SpoorPtTV 'Charlton heeft mijn carrière veranderd' McEnroe gedwarsboomd Fleischeuer slechts in B2-categorie succesvol Rooks mist ritzege in Zwitserland Groot aantal regio-renners in ronde van Zoeterwoude Houghton hogerop dankzij Iers elftal ZATERDAG 18 JUNI 1988 SPORT PAGINA 15 WEST KIRBY (RTR) - De Zuidafri- kaan Christo van Rensburg heeft gisteren John McEnroe de voet dwars gezet. Bij het invitatietoer- nooi in West Kirb.v leek de Ameri kaan zijn aanspraken op het win nen van Wimbledon, waarvan na zijn goede prestaties op Roland Garros sprake was, kracht bij te zetten. Hij bereikte met goed spel de laatste vier. Van Rensburg was echter niet geïmponeerd door zijn fameuze opponent. In de eerste set dicteerde McEnroe het spel nog. Maar nadat Van Rensburg de twee de reeks had gewonnen na een doorbraak van de opslag van de Amerikaan, was de tegenstand van McEnroe gebroken. Met 6-2 bereik te de Zuidafrikaan de eindstrijd waarin David Pate zijn tegenstan der is. De als vierde geplaatste Amerikaan had drie sets nodig te gen zijn landgenoot Leif Shiras. Doorbraken van de opslagen wa ren in het duel beslissend. Pate toonde zich in de eerste en derde reeks de betere retourneerder. In Bristol bereikten Ramesh Krishnan en Westduitser Christian Saceanu de eindstrijd. De Indiër, na de uitschakeling van de hoger geplaatsten Jonas B. Svensson en Michiel Schapers favoriet voor de eindzege, had weinig moeite met de Amerikaan Mark Dickson. In twee sets kwam Krishnan dichter bij een herhaling van de prestatie zijn vader die in 1959 de sterk ste speler in de Engelse stad was. Saceanu, pupil van Günther Bosch, de vroegere trainer van Bo ris Becker, had meer moeite de laatste twee te bereiken. Na verlies van de eerste set, middels een tie break, was hij in de tweede reeks in andermaal een extra game dicht bij een nederlaag. De Westduitser red de zich net en had in de beslissend reeks aan één doorbraak van de op slag van de Amerikaan Derrick Rostagno voldoende voor de winst. Nederlanders uitgeschakeld DEN HAAG (ANP) - De drie Ne derlandse deelnemers aan het eer ste officiële toernooi om de Eu ropese titel snooker voor amateurs, zijn er niet in geslaagd de kwartfi nales te bereiken. Nationaal kam pioen René Dikstra was het dichtst bij een plaats bij de laatste acht van het tot nu toe slecht bezochte eve nement in het Scheveningse Cir custheater. Dikstra werd in groep A derde achter favoriet Paul Mis- fud uit Malta en de Belg Mario Lan- noye. Wim Braam en Pascal Houke waren kansloos in de groepswed strijden. LEIDERDORP/LISSE - Op het tennistoernooi van de Munnik getuigden de talloze driesetters er giste ren van hoezeer de spelers aan elkaar gewaagd wa ren. In het mannenenkel BI versloeg Bert Bruin Mark Fleischeuer in een spannend duel. De eerste set ging redelijk gelijk op maar bij een 6-5 achterstand wist Fleischeuer zijn service niet te behouden en werd het 7-5 voor Bruin. De volgende spelreeks ging Fleischeuer beter af: 6-4. Bij een 2-0 stand voor Bruin in de be slissende set ontstond een me ningsverschil op gamepoint voor Fleischeuer. Nadat uiteindelijk de bal was overgespeeld, was het verzet van Fleischeuer gebroken en stoomde Bruin door naar de zege: 6-1. Fleischeuer boekte meer succes in het mannenenkel B2 waar hij Rogier Liefbroer uit schakelde met 6-2 4-6 6-4. Verder moest in deze categorie Henk Janssen het hoofd buigen voor Onno Guinau: 6-7 4-6. Ook in de derde set van het du el tussen Kees-Jan Schuilenburg en Mark Post was er bij 3-1 in het voordeel van Post sprake van enig getwist. Na een lange dis cussie werd tot een let besloten en ondanks dat Post de game won was het Schuilenburg, die uiteindelijk aan het langste eind trok: 6-4 3-6 7-6. Joost van Leeu wen bleek