'Vertrek Cuba uit Namibië prioriteit' STARTKLAAR? ICHIflüSrt Verenigd Frankrijk nog ver weg Brits rapport over seksueel misbruik kinderen lekt uit Parlementslid Israël is voor afhakken handen Reddingswerk in Turkije door modder gehinderd Meese gedagvaard voor rol in Wedtech-affaire VRIJDAG 24 JUNI 1988 BUITENLAND PAGINA 5 Zmdafrikaans-Angolese kwestie in Cairo besproken JOHANNESBURG/CAIRO (GPD/AFP/Rtr) Delegaties uit Zuidafrika, Angola, de VS en Cuba begonnen gisteren in Cairo besprekingen in een poging een einde te maken aan de Angolese burgeroorlog en de onafhankelijkheid van het door Zuidafrika bezette Nami bië te regelen. De gesprekken in de Egyptische hoofdstad waren een vervolg op een eerde re ontmoeting tussen delegaties van de vier landen in Londen, begin mei. Een week later volgde een verrassend gesprek tussen Angola en Zuidafrika in de Congolese hoofdstad Brazzaville, maar daarna leek het er lange tijd op dat de onderhandelingen waren vastgelo pen. Bij aankomst in Cairo, gisteroch tend, verklaarde de Zuidafrikaanse delegatieleider, minister van bui tenlandse zaken Roelof 'Pik' Bo tha, dat zijn regering de aanwezig heid van de vijftien tot zeventien duizend Cubaanse militairen aan de grens met Namibië hoog op de agenda heeft staan. Aangenomen wordt dat de ge sprekken in Cairo zich daarnaast vooral zullen richten op het defeni- tieve vertrek van alle circa 50.000 Cubaanse militairen uit Angola, die de regering-Dos Santos tot nu toe hebben geassisteerd in de oor log tegen de bevrijdingsbeweging Unita. Inmiddels gaf Angola te kennen niet langer vast te houden aan de eis dat het pas over de terugtrek- Noriega bereid leiding aan zwager over te dragen PANAMA STAD (AP) - In Panama worden de geruchten steeds ster ker dat sterke man generaal Norie ga spoedig zal aftreden om te kun nen deelnemen aan de presidents verkiezingen. Hij zal de leiding over het land echter niet opgeven, maar vermoedelijk overdragen aan zijn zwager. Noriega heeft de feitelijke lei ding over Panama, ondanks dat er officieel een president aan de macht is. Deze werd evenwel in fe bruari door hemzelf aangewezen, nadat president Delvalle was afge zet. Delvalle wordt door de Vere nigde Staten nog steeds erkend als wettige leider van Panama. Volgens Panamese bronnen, die anoniem wilden blijven, zal Norie ga's zwager, de jonge officier Aqui- lino Sieiro, de leiding over de strijdkrachten krijgen als Noriega aftreedt. Sieiro wordt gezien als een loyale aanhanger van de Pana mese generaal. De machtswisse ling zou in augustus plaatsvinden. Aquilino Sieiro. UotoAP) China Een aardverschuiving in de zui delijke Chinese provincie Jiangxi heeft het leven gekost aan 17 men sen. Er vielen 33 gewonden en ze ker zeven mensen worden nog ver mist. In Jiangxi is 230.000 hectare land overstroomd wegens hevige regenval. Meer dan 14.000 mensen raakten geïsoleerd en reddingsope raties zijn op touw gezet. Nagorno-Karabach In Nagorno-Karabach en ver scheidene steden in de zuidelijke Sovjet-republieken Armenië en Azerbajdzjan is het Rode Leger in gezet bij de handhaving van de openbare orde. Volgens de Russi sche partij krant de Pravda wordt er in Nagorno-Karabach nog altijd gestaakt en dagelijks gedemon streerd. Burma De Burmaanse politie heeft gis teren een kordon gelegd rond de boeddhistische Shwedagon-pago- de in Rangoon, waar protesterende studenten een actiecentrum had den ingericht. Volgens berichten werd ook door studenten gede monstreerd in Pegu, terwijl in Mandalay de meeste onderwijsin stellingen gesloten bleven. VS-ambassade De nieuwe Amerikaanse ambas sade in Moskou, waarvan de bouw bijna is voltooid, kan beter weer ge heel worden afgebroken. Zoals be kend zit het gebouw van boven tot onder vol met afluisterapparatuur. Het verwijderen van deze appara tuur is onbegonnen werk. Tot die conclusie is een commissie van on afhankelijke deskundigen geko men. king van de Cubaanse troepen wil onderhandelen als de Verenigde Staten hun steun aan de Angolese verzetsbeweging Unita stopzetten. Dit