EW3 Oosting niet kapot spel Wilander van Eddy Lawson gokt en verliest Visser winnaar toernooi Dekker Toernooi in Alphen levert verrassendt winnaar op Wimbledon afgelopen voor Brabander Gardner witmaar van koningsnummer TT Assen Dubbele zege voor Strijbos PAGINA 22 MAANDAG 27 JUNI 193a. Familie Liefbroer afgetroefd WARMOND Marco Visser heeft gisteren het tennistoernooi bij Dekker gewonnen. De familie Liefbroer werd twee maal afge troefd door de speler van OLTC. In de halve finale versloeg de nummer twee van de rangschikking Rogier Liefbroer met 6-1, 5- 7,6-1. Broer Frank dwong Visser in de eindstrijd ook tot een der de set. De in het oranje gehulde Visser kon de winst echter niet ontgaan en schreef het evenement met 3-6, 6-3, 6-3 op zijn naam. De poule van het vrouwenenkel B kreeg toch nog een echte finale. Ir ma van Seeters en Natalie van Lint wonnen beiden twee partijen en streden gisteren om de hoofdprijs. De eerste set was Van Seeters goed op dreef, maar ging bij een 3-1 voor sprong in de tweede spelreeks iets verkrampter spelen. De tennisster van Nieuw-Vennep kwam goed te rug en uiteindelijk moest een tie break de beslissing vellen. Van Seeters bleek de zenuwen het bes te in bedwang te hebben (6-3, 7-6). "Het is voor mij heel erg moeilijk spelen tegen iemand als Natalie. Zij vertraagt heel erg en dan moet ik vaart maken, maar met dat aan- ALPHEN AAN DEN RIJN - Niet de gedoodverfde winnaar Martijn Krans, maar de ongeplaatste Kees Jan Schuilenburg is gisteren ver rassend eerste in het B-toernooi van de open Alphense tenniskam pioenschappen geworden. Bij de vrouwen bleef een surprise uit om dat Bionda Zonderop in haar finale tegen de favoriete Tine Langeveld een voorsprong niet kon vasthou den. Krans, die de eindstrijd bereikte door een moeizame zege (6-2,4-6, 6- 3) op de amper van een polsblessu re herstelde Charles Asselbergs, was in Alphen door persoonlijke omstandigheden niet op dreef. De winnaar van Lisse werd door de wèl goed spelende Schuilenburg, die in de halve finales Maarten Vee- ger eenvoudig (6-1, 6-1) aan de kant zette, dan ook verslagen. Na een spannende strijd pakte de speler van De Munnik zijn eerste toer- nooi-overwinning met 6-3, 7-5. Tine Langeveld, die zich plaatste ten koste van Marguerite Patiwael (6-4, 6-3), en Bionda Zonderop, af getekend winnares tegen Wil den Hollander (6-2, 6-1), zorgden voor een boeiende vrouwenfinale. De als tweede geplaatste Zonderop nam een 6-4, 4-6, 4-1 voorsprong, maar bleek niet opgewassen tegen de vertragingstactiek van Lange veld. Die trok de laatste set alsnog met 4-6 naar zich toe. Richard Oskam en Mark Nagel- kerken toonden in de finale van het mannendubbel meer aanvalslust dan Martijn Krans en Robert Jan van Splunter. Dat leverde het Alp hense koppel in een spannende en goede partij de winst op: 6-2, 4-6, 6- 4. Het vrouwendubbel werd een prooi voor Ingrid Chaudron en Ti ne Langeveld, die in een marathon partij de zusjes Margo en Irma van den Oudenrijn in drie sets uitscha kelden: 6-7, 6-4, 6-2. Tine Lange veld miste in het gemengd dubbel spel met Robert Jan van Splunter haar derde zege omdat er aan het einde van een vermoeiende tennis- dag geen puf meer opgebracht kon worden voor een partij van norma le lengte. Bionda Zonderop en Kees Jan Kranz hadden aan één setwinst genoeg voor de zege: 6-7. Onno Guinau zegevierde vol gens verwachting in het C-toer- nooi. Hij versloeg John van Over loop met twee keer 6-4. Cindy Berkhout maakte haar plaatsing bij de vrouwen waar door Nathalie van der Voort te kloppen: 6-3, 2-6, 6-1. Het mannendubbel