D 0 's Werelds grootste popsterren in Wembley QDCSBBEl a NOS koploper in overtreding reclameregels TELEVISIE TOEGELICHT NEDERLAND NEDERLAND NEDERLAND David. Carradine, zoals hij vanavond bij de NCRV te zien is als Charlie in de film, 'Moonbeam rider'. (foto gpd> Brandpunt KRO's actualiteitenrubriek 'Brandpunt' brengt vandaag de uitslag van een Intomart-enquê- te ovev het vertrouwen van de Nederlandse bevolking in het ka binet Lubbers II. Verder: de zaak Masson. Deze week werd een van de hoofdverdachten uit de ABP- affaire, Masson, vrijgesproken. Hetzelfde gebeurde de afgelopen tijd met De Vries (RSV) en Sla venburg. Ook toen liepen de pro ceskosten in de miljoenen. Zijn dergelijke rechtszittingen dat geld nog wel waard? (Nederland 1, 21.50 uur) In therapie De KRO zendt vanavond de tweede aflevering uit van de pro grammaserie 'In therapie'. Cen traal staat een echtpaar dat niet meer met elkaar communiceert. Therapeute drs. W. Bezemer praat met de man en de vrouw. Het gesprek is er een uit een reeks die hen uit de problemen moet helpen. Het 'geval' in deze aflevering wordt door acteurs na gespeeld, maar is wel afkomstig uit de praktijk. Therapeute A. Heffels over de serie: 'Via deze programma's kun je zien dat het helemaal niet belachelijk is om met problemen naar een psycho therapeut te gaan. Tweede doel van de serie is een aantal princi pes te demonstreren die in de therapie worden toegepast, zo dat mensen denken: daar heb ik misschien wat aan, daarmee kan ik aan de slag'. (Nederland 1, 19.18 uur) Moonbeam rider De NCRV heeft als nachtfilm vandaag 'Moonbeam rider', een Amerikaanse speelfilm uit 1979 geprogrammeerd. David (Kung Fu) Carradine speelt de rol van Charlie Swattle. Na de Eerste Wereldoorlog heeft Charlie niet veel meer dan een bijzondere motorfiets waarop hij door de Verenigde Staten reist. Op aller lei slinkse manieren probeert hij aan geld te komen. Op een dag vat hij het plan om om deel te ne men aan een motorrace tussen St. Louis en San Francisco, met als hoofdprijs 5.000 dollar. Maar het gaat daarbij niet alleen om hardrijden, er worden door de deelnemers allerlei trucs uitge haald. Onderhoudend amuse ment,(Nederland 1, 23.30 uur) Luchtmacht De TROS zendt vanavond de eer ste van twee documentaires uit die werden gemaakt ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht. In het programma van vanavond ('Vlucht door de tijd') staat de ge schiedenis van de KLU centraal. In het programma zijn een aantal unieke archiefopnamen ver werkt. Zo zijn ondermeer beel den te zien van de Farman, het al lereerste vliegtuig van de KLU, waarvan er destijds een aantal was gestationeerd op het vlieg veld Soesterberg. (Nederland 2, 20.55 uur) HILVERSUM (GPD) - Veronica zendt morgen het hele Mandela- concert in het Londense Wembley- station live uit. De uitzending be gint om één uur en zal maar liefst tien uur duren. 's Werelds grootste popsterren geven een benefiet concert geven ter ere van Nelson Mandela en de Anti-Apartheid bewegingen. De Zuidafrikaanse vrijheidsstrijder Mandela wordt nu al 24 jaar gevan gen gehouden. Zijn vrouw Winnie zet al die tijd het werk van haar man voort. De zeventigste verjaar dag van Nelson wordt nu door pop sterren aangegrepen om de wereld nog eens extra attent te maken op het bewind in Zuid-Afrika. Overigens heeft 'Freedom at se venty' zoals het concert wordt ge noemd in elk geval één verrassing Prince in Kuip DELFT (ANP) - Prince komt in au gustus voor twee concerten naar het Feijenoord stadion in Rotter dam. Hij treedt op 17 en 18 augus tus in