Kokkelkoren en Koolloos gooien hoge ogen op INK Kasparov haalt Ehlvest in Petra de Bruin eervol vijfde De Wilde wint saaie strijd om Belgische titel Tiimnan schaakt nog steeds ondermaats Baanrenners naderen Seoul Boskampzoveel mogelijk wielrenners naar Spelen Wel namen, geen bedragen PAGINA 24 SPORT MAANDAG 27 JUNI 1988 RHEDEN Martien Kokkelkoren blijkt ook in eigen land uitstekend te kunnen preste ren. De amateurwielrenner uit Noordwijkerhout, die onlangs in Engeland tijdens de Mil- krace een sterke indruk maakte, sprintte zaterdag bij de nationale titelstrijd in Rheden naar de twaalfde plaats. De volgende dag wilde streekgenote Els Koolloos niet voor Kok kelkoren onderdoen. De renster uit Lisse kwam na een tumultueuze finale, waaruit Moni que Knol als nieuwe kampioene van Nederland tevoorschijn kwam, als dertiende over de meet. De ronde van 8,2 kilometer die om en nabij Rheden voor het nationaal kampioenschap was uitgezet, maakte de kansen voor getalen teerde klimmers er niet groter op. De enige hindernis van betekenis, de Posbank, werd door een lange afdaling vrijwel geneutraliseerd. Des te verwonderlijker deed de aanwezigheid aan van het klim- mertje Kokkelkoren in de spits van het peloton, dat bij de amateurs rij kelijk was gevuld met 'grote jon gens'. Toen elf renners, onder wie de uiteindelijke winnaar Erwin Kiste- maker, elkaar in de slotronde ein delijk in een succesvolle ontsnap ping hadden gevonden, was het pleit voor alle andere overgebleve nen beslecht. Kokkelkoren, die zich tot dan toe nauwelijks had la ten zien, slaagde er in de eindsprint van het pelotonnetje te winnen. Dat leverde de 19-jarige eerstejaars amateur de 12e plaats in de eindrangschikking op. „Dat valt niet tegen", was de eer ste reactie van Kokkelkoren, die het doorgaans niet van zijn aan komst moet hebben. „Als je eens wist hoe moeilijk het de eerste 100 kilometer ging... Toen ik eenmaal wat beter draaide, heb ik mijn krachten zorgvuldig verdeeld. Van uitlooppogingen heb ik me niets aangetrokken. Alleen de beslissen de demarrage was me teveel. Maar RHEDEN Het wielerkampioen schap van Nederland voor vrou wen kreeg een tumultueus einde. Huilend stonden enige deelneem sters aan de kant, omdat de motor van de NOS in de slotfase danig in de weg reed. Petra de Bruin (Nieuwkoop) eindigde ondanks de last die ook zij tijdens de laatste ki lometer ondervond eervol als vijf de. uit. Van de Swift/Casba-rensters bleef Astrid van Leeuwen uit Zoe- terwoude het langst in de grote groep. Haar dorpsgenoten Mandy Kerkvliet, Ebelinda Turk en de Rijnsburgse Magareth van Eg- mond hadden al eerder problemen met het hoge tempo. De liefhebbers en veteranen van Swift waren de laatste dagen suc cesvol. In Gouda won Leidenaar Aloys Goossen met clubgenoot Frans Paardekoper op de vierde plaats. Paardekoper kreeg een dag later zijn revanche. In Warmenhui- zen was de bloementuil wel voor de Zoeterwoudenaar. Richard van Kempen was hier goed voor een tweede plaats. Rijnsburger Piet Kralt wilde niet achterblijven bij die Swift-zegepralen. In het Zeeuwse Nieuwdorp smeet hij zijn voorwiel als eerste over de eindstreep. Jan Zwaan werd ne gende. In Tilburg pakte Zwaan ook DOORNIK (ANP) Etienne de Wilde heeft zaterdag in Doornik de Belgische titel bij de beroepsren ners overgenomen van Ferdi van den Haute, die tegenwoordig bij Peter Post in de ploegleiderswagen zit. De Wilde profiteerde in Door nik van een tamme koers, die pas in de slotfase van de ruim 268 kilome ter werd beslist. De coureur uit de formatie van Willy Teirlinck ont snapte twee kilometer voor de