Leverkusen kijkt uit naar komst Michels Zweden testen kracht Spanje 'Ik wil nog één Wimbledon-titel' S^STV Drie Leidse roeiers in ploeg voor Spelen 'Misschien wel eens nors, maar altijd correct' FIFA schorst Mexico Navratilova jaagt op uniek record van negen toernooizeges India toch in Davis-beker VRIJDAG 1 JULI 1988 SPORT PAGINA 17 LEVERKUSEN (GPD) Het zal even wennen zijn voor Rinus Michels. Nog maar amper bekomen van de EK-besognes met alle publiciteit die nu eenmaal inherent is aan het win nen van een dergelijk evenement, begint de oefenmeester zondag al bij het, in vergelijking tot Oranje, tamelijk anonieme Westduitse Bayer Leverkusen aan zijn volgende klus. Moe geworden van het vechten te- gen de bureaucratie bij de KNVB besloot Michels al een half jaar te rug om na het EK weer bij een clubteam op de bank te gaan zitten. PSV leek de eerste gegadigde, maar toen beide partijen het niet eens konden worden over de duur van het te tekenen contract, sloeg zeer verrassend Bayer Leverkusen toe. Michael Meier, manager van de voetbalafdeling bij de veertien sporttakken tellende club, heet de man die de 'Sphinx' overhaalde om voor een hernieuwd avontuur in de Bundesliga te kiezen. Nederland blijft intussen met een kater achter nu alweer een ex ponent van het succesvolle vader landse voetbal zijn heil over de grens zoekt. Bij Bayer Leverkusen daarentegen werkt de komst van Michels even verhelderend als het tabletje van de shirtsponsor bij hoofdpijn. „Iedereen verheugt zich op de komst van Herr Michels", weet de secretaresse van de mana ger, die trots meldt dat binnen en kele dagen al 1400 seizoenkaarten werden verkocht, tegen vorig sei zoen amper 2000 in totaal. „De spe lers staan te popelen om te begin nen. Je merkt duidelijk dat ze zich verheugen op de komst van Rinus Michels". Presentatie Michael Meier, 38 jaar en al acht jaar actief in de voetballerij, is druk in de weer om de laatste plooien voor een sensationele presentatie, zondag van 9.00 tot 13.00 uur in het Ulrich Haberland Stadion, glad te strijken. „We verwachten veel fans", zegt hij. „En natuurlijk zeker nu we Rinus Michels aan het pu bliek zullen presenteren. In de fa brieken van Bayer hangen affiches met de mededeling dat de fans zon dag welkom zijn. En omdat ze we ten dat zo'n dag bij uitstek geschikt is voor een informeel samenzijn met trainer en spelers, verwacht ik een flinke toeloop". Bayer Leverkusen wil de gunst van het publiek winnen. De club stond tot dusverre altijd in de scha duw van in de buurt gesitueerde verenigingen met een roemrucht verleden als FC Köln, Schalke '04, Borussia Mönchengladbach en Borussia Dortmund. Een eerste aanzet is de verbouwing van het stadion. Momenteel wordt met man en macht gewerkt aan de reali sering van een prachtige voetbala rena, die 30.000 toeschouwers een overdekte plaats moet bieden. „Maar de komst van Rinus Michels is natuurlijk echt een schot in de roos", zegt Meier. „Bayer Lever kusen is dan ook de enige Duitse club die tijdens het EK heeft ge- n", voegt hij er lachend aan chels voor het eerst benaderd. Op dat moment was hij echter nage noeg rond met PSV. Later heb ik hem nog eens ontmoet bij de EK- loting in Düsseldorf. Toen vertelde Rinus me dat hij niet naar PSV zou gaan. Daarop heb ik meteen voor zitter Fischer ingeseind, die me het fiat gaf om hem te contracteren. Ik ben toen naar Amsterdam gereden en binnen een paar uur was de zaak beklonken". Rinus Michels terug in de Bun desliga. Nauwelijks twintig kilo meter van de plaats waar hij enkele jaren terug zijn biezen pakte na een aantal hoog oplopende conflicten met spelers van zijn toenmalige club FC Köln. Is Michael Meier niet bang dat de rentree van Michels in de Bundesliga uitdraait op een bit tere pil voor Bayer Leverkusen? „Ik wil helemaal niets horen van een mislukking", attaqueert Meier furieus. „Michels heeft overal suc cessen behaald; ook in Keulen. Een keer 'n