Uitgebreider onderzoek bepleit 'gifbelt' Programma Lak. Reanimatie redt leven kleuter Lichtgeraakte fietsers maken Alphenaar geld afhandig Geen extra huizen in boomkwekerij gebied Samenwewerkingsorgaan te duur /genda DONDERDAG 30 JUNI 1988 REGIO Een sfeerbeeld van de drukbezochte Lakenmarkt van vorig jaar op de Botermarkt. (Foto pieters Van Dist LEIDEN - Gedurende de maand juli worden in het kader van de Leidse Lakenfeesten tal van acti viteiten gehouden. Vooruitlo pend op de officiële start daar van op 7 juli met de derde peur- bakkentocht, is morgen, vrijdag 1 juli, de eerste voorstelling van het theaterspektakel Lodewijk A Napoleon. Daaraan nemen 70 ac teurs deel, alsmede Gemengd Koor Hagecantare en het orkest Leiden Sinfonietta. De regie is in handen van Mieke Lelyveld en Piet van der Pas. De muzikale leiding berust bij René Verhoeff. 'Lodewijk Napoleon' is een herhaling van vorig jaar. Toen trok het stuk volle zalen. Het heeft de organisatie heel wat geld gekost om het stuk op de planken te brengen. Dat is nu goedkoper. De verwachting is dat velen van de mogelijkheid gebruik zullen maken het stuk te bezichtigen, omdat zij het vorig jaar vanwege vakantie hebben gemist. Het publiek - maximaal 600 mensen - ziet het stuk vanaf spe ciale tribunes en waant zich, door het gebruik van het hele kerkgebouw, constant midden in het gebeuren. Het stuk wordt 1.2,5,6,7,8,9,11,12 en 13 juli op gevoerd in de Pieterskerk. Aan vang 22.30 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW in Leiden aan het Stationsplein 220 en via VW theaterbespreekkantoren. Kaarten kosten 15 gulden, CJP en Pas 65 betalen 10 gulden. De expositie 'De Verbeelding van Leiden' in De Waag is ver lengd tot en met zondag 17 juli. Op de dagen 1 tot en met 4 juli is de tentoonstelling gesloten. De Waag is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Een overzicht van de activitei ten in het kader van de Leidse Lakenfeesten: Donderdag 7 juli peurbakkentocht vanaf 18.45 uur (begin' op Beestenmarkt) in de grachten in het cen trum van de stad, tevens opening van de Lakenfeesten; straattheater 'Gebakken Eieren' treedt op op het Stadhuisplein om 19.00 uur, bluesavond in diverse cafés rond de Beestenmarkt vanaf 21.00 uur; Vrijdag 8 juli reuze-schildering op het Vrouwenkerk plein tot en met 17 juli. Finale en bezichti ging van 11.00 tot 20.00 uur op zondag 17 juli; optreden op het Stadhuisplein van straat theater Klapsigaar van 13.30 tot 14.45 uur; beiaardbespelingen op stadhuistoren da gelijks van 12.45 tot 13.30 uur, zondag 10 juli van 13.15 tot 14.00 uur en zaterdag 16 juli van 11.45 tot 12.30 uur; orgelconcert door John Bakker in de Hooglandse kerk om 14.00 uur; optreden Projekttheater met "West Side Story' op Stadhuisplein van 15.00 tot 20.00 tentoonstelling van werken in kader van Rembrandt schilderwedstrijd van 16.00 tot 18.30 uur in de Hooglandse kerk. Ope ningstijden maandag van 13.00 tot 16.00 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en zondag van 14.00 tot 16.00 optreden van Divas op waterpodium Hoogstraat om 20.30 uur; live-optredens in cafés rond Beesten markt vanaf 21.00 uur; tot en met zondag 17 juli ritjes met paar- detram door het centrum vanaf het stadhuis tussen 11.00 tot 16.00 uur; Zaterdag 9 juli feestelijke zaterdag-warenmarkt en straattheater in het centrum vanaf 9.00 uur; straattheater Exces treedt op op het Stad huisplein van 12.30 tot 16.30 uur; orgelconcert door Kevin Birch in de Hoog landse kerk om 13.30 uur, aansluitend con cert door John Bakker; live-muziek in cafés rond de Beesten markt