te sterk voor Marco Smit (6-4 6-4) en Richard Oskam verwierf zich een plaats in de vol gende ronde door Henk Janssen met 6-4 6-0 terug te wijzen. Bionda Zonderop kon met moeite haar plaatsing in het vrouwenenkel B waarmaken te gen Irma Seeters. Seeters nam de leiding door de eerste set te veroveren met 6-4 maar moest toch toezien dat Zonderop de tweede voor haar rekening nam met 6-3. Zonderop ging vervol gens ook in de derde spelreeks sterk van start en kwam 4-0 voor. wat Seeters er echter niet van weerhield om goed terug te ko men. Pas na een tie-break kon Zonderop de felicitaties in ont vangst nemen. De als derde ge plaatste Marguerite Patiwael had het aanzienlijk makkelijker te gen Hennie Fehling.die het on derspit dolf met 1-6, 2-6. Petra Velzel is de eerste finalis- te in het vrouwenenkel C. Zij won overtuigend van Kim Dirk- se met 6-3, 6-0. De strijd om de andere finaleplaats moet nog tus sen Joan Zonnevylle en Nathalie van der Voort uitgevochten wor den. De zusjes Velzel doen het goed dit toernooi want Francoise Velzel plaatste zich voor de eindstrijd in het vrouwenenkel Dl door moeiteloos te zegevieren over Sophie van Doorn: 6-1, 6-0. Lisse In Lisse leverde Erik Bakker de opmerkelijkste prestatie door de favoriet van het mannenenkel BI. Marcel Vink, uit te schakelen met 6-2, 6-3, waarmee in de halve finale belandde. Hierin ontmoet hij Jan-Willem Lugthart, die te gen zijn teamgenoot Leon Da- men met de eer ging strijken: 6-1, 6-4. Madeion Verdegaal had wei nig medelijden met Mirjam Sie- mennk in het vrouwenenkel B 6-0, 6-1. In het vrouwenenkel C kwam Siemerink beter voor de dag tegen Nicole Baader. Baader verloor kansloos met 6-0. 6-0. In het herenenkel" C heeft Pie- ter van Meel tot dusverre zijn nummer één notering waarge maakt. De rartij tegen Gilbert Lefeber in de halve finale lever de hem een zege op: 6-4,6-2. Dick Versteeg kon het niet bolwerken tegen Jacco Schoonewolf en ont futselde hem slechts vier games 1-6 3-6. In het mannenenkel D30+ hebben de eerste drie halve fina listen zich reeds geplaatst. Jan van Duivenbooden versloeg Van Stein met 6-3, 6-2. Fred van Aken greep met meer moeite de winst: 6-7, 6-4, 6-3 tegen Dick van der Neut. Leo Lefeber zijn meerdere erkennen in Han Diets: 4-6, 1-6. Dessing plaatste zich ten koste van Lenie van der Meer voor de eindstrijd. Zij had wat moeite om op gang te komen, maar na de eerst set met 6-0 ingeleverd te hebben bleef zij toch aan de posi tieve kant van de score door de volgende sets met 6-1, 6-2 in haar voordeel te beslissen. ESTHER VAN ZUUREN BULLE (AFP) - De ploeg van Jan Gisbers is enkele decimeters ver wijderd gebleven van het eerste succes in de Ronde van Zwitser land. Gert-Jan Theunisse en Ste ven Rooks kregen het peloton gis teren in de slotfase van de vierde etappe van Kandersteg naar Bulle over 210 kilometer niet klein. Theunisse zag een uitlooppoging 600 meter voor de streep misluk ken. Rooks moest het in de sprint- bergopwaarts afleggen tegen het Italiaanse talent Maurizio Fon- driest. De Portugees Da Silva, die zich eveneens in de strijd om de Basketbalteam verliest van VS KOTKA (ANP) - Het Nederlands basketbalteam is het laatste voor- bereidingstoemooi op het Olympi sche kwalificatie-evenement in Ne derland begonnen met een fikse nederlaag. De Olympische ploeg van de Verenigde Staten, één van de kandidaten voor een medaille in Seoul, zegevierde gisteren in het vierlanden-toernooi in Kotka (Fin land) met 84-68. De Amerikanen namen in de eerste periode een voorsprong van negentien punten: 42-23. Een troost is dat de overige twee deelnemers, het gastland en Grootbrittannië, bij lange na niet kunnen bogen op de kwaliteiten die de Amerikaanse college-spe lers bezitten. Vooral tegen