'Ze verpesten je hele middag' Noodweer teistert wielerronde Regen deert Jeroen Van der Meer weinig Kuijs volgt Boskamp op als wegcoach Kasparov al niet meer te achterhalen Protjenko stelt Boebka in schaduw Korfbalscheidsrechter Teun Lepelaar stopt met fluiten Tyson schuift manager opzij wmsm PAGINA 18 SPORT VRIJDAG 1 JULI 1988 Kooyman beste liefhebber in Roelofarendsveen LEIDEN - Een aantal streekatleten en een enkele nationale topper hebben gisteravond de atletiek wedstrijden in de Leidse Hout aan gegrepen om goede prestaties neer te zetten. In een wedstrijd die aan vankelijk werd geteisterd door een ROELOFARENDSVEEN Het zit de organisatoren van de jaarlijkse wielerronde van Meer van v&LTC devote "rel* Roelofarendsveen niet mee. Gingen vorig jaar de renners in noodweer van start, nu was pleister, van hetzelfde laken een pak. Precies een half uur voor de eerste start brak het noodweer los. Voor veel van de 114 liefhebbers hoefde het toen al niet meer. Een groot aantal van de r het wel aandurfden haalde ook de eindstreep niet. Meestal was een lekke band de reden van afmel- UTRECHT (ANP) - Piet Kuijs zal André Boskamp opvolgen als weg- vorige week coach bij de amateurs. Kuijs nam al eerder een taak van de vertrekken de Groninger over, in 1985 werd de 38-jarige trainer/coach van de weg- ploeg bij de junioren. In die perio de behaalde Brabander opmerke lijke successen. Bij de wereldkam pioenschappen 1986 veroverde Mi chel Zanoli, voor Richard Luppes, de wereldtitel, de 70-km ploeg ein digde als vierde. Een jaar later was er brons in de ploegentijdrit en een zilveren medaille in de individuele wegwedstrijd voor Erik Dekker. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie zal nog vier .iaar lan ger bij sponsor Amev in het zadel zitten. Gisteren werd de bestaande drie-jarige overeenkomst met het verzekeringsbedrijf verlengd tot De KNWU krijgt een ruimer budget tot zijn beschikking. De bij drage van Amev in de eerste drieja ren, 500.000 gulden, is voor de ko mende periode verhoogd tot 625.000 gulden. De investering van de sponsor bedraagt overigens on geveer het dubbele van het bedrag dat de wielrenunie ontvangt. ding. Zo zag de plaatselijke organi satie met lede ogen dat favorieten als Evert Diepeveen, Ron Bakker. Arie Kruger, Jan Zwaan en kam pioen Karei Teeuwen op de velg de finishlijn passeerden. De Leidse arts Paul Kooyman koos in de stortregen na 20 kilometer het ha- zepad. Hij ging op de solotoer om dat hij dit de veiligste manier van koersen vond. "Liever alleen door de bocht dan met een groot pelo ton", gaf Kooyman als uitleg. De Swift/Casba-renner ging zo hard door dat zijn achtervolgers hem niet meer terug zagen. Na de winst de Ronde van Zoe- terwoude werd ook Roelofarends veen op zijn erelijst bijgeschreven. Niet voor het eerst trouwens, want al eerder won Kooyman tweemaal de amateuruitgave van de ronde. Zoeterwoudenaar Frans Paarde- koper heeft ook de juiste vorm te pakken. Na een dag eerder een zes de plaats behaald te hebben in Monster eiste hij nu een derde plaats voor zich op. De overige prijsrijders waren Piet Kralt (6), Pieter Evelein, daags tevoren in Amersfoort Nederlands journalis tenkampioen geworden (7), Sjaak Hoogeveen (8), Hans Schoelink (10), Paul Robijn (12) en Coen van der Krogt (18). Eric Stroombergen (Hillegom) werd vierde en Gert Jan Moraal (Leiden) veertiende. In de Ronde van Monster zat junior Pascal Vergeer (Warmond) weer bij de besten. Nu werd een derde plaats zijn deel. Noordwijker Mike Hassing werd bij de nieuwe lingen zesde. Bij de