TAD LEIDEN Comité Kinderpostzegels koopt kantoor in Leiden Flowercenter wellicht bij Holiday Inn LEIPSCH DAGBLAD Ruim 10.000 uren meer hulp gezinsverzorging Voorzieningen in de Merenwijk moeten evenwichtiger verdeeld s DONDERDAG 23 JUNI 1988 Fusie met Stichting voor het Kind LEIDEN - De Stichting voor het Kind in Amster dam en de Stichting Neder lands Comité Kinderpostze gels in Den Haag gaan fuse ren. Volgend jaar mei zal de nieuwe organisatie naar Leiden verhuizen naar het pand van Stichting Re search voor Beleid aan de Stationsweg, dat binnen kort nieuwbouw pleegt aan het Schuttersveld. De Stichting voor het Kind houdt zich onder meer bezig met de orga nisatie van de jaarlijkse kinder- postzegel^ctie. De opbrengst daar van, zo'n veertien miljoen gulden Uitbreiding kantoor sport en recreatie LEIDEN - Het kantoor van de di rectie sport en recreatie, onderdeel van de gemeente, aan de Smargad- laan wordt uitgebreid. Het ge meentebestuur wil een uitbreiding van ongeveer 80 vierkante meter toestaan. Volgens directeur J. Dui- vesteijn is het hoog tijd dat er uit breiding komt. Volgens richtlijnen zou er per personeelslid behoefte zijn aan gemiddeld 25 vierkante: "Daar komen we lang niet aan". Vandaar de uitbreiding in één bouwlaag. per jaar. gaat naar de Stichting Ne derlands Comité Kinderpostzegels die het geld vervolgens verdeelt. Volgens N.J. Prinsen, directeur van de Stichting Nederlands Comi té Kinderpostzegels, komt de fusie niet uit de lucht vallen. Al vanaf 1985 werken beide besturen zeer nauw samen. "De huidige werkwij ze is niet erg praktisch. De twee stichtingen zijn steeds meer naar elkaar toe gegroeid: veel nevenacti viteiten overlappen elkaar. Alle twee geven ze bijvoorbeeld voor lichting over de kinderpostzegelac tie", aldus Prinsen. Omdat de voorlichtingsactivitei ten worden gebundeld en veel werk efficiënter kan worden ge daan, verwacht Prinsen een uit breiding van die nevenactiviteiten. Hoe dat er precies in de praktijk zal uitzien, is nu nog niet duidelijk. In ieder geval blijven alle lopende ac tiviteiten als gezinsbegeleiding van het gehandicapte kind en activitei ten voor spijbelaars doorgaan. Prinsen wordt zelf de algemeen directeur van de nieuwe organisa tie die waarschijnlijk Stichting Kinderpostzegels Nederland gaat heten. Hij vindt het een goede zaak naar Leiden te verhuizen. Prinsen: "Het pand aan de Stationsweg is in perfecte staat. Er hoeft niets aan verbouwd te worden. Verder ligt het dichtbij het station, hetgeen de bereikbaarheid van de nieuwe stichting vergroot. Leiden is geko zen omdat de stad tussen Amster dam en Den Haag ligt. Een com promis". Waarschijnlijk tekent Prinsen volgende week het voorlopig koop contract. Hij schat de kosten die met de fusie en verhuizing ge moeid zijn op 1.2 miljoen gulden. Dat zal gedeeltelijk gefinancierd worden uit de verkoop van het pand van de Stichting voor het Kind in Amsterdam. Er zullen geen gedwongen ontslagen vallen. Alle negentien werknemers gaan mee naar Leiden. Het kantoorpand van de Stichting Research en Beleid aan de Stationsweg postzegels wordt gehuisvest. straks de Stichtig Kinder- Opgepakt LEIDEN - Een 36-jarige Leidenaar is gisteravond op de Haarlemmer straat aangehouden omdat hij in het bezit was van een neppistool. Hij zat daarmee in oen koffieshop aan de Haven achteloos te spelen. Het behoort tot de op echt gelijken de, en bij wet verboden, wapens. De man kreeg proces-verbaal. LEIDEN Het Flowercenter aan de Plesmanlaan overweegt een nieuw kantoor te bouwen bij Holi day Inn, enkele honderden meters verder aan