m Zesduizend man aan het stoelendansen O l<3 l<3 O l<l Ondernemers Meubelplein gaan verkeer zelf regelen Berucht kruispunt versneld aangepakt 0§0I§0@§ Kies zelf de kleur waarmee u het effect van uw reclameboodschap wilt vermenigvuldigen. Neergestoken vrouw buiten levensgevaar Bromfietsster komt ten val Zoeterwoude maakt zich op voor massale recordpoging Guiness Book Diefstal uit bouwcontainer Schoolfeest loopt uit de hand Tocht langs psychiatrische ziekenhuizen in wijde regio (Te) weinig sponsorzwemmers DONDERDAG 30 JUNI 1988 REGIO LEIDEN Adverteren met een steunkleur zorgt ervoor dat alle ogen op gericht zijn. En dat is een belangrijke wetenschap als u écht doeltreffend wilt adverteren. Onze advertentie-specialisten leggen u graag uit hoe een steunkleur voor het beste werkt. En dat het veel minder kost dan u denkt. Interesse? Bel 071-161400 Omdat u met een goed advies per saldo beter uit bent. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren. OEGSTGEEST- De 50-jarige vrouw uit Oegstgeest die maan dag met een 15 centimeter lang mes in de buik werd gestoken door haar zoon. is buiten le vensgevaar. Zij zal wel nog ge ruime tijd in het ziekenhuis moeten blijven om te herstel len. Over het motief van de 17-ja- rige jongen tast de politie nog in het duister. Morgen zal hij worden voorgeleid voor de offi cier van justitie, die de jongen poging tot doodslag en zware mishandeling ten laste legt. De raad voor de kinderbescher ming handelt de zaak verder af. OEGSTGEEST Een 16-jarig meisje uit Oegstgeest moest gis termiddag naar het ziekenhuis worden afgevoerd nadat ze met haar bromfiets was gevallen. Het meisje reed te hard toen ze de Adriaan Roland Holstlaan in draaide en raakte in een slip. Na met haar bromfiets door een perkje te zijn gereden viel ze met een klap op de grond. Na vele ongelukken in Wassenaar WASSENAAR Het meest beruchte kruispunt van Was senaar wordt sinds gisteren onder handen genomen. Het gaat om het punt Lange Kerkdam/Prinsen weg/Van Olden- barneveltweg. Een kruising waar nog onlangs iemand de dood vond tijdens één van de vele ongelukken die zich er afspelen. Het beruchte kruispunt Lange Kerkdam/Prinsen weg/Van Oldenbarneveltweg in Wassenaar. Gisteren werd e begin gemaakt met een grootscheepse reconstructie. (foto Henk Bouwm De laatste zes jaar zijn er zo'n 130 ongelukken gebeurd. Grootste probleem bij de gelijkwaardige kruising, die druk gebruikt wordt door Wassenaarders, 'sluipers' en toeristen, is dat ze overkomt als voorrangsweg. Aldus bleek vorig jaar uit een onderzoek van een spe ciaal voor het kruispunt in de arm genomen adviesbureau. De reconstructie zal zo grondig zijn dat het kruispunt een aantal weken voor verkeer zal zijn afge sloten. In de tussentijd wordt het verkeer omgeleid. Ook het open baar vervoer moet zich aanpassen: de haltebordjes zijn verplaatst. Het is de bedoeling dat er nog voor de maand augustus een roton de is aangelegd. De gemeente heeft het karwei pas op het laatste nip pertje in gang gezet. Voor een aan tal omwonenden kwam het dan ook als een verrassing. De aanpak stond al een hele tijd op het ver langlijstje van Wassenaar. Geld was er (nog) niet voor. Maar hoewel het wachten was op de rijkssubsi die, aldus gemeentelijk woord voerder W. Issendonck, "vond het gemeentebestuur het niet langer verantwoord de zaak nog langer uit te stellen". Zoals Meubelplein-woordvoerder Baalbergen een en ander ver woordde: "Waar ligt bijvoorbeeld de scheidslijn tussen een drukke feestdag en een gewone zaterdag waarop het ook ontzettend druk kan zijn? En: is hier geen sprake van precedentwerking? Als wij voor dergelijke diensten moeten betalen, hoe zit het dan met oranje verenigingen die iets organiseren waarop een hoop mensen afko men?" Ondernemers en wethouders zijn onlangs om de tafel