de press-verdedi- ging waarmee de Amerikanen be gonnen, was Oranje niet opgewas sen. Al na zes minuten bedroeg de achterstand tien punten: 2-12. Door Marco de Waard (topscorer aan Ne derlandse zijde met dertien pun ten) werd die achterstand na tien minuten teruggebracht tot 10-14. Bij rust echter was het verschil al weer negentien punten. De Ameri kanen hadden hun beste vorm be waard voor. de tweede helft. Het was dan ook een verdienste van het Nederlands team, dat de marge niet groter werd. Voor Nederland scoorden: De Waard 13, Hagens 11, Ebeltjes 9, Van Poelgeest en Van Heisteren beiden 8, De Jager 7, Bottse 5, Van Dinten 4, Franke 3. Topscorers bij Amerika: Majerie 16, Wix 14, Ro binson 11, dagzege mengde en vierde werd, behoudt de leiding in het algemeen klassement. De renners hielden zich in de vierde rit aanvankelijk vrij rustig na de ontstuimige aanval van Da Silva een dag eerder. Alleen Guido Winterberger stoorde zich aan het vlakke verloop. De Zwitser ont snapte na tachtig kilometer en mocht 128 kilometer alleen voor de grote groep, uitrijden. Zijn maxi male voorsprong bedroeg bijna vijf minuten. Vijftien kilometer voor de streep moest Winterberger zijn inspanningen bekopen. Het voortrazende peloton slokte de eenzame vluchter gemakkelijk op. Anderhalve kilometer voor het einde zag Theunisse zijn kans. De blonde renner uit de formatie van Jan-Gisbers kreeg gezelschap van de Australiër Michael Wilson. Het tweetal sloeg een klein gaatje. Het jagende peloton greep de twee vluchters 600 meter voor de finish weer in de kraag. De voor Peter Post uitkomende Urs Freuler bezat op het oplopende parcours niet de vereiste kracht zijn concurrenten achter zich te laten. Fondriest, die slim het wiel van Freuler had geko zen, zag kans voorbij de Zwitser te komen. Dat lukte ook Steven Rooks. De Nederlander moest ech ter duidelijk zijn meerdere erken nen in de 23-jarige Italiaanse belof te, die in zijn sprint deed denken aan oud-wereldkampioen Moreno Argentin. De vierde eatppe van de Midi Libre stond in het teken van het af stappen van Jean-Francois Ber nard, over enkele weken Frank- rijk's hoop op een Tour-zege. Ber nard ondervond nog teveel hinder van de schouderblessure die hij op liep bij een valpartij in de Giro d'I- talia. Zijn landgenoot Jérome Si mon trok in de saaie rit van Nar- bonne naar Quillan de winst naar zich toe. De Belg Claude Criquie- lion bleef in bezit van de lei derstrui. Hij finishte als derde, waardoor hij twee seconden bonifi catie kreeg. Zijn voorsprong op zijn enige concurrent, Laurent Fig- non, bedraagt nu negen tellen. De Nederlandse wielrenner Frans Maassen is in de derde etap pe van de open Ronde van Zweden als tweede geëindigd. De winst in de rit van Vasteras naar Orebro over 180,5 kilometer ging naar de Deen Jesper Worre. Hij had aan de eindstreep een voorsprong van acht seconden op Maassen die de spurt van een achtervolgende groep van acht renners won. Volgens Wim Arras heeft zijn po sitieve reactie op de dopingcontro- le in de Ronde van Zweden te ma ken met het drinken van het krui- denprodukt Ginseng. In de urine van Arras werden na zijn overwin ning in de eerste etappe sporen van amfetamine gevonden. De renner uit de ploeg van Jan Gisbers werd daarop gediskwalificeerd. De Belgische wielrenner hangt een door de Internationale Wieier Unie (UCI) opgelegde schorsing van een maand boven het hoofd. Als hij ges,chorst wordt, kan de sprinter de Tour de France, die op 4 juli begint, vergeten. LEIDEN Zoeterwoude is mor gen weer in de ban van de wieler sport. De oude dorpskern zal volle dig verkeersvrij worden gemaakt voor de jaarlijkse wielerronde. Het plaatstelijk comité, dat met Swift- /Casba de touwtjes in handen heeft, is er in