liefhebbers sleepten Leidenaar Aloys Goossen (5e ondanks een val), Frans Paarde- koper (6) en Sjaak Spreeuw (9) een plaatsje bij de eerste tien weg. Zondag wordt op het parcours van Swift aan de Roomburgerweg een nationale wedstrijd voor lief hebbers en veteranen gehouden. Evert Diepeveen, Gerrit Schou- mans, Rhett van Trigt en Jan Zwaan (veteranen) en Pieter Eve lein, Aloys Goosen, Richard van Kempen, Gerrit Kleinveld en Arie Kruger (Liefhebbers) zijn vanaf 12.00 uur de te kloppen mannen. WIM VAN DUIVENBODE De speerwerper die nog steeds kansen heeft om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Se oul, kwam ondanks de kletsnatte aanloopstrook tot een winnende worp van 75,72, ruim drie meter te kort voor de Olympische limiet. Kurt Sheaffer van de Bataven eiste de tweede plaats voor zich op. De Amerikaan verblijft drie maanden in Nederland en geeft in die perio de werptraining bij De Bataven, waarvan hij tijdelijk lid is. Daar hij nog niet aan de competitie mag deelnemen gebruikt Sheaffer dit soort wedstrijden om zijn kunnen te tonen. Door de hevige regenval liet een groot aantal atleten het op het laatste moment afweten. Van de lo pers die wel van start gingen liet Rob Gordijn zich van zijn beste kant zien. Op de 1500 meter liep de Holland-atleet naar een persoonlij ke toptijd van 3.58,1. Van de Leidse atleten bleef verder Jaap van Dui venvoorde (Bat) nog onder de vier minuten. (3.59,0). Ellen Silverentand (Bat) won de 100 meter horden in een uitsteken de tijd van 14,3. B-juniore Andrea van Velzen (De Spartaan) finishte na 15,2 seconden. Gert-Jan Palm realiseerde een respectabele 15,0 op de 110 meter horden, vóór zijn clubgenoten Walter Botman (15,3) en Koert Veldmaat (15,9). Bij het kogelstoten scherpte Eve lien Groen van AAV'36 het clubre cord aan tot 12,19. Tessa Molenaar (Sp) stootte de kogel naar 10,58. Bij de B-jongens zegevierde Richard van der Horst (Sp) op dat onder deel met 13,01. Arjan Rijnsburger( Hol) kwam tot 12.35 en Menno Jan sen (Hol) stootte de kogel 12,. 16 meter van zich af. Het hinkstap- springen werd het beste beheerst door Hans van Tol (Sp), die een af stand van 12,46 bereikte. Estafette Atletiekvereniging De Spartaan uit Lisse organiseert het komende weekeinde de Nederlandse estafet te-kampioenschappen. Aan de wedstrijden, die zoals gebruikelijk op de kunststofbaan van het Ter Specke-sportpark gehouden wor den, neemt een aantal nationale cracks deel. Emiel Mellaard en Ahmed de Kom van AAC zullen op de sprin testafette verschijnen, terwijl Han Kulker. die deze week in Spanje met 3.37,66 voor de eerste keer dit seizoen aan de B-limiet voor de Olympische Spelen voldeed, op de 4x800 meter zal uitkomen voor de Bataven-equipe. Bij de vrouwen zal onder anderen Elly van Hulst acte de présance geven. De wedstrijden beginnen zowel zaterdag als zondag om één uur. De toegang is gratis. JAN BROUWER DE KONING Herbert Dijkstra weer naar Seoul DEN HAAG (ANP) - Herbert Dijk stra mag voor de tweede keer dit jaar naar de Olympische Spelen. Gisteren kreeg hij te horen dat hij deel uit maakt van de groep wiel renners die van het Nederlands Olympisch Comité toestemming kreeg naar Seoul af te reizen. In fe bruari kwam Dijkstra bij de Win terspelen in Calgary als schaatser op de vijf en de tien kilometer in ac tie. De andere geselecteerden zijn Tom Cordes, Rob Harmeling, Ger rit de Vries, Michel Zanoli en Maar ten Bakker. Bondscoach André Boskamp stelt uit deze groep de vier renners voor de 100 kilometer ploegentijdrit vast en voor de indi viduele wegwedstrijd. Het