Hockeyers krijgen er kunstgras bij Reinigingsrechten hoeven niet hoger IEIDSCH DAGBLAD: 071-161400 ALPHENS DAGBLAD: 01720-03961 Overvallers geldtransport Leiderdorp veroordeeld Start bouw Voorschotens buurthuis Leiderdorp sleutelt tijdens v akantie aan verwarmingen Gebruik door derden mogelijk DE stjjgeot,eLIJN IN UW OMZET STAAT OP UW BUREAU VRIJDAG 1 JULI 1988 REGIO LEIDEN DEN HAAG/LEIDERDORP - Drie Amsterdammers van 25, 26 en 29 jaar zijn vanmorgen dotfr de Haagse rechtbank ver oordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor hun betrokkenheid bij een overval op een geldtransport in Leiderdorp. Tegen de twee jongste Amsterdammers, broers van elkaar, was drie jaar geëist, tegen de 29-jarige twee en een half jaar onvoorwaarde lijk. De twee broers zouden de overval hebben voorbereid en beraamd. De uitvoering werd overgelaten aan hun 29-jarige zwager, die de vluchtauto be stuurde en een tweede dader die de overval daadwerkelijk pleegde. Hij moet nog terecht staan. De broers ontkenden ter zit ting twee weken geleden ook maar iets met de overval te ma ken te hebben. Hun advocaten vroegen dan ook om vrijspraak. Maar de twee daders wezen hen aan als de regisseurs achter de overval, die overigens misluk te. VOORSCHOTEN - Met het slaan van een paal met een cent op de bovenkant is gistermiddag het beginsein gegeven voor de bouw van het nieuwe onderkomen aan de Voorschotense Schimmel- penninck van der Oyelaan van buurthuis Boschgeest/Bloemen- wijk. Die paal van gisteren was ove rigens niet de eerste paal. De hei- er heeft haast en is woensdag al begonnen met zijn lawaaierige arbeid. De paal die rond vier uur 's middags de grond in verdween was dan ook al de laatste paal. Als dat hoge tempo kan wor den gehandhaafd, is het buurt huis rond de kerst klaar voor ge bruik. Daarmee komt dan een einde aan een zwerftocht door verschillende oude scholen, bouwketen en panden van ande re wijkcentra. In zijn achtjarig bestaan heeft het buurthuis aardig wat tegen slagen moeten verwerken. Tot drie keer toe werd het door brand getroffen. De diverse on derkomens werden daarbij in de as gelegd maar waren ook voor die tijd al onverklaarbaar 'be woond', zo slecht waren ze. Vorig jaar september gaf de ge meente eindelijk het groene licht voor nieuwbouw. Er werd zes ton beschikbaar gesteld voor een gebouw waarin ook de peuter speelzaal de Boschfluiters en de jeu de boulesclub Six Pret een onderkomen zullen moeten vin den. Ondanks al die prettige voor uitzichten blijft de zorg over het huidige gebouw groot. Het is nog maar de vraag of dat het zal red den tot de kerst. Het lekt er aan alle kanten en het valt van ellen de bijna uit elkaar. Oprichtster mevrouw van der Peet houdt haar hart vast. want sinds de Lin- denhoeve in de as is gelegd moe ten de jeugdvakantiebezigheden in en rond het huidige krot wor den afgewerkt. "Tussen 8 en 15 augustus zullen we hier onge veer 400 kinderen van vijf tot dertien jaar opvangen. Dat kan het gebouw wel eens de kop kos ten". LEIDERDORP Tijdens de zo mervakantie zal de gemeente Lei derdorp voor 130.000 gulden laten Waterpolo LEIDERDORP - In het buitenbad van De Does in Leiderdorp heeft komend weekeinde een nationaal waterpolotoernooi plaats. DKD heeft voor zaterdag en zondag teams uit het hele land gestrikt. Ze binden de strijd aan met drie man nen- en twee vrouwenteams van de organiserende vereniging. De wed strijden beginnen op zaterdag om tien uur 's ochtends en zondag om negen uur. VOORSCHOTEN - De Voorschotense hockeyvereniging Forescate krijgt twee nieuwe kunstgrasvelden en het oude kunstgrasveld wordt voorzien van een nieuwe toplaag. Alle drie de velden worden