Eerzucht drijfveer van Michels Bloeiende handel in kaartjes -£an de KNAU zet steun aan Cooman stop Hij heeft er een eenheid van gemaakt7 Alle Oranje-ldanten fit ZATERDAG 25 JUNI 19R8 SPORT PAGINA 15 MUNCHEN (GPD) - De oproep van de Bayerische Rundfunk bleek aan dovemansoren gericht. De Duitsers ruiken geld. De gelukkige bezitters van kaartjes voor Neder land - Rusland werd via de radio gevraagd hun entreebiljetten toch vooral tegen de normale prijs door te verkopen. Maar: „Ik ben daar gek", reageert een zwarthandelaar. „Ik kan deze kaarten tegen elke prijs kwijt. De Hollanders betalen echt duizend Mark en meer. Tien. vijftien keer zo veel". De gekte rond Oranje blijkt zelfs de volksaard te hebben aangetast. Zuinig zouden ze zijn. de Hollan ders. Het Oranje-leger blijkt nu echter niet meer te stoppen en is bereid absolute recordprijzen neer te tellen om Nederland 'live' in de finale aan het werk te zien. On danks de waarschuwing van het EK-comite - „het is zinloos zonder kaartje naar Munchen te komen, het stadion is uitverkocht" - zijn gisteravond toch al enkele duizen den Nederlandse supporters op de bonnefooi naar Beieren gekomen Gistermorgen werden nog eens meer dan tienduizend fans ver wacht. Tot vreugde van de Duitse zwarthandelaren. De supporters moeten echter wél rekenen op on voorstelbare woekerprijzen. Voor minder dan vier, vijfhonderd gul den zijn geen toegangsbiljetten meer te verkrijgen. Of, zoals een Duitser dat gisteren zei: „Ik heb een kaartje van 83 Mark. Daar dacht ik hoogstens tweehonderd Van Herpen verhuist van Feyenoord naar RKC ROTTERDAM (GPD) - Na André Hoekstra verhuist ook Jos van Her pen naar RKC. Feyenoords 26-jari- ge centrale verdediger bereikte gis teren een akkoord met de Waal- wijkse eredivisiedebutant over een tweejarig contract. Een dag eerder hadden de beide clubs de onder handelingen definitief afgerond. Volgens Jos van Herpen heeft het vertrek van trainer Rinus Is- Coureur komt om NEURENBERG (SID) - De Hon gaarse autocoureur Csaba Kesjar is gisteravond op de Norisring bij Neurenberg om het leven gekomen bij een ongeluk tijdens de training voor een formule 3-wedstrijd. De 26-jarige coureur verloor bij een remmanoeuvre de macht over het stuur en ramde met nauwelijks verminderde snelheid de vang rails. Zijn wagen werd volledig ver nield. Kesjar overleed kort na de bevrijding uit het wrak. rael, evenals hijzelf afkomstig van FC Den Bosch, voor hem de door slag gegeven om de Kuip de rug toe te keren. „Van al die aankopen heb ik niet wakker gelegen," aldus Van Herpen. „Ik durfde de concurren tie aan, zeker nadat Israel me ge zegd had dat ik, mits fit, een reële kans op een basisplaats zou krij gen. Maar nu Israel weg is, leek het me de beste oplossing ook op te stappen." De in Vught woonachti ge verdediger stond ook in de be langstelling van Roda JC. maar omdat RKC dichter bij huis is. gaf hij de voorkeur aan een avontuur in Waalwijk. De financiële zorgen bij RKC in zake het aanbrengen van veilig heidsvoorzieningen aan de be staande accommodatie zijn overi gens nog altijd niet de wereld uit. De gemeente is niet bereid bij te springen, zodat de Waalwijkse club is aangewezen op bijdragen van sponsors. RKC heeft een bedrag van circa drie ton nodig. voor te vangen. Maar de eerste de beste Hollander bood me al vijf honderd". Een ander „Ik had twee kaartjes van honderdtwintig Mark per stuk. Die gingen voor twaalf honderd weg. En ik denk dat ik ze te vroeg heb verkocht: ik had er nog wel meer voor kunnen krij gen". De actie van de Duitse lucht vaartmaatschappij Lufthansa, die kaartjes opkocht en in Nederland wilde verhandelen, is een fiasco ge worden. „De mensen die hun kaartjes bij ons wilden afleveren werden voor de deur al aangehou den door Nederlanders", vertelde een 'inkoper' van de luchtvaart maatschappij. Ook de