Oegstgeest pakt Dorpsstraat aan Leiderdorp moet meer huisvuil apart ophalen Bloemenstal is ontoelaatbaar' 9 Kom eens naar de mooiste Antiek* pITI^Inierieurboerderij van Nederland Melkboeren pas na zes uur bij uitgiftestation Oegstgeest Woningverbetering9 sloopnieuwbouw en recreatie K&O geen eigenaar van het Drieluik ZATERDAG 25 JUNI 1988 OEGSTGEEST De Oegstgeester melkhandelaar Van Haasteren mag van de Raad van State als eni ge zijn werkzaamheden bij het melkuitgiftestation aan de Oude Rijnzichtweg al om half zes 's och tends beginnen. De andere melk boeren moeten zich aan zes uur houden, het tijdstip dat B en W hebben vastgesteld in de hinder wetvergunning voor het melkuit giftestation. Uiterlijk acht uur 's avonds moeten de werkzaamhe den in het melkuitgiftestation zijn beëindigd. De melkhandelaren hoeven van de Raad van State ook niet buiten te laden en te lossen. De andere voorschriften uit de hinderwetvergunning die Menken Landbouw b.v. en Leidse en Oegst geester melkhandelaren aanvoch ten, blijven wat de Raad van State betreft intact. hinderwetvergun ning beviel de gebruikers en de ei genaar van het melkuitgiftestation helemaal niet. B en W hadden de regeltjes flink aangescherpt om te gemoet te komeh aan de vele klachten uit de buurt over vooral geluidsoverlast en ontwrichting van het verkeersverloop als de gro te melkkarren aankomen of ver trekken. Menken en de melkhan delaren voelden zich door die nieu we hinderwetvergunning belet in de bedrijfsvoering. Werkgroep: bevorder inzamelen oud papier LEIDERDORP - De ge meente Leiderdorp moet er naar streven zoveel moge lijk vuil apart in te zamelen. Dat kan bijvoorbeeld door het uitgeven van compost- vaten (tegen een geredu ceerd tarief). Maar ook het bevorderen van het inzamelen van oud papier zet wel degelijk zoden aan de dijk: In Lei derdorp bestaat bijna een kwart van het huishoudelijk afval uit pa pier of karton. Verenigingen of scholen zouden veel meer gestimu leerd moeten worden om dat pa- LEIDERDORP Onder toeziend oog van burgemeester Bruggeman hebben gisteren 255 leerlingen van elf Lei- pjer huis-aan-huis op te halen. De derdorpse basisscholen het jeugd-EHBO-diploma uitgereikt. De kinderen van groep 7 en 8 van de basisscholen gemeente zou hen daarvoor een be- bleken de afgelopen maanden niet voor niets hun best hebben gedaan. Ze slaagden allemaal. paalde opbrengst per kilo moeten Volgens woordvoerder Kruidenier van de EHBO-afdeling Leiderdorp is dat percentage van 100 procent ge- garanderen. En ook papierbakken, slaagden bepaald niet te danken aan de eenvoud van de examenstof. "De kinderen moesten bijvoorbeeld mond- die tegenwoordig vandalisme-be- op-mond beademing toepassen en ook leren hoe ze ernstige bloedingen moeten behandelen. En ook aan het preven- stendig genoeg zijn, zouden uit- tieve aspect van de eerste hulp is veel aandacht besteed. Nee, voor niets kregen ze dat diploma niet.." (foto Holvast) komst kunnen bieden. Door het ge- Dat schrijven burgemeester en wethouders van Leiderdorp in een notitie 'gescheiden inzameling huishoudelijke afvalstoffen'. De notitie geeft een overzicht van de huidige gang van zaken rond de (gescheiden) inzameling van huis houdelijk afval in Leiderdorp. Er zullen op basis van deze notitie keuzes worden gemaakt, ven van goede voorlichting zou de hoeveelheid in te zamelen kleding kunnen worden verhoogd. Tot nu toe is het in Leiderdorp zo dat alle huisvuil over één kwam wordt geschoren. Er wordt niets apart opgehaald, behalve dat Lei derdorpers op verschillende plaat sen in het dorp hun glas in een glas bak kunnen deponeren en er een ecotainer op de gemeentewerf staat. Zaken als compostvaten en papierbakken kent Leiderdorp echter niet. Dat terwijl het vuilaan- bod almaar groter wordt. Vorig jaar bijvoorbeeld hebben de Leiderdor- OEGSTGEEST