Zwemmers in slechte vorm Geen nieuwe gezichten bij atletiekstiijd DDR Bronzen plak Van Weerde Moraal smaakmaker Van Veldhuizen is blij met zilver Douven terecht schaakkampioen Opnieuw zege in triatlilon Johnson zet trainer opzij Ajax bedwingt Quick Haag MAANDAG 27 JUNI 1988 PAGINA 23 AMERSFOORT (ANP) - Het eer ste weekeinde van de Nederlandse zwemkampioenschappen in Amersfoort kan alleen zijn goed ge maakt door een oranje voetbalelf tal in München. In het Sportfond- senbad ontbrak nadrukkelijk het Olympisch vuur. De matte verto ning kon door de enkele vonkjes niet worden aangewakkerd. De ontwikkeling kwam er om onver klaarbare reden tot stilstand. Slechts bij Linda Moes (met 2.32,27 recordtijd op 200 meter schoolslag) en Ron Dekker (2.21,41 op hetzelf de onderdeel) leek in Amersfoort het jaar vooruitgang te hebben op geleverd. Verder handhaafde Con- ny van Bentum zich op haar, overi gens hoge niveau. De prestaties gaven evenwel geen enkele reden om voor Seoul uit te gaan van een flinke Neder landse zwemafvaardiging. De NK- tijden tot nu toe rechtvaardigen op een sporadische uitzondering na slechts medaillehoop als het Oost blok èn de Verenigde Staten tot een boycot besluiten. Met name de zwemmers kampen momenteel met een misoogst. De estafette-re gel, die een nationale equipe dikwijls omvang bezorgt, werd nu massaal ontdoken. Kroes, Dybio- na, Ran en Granneman kwamen samen niet in de buurt van de Olympische limiet op de 4x100 me ter vrije slag en Drost kreeg Gran neman, Schlingemann en Dybiona evenmin zo ver op de dubbele af stand. De hoop is voor wat de zwem mers betreft halverwege het titel- toernooi al gevestigd op Dekker, waarschijnlijk de enige die op ei gen kracht Seoul zal bereiken en misschien een basis kan zijn voor een wisselslag-estafette. De een ling uit Deventer ging gisteren voor de 200 meter schoolslag af in 1.05 en een beetje - Joustra deed dat ook maar die stopte opmerke lijk genoeg daarna de training - en ontleent daar vol zelfvertrouwen over een week een tijd aan van be neden de 1.03 voor de 100 meter. Wellicht dat zijn prestatie het NOC kan verleiden tot het sturen van wat kamergenoten. Hoewel de situatie bij de vrou wen iets opwekkender lijkt, geeft ook die geen echte vreugde. Van Bentum zwom drie keer op de li miet (50 vrij in 26X)9, 100 vrij in 56,66 en 200 vlinder in 2.13,05), maar het NOC moet dan het twee de cijfer achter de komma nog wel schrappen. Brienesse, de tweeling Muis en Van der Plaats in haar kiel zog meeslepend, deed Van Bentum wel al de aanvoerdersband om van de Olympische estafetteploeg op de vrije slag. Baars viel huilend af. Voor bondscoach Bert Sitters bleef het bij de constatering dat de nationale top, van wie de namen zo langzamerhand erg familiair wor den maar de tijden oudbakken, naar internationale maatstaven vooralsnog in het dal zit. Een ver klaring kon hij er niet voor beden ken. „Als ik het zou weten, ging ik met de trainers om tafel zitten om er iets aan te doen. De vrije slag zwemmers leken slechts op hun klassering te letten in plaats van met zijn allen zo hard mogelijk voor Seoul te knokken. Dat is toch het enige dat hier te verdienen is. Jolanda de Rover zou hier de 200 rug beneden de 2.15 moeten afleg gen, ze tikt aan na 2.18. Onbegrijpe lijk. Connie van Bentum haalt het dan nog, maar ook niet geweldig overtuigend. De Muizen draaien mee in de malaise. Die zou overi gens een goede uitwerking kunnen hebben op het volgende weekein de. Als het dan wel lukt, zou