'Hij doet gewoon, dat is nou Breukink Giro chaotisch en vooral spraakmakend Van der Velde: na paars ook groen? Regierenners laten goede indruk achter in Milkrace Post-renner ontwikkelt zich snel Italiaans wielerfeest biedt van alles Weer oproep ZuicLkorea Andy Hampsten bezwijkt niet Derde plaats voor jeugdwaterpoloploeg LZ MAANDAG 13 JUNI 1988 PAGINA 17 LEIDEN Martien Kokkclkoren en Frank van Veenendaal hebben een uitstekende indruk achtergela ten in de Milkrace. In de voorlaats te etappe naar Coventry werd Kok kelkoren fraai derde achter de Brit Walsham en de Australiër Sutton. Frank van Veenendaal deed in de laatste etappe een gooi naar de etappewinst. Lang zag het er naar uit dat hij als eerste in Birmingham zou aankomen, maar in de laatste kilometers werd de Sassenheimer toch nog door het jagende peloton opgeslokt. De Rus Zhdanov werd eindwinnaar. Bij de 'kleine' kampioenschap pen in Apeldoorn was er goud voor Karei Teeuwen uit De Zilk. De Bol- lenstreker pakte de titel bij de vete ranen. Bij de liefhebbers was er een elfde plaats weggelegd voor Pieter Evelein. Barry de Ruiter kwam bij de nieuwelingen als zestiende over de streep. Bij de meisjes reed het Nederlandse selectielid Corina Ou wehand een knappe koers. De Kat- wijkse was bij iedere uitloopoging betrokken. Toch werd het kam pioenschap in een massasprint be slist. Meer dan een negende plaats zat er toen voor Corina Ou wenhand niet in. Herriette Vooys reed lek en kwam als 28e over de eindstreep. In de Ronde van Bennebroek was er een succesje voor Andrë Ho- gervorst (Lisse). In de slotfase moest hij Charles van Rooyen uit Beverwijk voor laten gaan en werd tweede. Ook Ronald van der Tang (Voorhout) maakte deeluit van de kopgroep. Voor hem was een vier de plaats weggelegd. Hans Ver boom uit Ter Aar werd achtste en Peter Uittendaal (Hillegom) tiende. Ronald van der Tang zat ook in Zoetermeer bij de beste. Nu be haalde hij achter Jeroen Janssen (Leidschendam) een tweede plaats. Tom de Jong (8) en Hans van Eg- mond 18) reden zich ook in de prij zen. Bij de liefhebbers greep Frans Paardekoper (Zoeterwoude) net naast de zege. Piet van Beusechem verwees hem naar de tweede plaats. Paul Robijn werd dertien-' de. Bij Leidenaar Gert Jan Moraal begint de vorm te komen. Zesde in Capelle. achtste in Nieuwkuyk en negende in Zwaag was het resul taat. Mark Varkevisser werd in Zwaag zesde bij de nieuwelingen. Robert Karremans (Sassenheim) was goed voor een vijfde plaats in Spaarnwoude. In deze junioren- koers behaalde Gert Jan Zwetsloot (Lisse) een dertiende plaats. Arjan Jagt debuteerde bij de profs met een 24e plaats in Aartrij- ke. In Melsbeke was er een 19e plaats voor de Woubruggenaar. Dinsdag start Jagt in de Franse etappekoers de Midi Libre. Voor de vrouwen was er start- gelegenheid in Putten en Goirle. Anita Kruse (Lisse) werd in Pulten achtste en Gonny van Koert (Nieuwkoop) kwam in Goirle ach ter Heieen Hage en Cyntia Lulke Schipholt op de derde plaats. WIELRENNEN - Monique Knol heeft gisteren een internationale dameskoers over 44,8 kilometer in Düsseldorf gewonnen in 1.09.30. De wielrenster uit Soest was de snelste in de eindsprint. Ze ver sloeg de Westduitse Jutta Niehaus en Angelique Greupink (Leusden) op de streep. WIELRENNEN De Oostduitser Lutz Hesslich heeft zaterdag de Grote Prijs van Parijs sprint ge wonnen. In de Finale bedwong hij de Sovjetrus Kovsj en de Oostduit ser Hiibner. VITTORIO VENETO (GPD) Erik Breukink kwam dus toch nog een trede hoger dan vo rig jaar. Op de laatste dag van de 71e Giro d'Italia passeerde hij Urs Zimmermann in de af sluitende tijdrit en liet daarmee de derde plaats achter zich. i treedje hoger iu de Giro Breukink Finishte vijfde in de epi loog. Achter de specialisten Piasecki, Vanderaerden Romin- ger en Visentini. Maar hij was ver uit de beste van de klassementsrij