Ongeveer 500 woningen 'gesneuveld' na inspraak Huizen voor neus Join the Game weggekaapt Bouw 800 huizen de moeite waard Gemeente vreesde toename overlast nabij Beschuitsteeg/Nieuwstraat In Leiden tiendaagse tegen de apartheid Kermis acllel In vrije tijd| Ik heet geen Joker en wil zo ook niet worden aangesproken WOENSDAG 15 JUNI 1988 (vervolg van pagina 1) LEIDEN - Wethouder Peters (ruimtelijke ordening) zegt de ruim 800 woningen die zijn overgeble ven van de 1300 huizen die stonden vermeld in de nota 'Bouwen in be staande wijken "de moeite waard" te vinden. "Het lost de woningnood niet op, maar als we het niet zouden doen en het aantal van 800 huizen buiten de stad zou worden ge bouwd, dan kost dit toch zo'n 15 hectare polderlandschap", aldus Peters. B en W stellen de gemeenteraad voor de plek Julianastraat/Bem- hardkade te bebouwen, met dien verstande dat gestreefd wordt naar realisering van een zorgcentrum voor ouderen en woningen die be stemd zijn voor ouderen. Dit bouw terrein zal al snel worden aange pakt. De open ruimte aan de Kooil- aan-Willem de Zwijgerlaan moet in de ogen van het college ook be stemd worden voor de bouw van ouderenwoningen (woningwet). der Peters heeft de inspraak zeker indruk gemaakt op het gemeente bestuur en een rol gespeeld bij het al of niet handhaven van bouw plannen. Wethouder Tesselaar (volkshuis vesting) noemt de bouw van ruim 800 woningen in de bestaande stad financieel een haalbare kaart en zelfs goedkoper dan de ongeveer 800 woningen die de gemeente in het gebied Roomburg wil bouwen. Polders Met de 800 woningen in bestaan de wijken, toegevoegd aan de al be staande bouwplekken, kan de ge meente vooruit tot 1995. "Dan is de stad echt vol", meent wethouder Tesselaar. Over welke plek daarna bebouwd moet worden wil het ge meentebestuur zich nog niet uitla ten. De bouwlocaties die in aan merking komen zijn: de Broek- en Simontjespolder (de Kwaak) en de Veerpolder. Beide polders grenzen aan de Merenwijk en zijn respectie velijk Oegstgeests en Warmonds grondgebied. In de Oostvlietpolder is ruimte voor zo'n 1500 woningen (met handhaving van de volkstuinen). De Boterhuispolder (Leiderdorp) zou plaats kunnen bieden aan 4000 woningen. Het nadeel van deze lo catie is een ernstige aantasting van het plassengebied. Op grotere af stand van Leiden is tenslotte ruim te in Voorhout-oost (circa 5000 wo ningen). Eind deze maand zullen de raadscommissies voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting in een aantal vergaderingen over de nota 'Bouwen in bestaande wijken' behandelen. De bedoeling is dat begin juli de gemeenteraad een be sluit neemt. LEIDEN - Een heleboel werk voor niets? Een uur nadat het college bekend had gemaakt niet te zullen bouwen op de volkstuinen in Leiden-Noordstond het comité 'Bouwen op groen? Neeniet doen!' van de Socialistiese Partij met 3500 protesthandtekeningen in de hal van het Stadsbouwhuis. Gewapend met spandoeken en groene ballon nen waren ook zo'n dertig sympathisanten aanwezig. Fenna Vergeer gaf de handtekeningen namens het comité alsnog aan wethouders Peters en Tesselaar. "Ik hoop dat onze actie ertoe heeft bijgedragen dat het college tot dit besluit komt", zei Vergeer. De wethouders beantwoor den deze vraag echter niet. Tesselaar: "Het college heeft de voorstellen alsnog bijgesteld, omdat er relatief weinig groen is in Leiden- Noord". Het comité was blij met het besluit en feliciteerde de beide wethouders door ze een doos met groene ballon nen en groene petjes te geven. (f0to Jan Holvast» Het sportveld aan de Burggraven- laan is het best geschikt voor vrije