spooRrrv 'Eindelijk is er een last van ons afgevallen Beste tennis van Schapers FT" brengt Lendl in problemen Van Hanegem, Rijsbergen en Jongbloed over Oranje van toen en nu De Jel uitgesloten van tennistoernooi Krans maakt geen fout ZATERDAG 25 JUNI 1988 PAGINA 17 SCOREBORD DEN HAAG (GPD) - Willem van Hanegem is nog niets veranderd. Tijdens zijn turbulente voetbal loopbaan werd De Kromme al .door pers en publiek op handen gedragen en door scheidsrech ters en officials gevreesd voor z'n eigenzinnige optreden, zowel op het veld als daarbuiten. Anno 1988, inmiddels 44 jaar oud, houdt de assistent-trainer van FC Utrecht er nog immer een uit gesproken mening op na, die' doorgaans sterk afwijkt van het landelijk gemiddelde. Ook van het EK in Westduitsland denkt de voormalige nummer 10 af en toe het zijne. Zo prefereerde Van Hanegem bijvoorbeeld Rusland boven Ita lië als tegenstander van Oranje in de finale, terwijl de ganse natie (inclusief de spelers) liever tegen de jeugdige ploeg van trainer Azeglio Vicini had gespeeld. „Ik vind," poneert de oud-Feyenoor- der als altijd onomwonden, ,,al die ophef over de zogenaamde open en aanvallende speelwijze van de Italianen sterk overdre ven. In die vier wedstrijden is die positieve spelopvatting me nau welijks opgevallen. Vaak speel den ze slechts met anderhalve spits, met veel mensen achter de bal en dan maar hopen op een be vlieging van Vialli". „Kijk, die Baresi mag dan een paar keer per wedstrijd voor zijn verdediging opereren, maar een opkomende libero zegt verder weinig over de offensieve bedoe lingen van een team. Ruud Gullit heeft met AC Milan weliswaar een meer aanvallend systeem ge ïntroduceerd, maar het zal nog wel even duren voordat het Itali aanse elftal op ongeveer dezelfde manier te werk zal gaan". „Maar goed, Italië heeft niet aan dit EK deelgenomen om kampioen te worden. Op de WK in 1990 in eigen land moet het ge beuren en tegen die achtergrond gezien, hebben de spelers de af gelopen weken in Westduitsland uiteraard nuttige ervaringen op gedaan". Volgens Wim Rijsbergen (36), destijds in die memorabele WK- ploeg van 1974 de jongste van het stel, werden de Italianen woens dag verrast door het vroeg sto rende werk van de Russische aanvallers en middenvelders. „Ze kwamen een stuk offensie- ver voor de dag dan tegen Neder land, toen er nadrukkelijk op de counter werd gespeeld. Eens te meer is bewezen dat Rusland meerdere systemen op de mat kan leggen en dat is uiteraard een levensgevaarlijk wapen. De Italianen stonden voortdurend onder druk en konden in feite geen kant op. Die wedstrijd moet de Russen ontzettend veel kracht hebben gekost en aange zien ze één dag minder dan Ne derland de tijd hebben om voor de finale te herstellen, zijn wij misschien licht in het voordeel. Spelen ze vandaag echter even goed als tegen Italië dan zie ik het voor ons somber in". Zonnig Ook Jan Jongbloed (48), de on orthodoxe doelman van het roemruchte Oranje van weleer, roemt de Russen. „Conditioneel zijn ze niet stuk te krijgen, wisse len moeiteloos kort spel af met lang, hebben techniek en snel heid, kortom, een sterk en veel zijdig