Kabinet pakt excessen in kazernes aan Alternatieve genezers boeren goed 'Er is jaren op een hersenschim gejaagd Rectificatie is Terpstra niet genoeg Commissaris wil behalve gouden handdruk ook schadevergoeding Lubbers wil 'zwarte bladzij' nu omslaan Betaalt u nog steeds al uw ziektekostennota's eerst uit eigen zak? ZATERDAG 11 JUNI 1988 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD/ANP) Staatssecretaris Van Houwe- lingen (defensie) heeft gisteren een notitie aan de Kamer gestuurd, waarin hij een groot aantal maatregelen opsomt om het geweld in de krijgsmacht te voorkomen en bestrij den. Zo zal er een 06-nummer worden ingesteld, waar dienstplichtigen hun klachten kunnen melden. In zijn brief aan de kamer schrijft Van Houwelingen dat toekomstige incidenten nooit volledig kunnen worden uitgebannen. Maar met het pakket voorzorgsmaatregelen dat de staatssecretaris voorstaat, hoopt hij excessen zo veel mogelijk uit te bannen. De bewindsman vindt het van groot belang dat misstanden snel ler worden gemeld. Onderzoek toonde aan dat voor veel dienst plichtigen moeite of angst hebben om onregelmatigheden te melden. Daarom wordt een 06-nummer in gesteld. De 'sergeant van de week' wordt door Van Houwelingen in ere her steld. Die sergeant, vaak een ge woon dienstplichtige, moet open staan voor klachten van militairen. Ook de kazerne-commandanten worden nadrukkelijk op hun ver antwoordelijkheden gewezen bij het voorkomen van geweld. De commandanten kunnen bij voor beeld een 'licht- en lawaaiverbod' instellen om de rust op het kazer neterrein te garanderen. Van Houwelingen wil ook het ge bruik van alcohol indammen. De minister daarover: "Bij het doorne- Zwangere agente bedenkt zelf positie-uniform ALKMAAR (ANP) - De 26-jarige wachtmeester le klasse Mirjam Bos-Rijkers hult zich sinds kort in een door haar bedacht uniform voor zwangere agentes. Volgens woordvoerder J. de Vries van de Alkmaarse rijkspolitie had de wachtmeester er geen vrede mee, dat zij door de zwangerschap 'ver oordeeld' was om in burgerkleding administratief werk te doen bij ge breke aan een passend uniform. De intendance, de kledingver- strekkende instantie binnen de rijkspolitie, heel tevreden over het uniform dat in zijn soort het eerste is binnen de Nederlandse politie. Gezien het vrij grote aantal ver geefse verzoeken in het verleden om een wijd vallend uniform voor zwangere agentes, overweegt het korps de kleding algemeen ver krijgbaar te stellen. De creatieve wachtmeester ont wikkelde het uniform binnen een maand in nauw overleg met de in tendance en uniformfabrikant Pisa uit Eindhoven. Het unieke uniform biedt ruimschoots voldoende ruimte en bewegingsvrijheid om te worden gedragen tot het verplichte zwangerschapsverlof, zes weken voor de bevalling. Ketelmeer De directie Zuiderzeewerken van Rijkswaterstaat wil dat er een vuur- en rookverbod komt voor schepen op het Ketelmeer in ver band met ontploffingsgevaar. Vanuit de bodem van het meer bor relt spontaan methaangas naar bo ven. Op sommige plaatsen is de concentratie zo hoog, dat het gas zich in schepen kan ophopen. En kele weken geleden vlogen grote concentraties van het opborrelen de gas in het Ketelmeer spontaan in brand. Rugschool Het streekziekenhuis Coevor- den-Hardenberg gaat een cursus starten om rugklachten te bestrij den en te voorkomen. De 'Rug- school' zoals het ziekenhuis z'n ini tiatief noemt, is vooral bedoeld voor personeel van bedrijven. De cursus omvat zes weken van infor matie, maar ziekenhuismedewer kers gaan ook mee naar de werk plek voor persoonlijke adviezen over houding en beweging. Woning Van Agt De PvdA-Kamerleden-De Pree en De Cloe willen weten of het mo gelijk is anderhalf miljoen gulden terug te vorderen van de vorige commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Van Agt. Dat be drag zou het