'Er zal meer moeten gebeuren' Sleutelrol voor jonge Maldini Michels: 'Duel te fair' Van der Louw biedt excuses aan Adiie van Tiggelen blikt terug op 'grote ommekeer' DINSDAG 14 JUNI 1988 PAGINA 17 'Geen last van Spanje-complex' De Spanjaarden bereidden zich gisteren ontspannen voor op de EK-ontmoeting van vanavond tegen Italië. De Italiaan Paolo Maldini is belast met de bewaking van Emilio Butragueno. (foto anp) RANKFURT (GPD) - De Maldi- ni's. Toegegeven, het lijkt een duo voor duizelingwekkend stuntwerk aan de trapeze. Maar Cesare en Paolo Maldini hebben toch echt al les met het EK-voetbal te maken. Italië's jonge verdediger Paolo Maldini (19) krijgt vanavond in zijn vierde interland namelijk de on dankbare taak om de gevreesde Emilio Butragueno uit te schake len, terwijl op de bank papa Cesare nagelbijtend toekijkt. De rollen zijn na zo veel jaar om gedraaid. Mocht eerst de peuter Paolo vanaf de tribune naar papa kijken, nu volgt Cesare zijn zoon. Beretrots is hij natuurlijk. Zeker nu Paolo door Vicini hoogstper soonlijk is aangewezen om 'El Butre', de Gier van Real Madrid, af te stoppen. „Hij kan het aan, daar ben ik van overtuigd". En Paolo: „Het is natuurlijk een grote taak. Butragueno is een heel goede spits. Maar ik heb er vertrouwen in. Dat dank ik aan onze trainer. Vicini be last me niet voor niets met die taak". Cesare Maldini speelde, net als zijn zoon nu, voor AC Milan. Hij schopte het zelfs tot het nationale team. Veertien interlands, met als debuut het duel tegen Zweden op 6 januari 1960. De grote dagen van het Italiaanse voetbal gingen ech ter aan hem voorbij. Zoon Paolo wist van zijn bestaan natuurlijk nog niets af. Papa'was een libero, zoon is een flankverdediger. Er waait de laatste jaren, sinds het 'monument' Enzo Bearzot voor zichtig werd weggemoffeld, een frisse wind door Italië. De stugge spelsteil van Cesare Maldini zou niet meer passen bij de Squaddra Azzurri. Het Italiaanse voetbal heeft soepele, aanvallend ingestel de spelers nodig. Zoals de tiener Paolo. Toch heeft papa Maldini zijn zoon gevormd tot een moderne Ita liaan. Cesare is namelijk trainer van het nationale team onder 21 jaar. Verdedigen Dë jonge honden van bonds coach Azeglio Vicini geven het na tuurlijk nooit toe, maar ze doen het in hun broek voor de Spanjaarden. Drie ke.er mocht een Italiaanse club het tegen in Europees ver band tegen een Spaanse opnemen. Drie keer ook vlogen ze er uit. AC èn Inter Milan door Espanol, lands- Ieren slaan training over HANNOVER (Reuter) De Ierse voetbalploeg heeft de his torische overwinning op Enge land tijdens het Europees kam pioenschap voetbal in West- duitsland zondagavond uitbun dig gevierd. De meeste spelers waren gisteren zo uitgeblust, dat trainer Jack Charlton zijn selectie na de middagmaaltijd naar bed stuurde om op te knappen. „De wedstrijd tegen Engeland heeft veel kracht ge kost. De spelers hebben 's avonds van de overwinning mogen genieten. Ze hadden een verzetje nodig", aldus de coach, die zijn spelersgroep voor de wedstrijd tegen de Sov jetunie, morgen in Hannover, niet meer zal vermoeien met een flinke training. Vandaag staat er voor de Ieren slechts een lichte looptraining op het programma. DtJSSELDORF (GPD) - Hans van Breukelen joeg jarenlang ver geefs het succes na. Dit seizoen kreeg hij eindelijk loon naar wer ken en beleefde de doelman met PSV zijn eerste internationale hoogtepunt. Dat smaakt naar meer. Het is daarom geen toeval, dat de afknapper van Oranje in de ope ningswedstrijd tegen de Sovjetu nie hem nog het meest prikkelt. „We moeten oppassen", waar schuwde hij de vedetten in de ploeg gistermiddag aan de zon overgoten oever van de Rijn, „dat wij niet de Denen en de Fransen achterna gaan. Ik koop weinig voor waardering, als je met lege klau wen achterblijft. Woensdagavond tegen Engeland zullen we meer agressiviteit moeten tonen. Tegen