'Een s:e vertoning 'Top tien is haalbaar' Zwemploeg LZ vol goede moed Asselbergs verrast Ben de Jel maakt hoge plaatsing waar VRIJDAG 24 JUNI 1988 SPORT PAGINA 19 Van Veenendaal en Kokkelkoren zien uit naar NK NOORDWIJKERHOUT Leiden heeft sinds Gerben Karstens geen groot wielrenner meer voortgebracht. Maar in de nabije omgeving van de Sleutelstad valt op gezette tijden nog wel eens een wielertalent te bespeuren. Zo staan de beroepsrenners Arjan Jagt (uit Woubrugge) en Martin Schalkers (uit Katwijk) zondag in Rheden aan-de start bij het Ne derlands kampioenschap op de weg. Een dag eerder maken Sassenheimer Frank van Vee nendaal en Martien Kokkelkoren uit Noordwijkerhout deel uit van het rennersveld van 120 amateurs, die 25 ronden met daarin de gevreesde Posbank krijgen voorgeschoteld. De twee renners uit de Datema/Moone-ploeg stellen zich daar veel van voor. Frank van Veenendaal heeft nog wel enige reserves. „Dat heeft te maken met mijn ervaringen van vorig jaar", licht de 20-jarige stu dent bewegingswetenschappen zijn voorzichtigheid toe. „Toen had ik mijn hele seizoen op de Neder landse kampioenschappen afge stemd. maar de titelstrijd werd één grote mislukking. Dat overkomt me geen tweede keer. Ik zal wel zien hoever ik kom". door Tim Brouwer de Koning Zijn één jaar jongere ploegge noot kijkt veel onbevangener uit naar de wedstrijd van morgen. „Tot nu toe draai ik een goed sei zoen", vertelt Martien Kokkelko ren met zichtbaar genoegen. „Op grond daarvan hoop ik op een plaats bij de eerste tien. Voor de steile Posbank ben ik niet bang, want ik heb gemerkt dat klimmen mij wel ligt. Het liefst zou ik in de Limburgse heuvels koersen, maar in Rheden moet het ook lukken. Het is in elk geval beter dan die ty pisch Hollandse criteriums in de polder. Die rijd ik tegenwoordig met steeds meer tegenzin". Klimmer Van Veenendaal, die qua postuur (zo'n 25 kilo zwaarder dan de 58 kilo wegende Kokkelkoren) minder als een klimmmer oogt, is het roerend met zijn trainingsmaat eens. „Geef mij de Posbank maar, of anders de Ardennen. Zulke klimmen liggen mij ook uitste kend". Waarna Kokkelkoren van zijn eigen buitenlandse ervaringen verslag doet: 15e in de ronde van Joegoslavië („Alle etappes in de top 15 geëindigd") en winst in en kele Belgische wedstrijden. Om vervolgens van de laatste trip te vertellen, de Milkrace in Grootbrit- tannië, waaraan ook Van Veenen daal de afgelopen weken deelnam. „Aan het uitrijden van zo'n twee- weekse etappewedstrijd had ik vooraf niet eens gedacht", bekent de als een komeet omhoog gescho ten Noordwijkerhouter achteraf. „Moet je nagaan: enkele maanden geleden reed ik nog niet eens bij de LONDEN (GPD) - De ge schiedenis herhaalde zich. alleen de rolverdeling was anders. Wally Masur heette de vervanger van Peter Doohan en John McEnroe nam de plaats van Boris Becker in. Oftewel: hoe Australische tennissers Wimbledon-reputaties on der de zoden stoppen. De af takeling van een monument ging in de "Groene Kathe draal" onverminderd voort, maar de 29-jarige meester hield zich krampachtig vast aan zijn sokkel. "Ik kan nu niet zomaar weglopen weersprak McEnroe gelijk allerlei speculaties over een mogelijk af scheid. "Dat ben ik aan mezelf ver schuldigd". De Amerikaan uitte gisteravond vernietigende kritiek aan zijn eigen adres na de kansloze nederlaag (7- ALPHEN