Het gelijk van Beckenbauer Italië zonder problemen langs wilskrachtige Denen -JHan de Michels hult zich in stilzwijgen Elstrup terug naar vaderland Ierse fan in Main verdronken Verguisde Voller loodst Duitsland langs Spanje Engeland niet uitgesloten van wk-voorronde Russische pers hekelt eigen voetbalelftal ZATERDAG 18 JUNI 1988 SPORT PAGINA U KEULEN (GPD) Denemarken verliet het EK zoals het gekomen was. Met lege handen. In het Müngersdorfer-stadion in Keulen, botsten gisteravond twee voetbaljaargangen op elkaar. De ko mende (Italië) en de scheidende (Denemarken). Dat Italië de langste adem zou hebben stond voor dit treffen reeds vast. Denemarken wilde in de directe confrontatie nog één keer iets van de oude glorie demonstreren. Een uur lang stond de ploeg van Vicini dat toe. Daarna kwam het einde snel en on herroepelijk. Italië stoomde via een 2-0 overwinning door naar de halve finales in Stuttgart. De eer ste stap op een lange succesvolle weg lijkt te zijn gezet. De bedoeling van Denemarken was duidelijk. De eens zo roem ruchte equipe van Sepp Piontek wilde een waardig afscheid van het Europese voetbalpodium. Italië leek bij voorbaat de aangewezen tegenstander om met opgeheven hoofd uit het toernooi te stappen. In het Müngersdorfer-stadion kruisten zich de paden van twee elftallen die in tegengestelde rich ting gaan. Denemarken terug naar ROTTERDAM (GPD) - Lars El strup keert terug naar Denemar ken. De 25-jarige linker middenvel der van Feyenoord heeft deze week een tweeënhalf jarig contract gete kend bij Odense, dat afgelopen sei zoen op de vierde plaats in de natio nale competitie eindigde. Ook Feyenoord en Odense hebben in middels overeenstemming bereikt over de transfersom, die niet be kend is gemaakt. Elstrup noemt de stap 'de beste oplossing', hoewel hij zegt niet te hebben opgezien tegen de concur rentie bij het radicaal gewijzigde Feyenoord in het nieuwe seizoen. "Het gevaar om op de bank terecht te komen bestaat bij elke club", al dus de Deen. "Ik was niet bang het gevecht aan te gaan, maar dit is be ter voor mij. Ik wil ook gaan stude ren, economie, en daar heb ik in Denemarken meer kansen voor". Ondanks Feyenoords teleurstel lende resultaten in de afgelopen twee seizoenen noemt de Deen de balans van zijn Nederlandse avon tuur positief. "Ik heb constant in de basis gestaan, ik heb Europa cupvoetbal gespeeld en ik heb leu ke ervaringen opgedaan. En je weet nooit wat de toekomst brengt. Als mijn contract bij Odense is af gelopen, ben ik 27. Dan kan ik nog alle kanten op". Jos van Herpen gaat er nog altijd van uit dat hij André Hoekstra volgt naar RKC. Vandaag heeft de oud-speler van FC Den Bosch op nieuw een gesprek met de leiding van de Waalwijkse eredivisie-de butant. Feyenoord en RKC zijn al eerder, tot een akkoord gekomen over de vergoedingssom. Oud-profvoetballer René Not- ten wordt assistent-trainer van Co Adriaanse bij FC Den Haag. Hij te kent een contract voor twee jaar. Adriaanse en Notten vormden eer der het technisch verantwoordelij ke duo bij PEC Zwolle. Halverwe ge afgelopen seizoen stapten ze daar met ruzie op. Co Adriaanse wilde een assis tent, die zich full-time met de naar de eerste divisie gedegradeerde BOKSEN - De Amerikaanse hotel keten Hilton heeft de rechter ver zocht acht van de 13,5 miljoen dol lar die bokser Michael Spinks als beurs voor zijn gevecht tegen Mike Tyson krijgt, te blokkeren. Volgens de hotelketen hebben Spinks en zijn manager Butch Lewis con tractbreuk gepleegd doordat de bokser vorig jaar bij een door Hil ton gesponsord zwaargewicht- toernooi plotseling wegbleef. club kon bezig houden. Voor twee de trainer Piet de Zoete is dat we gens zijn praktijk als fysiothera peut niet mogelijk. Dé Stoop, de vorige voorzitter van FC Den Haag die een rol achter de schermen blijft spelen, heeft met hem een re geling getroffen. De Hongaarse voetbal-interna