Denksporters geven niet thuis op instuif Atleten nog in problemen Fraai record Tsjistijakova Pieterse terug in basketbalselectie Jubileumdag Leidse schaakbond trekt niet De Bataven houdt kans op promotie Aouita loopt wereldrecord lions pakt derde titel Volleyballers sluiten af met winst Grieks tumult over ster Gallis Ondanks licht herstel toch in degradatiepoule PAGINA 16 SPORT MAANDAG 13 JUNI 1988 Bij het snelschaakkampioenschap voor vrouwen waren zaterdag in de Stadsgehoorzaal alle generaties verte genwoordigd. Voor de oudere garde wil de deelname wel eens de nodige opofferingen en improvisatie vergen. De zefoto van Loek Zuyderduin moge wat dat betreft boekdelen spreken. Het verloop van het spel van de bazin kan de meegenomen toeverlaat zo op het oog overigens maar weinig bekoren. LEIDEN De opzet was leuk, de sfeer en ambiance mochten uitste kend heten, maar de mensen lieten het enigszins afweten. Zo liet de denksportdag van de jubilerende Leidse schaakbond zich zaterdag het beste karakteriseren. In de Leidse Stadsgehoorzaal had de 60- jarige jubilaris die dag in samen werking met Philidor een aantal activiteiten op touw gezet, die zich goed leken te lenen voor een be zoek van de liefhebber. De wedstrijdschaker kon boven dien met ondermeer een qua prij zengeld interessant afvalschaak- toernooi goed aan zijn trekken ko men. Massaal was de belangstel ling voor dit toernooi bepaald niet. Het wederom door Cathy van der Mije gewonnen nationale snel schaak-kampioenschap voor de vrouwen had eveneens een wat be perkte opkomst, maar trok 'wel de aandacht van alle papieren kans hebbers. Grootste stoornis vormde de ab sentie van de aan het schaken ver wante denksporters. Dammers, Go-spelers en bridgers schitterden door afwezigheid. De als dam-si- multaangever opgetrommelde Evert Bronstring moest zijn activi LEIDEN De vrouwenploeg van AV Holland in de eerste klasse en van De Spartaan in de tweede klas se zullen in de finaleronde van de atletiekcompctitie op 10 juli in de degradatiepoule uitkomen, zonder overigens gevaar op te lopen. De vrouwen van de Bataven staan er beter voor. Zij maken met een plaats in de finalepoule een (kleine) kans op promotie naar de eerste klasse. De Holland vrouwen, twee we ken geleden nog negende, bereik ten gisteren in Hengelo de achtste plaats. Van de 12 ploegen die in de eerste klasse uitkomen moeten er twee degraderen. De kans dat Hol land daarbij zit is vrij klein. Ook in het Fanny Blankers-Koen stadion verdiende Yvonne van Dorp veel punten voor Holland. Op de 400 meter kwam zij tot een tijd van 54,7, wat gezien de zeer winde rige omstandigheden een goede prestatie is. Op de 100 meter kwam de Leidse nog niet uit omdat zij vanwege een blessure nog te wei nig snelheidstraining had gedaan. Wel zat ze in de estafette ploeg die de 4x400 meter aflegde in 49,7. Esther Schouten voltooide de 100 meter horden in 14,7. Ook moest zij, bij gebrek aan beter, deelnemen bij het speerwerpen. Ook deze klus klaarde de tien kampster met een worp van 33.66. Liza Snook liep de 400 meter hor den in 68,5 seconden Marjon Com- deur op de 800 meter net onder de 2.25 bleef (2.24,6). De Bataven konden de stunt van twee weken geleden, toen zij lande lijk als tweede eindigden, niet her halen. Ditmaal kwamen zij op de zevende stek terecht, wat echter toch toegang tot de finalepoule ver schaft. De prestaties van Ellen Silveren- tand mochten er