geslaagd een dagvul- lend programma te organiseren. Om 11.45 uur begint de wieler- dag met een nationale nieuwelin genwedstrijd. Hierbij behoren Noordwijker Mike Hassing en Danny Hey uit Zevenhuizen tot de favorieten. Waarschijnlijk krijgt het tweetal het meeste tegenstand van de Swift-renners Barry de Rui ter en Mark Varkevisser. De liefhebbers en veteranen ko men om 12.50 uur aan bod. Tijdens deze race over 45 km zullen zeker Zilker Karei Teeuwen (kampioen van Nederland), Richard van Kem pen (Nieuwveen), Gerrit Kleinveld (Lisse), Pieter Evelein (Leiden), Piet Kralt (Rijnsburg), Gerrit Pronk (Scheveningen) en de plaat selijke favoriet-Frans Paardekoper zich in de voorste linies presente ren. De wedstrijd staat vooral in het teken van de regio-renners. On geveer de helft van de 110 deelne mers komen uit Leiden en omstre ken. Om 14.45 uur staan de amateurs op scherp. Peter Hogervorst (Pijn- acker), Axel Hermans (Voorburg), Marco Middelburg (De Lier) en Marco Vermey (Diemen) zijn in de ze categorie de te kloppen mannen, terwijl voor André Hogervorst (Lis se), Ronald van der Tang (Voor hout), Jos de Bruin (Boskoop) en Gert Jan Moraal (Leiden) zeker een ereplaats weggelegd moet zijn. Tom de Jong, Jan Huigsloot, John de Lange, Hans van Egmond, Paul van Steijn en Rob Verhagen zullen Swift wellicht goede klasseringen bezorgen. De wielerdag wordt be sloten met de traditionele burger- ronde. In de Ronde van Delft liet ju nior Robert Karremans uit Sassen- heim een uitstekende indruk ach ter. Al in de beginfase ontsnapte hij met plaatselijk favoriet Gunner Hommes en Hans Peter Meyer uit Vlaardingen. Karremans nam zijn medevluchters rondenlang op sleeptouw, maar kon in de finale niet tegen het sprintgeweld van zijn gezellen op en moest genoegen nemen met een derde plaats. War- monder Pascal Vergeer (5), Gert Jan Zwetsloot (15) en Ben Faas (18) reden zich ook nog in de prijzen. Zuidafrikaanse bokser bezwijkt na knock out DURBAN (AFP) - In een zieken huis in Durban is gisteren de 27- jarige Zuidafrikaanse bokser Brian Baronet overleden. Hij lag sinds dinsdagavond in coma na dat hij in de tiende ronde van het gevecht tegen de Amerikaan Kenny Vice zwaar knock out was gegaan. Baronet werd na het tref fen tegen Vice, in het licht wel- tergewicht, naar het hospitaal ge bracht. Daar constateerden art sen een schedelbasisfractuur en bloedproppen in de hersenen. De Zuidafrikaan werd direct ge opereerd maar de artsen hadden na de medische ingreep al weinig hoop op herstel. Voor Baronet was het zijn derde gevecht dit jaar nadat hij twee jaar lang niet in actie was gekomen. In 1985 stond de Amerikaan vijfde op de wereldranglijst. MARL (GPD) De dienst doende agent viel bijkans van zijn stoel toen een Ierse fan zich deze week na de wedstrijd Ierland-Rusland uit eigen beweging kwam aangeven op het politiebu reau van Hannover. Hij had een biertje te veel gedron ken, zei hij, en voelde zich hartstikke schuldig. Zo zijn de fans, zo zijn ook de spe lers. De voetbalwereld is van de Ieren gaan houden. Door hun succes, natuur lijk, door hun onverzette lijkheid, maar ook door hun vriendelijkheid. Toch werd het Liam Brady, de ge blesseerde spelmaker, gistermid dag eventjes te dol. 