Voetbal en golf gaan samen Nederland verslaat Zweden op snelheid Lugthart neemt rol Tanis over Voorn weg uit Aken Leen de Goey begint met baan op De Voseuyl Basketbalteam stap dichter bij finaleronde Kost het extra om de maten van de keuken te laten opmeten? u SieMatic Keukenplein Leiderdorp DONDERDAG 30 JUNI 1988 SPORT PAGINA 19 OEGSTGEEST Het is niet uniek in dit land, wél nieuw voor de regio en in elk geval passend in het beeld van de verdere popularisering van de sport in Nederland: golf spelen op een voetbalcomplex. De echte kenner zal er misschien zijn neus voor ophalen, er van griezelen of al leen al bij de gedachte daaraan spontaan braakneigingen krijgen, maar Leen de Goey - na 1 juli de be heerder van de negen hole's op De Voseuyl - vindt het voorlopig pri ma zo. "Het is natuurlijk geen St. Andrews, maar het is alvast iets. En dat is nog altijd beter dan niets". De Goey bevindt zich overigens op bekend terrein, want de Oegst- geestenaar is zelf afkomstig uit de voetbalwereld. Via de amateurs van ASC en de semi-profs van Sparta belandde de besnorde mid denvelder destijds bij de professio nals van Sheffield United en daar in de Engelse Midlands raakte hij in zijn vrije uurtjes verslingerd aan het spel dat nu in hoog tempo ook ons land verovert. "Het enige pro bleem met golf hier", trapt De Goey een open deur in, "is ruimte. Die is spaarzaam. Vandaar datje el ke kans die je krijgt ook moet be nutten. Dan maar op een voetbal veld". Terug in Nederland en na een jaartje 'aftrainen' bij hoofdklasser UVS constateerde Leen de Goey tot zijn genoegen dat het golf in Ne derland een vergelijkbare ontwik keling meemaakte zoals het tennis dat pakweg twee decennia geleden had doorgemaakt. Het leek hem wel wat om zijn passie voor het spel - hijzelf noemt het meer een versla ving - ook daadwerkelijk te gelde te maken, of althans om te zien dat hij in of rond Leiden op het gebied van golf wat op poten kon zetten. Zijn baan als pool-manager bij Huis ter Duin ("Overgehouden aan mijn goede contacten met directeur Gé Noorlander uit de UVS-tijd") bood wat dat aangaat wel perspectief, medewerking was er zeker. door Ad van Kaam Via omwegen (de universiteit, de gemeente Oegstgeest) belandde hij uiteindelijk bij de voetbalvereni ging UDO. Voorzitter Cees van der Star zag het wel zitten in de plan nen van De Goey om in eerste in stantie een zogenaamde driving- range op poten te zetten, een af slagplaats waar geoefend kan wor den. Ruimte in de algemene zin is daarvoor in feite het enige wat is vereist en met twee voetbalvelden achter elkaar en een natuurlijke verhoging bij de kantine voldoet De Voseuyl II aan dat criterium. Het jeugdhonk van UDO bleek ge schikt als bergplaats voor het ma teriaal en derhalve was de 'Gru- nerie' geboren en kon Leen de Goey een jaar geleden de boreling ten doop houden. Een jaar na datum is inmiddels gebleken dat het kind levensvat baar is. De animo om les te nemen, danwel om te werken aan 'de swing' is groot, zowel bij leden van UDO alsook bij niet-leden. De Goey: "Er komt hier van alles. Voetballers, mensen uit de tennis wereld, huisvrouwen, jeugd, noem maar op. En al die mensen die een maal op de driving-range hebben gestaan willen op een gegeven mo ment gaan lopen ook. Dat is van zelfsprekend, zeg