tional Lajos Detari speelt volgend seizoen voor Juventus uit Turijn. Met de overgang van de blonde spelmaker is een bedrag van onge veer vier miljoen gulden gemoeid. Detari kwam afgelopen seizoen uit voor de Westduitse club Eintracht Frankfurt. Vorige maand bezorgde hij die club, door het enige doel punt uit de wedstrijd tegen Bochum te maken, de nationale be ker. Juventus bouwt aan een nieuw team, dat de club opnieuw interna tionaal aanzien moet verschaffen. Afgelopen seizoen waren de pres taties van de 'Oude Dame' ver be neden de maat. Juventus kon zich pas na een beslissingswedstrijd te gen stadgenoot Torino zeker stel len van Europees voetbal. De di recteuren van de club hopen nog op de komst van Paolo Futre, de Portugese^ aanvaller van Atletico Madrid. de basis om aan een nieuwe op bouw te beginnen, Italië verder op weg naar de internationale top. In Keulen maakten beide ploe gen aanvankelijk een pas op de plaats. Italië voornamelijk omdat het genoegen kon nemen met een gelijkspel om zeker te zijn van een plaats in de halve finales. En Dene marken bracht, sterk verjongd, vooralsnog alleen maar meer wils kracht op dan in de voorgaanden partijen tegen Spanje en West- duitsland. Zonder de uitgebluste Sören Lerby en Preben Elkjaer Larsen (zij werden vervangen door de gre tige Per Frimann en John Jensen) bracht Piontek een uitgebalanceer de formatie in het veld die lange tijd in staat bleek de Zuideuropese drang naar de top te weerstaan. Ze ker voor de pauze. Doelman Peter Schmeigel was de enige dissonant. Hij acteerde nerveus en stapelde in de aanvangsfase fout op fout. Zon der gevolgen. Toen ook hij na twee goede schoten van Roberto Manci- ni zijn nervositeit had afgelegd, za gen de zestigduizend twee gelijk waardige tegenstanders aan het werk. De nivellering kwam het kijk spel evenwel niet ten goede. Het duel werd op het middenveld uit gevochten en hardheid werd daar bij niet geschuwd. De Zwitserse scheidsrechter Galler weigerde echter het soms harde spel in de juiste banen te leiden door de gele kaart trekken. Dat gebeurde wel toen de Deense muur niet voldoen de afstand nam (Laudrup werd daarvoor bestraft). Grove charges van Ferri en Ancelotti daarentegen bleven onbestraft. De ploeg van Azeglio Vicini was voor de pauze weliswaar de meest aanvallende formatie, maar doelrij- pe kansen, de schoten van Mancini daargelaten, kon de 'squadra' zich niet creeëren. De Denen vielen in aanvallend opzicht nog minder op Zij beperkten zich er toe de aanval lende kracht van Italië te onder vangen. Een karwei dat vrijwel geen mogelijkheden tot eigen ini tiatief open liet. FRANKFURT (AFP) - Een 29-jarige Ierse voetbalsupporter is in Frankfort van een brug gevallen en verdronken in de Main. Dat heeft de plaatselijke politie gisteren bekend gemaakt. Volgens de getuige nissen van een groep Ieren bevond de man zich in het gezelschap van dertig andere supporters. Het ongeluk gebeurde reeds in de nacht van maandag op dinsdag. De fans hadden de politie niet verwittigd. Het li chaam van de supporter is donderdagavond gevonden Geweld was er in de nacht van donderdag op vrijdag te over in Frankfurt. Groepen Engelse hooligans gooiden auto's omver, smeten winkelruiten in en sloegen de interieurs van cafés kort en klein, ter wijl Duitsers binnen en buiten de bars geslagen werden. De politie zei bij de rellen in het Apfelwein-district en rondom het centraal station van Frankfurt tien Engelsen en een Westduitser te hebben gearresteerd. Acht van hen zijn inmiddels op vrije voeten ge steld. Drie politieagenten raakten licht gewond. Mancini tien minuten na de pauze zijn grootste kans om zeep hielp. Piontek ontstak in woede over het slechte verdedigende werk van Per Frimann en wisselde de 25-jarige Anderlechter onmiddellijk voor Kim Vilfort. Hij moest de Deense rechterflank waterdicht maken om aldus de ruimte die de