ook dit keer weer zijn. Op de 100 meter horden kwam zij na 15,2 seconden over de finish, maar ook op de 400 meter liep de A- juniore goed: 59,3. Herma Goddijn legde de 800 meter af in 2.24,7 Hel len Bank bleef op de 100 meter iets achter bij clubgenote Sandra van Rijt (13,4 en 13,3). Mieke van Bee- len sprong 5.38 ver en Marian Lan- gezaal kwam bij het hoogspringen tot een hoogte van 1.55. De 4x100 meter estafette ging ook buiten verwachting in een tijd van 50 se conden rond. De vrouwenploeg van De Spar taan zal zich in de degradatiepoule van haar beste kant moeten laten zien om de degradatiedans te ont springen.' In Leiden eindigde het team als vijfde, hetgeen nationaal een veertiende plaats betekent. Annet van Veldhuizen maakte indruk op de 3000 meter die zij, na ronden lang alleen gelopen te heb ben, op haar naam schreef in 10.37,3. De zusjes Lea van der Aart en Maija Kortekaas beheersden het discuswerpen met worpen van respectievelijk 34.74 en 33.72 me ter. Bij het kogelstoten was het an dersom. Kortekaas presteerde met een worp van 10.64 beter dan Van der Aart (9.75) Bij het speerwer pen maakte liet Astrid Ooster- meyer een uitstekende indruk ge tuige haar worp van 39.50 meter. De 4x100 meter estafette legde de ploeg uit Lisse af in 53,2 seconden. ATLETIEK - Tijdens atletiek wedstrijden in Innsbruck kreeg een jurylid de door Hannes Pinter geworpen slingerkogel tegen de borst, toen de atleet uitgleed en de kogel afzwaaide. Het slachtoffer bleef vijf minuten bewegingloos liggen. Bij een onderzoek in het zie kenhuis bleek de man echter geen ernstige gevolgen van de klap te hebben overgehouden. teiten min of meer beperken tot man tegen man duels. Het lijkt er veel op dat de denksporters elkaar toch om een of andere reden zoveel mogelijk proberen te ontlopen. Mogelijk schuilt daarin ook de re den dat plannen tot het oprichten en ontwikkelen van gezamenlijke denksportcentra voortdurend schipbreuk lijden. Het waren nog voornamelijk de leden van het mede-organiserende Philidor die in de Stadsgehoorzaal al dan niet plichtsgetrouw acte de presence gaven. Na het openings woord van LSB-voorzitter Bos had Ton Kohlbeck, die alle onderdelen vanaf het podium aan elkaar dien de te praten, een rustge middag. Jan Koppenaal van de LSB jubile um commissie wijtte de matige op komst vooral aan de club gebon denheid van de meeste LSB-scha- kers: ,,De medewerking van de ver enigingen is heel magertjes. Ieder een probeert zijn eigen tent te run nen en gelooft het voor de rest wel. Maar heel weinigen hebben daar buiten ook nog interesse in het bondsgebeuren. Dat werkt door op de leden, die lopen voor dit soort activiteiten ook nog maar nauwe lijks warm". LEIDEN De mannenploegen van AV Holland, De Spartaan en De Bataven hebben zich redelijk hersteld van hun zwakke competi tiestart. De eersteklassers behaal den gisteren in Leiden voldoende punten om in elk geval uitzicht te houden op handhaving. De atleten van De Bataven raakten in Utrecht uit de gevarenzone van de tweede klasse. AV Holland startte op eigen ter rein sterk op de 110 meter horden. De na een blessure teruggekeerde Gertjan Palm legde deze afstand ondanks de zware tegenwind af in 14,9 seconden, terwijl clubgenoot Walter Botman ook goed eindigde in 15,4. Palm verving daarnaast op de 100 meter de geblesseerde Jeroen Sunter (11,7). Ene Taal kwam op die afstand niet helemaal uit de verf getuige zijn 