Bestemming winst EBR nog een omstreden zaak Wantrouwen troef in wijk d'Oude Morsch Prentenkabinet Rapenburg moet flink bedrag bezuinigen CDA wil rem op aantal politieke benoemingen 'Annie's Verjaardag:' klachten verhelpen Mexicanen boos over opening van Leidse expositie door Amerikaan Banen uitzendbureaus voortaan ook bij GAB DINSDAG 14 JUNI 1988 LEIDEN PAGINA LEIDEN CD A-fractievoorzitter Walenkamp heeft de Leidse poli tieke partijen opgeroepen een ein de te maken aan aan het benoemen van raadsleden en partij medewer kers tot ambtenaar van de gemeen te. Volgens Walenkamp zijn dit soort politieke benoemingen de laatste jaren vooral in de PvdA voorgekomen. "Dit leidt tot een on gewenste politisering van het amb- telijk apparaat waardoor de gren- eemeraaa zoveel mogeujit zen tussen ambtenaren en bestuur- lnvloed.te 6even blJ. het benoemen tijd in Leiden plaatsvonden. Walenkamp doet hierin de sugges tie de behoefte aan politiek ge kleurde medewerkers op te vangen door politieke medewerkers toe te voegen aan de wethouders. Wan neer de wethouder zou vertrekken, moet ook zijn medewerker opstap pen. Walenkamp pleit er voorts, voor de gemeenteraad zoveel mogelijk i tussen ambtenaren en bestuur ders vervagen", aldus Walenkamp. De CD A-leider schrijft dit in een brief aan de gemeenteraad. Hij geeft hierin elf voorbeelden ambtenaren op hoge posities i Leiden. Het college is juist van plan deze benoemingen in eigen hand te houden. De brief ring van de raadscommissie finan ciën. Eerder deed zich in de ge meenteraad een felle aanvaring voor tussen PvdA en CDA over de beschuldigingen van de oppositie. Boos over dure stoelenmatters LEIDEN Een bewoner van de Vondellaan is gisteren opgelicht door drie stoelenmatters die aan zijn deur kwamen. Het waren oude bekenden van de Leidenaar. In het verleden hadden ze zijn stoelen al een keer opgeknapt. Daarna kwa men ze nog verscheidene malen bij hem aan de deur om geld te lenen. De man had ze weieens wat gege ven, maar nooit een cent terugge- Nu meldden ze zich opnieuw met de vraag of hij wat geld kon voorschieten. De Leidenaar wei gerde dat, maar vertelde dat hij nog wel wat stoelen te matten had. Toen het karwei was geklaard moest hij 3000 gulden afrekenen. Na onderhandelingen kon hij 500 gulden van de prijs afkrijgen. Na dat de bezoekers zijn woning had den verlaten, deed hij aangifte bij de politie. LEIDEN - De Leidse politie heeft de eigenaar van het etablissement 'Annie's Verjaardag' in de Hoogstraatkelders gesommeerd iets te on dernemen om de klachten van omwonenden te verhelpen. Bewoners van de Donkersteeg en Oude Rijn hebben vorige week, in een brief aan het college van B en W, geklaagd over lawaai van auto's en motoren, gesmijt met fietsen, geschreeuw op straat, urineren tegen de gevels, stelen en vernielen van fietsen, luidruchtig gebral en ge zang, soms tot 3 uur in de ochtend. De bewoners zeggen zich ernstig in hun woongenot te voelen aangetast. De Leidse politie heeft de eigenaar van het etablissement dringend verzocht iets tegen de klachten te ondernemen. "Het college van bur gemeester en wethouders zal bovendien nagaan of voor de terrasboot een vergunning is verleend en onder welke voorwaarden, aldus bur gemeester Goekoop gisteravond in een vergadering van de raadscom missie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Goekoop er kent dat het etablissement "hoog scoort bij de jongelui" en daardoor tot overlast leidt. Het raadslid Stöxen (Leiden weer Gezellig) noemde de klachten van omwonenden "opgeklopt". Volgens hem brengt de betreffende zaak een beetje leven in de brouwerij en zijn er hooguit tien mensen die daar last van hebben. "Die kunnen van mij wel oordoppen krij gen", aldus Stöxen. Zoeterwoude en mogelijk Leiderdorp tegen fusie LEIDEN Het is nog steeds niet uitgesloten