AAN DEN RIJN - Charles Asselbergs heeft zich gisteravond tijdens de open Alp- hense tenniskampioenschappen verrassend als eerste geplaatst voor de halve finale van het B- toernooi De ongeplaatste Alp- hense routinier versloeg Robert Jan van Splunter in drie sets: 1-6, 6-3,6-2. Het toernooi wordt overi gens gekenmerkt door afmeldin gen van favorieten. Na de opgave van Bob van Overbeeke (voet blessure), de nummer vier, volg de gisteravond die van de als tweede geplaatste Eric Bakker, die een dag eerder gekwetst raakte bij een bromfietsongeval. "Het zit ons toch al niet zo mee. Het programma liep een vertra ging van een uur op door lange partijen. Bovendien viel ook het licht nog eens uit op het moment dat er nog drie partijen aan de gang waren", sprak Ignace Pon- sioen namens de geplaagde orga nisatie. Asselbergs dus bij de laatste vier. Tegen Van Splunter, die drie kwartier eerder met 6-1 en 6- 2 ten koste van Koen van Bem- mel (Unicum) de kwartfinales bereikte, ondervond de Tean- amateurs. nu versloeg ik de beken de Franse profsprinter Castaing re gelmatig en reed ik tussen Oost- europese staatsamateurs.- Met na me van de beroepsrenners heb ik enorm veel opgestoken. Boven dien was de sfeer, met elke dag zo'n 20.000 toeschouwers langs de weg, geweldig en kregen we een prima verzorging". Kokkelkoren voelde zich zo op zijn gemak dat hij lange tijd met de besten meereed. „Ik vermoed", waagt de part-time automonteur een poging om zijn prestaties te verklaren, „dat de klimritten in de eerste week in mijn voordeel wa ren". Vervolgens somt hij zijn dagsuccessen op. die hem op een gegeven ogenblik zelfs op de acht ste plaats in de algemene rang schikking brachten. Vergissing „Toen de vlakke ritten kwamen en ik nog steeds in de top tien stond, dacht ik dat het klassement was gemaakt. Dat bleek een vergis sing. Tijdens een etappe met zware regenval reed een groep van 16 zo maar een kwartier van de rest weg. Ik dacht nog: 'laat maar gaan, de toppers zitten toch in het peloton', maar die bleven zitten. Meer dan een 21e plek in het eindklassement zat er voor mij toen niet meer in. Wel werd ik derde in het punten klassement en droeg ik de jonge ren-trui, dus ontevreden kan ik niet zijn". Zijn één jaar oudere ploegge noot, al twee jaar als amateurren ner actief, heeft wat minder te ver tellen over zijn prestaties in den vreemde, maar meldt uiteindelijk toch trots dat hij het tussensprint- klassement op zijn naam heeft ge schreven. Van Veenendaal: „Dat heb ik helemaal aan de slotrit te danken. Ik heb toen 165 kilometer lang alleen voorop gereden en alle tussensprints gewonnen. In het al gemeen klassement eindigde ik als 67e en laatsté. Dat komt omdat ik een paar dagen ziek ben geweest. Waarschijnlijk heb ik met de Olym- pia's Tour en de Ronde van Neder land een te zwaar programma afge werkt. Normaal zou ik zijn afge stapt, maar een wedstrijd als de Milkrace is natuurlijk iets bijzon- 5. 