Bescheiden Ieren na kwartier al uitgeteld Schuilenburg toont vorm in toernooi Unicum Smits naar Indiana Geslaagd! Nederlandse basketballers openen met zege Cooman wint van Ashford Kabinet stelt opzeggen specialistenakkoord uit WOENSDAG 29 JUNI 1988 SPORT PAGINA 19 LEIDEN De weergoden blijven de wedstrijdleiding van de dis trictskampioenschappen tennis gunstig gezind. De zon blijft welis waar achterwege, maar regenen doet het ondanks de sombere voor spellingen ook niet. Dat is maar goed ook, want de banen van Uni cum zijn tot middernacht volge boekt en neerslag zou het program ma danig in de war schoppen. Kees-Jan Schuilenburg maakte gisteren nogmaals duidelijk goed in vorm te zijn. In het mannenen- kel BI boekte de Leiderdorper een overtuigende overwinning op Coen van Bemmel: 6-1, 6-2. Marco Visser lijkt een voorkeur te hebben voor drie-setters. Tegen Onno van Paridon moest de speler van OLTC de eerste set inleveren, maar beslis te de tweede en derde spelreeks in zijn voordeel (2-6, 6-4, 6-3). Robert van Splunter had tegen Waldo Jan sen eveneens drie sets nodig. De eerste set ging met 6-4 net aan naar Jansen. In het vervolg van de strijd nam Van Splunter het initiatief over en gunde zijn opponent nog slechts één game: 4-6, 6-1, 6-0. In het mannenenkel B2 kwam Jansen wel een ronde verder. Mar cel van Gaaien werd door de speler van De Leidse Hout op een 6-3, 6-2 nederlaag getracteerd. Anne-Jan van der Meer en Hans van Bijster veldt bezorgden het publiek een vermakelijke partij. Niet zozeer de kwaliteit was de meest boeiende factor. Vooral het commentaar van Van Bijsterveldt werkte bij de toe schouwers zo nu en dan op de lach spieren. Van der Meer liet zich op de belangrijke momenten niet af leiden en zegevierde met 7-6, 7-5. Janine Jünger kende tegen Ma rie-Louise Goedhart een moeizame start. De nummer één van het vrou wenenkel B2 verloor de eerste set met 6-3. In de tweede en derde spel reeks had Jünger haar ritme ge vonden en verschafte zich met 6-0 en 6-2 een verdere doorgang in het toernooi. Irma van Seeters en Co- linda Voskuil plaatsten zich even eens voor de volgende ronde. Van Seeters versloeg Cindy Berkhout (6-4,6-2) en Voskuil ontdeed zich in drie sets van Liesbeth Hooghoudt: 6-2, 5-7, 6-4. Geert-Jan Bakker was gisteren goed op dreef. In het mannenenkel Cl won Bakker in een drieeneen- half uur durende wedstrijd van Jack Manuputty. "Het was ook veel te vroeg", voerde Manuputty als excuus aan. Dat gold wellicht voor het aanvangstijdstip (9.00 uur), maar tegen de tijd dat de par tij in het eindstadium beland was, moest Manuputty toch eigenlijk wel ontwaakt zijn. Bakker toonde zich in ieder geval de meest wakke re: 1-6, 6-4, 6-2. Gebrek aan slaap speelde Lodewijk Kallenberg ook parten. De organisator van dit eve nement was op grond van zijn zeer kortstondige nachtrust al tevreden met set-winst tegen Olaf ten Bosch. De totaalwinst ging met 2-6,6-2, 6-3 naar Ten Bosch. In het mannenenkel C2 behaalde Bakker zijn tweede succes. M. van der Voort werd met 6-1, 6-4 uitge schakeld. De nummer twee en drie van deze categorie bleven over eind. M. van Doorn kwalificeerde zich met 7-5, 7-5 ten koste van A. Turk. V. Zomer won met dezelfde cijfers van G. Stigter. Hanneke Rother bleek in het vrouwenenkel Cl duidelijk te sterk voor Henrike Engel en stond geen game af (6-0, 6-0). In de volgende ronde zal Rother ongetwijfeld meer weerstand ondervinden van de als eerste geplaatste Natalie van der Voort. Jacqueline Paauw no teerde een 6-4, 6-2 overwinning op C. van Remoortere. (voor overige uitslagen zie score bord) JETSKE GOUDSMIT