fi nish en hield zijn minimale voor sprong op het jagende peloton tot aan de streep vast. Herman Frison werd tweede op zes seconden. Flup Vandenbrande eindigde op de der de plaats. Op het niet al te zware parcours in Doornik, waar de renners in de - - ronde over zestien kilometer twee no^ een vier°e plaats stroken kasseien en enkele lichte heuveltjes kregen voorgeschoteld, grepen twee renners de mogelijk heid uit de anonimiteit te treden. Guido Verdeyen en Philippe van Vooren verlieten het peloton na vijftig kilometer voor een vlucht, die 125 kilometer duurde. Het tweetal werkte goed samen en be reikte een maximale 'voorsprong van bijna tien minuten. Dat ging Claude Criquielion te ver. De win naar van de Midi Libre zette met zijn ploeggenoten Haex en Ser geant de jacht op de twee leiders in. Zestig kilometer voor de aankomst gaven de twee leiders zich gewon- Pas in de laatste omloop kwam er enige beweging in het peloton, waarin Ludo Peeters uit de ploeg van Jan Raas ontbrak wegens een griepaanval. Criquielion probeerde met Van den Vijver een beslissing te forceren, maar de grote groep neutraliseerde de ontsnapping. Twee kilometer voor het einde deed De Wilde een vertwijfelde po ging weg te komen. Het peloton re ageerde niet direct. Het kleine gat was net voldoende voor de zege. Zes seconden na De Wilde dender de de sprinters over de streep. Eric Caritoux is zaterdag in Saint-Etienne Frans wegkampioen bij de profs geworden. De 27-jarige voormalige winnaar van de Ronde van Spanje ontsnapte tijdens de laatste kilometers uit een eerste pe loton. Titelverdediger Mare Madiot eindigde als tweede, Gilbert Du- clos-Lassalle als derde. Bij de vrou wen behaalde wereldkampioene Jeanie Longo haar tiende titel. Juan Fernandez is gisteren in Ponteareas, bij Pontevedra, wieler kampioen van Spanje geworden. Fernandez, eerder winnaar van de nationale titel in 1980, won de sprint van een groepje van twaalf wielrenners. De Spaanse vedette Pedro Delgado eindigde als 37e, op één minuut en 58 seconden van de winnaar. Pierino Gavazzi is gisteren op de leeftijd van 38 jaar in Italië wie lerkampioen op de weg bij de pro fessionals geworden. De veteraan was in de sprint te snel voor Gi useppe Saronni, de wereldkam pioen van 1982, die genoegen moest nemen met de tweede plaats. Sören Lilholt is gisteren Skan- dinavisch- en Deens wielerkam pioen bij de professionals op de weg geworden. Hij won in Sandnes (Noorwegen) de gecombineerde wedstrijd voor Denen, Zweden en Noren, voor zijn landgenoot Bjarne Riis. De» beste Zweed was Lars Wahlqvist, die als derde finishte. Olaf Lurvik was de eerste Noor. Hubert Seiz heeft gisteren in Kaisten (WD1) de Zwitserse wieler- titel voor professionals op de weg veroverd. Seiz eindigde op de twee de plaats, achter de Westduitser Hartmut Bolts in de wedstrijd over 229 km in Kaisten, waar de profti- tels van Westduitsland, Zwitser land en Luxemburg op het spel stonden. Van de 51 gestarte ren nets kwamen er zestien aan de streep. Andreas Kappes, de tweede Westduitser, eindigde als laatste op ruim twintig minuten. Corlinda van der Hoorn (Leimui- den) en Anita Kruse (Lisse) kwa men in de onregelmatige sprint op de 11e respectievelijk 23e plaats voorlaatste ronde brutaal aan de sprinten na 200 kilometer lukt mij meestal nog wel". Minder opvallend kwam Kok kelkorens ploeggenoot Frank van Veenendaal uit de strijd. Hij reed lange tijd in de voorste gelederen van het peloton mee. Drie ronden voor het einde sprong hij zelfs even mee met een groep vluchters, maar in de volgende ronde bleek Van Veenendaal toch de