maar. Dat is ook de bedoeling". Om ook in dié behoefte te kun nen voorzien, om een daadwerke lijk vervolg te geven aan dat oefe nen, ontwikkelden De Goey en Van der Star plannen die, letterlijk, het gehele Voscuyl-complex be sloegen. Een negen hole's baan, naar voorbeeld van (voetbal)clubs als Schoten en Groen Geel. waarbij zowel de afslagen als de greens naast de velden (de fairways) kwa men te liggen. Logischerwijs dien de het duo daarbij wel de mede werking te krijgen van én de ge meente Oegstgeest én van de me degebruikers, in casu de voetbal vereniging Oegstgeest en de korf balclubs Fiks en KNS. "Ik moet zeggen", kijkt Leen de Goey terug op die onderhandelingen, "dat de clubs zich uitermate positief heb ben opgesteld. Dat mag best ook wel eens worden gezegd". Per 1 juli kan eenieder die de be ginselen van het golf onder de knie heeft en op basis daarvan baanper- missie krijgt op De Voseuyl terecht om een balletje te slaan. Niet voor niets uiteraard, want de gemeente heeft een bedrag van 10.000 gulden moeten investeren om de baan speelklaar te maken. "Helemaal ze ker ben ik er niet van, maar ik denk dat een jaarkaart, rekening hou dend met het voetbal- en korfbal seizoen, ongeveer 250 gulden gaat kosten", denkt De Goey hardop. Ik verwacht een behoorlijke toeloop. Nogmaals, het is geen St.Andrews. Leen de Goey doceert op de driving-range van De Voseuyl. Tot zijn leerlingen behoren onder anderen (van links 'iaar rechtsAad van de Luit vaii Sport en Rekreatie. ex-profvoetballer Wim Rijsbergentennisleraar Herman van der Capellen en UVS-trainer Ruud de Groot. (foto Loek Zuyderduïni Maar het is in elk geval wat. De het komt toch ten goede aan de ver- name de beginners. Dat i: golfsport is er meegediend. want betering van het spelpeil bij met uitgangspunt". GRONINGEN Het Nederlands basketbalteam heeft weer een belangrijke stap gezet in de richting van de finaleronde van het Pré-Olympisch Toernooi. In Groningen zette Oran je gisteravond ook de tweede wedstrijd uit groep A in winst om. Na rust sprong er bij Ne derland een vonk over, waarna Zweden met 92-71 op overtuigende wijze en met verras send gemak opzij gezet werd. Vooraf was Nederland niet hele maal gerust op de goede afloop van het treffen met Zweden. De matige ouverture tegen de zwakke Ieren had het zelfvertrouwen van de veel geplaagde selectie niet geschraagd. In de voor de helft bezette Evene mentenhal kende Nederland dan ook een onzekere start. Coach Ruud Harrewijn had zijn ploeg op gedragen om eerst de kat uit de boom te kijken, maar die opdracht leverde mede door het belachelijk strak fluiten van de Noordameri- kaanse arbiters, weinig resultaat op. Harrewijn stuurde, in tegenstel ling tot de wedstrijd van dinsdag, zijn meest geroutineerde vijftal het veld in. Harrewijn: "We hebben in de voorbereiding wel geleerd dat wedstrijden op dit niveau na de eerste vijf minuten al beslist kun nen zijn. Daarom heb ik in de basis voor routine gekozen". Concreet betekende dit dat Bottse en Van Dinten plaats moesten maken voor Hagens en Van Helfteren. De 37-ja- rige Delftenaar stelde zijn coach niet teleur. Samen met René Ebel- tjes stond hij aan de basis van een bescheiden voorsprong (12-9), die echter niet lang stand hield. De schoten van Hagens, De Waard en Schilp weigerden