NOC wees eveneens vier fietsende vrouwen aan voor de in dividuele wegwedstrijd van de Olympische Spelen, die op 17 sep tember in Seoul beginnen. Naast Monique Knol, die zondag in Rhe- den Nederlands kampioene werd, zijn dat Heieen Hage, Connie Meyer en Cora Westland. Zij zullen ook starten in de Tour de France. Naast dit viertal gaan Jolanda Co ols, Karin Schuitema en Chrisna Jansen met ploegleider Verboom mee naar Frankrijk. Het zevental, aangevuld met Els Koolloos uit Lisse, zal ook het kwartet opleveren dat bij de we reldkampioenschappen in België start in de ploegentijdrit voor vrou wen over 50 km, die voor de tweede keer op het programma staat bij de strijd om de wereldtitels. Bij het schoonspringen kregen Daphne en Edwin Jongejans een bevestiging van hun selectie en bij het plankzeilen werd Bart Ver schoor aangewezen. BELFORT (ANP) - Een dag voor het titanenduel tegen Anatoli Kar- pov heeft wereldkampioen Gari Kasparov de zege in het wereldbe kertoernooi in Belfort veiligge steld. Alleen als de Sovjetschaker zijn laatste twee partijen verliest en zijn landgenoot Karpov beide duels wint, moet Kasparov de zege delen. De wereldkampioen ver sloeg gisteren de Brit Nigel Short. Zijn rivalen Karpov en Ehlvest ver speelden een half punt door de re mise in het onderlinge duel. Kaspa rov is intussen hard op weg het ELO-record van de legendarische Amerikaan Bobby Fischer (2785) te benaderen. As Kasparov de nog resterende partijen wint komt hij op 2775 punten. Short legde Kasparov het vuur na aan de schenen. De Brit zette de partij scherp op met een Siciliaan- se opening. Met de pion op g7 zag de stelling er veel belovend uit, maar het kostte Short teveel tijd het voordeel te handhaven. Kaspa rov bevestigde weer eens zijn ana lytisch vermogen. Zijn sterke lo- perpaar bestreek niet alleen het he le veld, maar hield tevens de witte koning in bedwang. Op het mo ment dat Kasparov met zijn toren de witte stelling binnendrong, gaf Short de partij gewonnen. Boris Spasski gunde Jan Tim man een half puntje. De Nederlan der staat triest onderaan, maar Spasski maakte niet de indruk de malaise bij de Amsterdammer te willen vérgroten. Na dertien zetten werd de vrede getekend. Spasski had toen achttien minuten bedenk tijd gebruikt, Timman slechts ne gen. Bij de amateurs dunde het pelo ton ook al spoedig uit. Hier waren het Gerrit Visscher (Hoofdddorp) en André Grootveld (Zoetermeer) die uit veiligheidsoverwegingen aan de haal gingen. Jan Huigsloot, plaatselijk favoriet Tom de Jong en Frank van Veenendaal gingen in de tegenaanval, maar ook dit avon tuur werd teniet gedaan omdat zo wel Van Veenendaal als De Jong lek reed. In de finale werden de koplopers door acht renners bijge haald. Uit die groep ontsnapte Bob Rasenberg uit Terheyden. Rasen- berg, die twee maanden geleden nog bij de profs reed, werd niet meer achterhaald. Net toen de zon weer ging schijnen ontsnapte ook Huigsloot (Oude Wetering) nog uit het peloton. Hij werd knap tweede. HELSINKI (IPA) - Oleg Protjen ko heeft gisteravond in Helsinki bij Grand Prix-wedstrijden de beste wereld-seizoenprestatie geleverd bij het hinkstapsprin- gen. De Sovjetrus kwam tot 17,68 meter. Zijn landgenoot Sergei Boebka stelde het publiek enigszins teleur. De polsstok hoogspringer, met 6,05 meter we reldrecordhouder, kwam niet verder dan 5,70 meter. Hij had twee pogingen nodig om die hoogte te overbruggen. Boebka liet daarna de lat op 5,90 leggen maar faalde drie keer. De Nigeriaan Chidi Imoh maakte een succesvolle terug keer op de 100 meter. Met