dat gemeenten, die bij het Energiebedrijf Rijnland (EBR) zijn aangesloten, na de fusie winst uitkeringen in de gemeentekas kunnen laten vloeien. Dat verklaar de de Leiderdorpse wethouder Be- zemer, lid van het dagelijks be stuur van het EBR, gisteravond tij dens een vergadering van de com missie financiën van het energiebe drijf. De winstuitkeringen zijn een van de meest omstreden punten rond de fusie van de regionale nutsbe drijven. Afgesproken is dat elke ge meente een bedrag van negen gul den per gas-, water- of elektrici teitsaansluiting krijgt. In totaal is hiermee een bedrag van vele tien tallen miljoen gemoeid. De EBR- gemeenten hebben eerder afge sproken dat ze dat geld niet in de gemeentekassen laten vloeien, maar direct aan de verbruikers ten goede laten komen. Een aantal gemeenten, waaron der Voorhout en Rijnsburg. over weegt echter die afspraak niet op te volgen. Het Rijnsburgse PvdA- Roerige vergadering in het Wachtgebouw In Leiden 5 studenten actiebereid LEIDEN De Leidse Studen- ten VakBond (LSvB) is van daag en morgen druk in de weer om mensen op te tromme len voor de grote protestde monstratie, donderdag 16 juni in Den Haag, tegen de studiefi nancieringsplannen van minis ter Deetman (onderwijs). Op de actievergadering die de LSvB gisteravond had belegd, waren welgeteld vijf belangstellenden komen opdagen. "Een bewijs des te meer dat Leiden de meest kapitaalkrachtige en conservatieve studentenbevol king van het land heeft", aldus Hans Bot van de LSvB. In elk geval worden de leden van de studentenvakbond (168 in getal) benaderd om toch met zoveel mogelijk mensen naar Den Haag te gaan. Ook wordt contact gezocht met de Jonge renbeweging in de hoop op de ze manier het middelbaar be roeps onderwijs te kunnen be naderen. Verder zal de LSvB docenten verzoeken tentamens op donderdag een dag uit te stellen, opdat zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid wor den gesteld aan de demonstra tie deel te i LEIDEN - Buurtbewoners vinden dat de buurtvereniging d'Oude Morsch toegankelijker moet wor den. Een ieder die in de Morsbuurt woont, moet automatisch lid wor den. Verder vinden de buurtbewo ners dat ontbrekende jaarstukken boven tafel moeten komen. Zo'n dertig bewoners uit de Morsbuurt, van wie er drie lid zijn van de vereniging d'Oude Morsch, waren gisteravond aanwezig op een buurtvergadering in het Wachtgebouw, die in nogal ruzie achtige sfeer verliep. Aanleiding voor die vergadering was een serie kranteartikelen over de rel rond de huur van het Wachtgebouw. Buurt vereniging d'Oude Morsch, die het pand in beheer heeft, zegde de huur op van eén van de huurders, Tilly Huiberts. Volgens de voorzit ster van de "Vereniging, Virginia Guillén, had Huiberts te kennen gegeven weg te willen. Huiberts ontkent dat. Voor buurtbewoonster Van Buuren was deze kwestie de drup pel die de emmer deed overlopen. Zij ergert zich al veel langer aan het bestuur van de vereniging. Van Buuren wil al jaren lid worden van de vereniging. "Dit is altijd getor pedeerd met ballotage-argumen ten", aldus Van Buuren. Daardoor krijgt zij ook de jaarstukken van de vereniging niet te zien. Verder vindt zij, met een aantal andere buurtbewoners, het bestuur geen goede afvaardiging van de buurt. "Ze doen geheimzinnig. Zeker over de financiën. En dat clubje moet dan onze belangen vertegen woordigen. Ik wil weten hoe de vereniging reilt en zeilt. Op deze vragen krijg ik geen antwoord". Wantrouwen De aanwezige bestuursleden R. van Gulick en A. Arends werd gis teren om uitleg gevraagd, maar zij wilden niet antwoorden. "Ik zit hier op persoonlijke titel. Het be stuur van de vereniging is niet offi cieel uitgenodigd", aldus Arends. Van Buuren meent van wel. Tijdens de vergadering bleek dat het conflict tussen enkele bewo ners en de vereniging veel te