verklaarde de Angolese minis ter van justitie, Van-Dunem, giste ren in een interview met de Ameri kaanse krant The New York Times. De vredesbesprekingen werden de afgelopen maand met name ver traagd door onenigheid tussen An gola en Zuidafrika over de volgen de onderhandelingsplaats. Zuid afrika wilde vasthouden aan de eerder overeengekomen Congole se hoofdstad Brazzaville, terwijl Angola zijn voorkeur uitsprak voor Londen of Lissabon. Uiteindelijk werd, na persoonlijke tussenkomst van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Schultz, voor Cairo gekozen. Een belangrijk punt vormt voor Zuidafrika, dat ook eventuele verdere gespreken in Afrika zullen plaatsvinden. De regering-Botha beschouwt de An golese burgeroorlog en de onafhan kelijkheid van Namibië in de eer ste plaats als een Afrikaanse aange legenheid. Wat er van de gesprekken in Cai ro, die twee dagen zullen duren, kan worden verwacht, is onduide lijk. Bij de ontmoetingen in Lon den en Brazzaville zijn er verschil lende voorstellen over het defini tieve vertrek van de Cubanen uit Angola en dat van de Zuidafrika ners uit het grensgebied tussen An gola en Namibië op tafel gekomen, die nu nader zullen besproken. De verwachting bestaat, dat Cuba en Angola zullen voorstellen om in een volgende stadium ook de Na- mibische bevrijdingsbeweging Swapo bij de onderhandelingen te Plan voor bouw flat in Soweto JOHANNESBURG (AP) - Een projectontwikkelingsbedrijf in Zuidafrika heeft gisteren plan nen onthuld voor de bouw van een enorm wolkenkrabber complex in het zwarte woon oord Soweto bij Johannesburg, waar tienduizenden mensen bij gebrek aan huisvesting in hut ten wonen. Het project omvat 7.000 tot 8.000 appartementen in flatge bouwen tot 25 verdiepingen hoog, die woonruimte' moeten bieden aan zo'n 40.000 mensen. Naast het complex zijn in zes gebouwen van drie verdiepin gen twee dozijn scholen voor zien. De projectontwikkelaar, de Stichting voor Gemeen schapsontwikkeling, is een non-profitorganisatie. In Zuid afrika bestaan bijna geen flat gebouwen voor zwarten. Alleen in Alexandra, een wijk die is omringd door sjieke blanke voorsteden van Johannesburg, staat een aantal flats. TEL AVIV (Rtr) - Een lid van het Israëlische parlement denkt erover een wetsvoorstel in te dienen dat het mogelijk maakt de handen af te zetten van stenen- en brandbom men gooiende Palestijnen. Vol gens Amal Nasser a-Din, een Ara bisch lid van het rechtse Likud- blok, is een dergelijk paardemiddel wellicht noodzakelijk om een ein de te maken aan de al meer dan een half jaar durende Palestijnse op stand. Nasser a-Din wil het wetsvoor stel indienen als de Israëlische re gering daartoe zelf niet bereid is. De situatie in de door Israël bezette gebieden noemt hij 'ondraaglijk'. PARIJS Het Franse parlement kwam gisteren voor het eerst sinds een half jaar weer bijeen. Presi dents- en parlementsverkiezingen hadden de geachte afgevaardigden al die maanden op non-actief ge steld. Toch gaan de pasgekozen parlementariërs op 7 juli al weer met vakantie en premier Rocard door Rudolph Bakker liet weten dat ze voor buitengewo ne zittingen tijdens deze nationale rustpauze niet zullen worden te ruggeroepen. Een periode die vol doende is een nieuwe parlements voorzitter te kiezen en gade te slaan hoe na de electorale aardbevingen, waarbij geen der twee grote groe pen de meerderheid verwierf, de plannen van de herkozen president Mitterrand voor een 'Verenigd Frankrijk' door de partijbonzen doeltreffend naar de andere wereld worden geholpen. President Mitterrand had met zijn besluit het parlement voortij dig te ontbinden gehoopt op de te rugkeer van een ruime socialisti sche meerderheid. De socialisten haalden 276 zetels, terwijl de abso lute meerderheid bij 289 ligt. De betrekken, terwijl Zuidafrika en de Verenigde Staten hetzelfde zullen vragen voor de Angolese bevrij dingsbeweging Unita. Unita-leider Savimbi bevindt zich om die reden ook op dit moment in Washington. ANKARA (Rtr) - Nieuwe aardver schuivingen hebben gisteravond