collectief, waarop het Ne derlands elftal zich wel eens stuk zou kunnen lopen. Ik vind overi gens dat Rusland door de ken ners ën door de liefhebbers tot dusver zwaar is onderschat. Ze spelen clean, modern voetbal, ei genlijk net als het huidige Neder lands elftal, maar krijgen daar voor vooralsnog te weinig waar dering. Ik denk dat de neutrale toeschouwer nog het meest ge niet van het Britse voetbal. En zeg nou zelf, voor hetzelfde geld ren, doet dat pijn. Je verliest op zo'n moment mee met de jon gens". „Het voeren van de eendjes duurde echter korter dan de be doeling was, waardoor ik de wedstrijd toch nog, tegen wil en dank, rechtstreeks heb gezien. Het gekke was, dat ik bij die 0-1 achterstand geen moment aan uitschakeling heb gedacht. We speelden zó goed dat succes in de vorm van doelpunten gewoon niet kon uitblijven". Rijsbergen: „Die overwinning deed me toch wel wat, hoewel ik normaal vrij nuchter reageer. Ik hoop dat de spelers nu eindelijk af zijn van het gezeur over vroe ger. Ik kan me voorstellen dat ze de laatste weken doodziek zijn geworden van al die verhalen uit de oude doos". Afgekeurd i Jan Jongbloed in actie voor Oranje: ''Tegen die Russen hebben we nog hadden die Engelsen toch mini maal in de halve finale gezeten?" Het allesbelissende duel in München ziet Van Hanegem om één belangrijke reden tamelijk zonnig in. „We hebben na die ne derlaag in de eerste wedstrijd van het toernooi duidelijk nog iets recht te zetten tegen die ploeg. Als coach kun je uitste kend op dergelijke revanchege- voelens bij de spelers inspelen. Reken maar dat Michels in zijn bespreking voor de wedstrijd te gen Westduitsland ook de verlo ren finale van het WK in 1974 heeft aangehaald. Op die manipr kweekje net dat beetje extra mo tivatie, dat in dergelijke topduels van doorslaggevende betekenis kan zijn". „Ik houd het op een 3-1 over winning voor Nederland. Ik on derschat die Russen zeker niet. Ze kunnen inderdaad zowel druk uitoefenen als loeren op de counter, maar zolang bij ons ie dereen in beweging blijft en de tegenstander vastzet, zoals in de tweede helft tegen Westduits land, krijgt Rusland nooit de ge legenheid om het spel naar z'n hand te zetten". Eendjes De beladen wedstrijd tegen de Duitsers heeft Van Hanegem 'li ve' op de televisie aanschouwd, hoewel hij eerst van plan was sa men met zijn vriendin Marian de eendjes te gaan voeren. „Ik wilde het duel op video opnemen en pas later, en dan nog alleen bij een positief resultaat voor Ne derland, de band afdraaien. Diep in mijn hart was ik bang voor op nieuw een enorme kater. Ik voel me emotioneel sterk bij dit elftal betrokken en zeker als er dan van Westduitsland wordt verlo Jan Jongbloed zond meteen na de historische zege op de aartsri vaal spontaan een gelukstele gram naar het hotel van het Ne derlands elftal. „Ik heb de spe lers namens het elftal van 1974 bedankt voor hun geweldige prestatie. Ik voelde dat ik dat moest doen. Eindelijk hebben we met het verleden afgerekend, eindelijk is die last van ons afge vallen. Ik beken eerlijk dat ik met het zweet in mijn handen naar die wedstrijd heb gekeken. Het leek wel of ik