Giro verliest zijn geloofwaardigheid Positie van René Dikstra uitzichtloos 'S"STV Nationale snooker-kampioen wil zijn vleugels uitslaan AV Holland en De Spartaan staan voor zware opgave Tijdstraffen weer teruggedraaid Oud-spelers Saint Etienne alsnog voor de rechter zaterdsgtTJÜOTTW SPORT PAGINA 15 SCOREBORD René Dikstra aan stoot. De Nederlandse snookerkampioen stuit in eigen land op te weinig weerstand, (foto gpd» DEN HAAG (GPD) Het lijkt met elkaar in tegenspraak. Toch is het zo dat René Dikstra in een uitzichtloze positie is beland doordat hij zich heeft ontwik keld tot de beste snooker-speler van Nederland. De tweevoudig nationaal kampioen ondervindt in eigen land geen tegenstand van betekenis en daarom stagneert de ontwikkeling van de 25-jarige ex-driebander. De enige mogelijkheid om zich ver der te bekwamen in het spel dat in Engeland zo mogelijke nog po pulairder is dan cricket en golf, is een langdurig verblijf aan de an dere kant van de Noordzee. door Fred Segaar Maar daarin zit nu juist het probleem, want Dikstra heeft geen sponsor die een stage wil bekostigen in Engeland, waar niet alleen de beste amateurs maar ook de sterkste professio nals huizen. Dus hoopt de num mer één van Nederland dat de sport op het vaste land van Euro pa in de nabije toekomst een nog grotere vlucht neemt dan nu al het geval is. Dat maakt snooker interessant voor de televisie en de belangstelling uit die hoek trekt sponsors aan. „In Engeland is snooker vaak op televisie en de sport heeft daar ook nog eens een grote kijk dichtheid", zegt René Dikstra, één van de drie Nederlandse deelnemers aan het Europees kampioenschap voor amateurs dat morgen in het Scheveningse Circustheater begint. „Misschien dat dit toernooi de snookersport weer een duwtje in de goede richting kan geven. Zendtijd be tekent belangstelling van bedrij ven en dat hebben we hier nodig. Wil ik beter worden, dan moet ik naar Engeland. Nu probeer ik bij te blijven door naar de BBC te kijken. Daar steek je toch wat van op. Het zou ook mooi zijn als ik een persoonlijke coach zou hebben. Zo'n man kan me wijzen op mijn zwakke punten". Rangers durft niet naar Rotterdam te komen LONDEN (Reuter) Glasgow Rangers heeft zich teruggetrokken voor het voetbaltoernooi van Rot terdam, dat op 5 en 7 augustus in het stadion Feyenoord wordt ge houden. De club nam deze beslis sing uit angst voor vandalisme van Schotse supporters, die zouden kunnen leiden tot maatregelen van de UEFA, de Europese voetbal bond. Glasgow Rangers vreest dat eventuele ongeregeldheden moge lijk tot gevolg kunnen hebben, dat na de Engelse ook de Schotse clubs uit de Europa Cup-toernooien wor den verbannen. Het kort geding dat AZ tegen de Koninklijke Nederlandse Voet balbond heeft aangespannen dient vrijdag 24 juni om 10.00 uur in Utrecht. AZ wil via de gerechtelij ke procedure de degradatie naar de eerste divisie, als gevolg van het ge lijkspel tussen PEC Zwolle en Vo- lendam (0-0) op de laatste speeldag van de competitie,'ongedaan ma ken. De Alkmaarse club eiste naar aanleiding van het duel in Zwolle, waar PEC en Volendam zonder ri sico te nemen het belangrijke punt voor klassebehoud behaalden, een onderzoek van de KNVB. Met de uitkomst van dat onderzoek toon de de club zich niet tevreden. Vol gens de Alkmaarders heeft de KN VB niet kunnen aantonen dat het wedstrijdreglement niet overtre den is. Die heeft hij wel, maar omdat de Nederlandse snooker-elite slechts uit vier spelers bestaat, worden zijn zwakheden zelden blootgelegd. Behalve van zijn stadgenoot Wim Braam, die tweemaal achter Dikstra het