Rijk hebben besteed ten behoeve van de huisvesting van Van Agt. De Kamerleden vra gen een specificatie van de kosten die de Rijksgebouwendienst heeft gemaakt en willen weten waarom Van Agt een gehuurde ambtswo ning ter beschikking werd gesteld. Afvalexport Minister Nijpels (milieu) heeft zijn al eerder als 'noodwetje' aange kondigde wetsvoorstel om de ex port van chemisch afval te kunnen verbieden bij de Tweede kamer in gediend. Hij vraagt de Kamer hem de bevoegdheid te geven om in voer, doorvoer en uitvoer van ge vaarlijke afvalstoffen te verbieden. men van de processen-verbaal blijkt dat bij excessen vaak alcohol in het geding is". Daartoe zal het aantal tappunten worden verlaagd en het schenden van dranken ge koppeld worden aan een vergun ning. In geval van drankmisbruik zal die vergunning voor een be paalde tijd worden ingetrokken. Ten slotte zullen de instromende militairen evenwichtig over de ka zernes worden verspreid. Indien zich in een kazerne relatief veel problemen voordoen, zullen de da ders versneld worden overge plaatst naar ander kazernes. Bo vendien moeten zij 'zo snel moge lijk worden geïsoleerd of onder ex tra toezicht worden gesteld', schrijft Van Houwelingen. Beroepsmilitairen Terwijl de bonden van dienst plichtigen, AVNM en WDM re delijk positief op de maatregelen reageren heeft de ACOM, de bij het CNV aangesloten bond van voor namelijk lagere beroepsmilitairen, er nauwelijks een goed woord voor over. De problemen worden voor de zoveelste keer neegelegd bij de lagere commandaten en het kader. Die krijgen nog meer werk op hun dak terwijl de werkdruk er al sinds jaar en dag het grootst is, verzucht de ACOM. De WDM is bl^j dat de staatsse cretaris een groot deel van de WDM-suggesties heeft overgeno men maar de bond betreurt het dat Defensie niet het WDM-idee heeft omarmd om bij geweldszaken toe passing van het tuchtrecht een mi nimum te beperken. Bij tuchtrech telijke zaken wordt de zaak als re gel afgedaan door de commandant en niet door de rechter (krijgsraad). Zo blijft de kans bestaan dat de zaak in de doofpot verdwijnt, vreest de WDM. AVNM en WDM missen sug gesties voor betere huisvesting en om dienstplichtigen dichter bij huis te plaatsen (zodat ze 's avonds niet op de kazerne hoeven te blij ven). 'Maar al met al zijn we niet on tevreden. Eindelijk neemt defensie het probleem serieus", aldus woordvoerders van beide bonden. ROTTERDAM (GPD) Korpschef J. C. van Dorp van de Rotterdamse politie wil naast de af vloeiingsregeling van één miljoen gulden een fikse financiële vergoe ding voor 'gederfde arbeidsvreug de'. De advocaat van Van Dorp on derhandelt op dit moment met de gemeente over de hoogte van deze zogenaamde immateriële schade vergoeding. De hoofdcommissaris heeft de gouden handdruk gelijk aan zes jaarsalarissen inmiddels geaccepteerd. "Wat dat betreft is de zaak rond. Juristen onderhandelen nog over een aantal bijzaken", aldus een in gewijde. Die onderhandelingen lij ken uiterst moeizaam te verlopen. Burgemeester dr. A. Peper liet de dienstcommissie (ondernemings- DEN HAAG (GPD) - Het WD-kamerlid mevrouw Terpstra wil alle redacteuren van het weekblad De Groene Amsterdammer voor de rechter dagen. Zij wil uitzoeken wie de bron is geweest van een artikel waarin zij werd genoemd als ie mand die twee computerbedrij ven vooraf op de hoogte stelde van het op handen zijnde kabi netsbesluit om investerings steun (wir) te stoppen. De president van de Amster damse rechtbank, mr. B. As- scher, veroordeelde De Groene Amsterdammer gisteren tot het plaatsen van een rectificatie voor het bewuste artikel. Het weekblad heeft de beschuldi ging jegens het kamerlid niet aannemelijk heeft kunnen ma ken, aldus Asscher. De journalist van de Groene Amsterdammer weigerde zijn bronnen bekend te maken, ook als dat achter gesloten deuren zou