ders. Het tekende zijn inhoud aan het eind van een ronde. Eén plaats hoger, maar inhoudelijk vele pro centen beter. Want deze Giro was heel wat zwaarder dan die van vo rig jaar, had een veel sterkere be zetting en Breukink toonde ook na drukkelijker intitiatief. Het talent zoals dat zich vorig jaar aandiende, komt zeker en gestaag tot rijping. Een paar collega-renners van de 24- jarige import-Westbrabander over zijn mogelijkheden en specifieke VITTORIO VENETO (GPD) - Hoewel hij sinds vandaag niet meer in Italiaanse dienst is, zullen de Italiaanse wielersupporters Johan van der Velde niet gauw vergeten. Op de laatste dag van zijn dienstverband met GIS kon hij zich laten huldigen als winnaar van de paarse puntentrui. Voor de derde maal in zijn carrière: na '85 en '87, nu ook in 1988. Van der Velde hoopt deze week van de UCI het groene licht te krijgen voor zijn tussentijd se, voortijdige overgang naar de TVM-ploeg van Cees Priem, waarbij hij tot en met 1990 on der contract staat. 'Giovanni' moet daar als breekijzer fungeren voor het Tourticket, waar van TVM nog altijd niet verzekerd is. Van der Velde: „Ze nebben gemeld, dat alles in orde is met mijn overgang, hopelijk dat het de Tour-di rectie kan vermurwen". Van der Velde heeft een hevig emotionele Giro achter de rug. Hij kwam net te kort voor een ritzege, sprintte ook meer op positie in plaats van op winst, was voortdurend bezig met 'la maglia ciclamino'. In de achtste etappe nam hij de puntentrui over van Bontempi en stond die niet meer af. Vermeende aanvallen van Bernard, Sörensen en Hampsten wees hij gedecideerd van de hand. Van der Velde boekte twaalf klasseringen bij de eerste tien. Dat waren er evenveel als in 1985, en drie minder dan in de vorige Giro. Zijn rijtje van dit jaar: 3x2e (achter Bontempi, kap- pes en Di Basco), 1x3e, 2x4e, 2x6e, 2x8ste, 1x9e, 1x10e. „Je kunt je niet voorstellen wat een zooi het is iedere dag voorin te moeten sprinten. Je dringt van positie naar positie, springt van wiel naar wiel, deelt gooien uit bij de vleet. En ei genlijk stond mijn kop er niet eens naar...". Van der Velde doelt op de stevige aanvaring, die hij de laatste week van de Giro had met zijn Italiaanse geldgevers. In achterstalligheid wa re meesters. Van der Velde vloog een keer bij een start een man letterlijk naar de keel. „Ja, dat was die kerel, die mijn betalingen regelt. Het is toch belachelijk, iedere keer zo voor je geld te moeten knokken. Dat word je op het laatst beu. Maar, alles is nu betaald, ik ben blij dat ik vrij ben". Hoe hij de 'transfer' heeft kunnen realiseren? „GIS was akkoord, het Italiaanse seizoen is toch bijna afgelopen, en Verbruggen (voorzit ter van de internationale profsectie red.) heeft de zaak namens de UCI voor elkaar ge maakt. Die stuur ik iedere ronde een kaartje, dus...". Of Van der Velde zijn 'droom', na de paarse trui ook de groene van de Tour de France kan realiseren, wordt welicht deze week bekend. Hangt ervan af of TVM in de Tour wordt toege laten, en of men Van der Velde als deelnemer accepteert. Twee jaar geleden wilde KAS zijn toekomstige 'werknemer' Acacio da Silva eveneens tussentijds overnemen van zijn Itali aanse bazen. Die stemden toe, maar omdat de Franse ploegleiders niet akkoord gingen, be sloot ook de Tour-directie afwijzend te be schikken. eigenschappen. Henk Lubberding. als oud-streekgenoot en nu wegka pitein in de Panasonic-plocg. Peter Winnen als ex-kopman en nu leids man voor Breukink in het hoogge bergte, Guy Nulens. een dienende Belg en Peter Post, de ploegleider die hem polijst als een ruwe dia mant. Lubberding: „Ik ken hem al van af dat hij nog zó n klein jongetje was. Hi j was een supporter van me. want zijn vader kwam wel eens om petjes, handschoentjes en meer van die spullen vragen. Toen hij zelf begon te Fietsen zag je het abso luut niet aan hem af dat hij het in zich had een grote te worden. Op training had hij weinig inhoud, zijn eerste wedstrijden bij ons kwam-ie niet verder dan 150. 