zil ver haalde op het NK, Wilfred Dijkstra en Pascal Houke (bei den uit Breda) heeft de werkloze Hagenaar weinig te vrezen in Ne derland. „Aan een NK nemen meer dan honaerd spelers deel. Tachtig procent daarvan stelt niet veel voor". Hij zegt het niet omdat hij neerkijkt op 'de rest', maar om aan te geven hoe het is gesteld met het niveau. De doping-overtredingen van don derdag werden goeddeels gene geerd. Zimmermann, Giupponi en Visentini behielden hun oficiële tijd, Stefano Giuliani won de 19e etappe. Urs Zimmermann pakte in clusief bonussen 3 minuten 21 te rug in het klassement, de Zwitser passeerde Breukink op plaats twee en dank zij de inspanning van de ploeg-Post gaat Andy Hampsten nog steeds gehuld in de rose lei derstrui. Er zit een compleet dossier, een boekwerk, of beter: een serie pro cessen-verbaal achter het waarom. „Ik zou het wereldje willen omschrijven als gezellig. Maar ik word niet echt veel beter. Nee, het levert me ook niet veel geld op. Deelname aan zo'n toernooi is hoogstens kostendekkend. In Engeland worden open toernooi en gespeeld waar je ook als ama teur aan deel kan nemen. Dat zou natuurlijk ideaal zijn. Ik ben er al eens eerder geweest en ik hoop er ook na het Europees kam pioenschap een kijkje te kunnen nemen. Misschien dat mijn club (Residentie) iets kan regelen. Maar het grootste deel zal toch uit mijn eigen zak moeten ko- Het past volledig in het beeld van een Giro, die andermaal bewees op eigen regels en wetten te rusten. Corruptie lijkt het enige woord, dat van toepassing is. Met echte sport heeft het weinig meer te maken, met beroepssport misschien. Maar geloofwaardig? Niet het minst. De drie overtreders van het do- pingreglement waren gestraft om dat ze zich een half uur te laat had den gemeld voor de controle. Te moeilijk aangegeven, was hun ver weer. Ze wisten het niet, waren al in het hotel, moesten terug, kwa men vast te zitten in het verkeer. Ze hadden, verlaat, nog wel urine af gegeven, maar daar werd in het verweer nu juist tegen geprotes teerd als zijnde een procedure fout- Natuurlijk is het idioot de do- ping-caravan in de Giro iedere dag op een andere lokatie aan te tref fen. Niet 50 meter na de streep, zoals in de Tour, maar dit keer bij voorbeeld 700 meter voor de finish. Iedere ploegleider/renner/verzor ger behoorde echter te weten dat de eerste vier van de tijdrit zich ter controle dienden te begeven. Van overrompeling kan geen sprake zijn. In de Italiaanse ronde schijnt een soort advocaat van kwade zaken mee te reizen, die affaires als deze gretig ter hand neemt. Roep signo- re Bianchi en hij wast je schoon. Het lukte ook deze keer. Het trio overtreders was wel fout, maar drie van de vier straffen werden kwijt gescholden. Alleen de boete van 1000 Zwitserse frank bleef gehand haafd. „Het is een schande", vertolkte Johan Lammerts zijn verontwaar diging. „Wat gaan ze in de toe komst doen met de precedenten? Gaat voortaan iedereen vrijuit die te laat komt?" Een andere Johan, Van der Velde: „Ze waren dus fout, maar niet helemaal. Volgens mij staat dat in geen enkel reglement". Van een officieel protest wilde echter geen tegenstander weten. men", aldus de Nederlandse ti telhouder, die door de bank ge nomen „te weinig traint". Dat doet hij met opzet,omdat Dikstra na twee uur oefenen in de overigens zeer fraaie snooker zaal van zijn club niet meer de concentratie kan opbrengen die onontbeerlijk is om bepaalde stoten te oefenen. Hij heeft er ook tijdens toernooien last van. In Nederland wordt dat niet afge straft, maar in de voorronde van het EK zou hem dat wel