reddingsploegen gedwongen hun werk te staken in het Turkse dorp Catak bij de Zwarte Zee, waar naar wordt gevreesd 300 mensen zijn omgekomen onder massa's aarde en rotsen. Catak, dat ligt in een diepe vallei nabij de havenstad Trabzon, gaf het beeld van totale verwoesting. Een enorme hoop grond en steen, die was losgemaakt door zware re genval de afgelopen tijd, bedekte twee restaurants en een school in het dorp nadat ze rond het ontbijt- uur van een berghelling stortte. In de restaurants en een aantal voer tuigen zaten veel mensen die wa ren vast komen te zitten nadat een eerdere aardverschuiving in de na bijheid een weg blokkeerde. Het reddingswerk moest gister- Het parlementslid ging daarbij niet in op het aantal doden dat de In- tifadah, de Palestijnse opstand in middels heeft gekost: minstens 220 aan Palestijnse en vier aan Israëli sche zijde. Het afhakken van handen is in sommige islamitische landen een wettige straf. Volgens Nasser a-Din „veroordelen zelfs westerse landen criminelen ter dood".'Hij zei overi gens niet uit te zijn op de executie van Palestijnen. Het wetsvoorstel dient volgens hem een afschrik kende werking te hebben. De Israëlische minister van de fensie, Rabin, die gisteren vertrok communisten keerden terug met zo weinig afgevaardigden dat ze geen fractie meer kunnen vormen, de ultra-rechtse Nationaalfronters met niet meer dan een enkele zetel en het voor de verkiezingen spe ciaal opgerichte conservatieve een heidsfront met 269 zetels. Om zich van een socialistische parlements voorzitter te verzekeren, zullen de socialisten een beroep doen op de stemmen van de communisten. De communisten stellen echter hun voorwaarden. Met hun 27 zetels hebben ze er drie te kort om als fractie deel te kunnen nemen aan de parlements commissies. De socialisten hebben beloofd dat een te kiezen socialisti sche parlementspresident de grens van dertig afgevaardigden naar twintig zal verlagen. Op basis van deze koehandel wordt algemeen verwacht dat oud-premier Fabius eind deze week tot president van de Franse 'Tweede Kamer' zal wor den gekozen. Iedere parlementsfractie heeft zijn leider. Afgelopen dinsdag zijn LONDEN In Groot-Brittannië is opschudding ontstaan na het voor tijdig bekend worden van een ge rechtelijk rapport over het optre den van twee kinderartsen in Middlesborough. Het tweetal liet ongeveer een jaar geleden een groot aantal kinderen bij hun ou ders weghalen omdat die hun door Haye Thomas kroost seksueel zouden hebben misbruikt. In totaal werden 250 kinderen om die reden in tehuizen geplaatst. In het rapport wordt ge steld dat beide artsen, ondanks hun goede bedoelingen, te gedre ven en overijverig te werk zijn ge gaan. Ze hebben daarbij een onder- zoektechniek gebruikt waaarover duidelijke twijfels bestaan. De uitkomsten van het gerechte lijk onderzoek onder leiding van de vrouwelijke opperrechter Lord Justice Butler-Sloss zouden pas over twee weken bekend worden gemaakt. Maar op de enige dagen geleden afgesloten conferentie van Europese ministers van justitie in Lissabon werd uitvoerig gespro ken over het seksueel misbruik van kinderen. Daarbij werd van avond worden gestaakt nadat nieu we moddermassa's de bergings- ploegen verhinderden de aardver schuivingen op te ruimen die gis terochtend van de berg stortte. Tien uur na de ramp hadden red dingsploegen pas slechts drie stof felijke overschotten geborgen. Een televisiefilm toonde dat de belang rijkste weg in het dorp was bedekt met een grondmassa van ruim 10 meter dik. Groepen angstige men sen volgden op de hellingen het reddingswerk, wachtend op nieuws over familieleden. Stromen water liepen snel langs de resten van het dorp. Slechts een paar hui zen in Catak bleven bij de ramp in tact. Van de school was alleen het dak zichtbaar. Het was niet bekend of er kinderen waren in de school, die een half uur later open zou gaan. voor een bezoek aan de Verenigde Staten, verklaarde dat de Israëli sche regering van plan is groot deel van de Palestijnen die de afgelopen maanden zijn opgepakt