11,6. Op de 400 meter kwam Holland eveneens niet in de optimale bezet ting aan de start. Jaap Dirkx werd vervanger door A-junior Patrick Geirnaert. die naar de aardige tijd van 52,5 liep. Marcel de Bruin zorg de voor een verrassing door zijn 400 meter af te leggen in 51,5, wat een verbetering van zijn persoonlij ke toptijd inhield. CASABLANCA (Reuter) De Marokkaan Said Aouita heeft za terdagavond tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Casa blanca (Marokko) zijn goede vorm gedemonstreerd op de twee mijl. De atleet volbracht de ruim 3200 meter in 8 minuten en 13,09 seconden, de beste tijd ooit op deze incourante afstand ge realiseerd. Het oude 'record' stond eveneens op naam van de Marokkaan. Ruim een jaar gele den kwam hij in Turijn uit op 8.13,45. Aouita houdt nu de wereldre cords op de 2 mijl, 1.500 meter (3: 29,6), 2.000 meter (4:50,81) en 5.000 meter (12:58,39). Joop Piket, eveneens lid van het jubileumcomité, zag daarbuiten nog andere oorzaken: „Vier jaar ge leden hebben wij bij het lustrum van Philidor een gelijksoortig iets georganiseerd. Toen was er volop belangstelling en was de Stadsge hoorzaal goed gevuld. Nu was het minder, al meen ik wel dat de opzet op zich ook dit keer geslaagd was. Wij hadden een enorme concurren tie te duchten van schaaktoernooi en elders. Wat dat betreft begrijp ik de KNSB toch niet goed. Wij had den deze datum verreweg als eer ste op de landelijke agenda ge claimd. Als je dan toch met al deze concurrentie van doen krijgt, is dat met leuk en kost dat gewoon een hoop potentiële deelnemers". Enkele landelijke sub-toppers vonden desalniettemin hun weg naar Leiden. Onder hen Hans Böhm. die nog goede herinnerin gen bewaarde aan het LSB-jubile- um van tien jaar terug. Böhm vond het prijzengeld interessant genoeg om er maar weer eens een actieve schaakpoging aan te wagen. Het geen overigens tevergeefse moeite bleek, want Bohm werd door ne derlagen tegen Joop Piket en RAG de Graaff voortijdig uitgeschakeld. Ook op de 1500 meter boekten de Leidenaars winst ten opzichte van de eerste competitieronde van twee weken geleden. Rob Gordijn voldeed deze keer wel aan de ver wachtingen en ging na 4.02,9 over de meet. Ook Cor Brandwijk kon tevreden zijn. Met zijn tijd van 4.05,3 verbeterde hij net als Gor dijn zijn persoonlijk record. Tim Brouwer de Koning voldeed met een persoonlijke toptijd van 10.18,8 andermaal op de 3000 meter steeple chase. Op de 800 meter kwamen Kees van Haeringen en Niek Klinken berg als gevolg van de wind niet tot opvallende tijden. Op de 5000 me ter hadden de weinig gemotiveerde Theo van der Veer en Tony Pracht nog meer te lijden van de stijve bries, wat tot tegenvallende tijden leidde. Het grootste puntenverlies kwam echter op het conto van de 4x100 meter estafetteploeg, die na een knullige wisselfout werd gedis kwalificeerd. Ook de 4x400 estafet te verliep matig. Het nummer dat enkele jaren geleden nog het para depaardje van Holland was, werd nu in 3.33,2 afgelegd. Op de technische nummers werd wisselvallig gepresteerd. Nico Kriatkov kwam bij met de kogel tot een stoot van 13,87, terwijl zijn dis cusworp van 42,60 ook de nodige punten opleverde. Het polshoog springen boeide mede door de in breng van de Holland-atleten Aijan de Haan en Marc van Vliet die bei den tot een mooie hoogte van 4 me ter kwamen. Van Vliet was zeer tevreden in te genstelling tot De Haan, die schel dend zijn