eens par ten kunnen spelen. „Ik word op een gegeven mo- Ook Peter Post niet, niettemin be trokkene vanwege de klasseringen van Breukink, Winnen en de ploeg in het ploegenklassement. Post: „Iedere ploegleider wil zijn eigen renner vrijpleiten. Als het Boifava en Algeri lukt hebben zij gewon nen. Een volgende keer probeer ik hetzelfde. En die controles, ach, la ten ze daar toch mee ophouden. Het gaat niet één keer eerlijk". Lijdzaamheid troef dus op het wederom herschikte speelveld; Maar, zo zou blijken, niet voor lang. Er moesten nog wat rekeningen worden vereffend in de laatste daartoe geschikte rit van Giro 1988. Hoofdrolspeler: Urs Zimmer mann. De zonderlinge Zwitser, met zijn opvallende eetgewoonten, voelde zich 'persoonlijk diep bele digd' door wat was gepasseerd. Hij staat erom bekend slechts bij hoge uitzondering een ijzerpil te nemen, van chemische preparaten gaan zijn oren tuiten en nu had hij nota bene een doping-aantekening op zijn licentie gekregen. Zimmermann kookte van woe de. Zijn besluit stond vast: „Ik ga er alles aan doen om alsnog tweede te worden". Dat hij daartoe Erik Breukink moest aanvallen kwam extra goed uit, want: „De Panaso- nics hebben in de etappe naar Inns bruck de staking gebroken. Ze zijn gaan rijden terwijl er leiders van het peloton akkoord waren de sneeuw op de Passo del Rombo in te ruilen voor de auto's. Dat vraagt om een afstraffing". De dopingaf- faire was de olie die nog ontbrak op zijn vuur. De Zwitser ging in de aanval op de Passo Duran, kreeg Giuliani mee en draafde op zeker moment 7.30 min voor een groep-Hamp- sten/Breukink uit. Breukink voor bij, maar ook dik 'virtueel' in de ro se leiderstrui. Een sensationele ontknoping van de Giro leek nabij. Iemand die reglementair kansloos was gemaakt, door welke onzicht bare hand ook rehabilitatie had ge kregen, nu nota bene getergd in een laatste aanval op de leiderstrui. De Italiaanse combine werd met ment moe en dan verslapt mijn aandacht. Hoe dat komt? Het heeft te maken met de nacht vóór zo'n belangrijk toernooi. Dan ben ik meestal nogal gespannen en daardoor doe ik geen oog dicht. Inderdaad is het logisch dat ik de volgende dag moe word. Er is al een aantal mensen geweest dat me wilde helpen. Ik heb eerst geprobeerd het zelf op te lossen. Ik ben daar een beetje eigenwijs in". In Engeland is het gebruik van rustgevende middelen in de ruimste zin van woord eerder re gel dan uitzondering. „Bij de profs staan enorme bedragen op het spel. Zelf heb ik nooit iets ge nomen, nee zelfs geen slaapta bletje. Ik neem wel eens een drankje. Maar dat gebeurt niet vaak. Ik drink bijna nooit alco hol". De snookersport dateert van het einde van de vorige eeuw, maar beleefde pas in de jaren zes tig een doorbraak. Het spel groei de toen de kleurentelevisie (de kleur van de ballen speelt bij snooker een belangrijke rol) haar intrede dee, waardoor de wed strijden ook in de Engelse huis kamer waren te volgen. „Op die manier ben ik er ook mee in con tact gekomen", zegt Dikstra. „En nog steeds kijk ik graag. Snooker is niet alleen een mooie sport om te doen". De hoge toegangsprijzen van de Europese titelstrijd, die vari ëren van vijftien gulden voor een bezoek aan de voorronde tot hon derdvijfentwintig gulden voor een passe-partout, zouden een drempel kunnen vormen. Daar bij moet worden aangetekend dat de amateurtop massaal is ver tegenwoordigd in Schevenin- gen. Dat maakt het voor Dikstra uitermate moeilijk om zich te plaatsen voor de tweede ronde. „Ik ben al blij met een derde plaats in mijn groep. Natuurlijk wil ik graag verder komen. Maar