sectorwoningen om de doorstro ming in de wijk te bevorderen. Een deel van dit terrein blijft overigens beschikbaar als speel- en sportter- Het sportpark Roomburg blijft gehandhaafd als een locatie voor de bouw van vrije sectorwoningen. Aan de Dr. Lelylaan en rondom het station aan de Lammenschansweg zijn uitsluitend kantoren gepland (onder voorwaarde dat het parkeer probleem wordt opgelost). De plek van de school aan de Lorentzkade is volgens B en W het best geschikt voor voorzieningen en woningen voor ouderen (woningwet). Annakliniek Het korfbalterrein aan de Brahmslaan houdt de gemeente achter de hand als bouwplaats voor de langere termijn (woningwet of premiekoop). Ook het kwekerijter rein aan de Hoge Morsweg is ge handhaafd, maar er zal een andere opzet worden gezocht voor de wo ningen aan de Smaragdlaan. ter wijl de grond aan de Hoge Mors weg zelf niet zal worden bebouwd. Voor het terrein van de Annakli niek wordt in overleg met de buurt bewoners een plan opgesteld waar in het gehele gebied tot de Wasse- naarseweg (het Pomonaterrein) wordt betrokken. Wat betreft de soort woningen wordt uitgegaan van een combinatie van woning wet, premiekoop en vrije sector. Het college van B en W houdt verder vast aan de bouwlocaties aan de Melchior Treublaan (wo ningwet), Multatulistraat (premie- A), Vijf Meilaan (woningwet), Ber- lagestraat (woningwet of premie- A), Saffierstraat-Opaalstraat (wo ningwet), Eymerspoelstraat-Ka- gerstraat (woningwet of vrije sec tor), Zijleiland (woningwet of vrije sector), Gooimeerlaan-Veenpol- derpad (woningwet of vrije sector), Gooimeerlaan-station (woningwet) en aan de locatie Veluwemeerlaan, waarbij de voorkeur wordt gege ven aan de bouw van een buurt huis. Voor de bouwplekken aan de Marnixstraat en de Agaatlaan zijn reeds bouwplannen in voorberei ding. De locaties Terweepark- AZL, Stationsplein en Morssingel zullen afzonderlijk in procedure worden gebracht. Het gemeentebe stuur sluit voorts niet uit dat een van de overgebleven bouwlocaties wordt aangewezen als woonwa genstandplaats. Volgens wethou- LEIDEN De verbalisant had gemeld dat de man hem rechts had gepasseerd. De verdachte ontkende niet dat hij die overtre ding had begaan, maar vond dat hij wel in zijn recht stond. "Hij bleef gewoon op de linkerweg helft rijden en wilde maar niet naar rechts. Toen ben ik er aan de verkeerde kant langsgegaan", vertelde hij kantonrechter J. Rig- ters. door Roy Klopper Dat was ook de reden dat hij de toegezonden schikking niet had betaald. "Ik ben boos en ver moed dat deze agent vaker soort gelijke kunstjes uithaalt. Dat wil ik op deze manier aan de kaak stellen", vertelde hij. De bewuste agent had trou wens zijn mond voorbij gepraat. "De verdachte passeerde me op het moment dat ik net zelf een auto had ingehaald. Ik reed onge veer 110 kilometer per uur", stond in zijn verklaring te lezen. Nu was de overtreding vorig jaar gepleegd, toen nog een maxi mum snelheid gold van 100 kilo meter. Ofschoon op de zitting geen aandacht werd besteed aan de snelheidsovertreding van de diender, nam de verdachte het ongewild toch voor hem op. "Ik reed keurig honderd", hield hij de rechter voor. En aangezien hij de agent had ingehaald, kon die natuurlijk nooit harder zijn ge gaan. LEIDEN De gemeente heeft met eigenaar Barthen overeenstem ming bereikt over de aankoop van de twee panden Nieuwstraat 17 en 19. De gemeente koopt de twee panden om te voorkomen dat ze in door Gert Visser handen komen van de eigenaar van Join the Game, een koffieshop aan de Beschuitsteeg waar de handel in drugs de buurt volgens de politie overlast