dezelfde straat. Volgens voorzitter N. van der Rest van de werkgroep die de verhuizing voor bereidt, wordt binnenkort een defi nitief besluit genomen over de locatie. hoeve van het motel bevatten. Van der Rest ontkent echter dat er al een keuze is gemaakt. Volgens Van der Rest zijn er nog drie andere locaties waar het Flo wercenter zich kan vestigen. Het gaat om twee plaatsen in Rijnsburg en Oegstgeest nabij de bloemen veiling Flora en een kantoorge bouw op de hoek van het Schut tersveld en de Schipholweg waar ook een hotel in kan worden onder gebracht. Van der Rest zegt voorkeur te hebben voor één van de twee loca ties in Leiden 'omdat we hier al vier jaar naar tevredenheid gevestigd zijn'. Het zijn echter de besturen van de vijf aangesloten organisa ties die een definitieve beslissing moeten nemen. Het Flowercenter rekent er op rond 1 september vol gend jaar te verhuizen. Het huur contract voor het gebouw aan de Plesmanlaan loopt reeds op 1 fe bruari af. "Ik verwacht echter dat we van de verhuurder een paar maanden respijt krijgen", aldus Van der Rest. Bij het Flowercenter werken circa 80 mensen. De gemeente is echter al ver zocht medewerking te verlenen aan de bouw van een kantoorge bouw van negen verdiepingen langs de Plesmanlaan ten behoeve van het Flowercenter. Een woord voerder van de gemeente heeft dit vanochtend bevestigd. B en W zijn van plan mee te werken aan een dergelijk kantoorgebouw. Het zou schuin voor Holiday Inn komen te staan en ook congresruimte ten be- LEIDEN De Stichting Gezins verzorging Leiden heeft vorig jaar ruim 10.000 uren méér hulp gege ven dan in het jaar ervoor, zo blijkt uit het jaarverslag over 1987. Dit betekent een stijging van het per centage met 3,2. De wachtlijst is vo rig jaar tot over de 100 cliënten ge groeid. Gezien de moeilijke ar beidsmarkt en de opgelegde bezui nigingen verwacht de stichting niet dat de wachtlijst binnen af zienbare tijd zal teruglopen. De Stichting Gezinsverzorging Leiden moet ruim drie ton bezuini gen, waarvan 80.000 in de indirecte kosten. Dat betekent dat voor 1988 één arbeidsplaats verdwijnt. Door natuurlijk verloop is dit inmiddels gerealiseerd. Het jongerenproject, waarin drie groepen jongeren tussen de 18 en 21 jaar die van beroep wilden ver anderen of moeilijk aan het werk konden komen werden voorbereid op het zelfstandig werken bi] be jaarden in de gezinsverzorging, is een succes gebleken. Aan het pro ject hebben 34 jongeren deelgeno men, van wie 25 aan het eind in vas te dienst zijn gekomen. Man verdacht van meest LEIDEN - Tegen een 34-jarige Lei denaar is een aanklacht ingediend omdat hij incest zou hebben ge pleegd met één van de twee kinde ren van 5 en 8 jaar van een familie uit Leiden. De man is een ver fami lielid van de ouders en zou in april enkele keren onzedelijke handelin gen hebben gedaan tijdens het op passen. De man is aangehouden en wordt over de zaak ondervraagd. LEIDEN De raadscommissie voor onderwijs, sociaal-cultureel werk en emancipatie is akkoord met het plan om de welzijnsaccom- modaties in de Merenwijk meer over deze wijk te spreiden. Nu is al leen in de Slaaghwijk een buurt huis gevestigd, een accommodatie die zich voornamelijk richt op dit deel van de Merenwijk. In de overi ge delen van de wijk is echter grote behoefte aan onder meer een on derkomen voor jongeren. Hoe een en ander precies in het vat gegoten zal worden, is nog niet helemaal bekend. De verschillende instellingen in de wijk moeten nu binnen een paar maanden een huis vestingsplan samenstellen. Wel heeft de gemeente al aangegeven dat