stok weg wierp na zijn laatste mislukte poging. „Toen ik tijdens de wedstrijd een pleister van mijn voet wilde halen trok ik een heel stuk vel mee. Daarna kon ik niet meer optimaal presteren" aldus De Haan, die desondanks ook bij het hoogspringen meedeed (1,80) en een aandeel in de 4x400 meter had. Rob Ultzen had een goede dag. Bij het hinkstapsprin- gen maakte hij een sprong van 13,87 terwijl hij bij het verspringen tot 6,45 reikte. Holland daalt waarschijnlijk voor het eerst sinds jaren af naar de degradatiepoule van de eerste klas se. Ploegleider Cor van Loon: „Vo rig jaar promoveerden we bijna naar de hoofdklasse, terwijl we nu Ook Marcel Piket sneuvelde te gen de verrassend sterke Nico Kuijf. Meer succes in dit mini-toer nooi had Eric Knoppert, de onge kroonde koning van de kleine toer nooien. Knoppert betoonde zich in de finale sterker dan Nico Kuijf en sleepte daarmee de hoofdprijs van duizend gulden in de wacht. RAG de Graaff eiste de derde plaats voor zich op, met Joop Piket als num- Bij het snelschaakkampioen schap voor vrouwen liet Cathy van tegen degradatie moeten strijden. Dat zegt genoeg over de club op dit ogenblik. We moeten nog enkele jaren geduld hebben tot de jeugd echt doorbreekt. Pas dan kunnen we onze blik weer op de hoofdklas se richten". Zonovergoten Voor De Spartaan uit Lisse ziet de toekomst er nog minder roos kleurig uit. Toch wist de mannen- ploeg zich enigszins te herstellen van het slechte optreden in de eer ste competitiewedstrijd. Vincent van Stijn was gisteren voor de ploeg uit Lisse van on schatbare waarde. Zijn hoogte- sprong van 1,95 leverde veel felbe geerde punten op. „Twee weken geleden kwam ik maar tot 1,80", gaf de hoogspringer zijn vooruit gang aan. „Ik zit nu weer op mijn oude niveau. Met de ploeg gaat het trouwens ook beter. Ik denk dat dat door de ontspannen sfeer komt. Aan degradatie denken we nauwelijks, hoewel we er nog niet best voorstaan.". Naast Van Stijn leverden nog meer atleten goede prestaties in de zonovergoten Leidse Hout. Op de 800 meter liep Gert-Jan Faas een tijd onder de twee minuten (1.58,6), wat onder de moeilijke omstandig heden goed genoemd mag worden. Faas liep ook nog de 400 meter in 51,2. Mare Beelen wierp de speer naar 47,70 meter waarna hij op de 100 meter een tijd van 11,7 secon den neerzette. Heino Stroet kwam bij het speerwerpen tot een worp van 40,12 meter. Theo van de Veek („Waarschijnlijk voor het laatst") liep de steeple in 10.12,5. Peter en Nico van Noort zorgden bij de werpnummers voor veel punten. Nico stoote de kogel 13,16 meter ver en smeet de discus 42,80 meter ver, zijn broer steeds aftroe vend (12,40 om 36,34). Hein van Heek was erg goed op dreef bij het polshoogspringen, waarbij hij met een hoogte van 4,10 zegevierde. De mannenploeg van De Bata ven herstelde de twee weken gele den opgelopen schade enigszins. Het goede resultaat kon toch niet verhinderen dat de Leidenaars in de degradatiepoule terecht zijn ge komen. Maar direct degradatiege vaar lijkt niet meer aanwezig. Met name op de loopnummers waren de Bataven weer een klsasse der Mije zien dat zij in het Neder landse wereldje nog immer met kop en schouders boven de con currentie uitsteekt. De ex-Roe meense eindigde op een score van 16 uit 17 en stond slechts twee re mises af. Dit tegen haar onmiddel lijke concurrenten Heieen de Greef en Sylvia de Vries, die met respec tievelijk 14 en 13 punten goed