ma- Bewoners van d'Oude Morsch bijeen in het Wachtgebouw tijdens een roerige wijkvergadering. ken heeft met wederzijds wantrou wen. "Er worden gemeentegelden in eigen zak gestoken", zegt een buurtbewoner. Arends schuift de beschuldiging echter van de hand. Andere aanwezigen beweren nog nooit van de vijftien jaar oude vere niging te hebben gehoord. "Wat doen ze dan precies voor de buurt? LEIDEN In de' Mexicaanse ge meenschap in ons land is beroering ontstaan over de opening van de ju bileumtentoonstelling over de Maya's en Azteken in het Rijksmu seum voor Volkenkunde aan de Steenstraat op 17 juni door de am bassadeur van de Verenigde Sta ten, John Shad. Een groot deel van de stukken is weliswaar eigendom van musea in de VS, maar zijn door de Amerikanen uit Mexico ge roofd. De Mexicaanse ambassa deur had uitgenodigd moeten wor den om deze tentoonstelling te openen, is het verwijt aan het mu- "De opening door John Shad is zeer grof en kwetsend voor het Mexicaanse volk, de Mexicaanse ambassadeur en de Mexicaanse ge meenschap in Nederland", schrijft Anneke Morales Vasquez-Mesker in een brief aan het museum: "Heeft u zich wel eens afgevraagd hoe Amerika eigenaar is geworden van stukken die de meeste Mexica nen nog nooit hebben gezien. Hoe zou u het vinden als in Amerika een expositie over de jaren '40 - '45 in Nederland zou worden geopend door de ambassadeur van Duits land?" Haar brief is verspreid on der leden van de Mexicaanse ge meenschap in Nederland. De keuze om Shad de'opening te laten verrichten, is vooral een prak tische, zegt assistent-conservator De Bock: "De meeste stukken zijn afkomstig uit musea in de VS. Zon der de Amerikanen hadden we de ze tentoonsteling niet kunnen hou- LEIDEN/LISSE De vacatures beidsbureaus kunnen de gegevens bij de verschillende uitzendbu reaus in de regio zijn binnenkort ook op te vragen bij de Gewestelij ke Arbeidsbureaus (GAB) van Lis- se en Leiden. Bezoekers van ar- Zakkenroller LEIDEN Een Leidse vrouw werd gisteren van haar portemon nee beroofd toen ze bij het post kantoor Breestraat haar fiets op slot zette. Een ongeveer 32-jarige man trok de beurs uit haar hand. De vrouw zette de achtervolging in, waarbij ze luidkeels schreeuw de dat de man haar had beroofd. Dat werd opgevangen door een fietser die de achtervolging inzette. Op het Noordeinde kon hij de dief inhalen. Hij slaagde erin de beurs terug te nemen, maar kon niet voorkomen dat de dader ontsnap te. 'erkrijgen via een personal compu ter waarin alle beschikbare tijdelij ke banen zijn ingevoerd. Het is de bedoeling dat het bestand dage lijks wordt 'opgeschoond'. Volgens directeur C.A.J. van der Zwet van het arbeidsbureau in Lis- se wordt er met dit volgens hem unieke initiatief naar gestreefd de werkzoekenden een zo volledige mogelijk beeld te geven van het aanbod van banen in de regio. Ver wacht wordt dat deze vorm van ar beidsbemiddeling na de zomerva kantie 'operationeel' wordt. Intussen heeft het arbeidsbu reau van Lisse met alle in de bol lenstreek gevestigd uitzendorgani saties al afspraken gemaakt over het toezenden van de vacatures. In de Leidse regio worden daarover nog gesprekken gevoerd. Van der Zwet verwacht dat ook daar alle uitzendorganisaties medewerking zullen verlenen. den. Dan is het een kwestie van be leefdheid om de Amerikaanse am bassadeur te vragen". Volgens De Bock is het makkelijker om van musea in de Verenigde Staten dan uit Mexicaanse musea stukken te verkrijgen. De Bock van het museum noemt de reactie begrijpelijk maar 'een beetje oppervlakkig en overdre ven'. "De stukken die tentoonge steld worden, zijn afkomstig uit ze ven landen. Wat dat betreft is de Mexicaanse overheid niet de enige die bij de expositie betrokken is". De andere ambassadeurs zijn vol gens De Bock uitgenodigd de ope ning bij te wonen. "Het