Nederlanders zien brood in de Oranje-manie. Een aantal 'vertegenwoordigers' heeft de afge lopen dagen de cafés en restau rants afgestroopt om kaarten in te kopen. Verkoop in Nederland het veelvoudige moeten opbren gen. Rijk zijn ze er niet van gewor den, want ze' schrokken toch wel erg van de hoge 'inkoopprijzen'. Dan hebben andere fans het slimmer gespeeld. Vijf Oranje-sup porters uit het Noordhollandse Castricum vierden dinsdag na Ne derland - Westduitsland feest in Stuttgart. Zij hadden op de gok kaarten gekocht voor de finale. LEIDEN (GPD) - Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Atletiekunie heeft besloten de financiële on dersteuning van Nelli Cooman stop te zetten. Aanlei ding hiervoor is het plotselinge vertrek van de Rotter damse atlete vorig weekeinde uit Brussel waar zij voor de Nederlandse ploeg zou uitkomen op de Westat- lethic. Die emotionele daad kost Cooman nu vermoe delijk ruim 15.000 gulden. Bij aankomst in Brussel kreeg Nelli Cooman vorige week zaterdag het weekblad Vrij Nederland onder ogen waarin hordenloopster Marjan Olijslager enkele minder vleiende uitspraken over het probleemkind van de Nederlandse atletiek had gedaan. Dat was voor de wereldkampioene en wereldrecordhoudster op de 60 meter aanleiding niet te starten voor Nederland op de 100 meter en onmiddellijk naar huis terug te keren. In Brussel kondigde KNAU-voorzitter Wim de Beer al aan het gedrag van Cooman niet te tolereren en de kwestie te zullen voorleggen aan de tuchtcommissie. Dat is inmiddels gebeurd en vooruitlopend op een uit spraak van dit college heeft het bestuur van de atletie kunie besloten de financiële toelage van Cooman in te trekken. Daardoor loopt de sprintster van Surinaamse af komst in elk geval een bedrag van ruim 7000 gulden mis. Bovendien zal de KNAU de andere instanties die Cooman financieel ondersteunen, onder meer het Olympisch topsportfonds, dringend adviseren het voorbeeld van de atletiekunie te volgen. Mocht dat ge beuren dan loopt Cooman een bedrag mis dat tussen de 15.000 en 20.000 gulden ligt. De KNAU heeft Cooman ook een officiële waarschu wing gegeven. Mocht zij in de toekomst nogmaals de belangen van de KNAU of een wedstrijdorgamsator schaden dan loopt zij de kans niet meer te worden in geschreven voor internationale kampioenschappen JAAP VISSER Vrijdag. 24 juni (GPD) - Als iemand mij van tevoren had ge vraagd uit hoeveel afleveringen dit dagboek zou gaan bestaan, had ik alleen maar kunnen ho pen op het aantal dat ik nu bij el kaar heb geschreven. We staan in de finale. Het gevoel dat loskomt als je je realiseert wat dat werke lijk inhoudt, is moeilijk te om schrijven. Ik denk dat het alle maal pas later komt. Als ik voor mezelf met de ont moeting tegen de Russen bezig ben. is mijn eerste gedachte altijd weer: geen tweede keer. We gaan geen tweede keer zo het schip in als tijdens ons eerste treffen. Bij het zien van de video van die be wuste wedstrijd heeft me die ge dachte. die wens. constant bezig gehouden. Ik merk in de groep dat er een enorme drang leeft. Een ijzeren wil om nog één keer alles uit onze lichamen te persen. Niemand klaagt meer over de kleine kwaaltjes, die er na de wedstrijd tegen de Duitsers aan het licht kwamen. Je merkt dat die titel, die gouden Europese plak. als het ware alles uitscha kelt. Ook alle pijn. De druk die voortdurend op ons heeft gerust wordt nu veel positiever ervaren. De bevrijding kwam na de winst in de halve finale. Tot dan toe was het de druk van het falen. Nu is het de druk die het behalen van de titel vooruitgaat. Een gezonde spanning die een finale vooraf gaat. Falen kunnen we niet meer Maar we hebben het werk nog niet afgemaakt. We zijn nog lang niet tevreden. Na dit slopende toernooi en de voorbereiding heb ben we nog steeds honger. Het mag nu niet meer fout gaan. Vandaag