viel in han den van Giovanni Sekeris en John van Overloop, die met 6-4 en 6-2 van Ignace Ponsioen en Symen Moerman wonnen. Bart Krans en Petra Velzel werden door een 3-6, 7-5, 7-5 zege op Saskia Paauw en Bob van Overloop eerste in het ge mengd dubbel. De twaalfjarige Marieke Bethlehem van Nieuwe Sloot won het D-toernooi van de vrouwen door Cinthia Hoogendoorn in twee sets te kloppen: 6-3, 6-4. Remo Bouwman won de mannenfinale met 5-7, 6-2 en 6-2 van Marcel Ver hoef. Bij de dertig-plussers werd de eindstrijd tussen Andre Pont en Jan Bekkering bij 1-6 en 7-5 ge staakt omdat Bekkering vond dat zijn opponent teveel bijval van het publiek kreeg. Hij feliciteerde zijn tegenstander en liep weg. WIM VAN WANROOY vallende spel maak je ook meer fouten". De speelster van De Me- renwijk ziet dit succes echter niet als een waardevolle test voor de districtskampioenschappen van komende week. "Deze poule was met twee C-speelsters eigenlijk een beetje zwak. Ik ben wel blij met de ze overwinning, maar mijn zelfver trouwen is hierdoor niet echt ge groeid". Gebrek aan zelfvertouwen speel de Van Seeters dit seizoen al eerder parten. "In de competitie was ik weer terug bij De Merenwijk na enkele seizoenen bij De Munnik, red.) en ik had wel het idee dat ik het moest waarmaken. Door die spanning ging het in het begin niet echt goed. Alleen de laatste wed strijd liep het pas lekker. Dan durf ik ook mijn back-hand meer door te slaan, want als het gelijk opgaat, vind ik dat vaak te eng". Aan een voorspelling over de strijd om de districtstitels waagt Van Seeters zich niet. "In de B2-categorie be hoor ik nu wel zo'n beetje bij de Leidse top, maar ik speel zo wissel vallig dat ik vooraf nooit kan zeg gen of het gaat lukken". De finale van het mannenenkel C ging volgens planning tussen Maarten Kallenberg en Pieter van Meel. Niet verwacht was dat Kal lenberg zou winnen. De Unicum- LONDEN (GPD) Menno Oosting was zaterdagmiddag een te vreden mens. Eigenlijk zat alles mee op Wimbledon: hij hoefde niet op dat "enge" centre-court te spelen, gaf de nummer twee van de wereld Mats Wilander prima partij op baan 14 en hij kon toch nog net de tweede helft van de EK-voetbalfinale bekijken. "Ja, mijn eerste Wimbledon is me meegevallen", blikte de Bra bander terug na de Nederlandse euforie. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Oosting veel plezier zou be leven aan het duel met de Zweedse wereldtopper. Een kwartier voor het Oranje-feest in München nog moest beginnen, had de Nederlan der de eerste set (6-1) al ingeleverd. Oosting kwam daarna weer dik achter (5-2), maar herstelde zich goed. "Ik had eerst het idee dat ik zo veel mogelijk naar voren moest komen", verklaarde Oosting zijn zelfmoordtactiek in de beginfase. Marco Visser schreef gisteren het toernooi bij Dekker op zijn t speler van OLTC won in de finale van Frank Liefbroer. "Later ben ik bewust terin gebleven, rallies gespeeld ach- dat ging veel beter. Hij viel toen ook helemaal niet meer aan. Ik ben in elk geval blij dat het nog een ech te wedstrijd is geworden". Hoewel ook de tweede en derde set met 6-4 verloren gingen, had Oosting "best zelfvertrouwen ge kregen" van zijn Wimbledon-de- buut. "Het is jammer dat ik van daag mede door de harde wind in het begin slecht geserveerd heb. anders had ik er misschien nog meer uit kunnen halen. Ik was niet ondersteboven van Wilander, gras is duidelijk zijn slechtste opper vlak. Ik ben er nu wel achter d$t ik mer was totaal niet onder de in druk van de reputatie van Van Meel en haalde de winst met twee maal 6-3 