McEnroe hoopt op beter tegenspel Oostenrijkse renner maakt dienst uit in Zwitserland Eerste verlies Van der Wiel Rijnsburgse Boys tegen FC Barcelona Geprikkelde Oosting op Wimbledon ronde verder Interland houdt talloze tennissers van de baan Smits zegt af voor nationaal basketbalteam WOENSDAG 22 JUNI 1988 SPORT PAGINA 19 CHUR (AFP) - De verbazing over de prestaties van de Oostenrijker Helmut Wech- selberger in de Ronde van Zwitserland heeft plaats ge maakt voor bewondering. Ook in de tweede etappe door het hooggebergte pa reerde de 35-jarige bankem ployé, die dit jaar voor het eerste bij de profs rijdt, de aanvallen op zijn positie met flair. Van zijn concur renten voor de eindzege konden alleen etappewin naar Steve Bauer en Acacio de Silva iets van hun achter stand afknabbelen. Zij het mondjesmaat: de Canadees negentien seconden, de Portugees twee tellen min der. Met nog twee vrij 'gemakkelijke' etappes voor de boeg tekent de sensatie zich duidelijk af. Het zou voor het eerst sinds 55 jaar zijn, dat een Oostenrijker de etappekoers in het buurland wint. Toen, in 1933, pakte ene Max Bulla de zege in de eerste Ronde van Zwiterland. Gisteren, tijdens de tweede grote bergrit, lukte het de verzamelde concurrentie niet toe te slaan. Aan vankelijk was het de voor het klas sement ongevaarlijke Zwitser Stefan Joho die de koers maakte. Hij fietste 87 kilometer alleen op Hermans leidt ploeg in Tour DEN HAAG (ANP) - Matthieu Hermans start in de komende Ronde van Frankrijk als kop man in de Spaanse equipe van ploegleider Perurena. Her mans. die dit seizoen in het profpeloton recordhouder is met twintig overwinningen, moet in de vlakke etappes voor succes zorgen. De Spanjaard Marino Lejaretta is de eerste man tijdens de bergritten. Ook de Nederlanders Rene Beuker en Erwin Nijboer zijn door Per urena geselecteerd voor de Tour de France. De ploeg van Perurena voor de Tour bestaat uit de volgende negen wielrenners: Hermans, Nijboer en Beuker (allen Ne derland), Lejaretta. Mujika, Ri- daura, De la Cruz, Sanchis, Do Oloro (allen Spanje). Mazrocis winnaar van EK snooker SCHEVENINGEN (ANP) - De En- gelsman Stefan Mazrocis is giste ren in het Circus-theater in Scheve- ningen de eerste Europese snoóker kampioen voor amateurs gewor den. De 21-jarige speler uit Leices- ter versloeg in de eindstrijd van het toernooi de als eerste 'geplaatste Paul Mifsud uit Malta met elf fra mes tegen zeven. Steve Bauer zegeviert in de Ronde van Zwitserland. kop door het berglandschap en passeerde als eerste de top van de Sint-Gotthard (2094 meter) en de Oberalp (2044). Joho zou zijn in spanningen later bekopen. Zijn achterstand op de streep bedroeg meer dan twintig minuten.. Bauer, tweede in het klassement met bijna twee minuten achter stand, voelde zich pas na 162 van de 247 kilometers geroepen om aan te vallen. Hij kreeg negen coureurs met zich mee. Na 194 kilometer was de voorsprong van het tiental maximaal, twee minuten en twin tig seconden. Bauer was daarmee virtueel leider in het klassement. Wechselberger bleef in zijn eigen tempo volharden en voor de laatste klim (Lenzeheide) van betekenis was de aansluiting een feit. Op die klim van tweede categorie (1446 meter) zette Da Silva aan. Hij kreeg de Fransman Leclercq, de Belg Roosen en Gert-Jan Theunisse met zich mee. In de afdaling voegde Bauer zich bij het viertal, om ver volgens de sprint te winnen. Maar de aandacht ging na afloop uit naar Wechselberger. De