Strop dreigt voor koper premiewoning Justitie probeert invloed van mafia op grootste vakbond VS te breken duinrell rOPRUIMINGSKORTINGENn VAN 20 TOT 50%..^,. J Hulshof! Eigen Huis luidt noodklok in brandbrief 'Smit-Kroes ging te ver in binnenvaartakkoord' Compact disc slijt door metaalerosie Akkoord in zicht over terugbetaling steun RSV Informatica-bedrijven krijgen subsidie niet op ECONOMIE PAGINA 7 AMERSFOORT (ANP) Naar schatting enkele duizenden eigenaren van premiewonin gen dreigen minder subsidie te krijgen dan waarop zij bij de koop van hun huis rekenden. Het ministerie van volkshuisvesting telt sinds de parlementaire enquête bouwsubsidies een extra kostenpost op bij de 'stichtingskosten' van nieuwbouw koopwoningen. Daar door wordt de grens van deze maximale bouwprijs vaak overschreden en ontvangt men minder subsidie. Dit schrijft de vereniging Eigen Huis aan de kamercommissie volkshuisvesting. De subsidie voor premiekoopvvonmgen is afhanke lijk van inkomen en stichtingskos ten. Het ministerie stelt de stich tingskosten vast, meestal een jaar of nog langer na de oplevering van een woning. Volgens Eigen Huis rekent het departement ineens de rentever goeding mee die de eigenaar aan de Ontslagaanvraag voor directeur Muiden Chemie MUIDEN (GPD) - De aandeel houders van de kruitfabriek Mui den Chemie hebben ontslag aange vraagd voor commercieel directeur mr. J. de Graaff. Gisteren werd al bekend gemaakt dat hij met on middellijke ingang op non-actief was gesteld. "Deze man heeft dusdanig ern stige fouten gemaakt, dat we heb ben gezegd 'gaat u maar even va kantie houden' aldus mr. B. Fre- richs, oud-directeur van Muiden Chemie en momenteel president- directeur van de Koninklijke Ne derlandse Springstoffen Fabriek (KNSF), die vijftig procent van de aandelen van Muiden Chemie in handen heeft. Een gouden hand druk zit er niet in voor De Graaff, zo liet hij weten. Uit de woorden van president-di recteur W. de Vries van Muiden Chemie blijkt ook, dat de val van De Graaff te maken heeft met de huidige problemen, ontstaan door verboden leveranties aan Iran. Het ministerie van economische zaken verbood onlangs de export voor een omvangrijke hoeveelheid kruit omdat men aanwijzingingen had dat dit via Portugal in Iran terecht zou komen. Economie kort Staking Werknemers bij het Opèl-con- cern in Rüsselsheim hebben giste ren het werk neergelegd om te pro: testeren tegen het plan van de di rectie om een deel van de 50.000 ar beidsplaatsen te schrappen. Vol gens de directie moeten tot 1991 zo'n 2700 arbeidsplaatsen verdwij nen. De werknemers vrezen dat to taal 9000 banen op de tocht staan. Werklozen Slechts eén op de vijf mensen die langer dan twee jaar zonder werk willen eigenlijk geen andere baan dan ze vroeger hadden en geloven niet dat die baan nog te krijgen is. Drie van de vijf langdurig werklo zen zoekt wel actief naar werk. Ze pakken alles aan wat ze kunnen krijgen. Dit blijkt uit onderzoek in de regio Rijnmond onder 400 werk lozen. Kalkar De Tweede Kamer zal drie topju risten vragen het in 1972 met Duits land en België gesloten verdrag over de bouw van een kernreactor in het Duitse Kalkar te onderzoe ken. De juristen moeten bezien of ons land verplicht is mee te doen aan heronderhandeling over het verdrag. Proefproces Het eerste proefproces tegen de weigering van het ministerie om alsnog premies aow/aww te betalen is in het nadeel van de door de ambtenarenbonden gesteunde klaagster geëindigd. Het beroep van een ambtenares van Financiën is door het Ambtenarengerecht in Den Bosch ongegrond verklaard. In totaal gaat het om tienduizen den, merendeels vrouwelijke amb tenaren. Omdat zij gehuwd waren met ^en man die eveneens bij de overheid werkte werd voor hen tot 1985 geen premie aow/aww be taald. PTT-cao Het grootste gedeelte van de CFO-leden werkzaam bij de PTT is ontevreden