Tarieven huisvuil worden verdubbeld 'Kanaaltunnel ideaal doelwit terrorisme Kamer stemt in met meer reclame op tv Hoofdverdachte in fraudezaak Nuth voelt zich onschuldig Studenten boos op spoorwegpolitie Koelschip met besmet vlees vertrokken 'Vaststellen huurprijs duurt te lang' Dr. John Adams verbijsterd over optimisme rond miljardenproject VRIJDAG 17 JUNI 1988 BINNENLAND PAGINA 3 Afval groeit ons land boven het hoofd LUXEMBURG (GPD) - De tarieven voor het ophalen en verwerken van huisvuil worden verdubbeld. Het kabinet heeft vandaag ingestemd met een wetsvoorstel van minister Nij- pels (milieu) dat de bewindsman het recht geeft in te grijpen als de gemeenten en provin cies hun reinigingsheffingen onvoldoende verhogen. "Die tarieven moeten sterk omhoog", zei Nijpels gisteren in Luxemburg. Hij woonde daar een vergadering bij van de EG-ministers van milieu, waarbij onder meer de afval- stoffenproblematiek aan de orde was. Het gemiddelde huishouden be taalt op dit moment tussen 80 en 160 gulden per jaar voor het kwijt raken van het huisvuil. Dat zal min stens 160 gulden gaan worden. En kele provincies, zoals Noord-Hol land, hebben hun afvalheffingen al flink verhoogd. Daar zal dan ook volgens Nijpels geen verdubbeling nodig zijn. Voor de zomer krijgt de Tweede Kamer van Nijpels ook nog een af valstoffen-preventieplan toege stuurd, waarin maatregelen staan om het ontstaan van huishoudelijk afval te voorkomen. Dat zal de kern van Nijpels' afvalbeleid worden. De industrie zal voordat zij over gaat tot de ontwikkeling van een produkt moeten aangeven hoe dat artikel na verbruik het minste afval oplevert. De voorstellen van Nijpels zijn er vooral op gericht de stort van afval te beperken. Van het huishoudelijk afval dat alle Nederlandse huishou dens en kleine bedrijven jaarlijks produceren, wordt momenteel 15 miljoen ton gestort. Zonder maat regelen zal dat in 2000 al 23 miljoen ton zijn. De meeste EG-landen zijn bereid maatregelen te nemen om de ex port van giftig en gevaarlijk (che misch) afval naar landen in de der de wereld te verbieden. Maar de milieuministers van de twaalf kon den het vannacht in Luxemburg niet eens worden over een geza menlijke verklaring, waartoe mi nister Nijpels het initiatief had ge nomen. Frankrijk en Groot-Brittannie voelen niets voor een export-ver bod. Bovendien wisten zij op pro cedurele gronden stemming over de EG-verklaring waarin om zo'n verbod wordt gevraagd, tegen te houden. De verklaring werd toen alleen namens de tien andere EG- landen afgelegd. Nijpels heeft bij de Tweede Ka mer al een wetsontwerp ingediend DEN HAAG (GPD) - De Tweede Kamer is voor uitbreiding van de Sterreclame van vier naar vijf pro cent vanaf 1 januari. In de daarop volgende jaren mag de Ster-zend tijd geleidelijk groeien tot een maximum van acht a tien procent van de totale zendtijd. Dat bleek gisteren in een monde ling overleg van de Kamer met mi nister Brinkman van cultuur. Met het plan van de minister de om roepbijdrage tegelijkertijd te verla gen had de Kamer meer moeite. Brinkman verklaarde zich tegen het plan van Avro, Tros en Veroni ca om samen met een groep uitge vers commerciële televisie te gaan maken. Steekpartij Bij een steekpartij in een Am sterdams café aan de Amstel is van ochtend vroeg een dode gevallen. Drie personen zijn gewond ge raakt. De politie, die omstreeks 5.00 uur op de hoogte werd gesteld van de ruzie, trof bij aankomst het lijk van een man en drie gewonden aan. Over de toedracht van de steekpartij is nog niets bekend. Ook over de identiteit van de slachtoffers tast de politie nog in het duister. Koolmonoxyde Een 76-jarige man uit Stavoren is gistermorgen dood aangetroffen in zijn kajuitjacht in de Follegasloot (gemeente Lemsterland). De man is volgens een woordvoerder van de gemeentepolitie Lemmer ver moedelijk gestikt door koolmo- noxydevergiftiging, afkomstig van het aggregaat dat hij gebruikte voor de televisie-aansluiting. Sarcofaag Bij de restauratie van de Sint