Gullit wordt ons grootste probleem' Gouden vlucht van Joho in Zwitserland Becker en Lendl favoriet voor Wimbledon Donkere balvirtuoos Barnes bang voor uitschakeling van Engeland Jagt tweede in eerste ëtappe Midi-Libre Lisse in West 1 liefbroer tevreden na zege op Van Bijsterveldt WOENSDAG 15 JUNI 1988 SPORT PAGINA 19 DUSSELDORF (GPD) - Aan de rand van het zwembad van het zelfde hotel waarin het Neder lands elftal tot zondag verbleef geniet John Barnes met de mees te van zijn collega's van het stra lende zomerweer in Westduits- land. Hij houdt zich ver verwij derd van de zaal waar op dat mo ment de Engelse sportpers bondscoach Bobby Robson doorzaagt en kritiek levert op Gary Lineker. De aanvaller van Barcelona, die tegen Ierland een handvol kansen om zeep hielp, verstopt zich niet en gaat achter de micro foon zelfs in de tegenaanval. La ter krijgt hij steun van zijn bondscoach en aanvoerder Bryan Robson, die zelfs een pleidooi afsteekt om een einde te maken „aan de hetze tegen Gary. Omdat hij niet heeft gescoord te gen Ierland mogen we hem niet de nederlaag in de schoenen schuiven. Het probleem van En geland is dat er naast Gary ande re spelers zijn die het laten afwe ten. Er zijn er meer die voor de produktie moeten zorgen". Doelend op John Barnes, die bevreesd lijkt voor een confron tatie met de media en er niet over piekert de stampvolle perszaal binnen te treden. ,,Ik denk," zegt de Engelse voetballer van het jaar. „dat sommigen te hoge ver wachtingen hebben. Ik heb niet slecht gespeeld, maar ook niet die schitterende actie kunnen maken waarop iedereen waar schijnlijk heeft zitten wachten." Fataal Barnes, de donkere balvirtu oos die werd geboren in Jamaica en op veertien-jarige leeftijd naar Engeland verhuisde zegt in het zelfde schuitje te zitten als Ruud Gullit. Beiden hebben een fan tastisch seizoen achter de rug, een landstitel op zak en gingen naar Westduitsland dromend van een Finaleplaats. Maar bei den weten inmiddels dat het EK een nachtmerrie kan worden als de tweede wedstrijd in de voor ronde niet in winst wordt omge zet. „Ik ben een van de weinige spelers, die er in de afgelopen maanden voortdurend op heb ben gehamerd dat we de Ieren niet moeten onderschatten. Ze spelen allemaal in de Engelse league en zijn individueel nau welijks minder dan wij. Eén mo ment van onachtzaamheid kan fataal zijn dat hebben we zondag gezien. Nederland heeft hetzelf de ervaren tegen de Russen". Barnes betreurt het dat zowel Nederland als Engeland al in de eerste wedstrijd is uitgegleden. „Het wordt nu een keiharde strijd tussen beide landen. Eén van ons kan er woensdagavond uitvliegen, terwijl ik had gehoopt dat we allebei naar de halve fina les zouden gaan", aldus Barnes, die de kwaliteiten van Rijkaard en Koeman respecteert, maar Ruud Gullit als het gevaarlijkste wapen van Oranje ziet. Geschrokken „Gullit wordt ons grootste pro bleem. Tijdens de eerste con frontatie met Nederland op Wembley zijn we ons allemaal kapot geschrokken. Vooraf was er veel over hem geschreven, maar in mijn ogen heeft hij toen aan de hooggespannen verwach tingen voldaan. Zelfs als hij niet aan de bal was kon je merken dat iedereen bij ons in het veld op John Barnes (links) moet het in het duel met Ierland afleggen tegen Kevin Moran. De Engelse voetballer van het jaar krijgt vanavond te gen Nederland een herkansing. <f0to ap» hem lette. Daardoor