HEEFTU AL KENNIS GEMAAKT? 'Supporter is niet ineens lieve jongen' laagd! Ondanks goed gedrag bij EK Verwarring over controle bij Noorse anti-rookwet GEBOORTETEGELS 'Aantal dierproeven kan drastisch omlaag' Maastricht Airport groeit razendsnel Zuidkorea laat aantal politieke gevangenen vrij Sleper dreigt met kort geding tegen vakbonden BON U HAD T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND DONDERDAG 30 JUNI 1988 BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE PAGINA 21 UTRECHT (ANP) - De Nederlandse voetbalsupporter is niet ineens een lieve jongen geworden, hoewel de meesten zich tijdens het Europees Kampioenschap wel zo hebben gedragen. Dat is zeker mede te danken aan de twaalf Ne derlandse politiemensen die de supporters bij de wedstrij den hebben begeleid. OSLO (AP) - In Noorwegen wordt morgen een strenge anti- rookwet van kracht, terwijl nog grote verwarring heerst over de vraag hoe er op de naleving zal worden toegezien. De wet die in april is aangenomen komt tege moet aan de wens van de rege ring om Noorwegen tabakvrij te maken in het jaar 2000, hoewel 4 op de 10 volwassen Noren roken. Bijzonderheden over de uit voering van het verstrekkende verbod zullen op 8 juli worden besproken in een kabinetsverga dering met koning Olaf en waar schijnlijk de week daarop wor den gepubliceerd. De hoofdlij nen zijn duidelijk: een totaal rookverbod voor alle openbare gelegenheden, het openbaar ver voer en op plaatsen waar ge werkt wordt. Overtreders wacht een boete. Politie noch maatschappelijke en gezondheidsdiensten of werk gevers hebben instructies ont vangen om voor naleving zorg te dragen. Wel is hun geadviseerd om te bemiddelen bij klachten. De nationale raad die zich bezig houdt met roken en gezondheid gaat ervan uit dat controle op na leving van de wet de verantwoor delijkheid is van de eigenaars van de terreinen waar het rook verbod van kracht is. 2 wet verbiedt onder andere het roken op vliegvelden, bus- en treinstations, in banken en postkantoren. publieke wachtkamers en in theaters. Nieuwe gebouwen moeten zijn voorzien van aparte rookkamers. Op een vergadering van Scan dinavische ministers van sociale zaken in Zweden afgelopen maandag, stelde minister Strand Gerhardsen voor een rookver bod in te stellen op alle lijnvluch- ten binnen Scandinavië. De anti-rookwet werd pas aan genomen na een verhit debat met 54 tegen 34 stemmen. Tegenstan ders maakten er bezwaar tegen dat rokers in de criminele sfeer worden getrokken. Sommige af gevaardigden tekenden aan dat de wet het respect ten opzichte van wettelijke regelingen zou verminderen en het verantwoor delijkheidsgevoel van de burger zou ondermijnen. Ongeveer 7.000 ton tabak ging vorig jaar in rook op in Noorwe gen, dat 4,1 miljoen inwoners telt. De consumptie is de laatste jaren toegenomen met 500 ton per jaar, ondanks een adverten tieverbod voor roken in 1973. De regering verdiende 2,8 miljard kronen (ongeveer 900 miljoen gulden) aan accijnzen op rookar tikelen, plus 1 miljoen kronen (300 miljoen gulden) aan omzet belasting. Tot die conclusie kwam P. van Es sen, hoofd Centraal Informatie punt Voetbalvandalisme, op een persconferentie in Utrecht waar de twaalf met enkele korpschefs en burgemeester Vos van Utrecht te rugkeken op het voetbalfeest in de Bondsrepubliek Duitsland. De aanwezigheid van de twaalf politiemannen, die door inmiddels lange ervaring een goede relatie met de supporters hebben opge bouwd, heeft zeer