beslissende slag te hebben gemist. „Daar heb ik geen verklaring voor", meldde de Sassenheimer na afloop neutraal. „Het was geen gemakkelijke koers, maar ik kijk er wel tevreden op te rug. Van tevoren voelde ik mij heel ontspannen. Jammer dat ik nu ik mijn tentamen filosofie voor maan dag nog moet leren", gingen de ge dachten van de 20-jarige student bewegingswetenschappen al weer uit naar zijn volgende krachtproef. Brutaal Ook Els Koolloos keek al weer snel verder dan het NK wielren nen, hoewel zij alle reden had daar even bij stil te staan: dankzij haar verdienstelijke eindklassering (13e), maar vooral door de manier waarop zij in de finale de aandacht trok. De struise renster ging i BELFORT (ANP) Gari Kaspar ov was dit weekeinde tijdens het tweede schaaktoernooi voor het circuit om de wereldbeker in de Franse plaats Belfort de grote win naar. De wereldkampioen boekte als enige twee overwinningen. Za terdag versloeg hij in de negende ronde met zwart de Joegoslaaf Lju- bomir Ljubojevic en gisteren be dwong hij met wit de Zweed Ulf Andersson. Kasparov nam door deze resulta ten de leiding over van zijn talent volle landgenoot Jaan Ehlvest, die zaterdag indruk maakte met een zege op Alexander Beljavski, maar in de tiende ronde na vijf uur spe len en 48 zetten een nederlaag te slikken kreeg van oud-wereldkam pioen Anatoli Karpov, die klom naar de derde plaats op de ranglijst. Karpov heeft anderhalf punt min der dan Kasparov, maar nog een hangpartij tegen de Westduitser Robert Hübner af te werken. Jan Timman kan in Belfort wei nig goeds doen. Hij voegde slechts een half puntje toe aan zijn al niet florissante totaal, dat nu op 3Va staat. Daarmee deelt hij de laatste plaats met Ljubojevic (twee ver- liespartijen) en de Cubaan Noguei- ras. De Amsterdammer wijt zijn ondermaatse optreden deels aan de benauwende atmosfeer in de speel zaal, die hem verhindert optimaal te functioneren. Diverse groot meesters hebben daar al bij de or ganisatoren over geklaagd, zonder dat dit tot een oplossing leidde. Matig Een grote rol bij het matig pres teren van Timman speelt ongetwij feld ook zijn loodzware program ma, dat hij bezig is af te werken. Dit jaar begon hij sterk met toernooi winst in Linares, daarna spraken de verrichtingen aanzienlijk min der aan in achtereenvolgens de Eu- we-vierkamp, het eerste toernooi om de wereldbeker in Brussel en nog een vierkamp in Amsterdam met Kasparov, Karpov en Van der Wiel. Timman heeft de komende maanden nog de finale van de Europacup voor clubteams (juli), het Interpolistoernooi (september) en het derde wereldbekertoernooi in Reykjavik (oktober) in zijn boek je staan. Inmiddels heeft Timman besloten niet deel te nemen aan de Schaakolympiade, die in novem ber in Griekenland wordt gehou- I den. Timman speelde zaterdag in slechts veertien zetten remise te gen de Hongaar Zoltan Ribli. In de 1 tiende ronde strafte Hübner twee onnauwkeurigheden in een Sicili- aanse partij van de Amsterdammer af. Na 38 zetten staakte Timman, die vandaag in de elfde ronde tegen Karpov moet aantreden, de strijd. haal met Jolanda Cools. Binnen een mum van tijd was hun voor sprong tot een halve minuut opge lopen. Desondanks slokten de ach tervolgende vrouwen hen in de slo tronde nog op. „Zonde hè", treurde Koolloos aanvankelijk over haar mislukte ontsnapping. „Toen we goed en wel weg waren, heb ik voluit gere den. Achter ons zaten nogal wat sprintsters, dus ik had geen andere keuze". Daarna ging Koolloos snel over tot de orde van de dag: „Hope lijk kan ik mij kwalificeren voor de 50 kilometer ploegentijdrit. Ik laat