Franker verbolgen Unicum-duo te sterk Dekker met wind in 'zeilen' langs Manege Over inzet Nijssen en Oosting in Davis Cup Becker is Tennissers promoveren naar hoofdklasse Titelverdedigers afwezig in toernooi De Mmmik klaar voor Wimbledon Swinkels op herhaling MAANDAG 13 JUNI 1988 SPORT PAGINA 19 De Jonge: geen kans op Spelen BIELEFELD (ANP/SID) - Si mon de Jonge heeft zijn laatste, kleine, kansje op kwalificatie voor de Olympische Spelen van Seoul op de internationale mili tary van Bielefeld niet gegrepen. De Groninger, vorig seizoen op het Europees kampioenschap in Luhmiihlen op een voor Neder landse begrippen zeer verdien stelijke negende plaats geëin digd. werd met zijn paard Sal- land K in de cross-country we gens een technische fout gedis kwalificeerd. De Westduitse Si- mone Richter-Kals won in Biele feld en werd daarmee de eerste vrouwelijke military kampioen van Westduitsland. Eddy Stibbe eindigde met Autumn Bronze als achttiende. De Jonge was aanvankelijk niet van zijn technische fout hij vergat na een weigering een deel van de in twee sprongen op gesplitste hindernis opnieuw te nemen op de hoogte en reed de wedstrijd uit. Hij zorgde met Sal- land K, een paard dat eerder werd bereden door de huidige chef d'équipe van de Nederland se ploeg, Yvonne Jurgens, voor de zesde tijd. "Normaal gespro ken een prestatie die perspectief had geboden", aldus chef d'équi pe Yvonne Jurgens. daar niet toe m staat dan wel toe be reid zijn. Zij denken eigenlijk met 80 procent de wereld te kunnen veroveren. Die instelling bevalt mij niet". Franker wil het niet alleen bij woorden laten. Hij deelde het duo mee dat het niet meer hoeft te reke nen op een vaste plaats in het Davis Cup-team. De bondscoach wil voor het duel tegen de Sovjetunie eind juli in Zuid-Rusland staat een plaats in de hoofdgroep op het spel een selectie van zes spelers sa menstellen. Schapers en Van Boec- kel zijn er zeker van in actie te ko men. Voor de andere twee plaatsen in de ploeg komen ook Dogger (hij vooral), Koevermans en Haarhuis in aanmerking. Franker hoopt met de kritiek Nijssen en Oosting te stimuleren en alsnog hun instelling te verbete ren. "Ik kan het niet langer aan zien. Als ik dat wel doe, vernietig ik het Nederlandse tennis. Geef mij dan maar Michiel Schapers. Op hem kan ik altijd een beroep doen, zelfs als een interland hem, zoals nu, eigenlijk niet zo goed uitkomt". TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - René Pet, Dick Vled- en Simon Heshusius hebben eerste plaatsen bemachtigd tij dens de Open Westnederlandse kampioenschappen. De leerlin gen van Gerard van den Berg van Taekwondoka Vereniging Leiden voerden in sporthal Bui tenhof in Delft de Leidse afvaar diging aan, die met tweede plaat voor Tom Paauw en Joost Spierenburg en derde plaatsen >r Edwin Quist en Theo Pet i I bijna alle gewichtsklassen sue cesvol was. Van de Leidse sportschool Hosinsul vielen Marja de Uyl (tweede) en Jaco Staalduinen (derde) in de prijzen. Bij de open Taekwondo kampioenschappen van Brabant behaalden Johan Kraan, Jan Stokkel en Sabine van Nimwe- gen van sportschool Aad van der Luit eerste plaatsen. Hun clubge noten Marcel van der Poel Jenny de Jong werden tweede i Simone van der Zeeuw, Wil lem de Goede en Dennis van Duuren sleepten derde prijzen in de wacht. LEIDEN Het tennjsseizoen Verdegaal staat daar als tweede ge- krijgt na de redelijk rustige start noteerd. van het dubbeltoernooi bij De Me- Plaatsingslijst De Munnik renwijk direkt een druk vervolg. MEB 1: 1: Martijn Krans, 2: Deze week organiseren zowel De Freek van der Capellen, 3: Bert Munnik als Lisse een evenement. Bruin, 4: Joost van Leeuwen. VEB: waarin ook de B-spelers hun op- 1: Bionda Zonderop, 2: Nelleke wachting