de Russen waren we net iets te lief'. De eerlijke ontboezeming van de PSV-goalie was koren op de molen van Rinus Michels. De generaal van weleer predikte in de och tenduren het gevecht en ging later op de dag een vergelijking met 1974 niet uit de weg. Tijdens dat toernooi om de wereldtitel mani festeerde Oranje zich gaandeweg als de hardste ploeg onder de 16 deelnemers. Uit die periode stamt ook de kreet van Michels dat 'voet bal oorlog is'. Zonder de hardheid nu meteen te propageren, zóu Oranje zich wat hem betreft in de komende duels best iets minder vriendelijk mogen gedragen dan zondagavond tegen de Russen. In het tweede part, toen het voor Oranje toch een kwestie kampioen Napoli door Real Ma drid. Het team van Cesare en Paolo Maldini haalde de finale van de Eu ropese kampioenschappen voor jeugdteams. Om in de finale - zij het door strafschoppen - te worden ge klopt. Door, hoe kan het ook an ders, Spanje. „Dat komt", legde Ruud Gullit uit, „omdat ze na een doelpunt die voorsprong weer als gekken gaan verdedigen. Dat zit nu eenmaal nog steeds in ze". De Nederlandse ster kan het weten. Zelf werd hij met AC Milan uit de UEFA Cup gemikt. Een goed resultaat is ook hard no dig na het gelijke spel tegen de Westduitsers en de Spaanse zege op Denemarken. „We zouden", al dus bondscoach Vicini, „op een ge lijkspel kunnen mikken. Maar toch gaan we van een overwinning uit. Dat zou ons zeker in de halve fina les brengen. Ook al heet de tegen stander Spanje en ook al hebben onze clubs daar slechte herinnerin gen aan". De nationale doelman Walter Zenga, die met Inter ook al de af tocht mocht blazen, vindt het alle maal maar flauwekul. „Het is niet te vergelijken", zegt hij. „Bij de clubs kan zoiets nog voorkomen, ZEIST (ANP) Betaald voetbal voorzitter Andre van der Louw heeft bij aanvang van de Bondsver gadering van de KNVB verklaard dat zijn organisatie bij het uitgeven van kaarten voor de wedstrijden bij het Europese kampioenschap voetbal in W^stduitsland "ernstige fouten heeft gemaakt". Hij liet in het KNVB-Sportcen- trum in Zeist weten dat 19.000 brie ven waren uitgegaan om kaarten die nog in bezit waren van de voet balbond bij de voetballiefhebbers te brengen. „De reactie op die mai ling is sterk onderschat. De bewa king en de begeleiding waren on voldoende", aldus Van der Louw, „het ziet er naar uit dat de oorzaak van de problemen in eigen huis ligt." Er waren twee soort klachten. Er waren of geen kaarten ontvangen, Daags na de Grote Teleurstelling kijkt Adrie van Tiggelen terug. Een omzien terwijl de Russische kater nog voelbaar rondwaart in de hoof den van de Oranje-equipe. Voor Van Tiggelen een confrontatie met twee beslissende momenten. Igor Belanov schakelde twee keer zijn turbo in en stoof voorbij de An- derlecht-verdediger alsof die er niet stond. Belanovs laatste explo sie blies alle goede Nederlandse was van buigen of barsten, werden maar drie overtredingen begaan. „Het was mij bijna te fair", be kende de resultaat-trainer ruiter lijk. „In de eerste drie kwartier werd er prima gevoetbald, maar als dat geen resultaat oplevert, moetje omschakelen en overgaan op krachtvoetbal. Het ligt aan de in stelling van de spelers hoe ze dat uitvoeren. Types als Van Hane- gem, Suurbier en Neeskens hoefde je echt niks te zeggen. Deze groep zit anders in elkaar. Dat geeft niet, maar het is wel een gegeven waar je als coach mee te maken hebt". „We zullen meer het gevecht moeten aangaan", is Van Breuke len het hartgrondig met Michels eens. „Dat is de les die wij gister avond hebben geleerd". Het onder werp kwam uitvoerig aan de orde op de ochtendtraining, waar het trainersduo Michels-De Ruiter het grootste deel van de morgen be steedde aan de nabespreking. „We waren het in grote lijnen wel met Michels eens, behalve waar het ging om de corners. Die werden niet uitgevoerd zoals was afgespro ken. Daaruit