7-6, 6-3) in de tweede ronde tegen Masur. "Zo spelend had ik zelfs het vrouwentoernooi niet kunnen win nen", beëindigde de als achtste ge plaatste vedette zijn boeiende com - mentaar. Hoewel hij zowel in de eerste als tweede spelreeks een set- point kreeg, vond de drievoudig Wimbledon-kampioen dat hij "geen moment in de wedstrijd" was geweest. "Een walgelijke vertoning", ty peerde McEnroe zijn optreden. "Misschien dat ik over een paar da gen weet waarom ik zo inferieur tenniste, maar nu voel ik me alleen maar "lousy". Zelfs de basisdingen gingen verkeerd, ik beging klassie ke fouten. Het was droevig en het heeft me duidelijk gemaakt wat ik' allemaal nog moet overwinnen". Want denk niet dat John Patrick McEnroe, ooit de beste en de slechtste, de handdoek gooit. Voor een "in memoriam" is het nog te vroeg. Het grammofoonplaatje, dat hij vorig jaar opnam onder de titel "don't let it end", kan nog steeds op de draaitafel. "Als ik er nu van overtuigd zou zijn dat er geen hoop meer voor me speler aanvankelijk hinder van een armblessure. Maar na de ver loren eerste set ging het beter met Asselbergs. Van Splunter (De Munnik) daarentegen raakte wat vermoeid en de winst van de Alphenaar was verklaard. Titelf- avoriet Martijn Krans maakte bij zijn eerste optreden korte metten met Ronald Lammens. De Uni cum-speler gunde zijn Alphense tegenstander slechts drie games: 6-1. 6-2. Bij de vrouwen had de als nummer twee geplaatste Bionda Zonderop (De Munnik) in de kwartfinales geen kind aan C- speelster Nathalie van der Voort (Merenwijk): 6-3, 6-1. Veel spann ender was het duel tussen Margo van den Oudenrijn (Tean) en Wil den Hollander (Unicum). Na drie uur trok Den Hollander de mara thonpartij nipt naar zich toe: 7-5, 5-7, 6-4. In het gemengd dubbel bleef Margo van den Oudenrijn met haar partner Marco Smit wel op de been. Het Alphens/Leidse duo versloeg het gelegenheidskoppel Angela Hoogeveen/Charles As selbergs in de eerste ronde met 6- 2 en 6-3. ders. Ik ben blij dat ik niet heb op gegeven". Terug uit Engeland hebben bei de oud-renners van De Bollen streek enige moeite om de draad weer op te nemen. Hoe dichter bij huis, hoe minder enthousiast met name Kokkelkoren wordt. „Wij zijn begonnen bij de wielervereni ging hier, maar op een bepaald mo ment moetje verder kijken. Ik ben op jonge leeftijd naar WTC Woerden overgegaan, omdat ze mij daar veel meer te bieden hadden, vooral begeleiding naar buiten landse wedstrijden. Als ik nu nog voor De Bollenstreek zou uitko men, zou ik nog steeds niet verder zijn gekomen dan de ronde van Lisse". Het steekt de jonge renner uit Noordwijkerhout, die aan de hand van begeleider Klaas Duivenvoor den in Woerden een gespreid bedje vond, vooral, dat hij bij zijn oude vereniging niet eens meer tot het parcours wordt toegelaten. „Ieder een mag daar rijden, ook Frank", moppert Kokkelkoren. „Dat klopt", neemt Van Veenendaal het woord, „maar ik ben ook in een la ter stadium bij De Bollenstreek vertrokken. Daartegen heeft nie mand ooit bezwaar gemaakt". Maar ook als renners van de Moone-ploeg beleven de jonge cou- WARMOND Tijdens het tennis toernooi van Dekker kwamen gis teren de nummers één en twee van het mannenenkel B in actie. Ben de Jel versloeg Marcel van Gaaien in drie sets: 6-1, 3-6, 6-2. Marco Visser ontdeed zich op vrij ontspannen wijze van Maarten Kallenberg (6-1, 7-6). "Ik begrijp eigenlijk niet waar om de wedstrijdleiding mij als eer ste geplaatst heeft", zo reageerde Ben de Jel bescheiden op zijn hoge rangschikking. "Ik speel bijna geen B-toernooien meer, dus ik was nogal verbaasd over de plaat sing". De Jel heeft wel sinds kort een interland op zijn naam staan. Met het Nederlandse veteranen- team maakte De Hagenaar een trip is, dat er