12% Specialisten in actie voor goede praktijkuitoefening! onderwijskunde Belangrijke kunst- en inboedelveiling Wie denkt aan uitbreiden, kiest voor IBM. GEBODEN RENDEMENT orthopedagogiek leerproblemen jongerenstudies volwasseneneducatie voorlichtingskunde algemene pedagogiek RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN avondopleidingen VEILINGZALEN „'t CENTRUM"-* Nassau Dillenburgstraat 3, 's-Gravenhage - Tel. 070 - 24.42.71 Op woensdag 22 juni 1988 en volgende dagen telkens aanvangende om 10 uur zullen t.o.v. deurwaarder M.G.M.M. Avontuur, publiek om contant geld worden verkocht Meubilaire goederen, kunstvoorwerpen en antiquiteiten w.o. mahonie bureau-boekenkast, noten dressoir met spiegelopzct. gebceldh eiken broodkast, noten cylinderbureau. Chinese lak kastjes, mah. ronde- en eiken tafels, eiken-, mah.- en noten stoelen, mah. poltekasljes, chaise-longue, Spaans eiken tafel en kerkbank, vergulde L XV vitrinekasten, noten Davenport en vele bijzetmeubelen Perzische- en Oosterse tapijten, kleedjes, lopers en kussens, blauw en gekleurd Chinees, Delfts en Europees porselein en aardewerk, gouden en zilveren werken en juwelen, kunstvoorwerpen en antiquiteiten waarbij: marmeren kolompendule, bronzen figuren, borden, vazen en deksel potten, verguld kamerscherm, regulateur- en andere klokken, ijzeren vazen cn tuinbakken, ivoor, poppen, curiosa, objets de vitrine etc. Schilderijen, aquarellen en tekeningen o.a. van: Th. Goedvriend, J. van Jole. J. Knikker, B. Viegers, C. Koppenol. W. Sluiter, G. Altman, J. Rogowsky en vele anderen. KIJKDAGEN: zondag 19 en maandag 20juni van 10 tot 4 uur en dinsdag 21 juni van 10 tot 2 uur. R. H. den Exter - makelaar- veilinghouder Geen vervanger van het boek en niet van de T.V. en niet van het gesprek en niet van de gedachte Eigenlijk onvervangbaar die krant vóór uuj stuk van Nederland IBM houdt altijd rokeningmet groei,ook in z'n schrijfmachines. Neem bijvoor beeld de Superselectric 35. Als u meer mogelijkheden nodigheelt,kunt u'm eenvou dig uitbreiden. I w dealer vertelt u er graag alles over. Kom dus langs voor een per soonlijke demonstratie. Ken geheugen van 30.000 tekens. V Uit te breiden I IMI'I .'I'll ll.'t'lcl wmms tzzr Demmenie Kantoorinrichtingen Rietschans 68 - 2352 BB Leiderdorp Postbus 109 - 2300 AC Leiden Tel. 071 - 41 11 41' op de inleg van uw gelden bl] een BELEGGINGS- EN EXPLOITATIE MIJ. In eerste klas onroerend goed binnen Nedèrland. Onroerend goed: vast en zeker Schrijf voor nadere informatie aan: POSTBUS 91 - 9750 AB HAREN. Er dreigen maatregelen te worden genomen die een goede uitoefening van de praktijk en daarmee de kwaliteit van de specialistische gezond heidszorg in de weg staan. Wat hierover zwart op wit is afgesproken, lijkt op geen enkele wijze te worden nagekomen. Woorden blijken écht niet meer te helpen. Daarom zijn de specialisten gedwóngen in actie te komen om te laten zien hoe ernstig de situatie is! De actie geldt als waarschuwing voor het kabinet en parlement. Als protest en waarschuwing zullen de specialisten een zondagsdienst houden op dinsdag 21 juni a.s. Dat betekent dat er die dag wordt gewerkt als op een zondag. Alle nor male afspraken komen te vervallen. De patiënten die voor een spoedge val naar de specialist moeten, worden vanzelfsprekend wel geholpen. De specialist zal - helaas - voor die dag de eventuele afspraak met u moeten verzetten. Die afspraak komt hij op een later tijdstip natuurlijk wél na. Daarover neemt hij contact met u op. Als hij of zij u niet bereikt wilt u dan zelf een nieuwe afspraak maken? Wat er allemaal precies