zo veel mogelijk gebruik ge maakt dient te worden van vrijko mende of al vrijgekomen schoollo kalen. De gemeente deed het voorstel om de welzijnsaccommodaties over de wijk te spreiden al eind vo rig jaar, nadat volgens haar was ge bleken dat het bestaande buurt huis Op Eigen Wieken in zo'n slechte staat verkeerde dat het niet meer de moeite loonde om te wor den opgeknapt. Tegelijkertijd bleek meer en meer de behoefte te zijn aan een onderkomen voor jon geren elders in de wijk. Door nu ook een nieuwe plek te zoeken voor Op Eigen Wieken, hoopt de gemeente voldoende geld vrij te maken om ook in een ander deel van de wijk een club- en buurthuis te vestigen. Vertegenwoordigers van Op Ei gen Wieken spraken gisteren overi- Oranjefeest Het nationaal feest na de over winning van Oranje is vishande laar Ouwehand duur komen te staan. Het huisje op de Blauw- poortsbrug, waar Ouwehand zijn waren aan de man brengt, was sinds kort namelijk getooid met vijf fraaie vlaggen. Was! Dus u begrijpt het al. "Mijn vrouw zei dinsdagavond nog: joh, haal ze binnen want die jatten ze van avond. Ik had net nieuwe ge kocht, weetje. Vijf vlaggen met vijf stokken. Heb ik zo'n 200 gul den voor betaald". Maar Ouwe hand was eigenwijs: "Ik laat ze toch altijd hangen", riep hij te gen zijn vrouw. De volgende ochtend waren ze dus mooi weg. En Ouwehand had wel een vermoeden waar ze gebleven waren. Hij had ook de beelden op televisie gezien van Italiaanse toestanden met uit bundige feestvierders. Het Leidsch Dagblad publiceerde gisteren een foto op de voorpagi na die duidelijk maakte hoe ge zellig het in de Leidse binnen stad is geweest. Een foto van in oranje kledij gehulde feestvier ders die zongen uit volle borst en zwaaiden met vlaggen. Heel ge zellig allemaal. "Maar, het waren toevallig wel mijn vlaggen", ver telt Ouwehand. De Leidse vishandelaar is niet echt boos. "Ik moest er wel om lachen toen ik die foto in de krant zag". Maar, mocht er nu iemand zijn die de vlaggen tegenkomt dan wil Ouwehand ze best terug. Het vlaggedoek bestaat uit een rode, een witte en nog een rode streep met in het midden een ha ringvaatje. Heel aardig, daar niet van. Maar niemand heeft er na zaterdag nog wat aan. Want laten we eerlijk zijn: op de verjaardag van de koningin kun je toch moeilijk een vlag uitsteken van het produktschap voor de vis. Maanwagentje Wethouder Kuijers (groenvoor-, zieningen), met in zijn kielzog een aantal raadsleden en ambte naren, toog gistermiddag naar de Stevenshof om getuige te zijn van een nieuwe vinding. Een 'wonder der techniek' dat de aan val zou openen op het nutteloze onkruid dat vanzelf opschiet overal waar we het niet hebben willen. Tussen de straatstenen bijvoorbeeld. Een meedogenloze aanval, was ons voorspeld. Geen brandneteltje zou het monster onder de onkruidwieders overle- De dames en heren hadden al enige tijd staan uitwaaien, en passant een nieuwe veegmachi- ne bewonderend, toen de on kruidverdelger er aan kwam. "Het is een soort maanwagen tje", riep Kuijers trots. En daar kwam het al aan, schuddend en pruttelend, een alleraardigst wa gentje dat je er op het eerste ge zicht van zou verdenken dat het de violieren komt besproeien. Het venijn schuilt deze keer niet in de staart, maar in de neus. Voor op het karretje zit namelijk een ronde bezem, opgehangen In een uiterst beweeglijke con structie. Een soort propeller. "Het kan alle kanten op", prees de ondernemer, die het wagentje Het 'maanwagentje' aan het werk op het begroeide plaveisel langs de Dobbedreef. Het resultaat is, op de voorgrond, duidelijk