geleidelijk aan vrij te laten. De militaire commandanten hebben lijsten opgesteld van Pales tijnen die kunnen vrijkomen. Van daag zullen naar verwachting 89 meest jongeren de gevangenis kun nen verlaten. Op hun vrijlating hebben vooraanstaande Palestij nen herhaaldelijk aangedrongen. Israël hoop met deze daad de rust in de Gaza-strook en op de Weste lijke Jordaanoever te herstellen. die leiders gekozen. President Mit terrand had speciaal vanuit de top conferentie in Toronto opgebeld om zijn volgelingen te bevelen hun stem uit te brengen op Louis Mermaz. Met Mermaz verzekert Mitterrand zich van de steun van één der puurste socialisten in de leer, die tijdens de eerste socialisti sche regeringsperiode zelf parle mentsvoorzitter was en sinds enige weken minister van transport in het kabinet-Rocard. Met Mermaz grendelt Mitterrand zijn fractie in feite af tegen datgene wat hijzelf nog maar kort geleden had gepropageerd, namelijk een werkbare 'opening naar het politie ke midden'. De terugkeer naar de oude structuren was al ingezet toen Engelse zijde achtergrondinforma tie verstrekt, waarin bevindingen van het gerechtelijke onderzoek waren verwerkt. Het gevolg daar van is een uiterst pijnlijke voorpu blicatie van conclusies, waarop met name de veelal sterk gedu peerde ouders nu al geruime tijd in grote spanning wachten. De twee doktoren hebben inmid dels van hogerhand ander werk ge kregen. Eén van hen, de vrouwelij ke kinderarts Higgs, is zelfs naar een ander district van de regionale gezondheidsdienst overgeplaatst, na het drama dat grote beroering wekte. Het staat wel vast het me rendeel van hun diagnoses leidde tot de meest tragische gevolgen, waarbij kinderen ten onrechte wer den weggehaald bij hun diep ge schokte ouders, die vervolgens ten onrechte beschuldigd werden van seksueel misbruik en in sommige gevallen letterlijk maandenlang hebben moeten vechten om hun kinderen terug te krijgen. OTTAWA (AP) - De Canadese auto riteiten hebben gisteren weer twee Sovjet-diplomaten uitgewezen. Een woordvoerder van de Russi sche ambassade in Ottawa liet we ten dat ook deze maatregel door de Sovjetunie niet onbeantwoord zal blijven. Het Canadese ministerie van bui tenlandse zaken maakte bekend dat de Russische militaire attaché Roeblev met onmiddellijke ingang het land zal moeten verlaten. Een voormalig tweede secretaris van de Sovjet-ambassade, Kasjtanov, is tot persona non grata verklaard. Tevens maakte de Canadese re gering bekend dat het aantal in Ca nada geaccrediteerde Sovjet-diplo maten met drie zal worden vermin derd, hetgeen betekent dat het to tale aantal Russische diplomaten zal moeten worden teruggebracht tot 60. Enkele minuten nadat het nieuws bekend was geworden liet woordvoerder Bogdanov van de Sovjet-ambassade weten dat „er geen enkele twijfel over hoeft te be staan dat Moskou tegenmaatrege len zal nemen." De spanning in de betrekkingen tussen Canada en de Sovjetunie kwam dinsdag aan het licht toen de regering van premier Mulroney bekend maakte dat acht Sovjet-diplomaten waren uitgewe zen en negen anderen de toegang tot het land was ontzegd in ver band met een spionage-affaire. De Sovjets zouden geprobeerd hebben de Canadese inlichtingen dienst te infiltreren en tevens uit zijn geweest op het verkrijgen vap geheime militaire en industriële in formatie. Moskou ging tot tegen maatregelen over en wees woens dag twee Canadezen uit. Voorts werden drie anderen tot persona non grata verklaard. Eerder gisteren meldde de Cana dese omroep CBC dat Russische spionnen hebben geprobeerd ge heim materiaal te pakken te krij gen van een in Canada gevestigd Amerikaans bedrijf waar elektroni sche apparatuur voor marinesche pen wordt gemaakt. CBC meldde dat het ging om sonar-, radar- en communicatie-apparatuur van het in Montreal gevestigde bedrijf Pa- ramax Electronics. De New York Times berichtte gisteren dat Canadese zegslieden hebben verklaard dat Paramax toe gang heeft tot informatie over gea vanceerde apparatuur aan boord van Amerikaanse marineschepen. CBC