vanaf 21.00 uur; concert door Roosevelt Franky, blues en magic Frankie The Blues Disease in het Antonius Clubhuis aan de Mare vanaf 22.00 uur; optreden Paco y Sancho op het waterpo dium aan de Hoogstraat om 14.00 uur; Zondag 10 juli grote lakenmarkt langs route Nieuwe Beestenmarkt. Haarlemmerstraat, Stille Mare, Boommarkt, Aalmarkt, Hoogstraat, Vismarkt, Stadhuisplein, Botermarkt, Nieu we Rijn, Gangetje en Steenschuur vanaf 11.00 tot 17.00 uur. Antiek- en curiosa- markt op de Nieuwstraat/Burgsteeg; standwerkersconcours op de Lakenmarkt ter hoogte van het stadhuis van 11.00 tot 16.00 uur; vanaf het hockeyveld bij Roomburg rond vluchten per helikopter tussen 11.00 en 17.00 uur. Volwassenen betalen 50, kinde ren 25 gulden. Aanmelden bij Samson-pro- motiestand op Stadhuisplein of bij hockey veld Roombrug; straattheater op het Stadhuisplein van 12.00 tot 13.00 uur; Summer Procession door binnenstad van 12.30 tot 17.00 uur; schaaksimultaan op Hogewoerd tussen St. Jorissteeg en 't Gangetje van 13.00 tot 18.00 uur; ski-springen en trampolines op Beesten markt van 13.00 tot 17.00 uur; veertiende Leidse folkfestivial op de Burchtheuvel met o.a. McCalmans, Deuve- rance en Ouwejan en Makkers van 13.00 tot 20.00 ur. Toegang 7,50 gulden; In Van der Werfpark manifestatie Werf- pop 'Zwart op Wit', met o.a. Unity, Belcikal en Hasan Band van 13.00 tot 22.00 uur; optreden jongenskoor Psalette de Ren- nes in Hooglandse Kerk van 14.00 tot 15.30 straattheater op het Stadhuisplein van 14.00 tot 15.30 uur; dansspektakel op het waterpodium bij Hoogstraat om 14.00 uur; live-muziek in cafés rondom de Beesten markt vanaf 21.00 uur; Maandag 11 juli orgelconcert door Gijsbert Kok in de Hooglandse kerk van 14.00 tot 14.45 uur; vanaf 21.00 uur live-muziek in tal van ca fés in omgeving van Beestenmarkt; Dinsdag 12 juli orgelconcert door Rijk Jansen in de Hooglandse kerk van 14.00 tot 14.45 uur; schildercursus voor beginners en gevor derden bij Ars Aemula Naturae in kader van het vierdaagse Rembrandt-schilderevene- ment, dus tot en met vrijdag 15 juli. Deelna me 50 gulden per dag. Eerste dag van 14.00 tot 17.00 uur, volgende dagen van 9.30 tot 17.00 uur; vanaf 21.00 uur rock-and-roll-avond in di verse cafés in binnenstad; Woensdag 13 juli zomerkermis op de Garenmarkt van 11.00 tot 22.00 uur; gevarieerd kinderprogramma op het Stadhuisplein van 13.00 tot 17.00 uur; optreden Engels jongenskoor Papple- wick Boys Choir in Hooglandse kerk van 13.30 tot 14.45 uur; jazzavond in tal van cafés in binnenstad vanaf 21.00 uur: Donderdag 14 juli zomerkermis op de Garenmarkt van 11.00 tot 22.00 uur; orgelconcert door Anneke Kot in Hoog landse kerk van 14.00 tot 14.45 uur: straattheater op het Stadhuisplein van 14.30 tot 15.30 uur; optreden van theatergroep Zapzarapp en Tim Jones op het Stadhuisplein van 19.00 tot 21.00 uur: kindercircus Bavaria bij molen De Put/Rembrandtbrug om 19.00 uur; optreden van Karei Boehlee en Humprey Cambell op podium bij Hoogstraat om 20.30 uur; live-muziek in diverse cafés in binnenstad vanaf 21.00 uur; The First Blanket No Sheet Party bij café De Grote Beer op het Arsenaalplein en bij Huis De Bijlen op podium Morspoortplein. Optreden diverse artiesten vanaf 21.00 uur; Vrijdag 15 juli straattekenen in de Haarlemmerstrtaat van 10.00 tot 16.00 uur; zomerkermis op de Garenmarkt van 11.00 tot 22.00 uur; kunst- en ambachtsmarkt op het Stad huisplein van 11.00 tot 17.00 uur; historische haven in Galgewater in feest tooi vanaf 11.00 uur; straattheater op het Stadhuisplein van 11.30 tot 16.00 uur: Rembrandt-wandelmg