was de laatste keer dat we met de hele groep bij el kaar waren. Een scherpe trai ningspartij, jong tegen oud. nou ja wat je jong en oud noemt, werd door jong met 2-1 gewonnen. Daarna hebben we een boswan deling gemaakt. Aan het eind van die trip hebben we een lekke re bak koffie gedronken met een flinke aardbeienpunt als smaak maker voor de finale. Wat er na de finale allemaal gebeurt, weet ik niet. We laten al les op ons afkomen. Ik heb wel be grepen dat ons vliegtuig in Eind hoven zal landen. Voor de PSV- spelers en -fans natuurlijk iets speciaals. In de meeste landen gaan bondscoaches doorgaans lang mee. De trainers zien het als de hoogste roeping en worden met enige egards behandeld. Niet echter in Nederland, waar de aflossing van de wacht bovendien zelden zonder problemen verloopt. Topsco rer in de na-oorlogse periode is Georg Kessler. die het vijf jaar en vijf maanden vol hield. Dat is anderhalf jaar langer dan Rinus Michels, die vanmiddag bij de EK-finale in München zonder weemoed afscheid neemt van de KNVB. De trainersloopbaan van de nu 60-jarige Amsterdammer begon in 1961 bij de ama teurclub JOS. Vier jaar later belandde hij bij Ajax, waarmee hij één keer de Europa Cup voor landskampioenen binnenhaalde. Na zijn successen in de Meer was Michels achtereenvolgens trainer bij Barcelona, opnieuw Ajax, wederom Barcelona, Los An geles Aztecs en FC Köln. Tussendoor was hij supervisor van het Nederlands elftal, dat bij het WK van 1974 pas in de finale werd verslagen door Westduitsland. In 1983, na een voortijdig vertrek uit Keulen, verbond Michels zich een half jaar als technisch advi seur aan MVV. MUNCHEN (GPD) - Als 'thuis- spelende' ploeg heeft het Neder lands elftal vanmiddag in het Olympiastadion van München een andere kleedkamer dan veertien jaar geleden. De omvang en de kleuren van het toilet zijn echter hetzelfde. Daar trok Rinus Michels zich destijds in de rust van West- duitsland-Nederland het bijna vol le kwartier terug om de vraag uit de weg te gaan waarom niet Piet Kei zer, maar René van de Kerkhof als vervanger het veld in moest voor Rob Rensenbrink. Pas vele jaren later kwam dat 'Hollandse kwar tiertje' alsnog aan het licht. Het is een van de meest markan te feiten uit de 27-jarige trai nersloopbaan van Michels. Uit die tijd stamt ook de kreet 'Voetbal is oorlog". „Met die opmerking, totaal uit zijn verband gerukt, word ik nu al twintig jaar achtervolgd. Dat is echt niet leuk hoor". Dat vindt Ri nus Michels nu, destijds in zijn Ajax-tijd was het hem echter een zorg hoe de media over hem dacht en schreef. De sportpers be schouwt hij weliswaar nog altijd als een noodzakelijk kwaad, in 0e omgang is Michels een stuk mense lijker geworden. Ook in de omgang met de spelers. De Rinus Michels van nu en die van 14 jaar geleden zijn nauwelijks meer met elkaar te vergelijken. Termen als de 'Bul' en de 'Sfinx' zijn sinds de dag dat hij last kreeg van zijn hart ook niet meer op hem van toepassing. In de omgang is hij amicaler dan ooit. maar hij raakt nog altijd op drift als zijn autoriteit als topcoach wordt aangetast. Want wat bleef is zijn eerzucht en de scherpte, zodra de professional moet presteren. Dan leeft hij op en is hij op z'n sterkst. Als de spannin gen het vragen, gaat hij op het scherpst van de snede om met de met wie hij werkt. Anders dan zijn voorganger (Kees Rijvers), die op een slinkse manier pootje werd gelicht, gelooft Michels heilig in zijn aanpak en be nadering en minder in die van Rij vers, voor wie menselijkheid op de eerste plaats kwam. „Rijvers heeft daar recht op", zei Michels vier jaar geleden, „maar het is niet mijn ma nier van werken om aardig te wor den gevonden. Ik heb een andere benadering". Bezeten van de ge dachte dat 'ik het kan flikken om Nederland een plaats te bezorgen bij het EK in Duitsland' moest