je het aan gebrek aan wedstrijdritme kunnen wijten", aldus Sitters. Een uitzondering wilde hij wel maken voor het Veendamse talent Linda Moes, die als enige op een aanzienlijke progressie kan wijzen. In de finale van de 200 meter schoolslag werd ze gepest door twee valse starts van volstrekt kansloze concurrenten. maar zwom ver voor de meute uit toch naar een knap Nederlands record: 2.32,27. De NOC-limiet is welis waar 2.31,5, maar voor kwijtschel ding van dat verschil wil Sitters best pleiten bij het Olympisch co- HILVERSUM 'ANP) - Rudy Douven is gisteren verrassend, maar niet onverdiend schaak kampioen van Nederland gewor den. De 27-jarige internationale meester uit Eindhoven, die kort voor het toernooi in Hilversum zijn wiskundestudie in Wagenin- "gen succesvol afsloot, behaalde de fraaie score van acht punten uit elf partijen en bleef ongesla gen. Ook tegen de meer ervaren concurrenten en oud-kampioe nen John van der Wiel en Paul van der Sterren bleef Douven, zonder in de problemen te ko men, overeind. Douven, die de meestertitel in 1986 verwierf, volgt Jan Timman als titelhouder op. Net als Gen nadi Sosonko en Hans Ree ont brak Timman ditmaal in Hilver sum. Dit trio grootmeesters was vorig jaar nog wel aanwezig in de nationale titelstrijd, die Timman met groot vertoon van macht won. Douven. die zich nu voorlo pig een jaar geheel aan het scha ken wil wijden, behoorde in 1987 niet tot de deelnemers. Hij was in 1986, toen Van der Wiel kam pioen werd, gedeeld zesde ge worden. Douven won in de laatste ron de met zwart van Gert Ligterink, die de strijd na het Konings In disch (vierpionnenspel) staakte na 35 zetten. De Groninger, die in 1979 nationaal kampioen was, stelde in deze editie ernstig te leur. Hij kwam niet verder dan vier punten en deelde de achtste plaats. Paul van der Sterren had in het slotweekeinde ook nog moge lijkheden op de titel, die hij al eens in 1985 veroverde. Nadat zijn afgebroken partij uit de tien de ronde tegen Ligterink zater dag in remise eindigde, kon al leen een zege tegen Kuijf de Am sterdammer nog naast Douven brengen. In een gesloten Span jaard leed Van der Sterren echter een nederlaag met zwart. Door de overwinning van Van der Wiel - de enige grootmeester van het gezelschap - in een Dame-Indiër tegen Gert Jan de Boer, zakte Van der Sterren zelfs nog naar de met Kuijf en Jeroen Piket (winst op Gert Pieterse) gedeelde derde plaats achter Van der Wiel. Linda Moes was een van de weinige lichtpuntjes tijdens de NK zwem men in Amersfoort. Moes vestigde een nieuw nationaal record op de 200 meter schoolslag. (Archieffoto ANP). mité. Moes' trainer Anton Koek koek had overigens geen goed woord over voor de gang van zaken en de scherpe richttijd. „België heeft Ingrid Lempereur. Die moet 2.38 zwemmen om naar Seoul te mogen. Daar zal een tijd van 2.29 nodig zijn om de finale te halen. Ik durf te garanderen dat Linda daar aan komt. Maar in Amersfoort nog niet. Ze had beter bij de mannen mee kunnen doen. Ze komt tegen standsters nu alleen op de terug weg tegen." ROSTOCK (ANP) Heike Drech- sler en Sabine Busch hebben in Rostock bij de 39e editie van de Oostduitse atletiekkampioen- schappen voor de beste prestaties gezorgd. Heike Drechsler, de twee voudige Europese kampioene, zorgde bij het laatste nummer van de in het algemeen wat kleurloze ti telstrijd voor de beste wereldsei- zoenprestatie op de 200 meter. De atlete uit Jena legde de af stand af in 21,84 seconden, waar mee zij eentiende