Servaes-kerk aan het Vrijthof in Maastricht is een 2,5 meter lange, hardstenen sarcofaag uit de elfde eeuw aangetroffen. De sarcofaag bevat het lichaam van de rond 1078 gestorven proost Humbertus. In de sarcofaag zijn stukken aangetrof fen die betrekking hebben op de bouwwerken die Humbertus heeft laten uitvoeren. Treinbotsing Een onderzoekscommissie heeft gisteren vastgesteld, dat de botsing tussen een reizigerstrein en een goederentrein bij Rilland-Bath (Zeeland) op 1 juni te wijten is aan de machinist van de reizigerstrein. De machinst was één van de drie mensen die bij dit ongeluk om het leven kwamen. Lekker Dier De Eindhovense gemeentepoli tie nam gisteren twaalf nagemaak te verkeersborden in beslag. Het ging om verbodsborden (ronde borden met rode rand) met daarin een veewagen. Deze waren door mensen van Lekker Dier geplaatst op opritten van autosnelwegen rondom Eindhoven in het kader van een actie tegen de Nederlandse export van slachtvee. Krap /an de rijkspolitie in watersportcentru m o krap gehuisvest dat an op één kamertje el- n de weg zitten. Het werk van het politie-optreden raakt daardoor in de knel. Minister Korthals Altes (justitie) dient daar voor een oplossing te zoeken, aldus de PvdA-kamerleden Stoffelen en Van den Berg. Uit een enquete, uitgevoerd door het -het Leidse Bureau Research voor Beleid, is gebleken dat bijna de helft van de bevolking tegen een commerciële omroep is. Het minis terie van WVC gaf hiertoe opdracht om na te gaan in hoeverre het kabi netsbeleid ten aanzien van de om roep weerklank vindt hij de bevol king. De Mediawet staat niet meer etherreclame toe dan ten hoogste vijf procent. Brinkman wilde van de Kamer een principe-uitspraak over nog verdere uitbreiding van de reclame, omdat daarvoor een wetswijziging nodig is. De kamer leden waren echter niet van plan het initiatief helemaal aan de be windsman te laten en gaven op voorhand de grenzen aan. CDA- woordvoerder Van der Sanden stelde dat uitbreiding van de recla me tot acht procent van de huidige zendtijd voor hem echter ,niet on overkomelijk'. Volgens WD-woordvoerder Ke- ja tast uitbreiding van de Sterrecla me tot 10 a 15 procent het publieke karakter van het omroepbestel aan. De PvdA had evenmin problemen met meer reclame op tv. Woord voerder Van Nieuwenhoven dacht aan een maximum van tien pro cent. De Kamer is bezorgd over de plannen van de zgn. ATV-omroe- pen voor commerciële omroep. Vooral als die het voortbestaan van de andere omroepen zouden be dreigen. De PvdA voelt niets voor de plannen en CDA-woordvoerder Van der Sanden herhaalde dat de plannen wat zijn fractie betreft, nog steeds niet stroken met de af spraken in het regeerakkoord. Ook het besluit om de educatieve omroep Feduco niet langer een zendmachtiging te geven viel bij de Kamer niet in goede aarde. Brink man verklaarde zich een tegenstan der van versnippering in deze sec tor, maar de Kamer zag daarin geen reden om op formele gronden Fe duco niet en Educom wel een machtiging te geven. Temeer daar Feduco nog steeds actief is in de ether. MAASTRICHT (ANP) - De hoofd verdachte in de fraudezaak rond het bejaardentehuis Op den Toren in Nuth, de 50-jarige ex-directeur, heeft gisteren op de achtste en laatste procesdag tegenover de rechtbank verklaard dat hij ten on rechte in de beklaagdenbank staat. In plaats van de vroegere direc teur en twee oud-stafleden hadden volgens hem en zijn advocaat beter meerdere leden van het bestuur vervolgd dienen te worden. De hoofdverdachte beschuldigde de leden van het vroegere bestuur er van nooit tijd te hebben gehad voor besturen. Zij wisten van de beta ling in natura voor vergoedingen van overuren af en hadden zelf het initiatief genomen tot het openen van aparte rekeningen voor specia le uitgaven. Van controles op de boekhouding wilden de bestuurs- leden niets weten. De verantwoor ding voor de gang van zaken berust uitsluitend bij het bestuur, aldus de ex-directeur. Hij zei de officier van justitie kwalijk te nemen dat die