gaan zitten om uit de impasse te komen. Afge sproken is tijdens dat overleg dat de ondernemers zelf voortaan maatregelen zullen nemen en ach teraf de kosten van de gemeente (deels) zullen vergoeden. klein, weliswaar - hoe het er tijdens de recordpoging stoelendan aantal stoelen weggehaald. Lang zamerhand verplaatsen de over blijvende deelnemers zich naar het centrale punt, waar de laatste hon derd stoelen staan. Hier verdwij nen bij elke "ronde twee stoelen. Men hoopt na 2,5 uur de winnaar te kunnen huldigen en het record in handen te hebben. Behalve de stoelendans is er op 4 september een groot feestelijk pro gramma op het Loetheveld. Dat duurt van 1 uur 's middags tot 8 uur 's avonds. Men hoopt hiervoor goe de bands en theatergroepen te kun nen aantrekken. In 'Ons Huis is een kinderpro gramma en Casa Materna verzorgt een presentatie op het Kosterspad. Ook de St. Jans Fanfare heeft laten weten te willen meewerken. Het muziekgezelschap denkt eraan de sfeer op het dorpsplein te veraan genamen. Alle winkels zullen die middag geopend zijn. Veel geld Voor het evenement is veel geld nodig. Van de gemeente kreeg Stoel En Dans een startsubsidie van 1000 gulden. Het bestuur is nu naarstig op zoek naar sponsors. Voor de laatste honderd stoelen heeft de Zoeterwoudse winkeliers organisatie WIZO zich als sponsor gemeld. De gewone burger kan voor 25 gulden een stoel sponso ren. Men krijgt hiervoor dan een genummerd certificaat. Met dit nummer dingt de eigenaar mee naar een vijfdaagse reis Parijs voor twee personen. Door middel van grote 'stoelthermometers' zal wor den bekendgemaakt hoeveel stoe len er op bepaalde momenten zijn gesponsord. Mocht er geld over blijven, dan wordt dit geschonken aan de Nederlandse Invaliden Sport Bond. Hoewel de inschrijving nog niet officieel geopend is, hebben zich al veel liefhebbers voor deelname ge meld, sommigen in groepsver band. Opvallend is volgens pr-man Jan van der Geest dat veel oud- Zoeterwoudenaars van hun be langstelling blijk geven. Zij zien in deze feestelijke dag weer eens een mogelijkheid om een gezellig dagje Zoeterwoude mee te maken. Dankbaar is de organisatie voor de spontane medewerking van ge meente en rijkspolitie. Deze dra gen onder meer zorg voor het plaat sen van dranghekken en voor de af zetting. De politie verzorgt boven dien het officiële proces-verbaal waaruit moet blijken dat de record poging volgens de regels is verlo pen. Op koninginnedag zal de eerste officiële inschrijving zijn, wanneer op het Loetheveld een voorproefje van het stoelendansen wordt gebo den. JAN DE VRIES ZOETERWOUDE Uit een bouw container aan de Kastanjelaan in Zoeterwoude-Rijndijk is gister nacht een handcirkelzaag en een gereedschapskist gestolen. De spullen die achter de Meerburg- kerk lagen opgeslagen hebben een waarde van 500 gulden. De diefstal werd 's morgens vroeg ontdekt toen werklieden aan de slag wilden gaan. OEGSTGEEST Scholieren van het Rynlands Lyceum in Oegst geest hebben na afloop van een schoolfeest voor flink wat overlast gezorgd. De politie betrapte twee jongens gisteravond toen die twee gele verkeerszuilen weg wilden sle pen. Aan de wegafzetting aan de Rijnsburgerweg werden vernielin gen aangericht. En een tiental jon gens gedroeg zich zo luidruchtig op straat dat de politie ze toesprak en naar huis stuurde. Volgens een woordvoerder van de Oegstgeester politie is het bijna 'traditie' dat een schoolfeest op het Rijnlands Lyce um uit de hand loopt. "Als zo veel mensen tegelijk het gebouw verla ten houd je dat niet in de hand", al dus de woordvoerder. Vakantieweek Tot en met 7 juli kunnen Oegstgeester kinderen zich laten inschrijven voor de kindervakantieweek, die de laatste week van de komende zomervakantie wordt georganiseerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk en de