sneller was dan afgelopen maandag toen zij in de interlandwedstrijd Bondsrepu bliek - DDR in Dusseldorf 21,94 se conden liep. Zaterdag zorgde we reldkampioene en -recordhoudster Sabine Busch voor de beste we- reldseizoenprestatie op de 400 me ter horden. In haar eerste wedstrijd van het seizoen kwam Busch uit op 54,11 seconden. Drie dagen voor de Olympische dag, woensdag in Oost-Berlijn de den de Oostduitse atleten verder weinig aan zelfpromotie. Het wa ren merendeel oude bekenden die voor de beste prestaties zorgden. Heike Drechsler won zaterdags reeds het verspringen met 7,20 me ter. Het verspringen en de 200 me ter zijn zeer waarschijnlijk de on derdelen waarop de Oostduitse in Seoul aan de start zal gaan. Goed gehalte Op de sprintnummers werden in het totaal vernieuwde Oostzee-sta- dion, waar in totaal 45.000 toe schouwers de wedstrijden volg den, uitstekende prestaties gele verd. De tweevoudige wereldkam pioene Silke Möller-Gladisch bleef in Rostock zonder titels. Op de 100 meter moest zij buigen voor de 29- jarige Marlies Góhr, die in Seoul een greep wil doen naar Olympisch goud, een ereteken dat in nog in haar welgevulde prijzenkast ont breekt. Göhr won in 11,07, dezelfde tijd stond voor Möller op de elec- tronisch tijdwaarneming. Op de 200 meter moest Silke Möller met 22,30 seconden Drechsler duidelijk laten voorgaan. Met 20,37 seconden werd Frank Emmelmann de snel ste Europeaan van de 200 meter. Van zeer goed gehalte was de 8.19,22 van Europees kampioen Hagen Melzer op de 3000 meter steeple chase, de 21,06 meter van Kathrin Neimke bij het kogelsto ten en de 72,54 meter van de Eu ropese kampioene discuswerpen Diana Gansky, die zegevierde voor Gaby Reinsch (71.88 m). Petra Fel- ke won - uiteraard - het speerwer pen met een afstand van 73,86 me ter. Wereldrecordhouder Ulf Tim- mermann onttroonde na elf jaar Udo Bever als nationaal kampioen kogelstoten: 21,88 tegen 20,92 me- Griffith Twee Amerikaanse atletes ston den bij de atletiekwedstrijden, die zaterdag in San Diego werden ge houden, in het middelpunt van de belangstelling: Florence Griffith en Jackie Joyner. Het was in feite een familie-aangelegenheid. Flo rence Griffith, die voor de beste wereldseizoenprestatie op de 100 meter zorgde met een tijd van 10,89 seconden, is sedert die voorjaar ge trouwd met de Olympische kam pioen hinkstapsprong, Al Joyner, een broer van Jackie, die met 7,39 meter voor een opzienbarende prestatie bij het verspringen zorg de. Naast Griffith en Joyner zorgden de Olympische kampioen op de 110 meter horden Roger Kingdom en kogelstoter Randy Barnes voor uitstekende prestaties. Kingdom bleef met 13.17 seconden slechts tweehonderdste seconde verwij derd van zijn beste wereldseizoen prestatie, die hij op 17 juni met 13,15 seconden bij de Amerikaanse titelstrijd in Tampa leverde. De prestatie van Kingdom, die zijn ze vende overwinning in zeven wed strijden behaalde, was des te op merkelijker omdat hij gehinderd werd door een tegenwind van 2.76 meter per seconde. Barnes stootte de 7,250 kilo wegende kogel voor de tweede maal dit seizoen over de 22 meter: 22,01 meter. Op 24 april was de Amerikaan in Walnut al een keer tien centimeter verder geko- Een sprong Florence Griffith, in Los Angeles (OS) en Rome (WK) tweede op de 200 meter, liep haar 100 meter mei 0.3 m/sec tegenwind. Haar tijd van 10,89 is goed voor de achtste plaats op de „eeuwige" wereldranglijst De Amerikaanse bleef slechts 0,12 seconden verwijderd van het we reldrecord, dat