met het laatste bod van de bedrijfsleiding voor een eerste PTT-cao. De onderhandelaars van de CNV-bond voor ambtenaren zijn teruggestuurd naar de onder handelingstafel. Dit is de uitkomst van ledenvergaderingen die de CFO de afgelopen maand in het land heeft gehouden. Thuiswerk De Vrouwenbond FNV wil een weerstandskas waaruit acties wor den bekostigd om een volwaardige rechtspositie voor thuiswerksters te krijgen. In de nota 'De afreke ning, nota thuiswerk voor overheid en sociale partners', heeft de bond een plan uitgestippeld voor de ver betering van de positie van' thuis werkers - en dat zijn vooral vrou wen. Het is hoog tijd dat er een cao voor thuiswerk komt, vinden de FNV-vrouwen. bouwer moet betalen voor de ver schuldigde bouwrente. die de aan nemer meestal voorschiet. Dit leidt ertoe dat de stichtings- kostengrens nogal eens wordt overschreden. Eigenaren van pre mie A-woningen vallen dan terug op de veel lagere B-premie, terwijl kopers van een B-woning hun jaar lijkse bijdrage minder lang zullen krijgen. Volgens Eigen Huis kan een huiseigenaar in het ongunstig ste geval er 30.000 gulden bij in schieten. Directeur Van Herwijnen van Ei gen Huis schrijft in de brief aan de Kamer dat financiële rampen bij ei genaren van premie A-woningen niet denkbeeldig zijn. In het uiter ste geval kan de situatie leiden tot een persoonlijk faillissement. De enige die de dupe wordt is de eige naar, en dat alleen als gevolg van een overschrijding van de stich tingskosten met enkele guldens, al dus Van Herwijnen. De vereniging vindt dat de Ka mercommissie staatssecretaris Heerma moet dwingen tot het bui ten beschouwing laten van de ren- tepost. Zij wijst op een uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State (1987), waarin is ge concludeerd dat deze rente niet mag worden betrokken bij de stichtingskosten, Eigen Huis vindt het beleid van het ministerie des te merkwaardi ger omdat op 1 januari 1989 het sys teem van optel- en aftrekposten voor berekening van de stichtings kosten wordt afgeschaft. CHIPS-FABRIEK - Philips heeft een contract getekend met de Shanghai Radio Factory nr. 7, dat voorziet in het oprichten van een gezamenlijke onderneming die in Shangai geïntegreerde schakelin gen gaat maken voor consumen- tenprodukten, aldus een bekend making van Philips. Philips neemt een meerderheidsbelang in deze fa briek in de Volksrepubliek China, het concern zal de kennis leveren voor de 'bipolaire ïc's'. Aannemersfusie AMSTERDAM (ANP) - De fusie tussen de aannemingsbedrijven NBM en Amstelland is rond. De naam van de combinatie wordt NBM-Amstelland. Hoewel Amstel land Concernbeheer voorlopig nog als een soort tijdelijke tussenhol- ding blijft bestaan, zal deze na ver loop van tijd verdwijnen. De combinatie verwacht dit jaar een nettowinst van 20 miljoen gul den. De omzet komt op 1,5 miljard gulden. Al eerder maakten de twee ondernemingen bekend dat NBM de overname zal betalen door de uitgifte van 6,5 miljoen nieuwe aandelen, waartegen de huidige aandeelhouders van Amstelland hun 72.280 aandelen zullen ruilen. NBM wordt met 5000 werknemers na de Holland Beton Groep (12.000 werknemers) de grootste aanne mer van Nederland. NEW YORK (AP) - Het openbaar ministerie van New York heeft een aanklacht ingediend tegen de grootste vakbond van de Verenig de Staten, de Teamsters. Het open baar ministerie wil dat de recht bank alle vakbondsfunctionaris sen uit het bestuur verwijdert van wie wordt aangetoond dat ze zich hebben schuldig gemaakt aan af persing of omkoping. Tevens moet een speciale functionaris worden aangewezen om te waarborgen dat er eerlijke vakbondsverkiezingen worden gehouden. Met de proce dure wil het openbaar ministerie de invloed van de mafia op de bond breken. Woordvoerders van de bond heb ben de actie van de autoriteiten veroordeeld als een 'kwaadaardige aanval op de