Ier Kelly sprak bewonderend: „Wechselberger is erg sterk. Na de aanval van Da Sil va op de laatste berg, heeft hij veel werk gedaan in de achtervolgende groep. Hij oogde helemaal niet ner veus en reed foutloos". De Deen Jesper Worre heeft de zevende open Ronde van Zweden gewonnen. Bruno Cornillet uit Frankrijk werd tweede met acht seconden achterstand. De Belg Edwig van Hooydonk plaatste zich als derde. Het tweede gedeelte van de ze vende en laatste etappe. Gothen burg-Gothenburg over 106,3 kilo meter, leverde een zege op voor de Zweed Torbjorn Wallen. Worre had in het eerste deel van de etappe, een individuele tijdrit over veer tien kilometer, de leiderstrui over genomen van Cornillet. HILVERSUM (ANP) - John van der Wiel heeft gisteren zijn een dag eerder afgebroken partij uit de ze vende ronde bij de nationale titel strijd schaken tegen Paul van der Sterren verloren. Na 82 zetten gaf de met zwart spelende favoriet op. Rudy Douven bleef daardoor al leen aan de leiding met 5 1/2 punt. Van der Sterren verdrong door de overwinning Van der Wiel van de tweede plaats. Jan Timman heeft zonder verder te spelen zijn maandag afgebroken partij tegen de Sovjet Sokolov bij het tweede wereldbeker schaak toernooi in Belfort gewonnen gege ven. De partij uit de zesde ronde was een dag eerder na de 61e zet van de met wit spelende Sovjet ver daagd. Timman had nog een zet on der couvert afgegeven. Kf7-e7, maar de Nederlander kwam giste ren niet meer in actie voor een ver volg. Het duel Beljavski - Ljuboje- vic werd niet meer hervat maar op remise afgesloten. Karpov en An- dersson verschenen nog wel aan het bord maar kwamen even later toch een deling van het punt over- RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys heeft FC Barcelona weten te strik ken voor een oefenwedstrijd op sportpark De Middelmors. De Spaanse club van Johan Cruijff maakt een tournee door Nederland en doet op 29 juli Rijnsburg aan. Barcelona treedt op volle sterkte aan met onder andere de EK-gan- gers Lineker, Zubizarreta, Bakero en Viktor. De wedstrijd, die om zeven uur 's avonds begint, is mogelijk ge maakt door diverse sponsors. Tij dens de wedstrijd wordt afscheid genomen van Martin Toet die tien jaar lang basisspeler was bij de eer steklasser en gedurende die perio de geen wedstrijd miste. Rijns burgse Boys laat voor deze eerste wedstrijd van de oefencampagne twee staantribunes bouwen. EK Westduitsland - Nederland 1-2 (0-0) 55. Mat- thóus 1-0 (strafschop), 74, Ronald Koeman 1-1 (strafschop) 89. Bosman 1-2. Scheidsrechter lg- na (Roe), toeschouwers' 61 330 (uitverkocht). Geel Van Breukelen (Nederland) Westduitsland: Immel; Brehme. Kohier Herget (45. Pflüger) en Borowsk., Mill (85 Littbarski). MatthSus, Rolff en Thon; Khnsmann en Vóller Nederland: Van Breukelen. Van Aerle, Ri|kaard. Ronald Koeman en Van Tiggelen; Vanenburg, Wouters, Mühren (59. Kieft) en Erwin Koeman (90. Suvrijn), Gullit en Van Basten. HOOFDKLASSE Tijgers - Sparta 3-2 Tijgers in kampioenspoule. UW - HCAW 1-9 HCAW naar promotie/degrada- tiewedstrijden TWEEDE KLASSE B: Hilversum - Thamen 0-6 1-10, HHC-SHELL 2-1 Zesde ronde: Sokolov (Sov) - Timman (Ned) 1- 0. Kaporv (Sov) - Andersson (Zwe) 1/2-1/2. Bel- javski (Sov) - Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1 Ehlvest (Sov) en Kasparov (Sov) 4 1/2, 3. Karpov (Sov). Sokolov (Sov) en Spasski (Fra) 3 1/2,6. Andersson (Zwe), Beljavski (Sov), Hübner (Wdl), Ljubojevic (Joe), Ribli (Hon) en Short (GBr) 3,12 Nogueiras (Cub), Speelman (GBr) en Joe- soepov (Sov) 2 1/2, 15. Timman (Ned) en Hjartarson (IJs) 1 1/2 Stand: 1 Douven 5 1/2 punten, 2 Van der Ster ren 5, 3 Van der Wiel 4 1/2,4. Piket 4,5. Pieterse en Kuijf 3 1/2, 7. Cuijpers, Brenninkmeijer en De Boer 3,10 Ligterink en Vanheste 2 1/2,12. Bos- MOTORSPORT l. Smit (Ned) Krauser 24 minuten, 12,29 seconden (136,847 km/uur), 2, Nijenhuis (Ned) Casal op 5,23 sec, 3. Duenki (Zwi) RR-HH-LCR 11,08. 