met 10.76 seconder op naam staat van de Olympisch kampioene, haar landgenote Eve lyn Ashord. Tot voor zaterdag voer den de Bulgaarse Anelia Nunevs en de Oostduitse Heike Drechslei de wereldranglijst van dit seizoer aan met een tijd van 10,92 secon den. Jackie Joyner, de tweevoudige wereldkampioene zevenkamp en verspringen, bleef met haar 7.39 meter slechts zes centimeter ver wijderd van haar Amerikaanse re cord. dat tot 11 juni nog een met Heike Drechsler gedeeld wereldre cord was. Op die elfde juni zorgde de Russin Galina Tsjistjakova met 7,52 meter voor een nieuw wereld record verspringen. Jackie Joyner maakte in San Diego slechts één geldige sprong, de eerste. De af gelopen winter heb ik veel op snel heid getraind. Ik moet me nu beter op mijn sprongen gaan concentre ren en niet aan de herovering van het wereldrecord denken", aldus de wereldkampioene en - record houdster zevenkamp. Ook Mary Decker, de tweevoudi ge wereldkampioene van 1983 (1500 en 3000 m) groeit langzaam naar haar topvorm toe. In haar der de wedstrijd na een pauze van twee jaar door een ernstige blessure en de geboorte van een dochter, liep de 2000 meter in 5 36.65. waarmee zij slechts acht seconden van het wereldrecord van de Roemeense Maricica Puica verwijderd bleef. Kostadinova Stefka Kostadinova heeft giste ren in Sofia ervaren dat zij ook te verslaan is. De Bulgaarse wereldre cordhoudster en-wereldkampioe- ne hoogspringen verloor in de Bul gaarse hoofdstad van de Cubaanse Silvia Costa, die met een hoogte van 2,01 meter haar persoonlijk re cord evenaarde. Kostadinova met 2,09 meter wereldrecordhoudster en met 2,04 meter aanvoerster van de wereldseizoenranglijst, werd met 1.98 meter tweede. Oud-wereldrecordhoudster ver springen Valy ïonescu (Roe) sprong 7,03 meter ver. De Russin Marina Sjirova won de 100 meter in 11,10 seconden en Jordanka Donk- ova (Bul) liep dezelfde afstand met horden in 12,47 seconden. De Westduitser Carl Tranhardt heeft gisteren in Eberstadt de jaar lijkse hoogspringwedstrijd gewon nen met een een sprong van 2,34 meter. Wereldrecordhouder Patrik Sjöberg verscheen niet aan de start. AMERSFOORT - Met een fantas tische derde plaats in de A-finale op de 200 meter schoolslag heeft Antoine van Weerde van LZ 1886 voor een daverende verrassing ge zorgd tijdens de nationale zomer- kampioenschappen. Op de slotdag van het eerste weekeinde zwom de Leidse schoolslagspecialist zich voor de eerste maal in de prijzen tij dens een seniorenkampioenschap. De schoolslag heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt in Nederland. Met de ontwikkeling van wat nieuwe stij len kwamen ook de goede tijden weer terug. In de persoon van Ron Dekker kreeg het Nederlandse schoolslagzwemmen internatio naal weer aanzien. Achter de boomlange zwemmer van de IJssel ontpopte zich daarbij ook een inte ressante strijd. De Leidenaar Van Weerde mengde zich daarin ook. Als 'éénling' binnen de ploeg van LZ leek de op landelijk niveau goed presterende senior minder voordelen te hebben dan bijvoor beeld de schoolslag zwemmers van De Zeeschuimers. In de eerste schoolslagfinale van het Neder lands kampioenschap (de 100 me ter staat aanstaand weekeinde op het programma) rekende Van Weerde met deze stelling af. Achter Dekker en Patrick Braam, die de Zeeschuimers inmiddels de rug weer heeft toegekeerd, noteerde de LZ-zwemmer 2.25.90. Met deze tijd verbeterde de bron zen-medaille winnaar zijn persoon lijk beste tijd van 2.28.9 met drie se conden. In de