'Out, out', schreeuwde hij de tientallen hand tekeningenjagers toe. Tikkeltje nerveus, toch? "Je kunt je niet nor maal meer op een wedstrijd voor bereiden", klaagde ook Ray Houghton, het mikpunt voor de jeugd van het dorpje Marl. vlak bij Recklinghausen Houghton (27) is populair in Duitsland. Door zijn onvoorstelba re actieradius, door zijn winnende goal tegen Engeland. "Misschien", overpeinst hij, "hadden we gewoon twee keer moeten verliezen. Dan waren we van dit gezeur af'. Pas als de lol over het ongeloof hem lang genoeg heeft geduurd, tovert hij een brede glimlach tevoorschijn. "Grapje". Natuurlijk. "Maar het is natuurlijk wel een enorm verschil. Ik bedoel, toen wij in Duitsland aankwamen, keek niemand naar ons om. Geen TV. behalve de Ierse dan, geen journa listen, geen supporters. Nu hebben we dan drie punten en komt ineens iedereen op ons af'. Dranghekken Inderdaad, er zijn zelfs drang hekken nodig om de Duitse jeugd op afstand te houden. Houghton zegt nu botweg nee tegen de zo veelste handtekeningenjager. Dat is niet in overeenstemming met de vriendelijke volksaard. Houghton: "Je hebt gelijk. Maar zie je, ik blijf aan de gang. Foto's, stickers, nog meer foto's. Er komt geen einde Ierland, de debutant. Het kwam naar Duitsland ter opvulling van het programma. Een pauzenum mer voor de hoofdact. Maar zie, alle voorspellingen van manager Jack Charlton, aanvankelijk nog goed voor wat gegniffel, zijn tot dusver re wél uitgekomen. "Natuurlijk", zegt Houghton. "Verbaasd? Ieder een is verbaasd. Maar wij wisten het al lang". Hoe ver Ierland, de grote verras sing van dit EK, nog komt weet nie mand. Maar Houghton is eigenlijk al in München aangekomen. Te voet. In zijn twee eerste wedstrij den heeft hij in elk geval meer kilo meters verslonden dan goed is voor de gemiddelde middenvelder. Het gaf hem de bijnaam 'De groene turbo'. Houghton: "Dat is nu een maal mijn manier van spelen, de Ierse manier van spelen. Acties maken, dat wil ik. Actief zijn, gaan. En succesvol, want de Hollanders moeten nu van ons winnen. Zo ver zfin we al gekomen". Ray Houghton. Geboren in Glas gow, Schotland. Het vertrekpunt van een merkwaardige carrière. Op tienjarige leeftijd verhuisde hij naar Londen. Het knulletje meldde zich aan bij zijn favoriete Londense club, Queens Park Rangers. "Al leen al om het shirt was ik een fan van die club", zegt hij. Maar Houghton kreeg zijn eerste teleur stelling te verwerken. "Ze wilden me niet. Ik was te klein, te dik en bovendien kwam ik uit Schotland. Via een kennis kwam ik bij The Hammers (West Ham United, red.) terecht. Ik wilde alles wel aanpak ken. Hulpje van de terreinknecht, schoenenpoetser, het maakte me niks uit. Als ik er maar bij hoorde". Hij mocht het als voetballer pro beren. Maar op het moment van zijn grote doorbraak, moest hij bij West Ham vertrekken. Fulham hielp hem een weinig verder. Ox ford United kocht hem drie jaar ge leden voor 120.000 pond; er zat ein delijk schot in zijn loopbaan. Maar het ging hem nog te traag, ondanks het feit dat hij met Oxford toch de League Cup had gewonnen. Het tempo strookte niet met zijn ambi ties. "Ik wilde sneller naar de top, want ik werd er niet jonger op. Toen kreeg ik plotseling de kans om voor Ierland te spelen". Jack Charlton was net manager gewor den. "Die man", zegt de middenvel der nu, "heeft echt voor het keer punt van mijn carrière gezorgd. Moet je je voorstellen, ik had me net ingesteld op degradatievoetbal met Oxford. Totdat ineens vorig jaar oktober Liverpool aanklopte. Een topclub, mijn droom. Dat heb ik allemaal aan Charlton te dan ken". Zoals bijna alle Ierse internatio nals. "Het klinkt afgezaagd", reali seert hij zich, "maar het is echt zo. Ik had niet bij Liverpool gespeeld als Charlton me niet bij het Ierse elftal had gehaald. En Liverpool zou me ook niet hebben zien staan als we met ons nationale team niet zo succesvol waren geweest". Maar hij was toch in Schotland geboren? Houghton: "Klopt, maar mijn vader is een Ier, mijn hele fa milie komt uit Ierland. Ik woonde wel in Schotland, maar ik ben Iers opgevoed. Dat zit nu eenmaal in je bloed". Een vreemdelingenlegioen mag het Ierse elftal dan ook niet worden genoemd. Ze gaan stuk voor stuk voor volk en vaderland. Met een soort