hem ver weten heeft alleen uit te zijn ge weest op eigen belang. "Dag en nacht stond ik klaar voor het be jaardentehuis en heb per week meer dan tachtig uur gedraaid". De vergoeding in natura voor gemaak te overuren was maar een schijntje van de werkelijke kosten. Het be jaardentehuis heeft volgens hem dus geen nadeel maar voordeel ge had van de met het bestuur getrof fen betalingsregeling in natura. De nieuwe bestuursleden die de zaak aan het rollen hebben ge bracht waren net zo min integer als de oude, zo vervolgde de ex-direc teur, want ook zij lieten het bejaar dentehuis gratis diensten bewijzen aan hen privé of voor hun vereni gingen. Bijzonder fel haalde hij uit naar de huidige burgemeester van Nuth, mevrouw E. Coenen, die als voorzitter van het interim-bestuur is opgetreden. Deze zou een ware hetze tegen de verdachte hebben ontketend. Tegen de ex-directeur en zijn broer, voormalig hoofd van de technische dienst, is acht maanden gevangenisstraf waarvan drie voor waardelijk geëist. De broer van de ex-directeur moet tevens, aldus de officier van justitie, nog een scha devergoeding aan het bejaardente huis betalen van 13.500 gulden, de verdachte liet de rechtbank weten inmiddels al 35.000 gulden te heb ben betaald. De derde verdachte, het voormalig hoofd van de civiele dienst, tegen wie drie maanden voorwaardelijk is geeist en een boete van 10.000 gulden, noemde het bijzonder triest dat hij als zware misdadiger door het Openbaar Mi nisterie is beschouwd Uitspraak 30 juni. om dergelijke transporten te ver bieden en wil dat de andere EG- landen dit voorbeeld volgen. De EG-verklaring is niet bindend, maar de meeste landen zijn wel be reid min of meer een verplichting aan te gaan. De minister noemde het onbe grijpelijk dat Frankrijk en Enge land zich niets aantrekken van de Organisatie van Afrikaanse Staten, die zich vorige week tegen afval- transporten naar Afrika heeft uit gesproken. In de verklaring staat dat deze landen niet de "vuilnis bak" van de wereld mogen worden. De milieuorganisatie Greenpea ce publiceerde gisteren een lijst van ruim 150 afvaltransporten vanuit Europa naar de derde we reld die sinds het begin van de ja ren tachtig zouden hebben plaats gevonden. Volgens Greenpeace zijn deze gevallen slechts het topje van de ijsberg. De milieuministers van de EG zijn er ook niet in geslaagd het eens te worden over beperking van de schadelijke uitlaatgassen door per sonenauto's. Wel sloten zij van nacht in Luxemburg een akkoord over beperking van de uitstoot door grote stookinstallaties. De meningen over de zuivering van de uitlaatgassen van auto's met een cilinderinhoudt tot 1400 cc lo pen sterk uiteen. Nederland, Duits land, Denemarken en Griekenland willen in Europa de strenge Ameri kaanse milieunormen toepassen. Die komen neer op een uitstoot van maximaal 5 gram koolwaterstof, stikstofoxyde en kooldioxide per speciale test. Frankrijk, Italië en Groot-Brit- tannië - dc grote producenten van kleine auto's - vinden dat veel te streng. Zij vrezen dat hun auto's te duur worden als daar kostbare ka talysatoren in gebouwd moeten worden en willen niet lager gaan dan 8 gram per test. Omdat de mi nisters het na een dag en een nacht vergaderen niet eens konden wor den, werd de bijeenkomst ver daagd tot 28 juni. Maar de vooruit zichten voor een akkoord zijn som ber. "De zaak zit muurvast. We staan onwrikbaar tegenover el kaar", aldus Nijpels. Politie tegen nieuwe regeling UTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Algemeen Christelijke Poli tiebond (ACP) heeft zich gisteren in Utrecht unaniem uitgesproken tegen de voorstellen over een nieu we inconveniëntenregeling. Eind juni overlegt de bond met de minis ters Van Dijk (binnenlandse zaken) en Korthals Altes (justitie) over de nu ontstane impasse. ACP-voorzit- ter G. Koffeman vond het na afloop van de ledenraad nog te vroeg om te spreken over acties, maar hij stelde wel vast dat zijn leden bitter der zijn dan ooit. Het belangrijkste kenmerk