Zuid-Holland maakt autorijden duurder Sneltram Bandstad Leiden/Dordrecht PAGINA 16 REGIO VRIJDAG 17 JUNI 1988 IJMUIDEN/KATWIJK - Het gaat niet goed met de haring vangst. De Nederlandse vloot vangt te weinig Hollandse Nieuwe. Vergeleken met vorig jaar hebben de vissers tot nu toe beduidend minder maatjes haring uit de Noordzee naar bo ven gehaald. Soms varen de schepen dagenlang rond zon der ook maar één haring te be speuren. Hoewel de Katwijkse reder L. Ou wehand niet het achterste van zijn tong laat zien, geeft hij toch wel toe dat het beter zou kunnen. "Voor de exploitatie van de schepen zou een grotere vangst welkom zijn. Vorig jaar om deze tijd hadden we meer gevangen dan nu. Gelukkig zijn de vangsten de laatste dagen weer iets aangetrokken". Echt zorgen maakt Ouwehand zich (nog) niet. Volgens hem komt het vaker voor dat de haring zich in mei en juni moeilijker laat pakken dan de vissers zich wel zouden wensen. "Vermoedelijk zwemmen ze in die periode nog te verspreid rond en hebben ze niet of nauwe lijks scholen gevormd. Vanzelf sprekend hadden we 'graag wat meer Hollandse Nieuwe aange voerd. Nu dat niet lukt, halen we wat meer maatjesharing uit Dene marken en Noorwegen. Kwalitatief gezien valt er niets op aan te mer ken". Die mening is ook de Katwijkse haringgroothandelaar T. Hoek toe gedaan. Hij zegt: "Natuurlijk is het niet leuk dat de Nederlandse vis sers zo weinig aanvoeren. Zorg wekkend is de toestand zeker niet. Bovendien ben ik er geen voor stander van dat de markt wordt overvoerd. Want dan loop je de kans dat haring een soort weggooi- produkt wordt". Over de kwaliteit van de haring zegt hij: "De haring die de buiten landse vissers vangen verschilt nauwelijks van de Hollandse Nieu we. Ze worden ook gekaakt en in de pekel gezet. En in sommige ge vallen zelfs op dezelfde plek gevan gen waar de Nederlanders vissen. Leg een goede haringkenner maar eens twintig 'maatjes' voor: dertien door Deense of Noorse vissers ge vangen en zeven door Nederland se. Laat hem maar proeven en ver tellen wie welke haring heeft ge vangen. Ik durf te voorspellen dat 'ie goed de mist in gaat". Hoek zegt dat wij ons blind sta ren op het woordje 'Hollandse'. Liever ziet hij dat het begrip 'nieu we maatjesharing' wordt inge voerd en 'Hollandse Nieuwe' niet meer wordt gebruikt. "Dan hoeft de consument zich ook niet meer af te vragen wat er nou zo Hollands is aan die haring". Buffertje Weinig aanvoer van 'Hollandse Nieuwe'. Dreigt de groothandelaar Bij het visverwerken.de bedrijf Ouwehand daardoor niet in de problemen te komen? Hoek: "Ondanks alles hebben we een klein buffertje kunnen op bouwen. Ik denk dat we daarmee een dag of tien vooruit kunnen. Maar langer moet het niet duren, want dan zullen we inderdaad naar het buitenland moeten uitwijken om 'maatjesharing' in te kopen. Zo'n vaart zal het niet lopen, ver wacht ik. Je hebt te maken met een vol". Hoek vertelt, dat niet anders zou kunnen, zijn groot handel kan draaien op de aanvoer van Nederlandse vissers. "De kwa liteit van de haring is voor mij heel belangrijk. Daar kijk ik naar. Als de haring mooi is, dan koop ik ze. Wie ze heeft gevangen en waar ze van daan komt speelt geen rol. De kwa liteit is het voornaamste. Zou je daarvoor minder oog hebben, dan krijg je het zeker met je klanten aan de stok. En daarop zit je als groot handel niet te wachten". Vervelend Dr. R. Boddeke, bioloog bij het Rijks instituut voor visserijonder- zoek (Rivo), noemt het een 'verve lende zaak' wat de vissers over komt. "We weten niet precies wat er aan de hand is", zegt hij. "Al ja ren wordt er een sterke groei van de haringstand in de Noordzee voorspeld. Helaas is die niet uitge komen. De toename van de haring stand is aanmerkelijk trager dan de cijfertjes op papier aangaven. Waarschijnlijk is er sprake van een hogere sterfte onder de haring dan wij vermoeden. Een feit is in elk ge val, dat er de afgelopen jaren spra ke is geweest van een versneld ver dwijnen van de volwassen haring uit de Noordzee". De haringvissers mogen 500.000 ton naar boven halen. Is er voor de biologen een reden om aan die hoe veelheid te gaan