gunstig gewerkt. De Nederlandse supporters wer den voor het toernooi toch gezien als een risicogroep. Het beleid was als volgt: zodra ergens een incident met Orapjefans dreigde, stapten de politiemensen op de groep af, maakten een praatje en dat bleek te werken. Ook bij optochten door de steden, liepen de Nederlandse poli tiemensen steeds mee. De West- duitse politie heeft enige malen de hulp ingeroepen van haar Neder landse collega's die toen hebben geadviseerd. De Nederlandse poli tiemannen hadden een kalmerend Gerechtshof VS is voor kuisheidswet WASHINGTON (Rtr) - De regering van de Amerikaanse president Reagan boekte gisteren een over winning toen het Amerikaanse op perste gerechtshof een wet in stand hield die voorziet in rijkssubsidie voor religieuze groepen die tieners adviseren zich van seksuele activi teit te onthouden. Het vonnis van 5 tegen 4 stem men herstelde een vitaal gedeelte van de zogenoemde chastity act', een kuisheidswet uit 1981 die erop is gericht tieners af te houden van seksualiteit voor het huwelijk. In het kader van de wet heeft de regering meer dan 100 miljoen dol lar gegeven aan religieuze organi saties. De wet, die subsidie ver biedt voor groeperingen die in abortus voorzien of abortüsraad verstrekken, moedigt seksuele zelfbeheersing aan als vorm van geboortenbeperking. effect op de supporters en dat werkte ook weer door in het hande len van de Westduitse politie, aldus Van Essen. "Maar als bepaalde grenzen werden overtreden, dan was het voor de Duitse politie ge noeg en werden arrestaties ver richt". In totaal zijn 70 Oranje-sup porters aangehouden. Van Essen noemde het toernooi een feest van uitersten. Zo kwamen de Nederlandse politiemannen in Hamburg terecht in rellen tussen links- en rechts-extremistische Duitsers, maar werd er in Gelsen- kirchen en München volop meege- feest. Doordat er voor de finalewed strijd in München veel te weinig kaarten beschikbaar waren voor het Oranjelegioen, voorzagen de Nederlandse politiemannen al gro te problemen. Politiewoordvoer der A. Meilink van het Utrechtse korps: "We hebben de Duitse colle ga's toen gewaarschuwd dat de Ne derlandse supporters de illegale kaartverkopers zouden kunnen be roven - wat ook is gebeurd - óf over de hekken zouden gaan klimmen - wat ook is gebeurd". Een suggestie voor het plaatsen van videoscher men werd niet door de politie van München overgenomen, maar had bij wel opvolgen van de raad veel "onvrede onder 'kaartloze' suppor ters kunnen wegnemen. De positieve ervaringen van het "supporters-team" zullen zoveel mogelijk worden benut bij de va derlandse competitie, zo kondigde korpschef R. Hessing van Eindho ven aan. Zijn Utrechtse collega J. Wiarda waarschuwde wel dat de problemen met supporters nu niet ineens zijn opgelost, "maar we heb ben nu wel mogelijkheden om daar constructief mee om te gaan". Korpschef E. Nordholt van Am sterdam: "In Duitsland worden bij een wedstrijd zo duizend man inge zet. In Nederland zijn dat er niet meer dan honderd. Als het aan het kabinetsbeleid ligt, worden het er zelfs minder. We moeten steeds meer met minder geld, omdat de regering denkt dat het allemaal met computers kan. Ik heb daar in Westduitsland geen computer bij het veld gezien". MAASTRICHT (GPD) De Lim burgse luchthaven Maastricht Air- port, de tweede in grootte van ons land, groeit als kool. In de eerste helft van dit jaar is het passagiers vervoer met ruim vijftig procent gestegen en naar verwacht