werden an dere spelers minder scherp be waakt. Het tweede doelpunt op Wembley was daar een prima voorbeeld van. Iedereen lette op Gullit die opeens de vrijstaande Jan Wouters aanspeelde Bosman kon scoren. Ik had de indruk dat Gullit sommigen van ons de stuipen op het lijf jaagde Ik vrees dat het woensdagavond weer zo zal zijn". De linkervleugelspeler van Li verpool, die op 17-jarige leeftijd zijn profcarrière bij Watford be gon steekt zijn bewondering voor de vedette van AC Milan niet onder stoelen of banken. Barnes kan in Liverpool via een satellietzender beelden van de Italiaanse competitiewedstrij den ontvangen en zegt Gullit we kelijks te volgen. „Ik denk dat ik hem in het afgelopen seizoen nog meer dan jullie van hem heb gé- zien. Ik ben een liefhebber van het Italiaanse voetbal omdat daar de mooiste wedstrijden van de wereld worden gespeeld. Ik heb altijd een voorkeur gehad voor AS Roma, maar sinds Gullit bij Milan zit kijk ik ook graag naar die club. Lange tijd heb ik gedacht dat er na Maradona geen speler meer zou komen die zo veel kwaliteit heeft. Sinds twee jaar ongeveer weet ik beter. Gul lit is naast Maradona de beste voetballer in de wereld". Klasse Volgens Barnes, die dezelfde huidskleur heeft en in eigen land eveneens op handen wordt ge dragen, bestaan er weinig over eenkomsten tussen hem en Gul lit en gaat elke vergelijking mank. De Engelse international zegt zowel bij zijn club als in het nationale team gebonden te zijn aan de linkerflank, terwijl Gullit dikwijls over het veld zwerft. „Ook buiten het veld verschillen we veel van elkaar. Gullit is mu- sic-minded en politiek bewust. Ik weet niet eens wie onze eerste minister is. Margaret Thatcher? Nooit van gehoord, ha.ha". Serieus: „Natuurlijk weet ik dat wel, maar ik volg de dingen in de wereld niet zo als Gullit. Hij heeft een uitgesproken mening over alles. Dat neemt niet weg dat ik grote waardering heb voor zijn steun aan de anti-apart- heidbewegingen. Ik vond het klasse dat hij zijn prijs, toen hij werd gekozen tot Europees voet baller van het jaar, opdroeg aan Nelson Mandela. Bij mij zou zo iets niet zo gauw opkomen, hoe wel ik ongeveer weet wat er in Zuidafrika gaande is en dat niet goedkeur". „Ik stond er", vervolgt Barnes, „aanvankelijk ook niet bij stil, dat ik de eerste zwarte ben in En geland die tot voetballer van het jaar is gekozen, zowel door mijn collega's als door de pers. Ik was blij met die prijs, begreep pas la ter, toen er zoveel publiciteit kwam, dat het meer betekende. Het moet jonge, zwarte voetbal lertjes het gevoel geven dat ze net zoveel kans maken om prof voetballer te worden als blanke leeftijdgenoten. En het racisme, dat op de tribunes nog duidelijk aanwezig is, wordt weer meer de kop ingedrukt". John Barnes ontmoet Ruud Gullit vandaag in het uitverkoch te Rheinstadion in Düsseldorf pas voor de tweede maal in zijn carrière. „De eerste keer zag ik hem dus op Wembley. Ik heb toen een minuut of tien met hem gesproken. Het is een hele sym pathieke speler. Weet je wat het aardige van hem is? Hij maakt voor iedereen tijd en is ondanks alles, net als ik, een gewone jon gen gebleven". EK Groep 1 Westduitsland - Denemarken 2-0 (1-0). 