Sampdoria- spits genoot in te perken. Doelgericht Vicini anticipeerde en haalde vervolgens Mancini naar de kant om met Altobelli zijn aanval doel gerichter te maken. Het keerpunt in het tot dan toe gelijkopgaande treffen. Welgeteld dertig seconden stond Alessandro Altobelli binnen de lijnen, toen hij het gelijk van Vicini bewees. Gianluca Vialli speelde Vilfort en Nielsen uit en bediende de sluwe vos van Inter op maat. Altobelli liet Schmeigel geen schijn van kans. De Azzuri konden het vervol gens rustig aan gaan doen, want niets stond een halve finaleplaats vanaf dat moment nog in de weg. Ook de woedend gesticulerende Piontek bracht het vuur niet meer terug in de Deense gelederen. De Agostini onderstreepte daar na het verlangen van de jonge Itali aanse garde nogmaals twee minu ten voor het einde. Hij zette met zijn treffer een dikke punt achter een geslaagde EK-voorronde. Azeglio Vicini mag dan blijven roe pen dat de WK 1990 in Italië het hoogtepunt voor zijn elftal moet worden, de coach zal zeker niet vies zijn van een eerste succes al tij dens dit EK. (GPD) Vrijdag 17 juni. Ier land staat voor de den r. Een wed strijd die nog belangrijker is dan de ontmoeting tegen Engeland. Verder komen of naar huis terug keren. Speculeren over Rusland- Engeland is niet aan de orde. We moeten gewoon winnen. Mocht dat gebeuren dan vertrekken we morgenmiddag naar Hamburg of Stuttgart. Mijn voorbereiding op deze cruciale wedstrijd verloopt door een blessure anders dan die van de rest van de selectie. De overige spelers trainden in een scherpe partij: basis tegen reserves. Een overwinning met 4-2 voor de ba sis, die het bovendien nog met een speler minder moest doen. Mis schien een goed teken voor het treffen dat voor de deur staat. De diagnose van de medische staf met betrekking tot mijn wreef was eensluidend: gekneusd middenvoetsbeentje. Mijn trai ning bleef daardoor beperkt tot lopen. Trappen tegen een bal gaf te veel problemen. Maar tegen de Ieren ben ik van de partij. Hon derd procent zeker. Als het moet met een spuitje. Normaal gespro ken ben ik niet zo n voorstander van dat soort zaken. Men heeft me echter verzekerd dat er geen grotere schade door kan ont staan. Tussen de trainingen en het eten word ik behandeld. De tijd gisteren hebben we ge dood met een spelletje poker. Waarschijnlijk niet voor bedra gen als in de tijd van Cruijff en Neeskens over de tafel vlogen. Met dit spel is het net als met voet bal. Als je goede kaarten hebt, kun je je laten horen. Win je dan ook nogdurf je het volgende spel weer meer risico te nemen. Tegen Ierland moeten we met bluf spe len. Als ik de geluiden omtrent Wil lem Kieft en Ruud Gullit zo hoor, kan ik me niet aan de indruk ont trekken dat de verveling binnen sluipt. Kieft moppert omdat hij niet in de basis staat en Gullit laat zich tijdens de persconferen tie niet zien. Tekenen die ook kunnen duiden dat het toernooi lang gaat duren. Inclusief de voorbereiding is de groep al bij na een maand bij elkaar. Wij, PSV'ers, kwam er een week later bij vanwege de Europacup-fina le. Onderlinge Iritatie is er niet, maar dat voor sommigen het sei zoen wel erg lang is, begint zich nu toch te manifesteren. Boven dien is niemand er aan gewend zo lang bij elkaar te zijn. We zijn met PSV wel eens zestien dagen op toemee geweest, maar dat was meer vakantie dan een seri euze voetbalzaak. Nu is de boog al een maand lang gespannen. Dat gaat niet ongemerkt aan ie mand voorbij. Ik kan me goed in Ruuds situa tie verplaatsen. Hij heeft een zwaar seizoen in Italië achter de rug en als dan een persconferen tie ongelukkig gepland is tussen een training en de lunch, voel ik ook vaak de behoefte om onder de douche te blijven staan of om me te laten Wim is teleugesteld. Hij heeft een prima seizoen achter de rug bij PSV en een goede voorberei ding met Oranje. Logisch dat hij zich meer van dit EK had voorge