binnen. De wedstrijdlei ding had het wat de plaatsing in het vrouwenenkel C betrof helemaal bij het rechte eind. Marieke Halen beek won in de finale van Mirjam Siemerink met 7-5 en 6-4. Ronald Blommendaal eiste te gen Wim Heeremans de eerste plaats van het mannenenkel vete ranen voor zich op. "Het was geen bijzonder goede wedstrijd, maar mijn taktiek werkte wel". Blom mendaal slaagde er in zijn tegen stander onder druk te zetten door de ballen diep op diens back-hand te slaan. Heeremans had daar geen afdoende antwoord op en ging met twee maal 6-4 ten onder. In het mannendubbel nam Heeremans met partner De Boer revanche door het duo Blommendaal/Dek- ker in drie sets terug te wijzen: 7-6, 4-6, 6-4. JETSKE GOUDSMIT Lausanne trekt kandidatuur in LAUSANNE (DPA) - Lausanne neemt zijn kandidatuur voor de or ganisatie van de Olympische Win terspelen van 1994 terug. De bur gers van de Zwitserse stad hebben zich zondag in een referendum te gen de financiële gevolgen van het houden van de Spelen uitgespro ken. De burgemeester van Lausanne, Paul-René Martin, zei gisteren na ASSEN (GPD) Eddy Lawson kon zich zaterdag wel voor z'n hoofd slaan. Door een verkeerde bandenkeus moest hij een zeker lijkende overwinning van de 500-cc op de Asser TT laten schieten. De Amerikaan - royaal leider in de strijd om het wereldkampioenschap - eindigde als tweede, ach ter regerend wereldkampioen Wayne Gardner. En dat ter wijl Lawson vanaf de start de kop had genomen en steeds verder uitliep. Maar halfweg koers stokte het plotseling bij de Yamaha-coureur en kon Gardner aanklampen. In de twaalfde ronde pakte de Australiër - hoorbaar populairder bij het publiek dan Lawson - de leiding en liep vervolgens steeds verder weg. Gardner won met 11 seconden voor sprong op Lawson het koningsnummer. Lawson: "Ik was nog blij dat ik de finish haalde. De bandenkeus heb ik zelf gedaan, dus het is volledig mijn eigen schuld. Nooit eerder heb ik problemen met banden ge had". De Amerikaan koos voor banden van zacht rubbermateriaal en gok te een beetje op enkele regendrup pels. Toen de baan droog bleef, sle ten de zachte banden bijzonder snel waardoor met name het ach terwiel begon te stuiteren. "Stom, maar nogmaals, m'n eigen schuld", aldus Lawson die vrijwel onaan tastbaar aan de leiding om het WK blijft. Voor Gardner was de winst in Assen de eerste zege van dit sei zoen en de elfde in z'n race-carriè re. Ook in 1983 werd de Hondarij- der op de Drentse hei eerste. "Ik heb dit seizoen veel pech gehad. Daarom ben ik blij met deze over winning en dat het in Assen ge beurt is helemaal mooi omdat je daar heerlijk publiek hebt". Achterstand Kans op prolongatie van de we reldtitel geeft Gardner zich niet. Daarvoor is de achterstand op Lawson - 37 punten - te groot. "Ed dy heeft nog geen pech gehad dit seizoen en is nog niet één keer ge vallen en ik wel. Dus het zal moei lijk zijn om hem nog te pakken. Maar eigenlijk richt ik me nu al op volgend seizoen, dan wil ik weer wereldkampioen worden". Valse kaartjes ASSEN (GPD) Ondanks de sombere voorspellingen heb ben de Asser TT-races zaterdag toch ruim 100.000 bezoekers ge trokken. De organisatoren van de TT werden zaterdag met tientallen valse toegangskaar ten geconfronteerd. De verko pers van de biljetten werden in de kraag gepakt en aan de poli tie overgedragen. Tijdens de TT deden zich geen ernstige ongelukken voor. Het stunten met motoren door publiek van de TT eiste wel een dode. Een 33-jarige Duitser was vrijdagavond volgens de politie met een andere Duitser, onder aanmoedigingen van veel pu