vanaf het Waag gebouw, waarin opgenomen bezoeken aan De Lakenhal en Ars Aemula Naturae. Aan vang 11.30 uur, kosten 5 gulden; optreden City of Belfast Youth Orchestra in Hooglandse kerk van 13.30 tot 15.00 uur; Franse middag in tent op Arsenaalplein vanaf 14.00 uur: Rembrandtwandeling om 14.30 uur, zie boven; terrein bij molen De Put optreden kinder circus Bavaria om 14.30 uur: demonstratie draaiorgels bij de Rem- brandtbrug van 16.30 tot 18.00 uur: tent Arsenaalplein: diner-chantant met muzikanten uit beruchte café Chez Louiset- te uit Parijs van 17.00 tot 21.30 uur; Leiden culinair, presentatie van restau rants en hun specialiteiten op het Pieters kerkplein vanaf 17.00 uur; optreden Free Chare Band bij molen De Put vanaf 18.00 uur; optreden kindercircus Bavaria om 19.00 uur bij molen De Put; in Hooglandse Kerk orgelconcert m.m.v. Richard Ram om 20.15 uur, toegang 6 gul den; optreden Djemga's op waterpodium Hoogstraat om 20.30 uur; podium-optredens nabij Huis De Bijlen vanaf 21.00 uur: First Blanket No Sheet Partij op Arsenaal plein vanaf 22.00 uur met optreden diverse artiesten; groot vuurwerk met lasereffecten vanaf Galgewater tussen Rernbrandtbrug# en spoorbrug om 23.00 uur; Zaterdag 16 juli zomerkermis op de Garenmarkt van 11.00 tot 22.00 uur; Leiden culinair op het Pietersplein, Leid se restaurant presenteren hun specialitei ten van 12.00 tot 22.00 uur; optreden van straattheatergroep op di verse plaatsen in de binnenstad van 12.30 tot 17.00 uur; ski- en trampolinespringen op Beesten markt van 13.00 tot 17.00 uur; orgelconcert door Aart Bergwerff in Hooglandse KerK van 13.30 tot 14.15 uur: optreden Cooker's Hot Five (jazz) op po dium Hoogstraat om 14.00 uur: straattheater op het Stadhuisplein van 14.30 tot 15.30 uur: optreden kindercircus Bavaria bij molen De Put om 14.30 uur; eerste Leidse glibbergevechten in het water Witte Singel nabij Arsenaalplein om 15.00 uur; diner-chantant in tent Arsenaalplein van af 17.00 uur: optreden kindercircus Bavaria bij molen De Put om 19.00 uur; optreden van Mezzanotte house Band op podium Hoogstraat om 20.30 uur; live-muziek in diverse cafés in omgeving van Beestenmarkt vanaf 21.00 uur; podiumoptredens op Morspoortplein van af 21.00 uur: optreden diverse artiesten in kader van First Sheet No Blanket Party op Arsenaal- plein vanaf 22.00 uur, met o.a. limbodan- cers en vuurspugers; Zondag 17 juli grote lakenmarkt langs de route Nieuwe Beestenmarkt, Turfmarkt, Haarlemmer straat, Stille Mare, Aalmarkt, Hoogstraat, Vismarkt, Stadhuisplein, Botermarkt, Nieu we Rijn, Gangetje. Steenschuur van 11.00 tot 17.00 uur. Verzamelaarsmarkt op Steenschuur, antiek- en curiosamarkt op Nieuwstraat/Burgsteeg finale en bezichtiging van de reuzeschil dering op Vrouwenschildering van 11.00 tot 17.00 uur; optreden diverse muzikanten in tent op Arsenaalplein vanaf 12.00 uur: Leiden culinair op Pietersplein van 12.00 tot 20.00 uur; nationaal concours De Gouden Pet voor straatmuzikanten en muziekgroepen op di verse plaatsen in de binnenstad van 13.00 tot 17.00 uur; zomerkermis op Garenmarkt 13.00 tot 22.00 uur; expositie inzendingen in kader Rem- brandt-schilderwedstrijd in Hooglandse kerk van 14.00 tot 16.00 uur; straattheater op Stadhuisplein van 14.00 tot 16.30 uur: orgelconcert door Jan de Bruyn in Hoog landse kerk van 14.15 tot 15.00 uur; optreden diverse artiesten vanaf 14.30 op podium bij Hoogstraat (Ricotto Ensemble, klassiek); terrasboot Oude Singel (arties- tengala); podium Huis De Bijlen (blues en rock-and-roll); finale nationaal concours straatmuzikan ten De Gouden