plaatshebben. Via het dag vaarden van alle redacteuren van het weekblad wil mevrouw Terpstra die bronnen alsnog achterhalen. "Ik kan niet an ders. Als het ik het niet zou doen, zou iedere politicus vo gelvrij zijn. Dan zou iedereen op gezag van derden over kun nen gaan tot dit soort publika- ties", aldus het kamerlid. (foto ANP) raad) van de politie twee weken ge leden nog weten een oplossing van het conflict binnen het korps 'op korte termijn' te verwachten. De dienstcommissie had eerder dit jaar op het opstappen van Van Dorp aangedrongen. Het oorspronkelijke plan om de scheidende korpschef ergens an ders aan werk te helpen, is volgens woordvoerder definitief van de baan. Eerder voerde burgemeester Peper een aantal gesprekken op het ministerie van binnenlandse zaken. Daarbij kwam onder andere een eventuele terugkeer van Van Dorp naar Den Haag aan de orde. Later bleek dat zowel het ministe rie als de hoofdcommissaris weinig voor deze 'oplossing' voelden. Hoofdcommissaris J. C. van Dorp werd indertijd door Peper ge zien als de ideale opvolger van de vertrekkende korpsbaas A. H. Ver- meij. De nieuwe korpschef moest de stuwende kracht worden achter de grote veranderingen die het Rotterdamse politiekorps te wach ten stonden. Al spoedig na zijn aanstelling viel Van Dorp echter ten prooi aan forse kritiek vanuit het korps. Hij zou zich te veel opsluiten in zijn werkkamer en niet over de vereiste leidinggevende capaciteiten be schikken. In feite stond hij continu in de schaduw van de 'tweede man' van het korps, hoofdcommissaris J. Blaauw, die dit jaar met functio neel leeftijdsontslag ging. Het vinden van een geschikte op volger voor Van Dorp zal voor Pe per overigens een hele klus wor den. Vooral nu blijkt dat niet eens duidelijk is wat de functie korpschef precies inhoudt. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten en het Politiestudiecen trum drongen deze week nog bij minister Van Dijk (binnenlandse zaken) aan op korte termijn duide lijkheid te scheppen in deze kwes tie. Conflict met WD verleden tijd DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers beschouwt zijn harde bot sing met WD-fractievoorzitter Voorhoeve van de afgelopen week als een "zwarte bladzijde". De aan varing heeft echter voor het voor bestaan van de coalitie geen enkel gevolg, zo zei Lubbers gisteren op zijn wekelijkse persconferentie na afloop van het kabinetsberaad. „Er is niets blijven hangen tussen de WD en mij. Deze zwarte bladzijde is niet weg, maar ik sla 'm om. Ik ga door met de coalitie", aldus Lub bers. De hoogoplopende ruzie tussen WD en CDA ontstond deze week nadat Lubbers de WD had be schuldigd van "laster" en "politiek vandalisme" in de discussie over het uitlekken van de afschaffing van de WIR. De liberalen zouden teveel gesuggereerd hebben dat Lubbers de CD A-top daarover eer der had geïnformeerd dan de WD. De premier voelde zich in zijn persoonlijke integriteit aangetast, maar volgens WD-leider Voor hoeve joeg Lubbers slechts een AUTO ONDER TREIN - Door een botsing tussen een auto en een trein op de bewaakte spoorweg overgang in Dirkshorn zijn gister avond de bestuurder J. Groot (23) uit Dirkshorn en de 5-jarige Dennis Duvigneau uit Ulft omgekomen. De 29-jarige moeder van het kind raakte zeer zwaar gewond. UTRECHT (ANP) - Manuele gene zers zonder reguliere opleiding hebben gemiddeld een jaaromzet ADVERTENTIE Vraag vandaag nog ons intb- pakket aan. U zult zien dat u goed zit bij g t De Verpleging. Katwijk f 01718-29881, Inrt/rDMcnMrl 1 I F.flr 08^80-^2714 VERPLEGING! De Verpleging. Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. van 385.000 gulden. Acupuncturis ten met een opleiding tot arts of psychotherapeut komen per jaar op 425.000 gulden. H. Maassen van den Brink en H.C.M. Vorst (faculteit psychologie Universiteit van Amsterdam) ko men tot deze schattingen na een in ventariserend onderzoek dat is ge baseerd op de gegevens van dertig beroepsorganisaties. De resultaten staan in het blad Medisch Contact. De totale omzet in de alternatie ve geneeswijzen is volgens hen minstens een half miljard gulden. Gemiddeld komen alternatieve ge nezers zonder reguliere medische opleiding op 138.000 gulden per jaar; artsen die zich bezighouden met acapunctuur of met natuur- paranormale, homeopathische an- troposophische of manuele ge neeswijzen op 181.000 gulden Maassen van den Brink en Vorst becijferen verder dat bijna 11 pro- Schade In hetzelfde disch Contact maakt de arts-jurist D.F.J. Hoekstra zich zorgen over de manier waarop onzorgvuldig handelende "niet-officiële" gene zers kunnen worden aangepakt als de nieuwe wet beroepsuitoefening individuele gezondheidszorg wordt ingevoerd. In plaats van het verbod op het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde (Wetboek van Straf recht) komt er een aan opleidingen gekoppeld systeem van titelbe- scherming met voorbehouden han delingen. Alleen het onnodig ver oorzaken van schade aan iemands gezondheid wordt strafbaar. Hoekstra heeft onder 120 Friese huisartsen een mini-enquéte uitge- Mr. Hans Pfeil, verdediger van Masson: MAASTRICHT - Hij moet even diep nadenken, maar den zegt mr Hans Pfeil: "Ik acht het uitgesloten dat meneer Masson nog geld heeft. Er wordt na vrijspraak wel 'gezegd dat hij zijn schaapjes op het droge zal hebben, maar ik denk dat men zich vergist. Masson is inderdaad berooid". Hans Pfeil heeft naam gemaakt als advocaat in een rechtszaak, die de afgelopen vijf jaar met regel maat voor voorpaginanieuws heeft gezorgd. Dinsdagmorgen even na tienen moest hij in het gerechtsge bouw Den Bosch vele handen schudden en gelukwensen in ont vangst nemen. Vrijspraak voor Masson betekende een flink succes voor de verdediging. door Martin Huppertz Toch heeft Pfeil na dinsdag geen echt overwinnaarsgevoel. "Ik ben meer tevreden dan zegevierend. Ik zal me niet op de borst slaan. Mas son is door de zaak een nationale beroemdheid geworden. Ik niet. De advocaat staat altijd op de twee de rij in de schaduw van zijn cliënt." "Ja, ik heb me tijdens de affaire wel eens afgevraagd 'Hans waar ben je mee bezig'. Maar wanneer je aan een zaak begint moetje die ook afmaken. Trouwens, de ABP-zaak kon na enige tijd niet meer aan een ander overgelaten worden. De af faire was zo omvangrijk en gecom pliceerd geworden dat niemand daar aan begonnen zou zijn". Dat is ook het voornaamste argu ment waarom mr Pfeil Masson is blijven verdedigen, ook toen dui delijk werd dat Masson hem niet kon betalen. "Je kunt iemand niet in de steek laten. Je moet toch een verdediger hebben in zo'n ingewik kelde zaak." Verrassing Pfeil werd in mei 1984 met de zaak-Masson geconfronteerd, di rect nadat Masson was aangehou den. Hij had net een geruchtma kende zaak achter de rug, die ook tot vrijspraak leidde. Pfeil verde digde in 1982 en 1983 de van oor logsmisdaden verdachte Albert Ta- lens. De vrijspraak van deze in Oos tenrijk wonende Nederlander was voor velen een verrassing. Die verrassing was ook afgelo pen dinsdag levensgroot. Vrijwel niemand had erop gerekend dat voorzitter Jurgens van het Hof in Den Bosch de ABP-verdachten vrij zou spreken. "Geen wettig en over tuigend bewijs, zegt het Hof. En ik blijf volhouden dat er ook niets te bewijzen is geweest. Men heeft vier jaar lang achter een hersenschim aangejaagd. En in die jacht is te veel overhoop gehaald en zijn te veel normen overschreden." De ABP-affaire heeft een spoor van vernielingen achtergelaten. Geblokkeerde carrières, faillisse menten, ellende in gezinnen, ver broken vriendschappen. "Wie ooit Masson een hand had gegeven was al verdacht", zegt Pfeil. Bij het ABP zijn zeker tien mensen de du pe geworden van het jarenlange