'Boris komt sterk terug' aquo/port EZ. AA/ Pilic rekent Becker tot favorieten voor Wimbledon: laagd! RADIOGEMEENTE JUBILATE IN EEN JAAR JE VWO-OIPLOMA! MET SPOED ±500 M2 OPEN TERREIN TE HUUR GEVRAAGD. MARKSTET STEEKTERWEG 78 W.J. SIRA Zodiac Achilles AQUASPORT gaat een nieuw pand bouwen, „(opening gepland medio maart 1989)" HEEL VEEL INTERESSANTE KORTINGEN ZATERDAG 18 JUNI 1988 BBÊBBEESUBÊM. PAGINA 17 Wimbledon 1988 belooft één van de boeiendste edities te worden in de 102-jarige geschiedenis van The Championships. Onder voor behoud zijn alle toppers vanaf maandag present aan de Londen- se Church Road, waarbij het wel weer zal uitdraaien op een com petentiestrijd tussen de nieuwe en oude tennisgeneratie. Ivan Lendl. na twee verloren finales nog steeds wanhopig zoe kend naar de Wimbledon-kroon op zijn imposante erelijst, de bij na onverwoestbare Jimmy Con nors en John McEnroe (samen 92 jaar oud) verdedigen zich in de 'groene kathedraal' andermaal tegen de aanval van de toch ook niet meer zo jonge jeugd. Hun be langrijkste vertegenwoordigers: titelverdediger Pat Cash, Mats Wilander, Stefan Edberg en Boris Becker, gezamenlijk 88 jaar. In het kamp der routiniers trekt 'verloren zoon' John McEn roe uiteraard de meeste aan dacht. De Amerikaanse rebel speelde in 1985, toen hij in de kwartfinales van Kevin Curren verloor, voor het laatst op Wim bledon en zijn come-back wordt, niet in de laatste plaats door de Britse pulppers, met argusogen gevolgd. In het jaar dat John McEnroe Wimbledon voortijdig en voorlopig de rug toekeerde, schreef Boris Becker geschiede nis door als 'broekie' van zeven tien McEnroe-bedwinger Curren in de finale te verslaan. Met een tweede machtsgreep in 1986 ten koste van Lendl bewees de West duitser dat het geen uitschieter was geweest, maar daarna zette de neerwaartse spiraal zich snel in beweging. Becker kreeg oog voor andere dingen in het leven, ontdeed zich van zijn ontdekker en tennisva- der Günther Bosch en ging prompt minder presteren. Met name de pers reageerde heftig: de 'ideale schoonzoon' van wel eer werd afgeschilderd als een eigenwijs zwart schaap in de 'ge- mütliche' Westduitse tennisfa- milie. Dat zit nu eenmaal in de landsaard, weet Niki Pilic, Joe goslaaf van oorsprong maar al dertien jaar woonachtig in de Bondsrepubliek. „De stemming zal straks echter opnieuw om slaan, Boris krijgt zijn sympathie terug", stelt de teamchef van de Westduitse Daviscup-ploeg vast beraden. Aan de vooravond van Wimble don aandacht voor een man, die met Becker een vertrouwensre latie heeft opgebouwd („hij res pecteert me") en in het rossige service-kanon veel van zichzelf herkent. Het positivisme van de oud-topspeler staat overigens haaks op de resultaten van een onlangs gehouden enquête onder zeshonderd 'representatieve' Westduitsers, waarin Becker er in vergelijking met zijn lijke evenknie Steffi Graf erg bekaaid vanaf komt. MOOK (GPD) Een zwoele zomeravond in het Noordlim burgse Mook, vlak na de spectaculaire overwinning van het Nederlands elftal op Engeland. Het contrast is groot: op het Daktimo-ten- nispark heerst een ingetogen, bijna lamlendig sfeertje. Ter wijl een organist met vergeel de klanken de rust verstoort, Vergapen' enkele zakenlie den, glas champagne in de hand, zich aan oude tennis- glorie vermengd met Neder landse preminenten. Zo dubbelt Frank Kramer met de Spaanse legende Orantes en is Al- bert West gekoppeld aan Pilic. Wedstrijden mogen deze wat ge nante showvertoningen geenszins worden genoemd. Uitgezonderd de soms irritant lollige Ilie