zei dat één van de Russen een Overigens staat 27 Palestijnen die vandaag vrijkomen nog een proces te wachten. Zeventien mensen krij gen amnestie; 45 van de 89 Palestij nen zijn nooit officieel in staat van beschuldiging gesteld. Intussen zorgde de stroomsto ring voor grote verwarring en cha os in de Israëlische steden. In Tel Aviv vormden zich lange rijen voor de banken, nadat, de computers waren uitgevallen en het personeel op zichzelf was aangewezen. De terrassen in de stad waren overvol, omdat iedereen na het uitvallen van de luchtkoelsystemen de hui zen en winkels was ontvlucht. de socialisten en toen nog tegen de zin van Mitterrand een andere purist in de persoon van oud-pre mier Mauroy tot voorzitter van de partij hadden gekozen. De rechtse partijen kampen met een toenemende chaos als gevolg van het feit dat de UDF, een ver gaarbak van liberale partijen, met veel omhaal van woorden bezig is uit elkaar te vallen. Een verrassing was de verkiezing van oud-minis ter voor overzeese gebieden, Pons, met een meerderheid van slechts één stem tot fractievoorzitter van de gaullistische RPR. Deze partij wordt geleid door de verslagen pre- sidentscandidaat Chirac. Pons was verantwoordelijk voor het recente bloedbad in Nieuwcaledonië en staat bekend als de behoeder van de gaullistische 'graal'. Zijn verkie zing gaat ten koste van de kandida tuur van oud-minister voor sociale zaken Sguin, die doorgaat voor de leider van de jonge generatie in de partij. Wat er na het uittreden van de Het is de zoveelste dissonant in een zaak die van pijnlijke ontwik kelingen aan elkaar hangt. Onge twijfeld zal na de officiéle publica tie van het rapport een stroom van civiele procedures op gang komen tegen de plaatselijke sociale dienst, de noordelijke regionale gezond heidsdienst en de twee kinderart sen. Zij voelen zich vooral gesterkt door de felle kritiek op de bepaalde onderzoekmethoden van de twee kinderartsen en het verzuimen om hun diagnoses te koppelen aan het oordeel van anderen. Dit ondanks de alarmerende toename van het aantal kinderen dat inderdaad thuis seksueel is misbruikt. Beide artsen kwamen in de meeste gevallen tot dit schokkende oordeel bij kinderen die door hun nietsvermoedende ouders op het spreekuur waren gebracht met ge wone kwaaltjes. Op eigen initiatief, en dus zonder de ouderlijke toe stemming, breidden zij hun onder- marine-attaché was die op heter daad werd betrapt nadat hij in de val was gelokt. Zijn uitzetting zou te maken hebben met de arrestatie, eerder deze maand, van Ratkai, die geheim materiaal zou hebben ver zameld over de Amerikaanse mari nebasis op Newfoundland, waar de bewegingen van Sovjet-onderzee- NEW YORK (Rtr) - De Amerikaan se minister van justitie, Meese, heeft een dagvaarding ontvangen in verband met de zogenoemde Wedtech-affaire, een zaak rond een Amerikaans defensie-bedrijf. Dat heeft Amorosa, de advocaat van de hoofdverdachte in de affaire, giste ren meegedeeld. Amorosa beschuldigt Meese van 'corrupt handelen', aangezien hij de firma Wedtech zou hebben be voordeeld bij het verlenen van re geringscontracten. Ook een vroe gere functionaris van Meese, Jenkins, is voor getuigenis opge roepen. De advocaat hoopt de on schuld te bewijzen van Biaggi, een lid van het Amerikaanse Congres, dat van Wedtech miljoenen aan steekpenningen zou hebben ont vangen voor zijn 'hulp' aan het be drijf. Volgens Amorosa kreeg Wed tech reeds zoveel 'corrupte steun' van Amerikaanse topfunctionaris sen, dat het voor het Congreslid Biaggi zinloos was zijn 'diensten' aan het bedrijf aan te bieden. Er be staat in de Verenigde Staten veel kritiek op deze strategie van de ver dedigers van Biaggi, die erop neer komt topmedewerkers van het Wit te Huis aan te klagen, ten einde Biaggi van alle blaam te zuiveren. De naam van de veelgeplaagde Amerikaanse minister van defen sie is reeds in diverse schandalen 'centristen' van de UDF nog over gebleven is. zal in het nieuwe parle ment onder leiding staan van Gau- din, de geachte afgevaardigde uit Marseille. Gaudin