te vallen, die van de Zweed Preuss des te vaker. Bij 16-18 kwamen beide partijen een soort 'staakt het scoren' over een, dat een dikke vier minuten stand hield. Ebeltjes zat op dat mo ment al op de bank met drie fouten en ook zijn opvolger Richard van Poelgeest had in recordtijd een trio bij elkaar. Het maakte de weg vrij voor Henk Pieterse, de Bossche center die pas een week voor het AKEN (ANP) - Albert Voorn heeft zichzelf gisteren rigoureus uit de Olympische markt geprijsd. De 32-jarige ruiter besloot op de twee de dag van het 51e CHIO van Aken aan het begin van de middag zijn boeltje te pakken, de stallen te ont ruimen en met zijn vrachtwagen en paarden de omgeving van Knegsel weer op te zoeken. De Nederladse ploeg bleef verbijsterd achter. Voorn, die anderhalve week ge leden in Arnhem net de nationale titel misliep, hield het voor gezien nadat hij met Winnipeg tegen 13,50 strafpunten was aangelopen in het eerste onderdeel van de tweede rekening gehouden. Heus, ik heb er goed over nagedacht." Bondscoach Nooren had geen goed woord over voor de handel wijze van Voorn. "Het is dat ik toe vallig in de stallen kwam, anders zou ik zelfs niets van zijn vertrek gemerkt hebbenzei Nooren, die juist de laatste tijd zo vol lof was ge weest over de buitengewone team geest bij de nationale roodjassen. "Hij had zoiets nooit mogen doen. We hebben allemaal wel eens een slechte periode. Daar moet je ge woon doorheen zien te komen. Bij hem is er kennelijk vandaag iets geknapt. Hoe je het ook bekijkt, hij laat toch de ploeg in de steek, dag. "Ik wilde Winnipeg verder Voorn had tenminste tot de lan- niet meer wagen aan die z coursen", zei Voorn eenmaal thuis gekomen. "Het paard was er duide- iijk niet klaar voor. Op deze kon ik de ploeg niet denwedstrijd kunnen blijv Straks valt er nog een combinatie uit en dan hebben we er nog maar drie in een wedstrijd, waar we vormbehoud voor de spelen dienst zijn. Ik sta volledig achter ten aantonen. Al zou het natuurlijk mijn besluit en wat de consequen- te gek zijn als het NOC ons na suc- van de laatste tijd zou laten toernooi de lappenmand mocht verlaten en blij is met elke minuut dat hij speelt. Zijn ongebreidelde enthousiasme, zowel op de bank als in het veld, werkte aanstekelijk op zijn teamgenoten, waardoor Zweden in de laatste vijf minuten voor rust alsnog in de tang terecht kwam. Met een 38-32 voorsprong zocht Nederland nog niet geheel gerust de kleedkamer op. In de tweede helft stal Oranje in recordtijd de pakweg twaalfhon derd Groningse harten. Alsof ie dereen plotseling besefte dat hier uiteindelijk de vruchten van zes weken trainingsarbeid geplukt konden en ook moesten worden, rende Nederland in een minuut of acht de Zweden voorbij. "Mijn spe lers leken wel verlamd"" gaf de Zweedse coach Barton toe. Toen het scorebord 60-41 aangaf had Marco de Waard al drie fraaie dunks op zijn naam staan. Het en thousiasme sloeg over op het pu bliek, dat zich voor het eerst mas saal liet horen en iets van een 'voet balsfeertje' creeérde in de Gronin ger hal, die juist vanwege de ver wachte toeschouwerssteun was verkozen boven Amsterdam, Arn hem en Den Bosch. Richard van Poelgeest eiste met krachtige scores de tweede hoofd rol voor zich op. met dank aan zijn roommate' Rene Ebeltjes. De aan de