Pet in tent Arsenaalplein van 17.00 tot 20.00 uur; concert van Richard Eaton Singers uit Canada in Hooglandse kerk om 20.00 ur, toegang 2,50 gulden; optreden artiesten vanaf 21.00 uur in café The Jam, artiestengala in café Van Meizen en grote Jam Session in The duke. KATWIJK - Een vijfjarig meisje uit Katwijk is gisteren door reanimatie van de verdrin kingsdood gered. Het kind was aan het spelen bij het afwateringskanaal ach ter het Pieter Groeneollege in het kustdorp. Door nog onbe kende oorzaak kwam ze in het water terecht. Haar ge schreeuw werd opgemerkt door een 18-jarige Katwijkse leerling van de school. Toen die poolshoogte ging nemen, zag hij de kleuter nog net kopje on der gaan. Hij sprong in het water en haalde het meisje naar de kant. Daar constateerden twee in middels toegesnelde docenten van het college dat het kind kli nisch dood was. Door middel van beademing en hartmassage wisten ze het slachtoffer weer tot leven te brengen. Vervolgens is de kleuter naar het ziekenhuis overgebracht. Volgens een woordvoerder van de Katwijkse politie maakt ze het goed. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 30-jarige Alphenaar is vannacht be stolen na een ruzie op de Oude He renweg tussen Woubrugge en Al phen. De man passeerde, op weg naar Alphen, op zijn fiets twee voor hem rijdende wielrijders. Daarbij raakte de Alphenaar één van hen. Tijdens de ruzie die daarop ont stond, dwongen de twee fietsers de Alphenaar zijn portemonnee af te geven. Daarin bevonden zich een giropasje en een bedrag van hon derd gulden. Het duo, jongens van ongeveer 17 jaar oud, verdween daarop spoorloos. INBRAAK - Bij een inbraak in de basisschool Oudshoorn aan het I Marsdiep in Alphen zijn een kleu- rentelevisie en een videorecorder ter waarde van 2200 gulden gesto len. Eveneens werden tien video banden meegenomen. Uit een be drijf aan de Alphense Kalkoven- weg is een metalen geldkistje met 2000 gulden en zeven onderteken de cheques gestolen. Volgens de politie zijn reeds ingevulde betaal kaarten niet of nauwelijks te innen. Bewonerscomité houdt twijfels na bijeenkomst deskundigen DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - Het 'Bewonerscomité Vuilstort Coupépolder' blijft twijfelen aan de door de gemeente Alphen en de provincie Zuid-Holland gekozen on derzoeksmethode naar de verontreiniging in het recreatiegebied Zegersloot. Vooral het feit dat het komende onderzoek, waarbij wordt geboord, zich met name richt op de elf ver dachte plekken, vindt het comité onjuist. Gisteren hielden vertegenwoordi- gers van het comité tijdens een dis cussiebijeenkomst van milieudes kundigen over de Zuidhollandse vuilstortplaatsen een pleidooi voor een uitgebreider onderzoek naar de mogelijke verontreiniging in Alphen. Met de boringen wordt op 11 juli begonnen. Van graven is vooralsnog geen sprake. De discussiebijeenkomst werd gehouden op aandringen van de bewoners, die weinig vertrouwen hebben in de gevolgde onderzoeks techniek. De provincie stemde in met het seminar, omdat er nog eens 26 voormalige stortplaatsen zijn, die evenals Alphen zeer waar schijnlijk zijn gebruikt om illegaal afval te dumpen. De provincie wil weten of de nu gevolgde onder zoeksmethode ook op de andere stortplaatsen kan worden toege past. Volgens het bewonerscomité heeft het nu uitgevoerde geofysi sche onderzoek grote beperkingen. "Toetsing van dit onderzoek is dan ook absoluut noodzakelijk. Naar onze mening is het ook nodig dat daar waar de verontreiniging vrij dicht onder de oppervlakte wordt vermoed, wordt gegraven. Dat is waarschijnlijk