wordt in 1988 de grens van 200.000 passa giers overschreden. Verder bereikt de werkgelegenheid op de luchtha ven, inclusief de nabij gelegen be drijven, een hoogtepunt: het aantal zal dit jaar de duizend overschrij den. Financieel-economisch direc teur drs H. Messelink maakte deze cijfers gisteren bekend tijdens de presentatie van het jaarverslag. Daaruit bleek dat het vrachtver voer vorig jaar is gestegen naar bij na 45.000 ton, het passagiersver voer naar 155.000 en de werkgele genheid naar De op 1 januari van dit jaar geboren Marlouke van Egmond heeft wei nig interesse voor de tegel met haar naam en geboortedatum die is aange bracht in het plaveisel van de Nijmeegse Ziekerstraat. Op initiatief van de Nijmeegse winkeliers in de Ziekerstraat zullen van alle Nijmeegse ge borenen in het schrikkeljaar 1988 geboortetegels voor de winkel-etalages worden geplaatst. (foto anp> UTRECHT (ANP) - Het aantal dier proeven kan drastisch omlaag. Mo menteel worden in ons land jaar lijks circa 1,2 miljoen dieren (voor namelijk ratten en muizen) voor al lerlei proeven gebruikt. Veelal ge beurt dat klakkeloos en onnodig. Er zijn tal van alternatieve onder zoeksmethoden voorhanden maar die worden ongebruikt gelaten. Dat zegt dr. A Seegers van de Ge zondheidsraad (GR). Hij is secreta ris van een commissie uit de GR die concludeert dat bij het onder zoek naar de giftigheid van genees middelen en cosmetica het aantal dierproeven aanzienlijk kan wor den verminderd. Ook bij het toxi cologisch onderzoek naar bijvoor beeld bestrijdingsmiddelen en in dustriële chemicaliën worden veel al onnodig proefdieren gebruikt terwijl betrouwbare alternatieven voorhanden zijn waarbij veel min der of helemaal geen proefdieren gebruikt hoeven te worden, aldus de Gezondheidsraad in een advies aan de regering. De GR schat dat bij het onder zoek naar de giftigheid van genees middelen het gebruik van proef dieren met percentages variërend van 36 tot 75 procent zou kunnen verminderen. Bij het testen op gif tigheid van cosmeticagrondstoffen kan het gebruik van proefdieren als regel zelfs helemaal achterwege worden gelaten. Dat bij dit giftigheidsonderzoek desondanks nog steeds op grote schaal proefdieren worden ge bruikt is volgens Seegers te wijten aan een soort koudwatervrees die vooral wordt ingegeven door con- currentiemotieven. Het probleem zit niet zozeer bij de industrie of bij de onderzoekers, als wel bij de wet gever die te star vasthoudt aan ver ouderde methoden en verouderde richtlijnen die onnodig handenvol geld en proefdieren kosten. In de Europese geneesmiddelen industrie wordt nog steeds een ver ouderde, veel te strakke EG-richt- lijn gehanteerd. Uit concurrentie- motieven - in de VS en Japan zijn nog veel strengere voorschriften van kracht - durft men die voor schriften niet te versoepelen. See gers: „Met name in Japan zijn de testcriteria op een aantal punten bijna ridicuul. Maar uit concurren- tieoverwegingen durft de Neder landse industrie, durft Europa niet te veel onder die Japanse criteria te gaan zitten". De stijging in het passagiersver voer is vooral te danken aan de groei van de lijnvluchten. Medio vorig jaar zag de NLM (dochter van de KLM) de bezetting met zestig procent toenemen, dank zij de in stelling van een rechtstreekse ver binding Maastricht-London. In het binnenland zorgde de NLM tevens voor een groei, door de verbinding Maastricht-Amsterdam op te voe ren van vier naar vijf maal daags en de