leidde Michels af dat de scherpte ontbrak. Dat waren wij niet met hem eens. Hij had echter gelijk waar het ging om de vrije trappen. Die waren niet goed". Michels voert de ten dele misluk te EK-ouverture terug op een ge mis aan rijpheid en ervaring op. „Het veldspel was in de eerste helft goed, maar toen al dorsten ze te weinig. Met en zonder bal. Dat is het verschil tussen een ploeg die zo'n toernooi al eens een keer heeft omdat het verdedigen er toch sterk in zit. Maar bij de nationale ploeg niet meer. Wij spelen al zó lang sa men, we kennen Vicini ook al ja ren. Nee, dit elftal speelt heel an ders. Daarom hebben we geen last van een Spanje-complex. Echt niet". De supporters hebben er in ieder geval geen last van. In een bonte stoet van caravans, campers en au- of verkeerde kaarten veelal van een lagere prijs verzonden. De sectie voorzitter liet weten dat 2200 kaar ten verkeerd waren geadresseerd. Anderzijds waren er aanwijzingen dat sprake was van een „dubbele verzending" waarbij per geval min der stuks waren gedistribueerd. De problematiek van de kaart verkoop via de KNVB van toe gangsbewijzen voor het Europese kampioenschap stond centraal bij de Bondsvergadering. Een spoed beraad in Zeist heeft inmiddels uit- gewezen dat alle afdelingen van de KNVB qua aantal de bestelde kaar ten zouden hebben ontvangen. Clubs in het betaalde voetbal daar entegen zouden niet de aantallen kaarten hebben ontvangen die be steld en betaald waren. Individuele klachten gingen voorts om niet- ontvangen kaarten en goedkopere voornemens omver. „Als Belanov zo'n actie begint, ben je negen van de tien keer kansloos. Die man is wel zo ontzettend snel, dat hij al leen maar door een overtreding te stuiten is". In het stadionnetje in de Düs- seldorfse wijk Benrath werd de schade van Vasili Rats' geleide pro jectiel aan een nauwgezette inven tarisatie onderworpen. „Eerst heb ben we met de hele ploeg de wed- meegemaakt en voor wie alles nieuw is. Een toernooi als dit geeft een extra dimensie. Die kent deze ploeg niet, daar mankeert het een beetje aan. Daar is veel over ge praat en op getraind, maar als spe ler moet je zoiets eerst een keer hebben beleefd". De scheidende bondscoach ziet echter geen enkele aanleiding het mes in de ploeg te zetten. Revolu tionaire veranderingen zijn tegen de Engelsen niet te verwachten. Opmerkelijk mild was Michels an dermaal voor Van 't Schip, die na zijn mislukte optreden in Keulen nog nauwelijks te handhaven is. Michels weigert daarin mee te gaan. „Wij hebben weliswaar een concept met twee vleugelspitsen, toch moeten we daar ook weer niet te zwaar aan tillen. In het huidige voetbal is het sowieso uitgesloten dat er in een wedstrijd 20 knappe voorzetten komen. Daar mag je als coach gewoon niet op rekenen". „De enige remedie", weet Van Breukelen al op voorhand, „om de ze kater kwijt te raken, is een over winning op Engeland". Oranje is niet van plan te gokken op een ge lijk spel, dat laat Michels liever over aan de Italianen. „Dat kunnen wij niet, net zomin trouwens als de Engelsen. Dat ligt niet in de aard van de Nederlander. Maar het is waar, dat de drie landen die tot nu toe op de aanval hebben gespeeld (Denemarken, Engeland, Neder land red.) allemaal hebben verlo ren. Wij zullen nu moeten winnen, dan hebben wij de kans weer in ei gen hand". to's wordt de Squaddra Azzurri tot op de training in het Frankfurter Waldstadion gevolgd. De training duurde nog geen drie kwartier, maar het oponthoud in het niet uit verkochte stadion - er waren giste ren nog tienduizend kaarten be schikbaar - nam veel langer in be slag. Meer dan twintig cameraploe gen stortten zich met 'draaiende motor' op iedere landgenoot, tot de kaarten. Voorzitter Van der Louw bood alle benadeelden zijn veront schuldigingen aan. Voorts liet hij weten dat degenen die geen toe gangsbewijzen hebben ontvangen op 14 