lichte tegenwind won Imoh na twee valse starts het onderdeel in 10,25 seconden. De IJslander Ei- nar Vilhjalmsson verraste de we reldtop bij het speerwerpen. Met 82,68 meter bleef hij de Finse we reldkampioen Seppo Raty (82,34) en de Sovjet-atleet Viktor Jevsjoekov (82,26) net voor. We reldrecordhouder Jan Zelezny eindigde teleurstellend als zesde. De Tsjechoslowaak kwam niet verder dan 77,94. Bij de 3000 meter benaderde Tatjana Samolenko de beste we- reldseizoenprestatie van de Brit se Liz McColgan tot iets minder dan een seconde. De twee-vou- dig wereldkampioene versloeg in de laatste meters haar landge note Natalja Artemova. Op de 3000 steeple kwam de Kenyaan Julius Kariuki nog dichter bij de beste jaarprestatie. Kariuki zege vierde in 8.16,17 minuten. Daar mee was hij 0,16 seconden lang zamer dan de Fransman Ray mond Pannier, die momenteel de seizoenranglijst aanvoert. De Oostduitse Petra Felke won overtuigend het speerwerpen met 73,86 meter. Marlies Göhr heeft bij atle tiekwedstrijden in Potsdam nog eens haar huidige vorm op de 100 meter bevestigd. De 30-jarige oud-wereldkampioene uit Oost- Duitsland legde de sprint af in iets meer dan elf seconden: 11,03. De atlete uit Jena leverde die prestatie met een te verwaarlo zen rugwind. De Chinese Li Meisu verbeter de bij kogelstoten het Aziatische record tot 20,95 meter. Zij moest zich echter neerleggen bij de su prematie van de Oostduitse Ines Müller, die de kogel 21,14 meter ver stootte. Andrea Hahmann ze gevierde voor de tweede keer in twee dagen op de 800 meter. JUBILEUMWEDSTRIJD - Van wege de vijfstigste verjaardag van Sjaak Swart spelen 'Nieuw Ajax' en een team van de favoriete spe lers van de jarige oud-international morgenmiddag een jubileumwed strijd, die in het programma Vero nica Sport (Nederland 2) recht streeks wordt uitgezonden In het team van Sjaak Swart spe len oud-Ajaxieden, onder wie Mar co van Basten, Gerald Vanenburg, Sören Lerby, Peter Boeve, Johnny Bosman, Frank Rijkaard en Jesper Olsen. Oudere voetballers als Ruud Krol en Johan Neeskens zullen het team versterken en misschien speelt ook Johan Cruyff mee. Thijs Libregts is de trainer van het elftal. De opbrengst van de wedstrijd schenkt Swart aan een goed - spor tief - doel. LEIDEN Het woord 'korfbalvandalisme' zal de eerste jaren nog wel niet in de Grote Van Dale te vinden en het moment dat een 'klasse'-overtreding plaatsvindt lijkt min stens even ver weg. Toch is in het als 'meidensport' betitelde korfbal een duidelijke verruwwing merkbaar, zowel in het veld als erlangs. Ook hier zijn het de scheidsrech ters die als eersten afhaken, omdat de lol van een middagje fluiten niet meer opweegt tegen de wijze waarop ze worden benaderd. Van het keurkorps van dertig arbiters in hoofd- en overgangsklasse stopte na dit seizoen zeven man, onder wie Leidenaar Teun Lepelaar. "In de eerste zestien jaar had ik drie strafzaken, de laatste drie jaar zestien". "Henk Rietel, Harry Brack en Fred Rosink uit de hoofdklasse", somt Teun Lepelaar het rijtje vertrek kende collega's op. "Alemaal in ternationale scheidsrechters. Dan uit de overgangsklasse verder Fi- lippo, Frerichs en Dijkstra. Natuur lijk zijn er allerlei redenen waarom ze vertrekken, maar alleen Rosink gaat weg vanwege z'n leeftijd. De anderen zijn nog lang geen veertig en kunnen nog jaren mee, ikzelf ook nog elf jaar. Ik denk toch dat de meesten zich niet meer kunnen motiveren". "Dit jaar had ik ook zes strafza ken, van september tot en met het einde van de zaalcompetitie", ver telt Teun Lepelaar, terwijl