bliek, bezig met gevaarlijk stuntwerk. De Fransman Christian Sarron stond zaterdagmiddag op pole-po- sition met de snelste trainingstijd op een Blonde-Yamaha. Hij eindig de als derde met bijna 20 seconden achterstand op Gardner. "Ik ben er zeer tevreden mee", aldus Sarron. De Fransman had een slechte start en kwam als tiende door, maar schoof allengs hogerop. Kevin Schwantz werd na de trai ning van donderdag diezelfde avond onder volledige verdoving aan een blessure aan de voet geope reerd. maar dat verhinderde hem niet zaterdag als achtste te eindi gen. De periode dat Nederlanders zich in de 500 cc enigszins konden manifesteren is voorlopig voorbij. Kees van der Endt op Honda was beste Nederlander op de één na laatste plaats; hij werd 22e. Hij was tevens de enige landgenoot die de race beeïndigde, nadat Maarten Duyzers in de veertiende ronde ook al in kansloze positie uitviel. Zijspan Bernard Schnieders, de bakke nist van Egbert Streuer, ging na de tweede plaats in de 58ste Dutch TT door de bocht. "Als je het nuchter bekijkt, zit de wereldtitel er dit sei zoen voor ons niet meer in. Of wij moeten de resterende races net zo veel geluk hebben als wij tot dus ver pech hebbek gehad", gaf hij toe. "Hoewel opgeven volledig te gen mijn principes is. Wij zullen dat dan ook nog zeker niet doen". Dat zou ook bijzonder onverstan dig zijn, want in geen andere tak van sport zit het (mechanische) pechduiveltje in een kleiner hoekje dan in de motorsport. Met de Grote Prijzen van België, Frankrijk, Engeland, Zweden en Tsjechoslowakije nog op de rol, kunnen Streuer en Schnieders mo menteel niet veel anders doen dan speculeren op onfortuin bij de con currentie - lees: Rolf Biland/Kurt Waltisperg. Tot dusver vertoonde de driewieler van de Zwitsers- /Zweedse combinatie dit seizoen alle gelijkenis met een stralend zonnetje. Vier keer stuurde Biland zijn brullende bolide dit racejaar voor een Grand Prix naar de start. En evenzovele malen beklom hij een uur later de hoogste trede van het ereschavot. In Assen bereikte de onverzadig bare slokop, die slechts de krui- De Australiër Wayne Gardner in Assen op weg naar zijn overwinning in de halve-literklasse. mels aan de anderen laat, een nieu we mijlpaal in zijn carrière. De vier voudige wereldkampioen (1978, 1979, 1981, 1983) won er zaterdag zijn vijftigste Grand Prix. Een im ponerend aantal, waarmee hij is opgerukt naar de vijfde plaats op de ranglijst aller tijden, vlak achter de al geruime tijd met pensioen zijnde Brit Phil Read, die op 52 overwinningen is blijven steken. De bij een auto-ongeluk om het le ven gekomen Engelsman Mike Hailwood (76), de gestopte Span jaard Angel Nieto en de legendari sche Italiaan Giacomo Agostini (122) zijn voor de 37-jarige Helveet niet meer te achterhalen. Ommekeer In Assen had voor Streuer en Schnieders, die in eerder in West- duitsland en Oostenrijk met nogal wat mechanische problemen had den geworsteld, de ommekeer moeten komen. Heel even leek het er ook op dat dat zou gebeuren. De plaatselijke favorieten gingen als een raket van start en stoven na de eerste ronde ook op kop van de meute langs de hoofdtribune. Maar de vreugde was van korte duur. Vlotjes stelden Biland en Waltis perg orde op zaken, al kwamen Streuer en Schnieders ook na de vierde omloop nog eens aan de lei ding door. "Maar toen kregen wij rempro- blemen", zuchtte Streuer. "Als dat niet gebeurd was, was het écht spannend geworden" had Schnie ders moeite de domper te verwer ken. Want de tweede plaats, hoe aardig misschien ook voor de bui tenstaander, werd door het