onderzoek; zij kunnen verdere pro moties wel vergeten. "Ik vraag me af of dat ook zo maar kan. Waar moet de officier de grens trekken? Hoe ver mag je gaan. Hoe ver kun je in het verle den van iemand gaan graven. Hoe veel van iemands privéleven mag je blootleggen en in de openbaar heid brengen? Allemaal vragen die in de loop van het proces gesteld zijn, maar waar de rechtbank en la ter ook het Hof geen boodschap aan hebben gehad. Papier De enorme omvang van de dos siers, 25.000 pagina's, is het voor naamste bezwaar van Pfeil geweest tegen de behandeling van de affai re. "Zo'n hoeveelheid papier is niet meer te overzien, door niemand. Ik heb bij het schrijven van mijn pleit nota soms urenlang naar een be paalde passage of uitspraak ge zocht. Ik wist dat ze ergens moest staan, maar vond ze niet. En zelfs Masson, die toch een fenomenale dossierkennis had, slaagde er na dagen speurwerk niet in de bewus te passage te vinden". Voor Pfeil zelf heeft de ABP- zaak ook persoonlijke gevolgen ge had. Tot voor kort werkte hij sa men met de Maastrichtse advocaat en politicus mr. Max Tripels. Giste ren opende Pfeil met zijn collega Josef Goumans aan het Vrijthof in Maastricht zijn eigen advocaten kantoor. Een van de oorzaken van de scheiding tussen Tripels en Pfeil is de ABP-affaire geweest: de lange duur, de omvang en het feit dat er geen geld voor binnenkwam. Pfeil denkt niet dat de vrijspraak van Masson en Van Zon conse quenties zal hebben voor de aan pak in de toekomst van fraudeza ken en witteboorden-criminaliteit. "Deze zaak heeft de staat vele mil joenen gekost, maar wanneer ik het vonnis lees zie ik dat het Hof daar geen bezwaar inziet. Ook in de toekomst kunnen onderzoeken uit monden in dikke dossiers. Pfeil zegt verwonderd te zijn dat in de media na de uitspraak zoveel aandacht is besteed aan de schade claims, die mogelijk worden inge diend. "De vrijspraak was belang rijk, niet de schadeclaims. Trou wens, ik heb geen enkel idee hoe hoog die claim zou kunnen wor den. Ik heb ook geen zin om daar nu in te duiken. De eerste weken raak ik het dossier Masson niet V oetbalwedstrij d "Mr Gonsalves, procureur-gene raal in Den Bosch, zei dinsdag na de vrijspraak dat een rechtszaak geen voetbalwedstrijd is met win naars en verliezers. Dat ben ik met hem eens, maar ik vind dat justitie voerd waaruit volgens hem een zorgelijk beeld opdoemt. De huis artsen meldden tientallen gevallen waarin al dan niet regulier opgelei de genezers de plank missloegen: ze adviseerden kanker-, epilepsie- en diabetespatiënten zonder over leg met de behandelend arts om de voorgeschreven geneesmiddelen niet meer te gebruiken, vertelden patiënten dat ze kanker hadden terwijl dat niet het geval was of ble ven kankerpatiënten zo lang zelf behandelen dat er niets meer kon worden gedaan toen ze zich weer bij de huisarts meldden. In lang niet alle gevallen is "scha de aan de gezondheid" echter dui delijk aanwezig. En zelfs als dat wel zo is zal het volgens Hoekstra in de praktijk moeilijk zijn het di recte verband tussen het handelen van de alternatieve genezer en die schade te bewijzen, aldus Hoek stra. (foto GPD) er bij Masson wel een wedstrijd van heeft gemaakt. Een competitie tussen het rechercheteam en de verdachte en zijn verdediger, waar bij die laatste twee bij voorbaat al in het nadeel waren." "Maar ik ben blij dat het nu voor bij is, voorlopig althans. Vooral de behandeling in Den Bosch is een erg zware belasting geweest. Ik heb die weg regelmatig met grote tegenzin moeten maken. De vrij spraak heeft gelukkig weer erg veel goed gemaakt. Ik ben blij voor Masson, die met zijn echtgenote veel heeft moeten doormaken. Eer herstel zal hij niet krijgen. Voor de buitenwereld blijft Masson de boef, ook na de vrijspraak. Maar ik blijf erbij dat er nooit iets geweest is en dat justitie er