160 kilometer. Daarna was het op". ..Maar. hij heeft zich heel snel ontwikkeld. Het zou best eens kun nen komen omdat hij pas zo laat is gaan koersen. Je kunt hem bijvoor beeld niet vergelijken met mij: ik zat al op mijn elfde op de fiets, hij pas een jaar of zes later. Mijn li chaam is helemaal op fietsen inge steld. dat van Breukink heeft het in vrij korte tijd moeten leren. Het be langrijkste is. datje aanleg hebt en met training kun je dan nog jaar na jaar blijven vooruit gaan. Dat is hem tot nu toe ook gebeurd. Eigen lijk alleen maar crescendo. Maar hoe verwerkt hij tegenslag? Wat ge beurt er met hem als hij een blessu re krijgt? Dat zijn heel belangrijke momenten in het leven van een wielrenner. Dan kun je pas echt zien of iemand het waard is een grote te worden genoemd ..Maar hij is heel rustig. Hij laat zich niet gek maken. Hij doet ge woon en dat is nou juist Breukink. Ik vind het moeilijk hem te gaan vergelijken met Zoetemelk. Geen VITTORIO VENETO (GPD) Klassementen in de Giro d'Italia moeten bij voorkeur on der voorbehoud worden doorgegeven. De rituitslag van zaterdag, en zo ook de afsluitende algemene van gisteren. Zaterdag werd etappe-u sola gedeklasseerd, omdat zijn ploegmaat Pagnin hem een 'aflos sing' zou hebben gegeven: Di Bas- co kreeg zijn tweede 'palm' nu in de schoot geworpen. Maar ook in de eindrangschik kingen van gisteren moeten de no dige 'mitsen en maar-en' worden ingebouwd. Immers, de UCI zou op een van zijn volgende vergade ringen nog altijd" kunnen beslissen, dat de straffen, zoals oorspronke lijk uitgesproken na de doping controle in Levico. alsnog worden gehandhaafd. UCI-president Luis Puig was allerminst tevreden met de manier, waarop met de regle menten de hand is gelicht. Met de eindzege van Andy Hampsten heeft dat niets van doen. maar de geruchtenmolen, die ook na de Finish nog vrolijk doormaal de. was typerend voor een Giro als deze. Chaotisch, maar spraakma kend. Het past in het land waar het leven zoet is. De 71ste Giro was een ronde, die alles bood. De tijd van langdurige wandelingen op de Fiets, met pas activiteit zodra de tv-camera de beelden via Eurovisie gaat uitstra len, die lijkt voorbij. In het begin van een koers hebben Giro-renners nu ook honger naar strijd. Oor zaak? Wellicht de aanwezigheid van een groot contingent buiten landers van naam. Deze Giro bracht een tableau de la troupe aan de start, dat in een Tour niet had misstaan. Met kopmannen, die hun verantwoordelijkheden kennen. Chaos blijft niettemin de boven toon voeren. Ook deze Giro heeft i dag tot dag gespreksstof gele- Vanwege: - De valpartijen in een groot pelo ton. De riskante aankomsten in schilderachtig, maar oud-Italiè. De triomfboog in SM Capua Vetere, waar de afsprintende groep op klapte als was het een voorberaden SEOUL (SID) Park Sang-Yong. de Zuidkoreaanse vertegenwoordi ger bij de Verenigde Naties, heeft de zes naties, die hebben aange kondigd de Olympische Spelen in Seoul te boycotten, opgeroepen alsnog aan het evenement deel te nemen. „De Olympische Spelen zijn festival van vrede en harmonie. Zuidkorea zal het wegblijven van Noordkorea, Cuba. Ethiopië. Alba nië, Nicaragua en de Seychellen ten zeerste betreuren", aldus Park in zijn oproep. - De kritiek daarna op de 70-jarige organisator Vineenzo Torriani. be zig aan zijn 42c Giro. Een man. die ze 'niet meer zo goed op een rij' zou hebben, maar die nog meer de Giro is dan Levitan jarenlang de Tour de France. Hij zal wel blijven, ook vol gend jaar. Zijn opvolger stond al klaar, maar een overlijdensgeval in de top van de Gazzctta-directie zet te alles weer op de tocht. - De verwensingen naar de heli van de RAI. die valpartijen in hel pelo ton uitlokt, maai- die