zelf speelde, zó leefde ik mee." Een vergelijking tussen het Oranje van toen en nu valt wat Van Hanegem betreft in het voordeel uit van het keurkorps uit 1974. „Ik weet dat Michels het niet met me eens is. maar ik vind dat wij als team sterker waren. De ploeg was beter uitgebalan ceerd en bovendien hadden we meer individuele kwaliteit in huis. Ons middenveld bijvoor beeld (Jansen. Neeskc-ns en Van Hanegem, red.) zou in het huidi ge topvoetbal nog moeiteloos meekunnen. Het spelletje mag dan aanmerkelijk zijn veran derd. maar voetbal doe je niet al leen met je benen, als je begrijpt wat ik bedoel". Gullit „Met alle respect, maar Gullit is natuurlijk geen Cruijff of Maradona. Ruud kan de ploeg niet sturen en dragen. Hij is geen spelverdeler. Het publiek ziet hem wel als zodanig, maar dat is een verkeerd beeld van de voet baller Gullit. Met een type als Platini naast hem zou hij veel be ter tot z'n recht komen. Ruud wil, sterker nog, moet zélf acties maken om goed te kunnen func tioneren". Rijsbergen beaamt de woor den van Van Hanegem. „Gullit kan een elftal niet naar zijn hand zetten en speelt in feite puur op kracht. Ik kan aan hem merken dat hij in Italië een slopend sei zoen achter de rug heeft. Er is na tuurlijk ook het nodige met hem gebeurd. Bij PSV was Ruud nog 'slechts' een goede voetballer, maar bij AC Milan werd hij in eens gebombardeerd tot wereld ster. De grote vorm is er dan ook begrijpelijk niet, maar deson danks is Gullit door zijn sobere manier van spelen van grote waarde voor dit team". Jongbloed: „Of hij nu 5 of 100 miljoen waard is, Gullit stelt zich op als één van de elf en dat vind ik klasse. Hij is een echte en hele grote prof'. Van Hanegem tot slot. „Ik gun Rinus Michels het succes van harte. Hij is een goede, kleurrijke trainer, met veel humor en een vastomlijnde aanpak. Eigenlijk is hij in al die tijd nog voor geen cent veranderd. Of toch, ik las laatst ergens dat hij na de over winning op Westduitsland 14 jaar jonger was geworden. Eigen lijk geldt dat ook ccn beetje voor A rUu.: LONDEN (GPD) Urenlang bev telde Michiel Schapers vol overga ve en met uiterste precisie aan de grafsteen van Ivan Lendl. Wimble- dons baan 2, nog steeds bekend als de 'graveyard', omdat tal van kam pioenen daar onder de zoden wer den gestopt, leek zijn reputatie gis teren andermaal te bevestigen. Ge lijk een 'zombie' kwam de wereld kampioen echter net op tijd weer volledig tot leven. Schapers in ver warring achterlatend. Achteraf zal de Rotterdammer er allesbehalve rouwig om zijn ge weest dat hem geen centre-court- debuut werd gegund tegen de Tsje chische veelvraat. In de intieme ambiance rond de beruchte en hobbelige piste, waar regelmatig pollen vanaf werden geplukt, groeide de Nederlandse reus tot grote hoogte. Connors, McEnroe. Nastase, Edberg. het is maar een kleine greep uit het lijstje toppers dat op court nummer 2 sneuvelde en hoewel Schapers er geen aan dacht aan schonk, scheelde het ALPHEN AAN DEN RIJN - Mar tijn Krans heeft gisteravond in het B-toernooi van de open Alphense kampioenschappen geen fout ge maakt. De favoriet voor de eindze ge plaatste zich voor