goedkoper dan bo ren, maar het levert bovenal zekere resultaten op. Bij boren bestaat de kans dat naast de verontreiniging wordt geboord. Bovendien is gra ven veiliger omdat vaten met che misch afval niet kunnen worden doorboord", zo staat in een verkla ring die gisteravond door het comi té is uitgegeven. Tevens dringt het comité aan op een 'gedegen histo risch onderzoek', waarbij ook alle gegevens uit dossiers en getuigen verklaringen worden betrokken. De methode die het Leidse bu reau Geo-Logic in de Coupépolder heeft gebruikt, is afkomstig uit de geofysica. Met allerlei metingen is getracht de mogelijke verontreini ging in kaart te brengen en is ge poogd de honderdduizend vaten op te sporen die illegaal zouden zijn gedumpt op de voormalige stortplaats. Een en ander resulteerde in elf verdachte plekken, die nu nader worden bekeken. Bovendien werd een mogelijk gat in de onder de vuilstort liggende kleilaag ontdekt. Een dergelijk gat betekent dat de eventueel aanwezige chemicalién in het diepe grondwater kunnen komen, waardoor niets de versprei ding van de eventuele verontreini ging in de weg staat. Vijftig deskundigen bogen zich gisteren over de vraag of geofy sisch onderzoek wel geschikt is voor de bestudering van een vuil stortplaats. Ondanks de betrekke lijke onbekendheid van deze me- BOSKOOP - Verdere uitbreiding van het aantal woningen in het boom- kwekerijgebied van Boskoop mag alleen worden toegestaan wanneer de nieuwe panden een bedrijfsbestemming hebben. Bovendien is de vesti ging van nieuwe niet-agrarische bedrijven in dit gebied niet wenselijk. De gemeente Boskoop moet voor deze ondernemingen een ander terrein aanwijzen. Dat schrijft het Rotterdamse adviesbureau voor Ruimtelijk Beleid Ontwerp en Inrichting (RBOI) in een nota waarin de uitgangspun ten voor een nieuw bestemmingsplan staan vermeld. De gemeente had het bureau daartoe eerder dit jaar opdracht gegeven. Verder vindt het bureau een ruilverkaveling noodzakelijk in het ge bied. Het huidige bestemmingsplan van het boomkwekerijgebied dateert van 1967 en voldoet volgens de nota niet meer aan de eisen van een 'mo derne bedrijfsvoering'. De percelen waarop boomkwekerijen zijn geves tigd zijn vaak te lang en te smal, met lange aan- en afvoerwegen. Dat levert problemen op voor het vervoer van de produkten dat voornamelijk via de weg gebeurt. Bij kortere en brederë kavels zijn die moeilijkheden gemak kelijk op te lossen. Ook de toestemming voor het opzetten van windschermen ter bescher ming van de kweekprodukten dient in de toekomst onder bepaalde voor waarden te worden versoepeld. Het college van B en W gaat thans uit van een maximale hoogte van twee meter. De commissie planologie van Boskoop heeft zich inmiddels positief uitgelaten over de aanbevelingen in de nota. thode toonden vrijwel alle aanwe zigen zich enthousiast. De algeme ne conclusie was dat geofysisch onderzoek snel inzicht kan geven in een aantal soorten vervuiling. De nadruk werd wel gelegd op de beperkte toepasbaarheid. Een groot aantal chemische stoffen kan niet via deze weg worden aange toond. Ook afval dat in kunststof vaten is verpakt, blijft onvindbaar. Het grote voordeel is echter dat op betrekkelijk eenvoudige wijze (er hoeft niet te worden gegraven) en goedkoop inzicht kan worden verkregen in eventuele verontrei niging. Maar daar staat tegenover dat geofysisch onderzoek alleen onvoldoende is. Bestudering van oude dossiers en, indien mogelijke verontreinigingen worden aange toond, aanvullend onderzoek is noodzakelijk. De deskundigen verschilden van mening