boerenkoolvoetbal, dat alle Europese toppers in enorme pro blemen brengt. Precies zoals Jack Charlton dat voorspelde. Vastberaden "Het is inderdaad zoiets als 'voor volk, vaderland én Charlton. Al leen voor Jack Charlton hoop ik dat we nog verder komen bij dit EK", vindt Houghton. "Als er ie mand vastbesloten en vastberaden is om van dit toernooi iets moois te maken, ben ik het wel. Charlton heeft mijn hele leven veranderd". Houghton blijft na de persconfe rentie maar heen en weer lopen. Blijkbaar kan hij ook buiten het veld niet rustig blijven zitten. Het begint dan ook een beetje te span nen, nu. Ierland staat op het punt écht geschiedenis te schrijven. Eerst van aartsrivaal Engeland winnen en nu zelfs de halve finales binnen handbereik. Een gelijk spel vandaag tegen Nederland is vol doende. "Spanning?" Houghton lijkt verbaasd. "Ben je gek. We blij ven het lekker ontspannen hou den. Er is ook geen reden om ner veus te worden. We hebben niets te verliezen. Ierland is immers nog steeds de underdog?" Maar deze moordende jacht is toch niet vol te houden9 Hought on: "Waarom niet? We zijn nu al twee keer in een paar dagen geëx plodeerd. Dat doen we echt nog wel een paar keer. Goed, we heb ben een moordend seizoen achter de rug. Zestig wedstrijden is na tuurlijk niet niks. En ik verlang ook best heel erg naar vakantie. Maar we hebben kracht over om nog drie wedstrijden voluit te ZATERDAG 14.25-14.30 Super Voetbaluitslagen 14 45-15 15 SKY Ronde van Zwitser land: wielrennen (herhaling). 15.15-17.20 BRT 2 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd lerland- Nederland of van de wedstrijd Engeland- Sovjetunie 15.15-17 35 Ned 3 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd lerland- Nederland vanuit Gelsenkirchen 15 15-18 57 Did 2 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd lerland- Nederland of van de wedstrijd Engeland- Sovjetunie. 15.20-17 15 BBC 1 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd Enge- land-Sovjetunie 15 20-17 40 BBC 2 Grandstand met paarderennen en tennis 15.30-16.30 SKY VFL Australian Rules Football met wedstrijden uit de Victorian Football League 15.30-16.30 Super: Super Sport 16.30-17.30 Super: Sportsworld' hoogte punten uit het heden en het verleden 16.30-17.30 SKY: International Motor Sporls. 17.15-18.05 BBC 1 Samenvatting van de wedstrijd lerland-Nederland 17.40-19 10 BBC 2 Cricket' verslag van de tweede testmatch tussen Engeland en Westmdië 18.00-20 00 Ned 3 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een ver slag van de vanmiddag gespeelde wed strijd Engeland-Sovjetume in Frankfurt. 18.15-18 20 BBC 1 Sport. 19.00-19.25 Ned 2 VeronEKa Sport: speciaal journaal met voor- en nabe schouwingen. 19.00-19.50 Did 1 Sporlschau met o.a. EK voetbal 19.15- BRT 2: Westathletic gedeelte lijk rechtstreekse reportage van de inter nationale atletiekwedstrijden vanuit Brussel. 19.30-20 00 Did 3: Sport im Westen 21 30-22 28 SKY Trans World Sport historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld 21.45-22 30 Ned 3 Studio Sport 21.55-22.40 BRT 1 Sport op Zaterdag. 22.20-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio: met o.m. EK voetbal. 22 30-23.28 SKY: VFL Australian Rules Football. 22.35-22.50 BBC 1 Sport 23.30-23 35 SKY EK Voetbal 1988 kort EK-n.euws 23.35-00.05 SKY Wielrennen Ronde van Zwitserland met een reportage van de etappe van Kandersteg naar Bulle (210 km). 23.45-01.30 BBC 2 Golf: de Open Ame rikaanse golfkampioenschappen. 01.30-02.00 BBC 2: Cricket: samenvat ting. 01.40-02.30 BBC 1: Basketbal hoogte punten van de play-offs van het Amen- can Professional Basketball 02.00-02.35 BBC 2: Tenms samenvat ting. ZONDAG 13.00-13.30 Super Sporting Chance bekende mensen nemen sportles. 