geprivatiseerd. Dit werd gisteren tijdens de gemeenteraadsverga dering besloten. De fracties van D66 en de PvdA/P- PR-fracties (vijf stemmen) waren tegen, maar de meerderheid (CDA en WD, goed voor twaalf stem men) waren voor het voorstel van B en W. De hockeyclub Forescate zal een stichting in het leven roepen (stich ting exploitatie van kunstgrasvel den en accommodatie) die het hockeycomplex zal beheren en ex ploiteren. De gemeente Voorscho ten blijft eigenaar van het complex. Bedoeling is dat niet alleen de hockeyclub van de kunstgrasvel den gebruik zal maken, maar ook de andere sportclubs van sport park Adegeest kunnen tegen beta ling op het veld spelen. Het besluit van de gemeenteraad is onderbouwd met afspraken over privatisering, geldleningen tot 950.000 gulden, subsidies tot een totaal van 550.000 gulden en 100.000 gulden voor de aanleg van een trafo-station. Het college be toogde verheugd dat de hockey verlost is van ellende met afge keurde wedstrijden, afgelaste trai ningen en wachtlijsten. Andere ge bruikers van het sportpark krijgen meer mogelijkheden en er zal zelfs recreatief tennis mogelijk worden op de vrijgekomen sportgronden. Het agendapunt over de privati sering van de sportvelden kwam pas om kwart over één aan de orde. Eerder hadden de PvdA/PPR-frac- tie en ook de CDA-fractie pleitten ervoor het punt uit te stellen. "Het is te belangrijk om dat op de late avond te bespreken", zei fractie voorzitter Ten Have van het CDA. Vooral de WD en ook D66 hielden voet bij stuk. "Het is al veel te lang uitgesteld", zei fractievoorzitter Willemsen van de WD. De WD-fractie was dan ook zeer verheugd dat de gehele raad over stag ging en alsnog over de privati sering van de sportclub een besluit wilde nemen. Zoals bekend is de li berale partij een voorstander van privatisering. In een korte toelich ting, maakte fractievoorzitter Wil lemsen van de WD kenbaar volle dig achter het voorstel van B en W te staan. "Het levert de gemeente grote voordelen op". het geding. De positie van de raad is discutabel. Het is belachelijk als hij met het voorstel instemt", zei fractie-voorzitter Aikens van D66. Hij vond dat het voorstel van B en W veel vragen opriep. "Het juridi sche aspect van de privatisering is volkomen afgeraffeld. Als straks blijkt dat de hockeyclub zichzelf niet kan bedruipen; wie is er dan verantwoordelijk? Stel dat de club failliet gaat dan kan de gemeente naar de centen fluiten. Er is een stichting die de velden gaat behe ren. Maar ik weet niets van de stichting". Aikens verweet de WD-fractie te happig op het voor stel van B en W te reageren. "Er wordt jullie een liberale worst voorgehouden", aldus Aikens. "Ik weet dat de hockeyclub wil uitbrei den. Geef ze dan eén kunstgras veld, maar houdt het beheer in ei gen hand", stelde hij de raad voor. De PvdA/PPR-fractie was het ge heel met het betoog van Aikens eens. Raadslid Both van de Pvd A/PPR maakte zich zichtbaar kwaad over het voorstel van B en W. Hij vond dat B en W onvoldoen de hadden nagedacht over de con sequenties van het voorstel. "Eén kunstgrasveld dekt de behoefte .van de hockeyclub. Is het verstan dig een overcapaciteit te creëren? Nu blijkt dat het ledenaantal van de hockeyclub gestaag groeit. Maar wie garandeert mij dat dat over een paar jaar nog zo is? Als het fout gaat, kan de gemeente dan ingrij pen?" Ook de PvdA/PPR-fractie wilde Forescate slechts één kunst- grasveld geven en de privatisering nog even buiten beschouwing la ten, totdat alle vragen beantwoord De CDA-fractie verraste door mee te gaan met het voorstel van B en W. Fractievoorzitter Ten Have snapte de betogen van de D66 en PvdA/PPR-fracties, maar vond