Programma T emiistoemooi 17.30: MEB 1: Bob van Over- beeke - Mark Post: VEB 1Irma van Seeters - Fleur Meyer; 19.00 uur: MEB 1: Jan-Willem Lugt- hart - Mark Mellema, Marcel Vink - Marco Visser; MEB 2: Philip Nagtegeller - Jeffrey Dümpel. Perry Paauw - Robert van Splunter; 20.30 uur: MEB 1 Freek Tanis - Robert van Splunter; MDB Bruin/Schui- lenburg - Van der Meer - Melle ma; 22.00 MDB: Van Tngt- /Vink - Kallenberg/Royen. GRONINGEN (GPD) De nieuwe Cruijff, de nieuwe Okker, de nieuwe Akerboom. Mooi, die door nostalgie ingegeven eretitels, maar het slachtoffer zelf heeft er meestal meer last dan plezier van. Op grond van zijn onmiskenbare schutterskwaliteiten dacht de basket balwereld een paar jaar terug in Okke te Velde een opvolger te hebben gevonden voor 'het kanon uit Gestel'. In zijn 46e interland droeg de 21-ja- rige international gisteren 16 pun ten bij aan de 104-67 overwinning op het bescheiden Ierland, waar mee de Nederlandse ploeg het Pré- Olympisch Toernooi opende. Ge noeg om topscorer te worden, maar nog niet om 'Den Aak' te doen ver geten. Of Te Velde de mogelijkheden en vooral de ambitie heeft om zich even onsterfelijk te maken, is nog maar de vraag. De wedstrijd tegen Ierland was wat dat betreft ook ze ker niet maatgevend. Vijftien mi nuten bleven de Ieren tegen een stug spelend Nederland in de race (coach Danny Fulton: „De beste vijftien minuten in de twaalf jaar dat ik het Ierse team coach"), daar na was het over en sluiten. Van 38- 32 sprong het scorebord naar 53-32 NEW YORK (ANP) - Basketbal ler Rik Smits is gisteren in New York ingelijfd door de Indiana Pacers. De profploeg uit Indiana polis mocht als tweede kiezen in de zogeheten „draft". Los Ange les Clippers had de eerste keus en liet het oog vallen op Danny Manning, een krachtige forward van Kansas. De 21-jarige Eindhovenaar wordt de eerste Nederlander in de Amerikaanse profliga na Sven Nater, die in Den Helder werd geboren maar in de Verenigde Staten opgroeide. Vorig jaar werd Ron van der Schaaf als 161e en laatste speler „gedraft" door de Los Angeles Lakers, maar hij was slechts vier dagen op zicht bii de kampioensploeg. Smits speelde de afgelopen vier seizoenen voor het Marist College in Poughkeepsie, een klein college in de staat New York. Daar kreeg hij de bijnaam 'The Dunking Dutchman' door zijn spectaculaire stijl van spe len. De 2,21 meter lange center stond in de belangstelling van negen Amerikaanse profclubs. Hij legde bezoeken af bij de Los Angeles Clippers, Indiana Pa cers, Phoenix Suns, Philadel phia 76érs, Miami Heat. Charlot te Hornet, New Jersey Nets en Boston Celtics. De laatste club, bij wie Larry Bird onder contract staat, had veel interesse voor de Brabander. Tijdens zijn bezoek werd hij rondgeleid door Kevin McHale. een van de beste centers in de NBA. De onderhandelingen over het contract van Smits moeten offi cieel nog worden geopend. Veel onzekerheid over zijn positie bij de club en zijn salaris bestaat er bij Smits niet. Hij heeft al twee gespreksronden achter de rug met manager Walsh van de Pa cers. Daarin werd duidelijk dat Smits in zijn eerste seizoen ge bruikt zal worden als back-up voor de startende center van de Pacers, Steve Stipanovitch. Walsh hoopt dat Smits in zijn eerste seizoen direct zal doorbre ken. Op die basis wordt zijn sala ris vastgesteld. Smits zal per sei zoen rond de een miljoen gulden gaan verdienen. Smits was dinsdag aanwezig in Madison Square Garden in New York. Woensdag zal hij in In dianapolis worden voorgesteld en zijn eerste persconferentie ge ven. Walsh heeft het programma voor Smits voor de zomer al klaar. In die periode zal hij het accent leggen op gewichttrai ning. Om de kans van slagen in de NBA te vergroten moet Smits nog zeker acht tot tien kilo zwaarder worden. 