over de vraag welk onder zoek nu moet volgen in Alphen. Een deel is voorstander van opgra ven van de verdachte plekken. Vol gens hen is dat de enige manier om zekerheid te krijgen. De rest, waar onder de gemeente en de provin cie, vindt dat in eerste instantie kan worden volstaan met boringen en sonderingen. Afhankelijk van de resultaten daarvan kan alsnog de huidige golfbaan worden afgegra- Het bewonerscomité is van me ning dat de gemeente en de provin cie zich te veel concentreren op de verdachte plaatsen. "Er is geen ga rantie dat op de witte plekken geen verontreiniging is", aldus P. de Smet, die deel uitmaakt van de technische commissie van het co mité. Hij vroeg gisteren om een groter aantal boringen en sonderin gen dan nu is gepland. Volgens hem zijn de dertien boringen/son deringen in de onverdachte plek ken te gering in verhouding met de in totaal tachtig keer dat wordt ge boord en gesondeerd. De boringen moeten het eerste bewijs leveren van de juistheid van de geofysische metingen. Sommi gen twijfelen nog en zullen pas worden overtuigd als daadwerke lijk iets boven de grond wordt ge haald. Anderen vragen zich af of de gebruikte methode sowieso wel nut heeft, want er werd gezocht naar metalen (vaten). "Heeft het wel zin om naar metalen vaten te zoeken? De praktijk heeft geleerd dat negentig procent van de vaten die worden gevonden leeg is", al dus D. Overheul, hoofd milieuza ken van de gemeente Alphen. "Le ge vaten. Die hoefje dus niet te ver wijderen". KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Net als in Leiderdorp werd ook in het Priiis Willem Alexander Bad in Koude kerk gepoogd om in een uur tijd zoveel mogelijk geld bijeen zwemmen voor Unicef. Dat werd gisteren gedaan in honderd zwembaden in Nederland. Vijfendertig zwemmers maakten hier slag na slag en verdienden daarmee bijna elfhonderd gulden. De actie had plaats in het kader van de nationale zwem-promotieweek, die is georgani seerd door de 100-jarige KNZB. Het bedrag dat landelijk bijeen wordt gebracht, moet 193.000 gulden bedragen, willen de zwemmers een ver melding krijgen in het Guinness Book of Records. Gisteravond was alleen nog maar de tussenstand bekend en die bedroeg 50.000 gulden. Aan de recordpoging was ook een ballonnenwedstrijd verbonden. In de honderd deelnemende baden werden de ballonnen op hetzelfde tijdstip opgelaten. De achthonderd exemplaren die in Koudekerk het luchtruim kozen, le verden een imposant schouwspel op. (foto Ben de Bruyn) LISSE De gemeentebesturen van Katwijk en Noordwijk vinden dat zij jaarlijks in vergelijking tot andere gemeenten te veel geld kwijt zijn aan het sa menwerkingsorgaan voor de duin- en bollenstreek (SDB). De twee kustplaatsen menen dan ook dat naar een andere verdeelsleutel van de kosten moet worden gezocht. Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van het algemeen bestuur in het gemeentehuis van Lisse opperde de Noordwijkse wethouder V. Salman het voorstel om elke gemeente een bepaald basisbedrag te laten betalen en vervolgens nog een bedrag per inwo ner. Momenteel worden alleen gewerkt met een be drag per inwoner. Katwijk en Noordwijk zijn als grootste gemeenten binnen het SBD op basis van de huidige afspraken het meeste geld kwijt aan de gemeenschappelijke rege ling, waarbij tien gemeenten zijn aangesloten. Burge meester C.A. Bos van Katwijk, die in het verleden al vaker heeft aangedrongen op een andere wijze van fi nanciering van het SDB, noemde het voorstel van Sal man dan ook 'zeer sympathiek'. Wethouder J. Dreef, lid van het dagelijks bestuur van