Fresno State University stude rende krachtpatser kon al na an derhalve minuut in de tweede helft gaan zitten met een maximum aan fouten. "Stom", gaf hij zelf toe, daarmee de woorden van zijn coach ("Drie van de vijf waren ge woon stomme fouten. Die grote jongens moeten wel beseffen hoe hard we ze nodig hebben") onder schrijvend. De grootste kracht van dit Ne derlands team is echter dat tenmin ste tien van de twaalf spelers, met de jonge Franke en de nog herstel lende Pieterse als mogelijke uit zondering. probleemloos inwissel baar zijn. Harrewijn kon zodoende René Ebeltjes verliest het reboundduel met de Zweed Sahlström. Op de voorgrond kijkt Ronald Schilp toe. Nederland won gisteren ook het tweede duel in de voorronde van het Pré-Olympisch basketbaltoemooi. (foto anp> het karwei met een fantasie-opstel- ling (drie guards, een center) afma ken (92-71). Helemaal vrijwillig was dat niet, want toen de Zweden in de laatste minuten verdedigend seri eus aandrongen, had Nederland de grootste moeite de bal in de ploeg te houden. In de wetenschap dat de Britten, de enige ploeg die Oranje nu nog uit de finalegroep kan houden, niet anders doen dan pressie-verdedi gen. is dat geen prettig idee. Harre wijn: "We hadden inderdaad moei te om het goed af te maken. We werden toch wat nonchalant, maar ik denk niet dat we die fout zater dag tegen Groot-Brittannië ook maken". Na de rustdag van vandaag volgt het duel met Spanje, tot dusver op- permachtg in groep A. Ebeltjes: "Die wedstrijd kunnen we nu lek ker ontspannen spelen en dan zien we wel waar het schip strandt". Toon van Helfteren, die zaterdag zijn 200ste interland hoopt te spe len: "Ik zal Harrewijn vragen om mij tegen Spanje aan de kant te la ten, mijn lichaam hersteld zich toch niet meer zo snel als vroeger". PRE-OLYMPISCH TOERNOOI Groep A (Groningen) Nederland - Zweden 92-71 (38-32). Scores Nederland' Bottse 5, Hagens 2, Schilp 19, De Waard 24. Te Velde 4, Esveldt 2. Van Dmten 10, Van Poelgeest 14, Van Helfteren 6. Ebeities 6. Zweden Evers 6, Oscarsson 4, Törnstrom 5. Stümer 8, Gehrke 7. Preuss 20, Rahm 2. Sahl ström 19. Scheidsrechters: Glougherty (VSt). Weiland (Can), toeschouwers 1000 Spanje - Ierland 118-62 (64-28). Topscores Spanje Martinez 20. Biriukov 15. Morales 15. Montero 16 Ierland: Butler 20. Sullivan 18, Fitz gerald 15. Scheidsrechters: Doranti (Ita), Jensen (Den), toeschouwers. 600. 216-132 196-138 135-222 Groep B (Arnhem) Turkije - Denemarken 92-65 (34-35). Scheids rechters Egan (Ier) en Encson (Zwe). toeschou wers: 450. Italië Westduitsland 102-72 (50-35). Scheids rechters: Van Renen (Ned) en Kotleba (Tsj). Toe schouwers: 700. Topscorers Italië' Riva 28, Gra as 10. Bosa 10. lacopim 10. Binelli 10 Westduits land Gnad 13. Harmsch 11Meyer 10, Baeck 10 Stand Italië 2-4. Turkse 2-3, Westduitsland 2-3. Denemarken 1-1, Finland 1-1 De trekkingen van de Nederlandse mid-lotto en het cijferspel hebben het volgende resul taat opgeleverd: Midlotto: De winnende cijfers zijn. 17 - 20 22 - 24-32-41. Reservegetal 37. Deelnemers: 469.295, inleg 1.751 690,00, prij zengeld 832.052.75. Cijferspel: De juiste combinatie is: 908481 Deelnemers 222.439, inleg 333.660.00, prijzen geld 133.464,00. Extra-prijzen ci|ferspel 022732 De trekkingen van de Westduitse mid-lotto heb ben