hij zijn archief nazoekt naar de correspon dentie met de strafcommissie. "HKC - Oranje Wit. Een wedstrijd waarin de bal vijfentwintig keer door het middenvak gaat, waarvan vierentwintig keer met een onder breking, omdat er voortdurende op de handen wordt geslagen. Ale maal kleine, maar overbodige ovet- redingen om de snelheid uit het spel te halen. AKC - Pams in de mi cro. Pams stond de hele wedstrijd voor, maar het wordt 14-14 en 14-15 voor AKC met nog één minuut te spelen. Pams wil opstellen en een heer van AKC slaat de bal uit de handen van een Pams-aanvaller. Wangedrag dus. Ik had m'n kaart nog niet getrokken of die heer van door Bram van Gent Pams slaat toe, recht op het ge zicht.". "Zelfs dames laten zich niet on betuigd. Een dame van HKV was niet helemaal gezond bezig en sloeg bij het verdedigen door op het gezicht van haar tegenstands ter. Er was ook een gele kaart voor een coach bij. Want wat er tegen woordig vanaf de lijnen naar je kop geslingerd wordt, da's ook niet nor maal. Je krijgt als scheidsrechter steeds meer te verduren, van de spelers, de coaches en het publiek. Ik merk het ook bij mijn eigen ver eniging", constateert Zuiderkwar- tier-lid Teun Lepelaar gelaten. Olifantehuid As scheidsrechter moet je een dikke huid hebben, weet Lepelaar. "Een olifantehuid. Nu was ikzelf, vond ik, vrij soepel. Ik heb wel eens opmerkingen gehad na afloop van een wedstrijd. Van 'we konden wat tegen je zeggen, ons afreageren'. Je moet op die momenten de gevoe lens van spelers kunnen begrijpen, die emoties. Tegen die spontane re acties ben je ook beter bestand. As iemand vanaf het begin al loopt te griepen is doet hij dat bewust en NEW YORK (RTR) - De beslissing van Mike Tyson na het gevecht te gen Michael Spinks om zich terug te trekken uit de bokswereld, is niet zijn enige opzienbarende besluit in deze week geweest. De gisteren 22 jaar oud geworden wereldkampioen zwaargewicht heeft via een be slissing van een rechter voorkomen dat zijn manager Bill Cayton nog aanspraak kan maken op de inkomsten van de bokser. Rechter Edwards besloot ook dat Cayton zich niet meer mag uitgeven als manager van Tyson. Volgens het contract dat Tyson enkele jaren geleden tekende met het bureau van Cayton, Sports of the Century inc., krijgt het agent schap éénderde van de inkomsten van de bokser en gaat de rest naar de bokser. Volgens de advocaat van Tyson, Winston, eindigde het con tract van Tyson met het bedrijf nadat de onderhandelaar en jarenlan ge manager van de bokser, Jim Jacobs, overleed. De advocaat van Gayton bestrijdt dat en gaat er van uit dat de verbintenis gewoon doorloopt volgens de regels: dat wil zeggen tot 12 februari 1992. Gevraagd naar het beslissing van Tyson met boksen te stoppen zei Winston: "Mike heeft mij bevestigd dat hij de handschoenen in de kast heeft gelegd en dat ze er niet meer uit zullen komen. Ik heb geen reden te twijfelen aan zijn woorden". Bokser Regilio Tuur heeft gisteravond korte metten gemaakt met zijn Britse tegenstander Levine in de finale van het Acropolis-toer- nooi in Athene. De 21-jarige vedergewicht uit Rotterdam, die eerder de Marokkaan Abdel Hacq uitschakelde, begon het gevecht agressief. Binnen een halve minuut ging Levine drie keer neer. Na veertig se conden was de partij afgelopen. Dat is nog heel voorzichtig be groot, want scheidsrechters in de landelijke korfbalcompetitie doen tijdens een seizoen bijna geheel Nederland aan. "Van Middelburg tot Groningen en van Helmond tot Zutphen. Alleen in de kop van Noordholland en in Zuidlimburg