september gast van de KNVB zullen zijn bij de wedstrijd Neder land - Wales voor de voorronden van het wereldkampioenschap 1990. Bondsvoorzitter Van Marle wees 'de beschuldiging van de hand dat hij persoonlijk kaarten die be stemd waren voor vrouwen van de spelers van het Nederlands elftal aan eigen relaties zou hebben ver strekt. Een geemotioneerde Van Marle liet weten dat er een fout bij de UEFA was gemaakt. De kaarten die hij op zijn prive-adres kreeg toegezonden, bleken achteraf niet voor hem bestemd te zijn geweest. „Ik ging er vanuit dat die toegangs- strijd doorgenomen, aldus Van Tiggelen. Daarna nog eens met het basiselftal. De fouten zijn doorge licht. Vooral de laatste twintig mi nuten zijn uitgebreid besproken. Michels had in die fase meer oorlog in het strafschopgebied van de Russen gewenst". Een oorlog die niet meer kon worden gevoerd om dat de 'lanceerinrichtingen' Va nenburg en Van 't Schip waren lamgelegd. Garantie Desondanks heeft Van Tiggelen het idee dat Rinus Michels geen personele consequenties koppelt aan die eerste verloren slag. „Hij kan weliswaar zat varieren in de voorste linie, maar hij liet tijdens die lichte training doorschemeren niets te zullen veranderen. Een ga rantie houdt dat niet in, want tot bijna het laatste moment ben ik er ook vanuit gegaan dat ik als rech- tervleugelverdiger zou spelen". Zeer tegen de natuur van Van Tiggelen in kwam vervolgens de switch naar links. De 30-jarige in ternational weet, evenals zijn coach, van de beperktheid in zijn linker voetbalbeen. En juist langs die kant forceerde Belanov de ope ning voor Rats. „Daarbij kwam", recapituleert Van Tiggelen, „dat ik geen rugdekking had. Toen Bela nov mij passeerde was er niemand meer om te herstellen". Sterker nog: Rats liep aan de andere kant zo vrij als een vogeltje. Ook daar was sprake van onachtzaamheid. Berry van Aerle, die belast was met schoenenpoetser aan toe. Zo lang zamerhand heeft iedere Italiaan zijn eigen TV-station. Samen met de tweehonderd journalisten zorg den ze voor een ware volksoploop voor de deuren. Achter het glas trok een dikke dame een brede grijns over haar gezicht. De schoonmaakster van Italiaanse af komst was in de zevende hemel. Ze had de sterren mogen aanraken. bewijzen voor mij bestemd waren, al vond ik het er wel wat veel. Noem dat als U wilt naiet." Hij ver klaarde bij de UEFA direct stap pen te hebben ondernomen om als nog andere kaarten te verkrijgen, wat gelukte. Zij het dat ook hier minder goede plaatsen ter beschik king kwamen. De emoties liepen hoog op toen afgevaardige Peet uit Deventer verklaarde dat „de KNVB al een Europees kampioen is in wanorde en oplichting." Van der Louw in- terruppeerde van achter de groene tafel onmiddellijk en eiste dat de amateurafgevaardigde het woord „oplichting" terugnam. Later ver klaarde de Deventenaar dat het hier geen conclusie van hemzelf betrof, doch een uitspraak van een van de gedupeerden tijdens de cha os van zaterdag 4 juni in Zeist. de bewaking van Rats, assisteerde het centrum van de verdediging. Maar niemand had de taak van hem overgenomen. Een aaneenschakeling van fou ten met het bekende fatale gevolg. „Ik zou het geen fout willen noe men. Het was veel meer de klasse van Belanov. Je moet dat als tegen stander onder ogen kunnen zien. Mogelijk dat ik hem had kunnen afstoppen als ik voortdurend op zijn lip had gestaan. Maar dat was niet mijn opdracht. Ik moest de ruimte achter Arnold Mühren con troleren, want dat was de zone waarin Litovsjenko en Belanov hun acties zouden doorvoeren". Voorhoede Persoonlijk verwijt was er niet te horen in Benrath. „Waarom ook", vroeg Van Tiggelen. „We hebben goed gespeeld, alleen de kansen voor de pauze niet benut. De op merkingen van Michels waren dan ook duidelijk gericht aan onze voorhoede, waar de echte scherpte ontbrak". Daarnaast stak Michels zijn te leurstelling