de halve finale door Alphenaar Mark Nagelkerken gedecideerd met 6-1 en 6-3 te klop pen. Ook Kees Jan Schuilenburg kwam bij de laatste vier door Onno Guinau van zich af te schudden (6- 4,6-1) en een walk-over tegen de ge blesseerde Eric Bakker. Maarten Veeger. die Marco Smit met 6-4 en 6-3 terugwees, bereikte de laatste acht van het mannenen- kelspel. Halve finalist Charles As- selbergs blijkt zoveel hinder van een polsblessure te ondervinden dat zijn spelen de komende dagen nog onzeker is. In het mannendub- belspel liet de Alphenaar zich al vervangen door Ignace Ponsioen. Samen met Johan Vis was die niet opgewassen tegen het koppel Maarten Veeger/Coen van Bem- mel, dat zich met de cijfers 5-7, 6-4 en 6-0 bij de laatste vier schaarde. Ook het duo Mark Nagelkerken/Ri- chard Oskam bereikte de halve eindstrijd door Kees Jan Schuilen burg en Marco Smit in drie sets te verslaan: 6-2, 4-6. 6-2. Bij de vrouwen maakte Tine Langeveld haar kandidatuur voor de eindzege duidelijk door Cindy Berkhout met twee keer 6-0 af te serveren. Langeveld ging bij haar eerste optreden door naar de laatste acht. Dat deed ook Margue rite Patiwael, die Marie Louise Goedhart kansloos liet: 6-1, 6-3. Bionda Zonderop, de voornaamste rivaal van Langeveld, kwam door winst op Wil den Hollander al bij de laatste vier: 6-2, 6-1. In het gemengd dubbel bleef Wil den Hollander samen met Maarten Veeger wel in de strijd. Zij gunden Cindy Berkhout en Jeffrey Dum- pel geen game: twee keer 6-0 weinig of ook de naam van Lendl kon worden bijgezet (6-7, 7-6,6-4, 6- 7, 6-1). Hij schoot er weinig mee op, maar net als vorig jaar nam de Ne derlandse tennis-doe-het-zelver eervol afscheid in de derde ronde van The Championships. Het ver schil tussen de vier-setsnederlaag tegen Pat Cash en het bewon derenswaardige gevecht met Ivan*" Lendl was dat Schapers nu nog meer winstkansen had. „Maar daar stond ik geen moment bij stil, ik dacht niet aan winnen of verlie zen", hield 'Sjeepers' later de inter nationale pers voor. „Ik wilde ge woon mijn beste tennis spelen". De beloning bleef evenwel uit. waardoor Schapers na afloop op twee gedachten hinkte. Hij greep terug naar zijn sensationele vijf- setszege op Boris Becker, driejaar geleden tijdens de open Australi sche, en constateerde „toen niet half zo goed te hebben gespeeld als vandaag. Waarmee moet ik nu meer tevreden zijn, het resultaat of ln het C-toernooi ontmoeten John. van Overloop en Giovanni Sekeris elkaar in de halve finale. Van Overloop zette Richard Zeven hoven aan de kant (6-3, 6-0) en Se keris was sterker dan Marcel Ooms: 6-0, 6-3. Ook Ruud van der Voort, die Johan van de Berg de baas bleef (6-1. 6-3), telt nog mee. Bij de vrouwen klopte Nathalie - van der Voort, de nummer twee, Ingrid Chaudron met 6-4, 6-3. In het D-toernooi verdween de nummer één, Jan van Leeuwen, ongelukkig van het toneel. De Tean-speler moest drie partijen, waaronder twee singles, afwerken. In zijn tweede enkelspel gaf hij bij een voorsprong (6-4, 4-2) met een enkelblessure op, waardoor club genoot Marcel Verhoef onver wacht verder mocht. Bij de vrou wen viel de twaalfjarige Marieke Bethlehem (Nieuwe Sloot), vorige week winnares in Lisse. weer op met een zege op sterke Karin Dirk- se: 6-2, 6-3. WIM VAN WANROOY mijn tennisniveau?", vroeg hij zich af. Het Wimbledon-duel tussen bei de perfectionisten deed wat Scha pers betrof ook denken aan zijn ontmoeting met een andere we reldster, Yannick Noah, eerder dit jaar en eveneens in Melbourne. Schapers won toen in vier sets, onder andere door twee tie-breaks in zijn voordeel te beslissen. Giste ren deed hij tegen Lendl precies hetzelfde, waardoor zijn 'barrage balans' dit seizoen op 7-4 kwam. Een gevolg van het intensief bij spijkeren van zijn service, weet de pupil van coach Martin Simek, die tijdens de eerste spelreeks twee setpoints van Lendl ongedaan maakte en de tie-break alsnog met 9-7 won. De naar de Amerikaanse natio naliteit hunkerende Oosteurope aan bleek even uit zijn evenwicht gebracht en kwam in de tweede set meteen met 0-40 achter. Schapers verzuimde die kans voor open doel echter te benutten. „Een zeer be langrijk en misschien wel cruciaal moment", wist de verliezer, die vervolgens Lendl telkens een (psy chologische) voorsprong zag ne men, waarna hij op zijn beurt de tie-break simpel naar zich toetrok (7-2). Typerend voor het constante serveergeweld was dat de eerste doorbraak pas in de derde game van de derde set plaatsvond. Schapers verloor zijn opslag, brak onmiddellijk terug, maar le verde met hernieuwd service-ver lies meteen de set in. Zelfs de chau vinistische Nederlandse delegatie gaf daarna geen stuiver meer voor de kansen van de Rotterdammer, die echter van geen buigen wilde weten. Hij mocht dan iets verslap pen - Schapers sloeg al zijn acht dubbele fouten in de laatste twee sets - de kogels van de lange laat bloeier waren nog zuiver en hard genoeg om er wederom een tie break uit te slepen. Van 4-1 werd het 7-5, het gezicht van Lendl ver steende en het oproer klonk. Dat de 'grafdelver' zijn werk niet kon afmaken, het zorgvuldig uitge diepte gat zelfs binnen twintig mi nuten zag worden dichtgegooid (Lendl scoorde drie love-games en deed tweemaal Schapers' service beurt teniet), deed niets af aan zijn opmerkelijke prestatie. „Nee hoor, ik was niet moe, zowel fysiek als geestelijk kon ik het allemaal best aan", weersprak Schapers bij voor baat de vergelijking met de partij die de jonge Amerikaan André Agassi op Roland Garros speelde tegen Mats Wilander. „Ik serveerde gewoon wat minder en daarvan heeft hij goed gebruik gemaakt. Ooit hoop ik zo'n wedstrijd naar me toe te trekken". „Als ik zo speel, doet hij het ook", reageerde Lendl later la chend. „Elke partij hier is moeilijk voor me, dus wat dat betreft stelde deze me bepaald niet teleur. Dit is het beste wat ik op gras te bieden heb. Wanneer ik mezelf niet versla op mijn sendee, zal mijn tegenstan der heel sterk moeten tennissen". Het beste van Schapers was niet goed genoeg voor de wereldkam pioen, maar de zevende speler die Lendl op Wimbledon tot vijf sets dwong (na Fancutt. Stockton, Leach, Mayotte, Zivojinovic en Ca ne) onderstreepte wel de kwets baarheid van de zesvoudig Grand- Slamwinnaar. ATLETIEK AMSTERDAM 400 meter jongens: Aqan