maken. Op het Leider- dorpse tennispark zullen de win naars van vorig jaar, Michael van den Berg en Heieen van den niet aanwezig zijn om hun til verdedigen. Bij de mannen wordt Martijn Krans als belangrijkste kanshebber getipt en Bionda Zon derop is bij de vrouwen als eerste geplaatst. In Lisse is Marcel Vink de lijst aanvoerder van het mannenenkel B. René van der Wilk, Marco van Trigt en Leon Damen worden als zijn grootste concurrenten gezien. Astrid Bouw staat bovenaan de lijst bij de vrouwen en Madeion Uit handen van aanvoerder Peter Schrama ontvangt Bassets-voorzitter Rotteveel het geschenk dat de leden van de Sassenheimse rugbyclub zater dag tijdens de jubileumreceptie het bestuur aanboden. Bertus Groeneveld, voorzitter van de lustrumcommissie kijkt met Jan Kühnen (r) geinteres- seerd toe. De Bassets viert dit jaar het tienjarig bestaan, in het kader war- van een groot aantal activiteiten georganiseerd worden. Wijermans, 3: Marquerite Patiwael, 4: Irma van Seeters. MEB 2: 1: Ro bert van Splunter, 2: Waldo Jan- sen, 3: Henk Janssen, 4: Rogier hun titels te Liefbroer. MDB: 1: Freek en Her man van der Capellen, 2: Joost van Leeuwen/Rob van Marwijk GDB: 1: Irma van Seeters/Herman van der Capellen, 2: Bionda Zonderop- /Mark Nagelkerken. MEC 1: M. Kallenberg, 2: O. Guinau; VEC: 1: A. Baayens, 2: J. Zonnevylle; MEC 2: 1: J. Hartwijk, 2: W. Steggerda; MDC: 1: Kallen- berg/Royen, 2: Bolten/Hartwijk; VDC: 1: Adriaansen/Zonnevylle, 2: Velzel/Spierenburg; GDC: 1: Zon- nevylle/Hage, 2: Van Riet/Van Duyn. MED 1: 1: R. Bouwman, 2: G. Scheers. VED 11A. Langeveld, 2: E. Vel- zel; VED 2: 1 M. Stierum, 2: C. Smaal MED 30+: 1: A. Wesseling, 2: R. Teyken; VED 30+1A. Veerkamp, 2: C. Zonderop. Plaatsingslijst Lisse MEB: 1: Marcel Vink, 2: Rene van der Wilk, 3: Marco van Trigt, 4: Leon Damen. VEB: 1: Astrid Bouw, 2: Madeion Verdegaal. MDB: 1: Leon Damen/Marcel Vink, 2: Sjoerd van der Mark/Mar- co van Trigt. GDB: 1Madeion Ver- degaal/Marco van Trigt. 2: Oude geest/De Jong. MEC: 1: P. van Meel, 2: J. Baan. VEC: 1: E. De Jong. 2: C. Berk hout; MDC: 1: Warmerdam/Van Meel, 2: Vreeswijk/Zimmerman; VDC: 1: Berkhout/Spruyt, 2: Van Balen/Vink; GDC: 1: Outshoorn (2*), 2: Spruyt/Biereman. MED: 1: Van de Boogaard, 2: De Lijster; VED: 1: Van de Bent, 2: Booms MED 30+: 1 Gesta Fernandez, 2: Van Aken; VED 30 1: W. van der Meer, 2: L. van der Meer. Nancy en Sandra Faas in actie tijdens de finale van het >joor zich op door het koppel Dirkse/Velzel met 6-1 en 6-4 te verslaan. dubbel D. De zusjes Faas eisten de hoofdprijs LEIDEN Maarten Kallenberg en Martijn Royen zijn de overtuigen de winnaars van het mannendub- bel Cl van het tennistoernooi van De Merenwijk. In de finale, die om dat beide spelers promotiewed strijden moesten afwerken, zater dag al gespeeld werd, bleken de Unicummers duidelijk te sterk voor Jan-Hein Bader en Ronald Lammens: 6-3, 6-1. In het vrouwendubbel Cl ging de hoofdprijs naar Jossie van de Hoeve en Joan Zonnevylle, die in de laatste poule wedstrijd slechts één game afstonden aan Annet Karl en Yvonne Westerhout (6-1, 6- 0). Jossie van de Hoeve had zich met partner Dave Wijnveldt ook geplaatst voor de eindstrijd van het gemengddubbel C tegen Esser- /Verdegem. Helaas kon die finale wegens promotiewedstrijden van beide koppels geen doorgang vin den. Carlos Jongmans en Richard Zevenhoven slaagden er als één van de weinigen in de verwachtin gen van de wedstrijdleiding waar te maken. De lijstaanvoerders van het mannendubbel C2 gingen na winst op Paul Everts en Reinier Kraal (6-3, 6-4) met de hoogste eer strijken. De finale van het vrouwendub bel C2 bood een boeiende strijd tussen Joke Baans/Elizabeth Brand en Margreet en Wilma Zeil maker. Het eerstegenoemde duo