10. Klmsmann 1-0,87. Thon 2-0 Scheidsrechter Va lentine (Sch). toeschouwers: 70.748 (uitver kocht). Gele kaart Elkiaer en Pouisen (beiden Denemarken), RolW (West-Duitsland) Westduitsland Immel; Buchwa'd (33 Borowka), Herget. Kohier en Brehme: üttbarski. RolH. Matl- hëus en Thon; Völler (75. Mill) en Klmsmann. Denemarken Schmeichel; Sivebaek. I Olsen, Nielsen en Hemtze. M. Olsen. lerby en laudrup (63 Eriksen), Vilfort (73. Berggreen). Pouisen en Elkjaer. Italië - Spanje 1-0 (0-0). 74 Viaiii t-0 Scheids rechter- Fredriksson (Zwe). toeschouwers 51 790 Gele kaan Fem (ita) Italië Zenga; Bergomt, Baresi, Ferri en Maldmi. Donadom, De Napoli, Ancelotti en Gianmni; Man- cmi (69 Altobelli) en Vialli (89 De Agoslmi) Spanie Zubizaretta; Tomas. Gordillo. Sanchis en Adrrnua: Michel (73. Beguinstam), Gallego (68. Martin Vazquez), Viktor en Soler, Bulragueno en Bakero. Stand W.duitsland 2 1 1 0 3 3-1 Italië 2 1 1 0 3 2-1 Spanje 2 10 12 3-3 2 0 2 0 2-5 WIELRENNEN DÜBENDORF (SID/AFP) - Stefan Joho is de eerste drager van de gouden leiderstrui in de Ronde van Zwitserland, die gisteren van start ging met een criterium over ruim 127 kilo meter in Dübendorf, een voorstadje van Zürich. Joho was één van de negen renners die 47 kilometer voor de finish uit het peloton ontsnapten. In de eindsprint rekende de Zwit ser, die in de Ronde van Italië de derde etappe won, af met zijn land genoot Schonenberger en de Deen Skibby. Geert-Jan Theunisse was de enige Nederlander in de kop groep. Hij werd vijfde. In het alge meen klassement heeft Joho acht seconden voorsprong op Skibby en negen op Theunisse. Joho is een redelijke spurter, maar moet het niet hebben van massale aankomsten. De 25-jarige LEIDEN Het zaterdagelftal van FC Lisse is ook het komende voet balseizoen ingedeeld in tweede klasse van het district West I. De zaterdag-indeling van West II is als volgt: 2B: Capelle, DSVP, DUNO, Ex celsior P, SC Everstein, 's-Graven- zandse SV, Katwijk, Monster, PPSC, SSS, WGZ en Zwaluwen 3A: Be Fair, Floreant, 's-Graven- zande, Honselersdijk, JAC, Lei den, Lyra, RCL, Scheveningen, Sportlust '46, SV PTT, Zevenho- 4B: DEVJO, Jodan Boys, De Sleutels, Kagia, Koudekerk, Noot dorp, Oegstgeest, CVC Reeuwijk, Rohda '76, Ter Leede, SV Voor schoten, Zwammerdam. De KNVB heeft ook het resultaat van de loting van het bekertoer nooi bekend gemaakt. Voorafgaan de aan de competitie wordt de eer ste ronde op dinsdag 23 augustus afgewerkt. De winnaars treden op 30 augustus aan voor de tweede ronde. GSV-ARC, CVC Reeuwijk- Sparta 2, LFC-Blauw Zwart, SJZ- Katwijk, Foreholte-FC Lisse (zo), VTL-FC Den Haag 2, Leiden-Alp- hense Boys, Bodegraven-Woerden, Alphen-Be Fair, Koudekerk-Al- tior, Kagia-Lugdunum, Unitas L.- RKAW, Ter Leede-Roodenburg, DOCOS-Meerburg, De Sleutels- SJC, SVLV-DOSR, Nieuwkoop- ONA, ROAC '79-Zevenhoven, UDO-UVS, LDWS-FC Lisse (za), Oegstgeest-Voorburg, WSB-De Postduiven, NSV '46-Soccer Boys, Stompwijkse Boys-Noord wijk, Voorschoten-Rijswijk, Gromvliet- HBS, ASC-RCL, Rohda '76-BVCB 29. Zwammerdam-WSE, Berg- ambacht-Sportlust '46. Quick Boys en Rijnsburgse Boys zijn de eerste twee ronden vrijgesteld. Zwitser gokt meestal op een ont snapping. Zijn landgenoot Gianetti gaf het sein tot de beslissende vlucht. „Ik zag Gianetti wegrijden en ben in zijn wiel gesprongen. Ik was niet bang voor de sprint met de kleine groep. Ik ben in tweede po sitie gaan rijden en had voldoende macht om de sprint winnend af te sluiten", aldus de winnaar van de eerste etappe. De voorsprong van de negen vluchters liep aanvankelijk snel op tot bijna twee minuten. Onder aan