ge meente Oegstgeest. Er staan die week aktiviteiten op het programma als speur tochten, een zwemfeest, kreatieve- en sportprogramma's en een filmpresenta tie. Elke ochtend om tien uur is het ver zamelpunt de SJJO, Boerhaaveplein 13. Alle kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen zich opgeven bij het gemeentehuis, Wilhelminapark 17 (da- gelijks) of de SJJO, Boerhaaveplein 13, Basiseducatie Leiderdorpers die niet kunnen lezen en/of schrijven en dat alsnog willen le ren, kunnen zich opgeven bij de Stich ting Basis Educatie in hun woonplaats. REGIO "Een recreatieve fietstocht voor het hele gezin. En tegelijker tijd iets wegnemen van de misverstanden, die er zijn over mensen, die in de psychiatrische centra verblijven of wonen. Doel: meer openheid en meer normaal verkeer tussen de mensen in het psychiatrische centrum en de mensen in de gewone maatschappij". Dat staat de organisatoren van de grote 'Stertocht' langs 3000 'bedden' voor ogen. De tocht voert de deelnemers zaterdag 2 juli langs psychiatri sche centra in Wassenaar, Delft, Den Haag en Leidschendam. De fietstocht kan vanuit zes verschillende plaatsen worden gestart. Dat zijn Schakenbosch (Veursestraatweg 185, Leidschendam), de Ursula (Ei kenlaan 3, Wassenaar), het Joris (St. Jorisweg, Delft), Rosenburg (Oude Haagweg, Den Haag), Bloemendaal (Monsterseweg, Den Haag) en Dili- gentia (Lange Voorhout, Oen Haag). Deelname aan de 70 kilometer lange fietstocht is gratis; inschrijving vooraf niet noodzakelijk. Ook hoeft de hele tocht niet te worden uitgere den. Op elke startplaats is een routebeschrijving beschikbaar. De organi satie van de fietstocht is in handen van de initiatiefgroep Sterhuis in Den Haag en de Stichting Landelijke Patiënten- en Bewonersraden. sultaten, zwakte hij zijn eigen woorden wat af. Door de 100 deel nemende zwembaden werd een be drag van 40.000 gulden binnenge haald. Gemiddeld 400 gulden per bad. "Dan hebben wij het in Lei derdorp nog zo slecht niet gedaan", concludeerde Timmermans. De landelijke opbrengst bleef ver achter bij de verwachte twee ton, waarmee het record van 193.000 gulden zou moeten worden verbeterd om voor een plekje in het Guiness Book of Records in aan merking te komen. De stichting begint zo snel mogelijk met de lessen en bepaalt samen met de deelnemers wanneer deze worden ge geven. Het adres van de Stichting Basis Educatie: Splinterlaan 91, telefoon 896306/251118/411959 of 760225 Zomerdrives De bridgeclub V.O.G. organi seert deze maanden elke donder dag een zomerdrive. De voorron des worden gespeeld tot en met 11 augustus, waarna op 18 augustus de finale volgt. Indeling naar sterk te. Aanvang steeds kwart voor acht 's avonds in hotel Het Witte Huis, Wilhelminapark in Oegstgeest. Zomermarkt Het Warmondse pleintje (bij de pomp) is komende zaterdag weer het decor voor een creatieve zo mermarkt, georganiseerd door de Vereniging het Oude Raadhuis. Tussen elf en vijf uur zullen er op het marktje diverse creatieve tech nieken worden gedemonstreerd. De produkten die er worden ge maakt. worden verkocht. LEIDERDORP De onderne mers van het Leiderdorpse Meu belplein zullen in de toekomst tij dens meubel-hoogtijdagen zelf maatregelen nemen én die betalen. Over de afgelopen keren dat de ge meente Leiderdorp zelf materieel en mankracht inzette om het ver keer in goede banen te leiden, be taalt het Meubelplein alsnog een bedrag van 1000 gulden per keer. Het gaat dan met name om maatre gelen tijdens Tweede Paasdag, He melvaart en Pinksteren. Dagen waarop de gemeente steeds dui zenden guldens kwijt was om assis tentie te verlenen bij de immense klantentoeloop. Volgens wethou der Den Boeft kostte die assistentie telkens zo'n 4000 gulden "en dan is die schatting nog aan de lage kant". Dat bedrag was dan nog afgezien van de extra uren