tornen? Boddeke: "Nee, zo ernstig staan de zaken er niet voor. Het quotum dat de vissers mogen vangen is al leszins redelijk. Dus is er voor ons geen reden daaraan te gaan knab belen. Helemaal gerust over de ha ring ben ik toch niet. Ondanks het feit dat zij er nog lang niet zo slecht voorstaat dan andere vissoorten". Geluwd Het optimisme over de groei van de haringstand is inmiddels wel enigszins bij hem geluwd. Indien alles normaal zou zijn verlopen, dan zou er op dit moment meer ha ring in de Noordzee aanwezig moe ten zijn dan driejaar geleden. Daar van is dus absoluut geen sprake. Boddeke verwacht echter wel dat de vissers kans zullen zien de toe gestane hoeveelheid nieuwe ha ring te vangen. Maar welke betekenis moet er worden toegekend aan het achter blijven van de groei van de haring stand? De bioloog: "De schatting die jaarlijks wordt gemaakt hoeveel haring er in de Noordzee aanwezig zou zijn, zal naar beneden gaan. Dat is»duidelijk. De consequentie d&arvan is weer dat er dan minder mag worden gevangen. Eigenlijk is het nog een beetje te vroeg om daarover nu al te praten. Aan het eind van het jaar moeten we maar eens kijken hoeveel er is gevangen. Dan hebben we in elk geval een be ter beeld dan nu. Tenslotte zijn de vissers nog niet zo lang op haring- jacht". Bezuiniguigspakket CDA, WD en PvdA van twintig miljoen DEN HAAG - De drie grote fracties in provinciale staten van Zuid-Holland hebben voor de eerste helft van de jaren negentig een bezuinigingspakket van twintig miljoen gulden op tafel gelegd. CDA, WD en PvdA hebben bovendien afgesproken dat de motorrijtuigen belasting de komende twee jaar wordt verhoogd met drie opcenten. De opbrengst van de ze lastenverzwaring voor de Zuidhollandse automobilist is zes miljoen gulden. Door de bezuinigingen na 1990 dreigen 150 ambtenaren hun baan te verliezen. De operatie is de afgelopen zes maanden door de drie fracties, die samen 69 van de 83 statenzetels be zetten en het college van gedepu teerde staten vormen, in besloten heid voorbereid. Het plan heeft als doel de verwachte tekorten vanaf nu tot en met 1995 te dekken en moet zorgen voor veertien miljoen gulden dat aan nieuw beleid kan worden besteed. In de lopende statenperiode zijn reeds bezuinigingen afgesproken ter grootte van veertig miljoen gul den. In 1990 moet een en ander zijn gerealiseerd. Nu al is echter duide lijk dat er ondanks de veertig mil joen bezuinigingen wederom een tekort resteert van acht miljoen gulden. Voor de helft is dat geld bestemd voor nieuw beleid. CDA. PvdA en WD hebben afgesproken dit geld vooral te halen uit de verhoging van de opcenten op de wegenbelas ting. Opvallend genoeg gebeurt dit met instemming van de WD, die zich in het verkiezingsprogramma nog mordicus tegen een dergelijke verhoging uitsprak. De drie collegepartijen constate ren verder in het voorstel dat ook na 1990 bezuinigingen noodzake lijk blijven. Behalve de zes miljoen die de Zuidhollandse automobilist Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 i en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg. Meyer, Van Leeuwen, Verhage. Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel: 120266, Utrchtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroedersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, tel: 125820, Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11, tel: 125245. Groep 4 Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur. J. de Kanter, tel: 311414, Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Crobach, tel: 311414. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel: zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondellaan 58, tel: 761754. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: O. du Ry, tel: 891100; zo: R. van Velzen, tel: 891100, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Vlaskamp 16. tel: 891100. Oegstgeesi van za 8 uur tot ma 7 30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel: 170605. Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352; A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159. i Tolingen jr. tel: 15939, spreek- spreekuur: Van Polanenpark 92. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden, wordt waarge nomen van vr. 17/6 tot vr. 24/6 door: Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor geest, tel: 071-176154. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01715-12402. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: Mevr. E.A. Copper, Rijnsburgerweg 48, Lei den. tel: 071-172828. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest. is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: urg f Of 4 moet betalen, resteert er een gat van twintig miljoen. Daarvoor heb ben de partijen bezuinigingen be dacht die overigens nog wel moet worden onderzocht op hun haal baarheid. Het grootste deel van dit bedrag - veertien miljoen gulden - zal worden aangewend voor nieuw beleid, vooral op het terrein van na tuur, milieu en landschapsbehoud. De presentatie van het plan, dat gisteren werd aangeboden aan het gedeputeerde staten van Zuid-Hol land, het dagelijks bestuur van de provincie, is de vier kleine fracties in het verkeerde keelgat gescho ten. Volgens hen is er geen discus sie meer mogelijk nu de drie partij en alles hebben voorbereid. In een gezamenlijke verklaring spreken D66, PSP/CPN/PPR, SGP en RPF/GPV hun verontwaardi ging uit over de gang van zaken. "Wij willen nadrukkelijk proteste ren tegen de wijze waarop de colle gepartijen omgaan met onze demo cratische spelregels", zo staat in de verklaring. De kleinere partijen wijzen vooral op de gedetailleerd heid van het voorstel, die volgens hen geen enkele ruimte voor dis cussie laat. "De zaak is volledig dichtgetim merd", zo constateerde D66-frac- tievoorzitter E. Schuyer, die zich met de andere partijen ook ergerde aan de reactie van gedeputeerde J. Boone (PvdA/financiën). Die zei dat de leden van het dagelijks be stuur van de provincie "zeer in dringend en op elk moment" be trokken zijn geweest bij de discus sies in de fracties. Daarmee gaf hij aan de voorstellen te ondersteu nen, hoewel hij ook verklaarde dat "alle statenleden de kans moeten hebben hun inbreng te hebben". Ook de ambtelijke top reageerde direct afwijzend op het voorstel van de drie. De directeuren zijn, zo schrijven zij in een interne krant van de provincie, "onaangenaam verrast". Volgens de topambtena ren wordt er "wellicht teveel ge vraagd van het ambtelijk appa raat". Zij wijzen erop dat in de lopende bezuinigingsoperatie al achttien procent van de formatieplaatsen is geschrapt. Vierhonderd ambtena ren verliezen tot 1990 hun baan. Door de nieuwe bezuinigingen zul len nog eens zo'n honderd vijftig ambtenaren elders emplooi moe ten vinden. Gedwongen ontslagen worden daarbij niet uitgesloten. WOUBRUGGE - Ongeveer twintig jachten van de Woodbridge Cruising Club (WCC) meerden gistermiddag af aan de Comriekade in Woubrugge. Zij nemen zondag deel aan races op het Braassemermeer, waarin zij het opne men tegen leden van de Netherlands International Yacht Club. De zeilers verblijven enkele dagen in Woubrugge in het kader van de 'stedenband' tussen beide plaatsen. Waarschijnlijk legt het gemeentebestuur van Woubrugge in oktober een tegenbezoek af aan Woodbridge. (foto Ben de Bruijn) Provinciale subsidie regionale omroepen DEN HAAG/REGIO - De regionale omroepen, Omroep West en Radio Rijnmond, kunnen met ingang van 1989 rekenen op financiële steun van de provincie Zuid-Holland. Provinciale staten besloten giste ren namelijk de omroepbijdrage te verhogen met een tientje voor mensen met radio en televisie en met drie gulden voor mensen die alleen een radio hebben. Deze maatregelen levert ruim tien mil joen gulden op, waarmee de om roepen kunnen worden gefinan cierd. De lokale en streekomroe- pen, zoals Omroep Rijnland, krij gen geen steun van de provincie. Tijdens de statenvergadering keerden alleen WD, SGP, RP F/GPV, PSP/CPN/PPR, D66 en twee leden van de PvdA zich tegen de verhoging met de bovenstaande bedragen. Zij vonden een geringe re stij'ging voldoende omdat de twee omroepen slechts acht mil joen per jaar nodig hebben. D66, SGP, RPF/GPV en de twee PvdA'ers stemden tegen tenslotte tegen elkè verhoging. Dreigen