echt iemand huizenhoog bovenuit steekt, dan dacht ik er misschien anders over", aldus McEnroe. "Maar de jongens die de In navolging van Michiel Scha pers bereikte Menno Oosting gis teren de derde ronde na een hec tische vijfsetter tegen de Nieuw- zeelandse zeurpiet Kelly Evern- den (4-6, 7-6, 6-4, 3-6, 6-1) en dat resultaat mocht er zijn. Een bi zarre speling van het lot doet echter vrezen dat beide Neder landers als „kanonnenvoer" gaan dienen. Waar Schapers vandaag het pad kruist van Ivan Lendl, daar treft Oosting morgen uitge rekend de nummer twee van de wereld, Mats Wilander. dienst uitmaken zijn nauwelijks beter dan ik, ze hebben niets spe ciaals. Het vervelende is alleen dat ik momenteel in dezelfde situatie verkeer. Daarom komt deze neder laag ook niet echt als een verras sing voor me, ik had ups en downs verwacht. Hoewel ik vooraf geloof de het toernooi te kunnen winnen, wist ik tegelijkertijd dat alles mo gelijk was. Ik had meer dan één du el nodig om me thuis te voelen op een plaats, waar ik me niét meer thuisvoelde". Wedstrijdritme Inderdaad heeft het gebrek aan wedstrijdritme de zich bijna als een engel gedragende tennisduivel waarschijnlijk genekt. McEnroe speelde in negen maanden tijd slechts drie serieuze toernooien en werd dus zelden werkelijk op de proef gesteld. "Ik dacht dat het wel zou lukken, maar ik was er mentaal en fysiek toch niet klaar voor", be sefte de Newyorker, die alweer vier jaar geleden (US Open) zijn laatste Grand-Slamtitel won. Zelfs protes teren ging zonder overtuiging, on danks een waarschuwing wegens het tegen het gras smijten van zijn racket. Wally Masur maakte vakkundig gebruik van de onmacht bij zijn te genstander. De in Engeland woon achtige 25-jarige Australiër, die in vier voorafgaande ontmoetingen zelfs nooit een set van McEnroe had gewonnen, trad daarmee in de voetsporen van zijn landgenoot Pe ter Doohan, vorig jaar in de tweede Wimbledon-ronde te sterk voor ti telhouder Boris Becker. Ook Ma sur, de nummer 64 van de wereld, klopte Becker in '87, tijdens de open Australische, en vervroegde zo de breuk tussen de Westduitser en zijn coach Günther Bosch. reurs hun ups en downs. Zoals nu, ruim een week na de zware Milkra ce. „Het loopt eventjes van geen kant", vindt Kokkelkoren. „Mijn eerste criterium ging slecht, het tweede gelukkig alweer iets beter", voegt Van Veenendaal daaraan toe. Tot de 'nationale' staat er alleen naar Joegoslavië. "Dat was ontzet tend leuk, maar als ik hier alleen in de veteranen speel, zijn ze me snel zat. Daar zijn de niveau-verschillen te groot voor". In de B-categorie komt De Jel, zo bleek gisteren, ook nog aardig uit de voeten. In de eerste set kwam Van Gaaien niet in het stuk voor en haalde slechts één game binnen. Het verging de speler van Alkema de in de tweede spelreeks aanmer kelijk beter. "Ik probeerde toen wat meer vaart in het spel te bren gen en dat lukte goed", conclu deerde Van Gaaien na afloop. De C- speler slaagde er echter niet in dat goede spel in de beslissende set voort te zetten. De vastheid van De Jel bleek uiteindelijk nog ruim- Met behulp van animator, coach en vertrouwensman Peter Fleming ("ik ben niet zijn redder, dat is hij zelf') poogt McEnroe, waarschijn lijk tegen beter weten in. nog één keer de sprong naar de top te wa gen. Wimbledon, waar hij sinds '78 (eerste ronde