Nastase, die zich wel thuis lijkt te voelen in het schijnwereldje, hebben de ex- toppers, onder wie ook Roscoe Tanner, zichtbaar moeite zich in te houden. Na de plichtplegingen zoekt Pilic derhalve gauw een seri euze sparringpartner op (Pierre Barthes) om nog wat te trainen. Pas dan blijkt dat de 48-jarige inwoner „Dat is een belangrijk verschil tussen mijn generatie en die van nu", zal Pilic later opmerken. „Wij hadden een betere volley, tegen woordig moeten de spelers het vooral van harde 'groundstrokes' hebben". Niet zo vreemd dus dat de manager van Boris Becker, Ion Tiriac, eerst de ex-Joegoslaaf bena derde om de plaats van de in janua ri 1987 terzijde geschoven Günther Bosch in te nemen. Pilic weigerde echter. „Dat zou niet fair geweest Genaturaliseerd Die immers had alle mogelijke moeite gedaan om zich te verzeke ren van Pilic' diensten. De bonds coach werd zelfs razendsnel gena turaliseerd - in mei van het vorig jaar kreeg hij een Westduits pas poort - zodat hij ook als captain van het Daviscup-team kon funge ren. „In die hoedanigheid kan ik Becker indirect helpen", aldus Ni- kola ('Niki') Pilic. „Ik heb een zeer goede relatie met Boris, spreek tij dens toernooien ook veel met hem door. Na de periode-Bosch was ik naast Tiriac ook de enige van wie hij iets aannam. Ja, hij heeft van zichzelf gezegd dat hij moeilijk te coachen is, maar dat vind ik abso luut niet. Boris is buitengewoon in telligent, hij eist gewoon veel van een coach. Als die persoon maar genoeg van tennis weet, kunnen er nooit problemen ontstaan". Pilic, ooit de nummer vier van de wereld en twintig jaar lang Davis- cup-speler voor Joegoslavië, is blij dat Becker sinds enkele maanden weer een begeleider heeft naast conditietrainer Frank Dick en dui zendpoot Tiriac. De Australiër Bob Brett, opgeleid door de legendari sche Harry Hopman, moet het ei genzinnige kanon weer scherp zien te krijgen. „Ik heb begrepen dat Boris tevreden is over hem. Hij heeft zo iemand gewoon nodig, dat lijdt geen twijfel", beseft Pilic, die nog minstens drie jaar in dienst blijft van de Duitse federatie. „Er is natuurlijk veel met hem gebeurd. Boris speelde afgelopen jaar onder te grote druk. Dat was daarvóór natuurlijk ook zo, maar toen reageerde hij nog heel onbe vangen, zonder respect. Hij flapte er van alles uit, niet altijd even ver standig, en ramde er gewoon op los. Dat ging goed, tot de proble men met Bosch zich aandienden en de perk over hem heenviel". Respect „Toen ging Boris nadenken en kwamen de nederlagen", vervolgt de Westduitse teamchef. „Hij be sefte dat hij van iedereen kon ver liezen. Wat dat betreft heeft Boris meer respect voor spelers als Lendl en McEnroe gekregen, hij weet nu hoe het tenniswereldje in elkaar steekt. Alleen al daarom vind ik hem veel completer dan twee jaar geleden. Hij is nu wat afgezakt op de wereldranglijst, maar ik ben er van overtuigd dat Becker binnen drie maanden weer tot de top-vier HAVO F.A. Baslers. A P B. van den Berge. M.8 Berkhout. V.M.J. Blom. C.E. Braakenburg. A van Breukelen. D.J.M. Buys. R.l.C. Canter Vlsscher, A.M. Damme. M.S.T. Danen. A.G.R Faber. W.M.C. Frowem. S. Gelei|nse. A.F.R. de Haas. F. Hoekmei|er, P.V. Ingram. A.A. Jacobs. W.P.E. Kepinski, J.J.A. Kooi|- mans, S.E C.C.R. de Kousernaeker. S.T. van der Kwaak, P A. von Linden, J. Löwer, D A F May, J.W. Niemeiier, F.W. Schröder, S C. Sik- king, M.K. Slikker, F.F.D. Slingenberg. M. Slootweg, M.M. Smorenburg, A.B. Steen beek, J A. Stegeman. S.J. Sutherland, J. Topp, M.P. van de Vegte, P A. Veninga, M P Niki Pilic