kon zijn zetel al leen terugwinnen dank zij een fel bediscussieerd 'verdrag' met het Nationaal Front van Le Pen. Ook Gaudin presenteert zich niet als een enthousiaste voorstander van het door de toenmalige presidents kandidaat uit opportunisme uit de lucht gegrepen idee van een 'Vere nigd Frankrijk' waarop hij met 54 procent van de stemmen werd ge kozen. Op 29 juni zal Rocard zijn nieuwe regering hebben gevormd en spreekt hij in het parlement een po litieke verklaring uit, waarin hij zijn plannen voor de toekomst zal ontvouwen. Over deze verklaring zal niet worden gestemd, tenzij de oppositie een motie van wantrou wen stelt. Na dit eerste optreden van de premier in het parlement na zijn benoeming op 10 mei, zullen de afgevaardigden zich nog even met zaken van minder belang bezig zoek uit met een bepaalde anale re flexmethode om na te gaan of de kinderen ook seksueel misbruikt Inmiddels hebben 32 vooraan staande doktoren van de Britse medische adviesraad verklaard dat er op dit moment geen uiterlijk kenmerk is voor een absoluut zeke re diagnose dat een kind seksueel is misbruikt. Daarmee heeft de ad viesraad ook diepe twijfels uitge sproken over de onderzoekmetho de van de twee kinderartsen. Ver wacht wordt dat het kinderschan daal van Middlesborough en omge ving ook tot wettelijke gevolgen zal leiden. De minister van gezondheid. Newton, zal op korte termijn met een verklaring komen over het be handelen van zaken die betrekking hebben op het seksueel misbrui ken van kinderen. Hij zal daarbij opnieuw de aandacht vestigen op het feit dat seksueel misbruik van kinderen in Engeland aanzienlijk is. En dat de extra waakzaamheid van medische autoriteiten en ge zondheidsorganisaties wel dege lijk is gewenst. Ook daarom lijken nieuwe wettelijke bepalingen ten aanzien van dit probleem dringend gewenst. érs in de Atlantische oceaan wor den gevolgd. CBC wist verder te melden dat onderdelen voor Canadese fregat ten ooit waren vervoerd op een Russisch vrachtschip, waardoor de Russen uitgebreid de mogelijkheid hadden de onderdelen te bestude- genoemd. Zo zou Meese mogelijk betrokken zijn geweest bij de beta ling van steekpenningen aan Israë lische politici voor de aanleg van een - nooit voltooide - Iraakse olie pijpleiding. Ook over de positie van de bewindsman in het Iranga- te-schandaal zijn vragen gerezen. De Amerikaanse president Reagan heeft Meese steeds de hand boven het hoofd gehouden. Wel heeft inmiddels een aantal naaste medewerkers van de Amerikaanse minister van justitie ontslag geno- Intussen is bekend geworden dat James Gaines, één van de hoofd verdachten in het jongste Ameri kaanse regeringsschandaal inzake fraude en smeergelden bij het mi nisterie van defensie (Pentagon), is begonnen met het afleggen van verklaringen tegenover het open baar ministerie. Volgens een zegs man van het ministerie van justitie hebben andere Pentagon-functio- narissen besloten het voorbeeld van Gaines te volgen. BIJNA BOTSING - Aan de reeks 'bijna-botsingen' in het zeer druk ke luchtruim boven Londen blijkt er woensdag nog één te zijn toege voegd. Deze keer was het de ko ninklijke helikopter van prinses Margaret, zuster van koningin Eli zabeth. Het toestel botste bijna op een Jumbo van British Airways. Michel Rocard. houden en dan beginnen aan hun zomervakanties, waaraan in Frank rijk bijna geen einde komt. De Franse kiezers zien al dit ge harrewar met een combinatie van afkeer en onverschilligheid aan, nadat ze een kort ogenblik hadden gehoopt dat aan de oude structu ren op basis van Mitterrands belof ten nu eindelijk een eind gekomen zou zijn. ADVERTENTIE Ook naar de TT? Reis oerend hard zonder helm naar Assen. Met 't Trein Toegang-biljet (te koop bij het loket) hebt u 'n retour, vervoer naar het circuit en toegang tot het terrein. Makkelijk, nietwaar? WAAR ZOUDEN WE ZIJN ZONDER DE TREIN? Een Turkse vrouw valt flauw bij het horen van het nieuws dat haar man bij de aardverschuiving is omgekomen. (foto ap>

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5