is een politiek probleem waar je als museum mee wordt ge confronteerd", zegt De Bock. Het Rijksmuseum van Volkenkunde kwam er zelf mee in aanraking toen het stukken in zijn bezit had die door Nederlanders uit Indonesië waren meegenomen. Enkele jaren geleden werden een aantal stukken aan Indonesië teruggegeven. "Het verzoek aan Shad om de tentoon stelling te openen is zeker niet on doordacht gedaan. Wij zijn ons zeer bewust van de kwestie", aldus De Bock: "Op de expositie wordt aan de cultuur in Mexico ook zeer na drukkelijk aandacht besteed". Bejaarde aangereden LEIDEN Een 79-jarige inwoner van Leiden is gisteren met snij- wonden in het gezicht en rugklach ten overgebracht naar het zieken huis. De man werd nabij de oprit van de Waddingerbrug aan de Leidseweg aangereden door een 20-jarige automobilist uit Deven ter. Het bejaarde slachtoffer ver leende geen voorrang toen hij de weg overstak. De bestuurder van de auto kon nog remmen, maar slaagde er niet meer in de man te ontwijken. We willen openheid. Laten we in ie der geval eens met ze praten". Van Buuren opperde dat zij dat al meermalen tevergeefs heeft ge probeerd. Ze kreeg daarbij bijval van enkele buurtbewoners. Het gros vond gisteravond echter dat men massaal lid moest worden van de vereniging om vervolgens met het bestuur rond de tafel te gaan zitten. Bestuurslid Van Gulick had het tijdens de vergadering zwaar te verduren. Hij kreeg woorden naar zijn hoofd geslingerd als 'klotebe- stuur' en 'shitvereniging'. Als hij daar tegenin wilde gaan werd hem gezegd "zijn muil te houden". Van Gulick: "Als jullie met het bestuur wilen praten, zal dat in alle rede lijkheid moeten gebeuren. Als het op zo'n rellerige toon gaat als tij dens deze vergadering heb ik geen zin in een gesprek". De meeste aan wezigen waren het daarmee eens. Afgevaardigden De buurtbewoners kozen daar om twee afgevaardigden, J. Moes- ker en T. den Duijn, die niets met het conflict tussen enkele buurtbe woners en de vereniging te maken hebben. Zij zullen op 4 juli. wan neer de vereniging een buurtverga dering heeft belegd, voorstellen doen die erop neer komen dat de statuten gewijzigd dienen te wor den. Bestuurslid Van Gulick wilde de voorstellen als enige op de verga dering niet onderschrijven. Hij ver moedt dat er persoonlijke belan gen achter schuilgaan. Zijn per soonlijke vete met bewoonster Van Buuren kwam daarbij goed aan het licht. Arends, die al na een half uur de vergadering had verlaten, reageer de: "Het blijkt dat er maar een klein aantal mensen iets tegen het bestuur heeft. Ik vind het prima om als bestuur meer naar buiten te treden. We zullen de afgevaardig den ontvangen en ze opening van zaken geven. Ik geloof dat in ieder geval met hen in alle redelijkheid kan worden gepraat. Maar de ver halen die vanavond over het be stuur van de vereniging d'Oude Morsch zijn verteld, zijn niet waar. Iedereen kan lid worden. Volgens mij gaat het hier meer om een ordi naire privéruzie". LEIDEN Het Prentenkabinet aan het Rapenburg moet flink be zuinigingen bekend bedrag bezui nigen. Volgens decaan H.W. Pleket van de faculteit der letteren bete kent dit niet dat het Prentenkabi net als gevolg hiervan verdwijnt. De faculteitsraad van letteren heeft een commissie in het leven geroe pen die bekijkt waar en op welke manier bij het Prentenkabinet be zuinigd kan worden. Pleket wil niet zeggen welk be drag het museum moet bezuinigen. De bezuiniging beslaat volgens hem hoogstens een deel van wat het Prentenkabinet kost. De com missie onderzoekt nu of de bezuini ging gehaald kan worden door ver mindering van het personeel. Het kabinet heeft een groot aantal con servatoren in dienst. Een andere mogelijkheid die wordt onderzocht is het elders on derbrengen van onderdelen van de collectie en of bibliotheek. Het Prentenkabinet