met mes 'geintje HILLEGOM Twee inwoners van Abbenes (van 19 en 21 jaar oud) hebben gisteren bekend dat zij woensdagavond twee inwoners van Hillegom met een mes hebben bedreigd. Volgens de twee Abben- essers was het een 'geintie'. DEN HAAG/REGIO - Net als de gemeenten Leiden en Den Haag gaat nu ook de provincie Zuid-Hol land onderzoeken of een sneltram de oplossing kan bieden voor de verwachte toename van het auto verkeer in de komende dertig jaar, en dan in het bijzonder in het ge bied tussen Leiden en Dordrecht. De provincie Zuid-Holland zal de komende tijd een plan maken voor een zogenoemd Licht Openbaar Vervoer En Rail Systeem (Lovers). CDA, WD en SGP dienden giste ren tijdens de vergadering van pro vinciale staten een motie in over de sneltram. Deze motie werd door gedeputeerde staten, het dagelijks bestuur van de provincie overge- De motie over de sneltram kwam aan de orde tijdens de behandeling van de Vierde Nota over de Ruim telijke Ordening, de nota waarin het rijk een schets geeft van de ruimtelijke inrichting voor de ko mende dertig jaar, en de reactie van de provincie daarop. In de Vierde Nota wordt voorspeld dat het aan tal auto's na het jaar 2000 zal stijgen tot acht miljoen. Op dit moment zijn het er vijf miljoen. PvdA-gedeputeerde L. Stolker (ruimtelijke ordening): "Een toena me van de mobiliteit door de stij ging van het aantal auto's van vijf tot acht miljoen is voor de Rand stad onaanvaardbaar". De provin ciaal bestuurster ging daarom ak koord met de motie van de drie fracties. Zij benadrukte wel dat het om een „ambitieus" plan gaat, dat mogelijk in eerste instantie voor slechts een deel van het gebied zal worden gemaakt. Het voorstel de sneltram vooral tussen de steden Leiden en Dordrecht aan te leggen is een di rect gevolg van de verstedelijking die door de politieke partijen wordt gewenst. Zij kiezen voor een zogenoemde Bandstad. Dat houdt in dat woningbouw en bedrijvig heid bij voorkeur langs de lijn Lei- den-Dordrecht moet worden ge realiseerd. Langs deze lijn liggen de belangrijkste Zuidhollandse steden. Bovendien loopt de A4 en de spoorlijn langs dit gebied. De staten keerden zich tegen de door het rijk gewenste ontwikke ling richting Groene Hart. Het Groene Hart dient open te blijven, zo pleitte een groot deel van de fracties. Gedeputeerde Stolker wees erop dat een gemeente als Al phen aan den Rijn in haar ogen wel een opvangtaak mag hebben voor woningzoekenden uit de regio. Wel moet worden voorkomen dat Al phen zo groot wordt dat er" een nieuw verstedelijkt gebied ont staat en dat Alphen versmelt met andere gemeenten. "Het aaneen groeien van gemeenten willen we absoluut vermijden", aldus Stol ker. Zij toonde zich ook bezorgd over de toekomst van het Groene Hart. Volgens Stolker zou dit open pol derlandschap in drie stukken moe ten worden verdeeld. Een speciaal deel waar de natuur de overhand heeft, een deel waar de landbou wers hun gang kunnen gaan en een stuk voor de recreatie. Verontrust zijn alle partijen over de grote vraag naar ruimte in de Randstad. Als voorbeeld noemde Stolker de behoefte aan meer bol- lengrond in de Bollenstreek, het verzoek van de Boskoopse boom kwekers om meer teeltmogelijkhe den en het gebrek aan goede wo ningbouwlocaties. Valkenburgers boos op gemeente VALKENBURG Bewoners van 26 woonboten aan de Voorschoterweg in Valkenburg hebben gisteravond kritiek geuit op de gemeente, omdat zij bij de aanleg van de riolering naar hun boten zelf een bijdrage van on geveer 7.000 gulden moeten betalen. Dat bleek gisteravond tijdens een voorlichtingsavond die de gemeente over de aansluiting van de boten op de gemeentelijke riolering had uitgeschreven. Volgens de bewoners wordt er in Valkenburg met twee maten gemeten omdat bewoners van het Botenpad enkele jaren geleden niets hadden be taald toen zij op het gemeentelijk riool werden aangesloten. Wethouder H. van der Nagel merkte daarover op dat het rijk toen nog alle kosten van de aansluiting betaalde en dat is nu teruggebracht tot 80 procent. De laatste jaren hebben vooral Den Haag en in mindere mate Rot terdam te maken gehad met te wei nig mogelijkheden