14.25-17.30 BRT 2 Westalhletic: recht streekse reportage van de internationale atletiekmeetmg vanuit het Heizelstadion in Brussel. 14.30-19 40 BBC 2: Sunday Grandstand met paardesport en cricket (Somerset te gen Surrey). 15.00-15.30 Super: Autosport: verslag van de Grote Prijs van Canada voor for mule I op het circuit van Montreal 15.00-16 45 Did 1 ARD-Sport extra atle- tiek-interland in Dusseldorf tussen West- duitsland en Oostduitsland. 15.30-16.00 SKY: Ronde van Zwitser land: wielrennen (herhaling). 15.30-16.00 Super: Super Sport. 16.00-17.00 Super: Gaelic Football ver slag van Gaelic- of Hurlingwedstrijd vanuit Ierland. 16 00-17 00 SKY Trans World Sport historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage met o.m EK voetbal 1988 17.35-17.45 Ned 3: Sportuitslagen 18 10-18 40 Did 1 Sportsch'au 19.00-20.00 Ned 3 Studio Sport: met o.a. EK Journaal en de Grand Prix van Detroit 19.30-19 45 Did 3 Sport im Westen 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20.40 BRT 1Sportweekend 20.30-20.35 Super: Voetbaluitslagen. 21.45-22.00 Did 2: Sport am Sonntag. 21 45-00 00 BBC 2 US Golf verslag van de Open Amerikaanse Golfkampioen schappen. 22 20-22.53 SKY World Gymnastics Championships: hoogtepunten van we reldkampioenschappen turnen die vorig jaar oktober gehouden werden in Rotter dam. 22.22-22.47 Ned 1 Meedoen .n Rotter dam: reportage van een sportief evene ment, georganiseerd door de stad Rotter dam. 22.55-23 30 SKY Ronde van Zwitser land: wielrennen, met een reportage van de vandaag verreden etappe van Bulle naar Leukerbad (199 km). 23.45-01 00 Did 1ARD-Sport extra. Met de Grand Prix van Amerika voor formule l-wagens in Detroit en de Open Golf kam pioenschappen van Amenka in Brookli- 00.10-01.45 BBC 1 Sports Special met paardesport en de formule I Grand Pnx van Detroit. MAANDAG 11 50-14.00 BBC 1 Cricket verslag van de tweede testmatch tussen Engeland en Westindié in het Lords-stadion. 14.50-17.10 BBC 1 Wimbledon '88 ver slag van de Open Engelse tenniskam pioenschappen op Wimbledon 15.00-16.00 SKY: Sydney Winfield Pre miership '86: hoogtepunten uit Australi sche rugbywedstrijden. drup, Morten Westduitsland - Spanje 2-0 (1-0) 30. Vóller 1-0. 51. Vóller 2-0. Scheidsrechter: Vautrot (Fra), toe schouwers: 72.308 (uitverkocht). Gele kaarten: Vazquez, Camacho, Sanchis (allen Spa), Thon Borowka; Littbarski (63. Wuttke), Thon, Matthëus en Brehme; Klinsmann (85. Mill) en Vóller. SpanJ e: Zubizaretta: Tomas. Andrinua, Sanchis en Camacho: Mjchel. Victor. Vazquez en Gordillo: Butragueno (51. Salinas) en Bakero Italië - Denemarken 2-0 (0-0) 67 Altobelli 1-0. 88 De Agostim 2-0 Scheidsrechter Gatier (Zwi), toeschouwers 60 584 (uitverkocht). Gele kaar ten Laudrup en Kristensen (Den). Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Fern en Maldini. Donadoni (85. De Agostini), De Napoli, Giannini en Ancelotti; Vialli en Mancini (66. Altobelli). Denemarken: Schmeichel; Nielsen, Lars Olsen, Olsen en Frimann (58. Vilfort); Poulsen en Enk sen (67. Berggreen). Eindstand groep 1 1. Westduitsland 3 2 1 0 5 (5-1) 2. Italië 3 2 1 0 5 (4-1) 3. Spanje 3 1 0 2 2 (3-5) 4. Denemarken 3 0 0 3 0 (2;7) TOPSCORERS 1Van Basten (Ned) 3.2 Vóller (Wdl) 2.3. Breh me Klinsmann en Thon (WDI). V.aili. Altobelli. De Agostim en Mancini (Ita). Michel. Butragueno en Gordillo (Spa), Laudrup en Poulsen (Den). Houghton en Whelan (Ier), Rats en Protassov (Sov). Robson (Eng) 1 Poulsen. Westduitsland: Rolff, Herget, Thon. Nederland: Bosman. Ierland: Ouin en Al- dridge. Italië: Vialli, Ferrara, Altobelli, Maldini, An celotti en Ferri Spanje:Tomas, Camacho(2), Va-' zquez, Sanchis en Victor. Sovjetunie' Koesnet- Iitsjenko, Tsjidijatoe- Aleinikov, Rats, Micl KAMPIOENSCHAP VS Vrouwen 10.000 m: 1. Urish 34.25.30, 2. Bogenschutz 34.44,34, 3. Fulham 35.40,82, 4. Lupica 36.10.12. 