die de Leider- dorpse politie op dergelijke dagen draaide. Op Tweede Paasdag dit jaar bijvoorbeeld waren er dertien politiemensen urenlang in touw om de verkeersstroom van en naar het Meubelplein in goede banen te leiden. Probleem van het Meubelplein is dat er tijdens die drukke dagen volop 'wild' wordt geparkeerd. En daarvan zijn de buren, hotel Ibis en het Elisabeth ziekenhuis, de dupe. Beiden waren op Tweede Paasdag niet of nauwelijks bereikbaar. De ondernemers toonden zich niet al te happig om te betalen. Ze vrezen dat het eind zoek zou zijn. i het sponsorzwemmen in Leiderdorp neemt e LEIDERDORP Het sponsor- zwemmen voor Unicef heeft gister avond in het Leiderdorpse zwem bad De Does bij lange na niet de 1000 deelnemers getrokken waar op de organisatoren hadden ge hoopt. Slechts 225 zwemmers na men in het Tecorduur' tussen kwart voor zeven en kwart voor acht een duik in het diepe 50-meter bad, dat binnenkort zal worden ge sloopt. Iedere zwemmer betaalde minimaal twee gulden. Ook de toe schouwers konden sponsoren. Het bijeengezwommen bedrag van 1101,35 werd na afloop van de re cordpoging door wethouder C. Huigen-van Boven van sportzaken overhandigd aan de Unicef-verte- genwoordiger in Leiderdorp, me vrouw J. van de Brink. Zwembadmeester Jaap Timmer mans toonde zich teleurgesteld over de geringe opkomst van zwemmend Leiderdorp. "Het valt me zwaar tegen. Ik ben heel er£ be nieuwd waarom men niet heeft meegedaan. Misschien is men het sponsorzwemmen wel moe. Aan de promotie die we hebben gevoerd kan het niet hebben gelegen", al dus Timmermans, die van tevoren alle Leiderdorpse scholen had aan geschreven en met name van die kant de nodige respons verwacht te. Later op de avond, na het be- kendworden van de landelijke re- ZOETERWOUDE - Een stoelendans met ruim 6000 deelnemers. Dat is hetgeen Zoeterwoude te wachten staat op zondag 4 septem ber. Een ideetje van Zoeter- woudenaar Cees Loos om op het terras van café Land zicht behalve sjoelwedstrij den ook stoelendansen te organiseren, gaat uitgroeien tot een groots evenement. Bij raadpleging van het Guiness Book of Records kwam men tot de ontdekking dat het wereldrecord stoelendansen met 5151 stoelen op naam staat van de Amerikaanse stad Chicago. De toenmalige praat groep, nu het bestuur, bestaande uit Cees Loos, Willy Atsma, Jos van den Berg, Ada van den Berg, Marry Buiks, Paul Berk, Peter van La tum, Henk van de Berg en Jan van der Geest, besloot om een record- poging te wagen met 6000 stoelen. Op 25 januari was Etten-Leur hen echter voor met een aantal van 6003 stoelen. Men besloot toen om te proberen een record met 6161 stoe ien te vestigen. Het bestuur van S.E.D. (Stoel En Dans) staat voor de gigantische taak om het geheel feestelijk en toch ook volgens de gestelde regels te laten verlopen in Zoeterwoude. Men komt elke veertien dagen bij elkaar om de vorderingen en de te zetten stappen door te nemen. Het centrum van het dorp zal op die zondag afgesloten zijn voor het ver keer om de zesduizend deelnemers en een veelvoud aan belangstellen den een leuke dag te bezorgen. De bestuursleden van de stichting Stoel En Dans doen alvast voor - in het gaat in Zoeterwoude. Vanuit het centrale punt, de hoek Veldzichtstraat-Verlaatweg, zullen de stoelen worden verdeeld over de Veldzichtstraat, de Reiger, Eloutstraat en de Dorpsstraat plus het Watertje. Om twee uur 's mid dags staan 6160 deelnemers klaar. Peter van der Velde, de wereld kampioen short-track en de Zoe terwoudse sportman van het jaar, zal de openingsceremonie verrich ten. Daarna zal door luidsprekers tel kens een minuut lang muziek ten gehore worden gebracht. Zodra de muziek ophoudt dienen de deelne mers een plaatsje te zoeken, na elke keer wordt tien procent van het

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14