zijn er geen landelijke clubs. Toen ik een auto had, draaide ik per jaar zo'n tienduizend korfbal-kilome ters. De laatste jaren nam ik de trein. Je reist comfortabel en ont spannen, want je hoeft zelf niets te doen. Anderhalf tot drie uur in de trein en dan weer terug. Ook in de uithoeken valt het vaak mee, want als je vooraf belt word je door de thuisclub wel van het station opge haald". Jongste Negentien jaar lang was hij zo veertig weekeinden per seizoen in touw, nadat hij in 1968 het scheids- rechtersdiploma had behaald. "Ik was eigenlijk te jong voor de cur sus, maar ik was al vrij fors en het examen viel drie dagen na m'n vijf tiende verjaardag. Ik ben direct daarna AA-wedstrijden gaan flui ten, jeugd van mijn eigen leeftijd eigenlijk, en daarna junioren. Maar als je hogerop wilt moet je wel se nioren gaan fluiten. Met m'n ne gentiende ging ik al over naar het district en toen heb ik voor het flui ten in plaats van het spelen geko zen. Ik was één van de weinige scheidsrechters, die hoog floot zon der zelf op dat niveau gespeeld te hebben". As grensrechter deed Lepelaar de eerste ervaringen op in de lande lijke (zaal) competitie. "Twee jaar heb ik bij Cor Visser gevlagd, als scheidsrechter één van m'n grote voorbeelden, en daarna twee jaar bij Harry Brack, die toen als de bes te scheidsrechter gold. Je leert te onderkennen, wat gebeuren gaat, overtredingen aan te zien komen. As vast koppel spreek je tevoren ook dingen af, bepaalde tekens, niet met die vlag. Voor de buiten staander lijkt de invloed van de grensrechter klein, maar dat is schijn". As scheidsrechter haalde hij de hoofdklasse niet. "Negen seizoen heb ik goed gefloten, maar ik mis iets, heb ik het idee. Wat een Harry Brack heeft en een Ton van der Laaken. Dat beetje flair, dat ietsje meer dat je een topper maakt". Langs de lijn was er wel succes. Harry Brack werd samen met Fred Rosink aangewezen voor de zaalfi- Teun Lepelaar: 'Tk mis nale en dus mocht zijn vaste part ner ook mee langs de lijn. "De eer ste keer was vijf jaar geleden, For- tuna - Deetos in Amsterdam Zuid. Rosink floot en Harry en ik vlag den. Twee jaar later in Groningen floot Brack en liep ik met Fred langs de lijn". Tactischer Het korfbal is in negen jaar sterk veranderd, ook in het district waar Lepelaar na de laatste zaalcompeti tie weer regelmatig fluit. "Het spel is gecompliceerder dan vroeger, tactischer. Het voorverdedigen lokt overtredingen uit, want je moet als verdediger alles doen om ervoor te komen. Er wordt meer met vooraf vastgelegde patronen gespeeld. Vroeger ging het veel spontaner. Ook de mentaliteit is veranderd. De strafcommissie straft fors, als wij feiten constate ren laten ze ons echt niet vallen. Maar de verharding wordt daar door geen halt toegeroepen. Gele kaarten helpen niet. Zelfs clubbe stuurders gaan erin mee; men vraagt zelfs om achteraf iets te re gelen als er een kaart gevallen is. De punten worden kennelijk steeds belangrijker, als je als club maar hoog speelt. Het lijkt erop of naar sommige verenigingen de 'FC Den Haag-mentaliteit' is overgesla gen. Niets wordt meer geaccep teerd en vanaf het begin lopen ze te gallen. Dat merkje overigens meer in het westen dan in het oosten of Derde pri|S: 70 w ontvangen Vierde prijs: 3081 c Vijfde pri|S 48510 deelnemers, die elk f. 5,00 ont- Cijferspel 25A(vi n): Zes cijfers goed noorden. Daar gaat het er wel fy siek aan toe, maar het is wel geven en nemen, de acceptatie is groter" Buitenland Voor leuk korfbal is Lepelaar nog altijd bereid ver te reizen. Ja renlang was