Drent se duo terecht als een tegenvaller beschouwd. Schnieders: "Ik had er echt op gerekend dat wij in Assen zouden winnen. Ik baal er van dat het niet gelukt is". En Streuer: "Ik was met die tweede plaats tevreden geweest als er niet méér in had gezeten. Maar nu ben ik er allesbehalve blij mee. Vooraf gaf ik ons minstens vijftig procent kans or Ellende De hamvraag luidde zaterdag middag natuurlijk: waarom kreeg juist de driewieler van Streuer en Schnieders ellende met de rem? Terwijl anderen, die gebruik maak ten van hetzelfde type rem, pro bleemloos de finish bereikten. Is hier misschien sprake van een con structiefout? Of heeft Streuer zich te zeer geforceerd in zijn poging Bi land voor te blijven? "Met forceren heeft het niets te maken", stelde de stuurman vast. "Dat kun je aan de rondetijden wel zien. Het ging niet extreem snel." - Was het niet gevaarlijk om ver der te rijden? Streuer: "Dat viel wel mee. Maar omdat onze remmen slecht waren, durfde ik toch niet het risico te ne men vlak achter Biland te gaan zit ten. Daarom heb ik een gat laten vallen". Schnieders, aanvullend: "Stel je voor dat je hem geramd had..." Tevreden Hoewel hij de snelste trainings tijd achter zijn naam had staan, toonde Hans Spaan zich "zeer te vreden" met de derde plaats in de 125 cc op het circuit van Assen. De coureur uit Castricum nam die po sitie gedurende vrijwel de gehele race in. De Spaanse winnaar Jorge Martinez, die eerder ook al de 80 cc op zijn naam had geschreven, en de Italiaan Ezio Gianola bleven onbe reikbaar voor de Noordhollander. Met minimale middelen heeft Bert Smit (31) uit Stadskanaal uit stekend gepresteerd tijdens de Speedweek. Dinsdag won hij de 80 cc race meetellend voor het Euro pees kampioenschap, zaterdag pakte Smit in dezelfde literklasse de derde plaats in de strijd om de wereldtitel. En dat was duidelijk meer dan waar de rossige coureur op had gerekend. Temeer omdat hij vanaf de vijfde ronde met een kapotte koppeling had rondge- koerst. Juan Garriga zegevierde in de 250 cc. De Spanjaard profiteerde van de val van de beide koplopers (Sito Pons en Dominique Sarron) in de laatste bocht. KILLINCHY (Reuter) - Dave Strij bos heeft op het circuit van Killin- chy de Grand Prix van Noordier- land in de 125 cc klasse gewonnen. De coureur uit Oss, die in beide manches als eerste over de finish kwam, verstevigde daarmee zijn leidende positie in de strijd om het wereldkampioenschap. Hij heeft een voorsprong van 29 punten op zijn voornaamste tegenstander, de Fransman Jean-Marie Bayle, die zaterdag tweemaal tweede werd. In de strijd om het kampioen schap is de Nederlander Pedro Tragter derde, op ruime achter stand van Strijbos en Bayle. de stemming dat de kandidatuur wordt ingetrokken. Van de uitge brachte stemmen sprak 62,3 pro cent zich tegen de organisatie van de Winterspelen uit. In Lausanne werd een referendum gehouden, omdat 18.000 tegenstanders hun handtekening hadden gezet. Voor het houden van een referendum waren maar 5000 handtekeningen nodig. me meer op snelle banen moet toe leggen. Je zetje ook veel makkelij ker over een verloren punt heen. Als je een set verliest, niets aan de hand, met een goede service win je1 gewoon de volgende". Koel Mede omdat de opslag van Oos-| ting ondanks negen aces tegen Wi lander onder de maat bleef, was hem het succes van Schapers in zijn duel met Lendl niet vergund. De koele Scandinaviër, met Becker en Mecir de enige die nog geen set heeft verspeeld, staat nu de eerste serieuze test te wachten. Wilander treft de Joegoslavische krachtpat ser Slobodan