voering van Phil Anderson bracht het peloton het verschil nog terug tot vijftig seconden. Anderson kreeg steun van de Ier Kelly, voor malig ploeggenoot van Joho. „Ik voelde me niet echt sterk. Ik heb maandag nog een criterium gere den en had wat last van stijve be nen. Ik heb meestal drie dagen no dig om in het juiste ritme te ko men", zei de Ier, die dit seizoen de Ronde van Spanje won. Midi-Libre Joël Pelier maakt een sterke pe riode door. De Franse beroepsren ner uit de ploeg van kopman Lau rent Fignon won onlangs de Ronde van Luxemburg en deed gisteren een succesvolle greep naar de lei derspositie in de Midi Libre.-De jonge Fransman gebruikte de pro loog over 5,5 kilometer in Montpel- lier om het eerste gat met de con currenten te slaan. De voordelige marge op de als tweede finishende Berard bedroeg slechts drie seconden, die Pelier in de korte etappe 's middags ver grootte door onderweg enkele se conden bonificatie te vergaren. Na de eerste heeft hij in het algemeen klassement een voorsprong van ne gen tellen op Bérard. Het leiderstricot van Pelier kwam in de middagrit over 99 kilo meter naar Ales niet in gevaar. De Italiaan Mario Chiesa mocht van de grote groep ruim tachtig kilometer alleen rijden. Zijn maximale voor sprong bedroeg vier minuten. Het verschil werd echter snel kleiner in de beklimming van de Uglas (2e ca tegorie). Pelier zette zette zich op het vlakke stuk naar de finish aan de kop van het peloton om het ver schil weg te werken. Tien kilome ter voor het einde was het heilige vuur bij Chiesa gedoofd. De ploeg van Pelier hield de grote groep tot op de laatste meter bij elkaar. De Westduitser Kappes toonde zich in de massaspurt iets sterker dan Ar jan Jagt. De Woubruggenaar reed enkele weken geleden nog in het amateurpeloton rond. De amateur Tom Cordes heeft gisteren zijn professionele colle ga's verrast in de proloog van de open Ronde van Zweden. De ren ner uit de nationale selectie van André Boskamp was in Stockholm in de korte tijdrit over 3,2 kilometer bijna een halve seconde sneller dan Jelle Nijdam, de specialist uit de ploeg van Jan Raas. Frans Maassen (Raas) werd vierde, amateur Rob Harmeling zesde. De 27 jarige Wielrenster Els Kooloos uit Lisse is door bondscoach Rinus Verboom gekozen in de Nederlandse ploeg voor de Tour Féminin. De etappe wedstrijd, ook wel de Vrouwen- tour genoemd, gaat op 10 juli van start in Straatsburg. Buiten Kool oos koos coach Verboom voor He- leen Hage, Conny Meyer, Monique Knol, Cora Westland, Chrisna Jan sen en Jolanda Cools. Gonny van Koert en Petra de Bruin (beiden uit Nieuwkoop) staan op de lijst. Van der Wiel duldt alleen Van der Sterren nog naast zich HILVERSUM (ANP) - Na twee ronden van het nationale schaak kampioenschap in Hilversum be hoeft Leidenaar John van der Wiel alleen nog Paul van der Sterren naast zich te dulden. De twee spe lers, die elkaar in de derde ronde ontmoeten, boekten de volle winst. Van der Wiel ging tegen Ligte- rink in een Siciliaan over tot een of fer op b5, dat in dit soort stellingen niet onbekend is. Er ontstond een gecompliceerd middenspel, waar in zwart een onnauwkeurigheid be ging en geforceerd verloren kwam te staan. De met zwart spelende Van der Sterren won tegen Bren- ninkmeijer een pion en buitte dat voordeel goed uit, waarbij het ach teraf de vraag was waar Brennink- meiier beter had kunnen spelen. 