Russische sterren willen 'emigreren' 'Wat zijn die Duitsers stil' Eerste zege na 32 jaar 'Het is jammer voor ons, maar Oranje was beter Oranje: per speler 125.000 Lobanovski houdt zijn spelers kort PAGINA 18 SPORT WOENSDAG 22 JUNI 1988 HAMBURG (ANP) - Na 32 jaar bleef een Nederland voetbalelftal ein delijk weer eens de baas over Westduitsland. In 1956 won Nederland een vriendschappelijke wedstrijd in Düsseldorf met 2-1, door twee treffers van Abe Lenstra. Daarna volgden louter nederlagen en remi ses. In 1988, op dindsdag 21 juni om precies te zijn, bleek het tijd voor de ommekeer. Ronald Koeman en Marco van Basten maakten de twee doelpunten, die goed waren voor de 2-1 en de plaats van Nederland in de finale onm het Europees kampioenschap. De balans van 27 interlandduels is na gisteren 7 zeges, 11 nederlagen, 9 gelijke spelen, doelcijfers: 49-61. De ge schiedenis van de landenwedstrijden tussen Nederland en Westduits land is: 1910: Nederland-Duitsland 2-4, 1910: Duitsland-Nederland 1-2, 1912: Nederland-Duitsland 5-5, 1912: Duitsland-Nederland 2-3, 1914: Nederland-Duitsland 4-4, 1923: Duitsland-Nederland 0-0, 1924: Nederland-Duitsland 0-1. 1925: Nederland-Duitsland 2-1, 1926: Duitsland-Nederland 4-2, 1926: Nederland-Duitsland 2-3, 1927: Duitsland-Nederland 2-2, 1931: Nederland-Duitsland 1-1, 1932: Duitsland-Nederland 0-2, 1935: Nederland-Duitsland 2-3, 1937: Duitsland-Nederland 2-2,1956: Westduitsland - Nederland 1-2, 1957: Nederland - Westduitsland 1-2, 1959: West-Duitsland - Neder land 7-0, 1966: Nederland - Westduitsland 2-4, 1974: Westduitsland - Nederland 2-1 (WK-finale). 1975: Westduitsland - Nederland 1-1, 1978: Nederland - Westduitsland 2-2 (WK), 1978: Westduitsland - Nederland 3-1, 1980: Nederland - Westduitsland 2-3 (EK), 1980: Nederland- West duitsland 1-1, 1986: Westduitsland - Nederland 3K1, 1988 (21 juni, Hamburg): Westduitsland - Nederland 1-2 (halve finale EK). HAMBURG (ANP) - Met het bereiken van de finale van de Europese titelstrijd hebben de spelers van het Nederlands elf tal hun maximale premie al bin nen. Elke speler, die in de voor ronde, de oefencampagne en de eindronde maximaal heeft ge speeld, ontvangt in totaal 125.000 gulden aan bonussen. Per speler was al 40.000 ver diend in de voorronde, de drie oefenwedstrijden leverden tel kens 5000 gulen op. Het spelen van de drie duels uit de groeps- strijd in Duitsland was goed voor 30.000 gulden, waarna bo nussen van elk 15.000 volgden voor het bereiken van de halve finale en de eindstrijd. Op de winst van de Europese titel staat geen extra bonus. Wel heeft een ieder van de twintig spelers 10.000 gulden uit de sponsorpot van vier ton tegoed. Van Basten onbetwiste nummer één DEN HAAG (ANP) - Marco van Basten is door zijn beslissende doelpunt tegen Westduitsland hard op weg topscorer van het toernooi om de Europese voet- baltitel te worden. Van Basten heeft nu vier keer gescoord. Dat is twee keer meer dan Rudi Vol ler van Westduitsland, die in te genstelling tot Van Basten niet meer in actie komt. 24 Spelers maakten een goal. De lijst van topscorers is: 1. Van Basten 4 doelpunten, 2. Voller 2 3. Ronald Koeman, Kieft (Nederland), Brehme, Klinsmann, Thon, Matthaus (Westduitsland), Mancini, Vial- li, Altobelli, De Agostini (Italië), Michel, Butragueno, Gordillo (Spanje), Laudrup, Poulsen (Denemarken), Houghton, Whelan (Ierland), Rats, Protas- sov, Alejnikov. Mikhailitsjen- ko, Passoelko (Sovjetunie), Robson, Adams (Engeland), al len een doelpunt. Kaviaar als handelswaar STUTTGART (GPD) - De Russische internationals heb ben volgens het Westduitse weekblad Der Spiegel een aar dige manier bedacht om wat geld bij te verdienen. De Sov jet-voetballers krijgen per dag slechts zeventig dollar zakgeld. Net als enkele Russische atle ten bij de Olympische