series, waarin Dek ker het Nederlands record verbe terde tot 2.21.41, had Van Weerde zich als derde geplaatst voor de A- finale in een tijd van 2.27.38. Opval lend feit is dat er door de derde plek van de LZ'er geen enkele schoolslagzwemmer van De Zee schuimers op het podium terecht kwam. Al was het verschil met Stan Seegeling slechts 4/100-ste van een seconde. Trainer Robert van Zijp was vooral te spreken over het feit dat het gat met de top kleiner was ge worden. „De concurrentie is enorm. Daarom is het al prachtig als je een medaille haalt. Vorig jaar bedroeg het gat in de finale nog ruim vier seconden. Nu is dat nog iets meer dan drie seconden". Daarbij dient evenwel te worden opgemerkt dat de persoonlijke best-tijden nog wel viereneenhalve seconde uit elkaar liggen. De prestatie van Antoine Weerde was kenmerkend voor de gehële LZ-ploeg. De pupillen van Robert van Zijp zwommen alle maal een persoonlijk record en ver beterden regelmatig hun landelij ke klasseringen, die ze bij de start van het kampioenschap bezetten. Geconcludeerd mag worden dat LZ in verg^ijking met de voor gaande nationale kampioenschap pen beter heeft gepresteerd. Faalde de ploeg nog weieens op het beslis sende moment of bereikten de pu pillen wel eens te vroeg hun piek, dit jaar lijkt de ploeg precies op tijd klaar gestoomd te zijn voor het gro tere werk. Mark Schouten zwom twee .maal naar een derde positie, op de 200 meter rugslag en de 200 meter vlin derslag. Tweelingbroer Dennis deed weinig voor Mark onder. Een zilveren plak op de 200 meter vrije slag bij de jongens van jaargang 1975 en twee vierde plaatsen op de 400 meter wisselslag en de 200 me ter schoolslag. Karin Stastra be haalde verrassend een zilveren plak op de 200 meter vlinderslag bij de meisjes geboren in 1975. Zuster Paulien, uitkomend bij de meisjes van 1972, werd door haar 2.26.25 op de 200 meter rugslag als eerste ge plaatst in de B-finale. Een tweede plaats viel haar in de finale ten deel met een iets langzamere tijd, 2.27.2. De Zijl-ploeg presteerde in ver gelijking met de Leidse concurren tie duidelijk minder. Robin Sprinkhuizen vormde daarop een positieve uitzondering. Met een verrassende derde plaats op de 200 meter rugslag (2.29.15) bij de jon gens van 1974, zorgde Sprinkhui zen voor de enige medaille. Tijdens de Speedo-finales viel de opvallendste prestatie wederom-in de LZ-gelederen te noteren. De jongste telg, de negenjarige Nata- sja Sierag, zwom een jaargangsre cord op de 100 meter rugslag. Rem- co Singeling won hetzelfde num mer bij de jongens in dezelfde cate gorie. Fleur Bakker eindigde als derde op de 100 meter vlinderslag en de 200 meter wisselslag. Bianca Hoeks behaalde deze klassering op de 800 meter vrije slag bij de meis jes van 1976. Terwijl de meeste deelnemers aan de LPSV triathlon al in het watei behoedzaam de trappeii af. De brandweer houdt een oogje in het zeil. schuiven een aantal laatkomers nog LEIDEN Mart Moraal is ander maal de sterkste gebleken in een regionale triathlon. Nadat de Oegstgeestenaar eerder dit seizoen de halve triathlon van Rijnsburg winnend had afgesloten bleef hij in de Leidse triathlon, die georgani seerd was door de Leidse Politie sportvereniging, opnieuw iedereen voor. Zijn winnende tijd van 2.06.38 was ruim tweeëneenhalve minuut sneller dan die van de win naar van vorig jaar, de Hagenaar Paul de Niet. TORONTO (AFP) - Ben Johnson heeft gebroken met zijn trainer Charlie Francis, s Werelds snelste man heeft in Toronto aangekondigd