vakbonden', en de ad vocaat van de bond, John Climaco, noemde de vermeende betrokken heid van de mafia 'pure mythe'. De officier van justitie van New York die speciaal is belast met de bestrij ding van de mafia, Rudolph Giulia ni, heeft benadrukt dat de actie ze ker niet is bedoeld tegen de vak bond in het algemeen, of tegen de 'vele eerlijke hardwerkende leden' van de bond. Enkele uren nadat de procedure aanhangig is gemaakt, is de voor zitter van de Teamsters, Jackie Presser, in het ziekenhuis opgeno men met ernstige klachten. Presser is al eerder geopereerd aan een her sentumor. Afpersing Het bestuur van de Teamsters wordt ervan beschuldigd een 'dui- velsakkoord' met de mafia te heb ben gesloten, waardoor de georga niseerde misdaad ervoor kon zor gen dat Presser en diens voorgan ger Roy Williams voorzitter wer den. De leden van de bond werden door afpersingspraktijken beroofd van hun vakbondsrechten; daarbij werden 20 moorden gepleegd; schietpartijen, bomaanslagen, afranselingen, intimidatie, afper sing, diefstal en misbruik van vak- bondsgelden kwamen ook op rui me schaal voor. In de aanklacht wordt erop ge wezen dat tegen vier van de vijf laatste voorzitters van de Team sters aanklachten zijn ingediend en dat drie van hen ook zijn veroor deeld: David Beck wegens verdui stering, James Hoffa wegens ob structie van de rechtsorde en post fraude, en Roy Williams voor po ging tot omkoping van een senator. De officiële aanklachten zijn inge diend tegen de International Bro therhood of Teamsters, het alge meen bestuur als geheel, de 18 le den van dit bestuur, 26 leden of me dewerkers van de mafia, en de 'Commissie', het bestuur van de mafia als geheel. Vijfentwintig van deze mafia- verdachten zijn al eerder veroor deeld wegens praktijken als afper sing en verduistering; het bestuur bestaat uit Presser, de secretaris penningmeester Mathis Weldon, die tevens waarnemend voorzitter -is, en 16 vice-voorzitters. De rechter aan wie de zaak is voorgelegd, David Edelstein, heeft bij tussenvonnis het bestuur ver boden grote uitgaven te doen of vakbondsarchieven te vernietigen. De 25 reeds veroordeelde mafia- verdachten is verboden deel te ne men aan vakbondsactiviteiten. De afpersings- en corruptiewet LONDEN (GPD) Is de compact disc, hoog geprezen en gebracht als de blijvende en foutloze opvolger van de kwetsbare langspeelplaten, nu toch beperkt in zijn bestaan en aan slijtage en kwaliteitsverminde ring onderhevig? Michael Lee, een directeur van Nimbus Records, die in Engeland de grootste producent is van cd's. beweert van wel. Hij heeft onthuld dat intensieve proe ven er nu op wijzen dat vele ver kochte cd's wel degelijk aan me taalerosie onderhevig zijn. Inmiddels wordt er echter van al le kanten op gewezen dat er wel de gelijk sprake is van verschillende kwaliteiten in cd's. En dat er goede en minder goede cd's zijn ver kocht. Dit laatste als gevolg van ge kleurde inktsoorten om de naam van het album en artiest direct op het glanzende oppervlak van de cd aan te brengen. Sommige inktsoor- waar nu gebruik van is gemaakt is wel eerder gebruikt tegen afzon derlijke bedrijven of vakbondsor ganisaties, maar nog nooit tegen een hele vakbond. De Amerikaan se vakbondsfederatie AFL-CIO, waarvan Teamsters sinds oktober weer lid is, heeft de aanklachten in een verklaring veroordeeld als een duidelijk misbruik van het vervol gingsprivilege van de regering, die als ze worden doorgezet een onder mijning betekent van het vrije vak bondsleven. Ook senator Orrin Hatch, een Republikein die zitting heeft in de senaatscommissie voor sociale aangelegenheden, noemde de aanklachten "een verschrikke lijk precedent'. De Amerikaanse minister van justitie Edwin Meese meent echter dat de actie van het openbaar mi nisterie een zeer zorgvuldig voor bereide 'bijna chirurgische in greep' is om de Teamsters te