'The big guy from Holland' weegt momenteel rond de 120 kilo. halverwege, om bij 104-67 defini tief tot rust te komen. Het gezelschap waarmee Ruud Harrewijn de eerste, obligate stap zette op weg naar de eindronde,, verenigt verschillende basketbal- generaties in zich. Toon van Helfte ren was er twaalf jaar geleden ook al bij, toen Nederland tijdens het Pré-Olympisch Toernooi in het Ca nadese Hamilton op een zesde plaats eindigde. Okke te Velde was op dat moment tien jaar oud en moest zijn eerste bal nog stuiteren. Acht jaar later ging dat al een stuk beter. Terwijl Henk Pieterse en Jel- le Esveldt met Den Bosch de ene landstitel na de andere binnenhaal den, maakte Te Velde samen met ondermeer Richard van Poelgeest, Rene Ebeltjes en Rik Smits deel uit van de nationale juniorenselectie. Binnen afzienbare tijd zullen Te Velde en zijn leeftijdsgenoten het Nederlandse basketbal op Euro pees-niveau moeten zien te hou den. Of dat gaat lukken? Ruud Harre wijn is er niet gerust op. „Teveel spelers maken gewoon hun twintig puntjes tegen Urk en vinden het verder wel best. Er zijn clubs ge noeg waar ze terecht kunnen, dus waarom zouden ze zich druk ma ken als ze een keer dqor die Italia nen of Joegoslaven worden afge droogd?". De bondscoach noemt geen namen, maar er is niet veel fantasie voor nodig óm te verzin nen dat hij daarbij ook Te Velde op het oog heeft. De schutter kan de opvatting van Harrewijn, het afge lopen seizoen zijn coach zowel bij Den Helder als bij Oranje, niet ge heel ontkrachten. Te Velde: „Of ik me aangesproken voel? Ik weet het niet. Tegen Joegoslavië scoorde ik laatst ook 21 punten". „Ik denk niet: Jammer, die jon gens zijn gewoon beter, niks aan te doen. Maar wil je tegen dat soort landen op kunnen spelen, dan zal er collectief iets moeten gebeuren. Op dit moment blijft het toch ama teurs tegen profs". Cees van Rootselaar scoort voor Nederland onder het toeziend oog van Marco de Waard (5) en Toon van Helfteren (13). De Ier Liam McHale komt te laat. <'°to ANP> Te Velde geeft zelf zijn studie psychologie voorrang boven het basketbal. „Twee jaar geleden kon ik naar Amerika, naar Fresno. Toen bleek wel dat je daar na vier jaar studeren op hetzelfde niveau zit als hier na je eerste jaar. Dus ben ik niet gegaan". Als aankomend psy choloog kan Te Velde zelf waar schijnlijk het beste beoordelen in hoeverre die beslissing is ingege ven door een wat makkelijke in stelling. „Ik weet van mezelf dat ik vrij lui ben. De laatste jaren is dat wel beter geworden, maar ik heb nog steeds iemand nodig om me af en toe een schop onder m'n kont te geven". Nederland-Ierland 104-67 (53-32) Scores Nederland: Te Velde 16, Schilp 14, Bottse en Ebeltjes 12, De Waard 11, Hagens 10, Van Poel geest 9, Van Helfteren 8, Esveldt en Van Dinten 4, Franke en Pieterse 2. Schotpercentage: 63%. Rebounds: 32 (Van Poelgeest 6). Scores Ierland: Butler 18, Mc Carthy, Sullivan en O'Hare 10. Schotpercentage: 32%. Rebounds: 24. Spanje-Groot-Brittanie 98-64 (51- Winst voor Lewis in Leverkusen LEVERKUSEN (ANP/SID) - Carl Lewis en Jan Zelezny tekenden gisteravond voor de .