wa ren voor de plaatsen twee en drie. De jeugdige Leidse Carolien Slingerland (die eind juli samen met plaatsgenoot Machiel de Heer in Roemenië deelneemt aan de Eu AKEN - Holland Lions heeft gisteren voor het derde achter eenvolgende jaar de eindzege ge grepen in het internationale bas- ketbaltoernooi van Aken. De Leidse selectieploeg, met Marcel Huybens en Ronald Wolfs als be langrijkste steunpunten, ver sloeg in de finale de Amerikaan se legerploeg USAFE Panthers met 60-44. Lions klopte de bik kelharde militairen eerder in de voorronde (50-48) en stapte pro bleemloos langs het Voorscho- tense Blitz (54-31), Aken (61-31) en US Amsterdam (83-35). Huy bens zorgde tegen US met zeven dunks voor een aardig record. Forwodians won met 55-46 te gen het Westduitse Norf de B-fi nale. Met Rob Turk en de naar BVO Alphen vertrekkende Joost van Sambeek in leidende rollen namen de Voorhouters daarmee revanche voor de nederlaag in de groepswedstrijd. apart. Gijsbert Remmerswaal liep een sterke 400 meter (50,8), terwijl Cees Haasnoot tot 51,0 kwam. Even later presteerde Remmers waal wederom goed toen hij de speer naar 44,22 meter wierp. Op de 1500 meter was Jan Jansen heer en meester. Hij finishte in 3.54,4. Ook Hans van Voorden liep sterk op de ze afstand getuige zijn 3.55,6. Het lange afstand-duo Kees van Klink- Jaap van Duyvenvoorde beheerste de vijf kilometer. Van Kilink (14.51.8) moest van Duyvenvoorde (14.50.9) net voor laten gaan. Harry van der Velde was goed op dreef bij het hoogspringen met 1,90. De 4x100 meter werd afgelegd in 44,5. Arjan Rijnsburger zet zijn suc cesreeks voort. De 16-jarige junior van AV Holland won zaterdag tij dens een interland tegen Nordr- heinwestfalen de 400 meter in een persoonlijke toptijd van 50,04. Zijn clubgenoot Wilmar Kortleever kwam in Zwolle op de 200 meter uit op 22,85. De 100 meter klaarde hij in 11.45. JAN BROUWER DE KONING LENINGRAD (AFP/ANP) De Russin Galina Tsjistijakova heeft zaterdag in Leningrad het wereld record verspringen verbeterd. Tij dens wedstrijden om de Znamens- ki-Memorial landde ze na 7 meter en 52 centimeter in de zandbak. Dat was 7 centimeter verder dan het oude wereldrecord, dat op de namen stond van de Oostduitse Heike Drechsler (3 juli 1986, Dres den) en de Amerikaanse Jackie Joyner (13 augustus 1987, Indiana polis). Alexander Markin evenaar de in Leningrad het Europees re cord op de 110 meter horden (13,20 seconden). Galina Tsjistjakova zorgde in Le ningrad in feite voor twee wereld records. In haar vierde poging eve naarde de 25-jarige atlete, moeder van een dochter van vijf jaar, met 7,45 meter het wereldrecord, dat op naam staat van de Oostduitse Hei ke Drechsler en de Amerikaanse Jackie Joyner. Daarna liet de Rus sin, 7,52 meter volgen. Tsjistjakova ropese jeugdkampioenschappen voor adspiranten) had een goede start, maar moest uiteindelijk met een totaal van twaalf punten met een gedeelde vijfde plaats genoe gen nemen. Meest originele attractie op deze schaak/denk-sportinstuif vormde de beurs voor filatelisten. Eigenlijk was de Stadsgehoorzaal alleen daarom al een bezoekje waard, maar de doorgewinterde 'denk sporters' zaten toch liever elders achter een bord. RUUD DOBBELAAR VITTEL (ANP) De nationale basketbalploeg heeft het.vierlan- dentoernooi in het Franse Vittel af gesloten met een overwinning. Gis teren werd Groot-Brittannië, over twee weken in de voorronde van het pré-Olympisch