veel meer zit er op dit moment gewoon niet in. Inderdaad, zoals het nu gaat is er geen grote toe komst voor me weggelegd". de kilometer meer zichtbaar. Twaalf van de veertien Italiaanse ploegen verroerden geen vin. Zim mermann rijdt voor Carrera, Itali aans, dus... De daad was aan Hamp sten! Maar die had kennelijk zijn dag niet, wachtte op de assistentie van zijn ploeg en kreeg toen de nood het hoogst was plotselinge steun van... de Panasonics. Na 57 kilometer rose dromen was Zim mermann weer 'binnen de tijd' ge bracht. Waarom dat mee rijden? Post: „Om de positie van Breukink te be schermen". Het klonk acceptabel, tweede is beter dan derde. Maar, de gretigheid waarmee Post zijn man schappen liet inhaken op de con tra-actie jegens Zimmermann, was op z'n zachtst gezegd opmerkelijk. „Op zeker moment zijn ook de Del Tongo's gaan rijden. Als dat niet gebeurt, als we Hampsten al leen laten zitten, verliest hij op vrij dag nog de Giro. Ach, de ene keer geef je wat, de andere keer krijg je LYON (AFP) Zes jaar na de start van het gerechtelijk onderzoek naar de 'zwart geld-affaire' bij de Franse eerste-divisieclub Saint Etienne moeten de vroegere trai ner Robert Herbin en tien spelers, onder wie de oud-internationals Michel Platini, Jean-Francois La- rios, Patrick Battiston en Gérard Janvion, zich alsnog voor de rech ter verantwoorden voor belasting ontduiking in de periode van 1978 tot 1982. Ze waren eerder wegens gebrek aan bewijs aan berechting ontkomen. De rechtbank in Lyon heeft nog geen datum vastgesteld voor de behandeling van de zaak. Het hof van beroep in Lyon heeft VOETBAL Het Europees kampioenschap in West-Durts- land: West-Durtsland - Italië 1-1 (0-0). 52. Mancmi 0- 1. 56. Brehme 1-1. Scheidsrechter: Hackett (Eng), toeschouwer» 68.400 (uitverkocht). Geel: Maldini, Ancelotti (Italië) West-Duitsland: Immel; Kohier, Herget en Buchwald; Berthold, littbarski, Matthaüs, Thon en Brehme (76. Borowka); Klinsmann en Völler (82. Eckstein). Italië: Zenga, Bergomi, Baresi, Ferri en Maldini; Donadoni, De Napoli (86. Di Agostim), Giannim en Ancelotti; Mancini en Vialli (89. Altobelli) WIELRENNEN De Ronde van Italië: De uitslag van de 19e etappe van Borgo Val- sugana naar Arta Terme, is: 1 Giuliani (Ita) 233 km in 6.40.49 (20 sec. vergoeding, gem 34.879 km/u), 2. Zimmermann (Zwi) z.t. (15 sec. vergoe ding), 3. Pagnin (Ita) op 3.05 (10 sec.), 4. Saronni (Ita) op 3.06, 5. Piccolo (Ita). 6. Vitali (Ita), 7. La- guia (Spa), 8. Ghirotto (Ita), 9. Vona (Ita), 10. Volti (Ita), 11. Chiapucci (Ita), 12. Franceschini (Ita), 13. Bombini (Ita), 14. Wechselberger (Oos), 15. Philippot (Fra), 16. Stutz (Zwi), 17. Vandi (Ita), 18. Martinez (Spa). 19. Vanotti (Ita). 20. Siboni (Ita). 25. Breukink (Ned), 28. Winnen (Ned), 35. Hamp sten (VSt), overige Nederlanders: 50. De Rooy al len zelfde tijd als Saronni. 57. Van Vliet op 16.52, 63. Van Orsouw z.t., 68. Lubbetding z.t., 78. Lam merts op 25.34, 92. Van der Velde z.t125. Mo- randi (Ita) op 27.14. Uitgesloten- Roscioli (Ita). af gestapt: Mami en Passera (beiden Ita), Clarysse en Van Brabant (beiden Bel). Algemeen klasssement: 1. Hampsten (VSt) 88.38.01, 2. Zimmermann (Zwi) op 1.49, 3. Breu kink (Ned) op 2.06, 4. Giupponi (Ita) 5.27, 5. Chioccioli (Ita) 11.29,6. Giovanetti (Ita), 14.40, 7. Delgado (Spa) 14.52, 8. Winnen (Ned) 14 57, 9. Tomasini (Ita) 21.41, 10. Vandelli (Ita) 25.06, 11 Breu (Zwi) 25.46, 12. Madiot (Fra) 25.52, 13. Al- cala (Mex) 39.23,14. Vona (Ita) 39.37,15. Visen tini (Ita) 41.09,16. Martinez (Spa) 44.34.17. Volpi (Ita) 52.05, 18. Nulens (Bel) 52.09, 19. Vanotti (Ita) 