het SDB, toonde zich evenwel niet enthousiast over het voorstel van Salman. Hij wilde de twee bad- plaasten er niet van weerhouden zelf met uitgewerkte voorstellen op tafel te komen, maar liet tegelijkertijd weten niet veel heil te zien in het idee van de Noord wijkse wethouder. Dreef meende dat wanneer de suggestie van Salman zou worden opgepakt, er een discussie zou losbranden over de vraag hoe hoog het basisbedrag moet worden dat de gemeenten op tafel moeten leggen. "We kunnen alles daarom maar beter houden zoals het is", sprak de Sassenheimer. Salman vond het weerwoord van Dreef evenwel 'niet sterk'. De Noordwijker: "Ik denk dat wij daar in een zinnige discussie best uitkomen". Burgemeester F. Jonkman van Rijnsburg, tevens voorzitter van het SDB, had echter ook zo zijn beden kingen tegen het voorstel van Salman. Hij herinnerde eraan hoe moeizaam er overeenstemming was bereikt bij het vaststellen van de huidige verdeelsleutel en ver wachtte alleen maar grotere problemen wanneer daar aan zou worden getornd. DONDERDAG 30 JUNI Alphen afsluitig zwemvierdaagse in de Hoorn met diverse optredens, aanvang 18.45 uur. Spettershow Roncallischool in de aula van het Ashram College, Marsdiep 289. aanvang 19.00 uur. badours uit Oegstgeest, aanvang 19.30 uur in gebouw speeltuinver eniging Ons Eiland, Kortenaer- straat (Zeeheldenwijk). optreden Kaz Lux Solo, aan vang 20.30 uur op het waterpodi um bij de Hoogstraatkelders. Leiderdorp opening tentoonstelling leden Leiderdorpse Kunstkring, aan vang 20.00 uur in het gemeente huis. Noordwijk openlucht-concert Big Band Bollenstreek, aanvang 20.00 uur op de Koningin Wilhelmina Boule vard. Oegstgeest zomerdrive bridge-club V.O.G. in Het Witte Huis. Wilhelminapark, aanvang 19.45 uur. Voorschoten Kamermuziekconcert Kunst kring Duivenvoorde, aanvang 20.30 uur in Kasteel Duivenvoor de, Veurseweg. gemeenteraadsvergadering, aanvang 20.00 uur in het gemeen tehuis. VRUDAG 1 JULI Alphen Country- en Easternshow met '100-graden Celcius' uit Honga rije, aanva Cantharel. Katwijk orgelconcert uit Internationale Zomerserie door Louis Robilard uit Frankrijk, aanvang 20.15 uur in A Leiden optreden Circle Ensemble (slagwerk), aanvang 22.00 uur op het waterpodium bij de Hoog straatkelders. orgelconcert Folkert Gronds- ma, aanvang 20.15 uur in de Hooglandse Kerk. muziektheater-spektakel 'Lo dewijk Napoleon', aanvang 22.30 uur in de Pieterskerk. Nieuwkoop opening zwembad De Wel, Ju- lianalaan, aanvang 16.00 uur. Zoeterwoude zomerdrive Leiderdorpse brid geclub in de Eendenkooi, Kooi kerspad, aanmelden aan de zaal tot 19.50 uur, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 2 JULI Alphen lustrumfeest basisschool Ko ningin Juliana, Van Aerssenstraat 1, Zwammerdam, aanvang 10.00 opening expositie Ted Kiste- maker (aquarellen) en Hans Bu- ning (kleuretsen), om 17.00 uur in Galerie Rhijnkade 11. trum Madonna, Prins Hendrik straat. cafe Alphense Werkgroep Ho moseksualiteit, vanaf 21.30 uur, Hugo de Grootstraat 100 (nieuw feest buurtverenigingen Voor kade, Nieuwstraat en Ridderbuurt met onder meer kinderkennis en ang 14.00 uur. sen, om 14.00 uur; 'Djemga's', om 15.00 uur; slagwerkconcert door Slagerij van Kampen 'Op Eenza me Hoogten', om 22.30 uur op het waterpodium bij de Hoogstraat kelders. concertserie 'Muziek in de Pan- cras', met Bert Mooiman, aanvang 13.30 uur in de Hooglandse Kerk. wandel-orgelconcert John Bak ker, Hartebrugkerk, van 15.00 tot 15 30 uur. Salsa-concert Oscar d'Leon, aanvang 23.00 uur in de Stadsge hoorzaal.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16