in elk geval de Tour schieten, hoe wel ik daarvoor al was geselec teerd. Maar na de Tour de l'Aude en de Postgiro in Zweden vind ik dat teveel van het goede". Domme pech hield een andere regionale troef, Jolanda Grimber gen, af van een eervolle klassering. De schaatsster uit Rijnsburg moest tijdens de voorlaatste klim vanwe ge een lekke band van de fiets. De achterstand die zij daardoor opliep, kon zij met de beste wil van de we reld niet meer goedmaken. „Toch wilde ik het kampioenschap uitrij den", blaakte Grimbergen zelfs na afloop nog van strijdlust. „Boven dien wilde ik die lange afdaling ook een keertje lekker in mijn eentje nemen. Maar, even serieus, je hoopt natuurlijk altijd dat het even stilvalt. Dat geluk had ik jammer genoeg niet". Veel feller reageerde Gonny van Koert over de misère die haar was overkomen. De opvallend actieve rijdster uit De Kwakel kwakte in de voorlaatste bocht voor de finish tegen het asfalt. Hinderlijk dichtbij rijdende motoren (onder andere van de televisie) hadden dat vol gens haar in de hand gewerkt: „Ik weet zeker dat ik hartstikke kort had gereden. Maar die klootzakken gaat het er alleen maar om dat ze beelden hebben". TIM BROUWER DE KONING Corina Ouwehand naar WK jeugd LEIDEN Na Petra Grimbergen in 1987 wordt er ook dit jaar een meisje van Swift uitgezonden naar de wereldkampioenschappen wiel rennen. Op 16 juli zal de Katwijkse Corina Ouwehand (16) het Oranje shirt mogen dragen op een zwaar parcours in Denemarken. Bonds coach Mark van Rooyen koos ver der kampioene Ester van Versse- veld (Apeldoorn), Petra van Veen (Roden) en Christina Mos (Haren). die een kwalificatie reden om tot acht kwart-finalisten te komen, maakte Marcel Beumer, pas her steld van een behoorlijke verkoud- heid de achtste tijd. Olaf Dittert, die de finale verloor van de Austra liër Dean Woods, was sneller in de kwart-finales. DEN HAAG (ANP) Baanrenners Leo Peelen en Marcel Beumer heb ben in het weekeinde prestaties ge leverd, die hun aanwijzing als po tentieel Olympisch kandidaat dichterbij hebben gebracht. Peel en werd negende bij de Europacup klassementswedstrijd in Brno (Tsj), Beumer plaatste zich bij de beste acht van achtervolgingswed strijden in Leipzig (OD1), waarna hij door de verliezende finalist Olaf Dittert werd verslagen. De baanrenners, die naast tijdrij- der Thierry Détant, een kans op Se oul willen maken, zullen zich in goed bezette internationale wed strijden moeten waarmaken. Het plan van de KNWU limietwedstrij den, in bijvoorbeeld Wenen, te or ganiseren, blijkt niet uitvoerbaar vanwege de kosten. Peelen vertrok met Frank van der Leur in Brno voor de klasse mentswedstrijd in een veld van 45 renners, waarin Tsjecho-Slowakije met meer dan twintig man was ver tegenwoordigd. Desondanks ein digde Peelen als negende, Van der Leur werd elfde in de uitslag waar in zij één Zwitser, één Oostduitser en verder slechts Tsjecho-Slowa- ken moesten laten voorgaan. De achtervolgingswedstrijd in Leipzig werd ook door de Oostduit- se wielerbond als een test voor zijn Olympische kandidaten be schouwd. Van de veertig renners, RHEDEN (ANP) André Bos kamp, de scheidende coach van de amateur wegploeg heeft de wiel- rensportcommissie van de KNWU voorgesteld de afvaardiging van een complete ploeg amateurs naar Seoul te bepleiten bij het Neder lands Olympisch Comité. "Morgen avond zal de KNWU de wensen van Boskamp overbrengen en verdedi gen in een bijeenkomst met het NOC. De coach meent dat hij, gezien de prestaties in de loop van het sei zoen en in vorige jaren, niet over vraagt. In zijn gedachten komen