54.26, 20. Ghirotto (Ita) 54.57, overige Ne derlanders 55. Van Vliet 1.42.30, 65. Van der Velde 1.52.22, 66. Van Orsouw 1.54.48.71. Lub- berding 2.00.10, 76. De Rooy 2.11.26,105. Lam merts 2.53.31, 125. en laatste Morandi 4 40.45. Puntenklassement: 1 Van der Velde 134 pun ten, 2. Hampsten 119, 3. Sörensen 117, 4. Breu kink 103. Ploegenklassement: 1. Boifava 265.10.30, 2 Post op 5.19, 3. Algeri 8.31. Ronde van Luxemburg: De uitslag van de derde etappe (199 kilome ter): 1. Lilholt (Den) (10 seconden bonificatie) 5.34.56, 2. Schurer (Ned) 0.01, 3. Arras (Bel) 0.02,4. Novsad (Tsj) zelfde tijd. 5. Veenstra (Ned) z.t., 6. De Wilde (Bel) z.t., 7. Adne van der Poel (Ned) z.t., 8. Sergeant (Bel) z.t., 9. Manders (Ned) z.t., 10. Zeiyevskoi (Sov) z.t.. Algemeen klassement: 1. Pelier (Fra) 12.00.16, 2. Trinkler (Zwi) 0.05, 3. Kuum (Nor) 0.07, 4. De- grion (Fra) 0.15,5. Lilholt 1.30,6. Schurer 1.36, 7. De Wilde 1.37,8. Adrie van der Poel 1.39,9. Arras 1.39, 10. Manders 1.42. TENNIS Het toernooi in Queens (Londen): De uitslagen zijn van de kwartfinales zijn: For get (Fra) - Dyke (Aus) 7-6 (7-5), 6-4, Edberg (Zwe) - Van Rensburg (ZAf) 7-5, 5-7, 6-4, Cahill (Aus) - Curren (VSt) 7-5, 7-6 (12-10), Becker (WDI) - Jelen (WDI) 7-5, 6-2. het misschien terug. Zo gaat het in de wielersport wel eens toe". Urs Zimmermmann had op de streep nog 3 minuten 06 van zijn dagwinst over. Hampsten gaat met 1 minuut 49 voorsprong het laatste weekeinde in. Breukink moet nu ook nog eens 17 seconden goedma ken in de slottijdrit om zijn derde plaats van vorig jaar te verbeteren. Zimmermann reed voorbij de au to van Post en balde in het voorbij gaan zijn vuist: „Dit heb je terug van de Rombo". Post: „Wat zegt- ie? Oh, dat... Nou, ik vind het mooi dat hij zo heeft teruggevochten. Eerst tien minuten straftijd en het dan op de fiets proberen uit te knokken. Maar ja, Italianen moe ten niet denken dat ze alles mogen. Dat iedereen daar maar mee ak koord is". Het klonk alsof het dossier nog niet is gesloten. Profwielersport lijkt soms net het gewone leven. Al leen houdt justitie er daar een an dere ethiek op na. onderzoeksrechter Patrick Demu- res, die de betrokkenen beschul digde van heling, misbruik van ver trouwen en misbruik van de socia le wetgeving, alsnog in het gelijk gesteld. Jean-Francois Larios zou de staat voor meer dan een miljoen franse francs (ruim 350.000 gulden) hebben benadeeld. Platini zou on geveer 250.000 gulden aan inkom sten verzwegen hebben. De spelers en de trainer hebben destijds bij de ontdekking van de zwarte kas (in mei 1982) voorzitter Roger Rocher als de verantwoordelijke man aan gewezen. Hij zou de verschuldigde belastingpremie's niet hebben be taald. Hel dubbeltoernooi van de Merenwi|k (leiden) MDC2: C. Jongmans/R. Zevenhoven - J v/d Berg 7-5 6-3, H v/d Bug/G v Seeters - P v Duyvenoor- de/J de Groot 6-1 6-1, P Everts/R. Kraal - T de Mooy/J v Delft 6-4 7-5, VDC2: M. Leumssen/T v/d Voort -1. Tjho/J. Verkerk 1-66-4 6-4, GDC2: N v/d Voort/M Prins - V. Hoeblal/M. Kuyten 6-3 6-1, MDD R. Hartwi|k/J. Vink - C+F Kooman 7-6 6-2, GDD: E. BonnetA/V. Jacobs - Van der Zeeuw- /Kantebeen 6-1 6-3, HD30+: A. Parlevliet/J v/d Plas - J. Baans/J v/d Plas 6-4 6-2, VDD30+: A. Tjho/J. Verkerk - E. Baayens/W. Pauw 6-1 6-3, M. Kruyt/T. Witteveen -1. Meyeraan/Y. Rakhorst 6-1 5-7 7-5. VOLLEYBAL - Het Nederlands volleybalteam heeft de eerste wed strijd van het internationale toer nooi in Tokyo flink verloren. Te genstander Cuba was veel te sterk en won met 3-0. Nadat de ploeg van Arie Selinger de eerste set met 4-15 had verloren, herstelde Oranje zich enigszins in de tweede set. Met 15- 13 liep Cuba uit naar 2-0. De derde reeks werd met 15-7 door de Cu banen gewonnen. Japan versloeg in de tweede wedstrijd Zuidkorea met 3-1. ZATERDAG 13.15-18.30 BBC 1: Grandstand: mei o.a. het internationale tennistoernooi voor mannen op Queen's Club in Lon den, wielrennen in de Milk Race en van 15.30 tot 17.15 EK Voetbal (Denemar- ken-Spanje). 