ont doen van de invloeden van de cor ruptie. Meese zei dat er in 1980. toen president Reagan de steun van de vakbond aanvaardde bij zijn verkiezingscampagne, nog geen aanwijzingen waren dat de bond betrekkingen onderhield met de georganiseerde misdaad. De Internationale Broederschap van Vrachtwagenchauffeurs, Chauffeurs, Warenhuispersoneel en Knechten van Amerika, zoals de bond voluit heet, werd in 1903 op gericht en telt inmiddels 1,6 mil joen leden. De beroepsgroepen die de bond vertegenwoordigt lopen uiteen van inpakker in een super markt tot vliegtuigbemanningen. In 1957 werd de bond uit de vak bondsfederatie AFL-CIO gezet we gens corruptie op hoog niveau, en ten tasten de beschermende alumi- niumlaag van de plaat aan. Volgens Michael Lee is niet be kend om hoeveel aangetaste cd's het nu precies gaat. Hij verklaarde dat voor het eerst zo'n negen maan den geleden de indruk ontstond dat er iets mis was met de produk- tie van cd's. En dat de aangetaste cd's binnen acht tot tien jaar mis deze schorsing werd pas afgelopen oktober ongedaan gemaakt. De bond heeft een lange geschiedenis van conflicten met het openbaar ministerie. In 1957 werd voorzitter Dave Beck veroordeeld wegens misbruik van vakbondsgelden en in 1967 werd James Hoffa, de op volger van Beek, gevangengezet wegens poging tot omkoping van de jury. Hij werd in 1971 vrijgelaten onder president Nixon die het von nis wijzigde. Hoffa verdween in 1975 spoorloos, en men neemt aan dat hij is vermoord. Geknoei Ook tegen de volgende voorzit ter. Frank Fitzsimmons, is een aan klacht ingediend, maar hij is nooit veroordeeld en stierf in 1981 in zijn ambt. In 1983 moest voorzitter Roy Williams aftreden nadat hij schul dig was bevonden aan poging tot omkoping van een senator; Willi ams zit nu een gevangensstraf uit. De huidige voorzitter. Jackie Presser. is aangeklaagd in Cleve land in de staat Ohio wegens ge knoei met arbeidsplaatsen. Hij heeft verlof, omdat hij vorige maand is geopereerd aan een her sentumor. WERKLOOSHEID - Werkgevers die mensen aannemen die langer dan twee jaar werkloos zijn, kun nen in de toekomst gedurende vier jaar een korting van 20 procent krijgen op te betalen sociale pre mies. De Wet Vermeend-Moor, waarin de premiereductie pas geldt voor het aannemen van mensen die langer dan drie jaar werkloos zijn, moet daartoe worden aangepast. schien wel eerder hun waarde ver liezen. Volgens hem zijn nu alle problemen opgelost en maakt in ie der geval zijn Nimbus Records zich op om in september een nieuwe erosievrije en dus perfecte cd met blijvende kwaliteit te lanceren. Volgens directeur Cor Coen- raads van PDO in Nieuwegein. de grootste producent van cd's in de wereld, hebben de compact discs van deze joint-venture van Philips en Du Pont de Nemours een prak tisch onbegrensde levensduur. Volgens Coenraads worden bij PDO. dat tot nu toe zo'n 200 mil joen cd's heeft gemaakt, regelma tig zeer zware klimatologische tes ten gedaan. De compact discs wor den zo op een kunstmatige manier ouder gemaakt. "Daarbij zijn totaal geen problemen aan het licht geko men", aldus Coenraads DEN HAAG (ANP) De Twee de Kamer heeft gisteren in een commissievergadering unaniem de opstelling van minister Smit- Kroes (verkeer en waterstaat) bij de totstandkoming van het on langs vastgestelde binnenvaart akkoord veroordeeld. In het akkoord is geregeld dat binnenvaartschippers transpor ten van de graanverlader Grana- ria niet meer blokkeren. De mi nister beloofde de schippers- beurzen in stand te houden. "De minister heeft vergaande toezeggingen gedaan, die nooit allemaal kunnen worden waar gemaakt, omdat ze daarvoor af hankelijk is van anderen, zoals de Tweede Kamer", zei bijvoor beeld Castricum (PvdA). Zijn collega Korthals (WD) stelde: s "Granaria kreeg rechtmatig een vergunning en daarmee had de kous af moeten zijn. Eventueel