tweede plaats en de DFB-Pokal. Dat is niet niets. Bo vendien trok FC Köln in die tijd zeer veel publiek. Allemaal de ver dienste van Michels, die gestrand is op de vooroordelen die er tegen Rinus Michels, hier in het midden van koninklijke belangstelling tijdens de huldiging van Oranje door Oranje op Huis ten Bosch, moet zondag aan de slag bij Bayer Leverkusen. <f°to gpd) MEXICO (AFP/SID) - Mexico is voor twee jaar uitgesloten van in ternationale voetbalcompetities. Die straf heeft het dagelijks be stuur van de wereld-voetbal bond FIFA gisteren opgelegd. Mexico kwam in april in Guat- amala tijdens de kwalificatie duels voor de WK voor junioren met vier te oude spelers in het veld. Voor Mexico heeft de straf gro te consequenties. De junioren za gen hun naam van de deelne merslijst van de eindronde ge schrapt. Zij worden vervangen door de Verenigde Staten. Bo vendien kan het Olympisch elf tal, dat zich zeker wist van een plaats in het toernooi van Seoul, de reis naar het Verre Oosten ver geten. Guatamala neemt de plaats in. Tenslotte is Mexico, dat de wereldtitelstrijd voor lan denteams in 1970 en 1986 organi seerde, uitgesloten van kwalifi catieduels voor de volgende we reldkampioenschappen, in 1990 in Italië. FIFA-perschef Guido Tognoni motiveerde de zware straf als volgt: „In 'het Jaar van het Sportieve Spel' mogen we niet met onze principes laten sol len." In Mexico is het besluit met boosheid en droefheid ontvan gen. hem heersten. Dat is bovendien door de pers flink opgeklopt, waar door er conflicten ontstonden met vedetten als Littbarski, Woodcock en Fischer. Ik heb het volste ver trouwen in Michels. Hij is mis schien wel eens nors, maar wel al tijd eerlijk en correct". „En iemand die overal succes heeft", herhaalt Meier. „De mens Michels past bovendien exact in het plaatje van een concern als Bayer. Die firma komt ons momen teel in alles tegemoet. Daarvoor zijn meerdere oorzaken aan te wij zen. Ten eerste leverde het UEFA- cupseizoen een netto recette van 6,2 miljoen Mark op. Nog belangrij ker dan dat was voor Bayer echter de publicitaire waarde van al die wedstrijden over de grens in Euro pa. De komst van Michels is echter het definitieve zetje in de rug ge weest. Daarmee hebben we bij Bayer ongelooflijk veel good-will gekweekt. De club zal nu nog meer in de picture komen te staan, met alle positieve gevolgen voor Bayer vandien". Michael Meier is niet bang dat de Amsterdammer, die voor twee sei zoenen is vastgelegd, bij Bayer Le verkusen problemen krijgt met ve detten binnen de ploeg. „In de eer ste plaats zijn er bij Bayer 04 geen echte vedetten. Bovendien heeft Rinus Michels bij het EK aange toond wel degelijk met dat soort mensen te kunnen werken. Hoe moet ik anders de rol van Ruud Gullit verklaren? Hij heeft zich, op aandrang van Michels, helemaal ondergeschikt gemaakt aan het ploegbelang. Bij Oranje heeft hij van een stel individualisten een team weten te creëren. Heb je ge zien hoe na afloop van de finale alle spelers eerst naar Michels renden? Hij is onaantastbaar en dwingt veel respect af. Dat zal hem bij Lever kusen ook wel lukken". Bij zijn Duitse werkgever zal Ri nus Michels echter eerst moeten af rekenen met de erfenis van Erich Ribbeek; publiekstrainer bij uit stek, die bovendien de club als af scheidsgeschenk na een sensatio nele finale tegen Espanol de UE- FA-cup bezorgde. „Dat zal de druk inderdaad alleen maar vergroten, maar daar kan Michels wel mee le ven. Natuurlijk verplicht die UE- FA-cupwinst ons tot bepaalde prestaties, maar om nu meteen pro longatie van de titel te eisen gaat me te ver. Dat is tot nu toe alleen Real Madrid gelukt en daar wil ik Bayer Leverkusen, voorlopig in elk geval, nog niet mee vergelijken. Het streven is om ook volgend sei zoen Europees te spelen. Liefst met spectaculair voetbal. Dat is de opdracht voor Michels; niet meer en niet minder". AMSTERDAM - Italië heeft giste ren als eerste