behoort. Wat me zo in Boris aan spreekt? Ik herken veel van mezelf in hem. Ik was ook een vechter en vrij slim. Het verschil is alleen dat hij veel beter is dan ik ooit was. Het moet wegheel vreemd lopen wil hem nu op Wimbledon hetzelfde overkomen als vorig jaar". Toen verloor de tweevoudig kampioen reeds in de tweede ron de van de Australiër Peter Doohan. Na zijn zege op Queens afgelopen weekeinde mag Becker zich echter weer tot de grote favorieten reke nen. Pilic onderschrijft die me ning. Voor hem zijn er maar drie kandidaten die voor de hoofdprijs in aanmerking komen: „Cash, McEnroe en Boris. Nee, Lendl niet. Zijn spel is niet geschikt voor gras", klinkt het gedecideerd. Het Westduitse volk denkt er aanzien lijk anders over, zo blijkt uit een onlangs in een tennisblad gepubli ceerde enquête. Zeshonderd men sen, in leeftijd variërend van veer tien tot vijftig jaar en ouder, spra ken zich uit over zowel Steffi Graf als Boris Becker. Conclusie: Steffi, het blonde su pervrouwtje uit Brühl over wie de eerste kritische regel nog geschre ven moet worden, benadert in alle opzichten de perfectie, terwijl Bo ris heel wat krediet heeft ver speeld. De cijfers laten niets aan duidelijkheid te wensen over: Graf is intelligent (76%), volwassen (58%), sympathiek (91%), een goe de dochter (74%), lief (68%) en een voorbeeld voor de jeugd (79%). Bo vendien is bijna 91% van de onder vraagden ervan overtuigd dat ze dit jaar Wimbledon zal winnen en denkt 55% dat ze nog minstens twee a drie jaar de beste ter wereld blijft. Negatief Becker komt er veel slechter vanaf. Buiten het feit dat hij op bo vengenoemde positieve eigen schappen veel lager scoort dan Graf, brengt de steekproef ook vele negatieve aspecten naar de opper vlakte. Een ruime meerderheid vindt Becker onbeheerst (64%), niet volwassen (58%) en meent dat de roem hem naar het hoofd is ge stegen (54%). Verder beschouwt 43% het 'wonderkind' van weleer als arrogant, vindt 52% het zeer on verstandig dat hij Günther Bosch aan de kant heeft geschoven en gaat 64% ervan uit dat Becker de eerste twee jaar nooit de mondiale nummer ëén kan worden. En wint Boris Wimbledon? Nee, zegt 67% van de geenqueteerden. Overbodig te melden dat 78% van mening is dat de rossige krachtpat ser „de laatste tijd veel sympathie heeft verloren". „Dat is nou ty pisch Duits", reageert Pilic. „Ze juichen te hard of ze kraken je hele maal af, een tussenweg is er niet. Maar Boris heeft persoonlijkheid, die slaat zich er wel doorheen. Hij moet zich alleen niet forceren, zich niet opener willen opstellen. In Hamburg verloor hij van Leconte omdat hij te nadrukkelijk in de gunst van het publiek wilde ko men. Maar ik weet zeker, Boris zal sterk terugkomen. Hij zit nog lang niet aan zijn plafond". Westerwoudt. S A. Wirschell. J VWO: S.G.T Barten. H.J. Bax. H. van Beek. T G van Beek. J. Bijleveld, P.P.R. Bijlstra. L Boorsma, M.H.A. van den Broek, R.M. Bron- gers. M. van der Burg. S. van der Burg. J.P Bylard, C.G. Byrne. F.P. Chiang. A.J. Cotte- rmk. J.D F van Dam, G.M. Dekker. F. Dek kers, G.J. Dijk. F.A.M. van Dijk, A E Durksz B.B. van Eek Duymaer van Twist. P.H. van Egmond. M. Eisma. T H. Ehas. C.R. Elion. E.J. Emde. F.K. Engels, VAD. Enters. M Gazmaranan. J.H.J Gijsbers. M C Haks. V.E. Hart, M.L. Hartman. L.C. Haverhals, R L Hintzen. P.J. Hische. R.R. Hoevers. A.M.T. in 't Hout. E B J. Hupkes. H.B.E. Hylkema, N.Y Jaarsma, A. de Jong. S. Jongbloed. D. Jonge- bloed. R.J. Jongkind. A.J.H. Juddu, A.J. Juli us, J. Kalden, P.M. Kocourek. A C. Koemans, K.O.P. de