Spelen van Los Angeles, hebben de voetballers twee verzegelde koffers meegenomen, die met kaviaar werden volgestopt. Het in het westen peperdure goedje werd verkocht of geruild tegen sigaretten. Hoewel roken door bondscoach Lobanovski ten strengste is verboden, blijken de spelers volgens Der Spiegel zich daar toch aan te bezondi gen. Stiekem, op het toilet.... Nederland massaal de straat op wisten allemaal dat dat nog geen garantie voor de eindoverwinning De kroegbaas, die de ellende van 1974 vanaf de tribune had meege maakt, kon de achterstand niet ac cepteren. „Als dat zo blijft, stap ik straks in m'n auto. Dan rij ik naar de Vijverberg en gooi alle ruiten van de Duitse ambassade in. Dan maar een nacht in een politiecel. Maar dit, nee, dat kan niet. Dat mag niet. Echt niet. Niet nog een keer". Verbijsterd schonk de man een pilsje in. In de consternatie vergat hij de bestelde consumptie af te re kenen. De verbijstering duurde een kwartier. Toen besloot de Roe meense scheidsrechter zijn blun der goed te maken. Ex-Ajacied Marco van Basten, sinds de wed strijd tegen Engeland troetelkind van duizenden Nederlanders, liet zich tot genoegen van alle kroegbe zoekers in het strafschopgebied vallen. Voor het eerst die avond stond de tap even stil. Maar nadat Ronald Koeman de onverdiende penalty had verzilverd en Neder- land - hoe was 't in godsnaam mo gelijk - op gelijke hoogte was geko men, vloeide het bier rijkelijker dan ooit tevoren. Het irritante com mentaar van Evert ten Napel, die voortdurend uitriep dat we er nog steeds niet waren (en dat wisten we zelf maar al te goed), werd gelukkig overstemd door het Ole-gezang van de stamgasten. Ten Napel hebben we niet meer gehoord. En na die 88e minuut, waarin Marcootje (Ole, ole, ole, ole) ons aan die volstrekt terechte over winning hielp, hebben we trou wens niks meer gezien. We stonden plotseling buiten, op straat, samen met die honderden andere idioten, in wie we onszelf zo goed herken den. Die man daar, met dat rood- wit-blauwe gezicht, is dat niét de persvoorlichter van de politie? En die kleine met die oranje pet, dat oranje shirt en die oranje schoe nen, dat is toch dat gemeenteraads lid? De uitgelaten meute op het plein wordt, naarmate de avond en nacht vordert, steeds omvangrijker. Af en toe komt de politie een kijkje ne men. De lachende agenten gaan op de schouder. Vanavond mag 't, vanavond zijn we vrienden: we hebben de Duitsers verslagen. Het volkslied klinkt en zelfs de konin gin deelt in. de feestvreugde. Het 'Oranje boven' schalt door de bin nenstad. Afstand nemen kan niet. Een zwaargebouwde man, met in de linkerhand een kwak oranje verf en in de rechterhand een kwast, beschildert elke toeschou wer. Een lik oranje verf op het voorhoofd, maakt je deelgenoot van het overwinningsgevoel en lid van de polonaise-dansers. Vluch ten kan niet meer. Ergens wordt een oranjekleurige auto op de kop getikt. De wagen, voorzien van de cijfers 2-1, wordt met gejuich begroet. Een zeil, na tuurlijk oranje, wor<jlt er overheen gegooid. Er. wordt gedanst, gezon gen, gedronken en vooral gezoend. Het moet iets hebben van de bevrij dingsfeesten uit 1945. De meute voelt dat blijkbaar ug, zeit de hon derden kelen klinkt melodisch: „In negentien veertig kwamen zij, in achtentachtig komen wij: waar is m'n fiets, waar is m'n fiets?". In de kroeg kijkt de broer van Kees Jansma naar de late uitzen ding van Studio Sport. Koeman, Van Basten en Michels worden ge- intervièwd. „M'n broertje doet 't goed", stelt hij vast. Niemand kan 't bevestigen. Het geluid van Jans ma wordt overstemd door de plaat keuze van de kroegbaas: 'We are the champions'. Maar zover is 't nog niet. Zaterdagmiddag komen we terug, zeker weten. Westduitsers nu masaal naar TT Assen ASSEN (GPD) Sinds de uitscha