de kwalificatie voor de eindronde van het Pré-Olym pisch Toernooi veilig gesteld. Niet dat iemand eraan twijfelde dat de zilveren medaillewinnaar van de Olympische Spelen van 1980 in Moskou zich daarvoor zou plaat sen. Na de ruime 118-62 winst op basketbaldwerg Denemarken zijn de 'Azurri' ook officieel zeker van een plaats bij acht beste acht Eu ropese landen, die vanaf maandag in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam strijd gaan leveren om drie tickets voor Seoul. Spanje, bij de door het Oostblok geboycote Spelen van Los Angeles verliezend en kansloos finalist te gen de Verenigde Staten, had aan merkelijk meer moeite om tegen Zweden de kwalificatie binnen te halen: 103-97. De Zweden hadden geen last meer van de planken koorts die de dag ervoor zo verlam mend werkte tegen Nederland. De Vikingen speelden zeer agressief tegen de fanatieke en snel aange brande Spanjaarden. Door de rust en routine van het Barcelona-drietal Jimenez, topsco rer met 32 punten, Solozabal (16) en San Epifanio (18) bleef Spanje toch overeind. Daarnaast werd de enor me foutenlast de Zweden fataal. Liefst vier lange spelers moesten het veld met vijf persoonlijke fou ten verlaten. Bij Spanje liep center Martin van Real Madrid een bles sure op. Zijn knie ging halverwege de tweede helft in het ijs. De Spanjaarden kunnen het van avond rustig aan doen tegen Ne derland, dat de blik gericht houdt op de ontmoeting met Groot-Brit- tannië morgenavond. De Britten (gisteren met 106-69 de baas over ierland) moeten zich dan nog wel eerst ontdoen van de Zweden, die voor hun laatste kans vechten. Uit iedere voorrondegroep gaan twee ploegen over naar de finaleronde, waarbij het resultaat in de onder- -*tOE**0qi toe. FC Köln De manager mag zich met de komst van Michels persoonlijk op de borst kloppen. Pas sinds 1 janu ari van dit jaar is Michael Meier contractueel in dienst van Bayer Leverkusen, maar al voor die tijd had hij de eerste contacten met Mi chels gelegd. „Ik ken Rinus nog uit de tijd dat hij trainer was van FC Köln. Ik werkte toen ook bij die club. We hebben het altijd goed met elkaar kunnen vinden en we hebben steeds contact met elkaar gehouden. Na de UEFA-cupwed- strijd van Bayer in Rotterdam te gen Feyenoord heb ik Rinus Mi- LONDEN (GPD) Steffi Graf heeft alles wat haar hart be- geert. Voor haar vader annex coach blijkt dat echter nog niet genoeg. Om er pertinent zeker van te zijn dat dochter lief zonder tegenspraak met strenge hand het vrouwenten nis zal blijven regeren, is Peter Graf van plan in hun woon plaats Brühl een complex te bouwen met vier exacte repli ca's van de baansoorten die voor de Grand-Slamtoernooi- en worden gebruikt. Hoewel de aanleg nog twijfelachtig is, verdient juist de graspiste straks de meeste aandacht. Want waar beter dan op Wimbledon kan de negentienjari ge Westduitse in de toekomst haar hegemonie benadruk ken? Voorlopig is het nog niet zover. Martina Navratilova mag de kop positie op de wereldranglijst dan zijn kwijtgeraakt aan een onwaar schijnlijk hard meppende tiener, de „Groene Kathedraal" is nog steeds haar domein en van nie mand anders. Vorig jaar maakte Navratilova dat ook Graf op niet mis te verstane wijze duidelijk. Ze bakende haar territorium in Lon den af met een klinkende finaleze ge (7-5, 6-3), de zesde in successie en achtste in totaal. bekende Navratilova aan de voor avond van The Championships. In dat geval verbetert ze immers de prestatie van de legendarische He len Wills Moody (acht keer kam pioene), haar vurigste wens. Mor gen slaat het uur der waarheid, want de 31-jarige Amerikaanse moet die mijlpaal opnieuw zien te bereiken ten koste van Steffi Graf. „Nog één Wimbledon-titel en het zou me niets kunnen schelen als ik daarna geen wedstrijd meer won", DEN HAAG - Een laatste overleg tussen het N.O.C. en het bestuur van de roeibond heeft gisteren ge resulteerd in de definitieve samen stelling van de roeiafvaardiging naar de Olympische Spelen in Se oul. De Leidse regio is in de Neder landse roeiequipe met drie roeiers en twee coaches goed vertegen woordigd. Jos Compaan, Ronald Florijn en Lettie Wessel zijn de roeiende leden van de ploeg, ter wijl Rob Robbers en Jan Klerks als coaches op de deelnemerslijst zul len staan. Jos Compaan en haar caoch Rob Robbers (beide van Die Leythe) be ginnen aan hun derde-Olympische Spelen. In Moskou (1980) bezette VRIJDAG 19.10-20.00 Ned 3: Studio Sport: Wim bledon. 