zou bezorgen. Toen officier J. van Kempen het woord nam, werd de man nog bozer. Reden hiervoor was het woordgebruik van de officier. "De agent haalt keurig in. Op het moment dat hij naar rechts wil gaan, komt daar een of andere jo ker en die perst zijn voertuig er nog even langs", aldus de offi- De verdachte vroeg zich af of de officier de dagvaarding wel goed had gelezen. "Ik heet niet Joker en ik wens niet op die ma nier te worden aangesproken". Rechter Rigter viel hem bij. "Ik vind dat niet zo'n gelukkige term", zei hij met gevoel voor un derstatement tegen Van Kem pen. Maar in plaats van in te bin den, deed die er nog een schepje bovenop. "Nou, voor dit soort fi guren heb ik toch geen andere term", blunderde hij vrolijk ver der. Daarop riep de rechter hem voor de tweede keer tot de orde.- "U moet verdachten niet kwalifi ceren", sprak Rigter hem pinnig toe. De officier ging er maar snel toe over 110 gulden boete te ei sen. De rechter achtte dat niet onredelijk en vonniste conform de eis. "U kunt nog naar de Hoge Twee huurders, die nu nog in het pand Nieuwstraat 17 wonen, vre zen echter op straat te komen staan omdat de huizen leeg moeten wor den opgeleverd. Volgens eigenaar Barthen kunnen de huurders na re-; novatie van een derde pand terug naar de Nieuwstraat maar deze toe zegging is nieuw voor de bewoners. Officieel heet het dat de gemeen te de twee panden heeft aange kocht om 'ongewenste ontwikke lingen in de buurt tegen te gaan'. Door buurtbewoners was de ge meente attent gemaakt op het feit dat de vereniging, die eigenaar is Raad als u het er met mee eens bent", vertelde hij de verdachte routinematig. "Dat lokt u wel uit met dit soort straffen", trapte die nog even na. Dat schoot Rigter weer in het verkeerde keelgat. "U moet wat voorzichtiger zijn met uw woorden. Het feit is be wezen en de straf is daarom te recht", beet hij de verdachte toe. Die verliet daarop de zaal, waar de officier nog steeds beteuterd zat te kijken. Naamsverwarring "Mijnheer, u staat hier omdat uw auto vorig jaar mei verkeerd was geparkeerd op het Rapen burg. Klopt dat volgens u?" Dat hij in de rechtzaal stond kon de verdachte Leidenaar niet ont kennen, maar dat van die par- keerovertreding moest hij toch tegenspreken. "Ik heb niet eens een rijbewijs en kan niet lezen", meldde de jongeman. Dat was voor de kan tonrechter nog geen geldig ex cuus. "Dan kunt u nog wel ver keerd parkeren", merkte hij niet geheel zonder logica op. De jongeman deelde Rigter mee nog nooit een auto te heb ben gehad. Maar de rechter had zijn huiswerk goed gedaan. "Die wagen staat wel op uw naam ge- van Join the Game, interesse had in de twee huizen. Volgens ge meenteambtenaar Schramm dreig den er 'activiteiten in de gok-sfeer' te gaan plaatsvinden. Het bestem mingsplan gaf de gemeente geen houvast om dit tegen te houden omdat aan dit deel van het plan door de Kroon goedkeuring is ont houden. Daarop werd besloten het pand zelf aan te kopen en werd vrij snel met de huidige eigenaar overeen stemming bereikt. Afgsproken is dat de twee panden leeg worden opgeleverd. Als uiterste datum van registreerd, hoe verklaart u dat dan?", vroeg Rigter. Nou, daar had de verdachte niet op gere kend. Hij leek met stomheid ge slagen dat er een auto op zijn naam was gesteld. "Ik weet het echt niet", stamelde hij. De rechter vroeg zich af of hij wel de juiste man voor zich had. "De voorletters die ik net voorlas kloppen toch wel?" De eerste voorletter was in ieder geval juist, dat wist de man zeker. Na ruggespraak met zijn vriendin in de zaal concludeerde hij dat ook de tweede letter goed