keling van het Duitse voetbalelftal voor de finale van het Europese kampioenschap, zaterdag in Mün- chen, staat bij de TT-organisatie in Assen de telefoon niet stil. Massaal komen Duitsers informeren of er zaterdag in Assen nog plek voor ze is, nu .München' voor de Bondsre publiek flink aan aardigheid heeft ingeboet. Jaap Timmer, voorzitter van de TT-organisatie, is sportief heel blij met de finale Oranje-Italie/Sovjetu- nie, maar had zakelijk liever wat anders gezien. Hij durft bij benade ring niet te zeggen hoeveel klandi zie hij hierdoor mist, maar gaat er van uit dat het een wonder mag he ten als er, net als vorig jaar, weer 120.000 mensen rond de baan zit ten. „Inderdaad, allemaal minder gelukkig voor ons, maar er is niks aan te doen. We doen er niet drama tisch over. Stel dat er nu maar 80.000 mensen komen, dat is dan jammer, maar als de TT na dik 60 jaar dit niet kan lijden, zou het niet best zijn". In verband met de EK-finale was al eerder beslist de 500 cc-race te vervroegen; van 15 naar 13.30 uur. het hem 'steeds maar weer flikt'. Maar uiteindelijk was men het in Italië er wel over eens dat het een 'prachtige wedstrijd' was. en dat Nederland 'uitstekend' heeft ge speeld. „De fantasie en de kwalitei ten die het Nederlands elftal bij het wereldkampioenschap van'74 had, zeg^ Fr^nTo^MelT^va^d^Corriera 'Pok,d.e Le,ic£e binnenstad barstte gisteravond spontaan een feest uit na de zege van het Nederlands elftal op della Sera. Westduitsland. De tap stroomde tot in de kleine uurtjes. Het feestje is losgebarsten. Hans van Breukelen en Rinus Michels zingen het hoogste lied. (foto anp) DEN HAAG (GPD) - Massaal gin gen ze gisteravond de straat op. Die tienduizenden Oranje-aanhangers, die de zinderende spanning van ne gentig tergende minuten voetbal in de halve finale van het Europees kampioenschap moesten afreage ren. En toch waren het niet de ze nuwen van de wedstrijd tegen Duitsland, die zich moesten ontla den. Veertien jaar frustratie over die destijds ten onrechte verloren WK-finale tegen de Duitsers kon eindelijk een uitweg vinden. „Wat... zijn... de... Duitsers stil, wat zijn de Duitsers stil", klonk het uit de honderden door bier en emotie aangetaste kelen. Het doet er helemaal niet meer toe of de finale, straks in Munchen, wordt gewonnen of verloren. De overwinning op het Duitse natio nale elftal, voor het eerst sinds meer dan dertig jaar. maakte gis teravond alles goed. En dat moest worden gevierd. In Amsterdam. Rotterdam, Den Haag en Utrecht trokken duizenden Nederlanders, herkenbaar aan een oranje uitrus ting, de binnenstad in. In de bars werden topomzetten gemaakt, ook al belandde het goudgele vocht rfieer op de keien dan in de kelen. Het deed er niet toe: de Duitsers waren eindelijk verslagen. De eigenaar van de shoarma-tent stond er wat verlegen lachend naar te kijken. Hij had het tot dinsdag avond voor onmogelijk gehouden, dat al die keurige Hollanders zo uit de band konden springen. Van de tv wist-ie dat Italianen, Spanjaar den, Argentijnen en Brazilianen op tilt sloegen bij een overwinning van het nationale voetbalelftal. Maar in Nederland, dat zich meer zorgen maakt over de studiefincie- ring en een nieuw paspoort, had hij dat nooit voor mogelijk gehouden. Oud en jong, het hoste door de stra ten. „We... gaan... naar... Munchen toe", was een veel gehoorde^'ariant op „Wat... zijn... die... Duitsers stil". Tussen de gezangen door werd de wedstrijd tegen de Duitsers voor de zoveelste eer geanalyseerd. Wie had durven hopen, dat Neder land na die schandelijke strafschop voor de Duitsers nog gelijk kon maken? Zou de geschiedenis zich weer herhalen? Hadden die Duit sers, net als in 1974, opnieuw alle geluk van de wereld? Natuurlijk hadden we de beste ploeg, maar we BONN (GPD) - „Jammer voor ons, maar