over. zo als hij het noemde, enkele dragende krach ten niet onder stoelen of banken. Van Tiggelen gaf hem daarin geen ongelijk. „Na dat tegendoelpunt had een van de spelers, die daar voor geschikt zijn, de kar moeten DÜSSELDORF (GPD) - Maan dag 13 juni, wakker worden en meteen eraan denken dat je ver loren hebt. Dat is geen prettig be gin van een dag. Voor mij was dat een nieuwe sensatie, want PSV heeft niet zo bar veel verlo ren afgelopen seizoen. Ik heb af gelopen nacht de keerzijde van de medaille gezien. Ik slaap toch al nooit best, na een wedstrijd; nu was het nog moeilijker. Ik heb een gedeelte van de nacht de auto's die voorbijkwa men, liggen tellen. In ons nieuwe onderkomen, Rheinterrasse in Benrath, bevindt de kamer van Erwin en mij zich aan de straat kant. Het raam ging weliswaar meteen dicht, toen we om half twee in de nacht arriveerden, maar echt goed slapen zat er niet in. Normaal word ik pas wakker als de wekker afgaat, nu was dat veel eerder. Je laat dan die wedstrijd nog maar eens de revue passeren. Die twee schoten bijvoorbeeld. Hard genoeg waren ze wel, maar mid den op doel. Dat is voor een klasse doelman als Dassajev te doen. Zitten ze meer in de hoeken, dan is ook hij kansloos. Nu kon hij ze spectaculair afweren, waardoor zo'n doelman in de wedstrijd groeit. Er is na de wedstrijd bij de pers nogal wat te doen geweest over de opstelling. En dan speci fiek over de positiewisseling tus sen Van Aerle en Van Tiggelen. Ik was er eerlijk gezegd ook een beetje door verrast, maar met het elftal zoals het op het bord stond was iedereen het eens. Daar moet dus niet meer over gezeurd wor den. Michels heeft het wel zo be paald, maar wij stonden er ach ter. Ik ben niet gekend in die ver schuiving, ofschoon hij best wel eens dat soort zaken met enkele spelers doorneemt. Meestal met Ruud en/of met mij. Gullit is als aanvoerder de verlengde arm van Michels in het veld. We heb ben beiden onze verantwoording. Ik voor het defensieve bereik en Ruud voor de aanval. Wij zijn ook degenen die zich met de vrije trappen belasten, Is het een direc te. dan is het Ruuds taak om in te schieten. Is er sprake van een in directe vrije trap dan ben ik aan de beurt. Tegen de Russen helaas zonder succes. Het grote voordeel van een toernooi als dit, is het feit datje niet te lang stil kunt staan bij een tegenslag, zoals wij die moesten incasseren. De wedstrijd tegen Engeland staat eraan te komen en over het belang daarvan hoef trekken. Dat gebeurde niet en van mij moet je dat niet verwachten. Ik ben er niet het type speler voor. Er werd bij voortduring gecombi neerd, terwijl de buitenspelers niet meer in staat waren de achterlijn te halen. Dan blijft er niet veel meer over dan de hoge bal voor de pot met de hoop dat er een mogelijk heid via een lucky kluts ontstaat". Geluk moest Oranje ontberen en geluk heeft de formatie dë komen de confrontaties nodig. Bijvoor beeld de mazzel dat Rusland ook de andere twee poulewedstrijden tegen Engeland en Ierland in winst omzet. Eigen kracht „Dat zou voor ons het beste zijn, maar daar moet je niet al te zeer vanuit gaan. Oranje moet van de ei gen kracht uitgaan. We hebben nu twee dagen de tijd om de motor op nieuw op te starten, af te rekenen met de kater van Rusland en ons voor te bereiden op Engeland. Dan moet er gewonnen worden; dat staat voor ons als een paal boven water. Het geloof in zo'n overwin ning is er, maar dat was er tegen Rusland ook. Alleen bleek dat niet voldoende te zijn. Er zal dus meer moeten gebeuren. Er zullen extra krachten vrijgemaakt moeten wor den. Daaraan gaan we nu werken en dan zien we wel hoever we ko- ik nauwelijks nog iets te zeggen. Buigen of barsten, daar zal het op neerkomen. De druk is door ons eigen toedoen nog groter ge worden dan we vooraf hadden kunnen voorzien. Dat kan een ex tra dimensie aan het spel geven. Het is in elk geval