steld dan het half uurtje dat hij tot nog toe mocht opdraven. In dat kleine tijdsbestek bewees hij andermaal dat hij goed bezig is. Vandaar ook dat hij pleit voor een opstelling zoals wij tegen En geland afsloten. Om de doodeenvoudige reden dat ik er ook geen zinnig woord over kan zeggen. Tegen Engeland ben ik volledig verrast door de omzet tingen. Nu geloof ik weer niet dat er grote veranderingen zullen plaatsgrijpen, maar wie ben ik. Eén. ding is echter zeker. Hoe we ook spelen, gewonnen zal er moe ten worden. RONALD KOEMAN Van der Leek van B-lijst afgevoerd ZEIST (GPD) De scheidsrech- terscommissie betaald voetbal heeft de arbiters Arnouts, Van Beek. Van der Leek en Metz af gevoerd van de B-lijst. Zij volde den niet aan de normen die voor die categorie waren gesteld. Voor hen in de plaats komen Lammers en Luyten. Van de A- lijst werden de namen van Ban- net, Mulder en Verhoef ge schrapt wegens het bereiken van de vastgestelde leeftijdsgrens. In en eerder stadium stopte Van Et- tekoven op eigen verzoek. Van de grensrechters keren Van der Berg, Hartland, Klint, Mulder, Vloedgraven en Van der Zee niet meer terug in verband met hun leeftijd. Smit stopt om gezond heidsredenen. MÜNCHEN (GPD) - De voldoening van Franz Beckenbauer bereikte zes minuten na de rust van Westduitsland-Spanje (2-0) zijn absolute climax. Van het ene op het andere mo ment sloeg de kritiek op Rudi V öller om in bewondering en geestdrift. De teamchef van de Duitsers kon zijn emoties maar amper beheersen en moest zichzelf dwingen om niet het veld op te rennen. Als de nood het hoogst is, is de redding meestal nabij. Dat gold gister avond voor Rudi Voller en Franz Beckenbauer. Het leed zou niet te overzien zijn geweest als het duel in München een herhaling zou hebben opgeleverd van vier jaar geleden in Pa rijs. Met zijn twee doelpunten schoot de wekenlang verguisde spits van AS Roma de Duitsers de halve fina les binnen van het Europees kam pioenschap. Zijn eerste treffer, een kwartier voor de rust, betekende voor Vóller zijn eerste succes sinds 20 januari, toen hij voor de laatste keer doel trof. Zowel in de voorbe reiding op dit EK als tijdens de ont moetingen tegen Italië en Dene marken vocht de Duitse scherp schutter van weleer meer tegen zichzelf dan tegen de, tegenstander. Beckenbauer bleef echter kaars recht overeind en weigerde reso luut zijn vertrouweling buiten de ploeg te houden. tici van Beckenbauer. Toch moet de de opvolger van Denvall over bijna profetische gaven hebben be schikt, toen hij deze week dwars te- ,gen alle kritiek in bleef beweren dat Voller steeds beter ging spelen. Niemand had het in Gelsenkirchen tegen Denemarken waargenomen. Behalve Beckenbauer. Des te gro ter was daarom zijn voldoening en die van Vóller, die samen de critici de mond snoerden. Hij trad daar mee in de voetsporen van Marco van Basten, die twee dagen eerder zijn gramschap op Rinus Michels afreageerde met drie doelpunten tegen Engeland. Mooier kon het allemaal niet voor de geplaagde spits, die in Ita lië maar moeilijk kon aarden DUSSELDORF (GPD) Hoe krijgt het Nederlands elftal de Ierse voetbalfurie tot bedaren? En maakt Wim Kieft vanmiddag in het Parkstadion van Gelsenkir chen deel uit van de basisopstelling van Oranje? Die vragen stonden gisteren centraal tijdens de persconfe rentie in hotel Rheinterrasse in Dusseldorf. Rinus Mi chels bleef op beide vragen het antwoord schuldig. De bondscoach liet weten de basisopstelling voor het cruciale duel tegen de Ieren al duidelijk in zijn hoofd te hebben. "Maar ik zie niet in waarom ik die nu al kenbaar zou moeten maken. Ik doe dat altijd pas op de wedstrijddag en voel er niks voor van die gewoonte af te wijken. Maar je kunt er van uitgaan dat er weinig zal veranderen in vergelijking met de wedstrijd tegen Engeland. Als je verliest ga je de oude patronen ver scheuren. Een winnende ploeg