1Pelier (Fra) 6.35 minuten, 2. Berard (Fra) 0.03, 3. Colotti (Fra) 0.05, 4. Criquielion (Bel) 0.06, 5 Bernard (Fra) 0.08, 6. Ducrot (Ned) zelfde tijd, 7 Solleveld (Ned) 0.09,8. Leblanc (Fra) z t9 Hag- hedooren (Bel) 0.10, 10. Leali (Ita) z.t. Eerste etappe 1 Kappes (WDI) 99 km in 2 uur. 32 minuten en 58 seconden (8 sec. bon 2. Jagl (Ned) z.t. (4 sec bon3. Pastorelli (Ita) z.t. (2 sec bon). 4. Gay (Fra) 2 32.58, 5 Perm. (Ita), 6 Nevens (Bel), 7 Garnier(Fra). 8 Arnould (Fra). 9 Haex (Bel). 10 Yates (GBr), 14 Verhoeven (Ned), 15. Casado (Ita) allen zeilde tijd als Gay Klassement: 1 Pelier (Fra) 2.39.25, 2 Berard (Fra) op 9 seconden, 3 Colotti (Fra) 0 11,4. Cri quielion (Bel) 0.14. 5 Bernard (Fra) 0.15, 6. Kap pes (WDI) z.t., 7. Ducrot (Ned) 0 16. 8 Solleveld (Ned) 0.17,9. Lebland (Fra) z.t., 10 Hagedooren (Bel) 0.18,15. Verhoeven (Ned) op 20 sec. RONDE ZWITSERLAND Proloog 1. Joho(Zwi) 127.5 km in 3 uur, 10 minu ten en 23 seconden. 2. Schónenberger (Zwi). 3. Skibby (Den). 4 Antequera (Spa). 5 Theunisse (Ned). 6 Breu (Zwi). 7 Winterberg (Zwi). 8 Gia netti (Zwi). 9. Skoda (Tsj) allen in dezelfde tijd als Joho. 10. Daems (Bel) op 50 seconden. 12 Van Wijk (Ned). .14. Jacques van der Poel (Ned). 15 Eberli (Zwi) allen m dezelfde tijd als Daems. 22 Slevenhaagen, 26. Lubberdmg. 31 Schalkers. 34. Draaijer. allen in dezelfde tijd als Daems. Het algemeen klassement na de eerste etappe ziet er als volgt uit: 1 Joho 3.10.10. 2. Skibby op 0 08,3. Theunisse z.t.. 4. Schónenberger 0.09, 5 Breu 0.10,6. Antequera 0.11, 7. Gianetti 0.12. 8 Winterberg 0.13, 9 Skoda z.t.. 10. Kuttel (Zwi) 0.43 4-1 opgegeven, Shriver (VSt) - R White (VSt) 6-4, 2-6,6-3, Lindvqvist (Zwe) - Kuczynkska (Pol) 6-0, 6-3. Minter (Aus) - Turnbull (Aus) 6-3,6-2. Navra- tilova (VSl) - Javer (GBr) 6-2, 6-1. Kohde (WDI) - Smylie (Aus) 6-3, 6-0, Zvereva (Sov) - Porwik (WDI) 6-3,6-0, Paradis (Fra) - Sukova (Tsj) 6-16- 3, Garrison (VSt) - Durie (GBr) 6-4,7-6, Savtsien- ko (Sov) - Partsjomenko (Sov) 6-3, 6-1 NK Tweede ronde Van der Wiel - Ligterink 1 -0, Kui|f - De Boer 1/2-1/2, Vanhesle - Douven 1/2-1/2, Brenninkmei|er - Van der Sterren 0-1Piket - Cuij- pers 1-0, Pieterse Bosboom 1/2-1/2 Stand 1. Van der Sterren en Van der Wiel 2 punten, 3 De Boer en Piket 1 1/2, 5. Bosboom, Douven en Kuijf 1, 8. Pieterse, Cuypers. Vanheste en Bren- ninkmeijer 1/2, 12. Ligterink 0. GP 5 (Cub) - Short (Eng) 1/2-1/2, Ribli (Hon) - Ehl- vest (Sov) 1/2-1/2. Hubner (WDI) - Beljavski (Sov) 1/2-1/2. Timman (Ned) - Andersson (Zwe) 0-1. Speelman (Eng) - Liubojevic (Joe) 1/2-1/2. Spasski (Fra) - Hjartarson (IJsl) 1-0 PRE-OLYMPISCH Pakistan - Sovjetunie 4-1. India - Kenya A 1-0 Stand 1 India en Pakistan 3-6,3. Sovjetunie 2-2, 4 Kanya A 3-2. 5 Canada 2-0, 6 Kenya B 3-0 Stephan Joho bekroont zijn vlucht in de eerste etappe van de Ronde t Zwitserland met een ritzege in Dübendorf. «oto Jeroen Piket, die een vermoeide indruk maakt, had voor de tweede keer het geluk aan zijn zijde. Tegen PRE-OLYMPISCH Cuijpers kwam de Leiderdorper beduidend minder uit de opening te voorschijn. De zwartspeler over zag echter een gunstige wending. Piket herstelde zich en pakte als nog de winst. De overige partijen eindigden in remise. Sovjetunie - Joegoslavië 70-66 (32-35). China - Tsiechoslowakije 69-65 (41-27), Bulgarije - Australië 70-59 (33-37). Polen - Italië 83-76 (42- Polen 3-2, 8. Italië 3-0. LONDEN (Reuter) - De loting van Wimbledon