Rijnsburger (Holland) 51,9, Menno jansen (H) 52,0 800 meter mannen: Kees Haasnoot (Bataven) 1.54,0, Wybo Lelieveld (B) 1 56.4, Michel Ver- steegen (B) 1.56,8, Rob Gordijn (H) 1.58,2, Niek Klinkenberg (H) 1.58,5 SCHAKEN NK HILVERSUM Tiende ronde: Van der Wiel - Piket 1/2-1/2, Pie- terse - Brenninkmeijer 0-1, Bosboom - Vanheste 1 -0Cuijpers - Kuijf 1/2-1/2, Van der Sterren - Lig- terink afg. Douven - De Boer 1/2-1/2 Stand: 1 Douven 7 punten, 2. Van der Sterren 6 1/2 en 1 afg., 3. Van der Wiel 6 1/2, 4. Piket en Kuijf 6. 6. Brenninkmei|er 4 1/2,7. Pieterse, Bosboom, Cuij pers en De Boer 4. 11. Ligterink 3 1/2 en 1 afg., 12. Vanheste 3. WERELDBEKER BELFORD Short (GBr) - Ljuboievic (Joe) 1-0 (afgebroken partij achtste ronde) Stand na acht ronden: 1 Ehlvest 6.2. Kasparov 51/2,3. Karpov 5.4. Soko- lov. Spasski, Hübner 4 1/2,7. Ribli en Short 4. 9 Liubojevic. Joesoepov. Speelman, Andersson, Beljavski 3 1/2, 14 Timman, Hjarlarsson 3, 16 Nogueiras 2 1/2. TENNIS WIMBLEDON Mannen enkel, derde ronde: Becker (WDI) - Giammalva (VSt) 7-6 (7-4), 6-4,6- 4 Lendl (Tsj) - Schapers (Ned) 6-7 (7-9), 7-6 (7- 2). 6-4, 6-7 (5-7), 6-1Woodforde (Aus) - Nargiso GOLF - De Francaise Delphine Boursson heeft tijdens het golf- toernooi om het open Europees kampioenschap amateurs (vrou wen) in de Spaanse plaats Pedrena na drie ronden de leiding met een totaal van 214 slagen (70-73-71). Zij heeft twee slagen voorsprong op de Italiaanse Stephanie Croce en vijf slagen minder dan de Australische Edwina Kennedy. (Ita) 6-3,6-4,6-3, Olsjovski (Sov) - Pridham (Can) 3-6,6-3,6-4,6-4, Leconte (Fra) - Moir (Zaf) 3-6,6- 1, 7-6 (7-0), 6-1: Annacone (VSt) - Svensson (Zwe) 6-4, 6-2, 3-6, 6-4; Mayotte (VSt) Nystróm (Zwe) 6-4, 4-6, 6-2, 6-4; Cash (Aus) - Fitzgerald (Aus) 6-1,6-2, 6-4. Vrouwen enkel, derde ronde: Garrison (Vst) - Elizabeth Minter (Aus) 7-6,7-3; Anne Minter (Aus) - Mandlikova (Aus) 6-4,6-3; Paradis (Fra) Robin White (Vst) 6-4, 3-6, 9-7; Sukova (Tsj-6) - Inoue (Jap) 6-7, 6-3, 6-2; Graf (WDI) - Phelps (VSt) 6-3, 6-1Mary Joe Fernandez (VSt) - Kuczynska (Pol) 6-4, 6-1Potter (VSt) - Faull (Aus) 4-6, 6-3, 6-4. Gemengd dubbel, eerste ronde: Carter/Bak- kum (Aus/Ned) Kohlberg/Balestrat (VSt/Aus) 6- 4,6-4 Korita/Barg (VSt) - Schapers/Henricksson (Ned- /VSI) 6-4, 3-6, 6-3, Aldrich/Gregory (Zaf) - Den ton,Schultz (VSt'Ned) 6-4, 6-4. Mannen dubbel, tweede ronde: Dyke/Nijssen (Aus/Ned) - Olkovski/Volkov 7/6 (7-3), 6-7 (6-8), 7-6 (7-5), 6-4 Vrouwen dubbel, tweede ronde: Fairbank/G Fernandez (VST/PRi) - Driehuis/Mesker (Ned) 6-2, 6-3, Graf/Sabatini (WDI/Arg) - Witvoet Win ter (Ned/Aus) 7-6 (7-3), 4-6, 7-5 ZWEMMEN NK AMERSFOORT Mannen 4x100 m wissel slag: 1Zeeschuimers 13.55,20,2. Zeeschuimers II 3.56.04, 3. HPC 3 56.18. 4. Dolfijn 3.59.90. 5 ZPA 4.02.24. 6 Raket 4 04.09. 7 SGG 4 06.44. 8 AZPC 4 06.92. Vrouwen 4x100 m vrije slag m.o. 16: 1 Zees ter 4 04,84. 2. HPC 4 06,29, 3 Zeeschuimers 4.07.03, 4 AZPC 4.14.23, 5 De Rog 4 15.44. 