«beste presta ties tijdens internationale atletiek wedstrijden in Leverkusen. De Amerikaan Lewis zegevierde op de 200 meter in 20,24 seconden. De Tsjechoslowaak Zelezny won het speerwerpen met 86,88. Daarmee benaderde Zelezny zijn wereldre cord tot op 78 centimeter. Zelezny voert nu de wereldranglijst aan. Zelezny kwam bij vijf geldige po gingen verder dan 83 meter. De Westduitser Klaus Tafelmeier moest met 83,40 meter genoegen nemen met de tweede plaats. JEREZ (ANP/Reuter) - Nellie Cooman heeft tijdens internationa le atletiekwedstrijden in Jerez een overwinning behaald op de wereld recordhoudster, de Amerikaanse Evelyn Ashford. Cooman noteerde in de Spaanse stad op de 100 meter 11,29 seconden. Ashford. die daags tevoren nog in Noord-Frankrijk in actie was gekomen, werd tweede. De Nederlandse heeft een beste seizoentijd staan van 11,18. Zij moet tenminste 11,10 seconden lo pen om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Seoul. Zwaar parcours in vijfde ronde van Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN - Mor genavond staat voor de vijfde ach tereenvolgende keer de wielerron de van Roelofarendsveen op het programma. Het zware parcours aan de Europaweg heeft altijd goe de winnaars opgeleverd. Bij de Liefhebbers en Veteranen prijken Evert Diepenveen, Piet Kralt en Jan van der Horst op de erelijst. Om 18.00 uur wordt deze categorie weggeschoten, met ditmaal Piet Evelein (Leiden), Frans Paardeko- per (Zoeterwoude), Gerrit Klein- veld (Lisse), Ron Bakker (Zaan dam) en kampioen van Nederland Karei Teeuwen (De Zilk) als de te kloppen mannen. Als plaatselijk favoriet gaat Hans Wubben van start. Vijf kwartier later (19.15 uur) is het de beurt aan de amateurs. Ook die categorie kent een goede ere lijst met onder anderen Peter Ste- venhaagen, Paul Kooyman en Pe ter Hogervorst als winnaars. Dit jaar staat de ronde in het teken van 'Vener' Tom de Jong. De nogal wis selvallige coureur heeft zijn zinnen gezet op de ronde in zijn woon plaats. Hij zal het niet makkelijk krijgen want renners als Peter Ho gervorst, André Grootveld, Ton Zwirs, Henry Kes, Jeroen Jansen, Bert Spoor en Bob Rasenberg heb ben op dit moment de juiste vorm te pakken. Na deze onderdelen ko men ook de burgers uit Alkemade en omgeving aan bod. Voor hen staat de start om 21.15 uur gepland. Record niet erkend DEN HAAG (ANP) - De tijd van 12,87 seconden die Marjan Olijsla- ger maandag bij wedstrijden in de Franse stad Lille liet afdrukken na de 100 meter horden wordt niet er kend als Nederlands record. Tij dens de race hadden de loopsters teveel hulp van rugwind, 3,1 meter per seconde. LEIDEN - De Leidse studente Jos Hofmans (24) neemt komend weekeinde deel aan de wereldkam pioenschappen degen. De wed strijden worden in het Franse Or leans afgewerkt. DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal het generaal akkoord met de Landelijke Specialisten Vereni ging (LSV) niet, zoals het van plan was, per 1 juli opzeggen. Dat is de uitkomst van het overleg tussen de LSV en een kabinetsdelegatie be staande uit minister De Koning (sociale zaken) en de staatssecreta rissen Dees (volksgezondheid) en Evenhuis (economische zaken). De specialisten hebben zich in hun verzet tegen de verlaging van hun praktijkkostenvergoeding en hun norminkomen steeds op dit in 1984 gesloten akkoord beroepen. Maandag sprak de Haagse recht bank uit dat het kabinet de over eenkomst eenzijdig kan opzeggen, maar droeg de overheid wel. op er overleg over te plegen met de LSV, evenals over de voorwaarden waar onder de specialisten hun acties - zondagsdiensten - willen beëindi gen. De LSV schortte daarop direct de acties op. Wat het overleg giste ren precies heeft opgeleverd wilde geen van de betrokkenen meede len. De LSV heeft voorstellen ge daan waarover het kabinet zich nu gaat beraden. Maandag wordt het gesprek voortgezet. Volgens een LSV-woordvoerder moet volgens het plan de kern van