wijzig je niet zo snel". Van de wedstrijden Ierland-Engeland en Ierland- Sovjetunie heeft de bondscoach samenvattingen ge zien. Naar aanleiding daarvan zegt hij "een globaal beeld" van de verrassende EK-smaakmaker te heb ben. "Het is een ploeg die voor iedere tegenstander moeilijk te bespelen is. Dat team hanteert een specifie ke stijl die je tegenwoordig nergens meer ziet. De spe lers draven, rennen en vechten, in een willekeurige volgorde, tot ze er bij neervallen. Ze voetballen zeer op portunistisch en ze komen als een golf over je heen. Natuurlijk is dat krachtenverslindend, maar op een toernooi zullen ze deze speelwijze wel vol kunnen hou den, denk ik, want er zit steeds weer rust tussen de wedstrijden". bovendien nog eens werd geplaagd door een veelheid aan blessures. Tegelijk bewezen de Duitsers weer eens perfecte toernooivoetballers te zijn. Naarmate het toernooi vor dert komen ze steeds beter in hun ritme en blijken ze de kunst van het voetballen nog niet helemaal ver leerd te zijn. Fanatisme en.wils kracht blijven echter de voornaam ste peilers van dit Duitse elftal. Die kritiek stoort Beckenbauer amper. "We spelen nu eenmaal niet briljant. Duitsers moeten het heb ben van hard werken om tot succes te komen. Dat is zo in de politiek, in de kunst en in het zakenleven. In het voetbal is dat niet anders". Dat was gisteravond ook het vertrek- Ita- punt van de Duitsers. Verrast door die de Spaanse speelwijze, moesten ze In het openingskwartier alle zeilen bijzetten om niet onder de voet te worden gelopen. De technische veel betere finalist van vier jaar ge leden - wel degelijk met Michel - zocht meteen de aanval, de Spaan se furie was echter even snel uit- Voor Leo Beenhakker kwam dat Van onbewuste onderschatting van de Ieren, die vooraf als het Klein Duimpje van het toernooi werden afgeschilderd, zal volgens Michels geen sprake zijn. "Dat is onmogelijk. Als het nou de eerste of tweede niet als een verrassing. "Al tegen wedstrijd was zou dat nog kunnen, maar hier komt Denemarken hinjcte de ploeg^ op niks meer achteraan. Het is voor ons de absolute fina le". Nederland moet winnen om zeker te zijn i halve finale, bij verlies is het uitgeschakeld en bij e gelijkspel afhankelijk van het resultaat van Engeiand- Sovjetunie in Frankfurt. Over het tot nu toe sportieve verloop van het toer nooi zegt Michels zich te hebben verbaasd. "Gezien de belangen die er op het spel staan had je iets a twee gedachten. De kern van Real de (gisteravond met zes spelers in de basis - red.) wilde spelen zoals ze gewend is, het andere deel koos voor een behoudende tactiek. Ik acht deze ploeg niet meer in staat nog één keer de krachten te bunde- Behoudens net eerste kwar- ders verwacht". Over de oorzaken tast de bondscoach tier had de Nederlandse trainer v Genaro Andrinua (4) kan Rudi Vóller niet stoppen op i ste doelpunt. het duister. "Maar het is wel een gunstige ontwikke ling en komt het voetballen ten goede. Je ziet het zelfs voUedig^ bij de Italianen. Ook die zoeken naar voetballende op- lossingen". de Spaanse kampioen het gelijk zijn kant. Toch was dat op de eerste plaats de verdienste van de Duitsers, met Michels probeert Ruud Gullit, voor wie het toernooi Lothar Matthaus voorop. Onder persoonlijk teleurstellend verloopt, momenteel zo ver mogelijk van de media vandaan te houden. Op donder dag liet de Milanees zijn gezicht op de persconferentie gen de Duitsers steeds meer greep op de wedstrijd. Gaandeweg i ten de Spanjaarden het volledig af leggen tegen het fanatisme en de vilskracht in de persoonlijke helemaal niet zien. Michels: "Ruud lag toen op de i sagebank". En ook gisteren 'vluchtte' hij al snel weg. Michels: "Ruud kan zich niet én leegspelen én steeds opzitten en pootjes blijven geven. Daarom moet je hem wel eens dwingen binnen te blijven, anders duels. Op die manier ontstond i blijft hij aan de gang. Het