ging sterk van start en haalde de eerste spelreeks met 6-1 binnen. In de tweede set namen de Zeilma kers het initiatief over en maakten door een 6-3 winst een derde spel reeks noodzakelijk. Uiteindelijk ging de titel toch naar Baans en Brand, die de beslissende set met 6-3 wonnen. Dat Nicoline van der Voort en Mare Prins de finale van het gemengddubbel C2 bereikten was volgens verwachting, maar de eindzege was eigenlijk aan Mar greet Zeilmaker en Erwin Breede- veld toebedacht. Van der Voort en Prins wensten zich niet aan die planning te houden en tracteerden Zeilmaker en Breedeveld op een 7- 6, 6-3 nederlaag. De vermoeidheid speelde Hart wijk en Vink ongetwijfeld parten in de eindstrijd van het mannen- dubbel D. De beide jongelingen hadden al een zware partij in de be nen, in de halve finale werd het koppel Bouwman/Kampers met 6- 2, 5-7, 6-2 geklopt, toen zij aanslui tend de strijd aan moesten binden met Van der Jagt en Moussavi. Hartwijk en Vink stribbelden voor al in de eerste set nog heftig tegen, maar moesten de eindoverwinning toch aan Van der Jagt en Moussavi laten: 7-6, 6-3. In het vrouwendub bel D ging de winst naar Nancy en Sandra Faas, die Dirkse en Velzel met 6-1 en 6-4 versloegen. Met de zelfde setstanden werd ook het ge mengddubbel beslist. Bonnet en Jacobs bleken in de finale tegen Bavelaar en Bergsma de sterksten (6-4, 6-1). dubbel D30+ hadden niet alleen een lange weg af te leggen alvorens zij de eindstrijd bereikt hadden, maar moesten zich ook in de finale nog de nodige inspanning getroos ten. De zwaar bevochten titel viel uiteindelijk ten prooi aan Parle- vliet en Van der Plas, die met 6-4,1- 6 en 6-2 van Docters-Van Leeuwen en Oudshoorn wonnen. Van de Laan en Veerkamp schreven het vrouwendubbel op hun naam door een overwinning op Kruit/Witte- veen: 6-3, 6-2. De laatste partij van de dag was de finale van het ge mengddubbel D 30+, waarin Jon- gerius/Hendriksen wonnen van Rijnders en Dahlhaus (4-6, 6-0, 6-2). LONDEN (SID) Boris Becker is klaar voor Wimbledon. Dat werd gisteren duidelijk tijdens het toer nooi op Queens. De 20-jarige West duitser zegevierde in de finale van de traditionele generale voor Wim bledon in een uur en drie kwartier over de als eerste geplaatste, twee jaar oudere Zweed Stefan Edberg: 6-1, 3-6, 6-3. Het was de derde keer in vier jaar, dat Becker de macht greep op Queens. Eerder won hij in 1985 en vorig jaar. "Dit kan achteraf wel eens een sleutel wedstrijd voor Wimbledon zijn geweest", verheugde Becker, die in de halve finales van de Australiër Darren Cahill had ge wonnen, zich na de ovatie van de 4.000 toeschouwers. "Als ik daar weer tegen Edberg moet spelen ben ik ongetwijfeld psychologisch in het voordeel." Het was de negen de keer in dertien onderlinge duels, dat Becker aan het langste eind trok. Voor de eerste maal be streden ze elkaar op gras. "Ik wilde hier op Queens tenminste vier par tijen spelen, het zijn er zes gewor den", aldus Becker. "Ik ging er ei genlijk niet van uit, dat ik het toer nooi zou winnen. Zo vaak kwam dat de laatste tijd niet meer voor tenslotte." Tot nu toe was Becker dit jaar alleen het sterkst gebleken in Indian Wells (tegen de Span jaard Emilio Sanchez in de finale) en Dallas, waar hij eveneens afre kende met Edberg. De Zweed bracht in de eerste helft van dit jaar slechts het toernooi van Rotterdam op zijn naam. De Westduitser kreeg een cheque van 54.400 dollar (bijna een ton). In de eerste set speelde Becker nagenoeg foutloos. Hij serveerde uitermate sterk en retourneerde zo mogelijk nog beter. Pas bij 4-0 moest Becker voor het eerst een ga me afstaan. Daarna kwam Edberg, zaterdag winnaar tegen de Frans man Guy Forget, beter in zijn rit me. Hij hervond zijn typische