aan de hand is, leest u onder andere in de Spe cialistenkrant die wordt verspreid via het ziekenhuis. De medische specialisten van Diaconessenhuis Leiden St. Elisabeth ziekenhuis Leiderdorp Rijnoord ziekenhuis Alphen a/d Rijn De Medische specialisten van het Academisch Ziekenhuis te Leiden zijn solidair met de actie. Deze opleidingen zijn geheel gelijkwaardig aan de dagopleidingen erf leiden op tot de graad van doctorandus in de pedagogische wetenschappen. De studieduur is minimaal vier jaar. De toelatingseisen zijn identiek aan die voor de dagopleidingen. Voor bezitters van de akte MO-A of -B pedagogiek bestaat een speciale instapregeling. In de loop van de studie kan men zich specialiseren in een van de volgende richtingen: orthopedagogiek onderwijsbegeleiding computers in het onderwijs leerplanontwikkeling en media schoolorganisatie en onderwijs beleid onderwijsonderzoek diagnostiek behandeling onderzoek beleid bij opvoedingsproblemen in gezin, school en/of tehuis leerproblemen jongerenstudies diagnostiek en behandeling van leerproblemen in basisonderwijs 0 leerproblemen in speciaal onderwijs leefwereld van jongeren jongeren en arbeid jeugdbeleid voorlichtingskunde algemene volwasseneneducatie vrouwen en volwasseneneducatie educatie en arbeidsorganisaties educatie voor ouderen algemene voorlichtingskunde gezondheidsvoorlichting en -opvoeding overheidsvoorlichting jeugdvoorlichting algemene pedagogiek overige mogelijkheden theoretisch-historische pedagogiek empirische pedagogiek onderzoek vroegkinderlijke opvoeding interculturele pedagogiek kind en media bedrijfsopleidingen vrij doctoraal examen vrije studierichting Belangstellenden kunnen met onderstaande bon of telefonisch een informatiepakket aanvragen bij Liesbeth van der Veld, Onderwijsdienst pedagogiek, Rijnsburgerweg 3, 2334 BA Leiden, tel. 071 -274032 of 274031 Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Vooropleiding:Wel/geen MOA/MOB pedagogiek verzoekt nadere informatie over de avondopleidingen pedagogiek van de Rijksuniversiteit te Leiden. Zenden aan: Liesbeth van der Veld, Onderwijsdienst pedagogiek, ld Rijnsburgerweg 3,2334 BA Leiden. WÊJ Een L.B.O.-C, MAVO-4, HAVO of V.W.O. diploma en interesse in een informatica-opleiding? u kunt nu inschrijven voor de - vooropleiding informaticaberoepen - ISI opleiding assistent microcomputer - ISI opleiding applicatieprogrammeur Bel voor informatie 071 - 769242 133238. jg Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs a in de regio Leiden. =W~ Lammenschanspark 1, postbus 9030, 2300 PA LEIDEN. Bij aankoop van een occasion bij de officiële V.A.G dealer voor Audi en Volkswagen kunt u alle zorgen over zekerheid van u af zetten. Want een No Risk occa sion is zó veilig gegarandeerd dat hij wordt verkocht onder de officiële, schriftelijke BOVAG ga- rantievoorwaarden voor ge bruikte personenauto's. Nog aangevuld met de unieke omruil- garantie van 15 dagen die elke V.A.G dealer u geeft. Meer zeker heid dan BOVAG/No Risk ga rantie bestaat dus niet voor ge bruikte auto's. Kijk maar: 3 maanden volledige, schrifte lijke BOVAG/No Risk garantie,- 9 maanden aanvullende BOVAG/No Risk garantie op al le vitale onderdelen van uw oc casion, eveneens schriftelijk; een officieel, gedetailleerd keu ringsrapport; 15 dagen omruilgarantie,- duidelijk BOVAG garantiebe wijs. Informatie over de dichtstbijzijn de dealer: raadpleeg de Gou den Gids of bel 020-867351. ^2 's maandags gesloten Vanaf 5 september a.s. zullen er weer van start gaan op de volgende terreinen:

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12