verlies tegen Erik van Dillen) vijf keer in de finale stond, behandelde hem met respect, maar kreeg slechts een slap aftreksel van het geniale natuurtalent. "Ik hoop volgend jaar beter voorbereid aan de start te komen", beloofde "Mac the Nice". "Tennis is saai. Door mij is het wat minder saai geworden", luidt een gevleugelde uitspraak van de man, die tegenwoordig als brave huisvader door het leven gaat. Zo expliciet wilde McEnroe het giste ren niet stellen, maar het kwam er eigenlijk wel op neer. "Er breekt een kritieke tijd aan, zowel voor het tennis als voor mij. Met name in de Verenigde Staten is de interesse voor onze sport enorm teruggelo pen en dat doet me pijn. Misschien kan André Agassi er wat aan veran deren als hij nummer één wordt, maar dat betwijfel ik. Nee, ik wil er nog bij zijn wanneer het tij straks keert". nog een wedstrijd in Belgie op het programma, verder beperken de twee zich tot rustig trainen. „En taartjes pakken", lacht Kokkelko ren. „Dat hoort er gelukkig ook bij. Wij kunnen bijna niet voldoende calorieën binnenkrijgen, vandaar die bijvoeding". schoots voldoende voor de eindze ge. Frank Liefbroer en Marcel Gerri- tse hielden elkaar lange tijd in evenwicht. Op een belangrijk mo ment in de eerste set, bij de stand 5- 5, wist Liefboer door de opslag van zijn tegenstander heen te breken en behield vervolgens zijn eigen service. De tweede spelreeks moest Gerritse met dezelfde cijfers aan zijn opponent laten. In het vrouwenenkel B won Natalie van Lint van Marieke Halenbeek met 6- 3 en 6-4. Marcel van Gaaien was in het mannenenkel Cl wel succesvol. Frederik de Leur werd door Van Gaaien overtuigend aan de kant ge- Beslissingsduel om amateurtitel GROESBEEK (AN.P) - Bij de strijd om de nationale titel in het ama teurvoetbal is een beslissingswed strijd noodzakelijk geworden. De Treffers en DOSK, respectievelijk kampioen bij de zondag- en zater dagvoetballers, speelden gisteren in Groesbeek opnieuw gelijk, 1-1. Het eerste duel was met dezelfde cijfers geëindigd. De Treffers en DOSK ontmoeten elkaar zaterdag (19.30 uur) opnieuw op neutraal terrein, te weten dat van ROHDA in Raalte. De tweede wedstrijd was een af spiegeling van de eerste ontmoe ting. De Treffers was technisch be ter, DOSK compenseerde dat met inzet. De beste man aan Kampense kant, topscorer van de zater dagamateurs Jan Okke Koers, leid de in de 41e minuut de openings treffer in. Hij bracht Jan Mulder in stelling. Op slag van rust kwam De Treffers dankzij een frommeldoel- punt van Stefan Hommeles op ge lijke hoogte. Er waren 2000 toe schouwers. scheidsrechter was Van de Herik. Nederlaag Bax WIJCHEN Het zaalvoetbalteam van Bax is er niet in geslaagd de op gelopen achterstand uit de eerste wedstrijd om te zetten in winst. Sterker nog de Voorhouters kre gen. in de return van de finale om de KNVB-beker, een gevoelige 4-0 nederlaag te slikken. De ploeg van coach Jan Schoen maakte een wat uitgebluste indruk en kwam niet verder dan een inzet van Hans van Leeuwen tegen de paal. Ook Mario Faber werd door de vice-kampioen aan banden gelegd. 