het generaal akkoord worden ge handhaafd en zullen de specialis ten meewerken aan de beoogde be zuinigingen. Van de kant van de overheid zijn geen nieuwe voor stellen gedaan. De ziekenfondsen en particulie re verzekeraars hebben het kabinet gisteren gevraagd onvoorwaarde lijk vast te houden aan de opzeg ging van het generaal akkoord en geen toezeggingen te doen aan de specialisten over hun inkomen. Ze vragen het kabinet de uitspraak van het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg dat de praktijk kostenvergoeding van de specialis ten fors omlaag moet, te bekrachti gen. De recente acties van de spe cialisten waren gericht tegen de verlaging van hun praktijkkosten. AMSTERDAM (ANP) - Zorgeloos bruinbakken in de zomerzon is niet zo zorgeloos als het lijkt. Te veel zonnestralen kunnen een verve lend en soms gevaarlijk effect heb- ben: huidkanker. Dat is de bood schap van de campagne 'Zon wij zer', die het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) voor de kankerbe strijding gisteren in Amsterdam heeft gepresenteerd. Huidkanker is de meest voorko mende vorm van kanker. Als men sen wat voorzichtiger met zonlicht zouden omspringen, zou een groot deel van de huidkanker te voorko men zijn, want huidkanker komt bijna altijd door te veel ultraviolet licht. Dat is de straling die zorgt dat de huid bruin (of rood) wordt. In Nederland krijgen zo'n 15.000 mensen per jaar huidkanker. In verreweg de meeste gevallen gaat het om goed te behandelen vor- Campagne: te veel zon veroorzaakt huidkanker men. De ernstigste vorm van huid kanker, melanoom (kwaadaardige moedervlekken), komt 1200 keer per jaar voor. Vroege ontdekking is bij deze huidkanker erg belangrijk, omdat de genezingskansen afhan gen van het stadium waarin de ziekte wordt ontdekt. Gemiddeld overleeft 80 procent van de mela- noompatiënten de ziekte, de over levingskans bij de andere veel voorkomende huidkankers zijn 95 tot 100 procent. Per jaar overlijden toch nog zo'n 400 Nederlanders aan huidtumoren, van wie de meesten aan melanoom. In folders die het KWF via apo thekers, bedrijfsgeneeskundige diensten en kruisverenigingen ver spreidt staan tips om problemen te voorkomen. Zonlicht is goed voor ons lichaam, maar tè veel is niet goed. Dus: laat de huid geleidelijk aan de zon wennen, ga geen uren liggen bakken, gebruik een goede zonnebrandcrème en mijd de zon op het heetst van de dag. Voor binnen bruinen met behulp van bruiningsapparaten gelden de zelfde waarschuwingen. Geen en kel apparaat is wat dit betreft hele maal veilig, wat de fabrikant ook beweert, aldus het KWF. LEIDEN - Aan de Prins Willem-Alexander- school voor Mavo zijn geslaagd: F L'Ami. J. Anker, W. Barbero, A. Bavelaar. D. v.d. Berg. J. Blok, R. Boom. E. Bouwman. T de Bruyn. M Qolak, E. Devilee, A van Dorp. C. Dullaart. M. Edelaar. K. van Es. M. Eshuis. R. Fasel. S. Geljsman, E. van Ginkel, O. de Graaf, G. van Groeningen, S. de Groot, C. van Heijningen, J. van Hemssen, R Hen- nik, R. Honsbeek, M. de Horn, S. ter Horst. N. Immink, C. Keizer, B. de Kleine, M. van der Kwaak, A. Leeflang, M. Lepelaar. M. Lingerak, C. Maat, G. de Moed. M. Moeliker. S. Mole- veld, M. Olivier, Y. Onderwater. F Oosenbrug. Y. Paats, M. Planjer. G. Poulissen, E. Prins, N. Rgsdijk, V. Scheurwater, E. Schimmel, J. Stik- keiman, H. Turk, C. Verhoef, T. Verschoor, M. van Weerde, M. Wesseling, D. van de Wiel, D. Wolters, J. Wouda, M van 't Zand, R. van 't Zand, S. van der Zeeuw, C. Zwaan. P van der Zwet LEIDERDORP - Aan het Rijnlands Instituut voor Ondernemersonderwijs in Leider dorp slaagden voor het MMO: A. Aartman, R. Afkemade, B. Bakker, 1. Ban ning, P. Bedijn, E. Bente, R. v.d. Berg, R. Bergman, M. Binnendijk, P. Bos, G.J. Bouma, S. Broeke. J.D. v.d. Brug, E. Bruggeman, T. de Bruyn. M. Bunnik, J Clemens. K van Dam, T. Demoet, M. van Diest, A. van Dijk, P. Dis sel, E. van Donselaar, J, Driebergen, S. Drost, N. van Duyvenbode, W. van Egmond, C van Engelen, R. Feld, J. v.d. Geest, M. van Ger- ven, U. Goebel, S. van Groeningen, M. de Groot, R. Guyt, R. Hauwert, W. Henzing, N. v. der Hoek, R. Hogeboom, R. van Honschoten, J. Hoogenboom, R. Houps, D. Huizer, R. Janssen, J. Janssens. E. de Jong. J. van Kampen, R. de Keizer. E van Klaveren, W Kliffen, P. Koelewiin, P. Koevoets, M. de Ko ning, P. v. der Kooy, N. Kors, J. Krol, O. Kust- ers, J. ter Laak, J. v. der Laan, B. Lampe, E. de Lange. P. v. der Lee, E.J. van Leeuwen, W. van Leeuwen, I. Looijestijn, R. Lourier, R. v.d. Louw, R. van Mans, N. Mooren, P. de Mooy, R. Mulder, F. van Nobeien. A Oom, D. Over- devest, J. Pannebakker. K Peters. L. Pieter se, A v. der Ploeg. S. v. der Ploeg. R. v der Poll, P de Raad. D. Raaphorst, C. Ramaker, E. de Ridder, Y. de Ridder, D. van Rij, J. van Rij, J. de Ruiter, J. Schaart, D. Schellinger- houd, W. Schouten, F. Schreuder, L. Schreu- der, G. van Seeters, E. Simons, N. Slootweg. P. Smaling, C. Smit, R. Tammerijn, M. Tege laar. J. Tijssen. B. Uiterdijk, K. Veldhuisen, M. Verkuyl, A. Vermaes, H. Verschuur, R. Vi deier, P Vogelaar, B. Voorbij, J. Vos, M. Wahle, D. Wansmk, J. Weinstock, W. Wer- ther, A. van Wetten, H.J. Wicherts, A. van Wijk, N. Winkel. H. de Wit, T. Zeeman, I. Zoet. j. v. der Zon, A. Zuijderduijn, H. Zwanenburg, J.W. Zwaneveld, N Zwetsloot OEGSTGEEST - Aan de Agrarische school te Oegstgeest slaagden: M. Berbee. E van Duin, M. de Langen, C. Nul- kes, R. Slobbe, A. Slagtveld. I. Bijlsma. S. v Dijk, F. de Nooijer, D. v. Paridon, M. v. Dijk, H. v. Leeuwen, G. de Ruiter, H, Wijnands, S. Castelein, C. den Heijer, D. Kooreman, I. v. Polanen, I. Stam, I. v. Veen, M. Verver, R, Vo gelaar, A. Wernars, C. Arends, W. v. Bakkum. H. Haitsma, C. Piket, M. Plug. R. Spierings, D Wessel, J. Beugelsdijk, C. Grootenhuis. R. de Jonq, J. Koppe, E. v. Leeuwen, E. Massaar, S. Perreyn, M. Vreeburg, M. v.d. Meer, E. Paats, W. Piket, T. de Wit, C. du Pau, M. de Crook, S. v.d. Slot, E. v. Paridon, A v.d. Ploeg, P Schouten. M. v. Steijn, R. Duivenvoorden. R Debevere, E. Kranen, M. Stikkelorum, J Hoogenboom, A. Kes. P. Mollers. E. v Keste- ren, B. v. Santen, R. Bos, J. Nijenhuis, M. v.d. Wetering, A. Zoet. R. v. Leeuwen, E v.d. Vel den, W. Waasdorp. E. te Boekhorst, K v.d Werf, N. Martin, A. Oudshoorn, M. v.d Nou- land, P. v.d. Schatte Olivier, M. de Goeij, R. ter Linde, P. v.d. Wiel, S. den Hollander, A. v. Rees, M. Heshof, C. Weers, R. Anker, N. v Hemert, M. Steeman. G. Tuythoff, N Polak, P v. Zundert, E, Witte. P de Vlieger, A. van Os, L. Wijling, H. v.d. Hulst. M. Kappe, J Bloem, T Geul, E. de Vogel, M. Spaargaren, H. Onos. J Heemskerk, M. v. Delft, J. de Monye, W. Smit. E Verheul, N. Dui KATWIJK - Aan de Chr. Scholengemeen schap "Rijnmond" hebben de volgende L.E.A.O.