beelden le vert. die ongeëvenaard zijn in de wereld. In het slotweekend nog weer drie staaltjes wielersport, die op de instructie-avonden van wie lerclubs verplicht zouden moeten worden gesteld. Hoe Delgado za terdag van een lekke band werd af geholpen. hoe de Panasonics zon dagmorgen de sprintzege voor Urs Freuler inleidden, en hoe Giupponi en Zimmermman in de tijdrit het slachtoffer werden van de nieuw lichterij in het wiclermateriaal; hun fiets met 'volle' voorwielen werd door de aqua-planing in een bocht volkomen stuurloos. Bengggg. - Maar ook op het sportieve vlak. in bijvoorbeeld de bergen. Paden met steenslag, de Passo del Gavia, die oude tijden liet herleven, de hero ïek terugbracht in het supersoni sche tijdperk. Daar 'boven' Bormio werd Wicler Historie geschreven met een grote WH. - De staking, en stakingsdreigin gen. Een etappe, die niet aankwam: renners, die weigerden verder te gaan in sneeuw en bittere kou. de reactie daarop van minder verwen de deelnemers, de revanche weer van een Zimmermann. de combi- - De diskwaliFicatie. de foto- Fmishes. - De Nieuwe Tijdelijke Helden, als Massimo Podenzano. een dag of negen in het rose, en Franco Chioc- cioli. die in 'Elfstedcnachlig' Bor mio. pas echt op Coppi ging lijken. - De youngsters' Hampsten en Breukink. die de Giro kleur gaven. De terugkeer van Urs Zimmer mann. De drie voor de Tour belo vende ritzeges van 'Jeff Bernard - op de Gavia versteend van kou. maar tot zijn val gespitst op eerher stel. De moeizame zevende plaats van Pedro Delgado. - De pech van PDM. de retour van de klasscmentsploeg Panasonic, die met twee ritzeges. een tweede en een achtste plaats in het eind stand. en in ieder geval de tweede in het ploegenklassement kan bo gen op een geslaagde ronde. Panasonic was eén van de drie ploegen (Del Tongo en Malvor). die met negen man de finish haalde. Wie het verregende erepodium overzag kwam niettemin ook tot de conclusie, dat er een levensgroot gat gaapte tussen de winnaars van rose, paarse en blauwe trui (alge meen: Hampsten. punten: Van der Velde en combinatie: Hampsten), en de laureaten van bergtrui en beste jongere. 'Bergkoning' Renato Piccolo is een heel kleine renner, zijn naam zegt het al. te ver gelijken met destijds 'bolletjestrui- winnaar' Bernard Vallet in de Tour. En 'witte trui' Stefano Tomasini (9e in de eindstand) heeft ook niets la ten zien. waarvan het kippevel je spontaan de rug spande. Maar. 39 jaar nadat Dino Buzzatti zijn kroniek over de Ronde van Ita lië schreef, over het fascinerende duel tussen Coppi en Bartali. blijkt de Giro nog steeds te kunnen boei en. Zeker voor wie hem wil plaat sen tegen het décor van een heer lijk land. Waar chaos, intrige en sportieve flessentrekkerij als on derdelen van het dagelijkse leven worden gezien. Andy Hampsten en Erik Breukink bleven daar het meest stoïcijns onder. Andy Hampsten: de eerste Amerikaan die in de Giro hel r VITTORIO VENETO Andy Hampsten is niet bezweken onder de druk. De 26-jarige Amerikaan werd gisteren in Vittorio Veneto de eerste Amerikaanse winnaar van de Giro d'Italia. Hampsten kwam in de afsluitende tijdrit over 43 ki lometer niet verder dan een zeven de plaats, twee onder Erik Breu kink. Maar het jonge talent van Pe ter Post kon toch onvoldoende op de Amerikaan terugpakken om hem nog te verontrusten. Breukink passeerde wel Urs Zimmermann en Finishte daardoor als tweede, één plaats hoger dan vorig jaar. Hampsten reed ook deze tijdrit met een hartslagmeter om zijn borst. Op het stuur van zijn Fiets za ten twee metertjes, die alle moder nismen van aërodynamica enigszins geweld leken aan te doen. De Amerikaan had ook geko zen voor alleen een dicht achter wiel, bevreesd voor en valpartij in het plotselinge onweer dat zich bo ven Veneto ontlaadde. Hij had met dat laatste gelijk. Net als Breukink trouwens, die