voortaan zelf zijn trainingspro- grammas op te stellen. Johnson (26) voelt zich verwaarloosd door zijn trainer en zaakwaar nemer Larry Heidebrecht sinds hij bij wedstrijden op 13 mei in Tokyo een blessure opliep. Te gen een verslaggever van de Ca nadese krant Globe and Mail bevestigde de wereldkampioen en -recordhouder op de 100 me ter zijn beslissing. Dit verschil kan gemakshalve worden toebedeeld aan de snelle zwemtijden, die zeer waarschijn lijk door een te korte zwemafstand veroorzaakt waren. Hans Bouw meester klom na twaalf minuten als eerste op de kant en op de fiets. De na het zwemmen als vijfde ge klasseerde Moraal passeerde iri het wisselvak reeds drie deelnemers en begon zodoende als tweede aan de 45-kilometer lange fietstocht. Na zes kilometer stoof hij Bouw meester reeds voorbij, die niet lang daarna de pijp aan Maarten gaf. Verwachtingsvol wachtte het publiek op de strijd tussen Moraal en Sam Springer jr., die normaliter sneller is dan Moraal op de kwart- triathlon. Zijn achterstand van éen minuut na het zwemmen, groeide echter nog tijdens het fietsen. De latere winnaar reed op het moeilij ke parcours een gemiddelde van 38 kilometer per uur en zette zo zijn concurrenten op een naar later bleek onoverbrugbare achter stand. Springer had evenals Moraal vo rige week de driekwart-triathlon van Nieuwkoop voltooid. Waar de Oegstgeestenaar naar eigen zeggen redelijk hersteld was, bleek Sprin ger met name tijdens het fietsen nog wel slap in de benen te zijn. De Leidenaar drong tijdens het afslui tende looponderdeel nog wel enigszin aan, maar liep niet meer dan een halve minuut in op Moraal. Wel stelde hij door zijn tijd van 37 1/2 minuut op de 10,5 kilometer zijn derde plaats veilig ten ko^t van de Noordwijker Arie van den Eykel. Springer en Moraal ontpoppen zich dit seizoen als de smaakma kers uit de regio. Met een zeker niet ideale voorbereiding op een kwart- triathlon presteerden de junior (Springer) en de dertiger (Moraal) opnieuw naar eigen kunnen. Met hun niveau ontstegen ze in Leiden in ieder geval nog de rest van het deelnemersveld. „Sommige men sen denken af en toe dat het bij ons vanzelf gaat", memoreerde Moraal na afloop. „Maar ook wij hebben het elke wedstrijd weer moeilijk. Maar ja, als je wint dan gaat het al tijd goed". KROMMENIE Spartaan-atlete Annet van Veldhuizen heeft het af gelopen weekeinde tijdens de Ne derlandse atletiekkampioenschap- pen voor A-junioren toegeslagen door op de 3000 meter een zilveren medaille te winnen. Van de regio atleten was verder Jeroen Sunter (AV Holland) succesvol. De 17-jari- ge Leiderdorper slaagde er in om zowel op de 100 als op de 200 meter een bronzen medaille te veroveren „Ik ging weg voor een medaille. En als je dat dan lukt geeft dat je veel voldoening" aldus een geluk kige Annet van Veldhuizen, die gisteren in Krommenie het zilver voor zich opeiste op de 3000 meter die zij in 10.11,09 aflegde. Van Veldhuizen, die zich vooral dit voorjaar sterk ontwikkeld heeft, kreeg het zilver echter niet in de schoot geworpen. „Na 2 kilometer lag ik nog vierde. Mijn coach zag dat de meisjes die voor mij liepen er door zaten. Ik kon mijn tempo handhaven waardoor ik nog kon doorstoten naar de tweede plaats". Na afloop liep de Noordwijker- houdse er nóg vrolijker bij omdat zij door dit resultaat een invitatie kreeg voor een jeugdinterland in Spanje. Ook Jeroen Sunter kon tevreden terug kijken naar zijn eerste kam pioenschappen bij de A-junioren. Doordat hij vorig jaar