19.10-&1.00 BBC 2: Wimbledon '88: Open Engelse tenniskampioenschap pen. 21.00-22.00 Super: NBA Basketball •87/88. 21.1S-21.45 Did 2: Die Sport-Reportage: Wimbledon. 23.f0-23.55 Ned 3: Studio Sport: paar- desport en basketbal (verslagen van de wedstrijden in het Pre-Olympisch toer- Compaan, evenals nu, de slag plaats in de vrouwendubbelvier. In Los Angeles, vier jaar geleden, was de Leidse roeister skiffende reser ve. Robbers roeide in Moskou in de dubbelvier,, was in Los Angeles de fysiotherapeut van de roeiploeg en is nu dus voor het eerst in funktie als coach. Ronald Florijn was acht jaar ge leden reserve, miste de Spelen van 1984 en wordt nu met Nico Rienks in de dubbeltwee voorzichtig tot de medaillekandidaten gerekend. Ook Florijn krijgt zijn eigen club- coach van Die Leythe mee: in okto ber al werd Jan Klerks gevraagd de begeleiding van Rienks en Florijn op zich te nemen. Klerks behoorde nooit eerder tot de Olympische ploeg. Eveneens debuterend is Let tie Wessel van roeivereniging Rijn land uit Voorschoten. Wessel is de tweede slagroeister uit de dubbel vier van Robbers. Op 30 augustus vertrekt de Ne derlandse roeiploeg al naar Zuid- koers. Tot die tijd zijn nog de Rots- ee Regatta over een week in Lu- zern, de nationale kampioenschap pen een week later en wedstrijden in Polen halverwege de maand au gustus. Naast de vrouwendubbelvier en de mannen dubbeltwee bestaat de ploeg uit de al eerder aangewezen mannen dubbelvier en vier zonder stuurman. Henk Jan Zwolle en Herriette van Ettekoven zijn aan gewezen als reserves, die in de skif mogen starten als er geen beroep op hen behoeft te worden gedaan als reserveroeier. Ritme Afgaande op de voorafgaande re sultaten van beide finalisten begint de Westduitse duidelijk als favorie te aan de apotheose. Waar Navrati lova tegen onder meer Savtsjenko en vooral Fairbank aanzienlijke rit meproblemen kende en gisteren in de halve finales ook grote moeite had met Chris Evert (6-1, 4-6, 7-5), daar walste Graf zonder mededo gen over elke hindernis heen. Ze werkte haar zes partijen af in vier uur en 52 minuten en hoefde slechts zeventien games prijs te ge ven. Pam Shriver, gisteren Grafs laatste slachtoffer, wist bij voor baat één ding zeker: „Slechter dan vorig jaar kan in elk geval niet". Toen werd de bijna 26-jarige Ame rikaanse ingeblikt met 6-0, 6-2. De „wedstrijd" duurde ditmaal acht minuten langer, maar daar was ook alles mee gezegd: 6-1, 6-2. Shriver, geplaagd door verschijnselen van de ziekte van Pfeiffer, voelde zich „naakt" op het centre-court waar ze nog niet had geacteerd. „Tot dusverre had ik de schijn aardig kunnen ophouden, maar tegen Steffi kun je je niet verbergen of bluffen. Het was een afschuwelijk mentaal gevecht". Buiten proporties Onder andere de aanwezigheid van Shriver bij de beste vier op Wimbledon werd door het eerbied waardige dagblad The Times aan gegrepen om weer eens ongemeen fel uit te halen naar het vrouwen tennis. De a-atletische nummer drie van de wereld mocht, vrij vertaald, elke dag God op haar blo te knièen danken dat ze al meer dan drie miljoen dollar met het racket had verdiend. De waarheid moet maar eens gezegd worden, al dus The Times, de 158.000 Engelse ponden die op de Wimbledon-win- nares liggen te wachten zijn buiten proporties. Terwijl Chris Evert haar teleurstelling verwerkt, steekt Martina Navratilova haar hand uit c van de scheidsrechter in ontvangst te nem