5 Van Dongen (Ned) Casal 15,55, 12. Besseling (Ned) CJB 43.4118. Van der Gaag (Ned) Special 1 30.43 Uitgevallen Koopman (Ned). Stand na zes races 1Nikolov 62 punten. 2 Sza- bo en Nijenhuis 54, 4. Bordes (Fra) 42. 5. Pintar en Lutzenberger 39, 7. Smit en Waldmann (WDI) 37 250cc-klasse (veertien ronden, 85,876 km): 1 Ricci (Ita) Aprilia 33.05,55 (155,702 km/uur), 2 Zeelenberg (Ned) Assmex-Yamaha 13,06, 3 Bosworth (GBr) Aprilia 13,37, 13. Van den Goor- bergh (Ned) Honda 51,44,16 Van der Wal (Ned) Honda 1 06,06, 22. Boerman (Ned) Yamaha 1 27.14. 23 Koopman (Ned) Honda 1 53.48 Uit gevallen Stamsni|der (Ned) Honda Stand EK na zes wedstri|den: 1 Borgonova (Ita) Aprilia 76 punten. 2. Ricci 72. 3 Zeelenberg 500cc-klasse (vijftien ronden, 92,010 km) 1 Barchitta (Ita) Honda 35.23,95 (155,953 km/uur), 2 Duyzers (ned) Honda 7.05.3. Rota (Ita) Honda 7.43. 5. De Vr.es (Ned) Honda 32.77. 9 Van der Endt (Ned) Honda 53.77. 12. Louwes (Ned) 1 18.97. 18. Swart (Ned) Suzuki. Uitgevallen Doorakkers (Ned) Honda, Van Leiien (Ned) Suzu ki. EK-stand: 1 Rota 79 punten. 2. Truchsess (Oos) Honda 62.3 Rudroff 55.4 Manley 48,5. Duyzers 47, 6. Barchitta 40. Zijspanklasse (twaalf ronden. 73,608 km) 1 Wyssen.Wyssen (Zwi) LCR-Yamaha 3000.51 (147.174 km/uur). 2 HardwictvParker (GBr) LCR 14.31. 3 Baker-Cochrane (GBr) Yamaha 25.56. 6. Stekelenburg/Bettgens (Ned) Wmdle 30,72, 13. Lemstra/De Haas (Ned) Yamaha 2 ronden Uitgevallen Van Bergen/Van Bergen (Ned) Ya maha, Smit/De Rijk (Ned) LCr-Yamaha. EK-stand: 1 Wyssen-Wyssen 60. 2. Hardwick- /Parker 32. 3. Atkinson/Simmons 29. 4 Evans/Gaunt en Baker/Cochrane 28. WIMBLEDON Vrouwen enkel, eerste ronde: Field (Aus) - Pf- aff (Wdl) 7-5, 6-3: Hakami (Jap) - Horvath (Vst) 6- 4, 6-4: McNeil (Vst-10) - Provis (Aus) 6-3, 7-5: Tanvier (Fra) - Medrado (Bra) 6-3, 6-1Ouentrec (Fra) - Halard (Fra) 7-6. 6-1Gurney (Vst) - Grun- feld (Gbr) 6-4, 7-5; Parkhomenko (Sov) - Hether- mgton (Can) 4-6, 6-4. 6-3, Shriver (VSt) - Van Rensburg (ZAf) 6-2, 4-6. 8-6, Graf (WDI) - Hu Na (VSt) 6-0,6-0, Navratilova (VSt) - Goles (Joe) 6-1 6-2; Sloane (VSt) - Catlin (GBr) 6-3, 6-1; Schim per (ZAf) - Hunter (GBr) 6-3, 6-2; Sabatmi (Arg) - Seguso (Can) 6-2, 6-2. O'Neill (Aus) - Porwick (WDI) 7-5. 6-4 Yanag. (Jap) - Gerken (VSt) 6-4, 6-1Witvoet (Ned) - Jaggard (Aus) 6-2,6-2. Tau- ziat (Fra) - Devnes (Bel) 6-2.6-4, Zvereva (Sov) - Reis (VSt) 6-2, 6-3; Jolissant (Zwi) - Gregory (Aus) 6-7, 6-4, 6-3, Durie (GBr) - Werdel (VSt) 6- 4, 6-2; Henricksson (VSI) - Herr (VSt) 6-3, 6-2. Savtsjenko (Sov) - Byrne (Aus) 6-2, 6-2; Evert (VSt) - Dechaume (Fra) 6-1, 6-2; Magers (VSt) - Kelesi (Can) 7-6, 3-6. 7-5: Rehe (VSt) - Suire (Fra) 6-3, 5-7, 6-4; Fernandez (Pro) - Schultz (Ned) 2-6,6-4.8-6. Mmter (Aus) - Frazier (VSt) 7- 5. 6-4; Remach (ZAf) - Lmdqv.st (Zwe) 7-6, 6-4. Fairbank (ZAfl - Daniels (VSt) 6-2. 