bij de B-jon- gens één van de sterkste was leefde Sunter met een zekere spanning naar deze kampioenschappen toe. Alhoewel door een stevige tegen- bries de tijden tegen vielen kwam Sunter met twee plakken uit de strijd tevoorschijn. Op de 100 me ter werd hij derde in 11,44 terwijl hij ook op de dubbele sprint even eens brons veroverde met een tijd van 22,53. „Ik wist dat ik op de 200 meter een plak kon pakken want dat beschouw ik als mijn beste af- DEN HAAG De cricketers van Ajax hebben gisteren tegen de gradatiekandidaat Quick Haag 3 hun positie in de middenmoot van de ranglijst weten te handha ven. Voor het eerst dit seizoen wonnen de Leidenaars de toss en aanvoerder Frits de Jongh liet zijn ploeg als eerste batten. Een goede keuze, gezien het natte veld. Ajax opende mede dankzij De Jongh sterk, en met Haighton (16), Jacobs (34) en Van Driel (19) werd voor een tussenstand van 123 voor 4 gezorgd. De volgende Ajacieden faalden echter volle dig, met als resultaat 154 overs, 132 all-out. De batsmen van Quic haag hadden vervolgens weinig in te brengen tegen het sterke bowlen van met name Jacobs, 5 voor 13 en De Jongh, 3 voor 16, die de Hagenaars niet verder lie ten komen dan 64 all-out. stand. De medaille op de 100 meter vind ik een meevaller. Ondanks de matige tijden kan ik dus wel tevre den zijn". Een andere Holland atleet, Wilmar Kortleever, leverde op de kille' atletiekbaan in Krommenie ook een uitstekende prestatie. De 16-jarige Leidenaar. die pas een jaar met atletiek bezig is. veroverde een zesde plaats in de 200 meter fi nale met een tijd van 23,19, na in de serie al tot 22.96 te zijn gekomen. Op de 100 meter sneuvelde Kort leever tijdens de series met een tijd van 11,66. Eric Bakker (Sp) eindigde als zesde op de 3000 meter in een tijd van 8.59,58. Hiermee bleef hij Bata ven-atleet Said Kaamouch nipt voor (9.00,57). Ellen Silverentand (Bat) plaatste zich met een tijd van 14,94 voor de finale van de 100 me ter horden. In de finale reikte ze tot een zesde plaats in 15,06. Jolanda van Rooyen (Hol) haalde bij het verspringen een zevende plaats met een sprong van 5.07, ter wijl clubbgennoot Onno van Heyningen bij het polshoogsprin gen 3.90 wist te bereiken. Tijdens zijn eerste wedstrijd als veteraan is Dirk Maassen van den Brink(Hol) er net niet in ge slaagd om op het erepiodium te recht te komen. Tijdens de Europe se Kampioenschappen voor vete ranen beeindigde de Leidse snel wandelaar de 5 kilometer als vierde in 23.09. Van den Brink kwam tij dens zijn race enkele malen in aan raking met officials die hem waar schuwingen gaven voor lopen met gebogen kniéen en voor zweven. Hierdoor moest de Leidse hovenier behoudener gaan lopen omdat an ders diskwalificatie zou volgen. Rien Lunshof (Hol) legde de 400 meter af in 53,91. Femmy Jansen (Bat) werd bij het kogelstoten ze vende met een worp van 9.48 meter terwijl ze met een tijd van 66,27 een achtste plaats behaalde op de 400 meter. Bij de Veteranen 2 belandde good-old Willem Ravensbergen op een eervolle vierde plaats op de 10 kilometer die hij aflegde in 35 mi nuten en 23 seconden. De C-en D juniorenploegen van De Spartaan zijn als winnaar geëindigd tijdens de districtsfinale van de competitie. Door deze pres taties plaatsten de beide ploegen zich voor de landelijke finales die in september in Lisse gehouden zullen worden. De meest opmerke lijke prestatie kwam op naam van Stefan Molenaar die 6.45 meter ver sprong.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23