n de gelukwensen De cijfers spraken voor zich: slechts twaalf procent van de ten- nisliefhebbers zou gëinteresseerd zijn in een vrouwenpartij; de mees ten gebruiken ze voor het houden van een theepauze. De vrouwen van tegenwoordig zijn „tweede hands-mannen" geworden, stelt de krant vast, met maar twee echte at leten: Graf en Navratilova. Evert is al buiten adem als ze naar het net komt. Algehele conclusie: de vrou wen worden te rijk beloond voor hun inspanningen, want hun wed strijden missen persoonlijkheid, drama en duren te kort. De 33-jarige Evert had het artikel niet gelezen („ik hoorde ervan in de kleedkamer en wil het graag zien") maar de sportieve wraak mocht er zijn. Het 78e onderonsje met Na vratilova (nu 41-37 voor laatstge noemde) was er één om in te lijsten. Een adembenemend duel van hoge kwaliteit, dat twee uur en negen minuten duurde. Jammer was al leen, dat de prestigestrijd eindigde in een anti-climax omdat een lijn rechter bij het vierde matchpoint voor Navratilova een tik van Evert „uit" gaf. Een dubieuze beslissing, waarover na afloop nog lang werd gedelibereerd. Eervol afscheid Het eervolle afscheid was een zeer schrale troost van de „queen of the court", die ze voor de Britten nog steeds is. Ondanks haar top vorm („ze heeft me nooit zo vaak en zo goed gepasseerd aan het net", vond Navratilova) kon Evert de ze vende Wimbledon-nederlaag, in clusief vijf finales, tegen haar gene- ratiegenote niet voorkomen. Toch tipt ook de Amerikaanse Graf als de nieuwe Wimbledon-kampioene. „Haar service is net zo sterk gewor den als die van Martina, een echt wapen. En ook verder heeft ze zich sterk ontwikkeld. Steffi kent geen zwakheden va de taak den. leer". Aan Navratilo- desondanks te vin- linge confrontatie blijft tellen. Spanje mag het karwei tegen het zwakkere Oranje derhalve ook weer niet te licht opvatten. In Amsterdam opende de Sov jetunie, torenhoog favoriet voor de eindzege in het toernooi, in stijl met een monsterscore tegen het kansloze en vergrijsde Polen: 126- 76. De ontspannen en soepel spe lende Sovjets maakten er voor de 600 toeschouwers in de sporthallen Zuid een wervelende en boeiende basketbaldemonstratie van. Het is dan ook niet voor niets dat vanaf vandaag tientallen Amerikaanse profscouts in de hoofdstad neerstrijken om van dichtbij het Sovjet-talent te kunnen bewonde ren, en wie weet, dat met 'glasnost' ook de basketbaldeuren opengaan. De Sovjets hebben in center Sa- bonis al een natuurtalent, maar de lange Litouwer is herstellend van een slepende reeks blessures en maakt misschien pas in Seoul zijn rentree. Zijn landgenoten Rimas Kurtinaytis en vooral de krachtige Sharunas Marchulenis staan even eens in de belangstelling van de profteams. Marchulenis liet giste ren tegen Polen zien waarom en kreeg met zijn wervelende spel het publiek op de banken. Alleen Joegoslavië kan zich in Europa met de Sovjets meten, maar moeten de Zuidslaven- wel beter voor de dag komen dan gis teravond in Den Bosch. Het nietige Noorwegen presteerde het om het favoriete Joegoslavië na een bizar re ruststand van 28-25 tot bijna hal verwege de tweede helft te bedrei gen (37-35), alvorens Drazen Petro- vic eindelijk in een hogere versnel ling schakelde en zijn ploeg alsnog naar een ruime 85-41 zege voerde. Uit dezelfde poule lijkt Europees kampioen Griekenland eveneens verzekerd van een finaleplaats. LONDEN (Reuter) Het tennis- team van India is door de Interna tionale Tennis Federatie (ITF) toch toegelaten tot de strijd om de Da- visbeker in 1989. Aanvankelijk was het Indische team automatisch uit gesloten na de weigering, in april, tegen Israel te spelen. De ITF maakte gisteren in Londen be kend, dat India in 1989 uitkomt in de groep Azië/Oceanië. India, één van de landen die de Palestijnse strijd tegen Israel steu nen, besloot de wedstrijd tegen de Israëliërs te laten schieten uit vei ligheidsoverwegingen. Bij de be slissing de Indiërs