de zakelijke afweging belangrijker in deze. "Een kosten-baten plaatje wijst uit dat de gemeente er voor deel mee kan doen. Natuurijk neemt de gemeente een risico, want het is inderdaad niet bekend of het kunstgrasveld over tien jaar net zo druk bezet is als nu het geval zou zijn". Het voorstel van PvdA/P PR en D66 om de hockeyclub eén kunstgrasveld te geven, wees Ten Have krachtig van de hand. "Dan zou alleen de hockeyclub ervan profiteren, terwijl nu ook andere sportclubs er voordeel bij hebben". Wethouder Marelis was zicht baar tevreden met de steun van het CDA. Hij wees alle bezwaren van PvdA/PPR en D66 krachtig van de hand. "Er zijn geen procedurele fouten gemaakt door B en W. Ieder een is al jaren op de hoogte van de plannen. Het gaat om het risico te durven nemen een grote investe ring te doen en verantwoordelik- heid te delegeren. Durft u dat niet dan stemt u tegen. Durft u het wel aan dan gaat u met mij mee". De gemeenteraad sprak erna nog slechts heel kort over een mogelij ke tweède Voorschotense sporthal. Het onderzoek waarvoor dé ge meente 25.000 gulden heeft uitge trokken, is nog gaande. Pas als de onderzoeksresultaten bekend zijn, zal er verder over de binnenspor ten worden gepraat. sleutelen aan de verwarmingsradi atoren van de basisscholen Prins Willem Alexander en de Spring- schans. De verwarming van de Willem Alexander (foto), onlangs nog in het nieuws omdat deze basisschool wellicht van schoolgebouw gaat ruilen met de Meijehof, heeft het afgelopen seizoen met een groot aantal storingen gekampt. Met alle vervelende consequenties van dien voor leerkrachten en leerlingen. Om de continuïteit van de lessen niet in gevaar te brengen wil de ge meente de zomervakantie gebrui ken om de kostbare reparatie uit te voeren. Voor wat deze school be treft gaat het om een bedrag van ruim 80.000 gulden. De reparatie is des te opmerkelij ker omdat dergelijke radiatoren of ficieel 40 jaar zouden moeten mee gaan. En ze staan er 'pas' 22 jaar. Maar volgens ambtenaren van de gemeente zijn er destijds niet al te beste materialen gebruikt, vandaar de veel kortere afschrijvingster mijn. Wat de Springschans betreft: daar moeten de radiatoren voor ruim 53.000 gulden worden v gen. Hondenclubs aan banden LEIDERDORP De hondentrai- ningsclubs zullen in Leiderdorp wat meer aan banden worden ge legd. Diverse trainingsclubs ma ken al jaren gebruik van het par keerterrein of het voormalig cross- terrein in sportpark De Bloemerd, maar burgemeester en wethouders vinden dat er nu maar eens paal en perk aan moet worden gesteld. Op die wijze weten de wandelaars in de Bloemerd, plotsklaps gecon fronteerd met groepen honden(ei- genaren), tenminste ook wat er aan de hand is. In onderling overleg met de clubs wil Leiderdorp trachten de trainingsactiviteiten op één plaats in de Bloemerd te concentreren. Bij voorkeur het voormalige ter rein van de inmiddels opgeheven fietscrossclub 'De Rakkers'. LEIDERDORP Tien leerlin gen van Leiderdorpse basis scholen en één uit Voorschoten hebben gisteren op het Leider dorps gemeentehuis een prijs gewonnen voor een opstel over Anne Frank. De opstelwed strijd was een initiatief van de Stichting Verzetsherdenking Leiderdorp, die vorige maand tentoonstelling over Anne Frank had ingericht. Wethou der Huigen (helemaal I inks op de foto) en voorzitter Chris Keij- van de stichting (midden) reikten de prijzen uit. De volgende kinderen vielen r in de prijzen: Femke Boon ElckerlycEvelien Huigen en Paulien Dop (de Hobbit). Han- neke Klaaysen (Voorschoten), Babette van Kam, Olaf Rangel- rooij, Heieen Slagter, Renata Been ElckerlycJoanne van der Born en Rieneke Chrispijn, Janine Castel (Kastanjelaan- school). Voor ieder kind was er exemplaar van het Dag boek van Anne F rank. (foto Henk Belachelijk De D66-fractie was zoals ver wacht tegen het voorstel van B en W "Niet alleen de sport is hier in Restauratie brug VOORSCHOTEN - De Voorscho tense gemeenteraad wil dat de knikspantbrug tussen de Dillen burglaan en de Nassaukade wordt gerestaureerd en open blijft voor het autoverkeer. Dit bleek gister avond tijdens de gemeenteraads vergadering. De brug wordt vooral gebruikt door fietsers en voetgangers en in mindere mate door het autover keer. De staat van het houten brug dek uit de jaren vijftig is slecht. B. en W. wilden in eerste instantie de brug sluiten voor het autoverkeer, omdat de kosten a negenduizend gulden niet op te brengen zouden zijn. De commissie voor openbare werken heeft uit verkeerskundig oogpunt er sterk op aan gedrongen de brug toch voor het autoverkeer open te laten. Het college en gister avond de gemeenteraad stemden hiermee in. Er wordt uit de ge meentelijke reserves geput om de vervanging te bekostigen. KATWIJK - Leerlingen van de Leidse Buitenschool in Katwijk hebben gisteren alvast de opening van hun ge heel verbouwde school gevierd. In de ochtenduren werden er in de sporthal Cleijn Duin spelletjes georgansieerd. 's Middags was er een poppenkast en werden bij op het schoolplein ballonnen opgelaten. De Leidse Buitenschool, waar wordt lesgegeven aan gehandicapte kinderen, heeft sinds kort de beschikking over twee nieuwe lokalen. Bovendien is het bestaande schoolgebouw aan de Duinoordweg volledig opgeknapt. De officiële opening van de 49 leerlingen tellende school is in oktober. (foto Dick Hoeewoninei Voorschoten wil geld zien van Zilverfabriek VOORSCHOTEN - De gemeen teraad in Voorschoten begint een civiele procedure tegen de NV Koninklijke Van Kempen en Begeer (de voormalige 'Zil verfabriek'). Dit werd gisteren tijdens de gemeenteraadsver gadering besloten. Van Kempen heeft de ge meente Voorschoten verzocht per 1 juli 1985 de gas- en water toevoer naar het pand Leidse- weg 219 af te sluiten. Over de periode 1 januari 1985 tot 1 juli 1985 is volgens de gemeente raad de gas- en waterrekening van 92.025,54 gulden nooit be taald. Tijdens de gemeenteraads vergadering werd de WD-wet- houder Van Dalen, belast met financien, gevraagd waarom de hele zaak zo lang heeft geduurd en zo hoog heeft kunnen oplo pen. Van Dalen verklaarde drie jaar nodig gehad te hebben om de zaak, overigens zonder re sultaat, in der minne te schik ken. Subsidie voor buurthuis VOORSCHOTEN - Het buurt huis Noord-Hofland aan de Leid- seweg 440 breidt uit en krijgt van de gemeente Voorschoten daar voor een subsidie van tiendui zend gulden. Dit werd gisteren tijdens de gemeenteraadsverga dering besloten. De gemeenteraad ging ak koord, nadat wethouder Marselis (CDA) de ontwikkeling sinds fe bruari 1988 had geschetst. Buurt huis Noord-Hofland wilde eerst alleen uitbreiding, omdat de ruimte te klein werd voor het groeiend aantal bezoekers. Toen Marselis geconfronteerd werd met de foto-club Voorschoten (ontstaan vanuit de Lindehoeve) die hem vroeg om een nieuwe ac- comodatie, stelde Marselis voor de foto-club met het buurthuis in contact te brengen. Het buurt huis wilde de foto-club best op nemen, maar had daarvoor meer ruimte en dus meer geld nodig. Gisteravond werd duidelijk dat de materiële voorziening bij de uitbreiding van het buurthuis duurder uitvalt dan was voor- LEIDERDORP - Volgens de schei dende Leiderdorpse wethouder Bezemer is de Gevulei voornemens volgend jaar de tonprijs voor aan geboden huisvuil te verlagen en hoeven daardoor de Leiderdorpse reinigingsrechten in 1989 niet