was. De kantonrechter had nog een ijzer in het vuur. "De politie heeft u indertijd opgebeld en over deze zaak ondervraagd. U heeft toen toegegeven de eigenaar van die wagen te zijn en een schikking te willen. Nu kent u de auto ineens niet meer. Heeft u daarvoor een verklaring?" vroeg Rigter. Die had de verdachte wel. "Ik ben enige tijd geleden het huis uitgegaan omdat ik ruzie had met mijn broer. Om me te pesten kan hij zijn auto wel op mijn naam hebben gezet". Officier Van Kempen vond het maar een ongeloofwaardig ver haal. Hij eiste daarom 60 gulden boete. Maar daar had hij buiten de vriendin van de verdachte ge- de overdracht is 1 januari 1989 af gesproken. Bedreigd Volgens Schramm heeft de ge meente nog geen vastomlijnde plannen voor de toekomst van het pas verworven bezit. Zij verwacht echter dat de twee huizen gereno veerd zullen worden en weer de be stemming 'wonen' krijgen. Op de begane grond wordt ruimte ge schapen voor winkeltjes. Er bestond in de buurt vrees voor uitbreiding van Join the ga me, zegt Schramm: "Nu al hebben mensen last van de koffieshop en voelen zij zich bedreigd". Mede vanwege de handel in drugs heeft de gemeente gedreigd de koffie shop te sluiten wanneer de overlast aanhoudt. Door de advocaat van Join the Game wordt het bestaan van overlast ontkend. Aangevoerd wordt dat er nooit klachten zijn ge uit, maar volgens Schramm komt dat omdat buurtbewoners niet hardop over hun klachten durven te praten uit angst voor represail les. Eigenaar Barthen had al eerder met zijn huurders overeenstem ming bereikt over een tijdelijke verhuizing naar kamers aan de Nieuwe Rijn en de Beschuitsteeg. Na een jaar zouden de bewoners kunnen terugkeren naar hun huidi ge kamers. Dat is door de verkoop onmogelijk geworden. Twee huur ders hebben nu hun medewerking opgezegd en zijn niet van plan hun woning voor 20 juni - zoals is afge sproken - te verlaten. Vervanging Huurder Eus Tros zegt van de huiseigenaar officieel nooit een aanbod te hebben gehad om naar een derde pand aan de Nieuwstraat terug te keren. "Wij weten van niets. Maar voor ons is het natuur lijk bespreekbaar. Zolang wij ech ter niets horen, blijven we zitten", aldus Tros. De advocaat van de twee huurders, mr. Van Win, meent dat de huurders zich voorlopig ner gens druk over hoeven te maken. "De huurders voelen zich verrast door de verkoop aan de gemeente. De afspraak tussen verhuurder en huurders is eenzijdig opgezegd. Omdat er sprake is van huurrecht hoeven de huurders zich geen zor gen te maken". Eigenaar Barthen begrijpt niet waarover zijn huurders zich druk maken. "Ik vang ze keurig netjes op. De vervangende woonruimte staat al leeg. En na de renovatie kunnen ze terug naar de Nieuw straat. Ik wacht voorlopig af of ze voor de twintigste verhuizen. En anders moeten we maar weer om de tafel gaan zitten". Volgens ambtenaar Van der Wiel gaat het om een geschil waar de ge meente buiten staat. "Als gemeen te proberen we altijd panden leeg opgeleverd te krijgen, hoewel dat niet altijd lukt. De gemeente wil die panden gaan opknappen en wo nen de huidige huurders er dan nog, kost het weer geld om vervan gende woonruimte te vinden. Ik heb bovendien begrepen dat de zaak tussen huurders en verhuur der was geregeld. Wij wachten riis- tig af'. Burgerlijke Stand Overleden: H. van Ommen (1894) vrl.; L.M. Bakker (1912) man; W.J.J. van Zijp (1936) man; P.G. Broers (1902) vrl. geh.gew. met L. de Vrind; M.J.J. Kaptein (1923) man; T de Jong (1932) man; L. Clemens (1911) man; E. den Boer (1907) man; C. van der Plas (1915) vrl. echtg. van A. Hoek; H. van Duijn (19t5) man; C. Beyer (1899) man; J.A. Staffleu (1905) vrl. geh. gew. met P. Segaar; D. van 't Zand (1928) man; W. Brakel (1897) vrl. geh. gew. met M. Verschoor; P.J. Koenen (1908) man; D. van der Voord (1899) vrl. geh. gew. met W. van Westbroek; C. Breedijk (1904) vrl.echg. van J. Bouwman; H. Bezemer(1914) man; M.A. van Zijp (1911) vrl. geh. gew. met W.L. Gerrits; F. Kaddouri (1987) man; A.M. Vermeltfoort (1956) vrl. echtg. van N.P. Uit- vlugt; G.M.A. van der geest (1936) vrl. echtg. van F.J. van der Spree; J.M. Stijntjes (1949) vrl.; T. van Soelen (1916) vrl. echtg. van J.A. Benraadt; J.H. Sagekuele (1903) vrl M. de Rooij (1934) vrl.; J. Stoute (1910) vrl. echtg. van F. Robbers. Gehuwd: T.P.A. Erades en I.M.J. Broerders; B.F. van Ravenswaai) en C. Sjardin; D. de Ko ning en D.P.C. Harteveld; H.A. van der Horst en J.M.C. van Leeuwen; P.J.H. Rietveld en P.M.J. van Santvoord, W C. van Kleef en E.M.T. Straathof; J. Meijers en B R. Cancian; W.S. Knol en M.C. van Egmonö; C.J.M, Raap horst en B. Distelvelt; P.M.M. Waaijer en A.C. Cavé; R.G.C.M.M. van Basten Batenburg en SE.L.M. van Bouwdijk Bastiaanse; M.G. Sisouw de Zilwa en C.W.T. Mol; M. Hat- zihristodulu en N. Knook; E. van Polanen en C.F. Delissen. LEIDEN Geboren: Bernardus Pieter zv B.G.P. van Weerlee en J.A. de Roode; Ken- rick Rowan Yorick Gwaeron zv. R.M. van Pinxteren en C. Westerbeek; Guus Elias Her man zv. E.A.T. Vermond en M.J. Bosker; Manisha dv. S.Chedi en C. Ramnath; Iris LEIDEN Tijdens de anti-apart- heidstiendaagse, die van 16 tot en met 26 juni in Leiden wordt gehou den, houden diverse groeperingen activiteiten. Gedurende de hele pe riode is in buurthuis 't Spoortje een fototentoonstelling te zien over Na mibië. Het Amandla Cultural Ensemble treedt 15 juni op in het Volkshuis aan de Apothekersdijk 33. De Har- tebrugkerk in de Haarlemmer straat is donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur open voor een oecu menisch gebed. In het Inloophuis (Rapenburg 48) wordt 16 juni om 20.00 uur de film 'Zuid Afrika ongecensureerd' vertoond. Na afloop vertelt Anneke Visser van de Haagse politie over de conferentie in Harare over ge weld tegen kinderen in Zuidafrika. De rol van de vakbonden in dat land staat centraal op donderdag 23 juni in buurthuis Pancrat, Middel stegracht 85. Op deze avond spreekt de ANC-vertegenwoordi- ger in Nederland, Kumar Sanjay. Verder is er een forum-discussie met vertegenwoordigers van de AbvaKabo, Industriebond FNV en werknemers. Links leiden Vrouwen houden vrijdag 24 juni een avond in het pand aan de Lange mare 37a. The ma van deze avond is 'Vrouwen en Verzet'. De organisatie hoopt dat Bunie Sexwale, een Zuidafrikaan- se vrouw op deze avond komt spre ken. Aanvang 20.00 uur. Lezers schrijven Volgens een bericht op de voorpa gina van deze krant van donderdag 9 juni, heeft het bestuur van de 3 October-Vereeniging voorgesteld zondag 2 oktober de kermis open te stellen tussen 13.00 en 18.00 uur. Voor het eerst in meer dan 100 jaar wil deze vereniging de feesten op die manier extra aantrekkings kracht verschaffen. De argumentatie voor deze be slissing is echter opvallend zwak. De enige reden, genoemd in het ar tikel, is dat steeds meer activiteiten op zondagen worden georgani seerd en dat daartegen weinig of geen religieuze protesten meer klinken. Het argument dat zoveel activiteiten op zondag worden ge houden is uiterst aanvechtbaar. Andere tijden, andere zeden? Dat zowel door ambtenaren als kermisexploitanten met weinig geestdrift op deze plannen wordt gereageerd, doet vermoeden dat de 3 October-Vereeniging de gods dienstige bezwaren tegen deze zon