stuur betaald voetbal stak veertien maanden geleden bijna een spaak in het wiel. Voor Oranje liep uitein delijk alles met een sisser af. niet echter voor de voetbalbond. Dood ziek als hij was van het geklungel en het handjeklap in het befaamd- ste bos van Nederland wierp hij de handdoek in de ring. Een schade claim van 450.000 gulden blokkeer de echter zijn overgang naar PSV. zodat hij de rit in Zeist tegen heug en meug moest uitzitten. Na van daag heeft hij niks meer met de KNVB te maken en zoekt hij vanaf 3 juli zijn geluk bij Bayer Lever- kusen. Ook dat past bij de carrière van Michels. die altijd heeft gewerkt waar op dat moment het meeste geld te halen viel. Ook al is hij in middels zestig, de jacht op het gro te geld heeft hij nooit kunnen afle ren. Hij onderscheidt zich daarbij in geen enkel opzicht van de vele spelers, die hij in de loop der jaren onder zijn hoede heeft gehad. „Als ik ergens anders prettiger kan wer ken, maar ik verdien er minder", liet hij zich eens ontvallen, „dan ga ik er niet heen". In Lei/erkusen Heeft hij opnieuw geen klagen. Met 50.000 Duitse Marken per maand wordt Michels de best betaalde Bundesliga-trainer. Na de genoegdoening van dins dagavond in Hamburg wil Rinus Michels echter eerst nog even zijn kunststukje voltooien. Hoewel de bondsmanager over een betere se lectie beschikt dan eerder Jan Zwartkruis en Rijvers, moetje hem toch nageven dat hij een elftal heeft neergezet. Dat is zijn verdienste, en die neemt niemand hem af. Ook de KNVB niet. „Het is de verdienste van Michels", prijst Nol de Ruiter zijn baas. „dat hij alle geledingen bij de voetbalbond onder één para- pluie heeft gekregen. Er bestaat voor hem geen Nederlands elftal daarv r alles Like: Sisser zonder jeugdopleiding. Hij heeft oog voor werkelijk alles wat het voetbal beïnvloedt" Genot Op dit moment is er ook geen be tere coach dan Michels. als je ten minste de spelers mag geloven. Met de finale voor de deur dwepen ze met hem. Frank Rijkaard noemt het zelfs een genot om met hem sa men te werken. „Voor het Neder lands elftal is het verschrikkelijk jammer dat hij nu weggaat". „Rij vers is begonnen met een nieuwe generatie", zegt Jan Wouter#, „Mi chels heeft er vervolgens een een heid van gemaakt". „De rust die hij uitstraalt", is het vleiende oordeel van Rijkaard, „geeft je elke keer het gevoel dat je het gaat maken. Je bent automatisch voor niemand bang meer". Het moet Michels echter vooral deugd doen, dat het WK-zilver van 1974 niet langer zal worden uitge legd als een uitschieter. Dat succes plus de Europa Cup die hij eerder veroverde met Ajax werd bijna vol ledig op het conto geschreven van de klasse van Johan Cruijff. Dat heeft Michels in al die jaren nooit lekker gezeten. „Ik zou de critici er op kunnen wijzen", verdedigde hij zich eens, „wat ik in het verleden bij Ajax heb gedaan op het gebied van aanval lend voetbal. Natuurlijk was bij Ajax het materiaal voorhanden. Ik had een unieke hoeveelheid talent tot mijn beschikking. Maar al dat versnipperde talent moet toch maar aaneen gesmeed worden tot een hechte eenheid. En bij het WK van '74 heb ik toch zeker een ant woord gegeven op het catenaccio- voetbal. Ik had toen ook op de counter kunnen gaan spelen, zoals de rest. Ik heb dat bewust niet ge daan". Kritiek Het verleden heeft hij inmiddels van zich afgeschud, maar bij tijd en wijle steekt die kritiek op zijn ma gere conduitestaat toch weer de kop op. „De feiten worden ver draaid om mij kapot te maken", beet hij dit voorjaar van zich af, Tien maanden eerder „Er zijn mensen die proberen mijn hele car rière in diskrediet te brengen. Elke coach heeft natuurlijk baat bij spe lers als Cruijff en Maradona, daar bestaat geen twijfel over. Ik ben destijds door Cruijff teruggehaald bij Barcelona. Dat heeft hij niet ge daan om mij een plezier te doen. maar