bestaat uit een ver zameling prenten en tekeningen en uit een collectie foto's en fotocame ra's. Laatstgenoemd neemt vol gens Pleket veel ruimte in beslag. Hij ontkent dat het monumenta le paiid aan het Rapenburg ver kocht wordt. "De commissie is nog druk bezig met het onderzoek en dat verkeert in de analytische fase. Over de uitkomst kan dus nog hele maal niets gezegd worden. Dat er bezuinigd moet worden is het eni ge dat nu vaststaat. De invulling en de gevolgen daarvan is slechts spe culatie". Medewerkers van het Prenten kabinet zijn allerminst gerust op de goede afloop van het onderzoek. Zij wijzen op de kwetsbare positie die het instituut inneemt bij de let terenfaculteit. Minister Deetman van onderwijs en wetenschappen is van mening dat voorzieningen die geen duidelijke relatie .hebben met onderwijs en onderzoek, het zwaarst moeten worden getroffen door de bezuinigingen. raadslid De Mooij vertelde gisteren ook waarom: "Als we dat geld niet kunnen gebruiken om de grote on kosten op te vangen na de fusie van ons waterbedrijf, kunnen we ons faillissement wel aanvragen". In eerste instantie was het de be doeling dat de EBR-gemeenten een verklaring zouden onderteke nen waarin ze afstand doen van de uitkering. Die verklaring bleek echter wel heel makkelijk te omzei len. En volgens mevrouw Van der Lecq, PvdA-raadslid in Leiden en lid van het dagelijks bestuur van het EBR, is die verklaring nu ook overbodig. Zij stelt dat het de bedoeling om het 'oude' EBR na de fusie voort te laten bestaan. Aangezien de uitke ring wordt gedaan aan de eigena ren van de fuserende nutsbedrij ven, in dit geval het bestuur van het EBR. kunnen de afzonderlijke ge meenten niet aan het geld komen. En de meerderheid van het EBR- bestuur is, naar het zich laat aan zien. vast van plan om het geld di rect ten goede te laten komen aan de verbruikers. Onderzoek Bezemer is er echter nog niet van overtuigd dat hiermee het pro bleem de wereld uit is. "De oplos sing zou weliswaar veel van de be zwaren van de gemeente Leider dorp wegnemen, maar of het alle maal maar zo kan... Ik weet het niet. Het is voor mij een nieuw ge geven. Het plan is wel eens eerder ter sprake geweest, maar toen wa ren er allerlei praktische redenen om het toch maar niet te doen. En nu komt het dan plotseling weer naar boven" "Ik wil eerst wel eens goed uitge zocht zien of het juridisch allemaal wel kan. Want wat is bijvoorbeeld de consequentie van het feit dat het EBR naast het nieuwe nutsbedrijf blijft voortbestaan? En wat ge beurt er als de aandeelhouders van het nieuwe nutsbedrijf toch beslui ten om het geld naar de gemeente door te sluizen? Het dagelijks be stuur moet zich daar eerst maar eens over buigen", aldus Bezemer, die overigens liet doorschemeren dat de gemeente Leiderdorp de fu sie, zoals de zaken er nu voorstaan, zal afwijzen. Voor het onderzoek heeft het da gelijks bestuur van het EBR maar zeer kort de tijd. De gemeente Lei den, waar de kwestie ook hoog wordt opgevat, besluit op 20 juni over de fusie. De gemeente Leider dorp op dezelfde dag. En beide ge meenten hebben een groot aantal stemmen in het bestuur van het energiebedrijf. Zorg Enige leden van de EBR-com- missie maken zich ook zorgen om de financiële gevolgen van de winstuitkeringen. Alle niet-EBR- gemeenten hebben gedurende tien jaar het recht de uitkering op te ne men, als het nutsbedrijf ten minste winst maakt. En juist de eerste paar jaar is de verwachte winst zeer laag. Als de gemeenten hun uitke ring niet kunnen opvragen, schuift deze, met rente, door naar het daar opvolgende jaar. Commissieleden zijn nu bang dat die uitkeringen, als ze door tegenvallers telkens maar weer uitgesteld moeten wor den. op den duur een grote finan ciële last wordt voor het bedrijf en zelfs tot tariefsverhogingen zullen leiden. Mevrouw