6-3, Budarova (Tsj) - Stafford (VSt) 7-6, 6-3, Mandlikova (Aus) - Garrone (Ita) 6-3, 7-5; Meskh. (Sov) - Collins (GBr) 6-4, 4-6, 9-7; Faull (Aus) - Lmdström (Zwe) 7-6, 6-3; Adams (VSt) - Lake (GBr) 6-3, 6-2, Kuczynska (Pol) - Nagelsen (VSt) 5-7, 6-1, 6-3; (Tsj) - Demongeot (Fr^) 7-5, 1-6, 6-2, Inoue (Jap) - Probst (WDI) 5-7,7-5,6-2, Fernandez (VSt) - Ja german (Ned) 6-3,6-2; Fendick (VSt) - Benjamin (VSt) 6-2, 6-3; Phelps (VSt) - Turnbull (Aus) 7-5, 6-7 6-0; Meier (WDI) - Javer (GBr) 2-6, 6-3, 9-7, Gomer (GBr) - Barg (VSt) 7-6, 6-4 Mannen enkel, eerste ronde: Zivojmovic (Joe) - De la Pena (Arg) 5-7. 7-6,6-4.6-4 Volkov (Sov) - Champion (Fra) 4-6. 7-6, 3-6, 6-4. 7-5. Rostagno (VSt) - Yzaga (Per) 6-0. 6-3. 7-5. Kuhnen (WDI) - LONDEN (GPD) Vier jaar geleden gingen er zelfs in politieke kringen nog stemmen op om hem 'eruit te gooien', maar Wimbledon sloot John McEnroe gisteren teder in de armen, als de spreekwoordelijke verloren zoon. De één kan nu eenmaal niet zonder de ander, de haat-liefdeverhouding tussen The Championships en de drievoudig kampioen bloeide weer in alle hevigheid op. De Engelsen wachten gespannen af of het 'hoe ouder, hoe wij zer' ook voor John Patrick McEnroe geldt, maar volgens de 29-jarige Amerikaan hoeven ze niet bang te zijn. „Ik weet het, ik heb hier mijn eigen nier waarop hij in de derde set problemen geschapen", bekende stond te serveren nergens naar, de tennisvulkaan, dié te pas en daar ergerde ik me aan. Ik denk nu vooral te onpas tot uitbarsting verder niet eens meer aan hem, dat kwam gisteren schuld na zijn eer- is tijdverspilling, maar hij maakt ste serieuze graspartij sinds 1985, in Australië. „Maar die tijd is voor bij. Ik sta niet meer stil bij het ver leden en ben blij met deze start", becommentarieerde McEnroe zijn openingsduel met Horst Skoff (6-1, 7-5, 6-1). „Alle begin is moeilijk, vooral op Wimbledon. Maar het was wel heel stuitend geweest wanneer ik van deze jongen had verloren", vond de vedette, die daarbij met name doel de op de gebrekkige voorbereiding van Skoff („ik wist dat hij maar twintig minuten op gras had kun nen trainen") omdat het spelen van de Finale van een graveltoernooi in Athene de Oostenrijker had opge houden. „Bovendien leek de ma- ALPHEN AAN DEN RIJN - De historische en luid bejubelde 2-1 overwinning van de voetballers van Nederland op Westduitsland in Hamburg hield gisteravond veel deelnemers weg van de vijfde Alp- hense open tenniskampioenschap pen. „We hadden gezegd dat als ze de voetbalwedstrijd wilden zien, ze geen partijen hoefden te spelen. Daar maakten de meesten gebruik van", aldus mede-organisator Igna- ce Ponsioen. Zelf speelde de Alphenaar in het n-enkel-C de belangrijkste Snelle hordenrace van Greta Tromp GOTHENBURG (ANP) - Greta Tromp (Hera, Heerhugowaard) heeft gisteren bij internationale at letiekwedstrijden in Gothenburg de 400 meter horden gewonnen in 56,90 seconden. De Noordholland se atlete, die afgelopen zaterdag bij de Westathletic-wedstrijden in Brussel de 400 meter horden in 58,18 seconden op haar naam bracht, verbeterde haar persoon lijk record met 1,1 seconden. Tromp bleef met haar prestatie in Gothenburg slechts 0,39 secon den verwijderd van het nationale record, dat sedert 6 juli 1984 (Hen gelo) op naam staat van Olga Com mandeur, die vier jaar geledèn op basis van die prestatie werd afge vaardigd naar de Olympische Spe len in Los Angeles. De limiet voor Seoul bedraagt 55,70 seconden. partij in de tweede ronde. Hij.ver loor door concentratiegebrek met 6-7, 6-1 en 6-4 van De Munnik-spe- ler Bob van Overloop. In