te worden verhooged. Bezemer deel de dit mede in de raadscommissie financiën die gisteravond voor het laatst onder Bezemers voorzitter schap beraadslaagde. De wethou der neemt 5 september afscheid. De verlaging van de tonprijs zou mogelijk zijn geworden door een toegenomen aanbod van huisvuil. In Leiderdorp wordt in vergelij king met vorig jaar tien procent meer opgehaald. Het gemeentebe stuur heeft daardoor op 1 juli van dit jaar de reinigingsrechten moe ten verhogen. Ook werd toen alvast een verhoging voor 1989 in het vooruitzicht gesteld. De begroting van de gemeente, zo deelde de wethouder voorts me de, sluit nog niet. Er zijn tegenval lers te betreuren. Veroorzaakt bij voorbeeld door de korting die het rijk doorvoert op de onderwijsuit- keringen aan gemeenten. In Lei derdorp gaat het om een korting van vijf ton. Toch is Bezemer niet pessimistisch. Hij denkt dat B en W binnen een week een sluitende be groting kunnen presenteren. Er zou nog 260.000 gulden moeten worden 'gevonden'. Scheidend wethouder Bezemer (PvdA): "Reinigingsrechten kun nen op hetzelfde peil blijven". (Foto Wim Dijkman) Inmiddels is ook duidelijk ge worden dat over 1987 een over schot van 4,8 ton resteert. B en W werken aan voorstellen om die meevaller te besteden. Zomermarkt In de reeks creatieve zomermarkten die op zaterdagen in juni, juli en augustus in Warmond worden gehouden, verwacht de organisatie morgen weer een groot aantal exposanten. De Leidenaars Ton de Kruyf en Bart Groen zijn er respectie velijk met aquarellen en een demonstra tie pottenbakken. Lieke van de Berg zal ook deze dag kinderen grimeren. Henny van der Kemp geeft demonstraties glas en collages, Tom Blekendaal laat zien hoe hij zeefdrukken maakt. Handgewe- ven wol is er van Marga Groen en Ebi van der Sluis komt met aquarellen, zeef druk en een demonstratie portretteke nen. Expositie Van 1 tot en met 28 juli exposeren Leen- dert van de Berg (olieverfschilderijen) en Ada Gons Goosen (beschilderde doos jes) in de Warmondse galerie De Pomp aan de Dorpsstraat 38. De opening vindt vanavond om acht uur plaats door Bea Drontmann, de muzikale omlijsting wordt verzorgd door harpiste Inge Hei. Openingstijden van de expositie: dins dagavond zeven tot negen, woensdag tien tot twaalf en twee tot vier, donder dag, zaterdag en zondag van twee tot Oudheidkamer De Leiderdorpse oudheidkamer, het plaatselijk museumpje, gaat met vakan tie. Gedurende de maanden juli en au gustus is de oudheidkamer, die geves tigd is in het pand Hoofdstraat 24, met vakantie. Mensen die er toch een be zoekje willen brengen kunnen dat doen na telefonische afspraak (071-410976). De oudheidkamer is op donderdag 1 september weer geopend, als gewoon lijk elke zaterdag van twee tot vier en donderdags van tien tot twaalf uur. Evangelisatie In het Voorschotens cultureel centrum (Marijkelaan 4) wordt morgen een evan gelisatiebijeenkomst gehouden. Thema van de bijeenkomst is 'God verandert mensen'. Aanvang acht uur 's avonds. DiioiiiiiiiiiininiiiiinniniooimiiioiinDiiinmiiiiiiintllllimiummill «J.» IIUSttllllllloiisaiKi Als u die nu oppakt, vertellen wij u graag welke verrassende mogelijkheden er voor u zijn op het gebied van effectieve doelgerichte publiciteit. Bel morgenochtend meteen. Dan rekenen wij direkt af met het hardnekkige misverstand dat adverteren in de grootste krant van de regio duur is.lntegendeel, het levert juist geld op! Nog geen idee hoe uw reclameboodschap eruit zou moeten zien? Bel dan juist! Want onze studio helpt u graag op weg. Zit bij de prijs inbegrepen! Omdat we niet alleen in oplage de grootste willen zijn.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14