Oranje was be ter". Dat is de trend in de Westduitse ochtenbladen als re actie op de verloren halve EK-finale tegen het Nederlands elftal. Opvallend is dat er wel wordt geklaagd over de straf schop van Van Basten, maar dat er niet wordt gesugge reerd dat Duitsland is 'bestolen'. Kritiek op teamchef Franz Beckenbauer is (nog) uitgebleven. Alleen in de Keul se krant 'Stadtanzeiger' komen een paar kritici aan het woord die vinden dat de „keizer, die door de generaal van de troon werd gestoten" te weinig gevoel heeft en te autori tair met zijn spelers omgaat... De General Anzeiger uit Bonn schrijft: „Het heeft niet zo mogen zijn, het team van Franz Becken bauer is gestopt door een elftal dat ondanks de achterstand eigenlijk nooit het gevaar liep de trein naar München te missen". De Keulse boulevardkrant Express: „Twee dwaze strafschoppen en daarna maakte Van Basten ons af'. Ook hier lof voor het eigen elftal, maar nog meer complimenten voor Oranje. Het miljoenenblad Bild opent de voorpagina met tien cen timeter hoge letters: „Holland Su per, jammer, wij eruit na onterech te penalty". Volgens het blad werd er meer gestreden dan gevoetbald. Daar zijn de Frankfurter Rund schau en de conservatiev FAZ het helemaal niet mee eens. Voor beide kranten was het een geweldige voetbalavond. „Als dit Europees kampioen schap een nieuwe Platini had wil len vinden, dan is die nu gevonden: Hij heet echter niet 'Gullit', maar 'Marco van Basten'". Dit zei Franco Melli, hoofd sport van het grote Ita liaanse dagblad de Corriere della Sera gisteravond vlak na de wed strijd Nederland-Duitsland. De lof op Van Basten is in Italië vrijwel unaniem: „Grandioos op alle ni veaus", schrijft het sportdagblad de Gorriere dello Sport vandaag. „Van Basten moordend", schrijft de Gazzetta dello Sport. En de Itali aanse speler Giuseppe Bergomi, die straks eventueel als verdediger met Van Basten te maken krijgt, zegt: „Een prachtige Van Basten", „een mooie wedstrijd", en „een verdiend resultaat". Over Gullit was men veel minder te spreken. Het belangrijkste Itali aanse voetbalprogramma op de te levisie 'Het proces van de maan dag' gaf hem gisteravond „een zes je of een zes en een half. Terwijl we van hem achten en negens gewend zijn". De 'middelmatigheid' van Gullit lag echter niet alleen aan zijn vermoeidheid door het kampioen schap bij AC Milan, vond men. De vice-directeur van de Corriere del lo Sport legden de schuld bij trai ner Michels. „Volgens mij wordt hij door Michels slecht benut", zei Ezio di Cesare tijdens het program ma. De kritiek die er de afgelopen dagen in de Italiaanse pers geuit is op de taktiek van Michels is na de wedstrijd van gisteravond nog niet geheel verdwenen. De lof voor het Nederlandse elf tal gaat in Italië dan ook meer uit naar de prestatie van individuele spelers zoals Rijkaard, Koeman en Van Basten, dan naar de ploeg als geheel. „Ons staat Van Basten te wachten", zo luidt de pagina-brede kop boven de Gazzetto dello Sport vandaag. Misschien is het een wat voorbarige uitspraak, aangezien de wedstrijd tegen de Sovjet-Unie vanavond nog gespeeld moet wor den. Maar het is wel tekenend voor Italie's angst, die meer de individu ele Nederlandse sterren betreft, dan het Nederlandse concept. De trainer van het Italiaanse elf tal Azeglio Vicini wilde zich ner gens over uitlaten. In een kort tele visie-interview zei hij dat Neder land „een goeie partij" had ge speeld: „Maar op dit moment den ken we alleen aan de Sovjetunie". In Italië werd de wedstrijd tus sen Nederland en Duitsland be leefd als een soort stadsderby van Milaan. De Nederlandse AC Milan- spelers, tegen Matthaus en Brehme van Inter-Milaan. In Napels, de stad die bij het Italiaanse kam pioenschap verslagen is door AC Milan werd er bijvoorbeeld flink gemopperd op die 