6 Eemsrobben 4.15,80.7. Dinkel 4 16.41,8 Kemp vis 4.18,38 TURNEN - De Westduitse turn- kampioen Andreas Aguilar heeft tweeenhalve maand voor de Olym pische Spelen een ernstige blessu re opgelopen. Bij kwalificatiewed strijden in Lörrach moest hij de ringoefening onderbreken wegens een armkwetsuur. Bij een eerste onderzoek rees het vermoeden dat een bicepspees in de rechterarm is afgescheurd. WARMOND De wedstrijdcommissie van het tennis toernooi bij Dekker heeft gisteren besloten Ben de Jel te schorsen. De nummer één van het mannenenkel B bleek ook bij Thor RW aan een tennisevenement deel te nemen en dat is sinds enige tijd door de bond verbo den. „Ik heb me voor beide toernooien vlak voor de sluitingsdatum ingeschreven en ik had niet verwacht dat ik voor zou worden ingeloot", zo luidde het com mentaar van de Hagenaar. De partijen die De Jel reeds gespeeld had zijn ongeldig verklaard en dat betekent dat Marcel van Gaaien en Frank Liefbroer een herkan sing krijgen en morgen in de halve finale tegen elkaar uitkomen. Rogier Liefbroer en Waldo Jansen bestreden elkaar voor een plaats in de andere halve finale. Organisator Jansen leek na een zwakke start regelrecht op de eind zege af te stevenen. Bij een 5-1 voorsprong in de derde set liep het echter fout voor de speler van Leidse Hout. „Ik werd een beetje ongeduldig en Rogier liep overal op en sloeg alles terug", erkende Jansen na afloop. Liefbroer maakte de achterstand ongedaan en stoom de gelijk door naar de overwinning: 6-4, 1-6, 7-5. In het vrouwenenkel B leek Mirjam Siemerink zich enigszins te sparen in haar duel tegen Marieke Halen beek. Siemerink heeft last van een gekneusde vinger en lijkt de prioriteit te leggen bij het vrouwenenkel C. In elk geval won Halenbeek overtuigend met 6-2 en 6- 1. In de C-categorie kwamen de beide tennisters even eens in actie. Leontien van Laarhoven had weinig kans tegen Siemerink (3-6, 1-6). Halenbeek had beduidend meer moeite met routinier Doris Knott: 6-1, 3-6, 6-1. De eerste finalist van het mannenenkel Cl is reeds bekend. Lijstaanvoerder Pieter van Meel maakt tot dusverre de verwachting van de organisatie waar en versloeg Patrick Kieboom met 6-4 en 6-3. In het man nenenkel C2 weet Johan Draulans zich ook al verze kerd van een plaats in de eindstrijd. Draulans boekte een alleszeggende 6-0, 6-0 winst op Evert van Weeren. ZATERDAG 13.05-18.45 Ned 3 Studio Sport: NK wielrennen en motorsport (TT van As sen) en een voorbeschouwing en de fina le van het EK voetbal tussen Nederland en de Sovjetunie. 13.30-14.00 BBC 1Grandstand: met de op Wimbledon en paarderennen (de Irish Derby) en voetbal. 14.05-14.30 BBC 1Autoraces: de Britse kampioenschappen voor toerauto's. 14.25-14.30 Super: Voetbaluitslagen. 14,30-14.50 BBC 1Motorraces: Engelse motorkampioenschappen. 14.45-18 10 Did 2: EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de finale tussen Ne derland en de Sovjetunie vanuit Mün chen. 14.50-15.20 BBC 1: Autoraces: vervolg 14.55-21.00 BBC 2: Wimbledon '88' ver slag van de Open Engelse tenniskam pioenschappen op Wimbledon. 15 00-15.30 SKY: Ronde van Zwitser land: wielrennen. 15.00-15.30 Ned 2: VeronEKa Sport speciaal EK journaal met voor- en nabe schouwingen. 15.15-17 45 BRT 2 EK Voetbal met een voorbeschouwing en een rechtstreeks verslag van de finale tussen Nederland en de Sovjetunie vanuit Munchen. 