ook niet van al teveel snufjes wil weten. Hoe riskant de produkten van de windtunnel in de praktijk van de open lucht soms kunnen zijn werd duidelijk aan de hand van de valpartijen van Giupponi en Zim- mermacn, die 'dicht' voor en achter hadden en die op een zeker mo ment in een gladde bocht tegen de grond gingen. Van grote invloed op hot klasse ment was dat echter niet meer. Zimmermann zou ook zonder val te veel op Breukink hebben moe ten toegeven. Op zijn beurt won Breukink net iets te weinig op Hampsten terug om zich enige illu sies over een eindzege te kunnen maken, als de klimtijdrit krachti ger was geweest. Breukink sprak vóór die fatale donderdag: „Als ik Hampsten binnen de minuut houd. dan heb ik op de laatste dag nog een kans" Op 23 tellen bleven gis teren de klokken steken. De laatste twee ritten 'in lijn' in de Giro 1988 werden gewonnen door de Italiaan Di Basco en de Zwitser Urs Freuler uit de ploeg van Peter Post. De ze ge in de slottijdrit ging naar de Pool Lech Piasecki. NIJVERDAL - Het allerlaatste evenement vooor de waterpoloërs in het seizoen 1987/1988 was het kampioenschap van Nederland voor teams tot en met 16 jaar. Voor dit evenement hadden zowel de aspiranten-jongens van De Zijl/LGB als LZ'86 zich bij de laatste acht ge plaatst. De Zijl/LGB werd in het district kam pioen met LZ'86 op één punt daarachter op een tweede plaats. Het tweedaagse gebeuren bracht LZ'86 een verrassende derde plaats. De Zijl/LGB eindigde als vijfde. De ploeg van LZ'86 al jaren getraind en ge- coached door Gijs van der Leden was zaterdag in de poule-wedstrijden duidelijk de sterkste. Drie ruime overwinningen brachten de jeugdi ge LZ spelers in de strijd om de plaatsen 1 tot en met 4. Gisteren bleek eerst HZC/De Rob ben te sterk, door een slecht gespeeld tweede part toen de Hilversummers van 1-0 naar 6-0 konden weg lopen en was de 9-3 nederlaag een feit. In de strijd om de derde en vierde plaats trof men Brandenburg. Deze ploeg was zater dag in de poule-wedstrijd nog ruim verslagen (9-3) maar nu het er echt om ging was de tegen stand veel groter. Na de reguliere speeltijd stond er 6-6 op het scorebord. In de verlenging had LZ'86 de langste adem en won met 8-7. De Zijl/LGB, vooraf een plaatsje hoger dan LZ'86 ingeschat, trof het niet met de poule-in deling. Zaterdag moest naast het onbeduiden de Njord Veldhoven, HZC/De Robben en Het Ravijn worden bestreden. De Nijverdallers bleken in het afgelopen weekeinde een klasse apart zodat het voor De Zijl/LGB moest gebeu ren in de wedstrijd tegen de Hilversummers. Tot vlak voor tijd bleek het goed te gaan (6-5) maar in de laatste minuut ging De Zijl/LGB toch nog ten onder. De 6-7 nederlaag beteken de spelen om de plaatsen 5 tot en met 8. Van strijd was echter geen sprake twee duidelijke overwinningen brachten De Zijl/LGB de vijf de plaats. DIRK KLOOS. twee mensen zijn gelijk. Maar ik vind hem wel toffer. Bij Zoetemelk was het vaak: 'pfffflt'. je kreeg nooit een concreet antwoord, het was wel goed. zo. Breukink heeft tenminste een eigen mening, hij zegt waarop het staat". „Maar hij is lang geen Hinault of Merckx. van die mannen die met de vuist op tafel slaan. Hij voelt zich met boven de ploeg verheven, is samen één met de ploeg. Hij heeft geen dikke nek. en zal die ook met krijgen. Het is heel plezierig werken voor zo iemand. Fijner dan voor eentje van wie je iedere keer een grote bek krijgt. Als ik hem wel eens observeer in het peloton is hij met anderen ook zo. De echte ve detten hadden altijd hun eigen mannen, hun poulains. die ze op zochten. De rest was stront. Hij met. hij praat net zo makkelijk met de andere kopmannen als met de knechten. Het is net alsof hij nu al wéét hoe betrekkelijk het allemaal „Misschien moetje meedogenlo zer zijn. maar waarom? Hij geeft ze nog steeds op tijd rijles. Wacht zijn momentje ai', en