toernooi tegen stander van Oranje in Groningen, met 86-77 verslagen. Bij de rust leidde de equipe van coach Harre wijn met tien punten (41-31). Het was de enige zege van Neder land, die de vierde plek in het mini- toernooi niet kon ontlopen. Vrijdag werd van Frankrijk verloren met 88-90, zaterdag liep de ploeg tegen de Westduitsers te slaapwandelen (87-112). Tegen de Britten (eerder verrassend winnaar over de Fran sen, 88-92) was de basisvijf wel bij de les in de beginfase. Harrewijn had gekozen voor zijn oudere spelers: Hagens, Van Helf teren, Schilp en De Waard, aange vuld met center Ebeltjes. Dat kwin tet begon geconcentreerd en sloeg direct een groot gat, 30-14 na twaalf minuten, de grootste voorsprong in het duel. Die demarrage bleek net zo dodelijk voor de Britten als de avond ervoor voor de Nederlan ders in de strijd tegen Westduits- land. De Duitsers liepen door eén. stevige press vijftien punten uit en Nederland holden daarna alleen achter de feiten aan. De Britten overkwam het zelfde. De ploeg van Harrewijn contro leerde het duel en hield de aanval van de Britten kort. Ebeltjes speel de sterk onder de basket, aanval lend en verdedigend. Van Dinten, terug na een achillespeesblessure, was meer dan een nuttige stand-in voor Van Helfteren en Hagens bleek meer dan een uitstekende vervanger voor de grieperige Bott- se. Na de rust zette Groot-Brittan nië een keer aan. Het naderde Ne derland tot op vijf punten, 70-65 na veertien minuten. Verder liet de ploeg van aanvoerder Van Helfte ren de tegenstander niet komen. De selectieproblemen voor coach Harrewijn zijn nog riiet pas sé. Jos Kuipers was in Vittel aan wezig, deed veel aan looptraining, werd vier keer per dag onder han den genomen door fysiotherapeut Lammertsma, maar is nog lang niet inzetbaar. Zijn meespelen in het pré-Olympisch toernooi wordt ge schat op vijftig percent. De selectie zal worden uitgebreid met Henk had als persoonlijk record een af stand van 7,34 meter (1986) staan. Kort na de prestaties in de ver- springbak kon Alexander Markin zich mede-houder van het Europe se record op de 110 meter horden noemen. De 25-jarige Rus noteerde 13,20 seconden, waarmee hij de prestatie van de Fransman Stepha- ne Caristan evenaarde. Heike Drechsler toonde in Dres den bij Oostduitse selectiewed strijden aan niets van haar snelheid te hebben verloren. De Oostduitse evenaarde met 10,92 seconden de beste wereldseizoenprestatie op de 100 meter van de Bulgaarse Anelia Nuneva. Een dag later liep zij de snelste 200 meter van dit seizoen in 21,99 seconden. Andrea Hahmann bracht haar beste wereldseizoen- tijd op de 1500 van 4.04,15 terug tot 4.02,84. Susanne Losch liep de 400 meter horden in 54,73 seconden, eveneens de beste tijd van dit sei zoen. Een Oostduits 4x100 meter TOKYO (ANP) De Nederlandse volleybalploeg heeft het internatio nale toernooi in Tokyo afgesloten met de overwinning op Zuidkorea. Het was de zesde zege in serie op de Zuidkoreanen. Na vijf overwinnin gen in Nederland werd het gisteren in Tokyo 3-1 (13-15. 