ser- veer-en-volleer spelletje en de Westduitser werd in het defensief gedwongen, een rol, die hem niet zo goed afging. Met 6-3 voor Ed berg was de strijd weer open. De beslissing in de derde set viel toen Edberg twee dubbele fouten sloeg in de .achtste game, waardoor Becker op 5-3 kwam. Ook de West duitser sloeg twee dubbele fouten in de daaropvolgende game, maar hij redde zich en won de set (en de partij) met 6-3. HOCKEY - Op de eerste dag van een internationaal hockeytoernooi in Nairobi heeft Pakistan met 2-1 van Kenya gewonnen. Bij de rust was het 1-1. Voor Pakistan scoor den Mohammed Irfan en Zahid Sharif, voor Kenya trof Simi Goyal doel. India zegevierde voorts met 9-1 over Kenya B. Hier was de top scorer Balwinder Singh met vier treffers. Ashok Kumar scoorde twee keer. Taekwondoka s vallen in prijzen Michiel Schapers (links) feliciteert Huub van Boeckel met de cverwinning op he* dubbel van Senegal, van wie Doumbia zijn half zichtbare partner Ly de hcind toesteekt. (foto Loek zuyderduin) LEIDEN Slechts twee tennisteams uit de Leidse regio hebben gisteren de promotie- strijd met succes doorstaan. Dekker 1 mag na de overwinning op De Manege volgend sei zoen in de hoofdklasse uitkomen. Zee en Duin verzekerde zich door een zege op Waterin gen 4 van een plek in de tweede klasse. WARMOND De komst van Michiel Schapers naar Warmond was misschien toch nog ergens goed voor. Niet zozeer om zijn aandeel in de totaalscore het Nederlandse Davis Cupteam plaatste zich dankzij een benauwde 3-2 overwinning op Senegal voor de derde ronde van de Euro-Afrikaanse groep, zone B alswel om de manier waarop hij zijn sport bedrijft. Volgens bondscoach Stanley Franker kunnen twee van zijn pupillen, Tom Nijssen, die gisteren voor het beslissende derde punt zorgde, en Menno Oosting, die de slotwedstrijd aan Senegal cadeau deed, daar een voorbeeld aan nemen. Toen Schapers zaterdag het War- mondse gravel betrad, was het met de kansen van Senegal gauw beke ken. Met Huub van Boeckel aan zijn zijde liet Schapers zijn tegen standers Yaya Doumbia en Thier- no Ly welgeteld vier games: 6-1, 6- 2, 6-1. "We hebben het natuurlijk wel over één van de sterkste dub bels van de wereld", legde bonds- trainer Stanley Franker na afloop van het uiterst eenzijdige tennisdu el uit. Daarmee doelde hij uiteraard op zijn eigen mannen, die gretig en geconcentreerd in minder dan an derhalf uur de benodigde sets bij elkaar sloegen. Bovendien ver maakte het Nederlandse dubbel het publiek bij vlagen met fraaie smashes en voileys. De verwachte tegenstand van Doumbia bleef zaterdagmiddag uit. De sterkste Senegalees liet zich meesleuren door de missers van zijn boomlange partner Ly, die nogal eens onbesuisd uit de hoek kwam, en door zijn eigen waarne mingen, die regelmatig afweken van die van de scheidsrechter. Me ningsverschillen over diens beslis singen zorgden enkele malen voor vertraging, met als anticlimax een langdurige woordenwisseling over een voetfout van Ly aan het eind van de tweede set. Voetfout Niet alleen Doumbia maar ook zijn coach Thierno Gueye wond zich op over de arbitrale beslissing, die op de waarneming van lines man De Wals was gebaseerd. Des gevraagd bevestigde De Wals zijn constatering van de voetfout van Ly, die daarop al een keer eerder was betrapt. De beslissing werd dan ook gehandhaafd, maar de li- nesman uit Hengelo had wel zijn laatste game op de Warmonder baan gezeten. "We hanteren in voorkomende gevallen een bepaal de code", wilde De Wals na enig aandringen wel kwijt. "Het was nog niet mijn beurt om uit te draai en, maar ik verdween in plaats van een collega, die nu kon blijven zit ten". Op de weinige punten die het duo uit Senegal bijeen sloeg maak te die ene voetfout ook