wel omdat hij wist dat ik rond hem een goed functionerend, ge disciplineerd team neer kon zetten. Rinus Michels, de 'Sfinx'van weleer, i Mijn probleem is geweest, dat ik al tijd voor puinruimer werd ge vraagd. Ik ben zelden of nooit bi j een ploeg gekomen die er al stond. Maar hoe je er ook over denkt, ik heb als voetbalcoach toch wel wat gepresteerd". Ironie en humor zijn sleutel woorden voor Michels. Hij moet daarom extra op zijn qui vive zijn, omdat opmerkingen van hem daar door nog wel eens verkeerd kun nen overkomen. Zo kreeg hij vorig jaar de halve Amsterdamse voet balwereld over zich heen, toen hij Cruijff een 'psychopaat' zou heb ben genoemd en wat later een 'be ginnend coach'. De van nature toch al niet erg geduldige bondsmana ger sloeg wild om zich heen, net zoals hij dat vorig jaar zomer deed toen Ton Harmsen het tactisch ver mogen van Michels in twijfel trok. Het was voor hem de druppel die de emmer deed overlopen Sinds dien leeft het tweetal op voet van oorlog, zoals Michels sectievoorzit ter André van der Louw ook nog amper een blik waardig keurt „Voetbal is zon totale zaak ge worden", merkte hij vier jaar gele den al op, „dat je wel teleurgesteld moet raken. Iedereen denkt in alles een kenner te zijn. Daarmee zijn al le Nederlanders behept". En: „Men zet zich af tegen individuen en te gen het collectief, ook via de me dia. Dan ontstaat een negatieve be oordeling van een probleem, dat niet meer van een man of groep is. Dat is typisch Nederlands. Welbe schouwd hebben we ons in de afge lopen periode slechts eenmaal een volk getoond, dat gezamenlijk en i de omgang amicaler dan o Met de overwinning op de Duit sers lijkt de voetbalgekte in ons land pas goed op gang gekomen. Ook dat noemt Michels typisch Ne derlands. „We raken niet zo snel enthousiast. Maar als we uit onze bol gaan, is er gelijk geen houden meer aan". Eerder dit voorjaar: „Ik heb met veel jaloezie zitten kijken naar de volgelopen Grote Markt in Haarlem, waar Yvonne van Gennip werd gehuldigd. Een on-Neder- landse uitzondering, dat vertoon van chauvinisme". Eenzelfde hul diging staat Michels morgen te wachten, als Oranje, met of zonder Europese titel, in Nederland terug keert. Net als in 1974 gaat de gene- Omstreden werper vestigt record REYKJAVIK (SID) - Wolfgang Schmidt, de omstreden discuswer per, heeft in Reykjavik het West- duitse record gebracht op 68.22 meter. Daarmee bezet hij de zesde plaats op de wereldranglijst van dit seizoen. Schmidt verbeterde het elf jaar oude record van Hein-Direck Neu met veertien centimeter. Het optreden van de discuswer per in Düsseldorf tijdens de ont moeting tussen de beide Duitslan- den baarde opzien. De in Oostber- lijn geboren Schmidt, oud-wereld- recordhouder, is enige jaren gele den naar het Westen uitgeweken Sinds kort is Schmidt weer startge rechtigd. Hij verbeterde het record bij zijn vierde poging. raai nog eén keer als de trotse veld heer voorop. Het zal zijn laatste hoogstandje zijn in dienst van de KNVB. „In Zeist zien ze me nooit meer terug". Omdat we met weten hoe alles zal verlopen hebben we intern al een beetje afscheid gevierd. Er werden tijdens het laatste geza menlijke eten met de groep enkele speeches gehouden. De spelers bo den Michels een gouden horloge aan. Hij heeft er echt veel werk van gemaakt, van deze groep. Toen hij ons onder zijn hoede kreeg waren we allemaal nog groentjes. En nu... na de finale weten we precies waar we staan Maar de Europese top mogen u?i het toch zonder schaamte noe Tevredenheid heerst er deson danks nog niet. We hebben slechts een doel en dat is die titel. Dat i dan ook in onze ogen het enige ca deau dat we aan de scheidende bondscoach kunnen geven. Hij zelf stipte dat in zijn dankwoord nog eens nadrukkelijk aan met de gekscherende opmerking: als jullie geen Europees kampioen