de vier van de 100-km tijdrit van vorig jaar in de eerste, plaats in aanmer king. Dat zijn naast Michel Zanoli en Rob Harmeling, die zich bij het RHEDEN (GPD) - 'Aanvallen' is de strijdkreet die heel Nederland in deze hectische dagen rondbazuint. De wielerprofs die gisteren in het Gelderse Rheden om de landstitel streden, hadden daar niet zo'n boodschap aan. Pas in het laatste koersuur sloeg de vlam in de pan en kwam de stemming er ook bij de naar schatting 30.000 toeschou wers in. Toen de kruitdampen van alle schermutselingen waren opge trokken, konden zij een outsider als kampioen begroeten. Een ren ner die tot dusver eigenlijk alleen maar op nationaal niveau potten heeft gebroken: Peter Pieters uit het Noordhollandse dorp Zwanen burg. „Ja, als je alle namen vooraf op een rijtje zet, behoor ik misschien niet tot de favorieten", beaamde de nieuwe landskampioen. „Maar de wedstrijd liep voor mij ideaal. Het tempo werd voortdurend hoog ge houden, zodat ontsnappingen nau welijks kans van slagen hadden. Toen ik in de finale zag, dat sprin ters als Daams, Van Poppel er Her mans waren afgevallen, hoefde ik slechts op het goede moment te wachten om toe te kunnen slaan". De 'gouden slag' lukte mede dank zij de bezielende ondersteu ning van zijn ploeggenoten Eddie Schurer en Katwijker Martin Schalkers. Dit duo offerde zich in de laatste ronde helemaal op voor Pieters om de laatste vluchtpoging, waarvoor Gert-Jan Theunisse en de lokale favoriet Erik Breukink te kenden, te neutraliseren. Uitgewoond Schalkers, die volkomen uitge woond als 26e over de eindstreep kwam, kon zijn geluk niet op. „In het begin ging het abnormaal slecht", grijnsde hij toen het leed eenmaal was geleden. „Halverwe ge kreeg ik minder moeite en tot mijn verbazing zat ik erbij in de fi nale. De laatste ronde hield ik het bijna niet meer van de kramp die ik overal in mijn lichaam voelde. Voor de ploeg is dit natuurlijk een groot succes". Feest dus in het kamp van TVM, de zogeheten vierde Nederlandse profploeg. Tegen de verdrukking in bouwen de jongens van de getergde ploegleider Cees Priem een heel aardige conduitestaat op. Desondanks wordt het verzeke ringsteam niet door iedereen voor vol aangezien. Vooral in het buiten land wil men de jongens van Priem nog wel eens over het hoofd zien. Het begon met een startverbod in Milaan - Sanremo, terwijl de Tour directie de ploeg slechts een (der de) plaats op de reservelijst gunde. Vandaar dat het rood-wit-blauwe tricot dit jaar zal ontbreken in de RHEDEN (GPD) - De commissie beroepswielrennen van de KNWU heeft acht renners aangewezen voor het wereldkampioenschap op de weg, eind augustus in het Belgische Ronse. De genomineerde zijn: Erik Breukink, Teun van Vliet (beiden Panasonic); Adrie van der Poel, Gert-Jan Theunisse, Steven Rooks (allen PDM), Jelle Nijdam (SuperConfex), Johan van de Velde (TVM) en Matthieu Hermans (Ca- ja Rural). Naast dit achttal mogen er nog vier renners starten. Dit kwartet wordt bekendgemaakt tijdens de Acht van Chaam, die in de week na de Tour de France op het programma staat. Als ploegleider gaat Jan Raas mee. In tegenstelling tot voorgaande jaren wil de sectie de grootte van de premiepot niet aan de publiciteit prijsgeven. Theo Mangnus, voorzit ter van de sectie beroepswielrennen: „Het geld heeft de laatste jaren teveel accent gekregen. Ik weet wel, het gaat om profwielrennen, maar het publiek moet niet de indruk krijgen dat het bij de profs al leen maar om geld draait. Natuurlijk, geld is belangrijk en het is ook een interessant onderwerp, maar het gaat in de eerste plaats om