hij present op het in ternationale toernooi in het Spaan se Marbella. Het afgelopen week einde floot hij op het toernooi van de universiteit van Londen. "Het grootste toernooi van Grootbrit- tannie met zo'n zestig, zeventig teams. Bijna alle verenigingen doen mee plus universiteitsploe- gen uit onder andere York, Cam bridge, Oxford en Sheffield". Dit jaar was hij voor de eerste maal in Polen, waar hij Cor Visser assisteerde bij een scheidsrech- tersopleiding en daarnaast de eer ste (officieuze) interland Polen - Nederland floot. Voor september staat er nog een driedaags toernooi in Tulsa op het programma om het Open Amerikaans kampioen schap. Een toernooi waaraan naast scheidsrechters Lepelaar en Luit Kannegieter overigens ook twee Nederlandse clubs, De Overkan- ters en DKV(IJ) deelnemen. Vandaar dat hij de start van het veldseizoen in Nederland zal mis sen. Want ook al heeft Lepelaar het topkorfbal vaarwel gezegd, in het district zal hij zijn wedstrijdjes nog wel fluiten. "Op vrijwillige basis., minimaal één wedstrijd in de veer tien dagen. Maar het zal toch wel weer elke week raak zijn". Vijf cijfers goed: geen winnaar. Vier cijfers goed' 16 deelemers. Drie cijfers goed: 200 deelnemers Twee cijfers goed: 2003 deelnemers PRE-OLYMPISCH TOERNOOI groep A Grootbrittannië-lerland 106-69 (58-21) Grootbrittannië: Bucknall22, Brown 4, Hill 13, Mil ler 14, Moore 5, Spaid 8, Balogun 13, Tatham 6, Fogerty 15, Henlan 6. Ierland: Nugent 4. O'Hare 8. Wilkinson 4, Butler 16. Sullivan 13. Fitzgerald 24. Scheidsrechters: Jungebrand (Fin), Jensen (Den), toeschouwers: 350. Arnhem: Denemarken Italië 62-118 (39-63). Scheidsrechter: Brys (Bel), Richardson (Gbr) Toeschouwers: 200 Scorers. Denemarken: Heimig 4, Wich 7. Reinholt 8, Jansen 2, Dalsgaard 3, Sörensen 4, Nielsen Italië: Gracis 15, Bentile 3. Magnifico 17, Dell An- gelo 20. Bosa 5, lacopini 9, Binelli 6, Riva 24. Del- la Valle 2. Costa 15, Boni 2. Den Bosch: Grieken land - Israel 85-70 (39-36). Scheidsrechter- Da- vidov (Sov), Zych (Pol) Toeschouwers: 1100. Scorers- Griekenland: Galis 27, Giannakis 17, Stergakos 6. Pilippou 8. Andritsos 2, Fassoulas 10. Christodoulou 15. Israel- Hanfeld 4, Gordok 2. Rosenberg 13, Co- hen 4, Yamchi 24, Bird-Courtis 11, Fnshman 4, Amsterdam: Zwitserland - Frankrijk 56-96 (18- 42). Scheidsrechters: Petrovic (Joe) en Persson #(Noo)*Toeschouwers" 550. Scorers: Zwitserland: Perlotto 12, Lenggenhager 5. Alt 5, Morard 2, Runkei 6, Girod 4, Deforel 1, Spiegel 6, Casparis 3, Crameri 2, Ruckstuhl 10 Frankrijk: Beugnot 12. Soule 6. Gadou 4, Monclar 6, Szanyiel 11. Ostrowski 17. Occansey 16. Mo- netti 10. Jackson 4, Bourgarel 1, Vestris 9. Scorers Spanie: Villacampa 7, Margall 4, Jimenez 32, Montero 8, Arcega 1, Solozabal 16, Martinez 10. Martin 7, San Epifamo 18. Zweden: Oscarsson 7. Törnstrom 12. Stümer 10. Gehrke 8. Preuss 27. Andersson 19, Sahlstrom 14. Scheidsrechters- Günalp (Tur), Latz (WDI), toe- 650. Stand groep A: j Spanje 3 6 319-229 2. Nederland 2 4 196-138 3. Grootbrittannië 2 3 170-167 4 Ierland 3 3 204-328 5. Zweden 2 2 168-195 Spanje naar finale-poule. Groep B (Arnhem): Finland - West-Duitsland 85- 107 (42-58). Scheidsrechter: Van Renen (Ned) en Arenchia (Spa). Toeschouwers: 200. Scorers: Finland: Laanti 4, Markkanen 14, La- deynieki 8. Pehkonen 20, Kulonen 10, Nieminen 5, Raitanen 8, Heikkinen 6, Marttmen 3, Huttunen 4. Tanner 3. West-Duitsland: Risse 3, Armin 7, H. Koch 18, Jochum 2, B. Koch 7, Meyer 4, Baeck 21, Gnad 14. Harnisch 19. Kujawa 12. Stand: j 2. West-Duits. 