tussenlanding in Eindhoven te laten vervallen. Deze groei op de lijndiensten, die pas vanaf de tweede helft vorig jaar inzette, zal in 1988 over het volle jaar doorzetten. In juli voert Virgin Atlantic het aantal vluchten Maast- richt-Luton op (van vier naar zeven keer per week) en bovendien is er sinds kort een reguliere vlucht naar Turkije, verzorgd door Torosair (een keer per week). ROTTERDAM (GPD) Het ha vensleepbedrijf Ton Kooren over weegt een kort geding om gevrij waard te blijven van acties van de Vervoersbonden FNV en CNV. Kooren wil daarmee niet alleen blokkades vermijden, maar ook boycotacties door vakbondsleden bij Rotterdamse havenbedrijven. Die heeft de Vervoersbond FNV namelijk in petto als minister De Koning (sociale zaken) de cao van Smit Internationale Havensleep diensten niet algemeen bindend verklaart. De Koning zal binnen kort zijn besluit nemen. De minister sprak gisteren laat met de voorzitters Stekelenburg en Hofstede van de vakcentrales FNV en CNV over de zaak. Dat zou slechts een informeel gesprek zijn waarin de FNV en het CNV hun vi sie op de zaak nog eens konden ge ven. De Looncommissie van de Stichting van de Arbeid heeft de minister een verdeeld advies gege ven. De Koning zal daarom zelf de knoop moeten doorhakken. De zes sleepboten van Kooren werden gis teren door twintig slepers van Smit Internationale Havensleepdien sten tijdelijk 'opgesloten' in de Werkhaven van Wilton-Fijenoord. SEOUL (Rtr) De Zuidkoreaanse regering heeft voor vandaag een beperkte amnestie afgekondigd voor 46 politieke gevangenen. On der hen is Kim Kun-Tae, de be kendste politieke gevangene van het land. Dit heeft het Zuidko reaanse ministerie van justitie gis teren bekendgemaakt. De aankondiging van de amnes tie kwam precies een jaar na het be sluit van de Zuidkoreaanse presi dent Roh Tae-Woo om democrati sche hervormingen door te voeren. Maar het één heeft volgens rege ringsfunctionarissen niets met het ander te maken. De 40-jarige mensenrechtenacti vist Kim werd in 1986 tot vijf jaar gevangenis veroordeeld op de be schuldiging dat hij de regering in Seoul wilde omverwerpen en een spreekbuis was van communis tisch Noordkorea. Hij zei tijdens zijn proces dat de politie hem gedu rende een maand had gemarteld om hem tot een bekentenis te dwingen. Vorige maand werd hem door het Robert F. Kennedy Me morial Centrum in Boston (Vere nigde Staten) de mensenrechten- onderscheiding voor 1987 toege kend. Onder de gevangenen die van daag worden vrijgelaten zijn ver der zes Koreanen die waren be schuldigd van spionage voor Noordkorea, en zes mensen die in december vorig jaar een stembu reau bezetten, omdat volgens hen de verkiezing van Roh Tae-Woo niet eerlijk was verlopen. Na de vrijlating van de gevange nen zullen volgens de regering nog 81 mensen om politieke redenen in hechtenis blijven, maar de opposi tie en mensenrechtenorganisaties schatten dat aantal op ten minste 400. Proza - 'Geel vlot in blauw wa\ van Michael Dorris. Een kroniek drie generaties indianenvrouwen, ver deeld door mysteries, belaagd door te genspoed, maar verbonden door fami liebanden. Een veelgeprezen debuut. De Prom, prijs 37,50. - 'Het vreugdevuur der ijdelheden'de eerste roman van Tom Wolfe, die naam maakte met non-fictieboeken als 'De trip' en 'Pure klasse'. Ditmaal gaat zijn alles en iedereen over zich heen krijgt. Een 'gerechtelijke kermis', gezien door verschillende ogen. Bert Bakker, prijs 39,90. - 'Zeven jaar