'Depa heeft het verdiend daar is niets op af te din gen' aldus Bax-coach Jan Schoen. zet: 6-2, 6-0. De lijstaanvoerder van deze categorie kwam ook een ron de verder. Johan Draulans gaf Pie- ter van Meel goed partij, maar moest met 6-2 en 6-4 toch zijn meer dere erkennen in Van Meel. Eerder op de dag had Draulans in het man nenenkel C2 wel een overwinning geboekt tegen Jan Mens (6-3, 6-1). In het mannenenkel Dl kon de als eerste geplaatste Dirk-Jan Dek ker slechts met moeite de verwach ting van de wedstrijdleiding waar maken. Erwin Planken wenste pas na drie spannende sets het hoofd te buigen voor Deker: 7-6, 4-6, 6-4. Bij de veteranen hebben, na Meyer en Blommendaal, Heeremans en Dahlhaus zich geplaatst voor de halve finale. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland De uitslag van de tiende- en laatste etappe is. 1 Freuler (Zwi) 180 kilometer in 4.18.09, 2 Joho (Zwi), 3. Da Silva (Por), 4. Fondnest (Ita). 5. An derson (Aus), 6. Goessens (Ned). 7 De Neut (Bel). 8 Eberli (Zwi). 9. Dhaenens (Bel), 10 Mut ter (Zwi). 11. Van Leeuwe (Bel). 12. Achermann (Zwi). 13. De Clercq (Bel). 14 Pedretti (Zwi). 15. Hodge (Aus) allen zeilde ti|d als Freuler. Neder landers: 18. Schalkers. 25. Rooks, 26. Talen, 31. lubberdmg, 33. Jac. van der Poell. 35. Theunis- se, 40. Kleinsman, 57 Van Rijnen 67 Hanngs, 70 Van Wi|k, 72. Luykx 76. Stevenhaagen. 85 Siemons allen zeilde tijd als Freuler. 89 Bogers op 1.14. Eindklassement 1 Wechselberger (Oos) 2 Bauer (Can) op 1.25.3. Da Silva 1.44,4 Jèrmann (Zwi) 2 33. 5. Robeet (Bel) 4 09. 6. Cesanni (Ita) 8 40.7 G.anetti (Ita) 9.05. 8 Fuchs (Zwi) 10 19. 9 Van Lancker (Bel) 10 42. 10 Ruttimann (Zwi) 1109,11 Breu(Zwi) 12.12.12 Lubberdmg (Ned) 12.29. 13. Leclercq 13.57. 14 Sibom (Ita) 14.54. 15. Roosen (Bel) 15.56. Nederlanders: 17. Rooks 17.07. 19. Van Wijk 22.09, 21Theunisse 28.27. 61Stevenhaagen 55.43.62. Goessens 56.17 70. Luykx 1.03.46, 72. Habets 1.04.36,74. Schalkers 1.07 16, 75. Van der Poell 1.08.39, 78. Siemons 1 15.42. 79 Hanngs 1.17.04. 82. Van de Vi|ver 1 18.50, 84. Kleinsman 1,21.23. 87. Bogers 1 31 02. 88. Talen 1 37.07. Ronde van Nieuw Vennep De uitslag is' 1Capiot (Bel) 100 km in 2.18.43. 2. Knetemann. 3. Hermans op 0.10, 4. Pieters. 5 Oosterbosch, 6. Wijnants, 7 Van der Poel. 8. Van der Velde, 9 Cornehsse. 10. Smit op 0.20. TENNIS Wimbledon Mannen enkelspel, tweede ronde: Wilander (Zwe) - Michibata (Can) 6-2,7-6.6-4. Acuna (Chi) - Pate (VSt) 3-6.5-7.7-6.7-6.6-4. Rostagno (VSt) Davis (VSt) 6-2. 6-3. 6-7. 4-6, 16-14: Kuhnen (WDI) - Hlasek (Zwi) 7-6.5-7.4-6.6-1.6-4; Segu- so (VSt) - Bates (GBr) 6-7. 6-3. 6-2. 6-4; Flach (VSt) - Berger (VSt) 7-5. 6-1, 6-4, Korda (Tsj) - Sanchez (Spa) 7-6, 6-3, 3-6, 0-6, 6-1Zivojinovic (Joe) - Ross (VSt) 6-4,6-4,6-4, Jelen (WDI) - Mei- necke (WDI) 6-1. 6-1, 6-4; Mecir (Tsj) - Volkov (Sov) 6-2, 6-4, 6-4; Grabb (VSt) -Jarryd (Zwe-11 3-6, 7-6, 6-3, 6-0: Connors (VSt-5) - Stoltenberg (Aus) 7-6. 6-3. 6-3; Edberg (Zwe-3) - Reneberg (VSt) 6-3, 7-6. 5-7,6-2; Youl (Aus) - Botfield (GBr) 6-2,6-3.6-4; Oosting (Ned) - Evernden (NZI) 4-6. 7-6. 6-4, 3-6.6-1. Masur (Aus) McEnroe (Vst) 6- 4. 7-6. 6-3 Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Sukova (Tsj) - Novotna (Tsi) 6-2.6-2. McNeil (Vst) - Sloane (Vst) 6-7,6-4, 6-4, Phelps (Vst) - loose- moore (GBr) 6-1, 6-1; Shnver (Vst-3) - Parkho- menko (Sov) 6-3, 6-4; Reinach (Zal) - Jolissaint (Zwi) 6-1, 6-4; Inoue (Jap) - Gomer (GBR) 6-4, 6- 2. Savtsjenko (Sov) - Yanagi (Jap) 7-6, 6-3; Adams (Vst) - Tauziat (Fra) 2-6,6-4, 6-4; Salmon (GBr) - Villagran (Arg) 6-7,6-1. 