Een Oegstgeester werkgroep van ge meente-ambtenaren en externe deskundigen heeft in nauw overleg met bewoners een gewaagd "plan van aan pak" gemaakt voor één der oudste maar ook één der groot- de ste probleemgebieden van Oegstgeest, de Dorpsstraat en jn omgeving. Gewaagd, omdat man en paard worden ge- de brievenbus van het gemeente- noemd. De werkgroep denkt de patiënt te kunnen genezen huis viel, heeft een uitzondering met woningverbetering, sloop, nieuwbouw, recreatie en IZftTeSïïSSïïfflbejaan aanpassing van de woonomgeving, denoorden op zijn melkroute heeft, die hij als hij pas om zes uur mag Ook de "ontsierende, rafelige beginnen, niet naar behoren kan ongeordende" achterzijde De Raad van State, uitspraak in deze zaak gisteren bedienen. Dat de Raad van State de melk handelaren wél toestaat buiten te laden en te lossen wil niet zeggen dat het beroepscollege de melk handelaren toestaat meer lawaai te maken dan B en W van Oegstgeest. Voor elk van de drie dagdelen gel den andere maximumaantallen en de cijfers die B en W hanteren zijn dezelfde als die van de Raad van State. B en W geloven echter niet dat de melkhandelaren zich aan die regeltjes kunnen houden als ze bui ten laden en lossen. De Raad van State wil niet verder gaan dan het vaststellen van de grenzen. Hoe de melkhandelaren binnen de gren zen blijven, moeten ze zelf maar uitzoeken. Behalve de uitspraak van de Raad van State kreeg de gemeente gisteren ook een rekening gepre senteerd. Menken was weliswaar begonnen met de procedure en de melkgigant had dan ook de grif fierechten moeten betalen, maar omdat enkele voorschriften nu zijn geschorst, is Oegstgeest Menken nu 75 gulden verschuldigd. de straat is in het geding. Ên de smal le, "lelijke en verouderde" brug aan het noordelijke uiteinde van de straat moet nu maar eens worden vervangen. Maandag wordt de nota bespro ken in de Roode Leeuw aan de Dorpsstraat. In de Dorpsstraat "laat de bouw technische kwaliteit van een aantal panden te wensen over" en zijn in de loop der tijd "grote gaten" ge vallen zoals naast De Roode Leeuw en het terrein daar tegenover. De werkgroep vindt ook dat de gevel van restaurant De Roode Leeuw "minder goed past" in het beeld van de Dorpsstraat. Ontsierend is ook "het weglo pen" van de rooilijn aan' de noord oostkant van de straat. Dat komt doordat het pand Heeregeest ver der naar achteren is gebouwd dan andere woningen. Verder is de ver keersdrukte in de straat nog altijd groot en veroorzaken bussen (drie NZH-lijnen) trillingen die een be dreiging vormen van de "aanlig gende panden". "Het straatprofiel draagt niet bij tot de overige karak teristiek en behoeft verbetering", vindt de werkgroep. De plannenmakers willen het ge bied ten westen van de straat, ook bij voorbeeld de grond die vrij komt als het transportbedrijf Van der Luyt in de Morsebelpolder zit, voor woningbouw bestemmen. Tussen die bebouwing en de rijks weg kan met "groenaanplanfeen visuele afscherming van de rijks- weg worden gemaakt. Slecht gebit In de straat zelf, die door me nigeen veelvuldig is uitgemaakt voor "een slecht gebit" vanwege de op vreemde plekken onderbroken bebouwing, moet ruimte komen voor kleine ambachtelijke bedrij ven en ateliers. Langs het Oegst geester kanaal zouden een jachtha ven en andere watersportvoorzie ningen moeten komen. In de Pastoorswetering, een wa- belangrijk structurerend element", dat liever "geen privé-bezit" mag worden. Dat gevaar bestaat als aan beide kanten van het watertje tui nen worden aangelegd. Om ge meenschappelijk gebruik te garan deren zou er een fiets- of wandel route kunnen komen die zelfs kan worden doorgetrokken in zuidelij ke richting tot aan de Van Houdrin- De Oegstgeester Dorpsstraat. De straat moet door sloopnieuwbouw gelaan. Op die wijze worden enkele groene zones van