had er dan maar voor oorlog met de binnenvaartschippers moeten worden gekozen". De CD A-er Nijland noemde het wrang dat een rechtmatig verleende ver gunning door de overheid is af gekocht. Nagenoeg alle fracties vonden ook het akkoord een precedent schept, omdat het onder druk Kansje Breevast UTRECHT (ANP) - Het faillisse ment van Breevast (Bredero Vast Goed) lijkt te vermijden. Het ziet ernaar uit dat over een hypothecai re vordering van 10 miljoen gulden van de Amrobank en een eventuele hoofdelijke aansprakelijkheid van Breevast tegenover de bank over eenstemming kan worden bereikt "Met de Amrobank valt steeds be ter te praten. Ook daar wordt be grepen. dat niemand is gediend met de totale ondergang van Bree vast". meldde directeur mr. M. van Galen gisteren tijdens de jaarver gadering. Een ander belangrijk punt is. in hoeverre Bredero Verenigde Be drijven als vroegere directievoer der aansprakelijk blijkt voor de problemen bij Breevast. van acties tot stand is gekomen. "Actievoeren loont", conclu deerde de SGP-er Van den Berg. Wolffensperger (D66) vroeg zich af waarom de minister de af spraken met Granaria met een waas van geheimzinnigheid heeft omgeven. Hij citeerde uit een brief van Granaria-directeur J. Wyler, die aan de minister schreef: "Intussen menen wij er goed aan te doen ons berichtge- vingsbeleid te blijven afstem men op de bij u levende wens om bedoelde regeling snel en zonder publiciteit tot stand te brengen". Alle fracties vroegen de minis ter om duidelijkheid over de hoogte van de schadevergoeding die Smit aan Granaria heeft be loofd. Het bedrijf krijgt die ver goeding omdat het toezegde geen gebruik te zullen maken van de vergunning die het eerder kreeg om buiten de schippers- beurzen om te gaan varen, met gehuurde duwboten. Die toezegging had de minister nodig om de schippers te bewe gen hun blokkade op te heffen. Eerder zei de minister dat de ver goeding ongeveer een ton zal be dragen. Wyler zei echter deze week dat dat bedrag 'absoluut aan de lage kant' was. ADVERTENTIE STUNTS VAN DE BOVENSTE PLANK M Op Duinrell presenteert Choq de "American Eagles" High Diving Show uit Hongkong, met bloedstollende capriolen. Ineen wervelende showduiken internationaal rrmaardc artiesten van een 30 meter hoge stellage in een klein bad. Met salto's, als clowns, ja zelfs /O brandend! Odwnn0 ^op'. Info".01751-14765 DEN HAAG (ANP) - Het Neder landse bedrijfsleven op het terrein van informatietechnologie loopt nog steeds achter bij het buiten land. Vorig jaar moest het ministe rie van economische zaken in een groot aantal gevallen subsidie-aan vragen van informatica-bedrijven afwijzen, omdat de voorgelegde plannen te weinig kwaliteit had den. De pot van economische za ken om de toepassing van informa tietechnologie te stimuleren (ruim 41 miljoen gulden) raakte daarom in 1987 maar voor iets meer dan de helft leeg. Dat blijkt uit het jaarverslag van de zogenoemde Programmatische Bedrijfsgerichte Technologiesti mulering, een subsidieregeling van het departement die is toegespitst op vier 'kansrijke' gebieden: infor matietechnologie, biotechnologie, nieuwe materialen en medische technologie. De regeling is bedoeld om bedrijven die op deze terreinen actief zijn in de onderzoeksfase een financieel steuntje in de rug te ge- Een groot aantal ingediende in- formatica-projecten, die worden beoordeeld door deskundigen van buiten het ministerie, is afgewezen, omdat zij onvoldoende kans van slagen hadden. Opvallend was ook dat veel bedrijven niet aan de inter nationale normen en standaarden bleken te kunnen voldoen. De informatica-bedrijven heb ben zich niet door de gang van za ken vorig jaar laten afschrikken: inmiddels hebben voor dit jaar al 265 bedrijven een subsidie-aan vraag ingediend. Voor 1988 is 49 miljoen gulden beschikbaar voor informatica-projecten. In totaal werden vorig