het C-spel werden verder louter eerste rondes afgewerkt. John van Overloop, als tweede geplaatst, liet de Boskoper Frank van Leeuwen met twee keer 6-2 kansloos. Mark Krans verplet terde Hans Berkelaar uit Mijdrecht met 6-2 en 6-0. Alleen Marcel Ooms. lid van het organiserende Tean, had in de tweede set nog wat moei te met tweede-team-speler Jan van Leeuwen: 6-1, 7-5. Bij de vrouwen zegevierde De Munnik-speelster Saskia Paauw in drie sets over In- grid Tjho van Nieuwe Sloot: 6-3, 3- 6, 6-2. Voor het overige werden er tij dens het uitgedunde programma in Alphen drie partijen uit de eerste ronde van het B-toernooi afge werkt. Boskoper Gerard Kroese versloeg Woerdenaar Uytewaal in twee sets: 7-5, 6-0. Tean-speler Mark Nagelkerken was krap de baas over Nieuwkoper Karl van Uden: 7-5, 6-4. De tweede Tean- speler, Charles Asselbergs, zege vierde met 6-2, 6-3 over Jan Arie Bakker van Nieuw Vennep. „We hopen nu maar dat we niet met regen te maken krijgen, want ons programma zit door die afzeg gingen in verband met Nederland - Duitsland overvol. De komende dagen hebben we meer partijen dan we kunnen afwerken. We gaan daarom ook maar zo lang mogelijk door", aldus Ponsioen. WIM VAN WANROOY zich er niet populairder op" O, ironie: John McEnroe die zich beklaagt over de houding van een tegenstander. Is 'Mac the Mouth', de kampioen in goed en kwaad dan echt veranderd? Opvliegerige vlerk, brok chagrijn, slecht verlie zer, verbale lomperik, dramatisch acteur, vulgair, agressief en kinder achtig. er is hem geen typering be spaard gebleven. Maar de vrijwilli ge rustperiodes, ingelast om licha melijk en vooral geestelijk te her stellen, lijken zijn temperament positief te hebben beïnvloed. Afgeknapt Op het moment dat de advoca- tenzoon drie jaar geleden afscheid nam van Wimbledon, was hij „mentaal volkomen afgeknapt. Het leek wel of ik erop uit was te verlie zen", blikte McEnroe gisteren nog even terug. „Nu zijn de omstandig heden heel anders. Ik probeer te- rug^te komen en voor mijn gevoel kan dat ook lukken. Ik zit in elk ge val op de goede weg. In Parijs heb ik dat wel bewezen, maar de vraag is nu hoe lang ik die vorm kan vast houden. Ik moet consistenter wor den, ook kunnen winnen als ik een keer een off-day heb". Een kwestie van genoeg wed strijden spelen, beseft McEnroe, die in de tweede ronde de Austra liër Wally Masur op zijn pad treft. „Dat is toch een lastige jongen. Zwarthandelaar keurig in het pak LONDEN (GPD) De zwarte markt blijft de gemoederen op Wimbledon bezighouden. In middels zijn elf politie-agenten in burger ingezet om erop toe te zien dat op en rond het 'heilige der heiligen' de openbare orde niet wordt verstoord. Onder de eerste arrestanten bevond zich een curieus geval: een keurig in het pak gestoken man, uitge rust met een portofoon en up per-class Engels sprekend. Hij had liefst zestig toegangs bewijzen bij zich met een offi ciële waarde van 2500 pond, zo'n negenduizend gulden. In het illegale circuit zouden de tickets hem ongeveer 20.000 pond hebben opgeleverd. De handel werd in beslag genomen en kopieën daarvan doorgege ven aan officials van de All England Club, om te kijken of de kaarten misschien afkom stig zijn van scheidsrechters. Maar het is wel goed als ik op de proef wordt gesteld, dat komt mijn spel alleen maar ten goede. Ik zie er echt naar uit straks tegenover Wi- lander te kunnen staan. Wat zal ik hem graag van het winnen van de Grand Slam afhouden". Die