van de nieuwe regeling is het recht streekse verband tussen inconve- niënten (onregelmatige dienst, overwerk, piket ME-dienst) en de vergoeding in geld. Koffeman sprak na het overleg met de politie ministers van een inkomensachter uitgang van het politiepersoneel met 10 procent. (vervolg pagina 1) AMSTERDAM (ANP) - De Lande lijke Studenten Vakbond (LSVB) heeft de Amsterdamse politie gis teren verweten onnodig hard te hebben opgetreden tegen studen ten die na terugkeer uit Den Haag een kantoor van de spoorwegpoli tie op het Amsterdamse Centraal Station wilden bezetten. "De bezetting was een protest te gen het optreden van de spoorweg politie op het station van Lisse", al dus woordvoerder Teunis van de LSVB. "Toen we voor de deur stonden kwam de politie met de wapenstok in de hand van twee kanten aanrennen en begon meteen te slaan. Drie studenten zijn met de ambulance naar het zie kenhuis gebracht". Volgens politiewoordvoerder Wilting hadden de studenten het kantoor al bezet. "De spoorwegpo litie heeft hen vervolgens gevor derd te vertrekken. Daar werd niet op gereageerd. De spoorwegpolitie heeft toen geprobeerd de studen ten uit het kantoor te slepen. Ook dat lukte niet. Toen de politie kwam werd een student vervelend. Daarna is de zaak geëscaleerd en zijn er inderdaad harde klappen ge vallen". De studenten wilden het kantoor bezetten uit protest tegen wat zij "de gijzeling van de stu denten in Lisse". De spoorwegpoli tie hield daar in samenwerking met de lokale politie en enkele hulpoffi cieren van justitie een trein vol stu denten op weg naar Amsterdam aan en controleerde de passagiers op kaartjes. De trein werd bij Lisse op een zijspoor gezet en bleef daar enkele uren staan. De namen en adressen van de studenten werden genoteerd. Ruim veertig studenten betaalden alsnog een kaartje en konden op een passerende trein overstappen. Uiteindelijk is besloten de trein met de studenten toch verder te la ten rijden. "De studenten dachten dat ze in een speciale rechtstreekse trein naar Amsterdam zaten. Zo werd die trein in Den Haag ook via de luidsprekers aangekondigd. Maar in Lisse werd er plotseling massaal gecontroleerd, waarbij honden werden ingezet en de hele trein werd omsingeld. We voelden ons net gegijzeld", aldus Teunis van de LSVB. WD'er in Alkmaar bekent verduistering ALKMAAR (GPD) De fractie voorzitter van de WD in de Alk- maarse raad heeft bekend geld te hebben verduisterd toen hij nog fi- liaalchef was bij dc Nutsspaarbank in zijn woonplaats. Ook zou hij een valse handtekening hebben gezet. Het bestuur van de Alkmaarse WD en de fractie zullen bij de frac tievoorzitter aandringen om te overwegen zijn politieke functie neer te leggen. Volgens de officier van justitie is de man opgetreden als "een soort bank in de bank". Gelden die de verdachte werden gegeven, zijn weliswaar belegd, maar dat ge beurde niet via de bank, hetgeen wel de bedoeling was. Om hoeveel geld het gaat, wil justitie niet kwijt. De Nutsspaarbank heeft inmiddels beslag laten leggen op het huis van de verdachte om daarmee 180.000 gulden zeker te stellen. Ook is be slag gelegd op een nieuwe perso nenauto. "We willen en zullen ge dupeerde clienten schadeloos stel len", aldus de bank. ROTTERDAM (ANP) - Het Vene zolaanse koelschip Reefer Rio, ge laden met radio-actief besmet vlees, ligt niet langer voor de kust van Hoek van Holland. Het schip had tevergeefs toestemming ge vraagd om de haven van Rotter dam binnen te varen. Het is met on bekende bestemming vertrokken. Volgens het scheepstijdingenbu reau Dirkzwager neemt het schip "absolute radiostilte" in acht en is in westelijke richting de Noordzee opgevaren. De milieu-organisatie Greenpea ce heeft gisteren tevergeefs een be roep op de Nederlandse autoritei ten gedaan om het schip binnen de Nederlandse territoriale wateren vast te houden. De organisatie wil de dat de lading in beslag zou wor den genomen. Greenpeace vreest dat het schip zal proberen zijn la ding in een ontwikkelingsland te