de sport." De laatste jaren was het gebruikelijk dat de profs 70.000 gulden kon den verdelen in geval van een wereldtitel. De helft daarvan werd op tafel gelegd door de wielrenunie, de andere helft door de eventuele wereldkampioen. fameuze tocht door het Franse land. Pieters zelf zit daar niet zo mee. „Ja, wat kun je eraan doen? Je hebt het maar te accepteren". Het is zelfs de vraag of hij eind augus tus in Ronsse mag aantreden in het wereldkampioenschap. Terwijl Pieters zich uitsloofde in de titel race, werd in het gemeentehuis van Rheden bekendgemaakt dat de aanstaande kampioen niet automa tisch voor een plaats in de WK- equipe kon rekenen. Dat gebeurde door Theo Mangnus, voorzitter van de sectie beroepswielrennen van de KNWU. „Het is een zwaar par cours waarop in België wordt gere den en daar moeten we natuurlijk wel rekening mee houden". Voorgevoel Mangnus en zijn commissiele den moeten toen al het voorgevoel hebben gehad, dat de nieuwe kam pioen wel eens niet uit de gevestig de orde der vedetten zou kunnen voortkomen. Immers, een dag eer der in de amateurwedstrijd gaf Er- win Kistemaker een indicatie dat het die kant wel eens uit zou kun nen gaan op het parcours in Rhe den. Kistemaker staat bekend als een pure sprinter, die op de oude omloop in het Limburgse Geulle nimmer 'aan de bak' zou zijn geko men. De Posbank mag dan bijzon der fraaie Veluwe-helling zijn, de kwalificatie 'scherprechter' was niet van toepassing. Een vergelijking tussen Kiste maker en Pieters gaat overigens niet helemaal op. De profkampioen kan wel iets meer dan alleen maar een nummertje sprinten. Niette min, ook Pieters moet het voorna melijk van zijn rappe eindschot hebben. Met dit in wielerkringen gevreesde wapen sloeg hij eerder dit seizoen succesvol toen in Fries land, Midden-Zeeland en in de tweede rit van de Vierdaagse van Duinkerken. In Rheden scoorde Pieters, die en passant ook nog een criterium meepikte (Hengelo), voor de vijfde keer dit jaar. Een ongekende ere lijst voor de vijfdejaars prof, die voorheen met mondjesmaat zege vierde. Op 27-jarige leeftijd komt de Noordhollander tot bloei en doet hij weer een beetje denken aan de topamateur die hij eens was. Vooral op de baan grossierde hij in titels. Eenmaal tussen de beroeps- renners beland, moest hij genoe gen nemen met een bescheiden nationale kampioenschap tot de laatste kilometers opvallend weer den, Tom Cordes (sterk in de Ron de van Zweden) en Gerrit de Vries, de stille kracht. Naast dit viertal staan Herbert Dijkstra, Maarten den Bakker en Jan-Hendrik Dekker en Robert van de Vin op de lijst van Bos kamp. Drie van hen zullen met Cor des, Zanoli, Harmeling en De Vries begin augustus naar de Coors Clas sic gaan. „Het is de bedoeling", ver telde Boskamp, „dat wij daarna nog twee weken in het trainings kamp van de Amerikanen in Colo rado Springs blijven voor een trai ningsperiode op hoogte. Een klei ne twee weken voor het begin van de Spelen vertrekken wij naar Se oul. De periode tussen het vertrek uit Amerika en de Olympische wedstrijden is dus aanzienlijk gro ter dan die van vorig jaar op weg naar de wereldkampioenschappen. Bovendien reizen wij de andere kant op en dat maakt de aanpas sing aan het tijdsverschil een stuk gemakkelijker." Vrouwen Cora Westland, de 25-jarige Bus- sumse, heeft in minder dan één sei zoen de sprong naar één van de vier begeerde plaatsen in de nationale selectie gemaakt. Rinus Verboom, de vrouwencoach van de KNWU, heeft haar op de voordracht voor Seoul geplaatst die de wielrenunie morgen gaat bespreken met het Nederlands Olympisch Comité. Naast