niet veel uit. De fit ogende Schapers, die Fran ker met het oog op zijn aanstaande tennisactiviteiten (voorbereiding op het grastoernnooi van Wimble don) en een tandheelkundige in greep had vrijgesteld van de enkel spelen, kweet zich voorbeeldig van zijn taak. "Deze tegenstanders spraken natuurlijk niet zo tot de verbeelding. Ik kijk al uit naar ster kere tegenstanders", liep de lange Rotterdammer alvast vooruit op de komende wedstrijd tegen de Sov jetunie. Mentaliteit In zijn terugblik op de week in Warmond, waar de publieke be langstelling met de dag groter werd, uitte Franker zijn ontevre denheid over de mentaliteit van Nijssen en Oosting. De bonds coach verweet zijn twee tijdelijke pupillen een groot gebrek aan inzet bij zowel trainingen als wedstrij den. "Ik eis van de jongens, zeker in de voorbereiding op de team evenementen, een inzet van 110 procent. Andermaal is in de afgelo pen dagen gebleken dat beiden Voor De Munnik waren de druiven wel erg zuur. De beide formaties die streden voor promotie naar de overgangsklasse A verloren op het nippertje. Het eerste team van De Leiderdorpers kwam na een zeer spannende dag slechts één set te kort. "Die wind is natuurlijk weer erg in het voordeel", wist de voor deze gelegenheid ingehuurde coach van Dekker 1 Bob van Overbeeke. "Je kan eigenlijk niet tennissen onder deze omstandigheden. Het enige wat je moet doen is die ballen netjes binnen de lijnen houden en daar zijn wij beter in". Inderdaad waren Stefan Faas, Heieen van den Berg en Birgitte Pardoel beter op de wind inge speeld dan hun tegenstanders van De Manege en zij wonnen alle drie hun enkelspel. Ook Freek Tanis had goede kansen op de winst, maar concentratieverlies in de der de set brak hem op (6-1, 3-6, 3-6). De strijd in het vrouwendubbel ging in het begin redelijk gelijk op. Onenigheid over een service pepte Heieen van den Berg en Birgitte Pardoel dusdanig op dat een 3-2 achterstand overtuigend werd om gezet in een 6-4, 6-2 zege. Toen Stefan Faas en Freek Tanis ook het mannendubbel in hun voordeel be slisten (5-7,6-2.6-3) was de buit bin nen voor het Warmondse viertal. Unicum 2 kon het niet bolwer ken tegen Zuiderpark 2. "Van te voren reken je nergens op, maar achteraf blijkt dat we echt wel kan sen hebben gehad en dan is het na tuurlijk heel jammer", concludeer de Martijn Krans van Unicum. Al leen Janine Jünger won haar en kelspel, maar ook Wijnand Nuyts en vooral Marceline Spaan waren zeker niet kansloos. Nuyts nam in de eerste set zelfs een 4-3 voor sprong en met de eigen opslag op komst leek setwinst binnen hand bereik. Het pakte echter anders uit. Erwin Lems brak door de service van de Unicummer heen en legde met 6-4 beslag op de eerste set. De tweede spelreeks ging met dezelf de cijfers naar de speler van Zui derpark. Het enkelspel van Marce line Spaan leverde, ondanks winst in de eerste set, ook geen punt op voor de Leidenaars: 6-4, 1-6, 3-6. Zuiderpark won eveneens de beide dubbelspelen en daarmee was het pleit beslecht. Op één set liep De Munnik 1 pro motie naar de overgangs A mis. Het Leiderdorpse viertal en Oud Beye- rland bleken bijzonder aan elkaar gewaagd. Marquerite Patiwael en Bionda Zonderop wonnen zowel hun enkelspel als het vrouwendub bel. De mannen van Oud Beyer- land leverden echt een soortgelijke prestatie. De gemengddubbelspe- len moesten dus de doorslag ge ven. Ook die werden verdeeld, Bionda Zonderop en Kees-Jan Schuilenburg zorgden voor het Leiderdorpse punt. en de teams bleven dus op 4-4 steken. Het aan tal gewonnen sets werd vervolgens geteld en het minieme verschil van BOLOGNA (ANP) - Kleidui- venschutter Eric Swinkels heeft zicht zaterdag vrijwel zeker ge steld van uitzending naar de Olympische Spelen in