volgende resultaat opgeleverd ADVERTENTIE i verdere deelname aan de districtskampioenschappen tennis op het park van Unicum. De ge doodverfde titelfavoriet van het mannenenkel BI verzwikte giste ren tijdens een trainingspartijtje opnieuw zijn enkel en komt deze week niet meer in actie. De nummer twee van de lijst, Jan-Willem Lugthart, is daardoor de belangrijkste kanshebber ge worden. In zijn wedstrijd tegen Mark Mellema verging het de win naar van vorig jaar echter allesbe halve soepel. "Ik heb altijd moeite met de eerste ronde. Daar moet ik me echt doorheen werken. In Lisse speelde ik in de eerste ronde ook niet al te best. Eigenlijk heb ik daar geen enkele wereldpot gespeeld. Maar ja, dan heb je gewonnen en denk je dat het allemaal wel goed loopt, maar om eerlijk te zijn was ik toen ook nog niet echt in vorm". Tegen Mellema speelde Lugthart in de eerste set redelijk. Tot 3-3 ging de strijd gelijk op, maar een demarrage leverde de Katwijker setwinst op: 6-3. In het vervolg van de wedstrijd bleek dat alleen de opslag van Lugthart naar behoren functio neerde. Onzekerheid en proble men met de zeker niet optimale baanomstandigheden haalde de scherpte uit de slagen van de speler van Zee en Duin. Mellema toonde over een goede mentaliteit te be schikken en maakte een 4-1 achter stand ongedaan en won zelfs de tweede spelreeks. Even leek de derde set eenzelfde verloop te krij gen. Lugthart bouwde een 4-0 voorsprong op, maar moest toezien hoe Mellema gesteund door het bij vlagen bijzonder chauvinistische Unicum-publiek naderbij kwam. "Daar word ik echt ziek je nou wordt weggetikt, kan ik dat de zes games accepteren, maar zo'n nederlaag Wilk (7-6, 6-2) daar baal ik van", mopperde Bob van Overbeeke na het verlies tegen Mark Post. Van Overbeeke had met de eerste set op zak en een 2-0 voorsprong plus de eigen opslag op komst alle kans Post de definitieve genadeslag toe te brengen. Het met 2-0 de leiding, r In het vrouwenenkel BI werden drie overtuigende zeges neergezet. Marquerite Patiwael spande de kroon door Irma van den Ouden rijn met twee maal 6-0 terug te wij zen. Irma van Seeters stond een spel af aan Fleur Meyer (6-0, 6-1). pakte echter totaal anders uit. De Wil den Hollander maakte het te- De Munnik weiger- oud-speler de zich bij de r gen en kwam knap terug. Na 6-4 verlies van de tweede spelreeks was het verzet van Van Overbeeke geroken en Post stond geen game Verder dan 5-4 kwam de Leidenaar meer af: 6-7. 6-4, 6-0. niet Lugthart forceerde een door- Herman van der Capellen maak- braak op de service van zijn tegen- te het Rene van der Wilk in de eer stander en haalde zo de zege bin- ste set bijzonder lastig. Met zijn al- nen (6-3 5-7, 6-4). tijd attractieve spel zette Van der Capellen een 5-3 achterstand om in Marcel Vink vond in het publiek een 6-5 voorsprong. Van der Wilk extra opponent. Niet liet zich niet van de wijs brengen en brak eerst door de service van de Leidenaar heen en besliste vervol- zijn voor uit dat de speler van De Merenwijk alsnog tot een verrassing in staat was. Van der Capellen nam in de tweede set alleen Marco Visser was de te be strijden factor, maar ook het i Vink soms hinderlijke commen- gens ook de tie-break taar vanaf het terras haalde de Hil- deel. Even zag_het legommer uit zijn ritme. Deson