15-10, 17-15, 15- 8). Door de zege eindigde de equipe van coach Selinger op de derde plaats in het vierlandentoernooi in de Japanse hoofdstad. De eind overwinning was voor de Japan ners, die in de finale Cuba met 3-1 onder de duim hielden. Arie Selinger was niet tevreden over de verrichtingen van zijn spe lers in Tokyo. Vooral de nederlaag van zaterdag tegen Japan na een voorsprong van 2-0 zat de Ameri kaanse coach hoog. In de eerste twee sets leverden zijn tactische wissels veel rendement op: 15-13, 15-11. In de derde kampte de ploeg met een langdurige inzinking, waardoor de Japanners voor 5500 toeschouwers de achterstand via 3- 15 halveerden. In de vierde had Ne derland kansen de overwinning veilig te stellen. De ploeg faalde en Japan greep zijn kans (11-15). Het verlies had een demoraliserende uitwerking op oranje. In de vijfde en beslissende rondgang had het Nederlandse blok geen vat op de snelle Japanse aanval: 5-15. Selinger lastte een extra training in en zag zijn ploeg zich tegen Zuid korea herstellen. Pieterse, 2 meter 11 en fysiek sterk, indien de medische staf van lands kampioen Den Bosch het groene licht geeft. De center stond door blessures vijf maanden buiten spel. Hij wordt de vervanger van Bert Kragtwijk, die morgen geopereerd wordt aan de enkel. De ploegleiding wil een uiterste poging wagen Rik Smits over te ha len van de partij te zijn in het pré- Olympisch toernooi. Daartoe zal halverwege deze week een eigen man naar New York vertrekken om de toekomstige multimiljonair te overtuigen van de noodzaak in Groningen en Rotterdam zijn bas ketbalschoenen aan te trekken. ATHENE (AFP) In de Griekse basketbal-wereld is twee weken voor het pré-Olympisch toernooi in Nederland een schandaal ontstaan rond sterspeler Nikos 'Nicky' Gal lis. De Europese basketballer van het jaar moet zich voor de Griekse justitie verantwoorden voor, de dood van zijn vrouw Jenny, die op 28 mei bij een auto-ongeval om het leven kwam. Kort na d"e verovering van de Eu ropese basketbaltitel in Piraeus in juni 1987 werd Jenny Gallis opge nomen in een psychiatrische kli niek. De relatie tussen de echtge noten was sterk verslechterd en beiden waren overeengekomen een echtscheidingsprocedure te starten.,De Griekse justitie wil op heldering over de omstandigheden waaronder de jonge vrouw in de kliniek werd opgenomen en een procureur heeft besloten een on derzoek in te stellen. Hij kwam tot zijn besluit na beschuldigingen van de vader van Jenny, Georges Rigas, en haar zus Helene. Volgens het tweetal werd Jenny opgeno men op advies van een specialist, die aan de club van Nicky Gallis, Aris Saloniki, was verbonden. Daarmee werd niet voldaan aan de wet. Die schrijft voor dat psychia trische opneming slechts mogelijk is na beslissing van een rechter na medisch advies. kwartet (vrouwen) liep de estafette in 42,59 seconden, ook een beste wereldseizoenprestatie. In Bukarest zorgde de Roemeen se hoogspringer Sorin Matei met 2,37 meter voor de beste hoogte- sprong van het seizoen. Maijan Olijslager heeft zaterdag in Dijon voor de derde maal aan de NOC-limiet voor de Olympische Spelen in Seoul voldaan. Ze zege vierde op de 100 meter horden in 13,03 seconden. Eerder in de week liep de atlete van AVR (Rotterdam) in Saint-Denis 12,93 seconden (een nieuw Nederlands record) in de se rie en eveneens 13,03 seconden in de finale. Tienkamper Robert de Wit werd gisteren in Breda nationaal record houder op de 110 meter horden. De Wit voldeed met zijn tijd van 14,05 seconden precies aan de limiet, die voor een met electronische tijd waarneming gemeten record was gesteld. Hein van Heek van De Spartaan baant zich met zijn polsstok een weg over de lat, die voor hem op 4,10 meter lag. (foto Loek Zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16