Korte, L.M. Kraaij, P.R. Lageweg. A.R.B. Lambooij, M.F. van Leeuwen, A R. Lei- ne, E. Meeder, M.S. Meijer, P.Y.A de Muralt. A.C.A. Nap, M. Nieuwenhoven, M.M. Nouel. R.D. Oort, R.R, van Pappelendam, T H. Pas man, R. Petri, J.M. Potjer, E.J. de Ronde Bres- ser, H.T. de Rooi), C.L.M. Ruijterman, H.A.J. Schimmelpenningh, A.C. Schmal. DM. Schraven, R.R. Schreuder, J.S. Schuyer, H.B. Smits, J.G Stegeman. R. Stoffer. P.Y. Trouw borst. M. W. Valstar. E.F. van Veen. M. van der Veen. R. van der Veen. F.E. van de Velde. M. van Velden. M. van der Velden. W. Vermeer. A S. Vermeulen. M. Verweij, H.H. Vigeveno, M.L.A. Vinke. G.R.H. de Voogd. M.K. Vos. HAZERSWOUDE - Aan de Christus Koning Mavo te Hazerswoude/Rd slaagden C. Arts. J Bagijn, R. Bakridi. J. van Benne- kom. K. van den Bos. E. van Diest. M. Dorre- paal. E. Harms. P. van Harskamp, S. Hofland. S. Hoogeveen, F. Jansen, M. Koeleman, L Kompier, S. Kompier. S. van Kooperen, D Koopman. A. Kraan, S. v.d. Meijden, S. Ol denburg, A. van-Polanen, R. Koeckhoven. R. Ruben, R. Jonker, D. Vrisekoop, B. Wansinck. A. Weijers, P. Weijers, P. Wortman, M. Zip- SCHAKELOPLEIDING NAAR MEAO Ter Haarkade 6a 2321 AS Leiden Schakelopleiding De Leidse School voor MEAO en het MDGO "De Noorderwiek", bieden voor het schooljaar 88/89 een éénjarige Schakelopleiding aan. Bestemd voor mavo leerlingen die op dit moment niet toelaatbaar zijn voor het MEAO. Inlichtingen over deze Schakelopleiding bij dhr. W. v.d. Hoeven, tel. 071-315151. a.s. zondagavond 19 juni is er een dienst van de radiogemeente in de Pauluskerk, Warmonderweg 2, Leiden/Oegstgeest. Voorganger: ds. A.H. van Gent, muz. medew. Cees Brouwer, orgel, en het Chr. Jongerenkoor 'The Revival Singers" uit Katwijk o.l.v. Cees Was senaar. Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. SOMS HEBJE ELKAAR ECHT NODIG WORDT BLOEDDONOR' 071'~214411 A.,.BARENDSE ZOON B.V. ifjig 071-1417 71 Voor al uw loodgieterswerk,^mmmmm^— belt u gewoon BARENDSE ZOON BV Leliestraat 44 Leiden. Geen filialen Z0MERC0NCERT 1988 Katwijks Christelijk Mannenkoor o.l.v. Sander van Marion m.m.v. Reinate Heemskerk - alt Marco Bakker - bariton Louis van Dijk - piano Jan Veenje - sampler Kaartverkoop Katwijk: V V V. Noordwijk: H. van den Haak, Schoolstraat 38a. Rijnsburg: Vispaleis, Koestraat 16 - Bel voor informatie of kom langs. Onderwijscentrum 'BOERHAAVE' tel. 071-142984 Dag- en avond scholengemeenschap 'BOERHAAVE' tel. 071-140043 Noordeinde 1, 2311 CA Leiden In de directe omgeving van Alphen aan den Rijn, voor overslag caravans. Tel. tot 18.00 uur 01720 - 93844 of 93845. GROTE FRUITVERKOOP A.s. maandag 20 juni - hallen Leiden tijdens d W. J. Sira. 1 doos 88 stuks grote pers sinaasappelen voor19,50 1 kist 70 stuks Maroc hand sinaasappelen30,00 1 doos 100 stuks Valencia sinaasappelen30,00 45 perssinaas10,00 20 vol sap citroenen4,00 10 gr. rode grape fr7,50 10 kg rode aardapp6,50 1 kg rode paprika3,00 25 Maroc sinaas10,00 10 witte grapefruit5.00 Granny Smith appelen, per 2 kg 4,50p. 5 kg10,00 '/2 kilo snijbonen2,75 Verk. iedere ma.dag di.dag de Groenoordhallen Bestellingen worden gratis thuisbezorgd. Tel. 224769 mw tm mm mm n SLsk'OUTBOARDS Mariner buitenboord s. motoren van Bombard rubberboten Onze voorraad in ons huidige pand Rijndijk 132-136 moet daarom worden verkocht. En dit doen wij dan met op ons gehele assortiment. Kom snel, want wie het eerst komt heeft de grootste keuze Hl in- en verkoop boten, motoren en trailers Rijndijk 132-136 2394 AK Hazerswoude/Rijndijk tel: 01714-4103

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17