'rot Gullit' die STUTTGART - Als dat geen ontspanning, geen détante is: Russen en Amerikanen als el- kaars buren in Stuttgart. De Sovjet-voetballers hebben hun kampement voor de halve fi nales van het EK betrokken in het Leistungszentrum Nellingen-Ruit, op nog geen vijftig stappen van de Amerikaanse legerplaats Nellingen Barracks. Maar zowel bij de Amerika nen als bij de Russen blijven de hekken met zware hangsloten verzegeld. Op een zwaar brommende helicopter na blijft het voornamelijk stil in het stadsdeel Nellingen-Ruit. De soldaten en de voetballers laten zich niet of nauwelijks zien. Of mógen zich niet laten zien. Perestrojka, glasnost of Gorbatsjov; de Russische bondscoach Valeri Lobanovski is on- verbiddellijk. Toch verrassend, het norse 'njet' van de bondscoach. De Sovjetunie was immers hard bezig het ondoor dringbare scherm van geheimzin nigheid op te halen. Met gretig ver langen werd dan ook uitgekeken naar dit Europees kampioenschap. De 'nieuwe' Russen kwamen. Maar Lobanovski heeft eigenhandig de poorten plotseling weer dichtge trokken. Woedend was hij, toen hij pal voor de start van het EK een Duitse tv-reportage over zijn team zag. De opnames waren al eerder gemaakt, tijdens het vierlanden- toernooi in Westberlijn. De bonds coach lag toen met hartklachten in een Russisch ziekenhuis. Zijn ogen rolden'bijkans uit zijn kassen. Zijn sterren, die daar - even ontsnapt aan het alziend oog van de grote roerganger - voor het oog van de wereld ongegeneerd hun honger naar geld rondbazuinden. Zavarov, Dassajev, Belanov. Dit ging Loba novski veel te ver. Vanaf dat mo ment werden de pers en de spelers mijlenver bij elkaar vandaan ge houden. Zelfs de twee Russische kranten, de Pravda en Isvestia, die de afwachtende tactiek van het Sovjet-team al eerder over de hekel haalden, stoorden zich aan de ou derwetse geheimzinnigheid in het trainingskamp. Makelaars Maar zo vlak voor het EK zouden die uitspraken van zijn discipelen alleen maar westerse makelaars en clubbestuurders met zakken vol verschillende valuta naar de poor ten van het trainingskamp lokken. Daartoe aangezet natuurlijk door de diverse trainers, die via kranten, radio en tv hun 'verlanglijstjes' in dienden. Reals Leo Beenhakker is een grote fan van Zavarov, Werder Bremen ziet dolgraag Soelakvelid- ze en doelman Dassajev komen, Arie Haan van Stuttgart heeft een oogje op de geblesseerde Jakoven- ko. De verkapte sollicitaties van de Russen hebben inderdaad al half Europa op de been gebracht. „We hebben aanvragen liggen uit heel Europa", verklapt Wiaschelav Ko- loskov, assistent-hoofd van de Rus sische delegatie. Lobanovski ver zet zich daar met hand en tand te gen. Eerst presteren, dan praten. Hij is naar Westduitsland gekomen om de hoofdprijs weg te halen. Dat lukt nu eenmaal niet met spelers die in hun gedachten al met dikke portemonnees rondlopen. De sterren staan te dringen om over de grens te trekken. Ze heb ben er, geven ze toe, al jaren naar uitgekeken. Aan de andere kant staat het leger makelaars klaar om hen met open armen binnen te ha len. Zij zien hun kans nu schoon al zullen ze nog even geduld moeten hebben. Met de aanstaande privati sering van de een aantal topclubs (Dnjepr, Spartak Moskou, Dinamo Kiev, Dinamo Minsk) hebben de Russen het geld hard nodig. En gaat de opbrengst van de transfers ook niet meer naar het almachtige Sportcomité. Dinamo Kiev wordt - als alles naar wens verloopt - op 1 januri vol gend jaar zelfstandig. Een profclub met een eigen winst- en verliesre kening dus. De begroting is echter verre van toereikend. De club heeft een shirtsponsor (Commodore), die niet meer dan 6.000 dollar per jaar aan Kiev betaalt. Met dergelij ke bedragen komt het profvoetbal in de Sovjetunie moeizaam van de grond. Premietje De Russische