ont moeting staat voor de kwartfinales gepland, waarbij wat McEnroe be treft alvast één vervelende hinder nis uit de weg is geruimd. Kevin Curren, in 1985 de man die de linkshandige artiest in de kwartfinales elimineerde en hem 'heel oud' deed voelen, verloor gis teren onverwacht van de Chileen Acuna. Met de uitschakeling van de als veertiende geplaatste Andrej Tsjesnokov,- die werd verslagen door de Westduitser Riglewski, was dat eigenlijk de meest opval lende uitslag. De Wimbledon-orga- nisatie heeft het bedje voor McEn roe in elk geval al redelijk gespreid. Ondanks zijn bescheiden ranking op de computerlijst (negentiende) werd de Amerikaan op grond van zijn tennisprestaties in Londen als achtste geplaatst. „Een aardig gebaar, waarvan ik hoop dat het navolging krijgt", meende de Amerikaan oprecht. Waarmee hij andermaal zijn specia le relatie met Wimbledon bena drukte. En misschien wordt het zelfs nog zoals het was... Repliek Menno Oosting dient Stanley Franker op Wimbledon voorlopig even sportief van repliek. De Bra bander, wiens instelling ernstig werd bekritiseerd door de nationa le tennisbondscoach, maakte giste ren zijn debuut in The Champions hips met een overtuigende over winning op de lastige Australiër Carl Limberger: 7-5, 6-1, 6-3. De geprikkelde Oosting, die net als Tom Nijssen wegens geleverde wanprestatie uit de Nederlandse Daviscup-ploeg werd gezet, blijkt zich nogal te hebben geergerd aan de handelwijze van Franker. „Maandag kreeg ik een brief thuis dat ik uit het team was gezet en dat ik weer in genade zou worden aan genomen als mijn resultaten daar toe aanleiding gaven. Maar dat heb ik allemaal wel eerst in de kranten moeten lezen. Hij had het minstens even binnenskamers kunnen hou den". Oosting hoopt op het snelle gras aan de Church Road („dat ligt me toch beter dan gravel") alsnog Fr- ankers ongelijk te bewijzen. De be scheiden Eindhovenaar, mede op grond van zijn sterke optreden tij dens de open Australische titel strijd (bij de laatste zestien) nog al tijd de nummer 88 van de wereld, stuit nu op de sterke Nieuwzeelan- der Kelly Evernden. „Ik heb hem eens verslagen in Tel Aviv, dus al les is mogelijk", aldus Oosting. Aanzienlijk minder goed verging het gisteren Huub van Boeckel, die zich via de kwalificatiestrijd voor het hoofdtoernooi had geplaatst. De Hagenaar, voornamelijk actief in de 'kelder' van het profcircuit en nog net te vinden bij de beste twee honderd spelers, kwam er niet aan te pas tegen de Westduitser Patrick Kuhnen: 6-3, 6-2, 6-4. Oosting en Schapers zijn daardoor de laatste Nederlandse vertegenwoordigers bij de mannen op Wimbledon. Vrouwen In het vrouwentoernooi zijn er eveneens nog maar twee nationale vertegenwoordigsters in de strijd. Na Manon Bollegraf kwalificeerde zich gisteren slechts Hester Wit voet (6-2, 6-2 tegen de Australische Jaggard) voor de volgende ronde. Teleurstellend was vooral de ne derlaag van Brenda Schultz tegen Gigi Fernandez uit Puerto Rico. De Heemsteedse nam het na de ge wonnen eerste set te gemakkelijk op en verloor prompt 2-6, 6-4, 8-6. „Gebrek aan ervaring, want. ik weet dat gras me het best moet lig gen", aldus Schultz, die nu aan het verliezerstoernooi (Ladies Plate) gaat deelnemen en dan bij de junio ren uitkomt. Ook Nicole Jagerman, net als Schultz op Roland Garros nog bij de beste zestien, sneuvelde al in de eerste ronde. Dat was geen verras sing, want de Amstelveense moest het opnemen