probleem met die jongen is kwartier voor de rust ook het ope- dat hij moeilijk nee kan zeggen. Wat dat betreft zou hij ningsdoelpunt. Op links pikte Litt- wat meer van mij moeten hebben. Maar ja, elk vogeltje barski Martin Vazques de bal af, zingt nu eenmaal zoals het gebekt is". via Klinsmann werd Vóller in stel ling gebracht. De opluchting bij de doelpuntenmaker was even groot als bij Klinsmann, één van de wei nige Duitse internationals die de laatste dagen keer op keer een lans brak voor de voormalige spits van Werder Bremen. Die tegenslag kwamen de Span jaarden niet meer te boven. Tege lijk was daarmee het doek gevallen voor de formatie van patriarch Mi guel Munoz, die gisteravond moest winnen om zich bij de laatste vier te scharen. Zes minuten na de rust was het feest voor Voller compleet, toen hij een schitterende hakbal van Matthaus doeltreffend ver lengde. "Voor mij was dit een ver- schikkelijk belangrijke wedstrijd", beaamde de spits na afloop. "Ieder een lette op mij. Er waren nog maar weinig mensen die vertrouwen in mij hadden. In de afgelopen weken heb ik mijn vrienden leren kennen. Bij dat eerste doelpunt viel er een last van mij af'. Dat geldt zeker niet voor de ko mende tegenstander van de Duit sers in Hamburg. "We hebben het eerste doel bereikt", aldus Becken bauer. En inspelend op de gevoe lens in Westduitsland: "Nu willen we naar de finale". De kans daarop is levensgroot aanwezig. Met de •steun van het eigen publiek blijken de Duitsers ook in dit toernooi weer boven zichzelf te kunnen uit groeien. Dat belooft weinig goeds voor de nummer twee uit de andere groep, die dinsdagavond in het Volksparkstadion van Hamburg voor een loodzware, bijna onmoge lijke opdracht staat. DUSSELDORF (SID) - De FIFA. de wereldvoetbalbond, is niet van plan het Engelse nationale elftal uit te sluiten voor de kwalificatiewed strijden van de wereldtitelstrijd in 1990, die in Italië gehouden wordt. Dat verklaarde FIFA-perschef Guido Tognoni gisteren. Engeland is ingedeeld bij Zweden, Polen en Albanië. De Engelsen hebben overigens hun oefenprogramma voor de reeks plaatsingswedstrijden reeds aangepast. De voor 14 september vastgestelde uitwedstrijd tegen Italië is. om slecht gedrag van 'hooligans' te voorkomen, van het programma geschrapt. In plaats van die wedstrijd, die bedoeld was om reclame voor het Engelse voet bal te maken in het land van de we reldtitelstrijd, willen de Engelsen thuis tegen Denemarken spelen. Op 19 oktober treedt de ploeg van trainer Robson voor zijn eerste kwalificatieduel aan. Zweden is dan in het Wembley-stadion in Londen de tegenstander. MOSKOU (SID) - De Russische pers heeft scherpe kritiek op het verblijf van het nationale voetbal elftal in Westduitsland. Niet alleen het matige spel tegen Ierland moet het ontgelden. Meer nog hekelen de kranten de hermetische afslui ting van de Sovjet-ploeg van de buitenwereld. Dat hoort niet zo, vinden de Russische journalisten. Zeker niet in een tijd waarin partij leider Gorbatsjov openheid pre dikt. De regeringskrant Izvestija schrijft over het optreden van spe lers, trainers en officials. "Het her innert aan de stijl van de oude, Rus sische diplomatenschool. In de persconferenties wordt wel veel gezegd, maar de informatie is niets waard". Pravda vergelijkt het trai ningskamp bij Stuttgart met een vesting en beklaagt zich over de ontbrekende mogelijkheden inter views te houden. "Onze trainers doen net of ze staatsgeheimen te verbergen hebben", aldus Pravda. Het spel van de Russen komt er bekaaid van af in de pers. Izvestija: "De wedstrijd tegen Ierland hoor de bij de minst interessante duels. Wij willen daar geen woorden aan vuil maken". En Pravda: "De twee de helft was niets anders dan een spel tussen doelman en verdedi ging. Met zo veel passiviteit win je geen enkele wedstrijd".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13