in Tibet',door Heinrich Harrer, die in de jaren vijftig een tijdlang drukwekkend beeld van een afgesloten stuk wereld. Hollandia, prijs 29,50. -Dirk Gently's holistisch detectivebu reau' door Douglas Adams is eigenlijk niet in een hokje te vangen. Een beetje van alles wat. De auteur schreef eens 'Het Transgalactisch Liftershandboek'. Zijn nieuwe werk wordt op de kaft om schreven als 'Spook-horror-detective- achtervolging-tijd-reis-musical-come- dy-boek'. En dat zegt nog weinig. Fon tein, prijs ƒ21.50. - 'H.M. van Randwijk, een biografie door Gerard Mulder en Paul Koedijk. De naam Henk van Randwijk is een sy noniem geworden voor het begrip 'ver zet'. Verzet vóór de oorlog tegen sociale misstanden, verzet in de oorlog tegen de bezetter (Van Randwijk was de stuwen de kracht achter het illegale Vrije Ne derland) en verzet na de oorlog tegen ko lonialisme en andere in zijn ogen on rechtvaardige zaken. Zijn levensbe schrijving in meer dan 800 pagina's. Nij- gh Van Ditmar. prijs ƒ59.50 Jeugdboeken - 'Waarom kwamen de walvissen?' door Michael Morpugo met tekeningen van Henk Kneepkens. Tweede druk. Voor jongeren vanaf 9 jaar. Ploegsma, prijs 22,95. - 'Mare, de monteur' door Eiko Kado- no en Mako Taruishi. Voor de kleintjes om naar te kijken en (bij het voorlezen) naar te luisteren. Gottmer, prijs 18,50. - 'Tom en Pippo gaan wandelen 'Tom en Pippo maken rommel', 'Tom en Pippo en de wasmachine' en Tom en Pippo lezen een boek' vormen een nieu we serie prentenboeken van voorlopig vier deeltjes, die Helen Oxenbury heeft gemaakt voor kinderen vanaf 3 jaar. Gottmer, prijs 12,95 per deel. - 'Bolletje' door Gerard Brands en Pe ter Vos is bestemd voor jongeren van 8 jaar en ouder. Querido, prijs 18,90. - 'De bonte hond' door Christine Nóst- linger met tekeningen van Jutta Bauer. Voor jongeren van 10 jaar en ouder. Querido, prijs 25.-. - 'Beestachtig' door Rindert kromhout en Sylvia Weve. Bedoeld voor de jeugd van 8 jaar en ouder. Querido. prijs 18,90. Diversen - Het Disney breiboek' door Melinda Coss en Debby Robmson, die een aantal beroemde Disney-figuren hebben om gezet in breipatronen. Voor babykleer tjes, kinderpakjes en alle mogelijke trui en. Gottmer, prijs 34,90. - 'Filosofie van de geneeskunde' door H. R. Wulff, S. Andur Pedersen en R. Rosenberg, die bijzonder zijn geïnteres seerd in de rol die de filosofie in de ge neeskunde zou moeten spelen. Zij schrijven daar uitvoerig over. Meulen- hoff, prijs 39,50. - 'Vliegangst', de verschijnselen en de oorzaken van een handicap, bekeken door psycholoog en vlieger Lucas van Gerwen, die ook aangeeft wat er zonder speciale hulp tegen kan worden gedaan. Ambo, prijs 20,-. - 'Recepten en rolpatronen'. Carli Schuit en Joan Hemels schreven in sa menwerking met het Nederlands Pers museum over een eeuw Nederlandse kranten en hun vrouwelijke lezers. In 1888 verscheen de eerste rubriek voor de vrouw in een Nederlands dagblad Het is door de jaren heen een moeilijke relatie gebleven. Het Spectrum, prijs 34,90. - 'De krach van '87' door Kees Calje De beurskrach van maandag 19 oktober bracht vele pennen in beweging. De wiebelende dollar werd meestal als de grote schuldige aangewezen. De auteur van dit boek houdt er een afwijkende mening op na. Er was volgens hem een wildgroei in de financiële sector ont staan, die wel tot brokken moest leiden Hij geeft zijn mening naast die van vele anderen en hij analyseert de gevolgen van de krach. Veen, prijs 29,50. - 'Macroscoop' door