Zivojinovic, de man die volgens de Zweed zelf "harderi en beter serveert dan Becker". i De Westduitse ex-Wimbledon- kampioen neemt het vandaag op tegen de verraderlijke Paul Anna- cone, één van de drie Amerikanenj die ondanks het afhaken van John McEnroe nog in de strijd zijn. Hij is in het gezelschap van Tim Mayotte' en Jimmy Connors. Laatstgenoem de bleef zaterdag wankelend over eind tegen zijn landgenoot Derrick, Rostagno (7-5, 4-6, 4-6, 6-2, 7-5) en. voegde zo weer een memorabel hoofdstuk toe aan zijn immer boei ende Wimbledon-avonturen. Het gevecht tegen de tijd mag de j 35-jarige Connors dan steeds meer moeite kosten ("op een dag word ik j wakker en weet ik dat het gebeurd is"), hij weet zijn pensioen knap te rekken. Connors speelde zaterdag, zijn tiende vijfsetter in Londen - op dezelfde baan 1 waar hij vorig jaar zo onwaarschijnlijk ontsnapte te gen de Zweed Pernfors - en voor de achtste keer zegevierde hij. "Wie Connors niet waardeert, j houdt niet van tennis", stelde ver liezer Rostagno lyrisch vast. "Ten nis is een kunst en Connors eer tiest". De veteraan zelf reageerde op de hem bekende wijze: "Ik nog niet klaar om naar huis te De paring bij de mannen ziet e nu als volgt uit: Lendl-Woodforde; Mayotte-Leconte; Cash-Olkhovs- ki; Annacone-Becker; Connors-; Kühnen; Youl-Edberg; Masur-Me- cir en Zivojinovic-Wilander. Bij de dames is het programma: Graf-M.J Fernandez; Minter-Para- dis; Shriver-K. Maleeva; Garrison- Sabatini; Sukova-Potter; Adams- j Evert; Zvereva-Fairbank en Savts- -jenko-Navratilova. Tanis getipt als troonopvolger LEIDEN De districtskampioen schappen tennis zijn afgelopen weekeinde op het park van Uni cum begonnen. Het grootste ge deelte wordt daar gespeeld. De kampioenschappen voor vetera nen worden bij Dekker gehouden. Veel spelers en speelsters hebben zich aangemeld voor de strijd om de districtstitels. Grote afwezige i Michael van den Berg, die zich dit hele seizoen richt op A-toernooien en'zijn titel dus niet verdedigt. Als troonopvolger in het mannenenkel BI wordt Freek Tanis getipt. Mar tijn Krans, winnaar van het ev« ment bij De Munnik en verliezend finalist bij TEAN, is als vierde f plaatst. Jan-Willem Lugthart Marcel Vink gaan hem voor in rangschikking. PLAATSINGSLIJST MEB 1: 1: Freek Tanis, 2: Jan- Willem Lugthart, 3: Marcel Vink, 4: Martijn Krans; MEB 2: 1: Kees-Jan Schuilenburg, 2: Robert van Splunter, 3: Henk Janssen. 4: Ro gier Liefbroer; VEB 1: 1: Bionda Zonderop, 2:« Marcelien Spaan; VEB 2: 1: Janine Jünger, 2: Mar- querite Patiwael, 3: Natalie van Lint, 4: Irma van Seeters; MDB: 1: Van Trigt/Vink, 2: Damen/Lugt- hart; GDB: 1: Spaan/Nuyts, 2: Van Seeters/Van der Capellen; MEC 1: 1: Martijn Royen, Maarten Kallenberg, 3: Patrick Kieboom, 4: Erik Bolten; MEC R. Zevenhoven, 2: M. van Doorn, 3: V. Zomer, 4: J.P. Hartwijk; VEC 1: 1: Natalie van der Voort, 2: Mirjam Siemerink, 3: Cindy Berkhout, 4: Aukje Baayens; VEC 2: 1: L. van Laarhovenm, 2: A. Bonnet, 3: Y. Hoogeveen, 4: L. Staal; MDC: 1: Kallenberg/Royen, 2: Van der Ca- pellen/Van Duyn, 3: Krans/Van Pa ridon, 4: Lammens/Bader; VDC: 1: Baayens/Siemerink, 2: Bonnet- /Van der Knaap; GDC: 1: Paauw- /Sekeris, 2: Van Riet/Van Duyn; MED: 1: M. de Lijster, 2: R. Bouwman, 3: W. Jacobs, 4: E. Bouw; VED: 1: M. van der Bent, 2: F. Velzel. 3: N. Faas, 4: S. Faas; MDD: 1: Bouwman/Jacobs, 2: Bouw/Moussavi, 3: De Rooy/Spoel- der, 4: Van Leeuwen/Van der Neut; VDD: 1: Faas/Faas, 2: Wallaart/Van der Willige; GDD: 1: Batelaan- /Bergsma, 2: Van der Willige/Hart- wijk.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 22