worden, kijgen jullie dit horloge terug. Over het algemeen werden de toespraken iedereen werd mens Ruud. de spreker van spelers, bedankt met een envelop pe met inhoud vrij serieus houden. We zijn momenteel ge fixeerd op die finale. De tijd vc grappen en grollen komt daar wel. Ik heb wel weer trek in e glas champagne. Ik weet dat heel Nederland met ons meeleeft. Dat doet goed. We zullen er alles c doen om onze fans niet teleur te stellen. RONALD KOEMAN Huldiging in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) - Het Neder lands voetbalelftal wordt morgen middag in Amsterdam in elk geval gehuldigd, ook al wordt zaterdag in München de EK-finale tegen de Sovjetunie verloren. De KNVB en de gemeente Amsterdam zijn dat gistermiddag alsnog overeengeko men, zo blijkt uit een bekendma king van de gemeente. De gemeente deelde eerder mee dat alleen een huldiging zou plaats vinden bij winst van Nederland De huldiging bestaat uit een rond vaart door de grachten gevolgd door een bi jeenkomst op het Muse umplein. Wie daar het woord voert was nog niet bekend. De woordvoerder van de gemeente verwacht wel dat burgemeester Van Thijn wat zal zeggen. Aan de huldiging op het Muse umplein gaat een tocht per rond vaartboot door de hoofdstad voor af. Deze rondvaart door de grach ten begint omstreeks 14.00 uur bij het Centraal Station. De route wordt later bekentf. De rondvaart eindigt bij het Rijksmuseum. Het podium op het Museumplein staat ook aan die kant van het Museumplein De hul diging begint omstreeks 16.00 uur en duurt ongeveer een uur. Het business-bureau Oosteuro pa heeft gisteren in zeven Europe se hoodsteden onder duizend voet gangers op drukke punten een en quéte gehouden wie voor welk land is tijdens de finale van het Eu ropees voetbalkampioenschap za terdag in München. In Moskou was 100 voor Sovjetunie, in War schau 58 voor Nederland, in Am sterdam 99,5 voor Nederland, in Londen 52 voor Nederland, in Bonn 67 voor Sovjetunie en in Parijs 53 voor de Sovjetunie MUNCHEN (GPD) - Het Neder lands elftal komt met dezelfde ploeg in het veld als dinsdag avond in Hamburg Volgens Ri nus Michels zijn alle spelers fit en beletten lichte blessures de broers Koeman, Gullit en Kieft niet om te spelen. Bij de Sovjetunie zal Oleg Koe- znetsov (geschorst) vermoede lijk worden vervangen door Ten- giz Soelakvelidze, die ook tegen Ierland in de basis stond en die tegen Nederland als invaller in het veld kwam. Valdimir Bes- sonov (knieblessure) kan in geen geval spelen. Zijn vervanger is Demjanenko, een van de zeven spelers van Dyanmo Kiev in de basisopstelling. De vermoedelijke opstellingen (mét tussen haakjes leeftijd en aantal interlands) NEDERLAND Hans van Breukelen (31/3). Berry van Aerle (25/10), Frank Rijkaard (25/30), Ronald Koeman (25/27), Adrie van Tiggelen (30/29). Gerald Vanenburg (24/26), Jan Wouters (27/18). Arnold Muhren (37/22). Erwin Koeman (26/12) Ruud GuUit (25/38), Marco van Basten (23/20). SOVJETUNIE Rinat Dassajev (31/84) Anatoli Demjanenko (29/68), Tengiz Soelakvelidze (31/51), Va- giz Chidiatoelin (29/49). Gennadi Litovsjenko (24/35), Alexei Michailisjenko (25/11), Alexandr Zavarov (27/26), Sergei Aleinikov (26/44), Vasili Rats (27/27). De finale vanmiddag in Mun chen wordt gefloten door een scheidsrechter die zelf nooit heeft gevoetbald De Fransman Michel Vautrot (43) had als kind last van z'n hart en mocht daar om geen sport bedrijven. In Europa geldt Vautrot als eén van de beste scheidsrechters van dit moment. Vorige week vrijdag was hij ook al actief in het Olympiastadion bij Westduits- land-Spanje. In die ontmoeting deelde hij zes gele kaarten uit, eerlijk verdeeld over beide ploe gen. Vautrot staat al sinds 1975 op de FIFA-lijst en wa actief bij de laatste twee WK's, in Spanje en Mexico.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15