5. Kuiken 36.29.30 zevenkamp: 1Tarr 5881 punten, 2. Tyree 5861 3. LeBlanc 5518,4. Lancaster 5513.5 Bell 5490 ZESLANDENTOERNOOIGDANSK Nederland - Zwitserland 19-17 Doelpunten Ne derland: R. Fieqe 5, Groener 4, Schuurs 4, Van Noesel 3, Coenders 2 en Jansen. Bulgarije - Nederland 32-25 (17-9) Doelpunten WERELDBEKER BELFORT Uitslagen afgebroken partijen: eerste ronde: Sokolov (Sov) - Karpov (Ned) 1-0, tweede ron de: Short (Gbr) - R.bli (Hon) 1/2-1/2 Stand: 1 Kasparov 21/2,2 Spasski, Andersson. Short en Ehlvest 2.6. Karpov. Ljubojevic. Hübner, Speelman, Ribli, Sokolov en Nogueiros 1 1/2,13 Timman, Joesoepov en Beljavski 1, 16. Hiartars- WIELRENNEN Vierde etappe: 1 J Simon (Fra) 184 km in 5 uur. 14 minuten en 52 seconden, 2 Yates (GBr) z.t3 Criquielion (Bel) op 1.00. 4. Fignon (Fra), 5. Aba- die (Fra), 6. Esnault (Fra), 7. Y. Madiot (Fra), 8. Boyer (Fra) allen zeilde tijd als Criquielion. 9 P Simon 1.05,10. Verhoeven (Ned) 1.24,11. Pas- torelli ((Ita) z.t., 12. Vandenbrande (Bel) z.t., 13. Colotti (Fra) z.t.. 14. Ceci (Ita) z.t., 15. Guay (Fra) z.t., 17. Jagt (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1 Criquielion 18.15.34, 2 Fignon op 9 seconden. 3. Haex (Bel) 1 08. 4 Boyer 2 30. 5 Esnault 3 38.6. Y Mad-ot 3 57. 7 Vandenbrande 4 15. 8. Arnould (Fra) 4.20, 9 Garde (Fra) 4 49. 10. Forest (Fra) 4,50. 11. Du bois (Fra) 4 51. 12. Mas (Fra) 4.58. 13. Leleu (Fra) 5 38, 14 Abadie 7.46, 15 Leblanc (Fra) 7.57. RONDE VAN ZWITSERLAND Vierde etappe: 1Fondriest (Ita) 210 km in 5 uur, 19 minuten en 52 seconden, 2. Rooks (Ned), 3. Freuler (Zwi), 4. Da Silva (Por), 5. Bruggmann (Zwi), 6 Pedretti (Zwi), 7 Goessens (Bel), 8 Ste- venhaagen (Ned), 9. Van Holen (Bel), 10 De Neut (Bel), 11 Maier (Oos), 12. Kelly (Ier), 13 Wechselberger (Oos), 14 Joho (Zwi), 15. Jaer- mann (Zwi), 30. Theunisse, 34. Draaier, 38. Lub- berding, 45. Jac van der Poel. 47. Alberts. 54. Luykx, 57. Schalkers, 63. Habets, 79. Kleinsman, 82. Van Wijk, 84. Siemons 100 Bogers allen zeil de tijd, 106. Harings op 8.29, 108. Lammertmk z.t., 109. Talen z.t., 113. Van Rijen 9.48. Algemeen klassement: 1 Da Silva 18 uur. 32 minuten en 26 seconden. 2 Wechselberger z t 3 Bauer (Can) 0.37.4 Jaermann 0.41.5. Robeet (Bel) z.t. 6 Rabottmi (Ita) 4 21. 7 Lubberdmg (Ned) 4 49. 8. Pigatto (Ita) 5 13. 9. Draaijer (Ned) 5 25. 10 Achermann (Zwi) 5.39.11 Gianetti (Ita) 8.03,12. Fuchs (Zwi) 8 14,13. Sk.bby (Den) 8.16 14. Swart (Nzl) 8.24,15. Rutlimann (Zwi) 8.37,17 Van Wijk (Ned) 9.26, 27 Theunisse 14.03, 35 Rooks 14.56, 36. Kelly (Ier) 14.58. 38. Schalkers z.t. RONDE VAN ZWEDEN Derde etappe: 1 Worre (Den) 180.5 km in 4 uur 17 minuten en 56 seconden, 2 Maassen (Ned) 0 08, 3. Jarl (Zwe), 4. Dierickx (Bel), 5. Spruch (Pol), 6 Cordes (Ned), 7 Tammessaloe (Sov), 8 Kroen (Wdl), 9. Cornillet (Fra) allen zeilde tijd als Maassen, 10. Soeoen (Sov) 1,07. 12. Van der Poel, 13. Cornelisse, 19. Van de Vin. 20. Den Bakker, 21 Pirard, 42 Kersten, 46. Van Poppei. 47 Harmelmg. 54 Zanoli, 56 De Vries, 73. Nijdam, 74 Knetemann. 84 Hoondert allen zelf de tijd als Soeoen Arras niet meer gestart. Algemeen klassement: 1 Cormiiet 8 uur, 26 m - nuten en 52 seconden, 2 Worre 0 17,3 Maassen 0.26. 4 Cordes 0 30. 5 Jarl 0 32. 6 Lafis (Zwe) 0.38, 7 Spruch 0 42. 8 Dierickx 0 45. 9. Van Hooydonck (Bel) 0 46, 10 Kroen 0 48 13. Van der Poel 0.50, 17 Ni|dam 1,26. 19 Harmelmg 1 32,21De Vries 1.36,22. Zanoli z.t Puntenklassement: 1Soeoen 35.2. Cordes 29, 3. Worre 28, 4. Van der Poel 28. Maurizio Fondriest De Ierse internationals Ray Houghton (Imks) en Frank Stapleton volop n de belangstelling bij pers en publiek. (foto anpi

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15