de Kuip op. Vanaf de concerten van Prince staat er op de toegangskaarten van concertorganisator Mojo-concerts overigens een aanvulling op de 'kleine lettertjes': "Doorverkoop aan derden is verboden. Alleen aanschaf bij erkende verkoopbu reaus garandeert geldigheid". De maatregel is bedoeld om de zwarte handel in concertkaarten tegen te gaan. in petto. Als de groep Dire Straits als laatste aan de beurt is brengen de leden een wel heel speciale gast mee: gitarist Eric Clapton. Boven dien is het optreden van Dire Straits op zichzelf al een bijzonder heid. Hoewel de groep nog balan ceert op de grens tussen definitief stoppen en nog één lp maken, wil het legendarische gezelschap voor het Mandela-concert de instrumen ten graag nog een keer ter hand ne men. Als waardering voor die geste krijgt Dire Straits liefst een uur de tijd om de dag af te sluiten. In de hoop dat het eenmalige optreden met Eric Clapton het publiek lang zal heugen. Zoals gezegd hebben bijna alle popgroten der aarde hebben hun medewerking toegezegd en ver wacht wordt dat er morgen nog een aant.al artiesten spontaan op het podium stapt. Vast staat dat Geor ge Michael, Whitney Houston, Ro berta Flack, Joe CJjpcker, Nathalie Cole, The Bee Gees, Wet Wet Wet, UB 40, Simple Minds, Dire Straits, Bryan Adams en Chubby Checker optreden. De opbrengst van het concert, dat door een groot aantal tv-sta- tions in diverse landen is opge kocht, gaat enerzijds naar de Anti Apartheid Movement en ander zijds naar specifiek op kinderen ge richte projecten. Eigen ploeg Veronica is in Londen met een eigen radio-en televisieploeg aan wezig om het spektakel vast te leg gen. Begonnen wordt met een sfeerverslag van gebeurtenissen in en rond het stadion, een portret van Nelson Mandela en een inter view met Harry Belafonte. Belafonte is één van de vele be kenden die op het presentatievlak een steentje bijdraagt aan het pop- feest. Ook acteurs als Richard Ge- re, Denzei Washingtong (St, Elsw- here), Philip Michael Thomas (Mia mi Vice) en Ali McCraw (Love Story) zijn van de partij. Mandela-concert live op televisie De centrale verslaggeving vanuit Londen voor televisie wordt ver zorgd door Simone Walraven en Joop Daalmeijer, terwijl Kiki Tur- pijn en Gert Berg sfeerreportages maken. In de studio in Hilversum zijn Jeroen van Inkel en Caroline Tensen staande bij. Radio De radio-uitzending (via Radio 4) wordt door Wessel van Diepen en Erik de Zwart vanuit Londen bege leid. Bart van Leeuwen en Wessel van Diepen zitten in de Hilversum- se studio klaar om in te grijpen als de verbinding wegvalt. In het Wembley station staan twee podia waarop gedurende tien uur grootheden te bewonderen zijn. De optredens van artiesten zullen in principe ongeveer vijftig minuten duren. Hieronder volgt een globaal overzicht van de tijden waarop artiesten staan gepland, maar het is slechts een indicatie want de organisatoren hopen juist op spontane optredens en willen zich niet op een schema vastleg gen. 13.15 uur Parafina, Harry Belafon te, Sting en George Michael. 14.00 uur Billy Connoly with Courtney Pine 14.15 uur Eurythmics with special guests, South African Dance Music 15.15 uur Roberta Flack, Freddie Jackson, Natalie Cole, Ashford Simpson, A1 Green, Joe Cocker and H.B. Barnum 16.15 uur Joan Armatrading, Wet Wet Wet, Paul Young, Fish, Bryan Adams, Bee Gees, Tony Hadley( van Spandau Ballet) Phil Collins, Paul Carrack, David Sanborn en Midge Ure's Band. 17.15 uur Reggea muziek met Sly and Robbie, Aswad, Salif Keita, Youssou N'Hour en Jackson Brow- 17.40 uur UB 40, Chrissie Hynde, Maxi Priest. 