slijten. Volgens de gegevens van Greenpeace en de Stichting Milieu defensie is het rundvlees oorspron kelijk afkomstig uit Ierland en De nemarken, waar het na de Tsjer- nobyl-ramp besmet is geraakt. Het werd vorig jaar mei geëxpor teerd naar Venezuela, waar bij con trole bleek dat de radio-activiteit tweemaal zo hoog was als opgege ven. Nadat het vlees een jaar in koelcellen was opgeslagen, besloot de Venezolaanse regering het terug te sturen naar Europa. Een aantal studenten beklom naakt - 'uitgekleed door Deetman' - de fontein van het Binnenhof. DEN HAAG (GPD) Huurders van gesubsudieerde woningen moeten vaak vele jaren wachten voordat het ministerie van volks huisvesting de huurprijs definitief heeft vastgesteld. Volgens de Na tionale Ombudsman mr. M. Oos- ting, die dat zegt in drie rapporten over de volkshuivesting, zijn de termijnen onaanvaardbaar lang en handelt het ministerie daarmee on behoorlijk. Op het ministerie van volkshuis vesting liggen nog ruim 1800 aan vragen voor een definitieve huur- vaststelling. De ombudsman ver wacht dat daar de komende jaren nog ongeveer 7200 aanvragen bij zullen komen. Minister Nijpels (volkshuisvesting) zegt in een ver weer dat er meer medewerkers no dig zijn om de achterstand in te lo pen, maar dat de afslanking van het overheidsapparaat dit in de weg staat. De Nationale Ombudsman on derzocht klachten van huurders uit Zoetermeer, Krimpen aan den IJs- Wat zouden terroristen zich nog be kommeren om vliegtuigen met een paar honderd mensen aan boord? Over een paar jaar kunnen ze als het ware heel Engeland in gijzeling nemen. Ze hoeven op een drukke dag maar de Kanaaltunnel te bezet ten en ze hebben beet: niet alleen het lot van duizenden mensen ligt door Wim Fortuyn De agenten het Friese Grouw zijn zc ze met tien m£ kaar danig dan in hun handen, maar ook dat van de Britse economie, die straks zeer afhankelijk zal zijn van de Ka naaltunnel. De veren zijn tegen die tijd nog slechts toeristische attrac ties. Een lokkend perspectief voor de IRA, het verboden Ierse republi keinse leger dat zijn meedogenloze haat immer richt op het Verenigd Koninkrijk. Toch lijkt niemand zich daar ernstig zorgen om te ma ken. De aanleg van de tunnel, die Engeland nog ruim voor het eind van deze eeuw moet verbinden met het Europese vasteland, kan reke- rien op warme belangstelling van zowel de Britse als de Franse rege ring. Beleggers stromen toe, ken nelijk in de verwachting dat er straks grof geld aan de tunnel te verdienen valt. Natuurlijk, bewaking van de tun nel zal straks nodig zijn. Dat onder kennen ze ook in Londen en Parijs. En misschien moeten er wat veren in reserve blijven voor noodgeval len. Maar dat zijn vraagstukken van ondergeschikt belang. Wie dan leeft, wie dan zorgt: onder dat mot to is het veiligheidsvraagstuk ver schoven naar de toekomst. Gevaren Dr. John Adams, transportdes kundige en werkzaam aan de geo grafische faculteit van de universi teit in Londen, ziet het optimisme met verbijstering aan. Tijdens een congres over risico-onderzoek aan de Leidse Universiteit deed hij gis teren koeltjes uit de doeken welke enorme gevaren er verbonden zijn aan de 50 kilometer lange Kanaal tunnel. Grote projecten, grote rampen. Neem bijvoorbeeld het geval van een flinke brand. De gevolgen zul len niet te overzien zijn. De rook - bij tunnelbranden de grootste 'kil ler' - zal slechts kunnen ontsnap pen via de twee uiteinden. Van de (op een drukke vakantiedag meer dan 10.000) mensen in de tunnel zullen er velen stikken. Zij zitten als ratten in de val De mogelijkheden voor veilig heidsmaatregelen zijn beperkt. Vliegtuigpassagiers zijn gemakke lijk te controleren op het bezit van wapens en brandgevaarlijk materi aal. Je kunt ze ook gemakkelijk verbieden een tank met benzine mee te nemen. Maar hoe krijg je greep op een enorme hoeveelheid reizigers die zich voortbewegen in hun eigen, volgetankte auto, die tal van mogelijkheden biedt om iets te verstoppen? Volgens Adams zijn de risico's