-leerlingen het diploma behaald: Y Admiraal, C. van Beele, J. van Bers. A. van Duijn, J. van Duijn, C. van Egmond, C. Freke, G. Gladon, B. Güzel, M, Haasnoot, G. Hoek, P. de Jong, L. Koning, J. Oostra, W. Ouds hoorn. J. Ouwehand. M. van der Plas, M. Pool, A. Prins, E. Schadde v. Dooren, C. Schüller, S van Slooten. K van Starkenburg. M. Straus. G. van Velzen, M. Vink. C. van Vliet, M Westgeest. AMSTERDAM - Prins Bernhard viert vandaag zijn 77e verjaardag. Verbod military DEN HAAG (ANP) - De Neder landse vereniging tot Bescherming van Dieren heeft minister Braks (landbouw en visserij) gevraagd om de military, een driedaags paar- desportevenement, te verbieden. De internationale organisatie voor paardesport FEI heeft haar regle menten zodanig veranderd dat paarden volgens de Dierenbe scherming aan onaanvaardbare ge varen worden blootgesteld. De Dierenbescherming heeft twee jaar geleden overeenstemming bereikt met de Nederlandse Hippische Sportbond over een aantal veilig heidsmaatregelen. De FEI heeft die afspraak echter nietig ver klaard voor internationale evene menten. WIMBLEDON Mannen dubbel, derde ronde Flach/Seguso (VSt, 1) - Dyke/Ni|ssen (Aus/Ned) 7-6 (7-3). 6-1. 7-6 (7-4), Masur/Woodlorde (Aus, 10) - Uoyd/Shaw (GBr) - Edwards/Muller (ZAf) - Anger/Holmes (VSt) 7-6 (7-5). 6-3, 7-6. (9-7). Mannen enkel, achtste finales Kuhnen (WDI) - Connors (VSt/5) 5-7,7-6 (9-7), 7- 6 (7-2), 6-7 (4-7), 6-3 Becker (WDI/6) Annacone (VSt) 6-3, 6-4, 6-4, Mayotte (VSt/10) - Leconte (Fra/7) 6-4, 7-6 (7-5), 4-6, 6-2. Programma kwartfinales: Lendl (Tsj/1) - Mayotte (Vst/10), Cash (Aus/4) - Becker (WDI/6), Kuhnen (WDI) - Edberg (Zwe/3), Mecir (Tsj/9) - Wilander (Zwe*2) Vrouwen enkel, kwartfinales Shriver (VSt/3) - Garrison (VSt/12) 6-4,6-4 Evert (VSt/4) - Sukova (Tsj/6) 6-3, 7-6 (7-4), Graf (WDI/1) Paradis (Fra) 6-3, 6-1, Navratilova (VSt/2) - Savtsjenko (Sov/13) 6-2, 6-4 LEIDEN Toernooi Unicum MEB 1: Visser - Van Paridon 2-6,6-4,6-3. Schui lenburg - Van Bemmel 6-1, 6-2, Van Splunter - Jansen 4-6, 6-1, 6-0: MEB 2 Draulans - Van Houdt: 6-3,6-1Schuilenburg - Kieboom 6-4,6-1 Jansen - Van Gaaien: 6-3,6-2, Fleischeuer - Van Overloop: 6-4, 6-2: Paauw - Adrichenr 7-5, 6-4. Ten Bosch Liefbroer: 6-2, 7-5: Van der Meer - Van Bijsterveldt 7-6. 7-5. Van der Mark - Drau lans: 6-1.6-3, Mellema Van Paridon 3-6,6-3,7- 6: Gerritse - Verhees 1-6. 7-5. 6-4. VEB 2 Vos- kuyl - Hooghoudt 6-2, 5-7, 6-4: Junger - Goed hart 3-6,6-0,6-2, Van Seeters - Berkhout 6-4,6- 2. MEC 1 Bakker - Manuputty 1-6, 6-4, 6-2, Ten Bosch - Kallenberg: 2-6,6-2,6-3: Bollen - Van der Berg: 6-3, 7-5; Kallenberg Wi|nveldt 6-1,6-1. Van Gaaien Van der Voort: 6-3, 6-2; Nijssen - Arbman 6-16-1Van Maaren - Lammens 6-4,6- 2, VEC 1 Rother - Engel' 6-0. 6-0, Paauw - Van Remoortere 6-4, 6-2: MEC 2 Bouw - Laan 6-4. 4-6.6-3. Van Doorn - Turk: 7-5,7-5, Jacobs - Rot teveel. 6-3, 7-6, Draulans Ruigrok 6-3,6-2; Van Hensbergen - Jongmans' 4-6, 7-6, 6-2; Zomer - Stigter: 7-5, 7-5; Bakker - Van der Voort: 6-16-4 Kampers - Warmerdam: 6-2,6-0; De Jong - Hertz- man: 6-0, 6-0, VEC 2 Van der Voort - Staal 6-1 6-2; Witteman - Hoogeveen 3-6, 7-6. 6-2: MED Van der Berg - Jansen 7-5, 5-7, 6-4; Kampers - Van Iperen 7-5, 6-4; Sterkenburg - Onvlee: 6-3, 6-0, Manuputty - Hoekstra 6-3, 7-6. Bouwman - Bergsma 6-1, 6-4, Turk - Hartwi|k: 6-0, 6-3, Meyer - De Wolf 6-2,6-2Monf.ls Buys: 6-3,6-4 Klein - Den Hartog: 6-0, 6-2; Zevenhoven Fro- ma: 6-0,6-0; Rijnsburger - Van der Salm: 6-3,7-5; VED' Veerkamp Beekhuis 6-1, 7-5; Bierman - Artist: 6-4, 6-2. Van Haasters - Van Santen: 6-2, 6-1Dirkse - Almekinders: 6-2, 6-1. Pré-Olympisch toernooi Groep A Spanje - Groot-Brittannlë 98-64 (51-37). Span- je1 Villacampa 16, Llorente 6. Margall 4, Jimenez 24, Morales 3. Solozobal 4. Martinez 11. Martm 13. San Epifanio 17. Groot-Brittanniè Bucknall 18. Way 10, Brown 1. Hill 2. Miller 2. Moore 1. Spaid 5, Balogun 15, Tatham 2, Fogerty 1, Isrish 7 Arbiters: Duranti (Ita), Gunalp (Tur). toeschou- Groep B Italië - Finland 109-76 (59-44). Scheidsrechters Bri|S (Bel), Richardson GBr) Toeschouwers: 500 Italië: Riva 31. Binelli 14, Magnifico en Bosa 