dagsopenstelling alleen heeft aan gevoerd om eigen stellingname te verdedigen. De feestvreugde van de zondag ligt voor mij niet in de kermis, maar in de kerkgang. Als de feestelijkhe den op zondag 2 oktober doorgaan, zullen deze de dag des Heren ver storen. De zondag is voor ons het feest van de opgestane Here. A. Cortenberghe, Cobetstraat 23, Leiden. Bridgen De bridgeclub ADG houdt een zomer- drive, die woensdag 15 juni begint en duurt tot en met 10 augustus. De fina le heeft 17 augustus plaats. De wed strijden worden gehouden in 't Parle ment aan de Nieuwstraat 45. Inschrij ven is vanavond mogelijk tussen 19.15 en 19.40 uur. Kosten 8,50 qul- den. Baatje Louise dv, R.R. van Klingeren en M. Matze; Mariam dv. A. Ahamdan en F. Aham- dan; Fiacre Eóin zv. J.M. Clear en N.A.M. O'Donnell; Robin Mitchell zv. A.P. Mol en M.C.M. Hoff; Stephan Nico zv. N.C.J. Bal en C B. de Leur; Maartje Elisabeth dv, P. van Iter- son en A. Verloop; Tamara dv. A. Noppen en T.A.F. Koemans; Ruiger Christopher Maurits zv. R.J.M. Wijnbelt en M M. van Beek, Kim Denise dv. J.G. van der Meij en R.W. Dumas; Thomas Eduard zv. R.E. van der Meij en N. van der Luijt; Robbie zv. C. de Koning en H.P.M. den Boer, Khalid zv. M. Makkor en H. Haroui; Mohamed zv. M. MakkorenH. Haroui; Jacob Johannes zv. C.J. de Waard en C.H. Bouma; Mitchell zv. P. te Hennepe en P.M. Kamphues; Diego Rajiev zv. J.J. Paragh en E.J. Lim A Po; Femke Odilia Adriana dv. A. Vlugt en O.A.M. ten Holder; Dirk zv. G. van Duijn en D. de Best; Jochem Gabriel zv. N.B.G. de Bont en M.A.G.B. Klei- berg; Kevin zv. P. Haasnoot en I. van Rossum; Dirk zv. A. Krijgsman en E. van der Plas; Si mon Cornelis zv. C.D. Bogerd en S.A. Bouw meester; Arthur Matthijs zv. A. de Vos en A. Kruitbosch; Robin Franciscus Anthonius zv. R.A.P de Haan en- A.M. Jansen; Justus Pe trus zv. S P G. van Raak en A.G.F. Worst; Stephanie dv R.F.M. Dessens en S.J. van Heijningen; Stef Corneel zv. J.J. van Weerlea en J. van der Niet; Martin Hendricus Jacobus zv. W.J. Caspers en G.J.A.M. van Werkho ven; Nick zv. R.C. Vrolijk en K.M. Oude Alink; Rick Petrus Maria zv. P.L.M. Aanhane en D.C.M. van Leeuwen; Arenka dv. B. Klootwijk en L.M. van Went; Kevin Kees zv. C. de Mooij en A. Koetsier; Floortje dv. R.P. Snoep en H D. Jansen; Jonneke dv. H.C. Oexman en H.A.M, van der Boog. Marieke dv, J.G. van der Born en T.A.W. Boer; Linda Wilhelmina Petro- nella dv. P.J.M. Kapel en G.H.P. Rietmeijer; Sandra Wilhelmina Gezina dv. P.J.M. Kapel en G.H.P. Rietmeijer. De panden aan de Nieuwstaat, die door de gemeente zijn aangekocht om uitbreiding van de koffieshop te voorkomen. rekend. "Mijnheer, als ik even wat mag zeggen...", riep ze de rechter vanuit de zaal toe. Dat mocht ze wel. Ze vertelde dat de verdachte al een tijdje bij haar woonde. Maar omdat het liefdespaar nog niet helemaal zeker was van elkaar, had het even gewacht met de adreswijziging bij de burgerlijke stand te melden. De verdachte was pas op 22 september van het vorige jaar officieel ingeschre ven op het nieuwe adres. Op 5 september had de politie gebeld. "Vast en zeker naar het oude adres, het nieuwe adres kon na melijk nog niet bekend zijn", al dus de vriendin. De rechter en officier hadden al geraden dat de broer van de verdachte op het oude adres woonde. "Tja, dan moet ik toege ven dat het wel erg voor de hand ligt dat hij u een streek heeft wil len leveren. Ik verander daarom mijn eis in een verzoek tot vrij- - spraak". Dat was precies wat de kantonrechter ook in gedachten had, zodat de man zonder boete weer naar huis kon. Op de fiets.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15