Joël de Rosnay wordt op de kaft een 'essentieel instru ment bij het systeemdenken' genoemd. De auteur kijkt met zijn symbolisch in strument (de macroscoop) naar natuur, mens en maatschappij. Veen. prijs 39,50. - 'Luchtsporten' werd geschreven door Ad van Dongen m samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Vere niging voor Luchtvaart. Uitvoerige ac tuele informatie over parachutesprin gen, ultra lights, zweefvliegen, zeilvlie gen, modelvliegsport, ballonvaart, val- schermzweven en motorvliegen. Bruna, prijs 19,90. - 'De meest voorkomende vragen aan de notaristelefoon'. Sinds 1 september 1986 staat in het kantoor van de Kon Notariële Broederschap in Den Haag de zogenaamde 'notaristelefoon', bedoeld als informatielijn voor iedereen. Vorig boekjes was snel uitverkocht. Vandaar deze bijgewerkte herdruk. Bruna. pms ƒ9.90. - 'Rozen' door Roger Phillips en Mar- tyn Rix. Meer dan 1.400 rozen in kleu renfoto's. Meer rozen dan ooit tevoren in een boek. Met gëdetailleerde beschrij vingen en kweekvoorschriften. Veel kijk- en leesplezier voor de liefhebbers Het Spectrum, prijs 39,90. LEIDEN - Geslaagd aan het Bonaventura- college voor VWO: M. Bijl, B. van Heek, M. Langezaal, P. v.d. Meer. I. Roeleveld, J. Sweens. Voor Havo: M. van Asch. A. v.d. Berg, M. Buitendijk, J. Groot, F. van Haastert, I. Keyzer, E. Moues, I. del Prado, W. Smolders. A. v.d. Steenhoven. S. van Tol, H. Mieremet. Voor Mavo: M. Choufoer, E. van Duuren, H. Keyzer, J. de Krijger, P. van Kuijk, S. v.d. Meij, F den Outer, P. de Poorter, M. Tuythoff. LEIDEN - Geslaagd aan Louise de Coligny scholengemeenschap voor Mavo: I. Swanenburg, B Flohr, T. Hogervorst. P Kampen/een, J. Nievaart. Voor Havo: R. Boom, A. Kalicharan, S. Kreuse, M. Meyers, P. van Rooy. M. Frans, M. Hamaker. Voor VWO: B. de Graaf, A. de Jong, S. Stolz, E. Verver, H Crombag, E. van Biernen, N. Vodegel. LEIDEN - Geslaagd aan de Rembrandt scholengemeenschap voor Mavo: L. Cornelissen, P. Driessen, O. Halfmouw. D. de Jong, N. de Langen. Voor Havo: E. de Bruin, P. Flippo, A. den Hertog, A. van Kooten, N. van Koperen, P. Riethoven. OEGSTGEEST Aan de R.K. IVO-scho- lengemeenschap in Oegstgeest behaal den hun LAVO diploma: J. Bergman. A. Brussee, N. Dijkstra, M. v.d. Geest, M. Immink, T. Janga. M. Kortmann. B. v. Leeuwen, M. Mounts. P. Plug, P. v. Renes- se. M. Schavemaker, C. Schouten, C. Stiinis, L. Stokkel, F. Terink. MAVO: R. Barends, S. Bouwmeester, E. de Bruin, P. Castelein, T. v. Dijk, J. v. Dorsten, E. v.d. Giessen, A. Goelamhoessein, M. de Grauw, R. Kat, E. Koevoet, S. Menardo, N. Meijers, M. Ruijgrok, S. Schavemaker, B. Sik- king, M. Smits, A. Surie, M. de Vries, S. Wes terhof. geslaagd: H. van den Berg, I. van den Burg, D. Drost. S Duivenvoorden, P. de Ridder, M. Steenvoor- KATWIJK - Aan de christelijke school voor Mavo "Bestevaer" in Katwijk zijn ge slaagd: T. van Eijk, A. Ouwehand. L.H.N.O.- en I.H.N.O.-leerlingen het diplo ma behaald: M. Bakkenes, B. Bax, H. v. Beelen, C. v. Be ien, P. van Beien. G. v.d. Bent, M. v.d. Berg, W. Berkheij, E. Bignell, I. Binnendijk, S. Blik- man, C. v. Blitterswijk, W. öohres, J. v.d. Boon, E. Bosman, L. Bouhuys, A. Cecchi. C. v. Delft, E. v. Delft. A. v. Dijk, M. v. Dijk, M. v. Dijk, W. v. Dijk, A. v. Duyvenvoorde, D. v. Duin, E. v. Duijn, H. v. Duijn, J. v. Duijn, J. v. Duijn, J. v. Duijn, L. v. Ouijn, M. v. Duijn, M. v Dui|n, M. v. Duijn, M. v. Duijn, D. v. Duijvenbo- de. H. v. Duivenvoorde, C. Fischer, E. Glas