12. Vescovi 10. Boni, Delia Valle en Gentile 6, Dell Agnello 4, Giacobmi en Costa 3 en Gracis 2; Fin land: Niemmen 16, Pehkonen 15. Heikkinen 13. Markkanen 11, Huttunen 8. Westduitsland - Turkije 89-82 (37-44). Scheidsrechters: Kotleba (GBr). Arencihia (Spa) Westduitsland M. Koch 23, Jochum 6. B. Koch 6, Meyer 2. Baeck 8, Gnad 10. Harmsch 24. Kujawa 12 Turkije: Topsakal 9, Ene 12. Yorukogle 8, Cakirgil 14, Turam 4. Kunter 16. Aydan 11, Anbo- LEVERKUSEN Mannen 200 m (windstil): 1 Lewis (VSt) 20,24,2 Da Su va (Bra) 20,38.3 Spearmon (VSt) 20,64,4. Butler (VSt) 20,84. 400 m: 1. Simson (VSt) 45,10, 2 Al Malkey (Oman) 45,67,3. Souza (Bra) 45,86. 800 m: 1. Robinson (VSt) 1.46,60, 2 Rono (Ken) 1.46.6.3. Giessing (WDI) 1 47,52 3000 m: 1Do- mingues (Bra) 7.55.90, 2 Niambuyi (Tan) 7 56.40 Polshoog: 1. Chmara(Pol) 5.70 Ver: 1 Powel (VSt) 7,89. Kogelskngeren: i Weis (WDI) 82,52, 2. Sahner (WDI) 77,68. Vrouwen 100mh (-0,8 m/s): 1. Denk (WDI) 13,22. Ver: 1 Lewis (VSt) 6,60, 2. Hannemann (WDI) 6.44 BELFORT WERELDBEKER Timman (Ned) Karpov (Sov) 0-1, HCibner (Wdl) Karpov 1/2-1/2, Andersson (Zwe) - Sokolov (Sov) 1/2-1/2. Stand na elf ronden: 1 Kasparov 8 1/2,2. Ehlvest en Karpov 7 1/2, 3. Spasski. Hubner en Sokolov 6 1/2, 7 Ribli 6. 8 Short 5 1/2.9 Speelman, Joesoepov, Andersson en Nogueiras 4 1/2, 13. Bel|avski. H|artarson en L|ubO|evic 4, 16. Timman3 1/2 ARNHEM NK VROUWEN Eerste ronde: Jessica Harmsen (Eindhoven) - Astrid Riemslag (Nijmegen) 1-0, Misielle Donker (Apeldoorn) - Hanneke van Parreren (Amster dam) 0-1, Carla Bruinenberg (Deventer) - Manet- te Drewes (Uithoorn) 1/2 1/2, Heieen de Greet (Utrecht) - Cathy van der Mije (Haarlem) 1/2-1/2, i Belle HILVERSUM Eerste koers, 2000 m: 1 Cherie Boszorg (H Grift) 2.44.0 - 1 22,0, 2. Cad.lac Boshoeve. 3. Bentley Niet gestart Chamil Marathon Toto winnend 3,70. plaats 1,20 1,40 1,60, koppel 7,40, trio 58.80 Tweede koers, 2000 m: 1 Challancetrans (H. Hamming) 2.41,5 -1.20,8. 2. Bonaza, 3. Carbirth S. Toto winnend 12,20, plaats 2,50 2,40 1,90, koppel 15,20, trio 240.20 Derde koers, 2000 m: 1 Blackflash (L Dooper) 2.41,7 -1.20,9.2 Brenda Belwin. 3 Coble David Toto winnend 3,50, plaats 1.70 3,20 2,00, koppel 32,30, trio 325,90. Vierde koers, 2000 m: 1 Albert Cathenna (R. van Toor) 2 41,1 - 1 20,6,2 Clay Dirt, 3 Zum Gip- fel, Toto: winnend 4,30, plaats 1,80 1,90 9,10, koppel 7,60. triO 1.074,30 Vijfde koers, 1609 m: 1 Afra Shoeing (W. Steur) 2 07,2 - 1.19.1, 2 Anjo. 3 Boelo Helium Toto winnend 17,90. plaats 5,90 2,00, koppel 42.10. trio 338,40. Zesde koers, 2440 m: 1 The Chief (T Sme ding) 3.15.0 1 19,9, 2 Andries S. 3. Califorman Boy. Niet gestart Baron Bonni. Toto: winnend 3,00, plaats 1,60 1,30 1,30, koppel 7,30, trio 31,60 Zevende koers, 1609 m: 1 Zorkana (A. van Berderode) 2 05.7 - 1 18.1. 2 Affco Fortuna. 3 Brenda Oostiand. Toto: winnend 4,60. plaats 1.80 1.70. koppel 6,80, trio 35,50 Achtste koers, 2000 m: 1 Brenda Uithuizen (R van Stam) 2 38,5 - 1.19,3, 2, Bravo Nora, 3. Aria B. Niet gestart Arapao di Robles. Toto winnend 4,40. plaats 1,30 1,20 1,60, koppel 3,10, trio 72.90 Negende koers, 1609 m: 1Zodiak (H. Schoon hoven) 2.06,8 -1.18.8.2 Wilma Fortuna. 3 Ydel- tuit K. Toto winnend 3,80, plaats 1.90 1.70 2,20, koppel 16,10, trio 2 03,20 Tiende koers, 2000 m: 1 Nobleboy Hanover (W Paal) 2,34,0 - 1.17.0, 2 Way to Fortuna, 3. Zvetlana Hanover. Toto winnend 4,10, plaats 3,80 1,90, koppel 14,40, 65,40. Elfde koers, 2000 m: 1 Allard Morgan (T Sme ding) 2.37,3 1 18,7,2 Bob Rush, 3 Ansasja. To- vinnend 3,60, plaats 1.30 2.40 6,10, koppel

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19