jaar 252 projecten gehonoreerd, ongeveer de helft van het aantal aanvragen. Daarmee was 115 miljoen gulden gemoeid. Van die 252 waren 120 projecten van het midden- en kleinbedrijf (minder dan 200 werk nemers) afkomstig voor een totaal subsidiebedrag van 33 miljoen gul den. Tien procent van alle gehono reerde projecten was van multina tionale ondernemingen, waarmee eenderde van het totale subsidie budget was gemoeid. PSYCHOLOGISCHE TEST - Negentig procent van de werkne mers die zijn aangenomen op basis van een psychologische test blijkt te voldoen aan de eisen die het be drijf of de instelling stelt. Tachtig procent van de opdrachtgevers van een psychologische test is dan ook tevreden over het gebruik van der gelijk onderzoek bij sollicitaties. Dit blijkt uit een onderzoek naar de mening van organisaties over de bruikbaarheid van psychologische tests. HANNOVER Stacmde op een krukje kon de jongste aandeelhou der van het Westduitse concern Preussag gisteren zijn zegje doen. De 11-jarige Christian Busche hield op de aandeelhoudersvergadering van de mijnexploitatiemaatschap- pij een vurig pleidooi tegen testbo ringen op de Noordzee. (foto ANP) ROTTERDAM (GPD) - Voor het eind van dit jaar verwacht het be stuur van het al vijfjaar in surséan ce verkerende scheepsbouwcon- cern Rijn-Schelde-Verolme (RSV) zijn conflict met de staat in der minne te hebben geschikt. Het conflict gaat over terugbetaling van 880 miljoen gulden aan steun, inclusief een door de staat geclaim de rente van 1,3 miljard gulden. Bjj de vergadering van de aan deelhouders van RSV vertelde be stuurder Van Londen gisteren dat de gesprekken met de staat hier over zich in positieve zin ontwikke len. Hij liet doorschemeren dat over de bedragen inmiddels over eenstemming in zicht is. De staat claimde aanvankelijk alle steun te rug terwijl RSV meende niets te hoeven terug te betalen. Wat het Amerikaanse kolen- graafprojekt (ondergebracht in de volle RSV-dochter Metec) betreft, meldde Van Londen dat RSV nog steeds nastreeft het gehele projekt in één klap tegen een redelijke prijs van de hand te doen. Maar dat is nog steeds niet gelukt. Inmiddels probeert Metec zelf zoveel mogelijk kolengravers aan het werk te houden. Volgens Van Londen zijn er volgende maand 15 machines in bedrijf en vallen er weer redelijke resultaten te beha len. Veel geld levert dit echter niet op omdat RSV in zijn boeken per eind 1987 de kolengravers (High Wall Miners) een waarde toege kend van 40 miljoen gulden, 18 mil joen meer dan in 1986. Zowel het RSV-bestuur als di verse aandeelhouders zijn het er over eens dat zo snel mogelijk de surséance van het vroeger zo roem rijke scheepsbouwconcern moet worden afgewikkeld. Ieder jaar dat de surséance langer duurt maakt de kans dat aandeelhouders en obligatiehouders nog iets krijgen nog kleiner vanwege vooral de doorgaande rentelasten (35,8 mil joen gulden) en surséance-kosten (bestuur, personeel, bewindvoer ders en dergelijke). Tegenover deze kosten staan nog wel inkomsten van onder meer winst bij een assurantiedochter en rente (20.5 miljoen gulden), maar het uiteindelijk resultaat over 1987 was een verlies 11,7 miljoen gul den. Daardoor kalft het uiteinde lijk voor schuldeisers en aandeel houders beschikbare vermogen van RSV steeds verder af. anders denken over wonen Ook u kunt weer een snip (f 100.-) bemachtigen' Tijdens de OPRUIMING ontvangt u een GRATIS waarde- bon van f 100. - als u minimaal f 1100.- bij ons besteedt aan woninginrichtingsartikelen, (één per klant). Dat is dan een extraatje op de reeds uiterst laag geprijsde toonkamer- modellen met 20-50% korting van o.a. de volgende merken: ARFLEX - ARTIFORT - BANZ BORD - DREIPUNKT - GELDERLAND - HULSTA - LEOLUX. Tijdens de opruiming bij Hulshoff... het mooiste tegen de laagste prijzen!

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7