een nieuw feno meen. Aan een gelijkspel heeft in principe geen van de partijen iets. Voor de toeschouwer een as pect dat vooraf al veelbelovend klinkt. Ik en met mij de hele groep, hoopt tegen Engeland weer op de ondersteuning van het publiek te mogen rekenen. Dat het in Keu len niet lukte, lag zeker niet aan onze supporters. Wij zijn fantas tisch gesteutid en ik vind het sneu dat wij hen daarvoor niet met een overwinning hebben kunnen belonen. Tegen Engeland zullen we die twaalfde man hard nodig hebben. De training, voor degenen die hebben gespeeld tegen Rusland, was heel lichtdaarvoor in de plaats is er onderling veel ge sproken over hetgeen er zondag fout is gegaan. De overige inter nationals hadden een pittige training en vervolgens had de he le selectie een vrije maandag middag. De meesten brachten die middag door met de spelersvrou wen. Zij waren in Diisseldorf aanwezig om de stad en de win kels te verkennen. De heerlijke zon nodigde uit tot een bezoek aan de vele terrasjes die Diis seldorf rijk is. Vanaf morgen telt dan nog maar een zaak: de winst op Engeland". RONALD KOEMAN Cruijff vrijuit MADRID (GPD) Johan Cruijff kan met een gerust hart met vakan tie gaan. Gisteren besloot de recht bank van Barcelona de Nederlan der niet verder te vervolgen we gens vermeende belastingontdui king. Volgens rechter Miranda was er bij Cruijff geen sprake geweest van „opzet tot belastingfraude" in de jaren dat hij voor de Catalaanse club uitkwam. FC Barcelona had twee maanden geleden al een civie le regeling getroffen met de Banca Catalana, die zich garant had ge steld voor Cruijffs schuld aan de Fiscus. Met alle rente was die schuld de afgelopen jaren opgelo pen tot een bedrag van rond de ze ven ton. Run op kaarten HANNOVER (SID) - Het voor het toernooi om het Europees kam pioenschap voetbal als minst inte ressant beschouwde duel tussen Ierland en Sovjetunie is plotseling één van de grootste trekpleisters geworden. Na de overwinningen van beide landen op zondag ont stond er gisteren een run op de nog onverkochte kaarten voor de wed strijd, die morgen in Hannover wordt gespeeld. In de aanloop naar het evenement bleven 20.000 toe gangsbewijzen onverkocht. DINSDAG 16.00-16.35 Did 2 Mit Pfiff in den Som- mer: sportprogramma voor de jeugd, 17.00-19.00 BBC 1 EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en de wed strijd Westduitsland-Denemarken. 17 00-19 00 Did 2 EK Voetbal 1988. 17 00-19 05 Ned 3 EK Voetbal 1988. 17 05-19 00 BRT 2 EK Voetbal 1988 19 30-22.10Dld2 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en de wedstrijd Italië-Spanje. 20.00-22 05 Ned 3 EK Voetbal 1988. 20 00-22.15 BRT 2 EK Voetbal 1988. 21 00-22.00 Super NBA Basketball. 21 30-22.58 SKY Cash vs Becker Chan ty Match reportage van de gisteren ge speelde tenniswedstrijd lussen de Wim- bledon-kampioenen Cash ('87) en Bec ker 85 en 86) 22.35-22.40 Super Voetbaluitslagen. 22.40-23.40 Super Motorraces 23.25-23 50 Ned 3 Studio Sporf EK Journaal. 23 45-00 30 BBC 1 EK Voetbal 1988: samenvatting van Italie-Spanje 23 55-00.00 SKY EK Voetbal 1988 kort EK voetbal-nieuws. WOENSDAG 10.03-11 40 Did 1 EK Voetbal 1988: sa menvatting van de gisteren gespeelde wedstrijden 15.00-16.00 SKY Sydney Winfield Pre miership: hoogtepunten van Australische rugby. 15.00-17.00 BBC 1: Royal Ascot: paar- derennen. DÜSSELDORF (GPD) Twee keer had Adrié van Tiggelen naar het bord gekeken waar op Rinus Michels de basisopstelling had geschréven. De strijdwijze tegen de Russen. „Ik begreep het niet, maar ja wat moetje. Michels had zijn argumenten, dus dan leg je je bij de beslissing neer. Ook al leef je wekenlang in de veronderstelling datje aan de andere kant van de verdediging zou opereren". x duel met Igor Belanov. „Die man is wel zo snel, dat \n overtreding te stuiten is", aldus de Oranje-speler.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17