stervoetballers verdienen gemiddeld zo'n 1.500 gulden per maand. Nog altijd twee keer modaal in dat land, maar in verhouding tot wat zij in het wes ten kunnen 'pakken' niet meer dan een wedstrijdpremietje. Voor het EK vangen de spelers naast hun premie nog zeventig dollar per dag. „Ik", klaagde Alexander Savarov dan ook, „verdien nog minder dan een speler uit de tweede liga". De eerste Russen gingen vijfjaar geleden al naar het buitenland. Anatoly Zintsjenko en Sergej Sja- vlov kregen toestemming om naar Oostenrijk te vertrekken. Vorig jaar voegde Oleg Blochin zich bij Gianluca Vialli moet Italië vanavond de weg wijze tegen de Sovjetunie. hen. Ook voor de spits was de transfer nog geen vetpot. Vorwarts, dat naar de hoogste klasse promo veerde, maakte het salaris, althans wat officieel werd overeengeko men, van Blochin rechtstreeks over aan het Sportcomité. De spits kreeg vanuit zijn moederland slechts een gedeelte overgemaakt. Ook dat is binnenkort afgelopen. Door die ontwikkelingen dro men de Russische sterren hardop over de pot met goud achter de ho rizon. De eerste transfer heeft zich al aangediend: libero Vagiz Chidia- tulin (29) gaat naar het Franse Tou louse. Er zullen er na het EK waar schijnlijk nog wel een paar volgen. Een greep uit de beursnoterin gen: - Anatoly Demjanenko (28) mag voor 350.000 dollar vertrekken. Be langstellende: Celtic. - Vassili Rats (27) moet één mil joen dollar opbrengen. Belangstel lenden: Celtic, Glasgow Rangers. - Alexander Zavarov (27) moet minimaal twee miljoen dollar kos ten. Belangstellenden: o.a. Olym- piakos Piraeus, Real Madrid. - Igor Belanov (27) kost twee mil joen dollar. Belangstellenden: o.a. Genua, Fiorentina, Bayer Lever- kusen. De werkelijke interesse is uiter aard veel groter. Protassov, Li- tovtsjenko, Michailitsjenko, het hele Russiche team zou binnen vijf minuten zijn verhandeld. „Maar", liet Dinamo Kiev-secretaris Michel Oshemkov weten, „we laten niet zo maar iedereen vertrekken". Voorlopig hebben alleen Chidia- tulin, en Belanov toestemiping om te 'emigreren'. Over een transfer van middenvelder Aleinikov - naar Italië of naar Toulouse - wordt nog nagedacht. Buurland Polen is voor de Russi sche voetballers nog altijd het voorbeeld. Lang voordat de Rus sen de grens over trokken, waren er met name in België, Frankrijk en Westduitsland al Poolse sterren als Deyna, Lato en Szarmach te be wonderen. Net als in Rusland nu, mochten de Polen indertijd pas na hun 28e vertrekken. Binnenkort valt in Polen ook die limiet weg. Als het geld goed is, vertrekt de voetballer. Ongeacht zijn leeftijd. De Russen houden zich daar maar aan vast. Maar de voetballers wor den ongeduldig. Net als de trainers, clubbbestuurders en makelaars in het 'wilde westen'. Smit verrast concurrenten in TT ASSEN (ANP) - Voor Bert Smit kan de TT-week in Assen niet meer stuk. De privérijder uit Stadska naal verbaasde gisteren tijdens de race om de Europese titel in de 80cc-klasse niet alleen de dik ge sponsorde buitenlandse concur renten maar vooral zichzelf met zijn zege op materiaal, dat twee we ken geleden nog op een achterka mertje in Gent stond te roesten. Adrie Nijenhuis maakte er in de kleinste raceklasse een dubbele Nederlandse overwinning van door als tweede te finishen. Wilco Zeelenberg en „veteraan" Maarten Duyzers completeerden het Neder landse succes tijdens de traditione le opwarmer voor de TT met twee de plaatsen in respectievelijk de kwart- en halve-literklasse. Het in de laatste jaren danig ge slonken prestige van het Neder landse wegracen kreeg na een suc ces van Smit nog een opkikker. Wilco Zeelenberg verraste in de 250cc-klasse met de tweede plaats achter de Italiaan Fausto Ricci, een voormalig Grand Prix-u de weg terug.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18