zichtbaar. <foto Henk Bouwman) voor 85 gulden per uur verhuurt, zijn diensten aan. Dichterbij ge komen bleek de bezem niet ge woon van degelijke makelij maar vervaardigd van gedraaide staal kabels die razendsnel ronddraai en en daarbij elke sprietje dat bo ven de straattegels uitgroeit mee dogenloos de kop afslaan. Dat was het theoretisch ge deelte, maar nu willen we het ap paraat wel eens zijn kunsten zien vertonen, zag je de 'bloeddorsti ge' omstanders denken. Operatie ontgroening kon beginnen. En daar stoof het 'maanwagentje' al langs stoepranden en over verlo ren stukjes plaveisel, waar de rei nigingsdienst in geen jaren naar moet hebben omgekeken, een hoop herrie makend, de stalen bezem als een razende in het rond draaiend, daarbij een leuk structuurtje achterlatend op de stoeptegels (wat zou de afdeling bestratingen daarvan vinden?). Plukken groen vlogen in het rond en al te gretig naderende omstanders verstikten weldra in een enorme wolk zand. "Nu nog even de bezemwagen er over heen", riep de exploitant. En, ja hoor: brandschoon. "De demonstratie is geslaagd", verklaarde wethouder Kuijers tevreden. "Het is goed schoon". CDA-raadslid Corrie Kramp, niet te beroerd om door de knie ën te gaan, constateerde evenwel dat de wortels nog stevig tussen de straatstenen verscholen za ten. "Eén buitje en het staat weer zó hoog", verklaarde ze met haar' hand een halve meter boven de grond. PvdA-raadslid Elly Kerck- hoffs was ook wel onder de in druk van het geweld waarmee het maanwagentje korte metten maakte met fluitekruid en ander ongeregeld spul. Maar je zag haar denken: Waar is de tijd gebleven dat Hendrik-Jan de tuinman langs 's Heeren wegen trok om met zijn schoffeltje een wat al te onstuimige plantengroei in te dammen. gens hun bezorgdheid uit over de gemeentelijke plannen. Zij zijn bang dat dit buurthuis straks te krap in de middelen zal komen te zitten om zijn huidige activiteiten te kunnen voortzetten. Volgens Op Eigen Wieken zou dat een slechte zaak zijn, want het buurthuis vindt dat het nu al slechts een minimaal aantal activiteiten verzorgt. Nieu we voorzieningen in de Merenwijk zouden daarom niet ten koste mo gen gaan van het huidige buurt huis. Wethouder Van Dongen kon de ongerustheid van Op Eigen Wie ken gisteren niet wegnemen. Tij dens de commissievergadering kwam alleen het 'principe-besluit' aan de orde om de onderkomens meer over de wijk te verspreiden. Over de toewijzing van beroeps krachten en de hoeveelheid ruimte die de afzonderlijke instellingen tot hun beschikking krijgen, zal pas later worden besloten. Een en ander is ook afhankelijk van het huisvestingsplan dat de verschil lende organisaties samen moet ma ken. Mishandeling door ex-vriend LEIDEN - Een 27-jarige Leidse is gisterochtend in haar huis aan de Kwekerij plein door haar 30-jarige ex-vriend mishandeld. De politie heeft getracht de man in zijn huis aan te houden voor verhoor. De ex- vriend is echter nog niet thuis aan getroffen. Koot mag blijven in bedrijfspand LEIDEN Directeur A. Koot van het voormalig taxibedrijf Kerkhof mag in het woon/bedrijfspand aan de Voorschoterweg in Valkenburg blijven wonen. Vice-president Of fers van de Haagse rechtbank heeft de eis van De Wijde Bliek bv, eige naar van de panden, om onmiddel lijke ontruiming afgewezen. De Wijde Bliek had een kort ge ding tegen Koot aangespannen, omdat deze niet akkoord wilde gaan met een door De Wijde Bliek aangeboden nieuw huurcontract. De curator in het faillissement van taxibedrijf Kerkhof had de huur overeenkomst opgezegd. Volgens Koot was de huurovereenkomst