van een project als de Kanaaltun nel niet te overzien en rekent men er gemakshalve maar op dat nie mand belang heeft bij sabotage of het schaden van de passagiers. Zelf is hij daar helemaal niet zo zeker van. De tunnel zal voor terroristen een veel gemakkelijker doelwit zijn dan een vliegtuig, terwijl de 'beloning' in de vorm publiciteit hoger zal zijn. Er wordt echter niet naar Adams geluisterd. Lokkertje Hij heeft daar wel een verklaring voor. In de eerste plaats biedt de tunnel aantrekkelijke economi sche vooruitzichten. Zo zal de ca paciteit van de tunnel die van alle veerboten tezamen verre overtref fen. Volgens de prospectus die po tentiële geldschieters als lokkertje werd voorgëhouden zal de tunnel zeker 44 procent van al het perso nenvervoer en 17 procent van al het vrachtvervoer voor zijn rekening nemen. Bij die cijfers gaan de tun nelbouwers uit van een zeer opth mistische gang van zaken, zoals een groei van de (internationale) economie en handel als nooit tevo- Aangezien de tunnel cieel geexploiteerd zal worden is het zaak behoorlijke winsten in het vooruitzicht te stellen. Voor de aan leg moeten gigantische sommen geld worden geleend, die te zijner tijd met rente terugbetaald dienen te worden. En geen belegger zal in vesteren in een project dat zware verliezen zal opleveren. Dat is, in de visie van Adams, ook de reden van alle luchthartigheid ten aanzien van de veiligheid. Het is immers zaak dat de tunnel zoveel mogelijk gebruikers trekt. Negatie ve publiciteit, alsof een ritje door de tunnel gelijk staat aan Russi sche roulette, zou de brave burger maar afschrikken. Ook om andere redenen loont het volgens Adams om de gevaren van de tunnel te ba gatelliseren: veiligheidsmaatrege len kosten geld en maken de tunnel minder aantrekkelijk ten opzichte van de veren over het Kanaal. Wespen Voorstanders van de tunnel ver wijten Adams lafheid. Professor Paul Wilkinson, een autoriteit op het gebied van internationale ter reur, voorspelde twee jaar geleden dat terroristen op de tunnel zullen afkomen "als wespen op een jam pot". Verder zei hij dat de tunnel een aantrekkelijker doelwit zal zijn naarmate de Engelse economie er afhankelijker van wordt. Maar hij zei ook dat een "zo groots en op windend project niet opgegeven mag worden uit vrees voor terroris me, als de economische en sociale vooruitzichten de bouw van een tunnel tenminste rechtvaardigen" Voor Adams staat echter vast: "Het financiële succes van de tun nel staat of valt met de overtuiging bij grote groepen mensen dat de ri sico's van het tunnelgebruik ver waarloosbaar zijn. Tegelijkertijd hangt de veiligheid mede af van de mate waarin diezelfde mensen zich bewust zijn van de risico's". sel en Huizen. Een complex van 136 woningen in Huizen wordt sinds oktober 1980 bewoond. Pus in februari van dit jaar werd de huurprijs definitief vastgesteld. Van een complex yan 310 wonin gen in Zoetermeer, die in augustus 1980 werden opgeleverd, werd de definitieve huurpijs op 25 mei van dit jaar vastgesteld. En in Krimpen staan 126 woningen uit 1982, waar van de definitieve huurprijs nog steeds niet bekend is. In de eerste twee gevallen is het voor een groot deel aan de eigena ren van de woningen te wijten dat het acht jaar heeft geduurd voordat de huurprijs werd vastgesteld, stelt de ombudsman vast. Het ministe rie is volgens mr. Oosting een ver traging van driu tot dnouncunhall jaar te wijten. Specialisten al klaar voor rechter UTRECHT (ANP) - Dc specialis tenvereniging LSV heeft aanstaan de dinsdag alvast tijd gereserveerd voor een kort geding bij de Haagse rechtbank, als het adviesorgaan COTG negatief mocht beslissen over de onkostenvergoeding van de specialisten. Het orgaan beslist maandag over een verlaging van de vergoeding. Het geding komt bij een gedeeltelijke staking, die even eens voor dinsdag is aangekon digd. ADVERTENTIE Tnkina OBJ EKTI EVEN betaalbare klasse off. dealer nico van der horst

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3