Oegstgeest met elkaar verbonden. Het groene karakter van de om geving van de Dorpsstraat moet behouden blijven. Bedrijven kun nen terecht op een strook tussen de antiekboerderij Almondehoeve en de Rijksweg. Voor het overige x ambtelijke werkgroep moet het weiland weiland blijven. Het reeds aanwezige autobedrijf van Sondermeijer tussen Almon- deweg en het Oegstgeester kanaal kan het beste verkassen. De vrijko mende grond is ideaal voor de ves tiging van een jachthaven. Het zicht vanuit de Dorpsstraat op de voortuin van het Groene Kerkje mag daarbij niet worden aangetast. '/Vet een halve ton in geïnvesteerd' Bloemenkoopman Meertens met zijn kiosk op de Leiderdorpse Gordijnsingel. De gemeente vindt dat de kiosk als 'bouwwerk' kan worden betiteld en oordeelt dat dat niet door de beugel kan. Meertens wordt er 'niet goed van'. (foto Wim Dijkman) LEIDERDORP De bloemen kiosk op de Leiderdorpse Gor dijnsingel moet verdwijnen. Het is burgemeester en wethouders van Leiderdorp menens. Ze wil len desnoods met behulp van de 'sterke arm' ingrijpen. Het 'bouwwerk' is in strijd met de bouwverordening, redeneren ze. Dit tot groot verdriet van de bloemenman in kwestie, R.M. Meertens. Hij zegt net 50.000 gul den in zijn kraam te hebben geïn vesteerd. Punt is dat Meertens het plekje nabij de Muzenhof heeft ingeno men dat altijd werd bezet door het 'kind van Leiderdorp', L. de Jong. Zijn opvolger kreeg on langs tot 1 januari 1989 een ver gunning voor het innemen van De Jongs standplaats. Meertens heeft er echter in plaats van een bloemenwagen een heus huisje neergezet, dat niet mobiel is. Én dat is nooit de bedoeling van de gemeente Leiderdorp geweest. Ambtenaren signaleerden on langs dat de nieuwe bloemen kiosk aangemerkt kan worden als bouwwerk en daar is een bouwvergunning voor nodig. Een duidelijk aangeslagen Meertens stelt daarentegen des tijds van een ambtenaar een mondelinge toezegging te heb ben gekregen dat zijn kiosk wel door de beugel zou kunnen als er twee wielen en twee parkeervak ken onder zouden staan. De bloe menkoopman piekert zich suf, maar kan helaas niet meer op de naam van de ambtenaar in kwes tie komen. Meertens vreest nu dat niet de ambtenaren, maar zijn concur renten hem onderuit willen ha len. "Ze zullen mijn kiosk wel te mooi vinden. Maar hoe het ook zij, ik word er helemaal niet goed ADVERTENTIE De verwachting is dat als de S54 klaar is, de verkeersdruk in de Dorpsstraat aanzienlijk zal afne men. Toch vinden de plannenma kers dat geen reden om de brug over het kanaal te vervangen door een smal exemplaar. De nieuwe brug moet geschikt worden voor tweerichtingsverkeer (nu is er een voorrangsregeling getroffen en kan er maar één verkeersstroom te gelijk passeren). Het zou beter zijn, zo staat er in het plan van aanpak, als die nieuwe brug een paar meter in westelijke richting verschuift. Dat heeft als voordeel dat tijdens de aanleg er van de bestaande brug nog kan worden gebruikt en bovendien komt er aan de oostkant meer ruimte om aan de kop van de straat te bouwen. Bij voorbeeld "een ge legenheid om iets te drinken. Dit in samenhang met een recreatieve ontwikkeling van de kanaalzijde". Zo ontstaan voorts mogelijkheden om de rooilijn te herstellen. Subsidie voor Oud-Poelgeest DEN HAAG/OEGSTGEEST - De Stichting Oud-Poelgeest in Oegst geest krijgt van de provincie Zuid- Holland ruim honderdduizend gul den subsidie voor allerlei projecten op het terrein van de volwas seneneducatie in 1988. De provin ciale statencommissie voor cultu rele en sociale zaken heeft gister-- middag met de subsidieverlening ingestemd. De statencommissie wil wel dat er duidelijkheid komt over de con crete projecten die Oud-Poelgeest wil uitvoeren. Deze duidelijkheid moet in een gesprek van het dage lijks bestuur van de provincie met de stichting worden