bergen, B. Grijn, M. Groen, N. de Groot, J. Guijt, I. Guijt, J. Guijt, B. Haasnoot, G. Haas noot, J. Haasnoot, J. Haasnoot, J. Haasnoot, L. Haasnoot, N. de la Haije, C. Heemskerk, C. Heemskerk, G. Heemskerk, A. Heeringa, K. d. Heijer, M. v. Heusden, E. Hijneman, T. Houw- aard, K. Hus, A. Imthorn, C. de Jong, P. de Jong, W. de Jong, I. Jonker, F. Kaya, M. Kralt. M. Kramer, S. v.d. Kreeke, H. Kuijt, M. Kuijt, G. v.d. Marei, J. v.d. Marei, A. v.d. Meij, D. v.d. Meij, T. v.d. Meij, A. Messemaker, A. v.d. Mey, J. v.d. Mey. S. v.d. Mije. J. Minnee, M. de Mooij, S. v.d. Nagel, E. Nonnekes, P. Noppen. C. v.d. Oever, J. v.d. Oever, M. v.d. Oever, S. Oudshoorn, A. Ouwehand, E. Ouwehand, E. Ouwehand, C. Paap, M. Paap, H. Pardon, A. Peters, E. v. d. Plas, H. v.d. Plas. L. v.d. Plas, C. Pluimgraaff, S. Pluimgraaff, M. v. Rhijn, J. v. Rijn, J. v. Rijn, C. Rodenburg, M. Schaap, M. Schaap, C. Schenk. A. Schuitemaker, M. Slagtveld. C. Sloots, D. Slot, M. v.d. Spek, E. Spierenburg, C. Teljeur, I. v. Tricht, C. Varke- visser, M. Varkevisser, N. Verdoes, R. Ver haar, C. Verhave, A. Verloop, C. Vlieland, M. Vliet, C. Vooijs, N. Vooijs, M. Vos, C. Wand je M. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de Ichtus- mavo in Alphen aan den Rijn zijn geslaagd: A. Achahboun, C. Alvares, G.J. Angenent, M. Baerveldt, B. Bakker, A. van Bekkum. S. van Berkel. M. Bialosterski. M. Boekholt, D. Bo gaard. M. Bogaers, M. Boogaard, J Boom. F. Dam, M. Dekker, M. van Dijk, D. Dijkstra, R. Ederveen. E. van Egmond, B. van Eijk, P. Elout, J. van Eisen, W. Eising, S. van Ewijk, D. Franke, P. Gerritsen, A. Gerth, M. van Gils, C. de Graaf. L. de Graaf, E. Griffioen, M. Haan. H. Hagen, E. Hammer, M. ten Have, L. Haven- Ijlst, D. van den IJsel. Marjolein de Jeu. A Kapteijn, O. KLabbers, P Kolle, A. Kranen burg, M. Lammerse, D. Langendorff, S. Lens- velt, A. van der Linden, G. Maas, M. de Mari, M. Martens, D. van der Meer. F. Meerloo, M. Meijer, M. Oppelaar, J. Pennings, T. Poelman, C. de Raaf, C. Ram, W. Reedijk, P. de Rek. M. Remmig. I. van der Rest, R. Rietveld. M. Rig- harts, L. Rijfers, M. Rijswijk, J. Schellinger hout, K. Schellingerhout, A. van der Schilden. M Schollaardt, H. Schouten. A. Schraven- deel, N. Simons. R. Snijders. T. Sonnevsld, E Spruijt, Y. Starrenburg, C. Steenbergen, M. Sterenberg, J. Stoel. K. Tijsterman, W. Tromp, W. Uithol, E, van der Veen, R. van Velde, S. van der Velde. P. Veldman, M. Verhagen, J.W. Verkerk, W. Verkerk. E. Visser. P de Vlieger, M. Vonk, R. Vons, H. de Vos, S. de Vries, P.J. Vroege, K. van der Waal, L. van der Wal. M. Wamsteeker, B. van Waveren, M Westerhout, L. Westerveld. R. Wiezer. R Wijsman, R. Windhorst, M. van Zijll, M van der Zwan en M. van Zwieten. ALPHEN AAN DEN RUN - Aan de scho lengemeenschap Albanianae in Alphen aan den Rijn zijn geslaagd in het tweede tijdvak voor mavo: E. Berkenbosch, S. Hubert, R Noorlander, M Polderman, T. Siemons, E. Swart en F. Bulk Havo: S. Boelken, A. Boughaf, V. Evenhuis. I Kerlmg, O. Nijhof, M. Rook, S. Thie, P. Waar- di|k, A. Wijnstra, O. van Zandwijk. E. van der Zee en F. Zwanenburg. VWO: I. May, P. Schrama en W. Visser. JAWEL. MAAR IK WIL NU VASTE VERKERING' De eerste 2 weken ontvang ik deze krant GRATIS' Pas daarna betaal ik l DPer maand 23,95* OPer kwartaal 70.95 DPer halfjaar 141,90 OPer jaar 270,25 I automatische betaling) (aankruisen wat van toepassing is) I Adres 1 Postcode

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21