Westland staan de drie 'vas te' waarden van vorig seizoen op de lijst, nationaal kampioene Moni que Knol en de nummers twee en drie uit het wereldkampioenschap van 1987, Heieen Hage en Connie Meijer. Het ligt niet in de bedoeling van Verboom met zijn vrouwenploeg, die al behoorlijk actief was in de Ronden van Texas en Noorwegen plus een aantal meerdaagse wed strijden in Frankrijk, in augustus nog eens naar de Verenigde Staten te vertrekken voor de aanvankelijk voorziene Coors Classic. Die wed strijd 'botst' namelijk met de we reldtitelstrijd voor ploegen over vijftig kilometer. De Nederlandse ploeg neemt wel deel aan-de Ronde van Frankrijk. Vijf van de rijdsters zijn al nage noeg zeker van haar plaats, Moni que Knol, Heieen Hage, Connie IVfeijer, Christa Jansen en Yolanda Cools. De brede grijns van Peter Pieters, die het peloton veel te snel af is. plaatsje in het peloton. Toch was het in Rheden niet zijn eerste landstitel. Ooit kreeg hij ook eens het goud omhangen na een onbe duidend baannummer (50 kilome ter). Nog altijd voelt Pieters zich aangetrokken tot de piste. Mocht een WK-uitzending op de weg on verhoopt niet doorgaan, dan houdt hij zich aanbevolen voor het mondiale achtervolgingstoernooi. Verdeeld Na negen jaar Geulle lag het voor de hand dat het traject aan de Velu- wezoom aan een kritische be schouwing zou worden onderwor pen. En, hoe kan het anders, de me ningen waren verdeeld. De in schattingen vooraf trouwens ook. Want nota bene Pieters zelf gaf aan de vooravond van het kampioen schap te kennen dat hij ook in Rhe den weinig winstkansen zou heb ben. Pieters: „Ja, maar training blijkt dan toch weer anders te zijn dan een wedstrijd. Het bleek voor mij toch een lekker lopend par cours te zijn. Maar misschien zou ik in Geulle nu ook verder zijn geko men. Ik ben natuurlijk wel sterker gaan rijden dit jaar. In het verleden was ik vaak na 200 kilometer ge zien, nu heb ik meer inhoud". Verrassend genoeg gaf ook één der verliezers, de met brons behan gen Teun van Vliet, niet af op het parcours. „Ik vond het zelfs een heel mooi parcours". De gehaaide coureur van Post was één van de velen die zich onledig hielden met vluchtpogingen. Enige ruimte was Van Vliet en al die andere aanval lers niet gegeven. „Een gemiste kans", stelde Van Vliet achteraf vast. „Ik had al mijn zinnen op dit kampioenschap gezet. Aan de ploeg heeft het niet gelegen. Die heeft goed gewerkt. Waar ik me wel aan stoorde, was dat niemand wil de meewerken als ik in een kop- groepje zat. Desondanks had ik heel lang het gevoel te kunnen win nen, maar in de sprint kwam ik niet goed uit". Dertiende Tour van Knetemann RHEDEN (ANP)Ploegleider Jan Gisbers heeft besloten Ger- rie Knetemann als negende man mee te nemen naar de Ronde van Frankrijk. De 37-jarige Knetemann, die eerder dit seizoen zijn sleutel been brak, had aanvankelijk weinig ambitie in Frankrijk te starten. Knetemann namelijk nam twaalf keer eerder deel aan de Tour en veronderstelde, als behoorlijk bijgelovige wielren ner, dat de dertiende hem al leen maar ongeluk zou kunnen brengen. De ploeg van Gisbers bestaat nu uit: Rooks, Theunisse, Van der Poel, Stevenhaagen, Van Orsouw en Knetemann (Ned), Müller (Zwi), Bishop (VSt) en Dhaenens (Bel). Nico Verhoeven is de negen de renner in de ploeg van Jan Raas voor de Ronde van Frank rijk. Tijdens het Nederlands kampioenschap op de weg, waarin Verhoeven zevende werd, nam de ploegleider de beslissing. Aijan Jagt uit Wou- brugge, pas enkele weken prof, werd te onervaren geacht.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 24