een heksenjacht van heeft gemaakt". "hersenschim" na. De twee politici besloten na een lang nachtelijk ge sprek onder vier ogen "over te gaan tot de orde van de dag". Lubbers noemde zijn woedende uitvallen in de richting van de WD "een emo tie die een functie was van de getui genis". De spanningen aan het Binnen hof liepen ook op toen Lubbers de liberalen zaterdag dreigde met een kabinetscrisis wanneer de VVD haar verzet niet zou staken tegen de reorganisatie van de gezonds- zorg. Lubbers ontkende gisteren dat er een verband tussen die twee zaken zou hebben bestaan. De premier weigerde op zijn we kelijkse persconferentie de woor den "laster" en "politiek vandalis me" terug te nemen. "Ik herhaal ze niet, maar ik vond ze op dat mo ment zeker niet te zwaar gekozen". Lubbers zei, toen de beschuldigin gen aan zijn adres aanhielden, te hebben vermoed dat de WD "doelbewust" erop uit was hem po litiek te beschadigen. "Ik proefde geen géne bij de libe ralen over de ruiten die ze in het wir-debat hadden ingegooid. Eer der bespeurde ik een zekere trots, in de zin van: we hebben de burge meester boos gekregen. Er onstond een sfeer van: die vent is te pakken, die schoppen we onderuit" Briefwisseling WD-fractievoorzitter Voorhoe ve vindt in tegenstelling tot Lub bers dat er geen sprake is van een 'zwarte bladzijde'. Wel onthulde Voorhoeve dat hij afgelopen don derdag opnieuw een briefwisseling met de premier heeft gehad over de aantijgingen van Lubbers dat de WD zich schuldig had gemaakt aan laster en politiek vandalisme. Voorhoeve zei gisteravond tij dens de algemene ledenvergade ring van zijn partij in Ede, dat hij het nuttig vond nogmaals in een brief vast te leggen, dat "wij goede verhoudingen met de premier op prijs stellen". De discussie in het parlement van afgelopen week diende volgens Voorhoeve geen enkel doel. "Ik beschouw Lubbers als een politieke vriend. Vanaf het begin heb ik een heel goede persoonlijke verstandhouding met hem gehad. Die heb ik nog steeds en hoop ik nog lang te hebben. Ik draag geen enkele wrok over de woorden die Lubbers heeft geuit", aldus de libe rale leider. Bankleningen niet voor elke student DEN HAAG (GPD) - Ongeveer 350.000 studenten die nu onder de wet studiefinanciering vallen, zul len in de toekomst niet met de ban ken te maken krijgen. Zij blijven onder het huidige regime vallen. Het gaat om de groep die nu boven de basisbeurs geen aanvullende fi nanciering nodig heeft. Het kabinet heeft hier gisteren toe besloten. Met deze opzet wil het kabinet het aantal studenten dat straks geld bij de bank moet lenen als men niet met de basisbeurs uit komt, verkleinen. Hiermee lopen de banken minder risico en kan de rente die de banken aan studenten vragen omlaag. Premier Lubbers liet na afloop van het kabinetsberaad weten dat er ook een nadeel zit aan het be sluit. Voor de 350.000 studenten blijft het nodig dat zij de inkom sten van de ouders opgeven. Die opgaven moeten dan weer gecon troleerd worden door de directie studiefinanciering in Groningen. Man vergrijpt zich aan zijn kleindochter GRONINGEN (ANP) - De politie heeft een 59-jarige man uit Gronin gen aangehouden die heeft bekend ontucht te hebben gepleegd met zijn 14-jarige kleindochter. De grootvader heeft gedurende een half jaar gemeenschap gehad met het meisje, bij hem thuis. Het meis je stelde uiteindelijk haar ouders op de hoogte, die de politie inscha kelden. Ook een 36-jarige man heeft te genover de politie bekend ontucht gepleegd te hebben. Hij vergreep zich aan een meisje van zes jaar, de dochter van het gezin waar hij in de kost is. De politie verdenkt hem er van hetzelfde te hebben gedaan met het 9-jarig zusje van het meisje en twee buurmeisjes, van vijf en ze ven jaar. Ook in dit geval deden de ouders aangifte.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3