15 20-17 35 BBC 1: EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de finale tussen Ne derland en de Sovjetunie vanuit Mün chen. 15.30-16.30 Super: Super Sport 15.30-16.30 SKY: VFL Australian Rules Football: met wedstrijden uit de Victorian Football League. 16.30-17.30 Super: Sportsworld: hoogte punten uit het heden en het verleden 16,30-17 30 SKY: International Motor Sports 17.35-18.05 BBC 1 Motorraces. 18.00-18.55 Did 1: Sportschau: met o.a. EK voetbal 1988 extra, de Open Engelse tenniskampioenschappen op Wimbledon en de TT van Assen (motorsport). 18.15-18 20 BBC 1 Sport 19.30-20.00 Did 3 Sport im Westen 21.30-22.28 SKY Trans World Sport ac tueel sportnieuws aangevuld met histori sche, dramatische en humoristische hoogtepunten uit de wereld van de sport. 21.45-22 30 Ned 2 Veronica Sportspe- cial. Wimbledon Gala. tennisgala met be roemde mensen van vroeger en nu. 21.55-23 10 Did 2 Das aktuelle Sport- Studio. 22 30-23.28 SKY VFL Australian Rules Football. 22 35-22 50 BBC 1 Sport 22.40-23 25 Ned 3 Studio Sporl: TT van Assen (motorsport). 22 50-23 50 BBC 1 Wimbledon 88 ver slag van de Open Engelse tenniskam pioenschappen op Wimbledon 23.15-23.30 BRT 1 Sport op Zaterdag. 23.30-23.35 SKY EK Voetbal 1988: kort EK-nieuws. 23.50-00.40 BBC 1 Basketbal: hoogte punten van de play-offs van het Ameri can Professional Basketball (beelden van de laatste twee wedstrijden uit de NBA-finale tussen de los Angeles Lakers en Detroit Pistons). ZONDAG 13 00-13.30 Super: Sporting Chance bekende mensen sportles. 14.30-15.00 SKY Ronde van Zwitser land: wielrennen 14.55-19.45 BBC 2: Sunday Grandstand met motorraces (Engelse kampioen schappen), cricket (Hampshire-Essex) en paarderennen. 15.00-15.30 Super: Autosport verslag van de Grote Prijs van de Verenigde Sta ten op het circuit van Detroit. 15.00-16.00 SKY: Belgian Open Golf hoogtepunten van de laatste twee dagen van de wedstrijden op de Bercutie Baan in Brussel die deel uitmaken van de Euro pean PGA Tour. 15.30-16 00 Super: Super sport. 15.45-17.30 BRT 2: Belgische Kam pioenschappen Wielrennen rechtstreek se reportage vanuit Doornik. 16.00-17 00 Super Gaelic Football: ver slag van een Gaelic- of Hurlmgwedstrijd vanuit Ierland 16 00-17 00 SKY Trans World Sport 16.00-18.00 Ned 3: Studio Sport. Wiel rennen: Nederlandse kampioenschap- 17 10-18.10 Did 2: Die Sport-Reporlage: met o.a. de Duitse kampioenschappen voor toerwagens op de Nonsrmg 18 10-18 40 Did 1: Sportschau 19 15-20 00 Ned 3" Studio Sport. 19 30-19 45 Did 3 Sport .m Westen 19.50-19.58 Did Sportschau-Tele- gramm. 20 05-20 40 BRT 1 Sportweekend. 20.30-20.35 Super Voetbaluitslagen. 22 05-22.20 Did 2 Sport am Sonnt3g. 22 25-22 58 SKY World Gymnastics Championships hoogtepunten van de wereldkampioenschappen turnen, vorig jaar oktober m Rotterdam 23.00-23.30 SKY Assen Grand Prix TT van Assen, hoogtepunten van de wed strijden in de 500 cc klasse die afgelopen weekend werden verreden 00.05-00.55 BBC 1 World About Us. Ca lypso Cricket portret van het Caribisch gebied, dat het nieuwe cricket-Mekka wordt.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17