geschapen. VAN KLAVERWEIDEWEG 21 V -J HOOGIWADE TEL. 01712 2576 pers gezamenlijk tien procent meer vuil geproduceerd: voor de ge meente een schadepost van 80.000 gulden. Gemiddeld biedt elke Lei derdorper de vuilnismannen jaar lijks 323 kilo afval aan. nog afge zien van puin- en sloopmateriaal. De politiek roept al een tijdje of dat niet anders kan. Glas, papier en andere na recycling nog waarde volle materialen zouden wellicht apart moeten worden opgehaald, zo luidt de roep al een tijdje. En de ge meente is onlangs een experiment begonnen met de mini-container, de vergaarbak voor vuil, aan de Gaarmeesterstraat. Over de definitieve invoering van de minicontainer in Leider dorp laat de notitie zich niet duide lijk uit. Men signaleert voor- en na delen van de container, maar daar blijft het bij. Want ook vanuit ge meenten die al wel met de mini- container werken, ontbreken nog voldoende cijfermatige gegevens. Subsidie De Werkgroep Milieu, die zich dezer dagen over de notitie heeft gebogen, is tot de conclusie geko men dat de gemeente zich moet gaan inspannen om papier en kar ton apart in te zamelen. Bekeken zou kunnen worden in hoeverre het instellen van een garantiesubsi die. waarmee in diverse regioge meenten al enkele jaren wordt ge werkt, een extra stimulans voor verenigingen en scholen kan zijn om voortaan oud papier op te ha len. Daarnaast kan worden bezien of er papierbakken kunnen wor den neergezet. Verder vindt de Werkgroep dat de glasbak, die in Leiderdorp al drukbezocht is. nog meer rende ment kan opleveren. Er zouden bij voorbeeld meer van deze bakken geplaatst kunnen worden. De burgers moeten zelf ook wat doen. vindt de Werkgroep. "Ge scheiden inzameling staat of valt met de bereidheid van het publiek hieraan mee te werken. Kortom, een mentaliteitskwestie". De raadscommissie ruimtelijke ordening buigt zich komende maandag over de notitie. OEGSTGEEST De volksuniver siteit K&O- afdeling Oegstgeest - wordt niet de nieuwe eigenaar van het cultureel centrum Het Drieluik aan de Geversstraat. De gemeente dacht aanvankelijk door het ge bouw aan huurder K O te verko pen de rijkskortingen op het soci aal-cultureel werk het hoofd te kunnen bieden. Inmiddels is ko men vast te staan dat met doorgaan met verhuren betere resultaten kunnen worden bereikt dan met verkoop. Toch verandert er wat. K&O wordt namelijk "hoofdhuurder" voor 25.000 per jaar. K O is ge rechtigd de andere gebruikers van het cultureel centrum, zoals de budgetvoorlichtster en de muziek school, de huidige huurprijs in re kening te brengen. K&O verplicht zich in de nieu we overeenkomst - die vrijwel ze ker door de raad zal worden goed gekeurd - zorg te dragen voor het beheer (schoonmaken, dagelijks afsluiten) en het kleinschalige on derhoud (tuinonderhoud, binnen- schilderwerk). Ook krijgt K O in het vervolg 5.000 gulden minder subsidie en mag K O de andere huurders niet ongebreideld huurverhogingen opleggen, bij voorbeeld om die vijf mille te compenseren. De nieuwe huurconstructie is oorspronkelijk een idee van de tweekoppige D66-fractie. Het K O-bestuur is in principe akkoord, al noemde de voorzitter van K O de muziekschool in de raadscommissie financiën "een molensteen om onze nek". K O is voor zijn inkomsten nu afhankelijk geworden van de huurpenningen van de muziekschool waarvan de toekomst onzeker is. K O is ook verplicht door te gaan met de ver huur van die vertrekken in het ge bouw die nu de gemeente nog aan de muziekschool verhuurt. K&O ervaart dat als beperkingen. Antiek gecombineerd met mo- I Eerlijk geloogd grenen Warm antiek Engels eiken Rustieke buerenmeubelen Sfeervolle verlichting Exclusieve stoffen bankjes P Collectie Welbeckhouse zitmeubelen i Collectie Chesterfields bankjes Van klasse wor klasse...

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11