tegen de als zestiende geplaatste tiener Mary Joe Fernan dez. De Amerikaanse liet Jager man kansloos 6-3, 6-2. Het vrou wentoernooi, waarvoor de als elfde geplaatste Westduitse Kohde- Kilsch zich te elfder ure gebles seerd (meniscus) moest terugtrek ken, verloopt net als bij de mannen vrijwel volgens plan. Met Steffi Graf als voorlopig leidster in het 'puntenklassement'. Ze stond de Amerikaanse Hu Na geen game toe en had ook drie minuten minder nodig (46) dan rivale Martina Na vratilova tegen Sabrina Goles (6-1, 6-2). Van Boeckel (Ned) 6-3.6-2.6-4. Meor (Tsi) - Mo reno (Mex) 7-6, 7-6. 6-2; Svensson (Zwe) - W.l- kison (VSI) 6-1.7-6. 6-3. Evernden (NZI) - Polier (Fra) 7-6.6-4,6-2; Gustafsson (Zwe) - Benhabtles (Fra) 6-3, 6-4. 6-4Berger (VSt) - Luna (Spa) 6-1 7-6,6-0; Jelen (WDI) - Bloom (Isr) 6-3.3-6,6-4,6- 3. McEnroe (VSt) - Skoff (Oos) 6-1, 7-5. 6-1, Riglewski (WDI) - Chesnokov (Sov) 7-5, 6-4. 6-4 Pale (VSl) - Slenlund (Zwe) 6-2. 6-3. 6-7. 6-2 Stankovic (Tsi) - Nelson (VSl) 6-3. 2-6. 6-3. 6-4. Wilander (Zwe) - Masso (Arg) 6-4.6-4.7-6. Acuna (Ch.) - Curren (VSl) 7-6. 6-7. 7-6. 6-4 Pridham (Can) - Fichardl (Zal) 6-3.6-4,6-4 Oosting (Ned) - Limberger (Aus) 7-5. 6-1. 6-3; Hlasek (Zwi) Goldie (VSt) 6-3. 406, 6-4, 7-5; Aldrich (Zaf) - Ar- raya (Per) 6-7. 6-4. 4-6. 6-4. 6-2; Flach (VSt) - Doohan (Aus) 7-5. 7-6.6-3. Novacek (Tsj) Lind- gren (Zwe) 6-2. 6-4. 7-6; Connors (VSl) - Sh.ras (VSl) 6-3. 7-6. 6-1. Memecke (WDI) - Wh.chelio (GBr) 5-7. 7-6.6-2; Ross (VSl) - Cane (Ita) 6-7.6- 2.6-1. 3-6.6-1Michibata (Can) - Castle (GBr) 6- 4. 7-5, 6-4. RONDE VAN ZWITSERLAND etappe: 1 Bauer (Can) 247 kilometer van Locar no naar Chur m 6 43.47. 2 Roosen (Bel) zelfde tijd. 3 Da Silva (Por) op 0.02, 4. Theunisse (Ned) z I.. 5. Leclercq (Fra) 0.04. 6. Kelly (Ier) 0 19. 7 Van Lancker (Bel). 8. Wyder (Zwi), 9. Dermes (Bel). 10. Breu (Zwi), 11Fuchs (Zwi), 12. Cesarini (Ita), 13. Rooks (Ned), 14 Siboni (Ita) 15 Gianetti (Zwi), 19. Wechselberger (Oos). allen zelfde tijd als Kelly. Nederlanders: 21 Lubberding 2 54, 24 Van Wi|k 8.51. 49 Kleinsman 23.47. 51 Luykx. 53 Van Rijen. 55 Siemons. 56 Jac van der Poel, 61 Bogers. 65 Stevenhaagen. 78 Schalkers. 80 Habets. 85. Harings, allen zelfde ti|d als Klein sman. 95. Talen 24 16. Johannes Draaier gaf op Algemeen klassement: 1 Wechselberger (Oos) 35.35.47, 2. Bauer (Can) op 1.39, 3 Da Silva (Por) 1.48, 4 Jaermann (Zwi) 2.33. 5. Robeet (Bel) 4 13. 6. Cesann. (Ita) 8 40. 7 Gianett. (Zw.) 9.09. 8 Fuchs (Zwi) 10 19. 9 Van Lancker (Bel) 10.42. 10 Rütlimann (Zwi) 11 09. 11 Breu (Zwi) 12.12. 12. Lubberding (Ned) 12 29. 13 Leclercq (Fra) 15.01. 14 Roosen (Bel) 15.56. 15. Sibon. (Ita) 15.58. De Nederlanders 17 Rooks 18.11, 19 Van Wijk 23.13,21 Theunisse 28.27,66. Ste venhaagen 55.43. 73. Schalkers 59.57, 78. Ha bets 1.04.36,80 Luykx 1.04.50,81 Van der Poel 1 08.39. 84 Siemons 1 15.42. 85 Harings 1 17 04. 87 Van Ri|en 1 18 37, 91 Kleinsman 1.21.23, 93. Bogers 1.25.10. 97 Talen 1 37 07 RONDE VAN ZWEDEN Eerste gedeelte zevende etappe: i Worre (Den) 14 kilometer in 18 minuten en 37,8 secon den, 2. Cordes (Ned) op 2,9 seconden, 3. Nijdam (Ned) 0.05,5, 4 Maassen (Ned) 0.06,8, 5. Van Hooydonck (Bel) 0.14.4.6 De Vries (Ned) 0.18.4. 7 Johansson (Zwe) 0.21.8. 8 Knetemann (Ned) 0.23.7.10 Jarl (Zwe) 0.34.2 Tweede gedeelte: 1 Wallen (Zwe) 106,3 kilometer in 2.39.17.2. Die- rickx (Bel) op 0 09.3. Lilholt (Den) 0 13,4 De Wil de (Bel), 5. Soeoen (Sov), 6. Wuller (WDI). 