niet te schorsen hield de ITF rekening met de spe ciale omstandigheden rond het du el. „Het was geen politieke beslis sing thuis te blijven, maar louter uit veiligheid voor de spelers." LEIDEN Irma van Seeters was gisteren tijdens de districtskam pioenschappen tennis net voor de bui binnen. Vlak nadat ze volgens eigen zeggen als 'minst slechte' uit de partij in het vrouwenenkel BI tegen Marquerite Patiwael tevoor schijn was gekomen, werd zowat al het regenwater dat in de afgelopen tijd niet wilde vallen omgekieperd boven het park van Unicum. Ter wijl de wedstrijdleiding hiervoor in het programma amper een gaatje heeft opengelaten. Behalve op het gravel, voelden ze dus in de be stuurskamer ook nattigheid. De 18-jarige Van Seeters had zich op het moment dat organisa tor Lodewijk Kallenberg zat te zweten boven het speelschema - hoe nu verder - al in de halve finale geslagen. Dat ging de Merenwijk- speelster minder soepel af dan een dag eerder toen ze Fleur Meyer met één game achter liet. Ze speelde dit keer niet puur slecht, maar de kwa lificatie 'matig' was volgens haar wel degelijk terecht. "Maar als de tegenstander nóg slechter speelt, dan kun je toch winnen", gaf ze een waarheid als een koe aan om de overwinning in 7-6 en 6-4 te verkla- De pas afgestuurde vwo-leerling ondervindt hinder van een zeuren de pijn in haar rechterarm. "Ik weet niet of het een tennisarm is, maar ik voel het wel steeds, vooral als ik serveer". Niettemin stond ze al na een klein kwartier op een 4-1 voorsprong in de laatste partij voor de wolkbreuk. Met die weelde kan ze blijkbaar moeilijk leven. "Als ik een ruime voorsprong neem, gaat het in veel gevallen mis met me. Nu stond ik ook alweer snel achter met 5-4. Gelukkig herstelde ik me deze keer". Van Seeters maakt zich niet al te veel illusies over een finaleplaats in BI, laat staan een districtstitel. "Wellicht kom ik in de halve finale Bionda Zonderop tegen. Daar heb ik de laatste wedstrijden van verlo ren". Ze heeft meer vertrouwen in haar 'eigen' B2-klasse, waar ze in middels door een zege op Wil den Hollander (7-5, 6-3) al de kwartfina- Ie heeft bereikt. De lijstaanvoerster van het vrou wenenkel B2 kwam gisteren ook in actie. Janine Jünger versloeg Mar- got van den Oudenrijn met twee maal 6-3. Het was voor de familie Van den Oudenrijn so wie so geen succesvolle dag. Zus Irma werd door Mirjam Siemerink geëlimi neerd: 6-1, 7-5. Zeker geen onver dienstelijke prestatie van de C- speelster, die nu dus ook haar spo ren verdient in de B2-categone. Karin Croese boekte een duidelijke overwinning op Fleur Meyer (6-0, 6-3). Freek van der Capellen lijkt een beetje tennismoe. Eerder deze week verklaarde Van der Capellen al zeer weinig getraind te hebben en het enthousiasme ontbreekt om nog vele uren op de baan te vertoe ven. De meer gemotiveerde Lugt- hart schoof Van der Capellen dan ook met 6-2 en 6-4 opzij. De num mer vier van het mannenenkel BI, Martijn Krans, had weinig moeite om zich te ontdoen van Henk Jans sen: 6-2, 6-3. In het mannenenkel Cl kreeg de partij tussen Erik Bolten en Jacco Schoonewolf een wonderlijk sco reverloop. Schoonewolf besliste de eerste set met grote overmacht in zijn voordeel. Bolten wijzigde ver volgens zijn taktiek. Door veel sli ce-effect in zijn ballen te leggen, slaagde de Unicummer erin het spel van zijn tegenstander te ontre gelen. Een passend antwoord van Schoonewolf bleef achterwege en 'met 0-6, 6-0, 6-3 verschafte Bolten zich een plaats in de volgende ron de. Maarten Kallenberg, die we gens een rugblessure de strijd in de B2-categorie moest staken, bleek wel in staat de partij tegen Erik Nijssen winnend af te sluiten: 6-2, 5-7, 6-2. Patrick Kieboom en Jan Baan zetten hun opmars ten koste van respectievelijk Marcel van Gaaien (6-3, 6-2) en Geert-Jan Bak ker (6-1, 6-2) eveneens voort. (voor overige uitslagen zie score bord)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17