slaat toe. Dat is zijn kracht. Als klassementsrenner moet je rustig blijven, niets force ren. Hij mist nog een beetje het ve nijn van een Hinault. die had ze er allemaal afgesprint als hij in zo n kopgroep als naar Innsbruck had gezeten. Maar het is ook geen Mil lar. die je om de vijf kilometer en in elke Finale naar voren moest halen. Die het niet zag." Vorderingen Guy Nulens: „Breukink ziet het allemaal wel. Hij is nog lang niet volgroeid, maar hij heeft al gewel dige vorderingen gemaakt kwa kracht vergeleken bij vorig jaar. Als hij eens een keertje van achter zat en hij wist dat er een lastig stuk parkoers ging komen, dan zag je hem zo in een paar honderd meter naar voren schuiven, langs de goeie kant van het peloton. Net alsof het helemaal geen moeite kostte. Dat is heel sterk van hem. Hij is niet veel eisend, een knecht heeft weinig omkijken naar hem. Teun van Vliet zou meteen beginnen te roepen en schelden als het mis dreigde gaan, Breukink niet. Die verkiest de rust, hij is een heel ander type leider". Peter Winnen: „Waarom dacht je dat ik zo hoog in het klassement heb kunnen eindigen? Ik heb maar heel weinig hoeven doen. anders sta je met de rol die ik heb niet bij de eerste tien. Ik heb nogal dikwijls zo schuin achter hem gereden, dan keek ik naar hem en hield ik de an deren in de peiling hoe ze ervoor stonden, wat ze aan het uitpreten waren. En dat gaf ik dan aan Breu kink door. Hij wist het meestal zelf al. Kan heel goed een tegenstander analyseren. Zit ook altijd van voren als hij er moet zijn. In finales van etappes steeds bij de eerste twintig, altijd vóór de valpartij. Dat is goed instinct". „Zoetemelk? Zoetemelk had toch nog andere klasse, wat niet wil zeggen dat hij beter was. Maar Joop was een maniak van de Fiets. Erik bekijkt 't veel nuchterder Hij is echt niet gek geworden, dat hij de Giro niet heeft gewonnen. Van sportlieden eisen ze vaak dat die het wè moeten zijn, maar moet een voerman zijn paarden laten hollen, of' ze in bedwang houden? Ik be doel maar: wat is wijsheid". Kalm „Het is geen lefgozer, geen moor denaar, hij heeft niet de brute bluf van Hinault. Dat zit niet in zijn ka rakter. Hij neemt niet graag risi co's. Hij blijft liever kalm. Dat is zijn kracht. Plus dat hij een goeie tijdrit kan rijden. Dat heeft hij voor op mij in mijn beste jaren. Ik ben weer redelijk terug op niveau, maar ik kan me allang niet meer meten met hem. Kijk, achtste in de Giro is mooi. maar daaromheen kun je geen ploeg bouwen. Om Breukink wel". Peter Post: „We hebben kun nen zien dat hij geen rasklimmer is. Meer het type van de macht, zoals Hinault en Merckx dat deden. Hij heeft moeite met de kleine versnel ling bergop. Hij rijdt meestal groot. Dat hoeft geen nadeel te zijn. Het is een kwestie van ontwikkelen. Hij heeft wel getoond enorme weer stand te hebben. Anders was htj er na de rit naar Bormio zó doorheen gezakt". „Hij heeft geen ogenblik steken laten vallen, de ploeg heeft nooit iets hoeven recht te zetten. Hij zit altijd op de goeie plaats in het pelo ton. hij straalt rust uit, en dat brengt weer rust in een ploeg. Ook voor een Vanderaerden, die nu minder druk op zich wist en rustig naar een nieuwe topvorm heeft kunnen werken. Die zien we straks in de Tour wel weer terug". „Dat hy deze Giro (nog) niet heeft gewonnen, tja, dat kwam do zijn klimtijdrit. Maar hij stuitte daar op een meer dan voortreffelij ke Hampsten; een klimmer die op dat moment super reed. Dat Breu kink op zo'n man een minuut ver liest. noem ik nu nog geen schande. Je moet kijken naar de verschillen met de andere renners die voor hem staan. Naar een Zimmermann, een Visentini. Die zijn allemaal een paar jaar ouder. Dan zeg ik: die twintig seconden, dat is reëel. Ik ben heel tevreden over hem. Maar we blijven schaven."

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17