7 Spruch (Pol), 8 Kirsipoeoe (Sov). 9. Pagmn (Ita), 10. Van der Poel (Ned), allen zelfde tijd als Lilholt (Zwe) 1 18. 5. Lilholt 1 32. 6. Maassen 2 08. 7 Wahlqvist (Zwe) 2 10.8 Soeoen 2 32.9 Anders son (Zwe) 2.33. 10 Peelers (Bel) 2.36 HILVERSUM HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van de giste ren gehouden koersen op de renbaan van Hilver sum zijn: EERSTE KOERS. 2000 m 1 Conscious Duke (H. Schoonhoven) 2.44.0 - 1 22.0.2 Chruchill. 3 Colt Fortuna Niet gestart Coral Buitenzorg Toto winnend 17,20, plaats 2,40. 3,40. 1.20, koppel 65.00, trio 706,50. TWEEDE KOERS. 2000 m: 1Berdien du Nord (J. Meerlens) 2.43,2 -1.21,6.2. Coco Whitesummer, 3. Barlina W. Niet gestart Belly Dancer Toto winnend 4.70. plaats 2.50. 2.90, 2,20. koppel 24,40. trio 134.00 DERDE KOERS. 1609 m 1 Rittas Star (H Lan- geweg) 2 06,0 -1 18,3.2 Betima Thea, 3 Bonna- more. Toto winnend 2,60, plaats 1.60,2,80.2,50. koppel 10.00, trio 120.20 VIERDE KOERS, 2000 nr 1 Californian Boy (M van Leeuwen) 2.39,7 -1 19,9, 2 Ahenko Top, 3 Cobus D. Toto winnend 3.70, plaats 1,40, 1,20, 1,20. koppel 10.40. trio 55.80 VIJFDE KOERS. 2900 m 1 Apropos (M van de Togt) 3 54.4 - 1 20.8. 2. Zatopek Junior, 3. Zorro V. Niet gestart Yletta. ZESDE KOERS. 2000 m: 1 B|Orn Pirde (W Strooper) 2 41,7 - 1.20,9, 2. Action K, 3 Boy Bui tenzorg. Toto: winnend 2,60, plaats 1,70, 2,60, 1,90, koppel 19,80, trio 120,10. ZEVENDE KOERS. 1609 m 1. Zipper Mac (H Langeweg) 203,6 -1 16,9,2. Zustara D. 3. Yolita Niet gestart: Zadoms Boszorg Toto winnend 1,50. plaats 1,20, 2.90. 2,20. koppel 4,10. trio 73.50. ACHTSTE KOERS. 2000 m 1 Zanna del Sol (Mej. A. Henmnk) 2.37,2 -1.18,6. 2. Wohdomes, 3. Binky Hanover. Toto: winnend 1,50, plaats 1,50, 3,50, 4,20. koppel 18.90. trio 139,80. Hanover. 3 Aditi Guapa. Niet gestart Zoon van Freule. Toto winnend 1,60. plaats 1,30, 1,70, 3.40, koppel 4,10, trio 65,40 TIENDE KOERS. 2440 m 1 Amy David (J Bot) 3 12,2 -1.18,8,2 WmnTogether, 3. Yorkshire Ce de. Toto: winnend 2.00 plaats 1.10, 1,90, koppel 13,60. trio 83,50. ELFDE KOERS. 2000 m 1 Zeus van Echten (A de Wrede) 2.37,9-1 19,0.2 Zorronora, 3. Woody Dien. Niet gestart Yswmd Toto winnend 8.60 plaats 1,90. 2,00.1.30, koppel 17,10, trio 187.10 Totahsator-omzet f 319 684,00 HAARLEM (ANP) - Een week voor het begin van het pre-olympisch basketbal-toernooi heeft bonds coach Ruud Harrewijn zijn selectie rond. De drie resterende plaatsen worden ingenomen door Rolf Franke, Henk Pieterse en Jelle Es- veldt. Daan van Egmond, Ed de Haas en Michael de Jager vielen af. Gisteravond werd zeker dat Rik Smits niet naar Nederland komt. De toekomstige prof liet Harre wijn telefonisch weten te vermoeid te zijn. De laatste drie weken vloog hij kris kras door de Verenigde Sta ten voor gesprekken met mogelij ke toekomstige werkgevers. Als vervanger voor Smits heeft Harre wijn gekozen voor Henk Pieterse. die vijf maanden niet in actie kwam door slepende blessures. De plaats van Jos Kuipers wordt inge nomen door Jelle Esveldt. Een meevaller, want de forward van Weert had zich aanvankelijk afge meld, ging drie weken op vakantie en kreeg op verzoek van de bonds coach alle medewerking van zijn werkgever en sponsor van Weert (Miniware) voor nog eens drie we ken verlof. De selectie van Harrewijn be staat uit: Hagens, Bottse. Van Din- ten, Van Helfteren, Van Poelgeest, Schilp, Ebeltjes, Esveldt, Pieterse. Franke, De Waard en Te Velde.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19