echter nooit officieel beëindigd en was een nieuwe huurovereen komst derhalve niet aan de orde. Maatregelen Witte Singel tegen fout parkeren LEIDEN Aan de Witte Singel wordt volgende week maandag be gonnen met het aanbrengen van kleine aanpassingen om de ver keersveiligheid te verhogen. Ter hoogte van de Groenhoven- straat worden op de hoeken van de straat 'oortjes' aangebracht om fout parkeren tegen te gaan. De in- en uitrit van het bejaardencentrum Groenhoven ter hoogte van de Wit te Rozenstraat wordt veiliger ge maakt door de Witte Rozenstraat iets te versmallen en een verkeers drempel aan te leggen. Tussen huisnummer 63 en de Gerrit Doustraat wordt het trottoir 'rechtgetrokken' om een doorgaan de parkeerstook te realiseren. Ter hoogte van de Jan van Goyenkade- /Schelpenkade worden op de hoe ken 'oortjes' aangebracht en paal tjes om fout parkeren tegen te gaan. Het trottoir van de Neksluis- brug zal worden verbreed en voor zien van paaltjes. Het werk zal ongeveer drie we ken in beslag nemen. Met het aan passen van de twee bochten ter hoogte van de nummers 35-37 en 70-71 zal overigens worden ge wacht tot een in de gemeenteraad aangenomen motie zal zijn afge werkt. In die motie wordt het colle ge van B en W verzocht een voor stel uit te werken over de herinde ling van de Witte Singel. De ge meente wacht nu met aanpassing van de twee bochten om te voorko men dat deze voorzieningen mis schien opnieuw moeten worden aangepast. De bewoners van de Witte Singel hadden verdergaande maatregelen gewild om minder verkeer en lage re snelheden te bewerkstelligen. Binnenkort zal, naar aanleiding van de motie, nauw overleg met het wijkcomité worden gevoerd. Eigenaar van poffertjes kraam strijkt over zijn hart LEIDEN - De eigenaar van de poffertjestent aan de Lammer markt heeft volledig begrip ge had voor de feestvreugde van twee Leidenaars na de over winning van Nederland op Westduitsland. Het tweetal werd na de historische wed strijd van dinsdagavond op he terdaad betrapt bij een inbraak in de poffertjestent. De 25- en 28-jarige Leidenaars verklaar den tot hun daad te zijn geko men doordat ze bevangen wer den door de overwinningsroes. De ondernemer uit Rotter dam besloot na het horen van de reden om zijn hand over zijn hart te halen en geen aangifte te doen. Wel kwamen de betrok kenen een schadevergoeding overeen. De oranje-aanhangers werden daarna vrijgelaten. Gratis kalief voor slecht zienden en slechthorenden LEIDEN Gehoorgestoorden en slechtzienden hoeven met ingang van 1 januari van het volgende jaar geen abonnementsgeld meer te be talen voor kabeltelevisie en -radio. Voorwaarde is wel dat deze men sen ook een vrijstelling hebben ge kregen voor de omroepbijdrage. De Beheerscommissie Stadskabei heeft dit gisteren besloten op voor stel van het PvdA-raadslid Boot. De stadskabei hanteert op dit moment nog een beperkt tarief voor gehoorgestoorden en slecht zienden. De dienst volgt daarbij ei gen richtlijnen. Dat tarief en die richtlijnen zullen na 1 januari 1989 verdwijnen. Mensen die door de Dienst Omroepbijdragen zijn vrij gesteld van kijk- en luistergeld krij gen ook automatisch een vrijstel ling van het abonnementsgeld van de Stadskabel. Volgens chef Van Donzel van de Stadskabei hebben op dit moment rond de 200 mensen een geredu ceerd tarief. Of straks eenzelfde aantal mensen zal worden vrijge steld, is nog onduidelijk. Volgens Van Donzel zijn de richtlijnen van de Dienst Omroepbijdragen stren ger dan die welke de Stadskabei nu hanteert. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13