Van der Lecq ontken de dat dat laatste ooit het geval zal zijn. "Het is uitgesloten dat de ta rieven zullen worden verhoogd om de uitkeringen te betalen". Beze mer erkende echter dat, als er niets uitgekeerd hoefde te worden, de ta rieven al meteen omlaag zouden kunnen. Volgens een vertegenwoordiger van het Verificatiebureau, dat de fi nanciële cijfers van het nieuwe nutsbedrijf heeft nageplozen, hoeft er overigens geen zorg te zijn voor al te grote tegenvallers. In de ra mingen is een groot aantal veilig heidsmarges opgenomen. Zelfs als alles tegenzit, maakt het nieuwe nustbedrijf vijfjaar na de fusie toch voldoende winst om alle uitkerin gen te kunnen betalen. Inmiddels hebben de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim en Wassenaar (die overigens geen deel uitmaken van het EBR) ermee in gestemd dat hun nutsbedrijven aan de fusie deelnemen. Ook de EBR-gemeente Zevenhoven is ak koord met de fusie. De gemeente Zoeterwoude en mogelijk dus ook Leiderdorp zullen tegen de fusie stemmen. LEIDEN Geboren: Jesse zv. G B.W. van Amerongen en C. van der Zwan, Edward Dirk Jan zv. D. van Dui|n en J.A. van Egmond; Eline dv. B. Bosman en H L. Kaat; Roy zv. A.J. Wijfje en A.C.M. Groenewegen; Susanne Ma ria Catharina dv. J.C. Versteeg! en C. Kerkhof; Sandra dv. A. Rijsbergen en G.J. Sloos; Elisa dv. R.K.M. van der Valk en M. van der Veen; Hanna dv. R.K.M. van der Valk en M. van der Veen; Martijn Alexander zv. S.P. Cats en M.R. Ham; Kelly dv. T. van Haastrecht en M.M.G. de Ridder; Paul Peter Alphons zv. J.D.H. Swieringa en A.C.A. Lenders; Kariene Jacoba dv. A. van den Burg en A.D. Zwaan; Jaimy Isa bel dv. W. Rotmensen; Fouzia dv. M. Boussa- kouki en F. Abassi; Michiel Lourens zv. A.G.L. van der Meij en W. van der Meij; Nils Roald zv. J.A.M. Meesterburrie en B.A. Roeterink; Daphne dv. J.W. Dool en M. van Kuijk; Chiara dv P. Silvestrin en C.E. Jordan; Elise Maria dv. H.P. Salman en M.M.J. Damen, Abdelha- lim zv. A. Safsaf en H. Jouhri; Ricardo zv. D. Rijsdam en S. Meyer; Anna dv. B. Dekker en E.J.W. van der Sar; Anne Marleen dv G.M. van der Geer en F. Slingerland. Sofie Marie M.E.A.L. Peeters; Carlien Willemijn dv. H.J.W. Daniels en F.A.C. i Bruin n U. Qakiroglu; E Falkenburg en C.M. Schwartz; Chris Emiel z.v. E.J.M. Bon en S.A. van der Zalm; Anne Marie d.v. P.K. Jasperse en E.H. Koe dijk; Roxanne Maria Thecla Frédérique d.v. W. J. van Zijp en A.C. M. Goud; Lotte Patty d.v. J.A.M. Mens en M.W.T. van der Voort; Robert Theodoor z.v. R. de Vries en D.P. Havelaar; Wilhelmus Adrianus Hubertus Christiaan z.v. H. Heemskerk en M.F.J. Valk; Sandy Nazira Maria - - - »n; eniz z .v. A. Ku§<;u en 3 Cornelia Annamaria d.v. J.N.M. van den erg en M.C.M. van Goozen; Amanda Anaïse v. D. van der Plas en I.A.J. Edeling CDA vraagt uitleg over wijziging in erfpacht LEIDEN - Het CDA heeft het colle ge om uitleg gevraagd over de nieu we regels voor erfpacht die het de gemeenteraad heeft voorgelegd. Volgens het college moet de af kooptermijn voor alle erfpachters uitgebreid worden naar 75 jaar, hetgeen vooral huizenbezitters (waaronder woningbouwvereni gingen) financieel voordeel ople vert. Daarom wil het CDA weten hoeveel de gemeente er bij dit nieu we beleid bij inschiet en wat het voordeel voor de erfpachter is. De oppositiepartij heeft voorts gevraagd te berekenen wat voor kopers van een woning het finan ciële verschil is tussen erfpacht en eigendom. Wanneer de regels gun stiger worden, kan dat gevolgen hebben voor de vraag naar wonin gen in de stad. denkt het CDA. Ten slotte wordt het college gevraagd in hoeverre de nieuwe regels de concurrentiepositie van Leiden in de regio voor de werving van be drijven verbetert. Daartoe verlangt het CDA een overzicht van grond prijzen in andere gemeenten.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15