14.00-17.30 Super: The Dow Classic Tennis Tournement rechtstreeks ver slag van de halve finales van de tennis wedstrijden voor dames in Birmingham. 14.45-15.15 SKY Isle of Man TT '88. 15.15-17.20 BRT 2: EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd Dene- marken-Spanje. 15 15-17.25 Ned 3: EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing, een recht streeks verslag van de wedstrijd Dene- marken-Spanje en wielrennen (beelden van de Ronde van Italië). 15.15-17.35 Did 2: EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd Dene- marken-Spanje. 15.30-16 30 SKY: VFL Australian Rules Football: met wedstrijden uit de Victorian Football League. 16.30-17.30 SKY: International Motor Sports. 18.00-19.00 Did 1. Sportschau met o.a, EK Voetbal 1988. 18.40-18.45 BBC 1: Sport. 18.55-19.15 Ned 2 Veronika Sport: spe ciaal EK Journaal met voor- en nabe schouwingen en het randgebeuren rond de EK voetbal. 20.00-20.15 Did 3: Sport im Westen. 21.45-22.30 Ned 3 Studio Sport 21.45-22.43 SKY: Trans World Sport: historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld. 21.55-23.10 BBC 1: Sport. 22.00-23.30 Did 2 Das aktuelle Sport- Studio. 22.41-23.05 Ned 3: Studio Sport EK Journaal. 22.45-23.45 SKY VFL Australian Rules Football. 22.55-23.25 BRT 1Sport op Zaterdag. 23.45-23.50 SKY: EK Voetbal 1988' kort EK-nieuws. 23.50-00.20 SKY: Le Mans: reportages van de 24 uur van Le Mans. 23.50-00.40 BBC 2: Tennis: verslag van de halve finale van het internationale ten nistoernooi voor mannen op Queen's Club in Londen. 01.00-01.40 BBC 1: Basketbal hoogte punten van de play-offs van het Ameri can Professional Basketball. ZONDAG 13.00-13.30 Super: Sporting Chance: bekende mensen nemen sportles. 14.30-19.40 BBC 2: Sunday Grandstand: met de finale van het internationale ten nistoernooi voor mannen op Queen's Club in Londen en cricket (Essex-Sus- sex). 15.00-17.00 Super: The Dow Classic Tennis Tournement: rechtstreeks ver slag van de tenniswedstrijden van uit Bir mingham (finale vrouwen). 15.00-17.20 Did 1EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd Enge- land-lerland. 15.15-17.15 BRT 2: EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en recht streeks verslag van de wedstrijd Enge- land-lerland. 15.15-17.30 Ned 3 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag 'van de wedstrijd Enge- land-lerland. In de rust en na de wedstri|d wielrennen (de Ronde van Italië) 16.00-17.00 SKY: Trans World Sport. 17.20-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. motorsport (de Grand Prix van Oostenrijk) en een portret van voetballer Ruud Gullit. 17.35-17.45 Ned 3: Sportuitslagen. 18.15-18.40 Did 1: Sportschau 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19 45-22.30 Did 1EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd Neder land-Sovjetunie. 20.00-22.00 BRT 2: EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en een recht streeks verslag van de wedstrijd Neder land-Sovjetunie. 20 05-22.15 BBC 1 EK Voetbal 1988 met een voorbeschouwing en recht streeks verslag van de wedstrijd Neder land-Sovjetunie. 20.10-22.10 Ned 3: EK Voetbal 1988 voorbeschouwing en een rechtstreeks verslag van de wedstrijd Nederland-Sov jetunie. 