Seoul. De 40-jarige Bestenaar werd tijdens wedstrijden om de Wereldbeker in de Italiaanse stad Bologna vierde. Hij schoot 222 keer raak op een totaal van 225 duiveri. De overwinning ging naar de Itali aan Chribanic (224), Rasmussen uit Denemarken werd met het zelfde aantal tweede. Swinkels deed al vier keer eer der aan de Spelen mee. Zijn bes te prestatie leverde hij in 1976 in Montreal, toen hij de zilveren medaille pakte. Buiten Swinkels maakt ook Hennie Dompeling goede kans op een sportief optre den in Zuidkorea. Dompeling werd in Bologna elfde met 195 duiven. Kiek van Ieperen viel na twee dagen af. Hij kon zich niet plaatsen bij de beste 24 die op de derde dag voor de overwinning schoten. één set deed De Munnik de das om. Ook bij de Munnik 2 tegen Bos- heim 3 moesten de gemengddub- belspelen de beslissing vellen. De enkelspelen van Henk Janssen en Christel Verwoert en het mannen dubbel bezorgden het tweede Lei derdorpse viertal drie winstpun ten. De gemengde optredens vielen echter beiden in het nadeel van de Munnik uit. De twee kansen op promotie gingen dus op onfortuin lijke wijze aan de neus van de Lei derdorpse club voorbij. Voor Dekker 2 kwam de klap toch ook wel hard aan. Het team dat zo overtuigend kampioen .werd, liep al voor de wedstrijd te gen BTCI de belangrijkste averij op. Astrid Bouw raakte aan haar enkel geblesseerd en aangzien er geen geschikte vervangster aanwe zig was, moest in ieder geval het en kelspel van Bouw opgegeven wor den. Michael van den Berg en Carel de Bruyn wonnen hun enkelspel, maar Madelijn Damen redde het niet tegen haar Bredase opponen- te. Een tegenvaller was het verlies van Van den Berg en de Bruyn in het mannendubbel. De vrouwen brachten de stand weer in even wicht. Evenals bij De Munnik wa ren de gemengddubbelspelen van doorslaggevend belang en met het zelfde negatieve resultaat: 3-5. "Dit is pas deel één van het plan", zo blikte Jan-Willem Lugt- hart van Zee en Duin na de over winning op Wateringen 4 al direkt vooruit. "We gaan nu naar de twee de klasse, maar het doel is toch op zijn minst de overgangsklasse B". De mannen van het Katwijkse team hebben in ieder geval vol doende kwaliteiten in huis om dat niveau aan te kunnen. Lugthéfrt en Leon Damen bewe zen dat gisteren nogmaals door hun tegenstanders op een fikse ne derlaag te tracteren, respectieve lijk 6-1, 6-0 en 6-3, 6-2. Het inzetten van Marielle van der Bent bleek een goede set. Van der Bent die in de competitie in het tweede team speelde won haar single in drie sets: 2-6, 6-4, 6-4. Het mannen- en vrouwendubbel leverden de laatste twee benodigde puntjes op. Voor de andere Katwijkse forma tie verliep het beduidend minder florissant. KLTV kon het tegen Merlenhove 4 niet bolwerken. Alle enkelspelen gingen verloren en na verlies van het vrouwendubbel was het gebeurd voor KLTV dat voor de tweede maal op rij het kam pioenschap niet kon bekronen met de promotie. De 3-1 achterstand na de enkel spelen bleek voor HTC tegen Mer lenhove 5 niet meer goed te maken. Jurgen Peeters won zijn single en bleef ook met partner Anita Peet ers aan zijn zijde overeind in het ge mengddubbel. Het vrouwendub bel viel ook in het voordeel van de Hazerswoudenaren uit. Het was echter niet voldoende voor de to taalzege die met 5-3 naar Merlenho ve ging. JETSKE GOUDSMIT RUGBY Het Australische rug- byteam heeft de tweede oefenwed strijd tegen Engeland met ruim schoots verschil gewonnen. De Australiërs zegevierden in Sydney met 28-8. TENNIS Gigi Fernandez uit Puerto Rico heeft de finale vrou wenenkelspel van het internatio nale tennistoernooi in Edinburgh gewonnen. Ze versloeg de Australi sche Wendy Turnbull met twee maal 6-2.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19