danks plaatste Vink zich met 7-6 er 6-2 voor de volgende ronde. gen Liesbeth Hooghoudt alleen i de eerste set nog enigszins span nend: 6-4, 6-0. (voor overige uitslagen zie score bord) PROGRAMMA 16.00: MEB 1: Lugthart - Van der Capellen; VEB 1: Verdegaal - Den Hollander; 17.30: MEB 1: Bruin - Nuyts, Vink - Post; 19.00: MDB. Damen/Lugthart - Jansen/Timmer mans, Liefbroer/Van Overbeeke - Hoekstra/Visser; 20.30: MDB: Os kam/Van Splunter - Van Bemmer- /Veeger, Krans/Nuyts - Fleischeu- er/Smit; 22.00: MDB: Lolling/Post - Van Leeuwen/Van Marwijk. JETSKE GOUDSMIT Elke goede keukenleverancier zal gratis de maten van uw keuken thuis komen opmeten Belang rijker is de vraag hoe tevreden u zult zijn èn blijven met de keuken die geleverd wordt. Een SieMatic maatwerk keuken geeft u jarenlang het rijke gevoel het mooiste en beste te hebben gekozen. Een echte SieMatic, inclu sief basisapparatuur, kost u minstens 6.000 gulden Maar dan hebt u de maten van uw keuken ook opti maal benut Kijk maar in onze showroom 't Liefst een SieMatic. Binnen 5 dagen kookklaar! inkl sloopwerk inkl. metselwerk I. loodgieter ,;jï J inkl elektra rDccq HCJDD inkl tegel SieMatic keukenplein Leiderdorp kan uw nieuwe keu ken kookklaar leveren. Hoeft u niet te zorgen voor loodgieter elektricien tegelzetter en overige vak mensen En als u zelf uw nieuwe keuken wilt plaatsen, kunt u rekenen op onze instrukties en adviezen Zonodig bij u thuis! Meubelplein 9 (1e etage Mijnders meubelen) Leiderdorp Tel 071-412615 geopend van 9 30-17 30 uur Donderdag koopavond tot 21 00 uur Zaterdag van 9 30-17 00 uur Trekking A 11-27-35-38-46-48 Heservegetal WERELDBEKER BELFORT Twaalfde ronde Hubner (Wdl) - Spasski (Fra) 1/2-1/2, Karpov (Sov) - Short (GBr) 1/2-1/2. Kasparov (Sov) - Ehlvest (Sov) 1-0, Sokolov (Sov) - Beljavski (Sov) 1/2-1/2, Joesoepov (Sov) - Andersson (Zwe) 1/2-1/2, Noguëiras (Cub) - L|U- bojevic (Joe) 1/2-1/2, Rtbli (Hon) - Hjarlarson (IJs) 1/2-1/2, Timman (Ned) - Speelman (GBr) 0-1 Stand 1 Kasparov 91/2. 2. Karpov 8. 3. Ehlvest 71/2, 4 Hübner, Sokolov en Spasski 7. 7. Ribh 6 1/2. 8. Short 6. 9 Speelman 5 1/2. 10. Anders son, Noguëiras en Joesoepov 5, 13, Beljavski, Hiartarson en Ljuboievic 4 1/2,16 Timman 31/2 DUINDIGT Eerste koers, 2000 m: 1 Caesar Boslust (J. Ruij- grok) 2.40.8 - 1.20,4, 2. Chylayla Prinses, 3. Ba ron Cartouche Toto: winnend 41,50, plaats 11,10, 4,70, 8,20, koppel 215,30, trio niet gera- Tweede koers. 2000 m: 1 Carma Flight (J Oort- huijsen) 2.41,2 - 1.20,6, 2 Carlo Buitenlusl, 3. Chiel Buitenzorg. Toto' winnend 1,60, plaats 1,20, 1,20,1,70. koppel 2,40, trio 16,90 Derde koers, 1609 m 1 Annabel K (S. Hartman) 2.07.4 - 1.19,2, 2 Bitonto Mendel. 3. Ciske Bui tenzorg. Toto winnend 15m90. plaats 2,30,3,40. 1 40. koppel 143,60, trio 1526,30. Vierde koers. 1900 m: 1. Boxberger Juwel (T. cain) 2.01,9,2 Amber Espana, 3, Lyminsler. Niet gestart Moonschadow Toto winnend 5,60. ven) 3.26,2 -1.21.8. 2. Carota van Ranum. 3 Zi- narro A. Toto winnend 6,80, plaats 1,70, 1,80, 1,30, koppel 14,90, trio 72,40. Zesde koers, 2000 m: 1Billy Vredebest (J. West- geest) 2.37.7 -1.18.9. 2. Glad Laureltbn. 3 Ben- za Toto winnend 9,50. plaats 2,60, 1,80, 1,90 koppel 43.70, trio 408.30 Zevende koers. 