan. Ik wil ge nieten van mijn vrijheid". Me vrouw M.G.A. ten Kroode, direc teur van de Petrusschool in Lei den, gaat met vut nu haar school dicht moet wegens gebrek aan leer lingen. door Marieke Haafkens Een dramatische samenloop van omstandigheden? "Nee hoor, ik heb het na dertig jaar onderwijs wel gezien. Die periode is afgeslo ten. Maar dat de school dicht moet, dat gaat me wel aan het hart", zegt ze beslist. In de school'aan de Lorentzkade 15a is het een rommeltje. Verhui zers laden tafeltjes en stoelen in de verhuiswagen. Dozen staan klaar om ingeladen te worden en leraren en kinderen lopen kris-kras door elkaar. In het directeurskamertje liggen boeken en papieren keurig op stapeltjes. Mevrouw Ten Kroode gaat zitten in en stoel om daaruit meteen weer op te veren als een leerling iets komt vragen. "Dat krijg je met zo'n verhuizing", zegt ze verontschuldigend. Mevrouw Ten Kroode heeft niet altijd in het onderwijs gezeten. Als 14-jarig meisje begon ze te werken op een kantoor. Dat hield ze in to taal 17 jaar vol bij verschillende fir ma's. Ze deed administratief werk, ontving mensen en hielp een keer met het organiseren van een bloe mententoonstelling. "Ik had het daar best naar mijn zin, maar je moet eens beslissen of je dat werk wilt blijven doen of niet. Ik heb toen gekozen voor het onderwijs omdat het me leuk leek", vertelt ze. De eerste drie onderwijsjaren werkte ze in het toenmalig Neder lands Nieuw-Guinea. "Die tijd was geweldig. Het leven was daar zo veel vrijer en ongedwongener. Hier moet je mensen bellen als je er langs gaat, daar liep iedereen zo bij elkaar naar binnen, ik had dat nooit willen missen". Nadat Nieuw-Guinea in Indone sische handen overging, kwam Ten Kroode noodgedwongen terug naar Nederland. Ze kon op meer scholen in het land terecht, maar koos voor de Petrusschool in Lei den. "Ik gaf les aan de bovenbouw klassen en werd in 1970 hoofd van de school. Het organiseren dat bij die baan hoort sprak me aan. Maar ik bleef ook lesgeven, want contact met leerlingen vind ik van groot belang". Het lesgeven aan oudere leerlingen ligt haar het beste, om dat ze daarmee kan praten op een gelijk niveau. "Ik vind het erg dat de Petrus school gesloten wordt, maar het kan niet anders. Veel middelbare scholen zullen het ook betreuren, want onze leerlingen stonden goed bekend". Van de vele veranderin gen binnen het onderwijs moet ze niet veel hebben. "Ik loop niet voorop als er dingen veranderd moeten worden. Sommige veran deringen zijn natuurlijk ten goede, zoals de vrijere omgang tussen leerlingen en docenten. Maar ande re dingen, zoals het samengaan van vakken als aardrijkskunde en ge schiedenis in één vak wereldoriën tatie, vind ik een verarming". Naar de vut kijkt ze verlangend uit. "Lekker niets ligt vast, alles kan", zegt ze: "Ik ga reizen en mis schien filosofie studeren. Ach, ik zie het nog wel". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg. Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Mans en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur H. Meijer, spreekuur: Stokroos 1, tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur. M. Zwijnenburg, spreek uur: Rosmolen 2, tel: 412166. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, spreekuur. Zoeterwoudsesingel 28, tel' 122538. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, spreekuur: Prinsenstraat 5, tel: 213546. Groep 3 - Pleiter. Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Mui)senbergh: za 8 uur tot zo 8 uur W. de Brijne, spreekuur de Laat de kanterstraat 3, tel 134345. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, spreekuur. Burg- gravenlaan 102, lel: 125820. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer. de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur J S. de Kanter, spreek uur Petr. Moensweg 52, tel 311414. zo 8 uur tot 24 uur G.J.P Benit, spreekuur Kennedylaan 24, tel 311414. Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein za 8 uur tot zo 8 uur D. Hammerstein, spreek uur: Robiinstraat 2b. tel: 720936. zo 8 uur tot 24 uur H. de Jong, spreekuur Noordemdeplein 4a, tel: 123752. Leiderdorp - za 8.00 uur tot zo 24 uur: UP Arndt, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur in het Gezondheidscentrum. Florijn 10, tel 891000. Oegstgeest - van za 8 uur tot ma 7 30 uur J.W. de Haan. Oranjelaan 26.. tel 170605. Voorschoten - W. van Dam. Palestmalaan 29. tel: 3960 Warmond - F Walenkamp. Dorpsstraat 45, Warmond, tel: 01711-10030 Wassenaar - za J Vonk, Witlenburgweg 106, tel: 79676, zo M.H. van Tolingen, Wetering laan 4. tel: 78303, Zoeterwoude - via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huis arts de weekenddienst waarneemt APOTHEKEN De avond-, riacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr 1 tot vr. 8 juli door Haven Apo theek, Haven 18. tel- 120085, Hofland Apo theek, Thorbeckeweg 3, 762877 DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest F. Muurling, Plantsoen 23, tel 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47. tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Dui|n, Brandt: R.J.W Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D J, Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten - R. Koster en Mevr. Koster- Stoker. Narcisstraat 47, tel 01717-3836. Wassenaar - Alarm- en informatiekring die' renartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Was senaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: G.J. van Hof, Plantage 10. tel 071- 141838. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdi|kiaan 28, Oegstgeest, is tandarts de Mmier telefonisch bereikbaar on der nummer 071-155375, tevens spreekuur van 11-12 uur Dienst m eigen praktijk S Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950 Voorschoten/Wassenaar B P Hazeberg, Santhorstlaan 39-41. tel 15535. ningin J 1Zwar lustrumfeest basisschool Ko- Juliana, Van Aerssenstraat ?wammerdam, aanvang 10.00 opening expositie Ted Kiste- maker (aquarellen) en Hans Bu- nmg (kleuretsen), om 17.00 uur in Galerie Rhijnkade 11. optreden 'Some like it hot', aan vang 21.00 uur in jongerencen trum Madonna,- Prins Hendrik- Hugo de Grootstraat 100 Boskoop feest buurtverenigingen Voor kade. Nieuwstraat en Ridderbuurl met onder meer kinderkennis en zang 14.00 uur. Katwijk zeilwedstrijden Skuytevaart in verband met Multi-klasse week eind, op de Noordzee voor de boulevard. concert Christelijke Muziekver eniging D.V.S. in het centrum met 4.30 u Leiden optredens Willem 'Afrikit' Jan sen. om 14.00 uur; 'Djemga's', om 15.00 uur; slagwerkconcert door Slagerij van Kampen 'Op Eenza me Hoogten', om 22.30 uur op het waterpodium bij de Hoogstraat kelders. 13.30 uur m de Hooglandse Kerk. wandel-orgelconcert John Bak ker. Hartebrugkerk. van 15.00 tot 15.30 uur. Salsa-concert Oscar d'Leon, aanvang 23.00 uur in de Stads gehoorzaal. zang en cabaret door De Wilde Orchideeën, vanaf 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. muziektheater-spektakel 'Lo- dewijk Napoleon', aanvang 22.30 uur in de Pieterskerk. disco Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Langegracht bultlopen met Swift, en 10.30 en 10 45 uur bij Club- mis swift aan de Roomburger over 6-10-15 en 25 km. tussen 10.00 en 14.00 uur bij Bowling- centrum, Van Panhuysstraat. Jazz-feest met onder andere optreden van het Leidsch Studen ten Jazz Gezelschap, aanvang 21.00 uur in Huis ter Duin. optreden 'Black Hills Country Band. aanvang 21.00 uur, Lido- theater, Prins Bernhardlaan Warmond kreatieve zomermarkt/kunst- markt op het pleintje bij de Pomp, ZONDAG 3 JULf Alphen optreden Folkgroep The Mc- Calmans', om 20.30 uur in het Hooftstraattheater. zeilwedstrijden Skuytevaart in verband met Multi-klasse week eind, op de Noordzee voor de boulevard. universele eredienst in de Soefi-Tempel. Sportlaan, aan vang 16.00 uur. hengelwedstrijd bij KWV Skuy- Lelden fietstocht. Oostdumnt over 35 of 55 km, start tussen 8.30 en 9 30 uur bij clubhuis Swifttoer, Room- burgerweg. rondleiding m de Pieterskerk, met als leidraad de bouwgeschiedenis van de kerk, aanvang 14.45 uur. optreden 'Forty Second Street', om 14.00 uur op het waterpodium bij de Hoogstraatkelders.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11