voor de realise ring van nieuwbouwprojecten. Dit probleem zal zich in de toekomst ook in de Leidse regio voordoen, voorspelde CDA-woordvoerder P. Elsenaar. Hij diende een motie in. waarin gedeputeerde staten werd gevraagd overleg te voeren met de betrokken gemeenten en het rijk. De provincie moet het initiatief ne men tot dit overleg, aldus Elsenaar. Gedeputeerde Stolker zegde dit toe. De reactie van de provincie op de Vierde Nota wordt schriftelijk ter kennis gebracht van minister Nij- pels. Bovendien zullen gedepu teerde staten in een gesprek met Nijpels de standpunten van Zuid- Holland nader toelichten. In dat gesprek zal de minister vooral wor den gewezen op het feit dat het rijk geen financiële middelen beschik baar stelt voor de uitvoering van de Vierde Nota. Het rijk hoopt vooral via samen werking met het bedrijfsleven geld binnen te krijgen. Volgens het PSP/CPN/PPR-statenlid E. Meijer leidt dat tot mislukking of tot onge wenste ontwikkelingen. "Het be drijfsleven zal dan meebepalen wat wordt uitgevoerd. Er zal lange tijd onzekerheid zijn of bepaalde pro jecten worden uitgevoerd", schets te Meijer, die steun kreeg van een aantal partijen, de toekomst. "Het rijk bouwt luchtkastelen met geld dat ze zelf niet heeft", concludeer de hij. VRIJDAG 17 JUNI Leiden ledenvergadering van de PvdA, aan de orde komen: jonge renbeleid en de plaatselijke poli tiek. aanvang 20.00 uur in buurt huis Aktief, Berlagestraat. orgelconcert door Albert de Klerk, aanvang 20.15 uur in de Hooglandse Kerk. concert Suspended Four met 'evergreen-latin jazz', vanaf 21.30 uur in Dfoomfabriek. Oude Singel. slotavond Antonius feestweek, aanvang 20.00 uur m de aula van Cara'ibische feestnacht, van 22.00 tot 04.00 uur in de Stadsge hoorzaal. Noordwijk concert Koninklijke Lucht machtkapel. aanvang 20.00 uur, Vuurtorenplein. muziekuitvoering Elementair Ensemble, aanvang 19.30 uur in bibliotheek De Aarlezer, Beuken- Voorschoten derde lustrumviering Jongeren Pastoraat, aanvang 19.30 uur, 'Onderdak, Prins, Bernhardlaan 163. Wassenaar straattheater door de jongeren van Stichting '01751', aanvang 19.30 uur (tijdens koopavond) in de Langstraat. ZATERDAG 18 JUNI AJkemade feestbraderie en rommelmarkt in het dorpshuis, Rijpwetering. van 10.00 tot 17.00 uur. 30 Alphen leerlingen-uitvoering ballet school Jeanette de Jager, 14.00 tot 16.00 uur en van 1 tot 21.30 uur in gebouw Nabij, Lauraplein. café Alphense Werkgroep Ho moseksualiteit, Ten Harmsen- straat 14, aanvang 21.30 uur Alphense politieloop om 14.30 uur; Las Vegasnacht aanvang 21.00 uur bij handbalvereniging Rijnstreek, Olympiaweg. voorronden straatvoetbaltoer nooi op het Carmenplein. Leiden Unicef-sponsorloop voor de bestrijding van polio, tussen 10.00 en 15.00 uur in de Leidse Hout. voorstelling van het sprookje 'Raponsje', door kindertheater- Ploef, aanvang 15.00 uur in buurt huis Op Eigen Wieken, tel: 210145/220395. wandelorgelconcert door Arie Plomp, van 15.00 tot 15.30 uur in de Hartebrugkerk. concert 'Muziek in de Pancras', van 13.30 tot 14.14 uur, Hoog landse kerk. concert door Fino Gomez Com- monumentaal Lei den 3e excursie Pancrasd West, start 14.00 uur bij K&O, Haze- windsteeg. fancy fair basisschool Marien- burcht, ten bate van het Elisabeth- gasthuishof, van 11.00 tot 14.00 uur in de Ursulasteeg 21. Leiderdorp feestdag bij BV Leiderdorp, met rommelmarkt (11.00 uur), spon sorloop (13.00 tot 14.00 uur), re ceptie (16.30 tot 17.30 uur) in en bij Sportzaal Op Dreef. thema-avond over Zuidafrika met dia's en discussie, aanvang 20.00 uur in Sjelter, Heemraad laan. Leimuiden fietsexcursie IVN langs de Drecht, start om 14.00 uur bij het gemeentehuis. vliegshow aan de kerklaan, aanvang 12.00 uur. Oegstgeest rommelmarkt van de buurt- groep Haaswijk, van 12.00 tot 15.00 uur op het Boerhaaveplein. Rijnsaterwoude stratenvolleybaltoernooi op speelveld Woudse Hout. aanvang 12.00 uur. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui- venvorde. om 14.00 en 15.30 uur. lustrumfestiviteiten Jongeren creatieve zomermarkt op plein tje bij de pomp, van 11.00 tot 17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16