1300 m 1 Floris (C. Vandeureni 1.19,1, 2. Noble Game, 3. April Express Totb winnend 4,50, plaats 2,20, 1,30, 4,80, koppel 10,20, trio 161,60 Achtste koers. 2000 m 1 All Star Ashton (A. Suy- kerbuyk) 2 37,5 - 1.18,8, 2. Annem.ek Baker. 3 Antrapid Aldorp Niet gestart: Yvan S. Zjimmy Boy en Zodiac Vryenesse. Toto: winnend 9,30, plaats 2.10, 1,40, 2,40, koppel 14.50, trio 224,50 Negende koers, 2000 m: 1. Zachery Baker (A Heere) 2 40,1 - 1.20,1, 2, Wilma N. 3. Waystar Mendel. Toto: winnend 2.40. plaats 1,50. 7.20. 3.50, koppel 27.60, trio 392,00 Tiende koers. 2000 m: 1Zorro Hollyrood (A. van de Blonk) 2.35,4 -1.17,7,2. Alexia Arlo. 3. Vanka Pride. Toto winnend 3,00, plaats 1,60,1,80, kop- WIMBLEDON Mannen enkelspel: Edberg (Zwe) - Ku'hnen (Wdl) 6-3,4-6,6-17-6 (7-2), Becker (Wdl) - Cash (Aus) 6-4,6-3,6-4Mecir (Tsj) - Wilander (Zwe) 6- 3.6-16-3; Lendl (Tsj) Mayotte (Vst) 7-6 (7-2), 7- 6(7-1), 6-3 Vrouwen enkelspel: Navratilova (Vst) - Fairbank (Zaf) 4-6. 6-4, 7-5. Gemengddubbel. tweede ronde Freeman/M cNeil (VSl) - Beckman/Beniamm (VSt) 6-2,6-7,6- 4 Cahill/Provis (Aus) - Tideman/Field (Zwe/Aus): Fairbank/Visser (Zaf) - Lindqvist/Shaw (Zwe/GBr) 6-3. 6-2: Smyhe/Fitzgerald (Aus) - Collms/Barr (Vst/Aus) 3-6.7-5. 6-3. Jaggard-Woodforde (Ausj - Salmon/Fulwood (GBr) 7-5,1-6, 7-5. Derde ron de Fendick/Keach (Vst) - Barg/Korita (Vst) 7-6,6- Mannen dubbel, derde ronde: Evernden/Kriek (NZI/Vst) - Jelen/Kuhnen (Wdl) 2-6, 6-2, 7-5, 7-6 Kwartfinales' Doohan/Grabb (Aus/VSt) Forget/Smid (Fra/Tsj) 6-4.7-6,7-6 Edwards/Mul- ler (ZAf) - Aldr.ch/V.sser (ZAf) 7-6, 3-6, 7-6, 6-4 Vrouwen dubbel, tweede ronde Evert/Turnbull (VSt/Aus) - Jagerman/Rehe (Ned/VSt) 7-6, 6-7, 7-5. Derde ronde: Adams/Garrison (VSt) - Bolle- graf/Provis (Ned/Aus) 6-1, 6-0. Kwartfinales: Graf/Sabatin. (WDI/Arg) - Pfaff/Smylie (WDI/Aus) 7-6.5-7,8-6; Savtsjenko/Zvereva (Sov) - Navrati- lova/Shriver 7-5, 6-2 Troostloernooi. kwartfinales: Gomer (Gbr) - Schultz (Ned) 6-3,7-6 (7-1Jeugdtoernooi, meis jes enkel, derde ronde: Schultz - Segal 6-1, 6-3. UNICUM MEB 1 Van der Wilk - Fleischeuer 7-5,7-6. Brum - Weening 6-3, 6-2; Post - Van Overbeeke 6-7. 6-4. 6-0, Lugthart - Mellema 6-3. 5-7, 6-4. V.nk - Visser: 7-5, 6-2, Van Splunter - Tanis w.o. VEB 1 Den Hollander - Hooghoudt: 6-4,6-0; Van See ters - Meyer 6-0, 6-1Patiwael - Van de Ouden rijn 6-0, 6-0: MEB 2: Kallenberg - Janssen 6-4 4-6.6-3. Van der Mark - Schoonewol» 6-7,6-1.6- 2 Jansen - Fleischeuer 2-6.6-3,6-4, Nagtegelier - Dumpel 2-6,6-3 rel.. Van Splunter - Paauw 6-2, 6-2 VEB 2: Siemennk Van Lint 7-5, 4-6, 7-6: Patiwael Voskuyl 6-2, 6-3; Van den Oudenrijn - Krul: 3-6,6-3,7-6: MEC 1 Bolten - Guyt 3-6,6-4, 6-3; Royen - Steggerda 6-7, 6-0, 6-0; Schoone- wolf - n Paridon 6-3, 6-0; Kieboom - Verdum 6-3, 6-4 VEC 1 Berkhout - Sievers 6-1, 6-0. MEC 2 Van Doorn - Prins: 6-3, 6-0; Hartwi|k - Bouwman 1-6, 6-4, 7-5, Steggerda - Goedege- buure 6-3, 6-4 VEC 2 Van Remoortere - Van Zuuren 2-6, 6-2. 6-3; Van Laarhoven - Van der Bent 6-3,6-2; MED Meyer-Kooman 6-4,1-6.6- 4. Jacobs - Meyer 6-3. 6-4; Jonker - Van der Kwaak 0-6,6-4, 7-5, Van de Lijster-Spigl 6-3.5- v 6-3,6-2; Hertzman - Den Hollander 7-5,6-4, VED Van der Bent - Van der Meer 6-1, 3-6, 6-2 Velzei Van Haasten 6-3, 6-0: Bierman Van Duyn 6-1. 7-5 Faas - Heemskerk 6-2 6-4. De Jong - Faas 0-6. 6-3, 6-4.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19