18.15 uur Hugh Maskela en Miriam Makeba, Tracy Chapman Korte onderbreking tv-uitzending voor Veronica Sport ivm EK voet bal en Journaal. 20.15 uur Simple Minds, Steven van Zandt en Jerry Dammers 21.15 uur Whitney Houston. Op an der podium diezelfde tijd, Chubby Checker met Fat Boys. 22.15 uur Dire Straits met solo-op- treden Mark Knopfler 23.20 uur finale. HILVERSUM (GPD) - De NOS-te- levisie heeft in de periode tussen 21 maart en 30 april 26 keer de recla meregels overtreden. Dat is door de kijkdienst van het Commissari aat voor de Media vastgesteld. De TROS overtrad de regels 15 keer. Daarna volgen de AVRÓ (11 keer), Veronica (10), NCRV (7) en de KRO (5). In de uitzendingen van de VARA, de EO en de VPRO werden geen overtredingen vastgesteld. Met name in de sportuitzendingen komt te veel reclame voor. "De overtredingen door de NOS betroffen onder meer de aanwezig heid van een derde rij reclamebor den bij een Voetbalwedstrijd, de wijze waarop een merknaam was aangebracht op het jack van een trainer en de manier waarop recla meborden waren opgesteld bij de finish van een marathon. Overtre dingen van de reclameregels kwa men ook onder meer voor in de NOS-programma's 'Het klokhuis', 'Medelanders Nederlanders' en 'TV3'. De TROS overtrad de regels in onder andere 'De A tot Z Spel show' en 'TROS Sport'. Bij de AVRO gingen onder meer 'AVRO's Sport Panorama' en 'Service Sa lon' in de fout. Tot de Veronica- programma's waarin overtredin gen werden geconstateerd horen 'De heilige koe', 'Tineke', 'Veronica Sport' en 'Verona'. De overtredingen zullen, zo laat een woordvoerder van het Com missariaat voor de Media weten, door het Commissariaat in infor mele gesprekken worden bespro ken met de voorzitters van de om roepen. WEST-BERLIJN - Silvester Stal lone leunt wat teleurgesteld tegen de Berlijnse Muur in de buurt van Checkpoint Charlie. De Ameri kaanse acteur, die in de Bondsre publiek is voor het promoten van zijn jongste film "Rambo III mocht Oost-Berlijn niet in. Hij werd bij Checkpoint Charlie, de controlepost voor buitenlanders De 'People Porter', een nieuw ontwerp van een Zwitsers be drijf, wordt tijdens de Olympi sche Spelen in Seoul ingezet om de atleten snel te kunnen vervoeren. De trein rijdt over een monorail. (foto anp> Les van tv Drie scholieren in de Verenig de Staten van 10, 11 en 12 jaar zijn in Miami in Florida aange houden omdat zij, zoals ze dat op de televisie hadden gezien, ande re jongens op de wc's van de school seksueel hadden gemo lesteerd. De feiten speelden zich af tus sen januari en april van dit jaar. De daders waren sterker en le ken ouder dan hun leeftijd zou doen vermoeden. Ondervraagd door de politie vertelden de jongens dat zij 's avonds laat naar pornofilms op een televisiekanaal keken. Twee knapen zijn ondergebracht in een gevangenis in Florida en de jongste is voorwaardelijk over gedragen aan zijn ouders. Willem Ill-race De Britse koningin zal op 21 ju li in het Zuidengelse Brixham aan de Friedrichstrasse, tegenge houden. De Oostduitse autoriteiten wis ten van zijn komst omdat op pam fletten was aangekondigd dat hij in West-Berlijn was en ook een tijd je in Oost-Berlijn zou zijn. Naar ei gen zeggen had. hij het Pergamon- museum in Oost-Berlijn willen be zoeken en een wandeling willen een vlootschouw van Nederland se zeilschepen afnemen. Behalve het Britse koninklijke paar zal ook kroonprins Willem-Alexan- der zich aan boord van het jacht Brittania bevinden. Aan het défi lé dat wordt gehouden ter gele genheid van de