20.30-20.35 Super: Voetbaluitslagen, 22.35-23.10 SKY: World Gymnastics Championships: reportage van de we reldkampioenschappen turnen, vorig jaar oktober gehouden in Ahoy in Rotterdam. 23.10-23.30 SKY: Le Mans. reportage van de 24 uurs-race 23,30-23.40 SKY: EK Voetbal 1988 kort EK Voetbal-nieuws. 23.45-00.10 Ned 3: Studio Sport: EK Journaal. 00.15-00.45 Did 2: Die Sport-Reportage: verslag van de Grand Prix van Canada voor Formule l-wagens in Montreal. 00.25-01.00 BBC 1: Grand Prix Canada: samenvatting van de GP van Canada voor formule l-wagens. 01 00-01.50 BBC 1International Tennis Final: hoogtepunten van de finale van het internationale tennistoernooi voor heren op Queen's Club in Londen. MAANDAG 10.50-12.25 Did 1EK Voetbal 1988: Ne derland-Sovjetunie. LEIDEN AV Holland en De Spartaan staan voor de zware taak om de zwakke competitiestart in de atletiekcompetitie uit te wissen. Morgen werken de mannenploegen in de eerste klasse op de Leidse atletiekac- commodatie hun tweede poule-wedstrijd af, waarna aan de hand van de stand na twee wedstrijden de finalisten worden aangewezen. Vooral de positie van De Spartaan is benard. Van de 18 eersteklassers staan de mannen uit Lisse op de allerlaatste plaats met een flinke pun- tenachterstand op de concurrenten. Voor de vereniging die in het recente verleden nog in de hoofdklasse vertoefde, zou degradatie naar de tweede divisie een sportieve ramp betekenen. In die klasse komen de Lisser vrouwen momenteel uit, die zich naar alle waarschijnlijkheid dit jaar wel zullen handhaven. Beter nog staan de vrouwen van de Bataven er in die klasse voor. Als zij hun positie (vierde) tot en met de finale in juli handha ven, zit er zelfs promotie in. De mannen van AV Holland kwamen als 12e uit de eerste competitie ronde, wat in principe nog kans geeft op plaatsing voor de promotie-pou le. De beste acht teams komen daarvoor in aanmerking. Holland moet dan wel een aanzienlijke puntenachterstand inlopen. Bovendien hebben de Leidenaars enkele onzekere schakels (Gertjan Palm en Jaap Dirkx zijn niet top-fit) in de ploeg. Daartegenover staat het thuisvoordeel voor Hol land, dat de organisatie van de wedstrijd, die om 11.00 uur begint, in han den heeft. De Holland-vrouwen reizen af naar het Fanny Blankers-Koen stadion in Hengelo om hun negende plaats in de eerste klasse te verdedigen. Yvonne van Dorp kan in tegenstelling tot de eerste wedstrijd nu behalve op de 400 meter ook op de 100 meter worden ingezet, wat de kansen om wat verder uit de gevarenzone te raken alleen maar groter maakt. Bij de vrouwen gaan zes ploegen over naar de promotie-poule, terwijl van de overige zes teams er twee degraderen. De mannen van De Bataven ten slotte moeten in Utrecht uit de onderste regionen van de tweede klasse proberen te komen. ARTA TERME (GPD) Als er een internationale sportofficier van Justitie zou bestaan, was hij nog wekenlang druk met de verwikkelingen, voorafgaand aan en tijdens de 19e etappe in de Giro d'Italia. Tussen de bergtijdrit van donderdag en de Friuli-etappe naar Arta Terme ontpopten de officiëlen zich als marionetten, die niet schroomden zich te ver grijpen aan de reglementen. En wat er later vanuit de ploegleidersauto's richting coureurs werd gedirigeerd, kan ook maar onder één noemer worden geschaard: geef en neem, ver deel en heers, verleen hand- en spandienst, investeer in heden en toekomst. Simpeler: rijdt combine als het uitkomt. Erik Breukink (links) kan i jan Andy Hampsten. de Giro niet ontsnappen aan de aandacht

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15