heeft van een mogelij ke finale een kwartfinale gemaakt. In die fase van de strijd ontmoet, als de prognoses kloppen, titelhou der Pat Cash zijn voorganger Boris Becker. Beiden behoren tot de fa vorieten van de bookmakers. Bec ker, die zondag Stefan Edberg in de finale van Queens met 6-1,3-6,6- 3 versloeg, staat met 3 tegen 1 even hoog genoteerd als de nummer één Ivan Lendl. Cash en Edberg note ren 11 tegen 2. Lendl en Cash zijn beide inge deeld in de bovenste helft, waar door een herhaling van de finale van vorig jaar wordt voorkomen. Cash versloeg toen de nog altijd op zijn eerste grastitel jagende Lendl met 7-6,6-2,7-5. Lendls geprogram meerde tegenstander in de kwartfi nales is de als zevende geplaatste Fransman Henri Leconte, die hem De als tweede geplaatste Mats Wilander heeft eveneens het voor uitzicht op een interessante kwartfinale. Hij treft mogelijk de drievoudige Wimbledonkampioen John McEnroe, die als achtste is geplaatst ondanks het feit dat hij de laatste twee jaar Londen heeft gemeden. McEnroe kreeg een plaats onderin het schema en loot te zo gelukkig dat de bookmakers hem onmiddellijk opwaardeerden: van 7 tegen 1 naar 5 tegen 1. In de onderste helft is verder Edberg on dergebracht, die op weg naar de laatste vier hoogstwaarschijnlijk Jimmy Connors ontmoet. On danks zijn 35 jaar is de Amerikaan nog altijd een man om rekening mee te houden, ook al is het veer tien jaar geleden sinds hij de eerste van zijn twee Wimbledontitels LEIDERDORP/LISSE - Het Eu ropese kampioenschap voetbal doet de publieke belangstelling op het tennistoernooi van De Munnik, waar het gisteren bijzonder rustig was, geen goed. Toch waren er best een aantal aantrekkelijke partijen te aanschouwen. Rogier Liefbroer, de nummer drie van het manne- nenkel B2, versloeg na een vooral zeer boeiende eerste set Hans van Bijsterveldt met 7-6 en 6-3. „Met deze wind kan je ook eigen lijk niet aanvallen", concludeerde Van Bijsterveldt achteraf. „Elke volley of smash moetje drie of vier keer bijstellen voordat je die bal goed raakt". Ondanks die proble men met de weersomstandigheden nam de speler van De Munnik een 6-3 voorsprong in de tie-break. Met goed uitgevoerd verdedigend spel slaagde Liefbroer er in om de drie set-points weg te werken en de tie break zelfs te winnen. Vervolgens liet de nummer drie van de plaat singslijst zich ook niet meer van de eindzege afhouden. „Ik heb pas één keer tegen Hans gespeeld en verloren. Hij is een beetje een 'Angstgegner' voor mij en daarom ben ik best blij met deze winst", sprak de tevreden Liefbroer na af loop. In het mannenenkel Cl gaf de als tweede geplaatste Onno Guinau al vast zijn visitekaartje af. Perry Paauw kon de opmars van Guinau naar een mogelijke finaleplaats in elk geval niet stuiten: 6-1, 6-1. Lo- dewijk Kallenberg wist Marcel van Gaaien lange tijd aardig bij te be nen. Tot 4-4 zetten beide tennissers hun servicegame in winst om. Van Gaaien behield ook in het negende spel zijn opslag, maar Kallenberg moest vervolgens afhaken. In de tweede set werd de Unicummer op een 4-0 achterstand gezet alvorens Van Gaaien even gas terug nam en zijn opponent nog twee games gun de (6-4, 6-2). Wilma Zeilmaker kan zich erop beroemen een voorsprong te heb ben gekend in haar partij tegen Joan Zonnevylle. De wedstrijd in het vrouwenenekel C begon met een 1-0 stand in het voordeel van Zeilmaker. Het bleek