3. Turkije Italië 3 3 0 6 329-210 3 2 1 5 268-269 2 113 174-154 2 0 2 2 161-216 2 0 2 2 27-210 4. Finland 5. Denemarken Italië naar finale-poule. Groep C (Den Bosch): Joegoslavië - Noorwegen 87-51 (28-25). Scheidsrechter: Omori (Vst) en Leeman (Zwi). Toeschouwers: 900. Scorers: Joegoslavië: Petrovic 15, Cutura 4, Ku- koc 13, Paspalj 15, Obradovic 8. Vrankovic 4, Di- vac 15, Pecarski 4, Cvjeticanin 9. Noorwegen: Beek 8, Brandengen 2, Groenli 4, Austefjord 16, Halvorsen 2, Vellan 2. Bryn 13. Stand: j Joegoslavië 1 1 0 2 87-51 2. Griekenland 1 1 0 2 85-70 3. Israel 10 11 70-85 51-87 Scorers: Sovjetunie: Volkov 9, Sokk 11, Taraka- nov 20, Martsjoelenis 20, Miglinreks 9, Tikhonen- ko 14, Koertinajtis 18. Pankrashkin 2, Kho- mitsjoes 10, Belostenny 4, Goborov 9. Polen: Zelig 8, Pawlak 10, Sobacki 4, Sobczynski 7, Kobylanski 6, Binkowski 11, Szczubial 8, Laczynski 4, Fiedler 2, Kolodziejczak 11, Fikiel 5. 2. Frankrijk 3. Zwitserlam 4. Polen 1 1 0 2 126- 76 1 1 0 2 96- 56 10 11 56-96 10 11 76-126 BELFORT Dertiende ronde: Speelman (Gbr) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Spasski (Sov) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Hjartarson (IJs) - Hübner (Wdl) 1/2 - 1/2, Ljubojevic (Joe) Ribli (Hon) 1/2-1/2, An dersson (Zwe) - Nogueiras (Cub) 1/2-1/2, Bel- javski (Sov) - Joesoepov (Sov) 1-0, Ehlvest (Sov) - Sokolov (SoV) 1/2-1/2, Short (GBr) - Kasparov (Sov) 0-1. Stand: 1 Kasparov 101/2, 2. Karpov 8 1/2,3. Ehlvest 8,4 Hübner, Sokolov en Spasski 7 1/2,7. Ribli 7,8. Short, Speelman 6.10. Anders son, Beljavski en Nogueiras 51/2,13. Hjartarson, Ljuboievic en Joesoepov 5,16. Timman 4. NK ARNHEM Derde ronde: Donker (Apeldoorn) - Riemslag (Nijmegen) 0-1, Bruinenberg (Deventer) - Harm- sen (Eindhoven) 0-1, De Greef (Utrecht) - Van Parreren (Amsterdam) 1/2-1/2, Cameron (Roosendaal) - Drewes (Uithoorn) 1/2-1/2, Belle (Velp) - Van der Mije (Haarlem) 0-1. Stand: 1 Harmsen 3 punten, 2. Van der Mije en Van Parre ren 2 1/2.4. Drewes, De Greef en Riemslag 1 1/2, 7. Belle en Cameron 1, 9. Bruinenberg 1/2, 10. Donker 0. 1 Vrouwen enkel, halve finales: Navratilova (VSt) - Evert (Vst) 6-1, 4-6, 7-5. Graf (Wdl) - Shnver (Vst) 6-1,6-2 Vrouwendubbel, kwartfinales: Savtsjenko- /Zvereva (Sov) - Fairbank/Fernandez (ZAf/PuR) 6-4, 6-2, Adams/Garrison (Vst) - McNeill/Nagel- sen (Vst) 6-4, 6-4. Mannen dubbelsel, kwartfinales: Fitzgerald- /Jarryd (Aus/Zwe) - Kriek/Evernden (Vst/Nzl) 4-6, 6-3,6-3,6-4, halve finales: Flach/Seguso (VSt) - Edwards/Muller (Zaf) 6-4, 6-4, 7-6. Vrouwen dubbel, kwartfinales: EvertAurnbull (Vst/Aus) Lindström/Porwick (Zwe/Wdl) 3-6,7-5, 6-2. Gemengdubbel, derde ronde: Provis/Cahill (Aus) - Nagelsen/Annacone (Vst) 6-3, 5-7, 6-0 Jeugdtoemooi, achtste finales: Schultz (Ned- 1) - Grossman (Vst) 6-7 (5-7). 7-5. 8-6 der Capellen: 6-2, 6-4; VEB 1' Van Lin Kroon: 6-16-3; Van Seeters - Patiwael: 7-6, 6-4; MEB 2: Schuilenburg - Manuputty: 6-0,6-4; Ger ritsen - Kallenberg: w.o.; Mellema - Olaf ten Bosch: 7-6, 6-3; VEB 2: Van Seeters - Wil den Hollander: 7-5, 6-3; Jünger Van den Oudenrijn: 6-3, 6-3; Croese - Meyer: 6-0, 6-3; Siemerink - Van den Oudenrijn 6-1, 7-5: MEC 1: Kieboom - Van Gaaien 6-3, 6-2; Bolten - Schoonewolf: 0-6, 6-0, 6-3; Baan - Bakker: 6-1, 6-2, Kallenberg - Nijssen; 6-2, 5-7, 6-2; VEC 1. Paauw - Kra nendonk 6-4,6-3: Van der Voort Braaksma: 6-1 6-1MEC 2 Zomer Bouw: 6-0, 2-6, 6-2; Drau- lans - Kampers: 3-6.6-3,6-2; Steggerda - Jacobs. 6-4, 6-2; VEC 2: Bonnet - Zeilmaker: 6-3, 6-2; MED- Goedegebuuren - Jonker: 7-5, 6-3; Vink -

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18