6-2; Rehe (VSt) - O'Neill (Aus) 4-6.6-1,6-4; Navratilova (Vst) - Ha- kami (VSt) 6-2,6-1Zvereva (Sov) - Fendick (Vst) 6-3,6-3. Fernandez (VSt) Meshki (Sov) 6-17-5. Schimper (ZAf) - Magers (VSt) 6-4, 7-6; Cordwell (NZI) - Meier (WDI) 6-1. 5-7. 6-4; Tanvier (Fra) - Gurney (VSt) 6-3. 6-2; Evert (VSt) Singer (WDI) 6-4. 3-6, 6-3; Fairbank (ZAf) - Dune (GBr) 6-2. 1- 6, 7-5; Sabatini (Arg) - Zrubakova (Tsj) 6-4, 6-3, Hamka (WDl) - Witvoet (Ned) 6-1. 6-3 Vrouwdubbelspel, eerste ronde: Bollegraf/Provis (Ned/Aus) - Fendick/Helhering- ton (VSt/Can) 2-6. 7-6 (7-3), 6-3. SCHAKEN Wereldbeker schaken Achtste ronde: Karpov (Sov) - Beljavski (Sov) 1-0; Ehlvest (Sov) - Andersson (Zwe) 1 -0; Short (GBr) - Ljubojevic (Joe) afgebroken; Kasparov (Sov) - Hiartarsson (IJs) 1/2-1/2; Sokolov (Sov) Spasski (Fra) 1/2-1/2; Joesoepov (Sov) - Speelman (GBr) 1/2-1/2. Nogueiras (Cub) - Timman (Ned) 0-1 Ribli (Hon) - Hübner (WDl) 1/2-1/2. Afgebroken partij zevende ronde Timman - Joe soepov 1/2-1/2. Stand na acht ronden: 1Ehlvest 6.2. Kasparov 5 1/2.3. Karpov 5, 4 Sokolov, Spasski, Hubner4 1/2.7. Ribli 4.8. Ljuboievic 31/2 1 afg9. Joe soepov, Speelman, Andersson. Beljavski 3 1/2, 13. Short 3 1 afg., 14. Tïmman, Hjartarsson 3. 16. Nogueiras 2 1/2. NK schaken Douven - Van der Wiel 1/2-1/2, De Boer - Van der Sterren 0-1; Ugtermk - Cuijpers 1-0; Kuijf - Bos boom 1-0. Vanheste - Pieterse 1/2-1/2; Brennink- meiier - Piket 1/2-1/2. Stand na negen ronden: 1. Douven, Van der Sterren 6 1/2 punt, 3. Van der Wiel 6, 4. Kuijf. Pi ket 5 1/2, 6. Pieterse 4, 7. Cuijpers, De Boer, Lig termk, Brenninkmei|er 3 1/2. 11 Bosboom, Van heste 3 MOTORSPORT De TT van Assen (11) De uitslag van de Formule l-klasse (25 ron den. 153,350 kilometer) is: 1 8urnett (GBr) Honda 58 minuten en 51,07 seconden (gemiddel de snelheid 156,344 km/u), 2 Hofmann (WDl) Honda op 10,94, 3 P Rubatto (WDl) Bimota 16,28, 4. Iddon (GBr) Bimota 17.88, 5. Weibel (Zwi) Honda 36.74 Uitgevallen Nederlanders: Bemelman (Bimota- Yamaha), Mertens (Suzuki) en Willemsen (Suzu- ki). De WK-stand na drie races is: 1 Burnett (GBr) 35 punten, 2. Joey Dunlop (GBr) 28, 3. Iddon (GBr) 24, 4. Miura (Jap) en Fogarty (GBr) 20, 6. Sohwa (Jap), Hofmann (WDl) en Jefferies (GBr) Regiotoppers bij kwarttriathlon LEIDEN Maar liefst 320 deelne mers beginnen morgenmiddag aan de kwarttriathlon, die de Leidse Politie Sportvereniging voor het tweede achtereenvolgende jaar or ganiseert. Gekende regionale top pers als Sam Springer en Mart Mo raal behoren tot de grootste kans hebbers, maar ook van ver buiten Leiden stromen de deelnemers toe. De formule die de LPSV vorig jaar voor het eerst hanteerde, blijkt duidelijk aan te slaan. De 1000 me ter zwemmen (Korte Vlietkanaal), 45,6 kilometer fietsen en 10,4 kilo meter hardlopen om en nabij de Vliet in de richting van Voorscho ten, Zoeterwoude en Stompwijk kunnen in een vrijwel geheel ver keersvrije omgeving worden afge werkt. Het startschot wordt om 12.45 uur gelost bij de Mondriaan- school (Johan Wagenaarlaan). De Bruin tweede LEIDEN Wielrenster Petra de Bruin heeft in de Kermisronde van Ossendrecht net naast de overwin ning gegrepen. Aan de eindstreep moest zij allen Jolanda Cools (Sommelsdijk) voorlaten. Jolanda Grimbergen uit Rijnsburg werd negende. In de Ronde van Nieuw Vennep waren de regiorenners minder succesvol. In een massas print pakten Jan Zwaan (10), Gerrit Kleinveld (12), Sjaak Spreeuw (14) en Hans Wubben (15) nog net een prijsje mee. McEnroe al in tweede ronde Wimbledon uitgeschakeld Na de uitschakeling in de tweede ronde op Wimbledon berust John McEnroe in zijn lot. LEIDEN LZ 1886 begint vanavond vol goede moed aan de Nederlandse zomerkampioenschappen zwem men. De dit seizoen succesvolle ploeg van trainer Ro bert van Zijp stuurt een grotere afvaardiging naar Amersfoort dan ooit het geval was. In het 50 meter-bas sin van het plaatslijke sportfondsenbad heeft LZ 24 starts in de Speedo-finales, de jaargangwedstrijden voor kinderen van jaargang 1976 en jonger. Op de offi ciële nationale kampioenschappen gaat 31 maal een LZ-pupil te water. Een groot deel van de aandacht gaat zoals op ieder NK weer uit naar Antoine van Weerde. De schoolslag specialist zal in de A-finales op zowel de 100 meter als op de dubbele afstand hoge ogen proberen te gooien. "We hopen in ieder geval dat het gat met de nummer twee van Nederland kleiner is geworden", verduide lijkt trainer Van Zijp. Achter Ron Dekker, die momen teel onaantastbaar is op de schoolslagnummers, strij den een flink aantal zwemmers voor een top-3 plaats. Op de 50 meter-ranglijsten van dit jaar, die tot en met 5 juni zijn bijgewerkt, bezet Van Weerde de negende tijd op de 100 meter. Op de 200 meter staat de Leidenaar als vijfde geklasseerd. De tweeling Schouten eisen de meeste starts voor zich op binnen de Leidse zwemclub. Mark concen treert zich daarbij vooral op de rug- en de vlinderslag. Dennis is favoriet op zo'n beetje alle slagen bij de jon gens geboren in 1975. Bij de meisjes geboren in 1974 verschijnt er namens LZ een ijzersterke ploeg op de statblokken in Amers foort. Met Nancy Kijk in de Vegte, Danny van Klink en Maaike Parrel zijn er medaille-kansen op respectieve lijk de 200 meter vlinderslag, de 100 en 200 school en de 100 en 200 meter vrije slag. Paulien Stastra dient de kar te trekken voor de 72'ers. Op de rugslag maakt Stastra op beide afstanden een goede kans. Met een minder grote ploeg als LZ verschijnt De Zijl/LGB aap de start. In de person van Niels Ouwer- kerk heeft de formatie van trainster Erna van Belkum daarentegen wel een zwemmer in de gelederen waarop extra gelet wordt. Dit in veband met zijn mogelijke kwalificatie voor de Europese jeugdkampioenschap pen, welke drie weken na de NK ook in Amersfoort plaatsvinden. Ouwerkerk, strijdend met de jongens van jaargang 1972 en 1973, maakt op de 100 meter vlin der en op de 100 meter vrije slag kans om geselecteerd te worden. De nummers één op alle nummers worden sowieso uitgenodigd. De nummers twee dienen onder de vastgestelde richttijd te blijven om geselecteerd te worden. Noordwijkerhout bezat tot voor kort ook een EJK-kandidaat. De rugslagzwemmer Leonard Kroon gooide een week of wat geleden zijn eigen glazen in, door tijdens een stoeipartijtje op school zijn sleutel been te breken. Hij bezorgde tevens de zwemverini- ging een gevoelige klap. doordat terugtrekking van de 4x100 meter wisselslag-estafette ploeg bij de jongens onder de zestien jaar daardoor onvermijdbaar was. Wat over blijft is één NK-start en twee Speedo-starts. Noordwijk heeft zowel bij de jongste jaargangen als op de NZK twee starts. Katwijk vaardigt met één Speedo- finalist de kleinste ploeg af.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19