achteraf het enige spel dat Zonnevylle behoef de te staan: 6-1, 6-0. Astrid Bouw heeft zich gisteren definitief afgemeld voor het toer nooi in Lisse. Het vrouwenenkel B moet het dus zonder lij staan voerd- ster stellen. Dat opent wellicht weer meer perspectieven voor bij voorbeeld 'good-old' Els Veentjer. De Noordwijkse routinier toonde zich gisteren duidelijk te sterk voor Margot van den Haak: 6-0, 6-2. Echtgenoot Piet Veentjer stond in het mannenenkel B ook slechts twee games af aan Jack Manuputty (6-1, 6-1). Loek Verhees ondervond beduidend meer weerstand van Anton-Wil van Zoelen. De eerste set besliste Verhees met 6-3 in zijn voordeel, maar moest de tweede spelreeks met dezelfde cijfers aan zijn tegenstander laten. Van Zoe len kon die prestatie in derde set In het mannenerienkel C plaatste Pieter van Meel zich door een over winning op Jeroen Koppert voor de volgende ronde. De nummer één van de lijst moest zich wel be hoorlijk in het zweet werken voor dat Koppert zich gewonnen gaf: 6- 4, 7-5. De als tweede geplaatste J. Schoonewolf versloeg R. Outshoorn met 6-4 en 6-3. M. Matt- ke kwam in deze categorie het meest overtuigend voor de dag door E. Warmerdam met 6-1 en 6-2 aan de kant te zetten. M. Sievers kon in het vrou wenenkel C niet voor een verras sing zorgen. De verwachte finaliste Ellen de Jong won van Sievers met twee maal 6-2. Mirjam Siemerink en Marieke Halenbeek waren ver antwoordelijk voor de langste par tij van de dag. De beide jeugdige tennisters bleken zeer aan elkaar gewaagd. Halenbeek pakte de eer ste set met 7-6, maar moest toe staan dat Siemerink met 7-5 een derde set noodzakelijk maakte. Nogmaals moest de tie-break de doorslag geven. In tegenstelling tot de eerste spelreeks trok ditmaal Siemerink aan het langste eind. JETSKE GOUDSMIT •loting heeft een flin ke scheiding teweeg gebracht tus sen de oude- en nieuwe garde. De jongeren Steffi Graf en Gabriela Sabatini zijn in de bovenste helft ondergebracht. De Amerikaanse monumenten Martina Navratilova (titelhoudster) en Chris Evert hui zen onderin en hebben met enige ongerustheid kennis genomen van de aanwezigheid in hun onmiddel lijke nabijheid van twee tieners, die zij in Parijs hebben leren vre zen. Voor Evert is dat de 16-jarige Spaanse Arantxa Sanchez en voor Navratilova de één jaar oudere Na- talja Zevreva. De Russische stootte na de winst op de voormalige Tsje chische zelfs door tot de finale van Roland Garros, waarin Graf met 6- 0, 6-0 maximaal profiteerde van de betrekkelijke onervarenheid van haar tegenstandster. Graf is na de zege in Melbourne en Parijs de te kloppen favoriete. Velen achten haar zelfs in staat voor het eerst sinds Margaret Court (1960) Grand Slam te halen. Bij de bookmakers is de Duitse zwaar fa voriet met een notering van 8 tegen 11 (Navratilova 7-4). Nederlanders Michiel Schapers opent het Wim- bledon-toernooi tegen de Oosten rijker Alex Antonitsch. Bij winst ontmoet de Rotterdammer de Zweed Peter Lundgren of diens landgenoot Niclas Kroon. Als Schapers de derde ronde haalt staat hij op het Londense gras ver moedelijk tegenover Ivan Lendl. Schapers opende zijn voorberei ding op Wimbledon met winst op het grasbaantoernooi van Bristol, waar hij als tweede is geplaatst. In de tweede ronde zegevierde de Rotterdammer gisteren met 6-3, 7-5 over de Amerikaan Tim Pawsat.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19