herdenking van de 'Glorieuze Revolutie' - de in vasie van stadhouder Willem III in Engeland in 1688 - zullen enige honderden schepen meedoen, zo is de verwachting van de organi satie. In wedstrijdverband zullen en kele schepen de route van stad houder Willem opnieuw varen. Op 12 juli geeft minister Smit- Kroes in Hellevoetssluis het startschot. Honds Hongaarse filmproducenten hebben bij filmopnamen in Po len een kudde van 60 schapen in brand gestoken om een heel rea listisch effect te krijgen. Omdat vuur op schapenvacht niet 'pakt', waren de dieren inge smeerd met een licht ontvlamba re chemische substantie. Veer tien schapen moesten nader hand wegens zware brandwon den worden afgemaakt. Volgens het weekblad Polityka moest een overval van Kozakken op een boerenhoeve worden uitgebeeld. De vesten waarmee de scha pen voor verbranding zouden worden behoed, sorteerden geen effect. maken over de beroemde Unter den Linden. Westerse waarnemers in West- Berlijn vermoeden dat de komst van de filmster -- in de jongste film Rambo III bevrijdt hij een strijder van het Afghaanse verzet uit Sov- jetgevangenschap -• in de ogen van de Oostduitse autoriteiten het risi co schiep dat zijn fans dermate op gewonden zouden raken dat er een oploop van had kunnen komen. Rambo mag Oost-Berlijn niet in llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ 16.20 Alias Smith and Jones. Amerikaanse serie. Afl Curry op liefdespad. Heyes versiert een knappe onderwijzeres om erachter te ko men wat er met Curry is gebeurd 17.10 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 De familie Greenwood. Serie. Afl.2: Nieuwe vrienden. Luke Greenwood probeert als goudmijnwerker een nieuw bestaan op te bouwen. KRO 18.00 De familie Greenwood, (vervolg). 18.10 De Freggels. Poppenserie. Afl.: De Bob bie grot. 18.35 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 In therapie. 5-delige informatieve serie over psycho-therapieën. Afl.2: De zaak van de echtgenoten die niet meer praten. 20.05 Emmerdale Farm. Engelse serie rond het dagelijks leven van twee boerenfamilies, de Sudgens en de Skilbecks, in Yorkshire. 20.30 De Beiderbecke-tapes (1). 2-delige En gelse komische thriller. Trevor Chaplin en Jill Swinburne belanden in een reeks van avontu ren wanneer een bandje met klassieke jazz van Bix Beiderbecke een discussie over het dumpen van nucleair afval blijkt te bevatten. 21.50 Brandpunt. Actualiteitenrubriek. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 De nieuwe Pacific. Documentaire-serie over de culturele en economische verande ring in de landen rond de Stille Oceaan. Afl.2: De nasleep van de oorlog. (Herh.) NCRV 23.40 Fast Charlie, the moonbeam rider. Amerikaanse speelfilm uit 1979. Regie: Steve Carver. Met: David Carradine, Brenda Vacca- ro, Whit Clay e.a. Charlie Swattle is een ruige avonturier die op zijn motor door Amerika rondzwerft. Hij hoopt zijdn grote slag te slaan door mee te doen aan een motorrace, waarbij de deelnemers elkaar op alle mogelijke ma nieren in de wielen proberen te rijden. 01.15 Einde. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak. Animatieserie. Afl.181. 18.05 Plon9. Afl.: Plons en de bul lebak. 18.10 De Smurfen. Tekenfilmserie naar de verhalen van de Belgi sche striptekenaar Peyo. 18.35 Elektron. Popmuziek en we tenschap in één magazine. 19.15 Uitzending door derden: Programma van de Christen-De mocratische Omroep. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20.15 Première. Fllmnieuws met Jo Röpcke. 20.45 Zwarte zondag. (Black sun- day), Amerikaanse speelfilm uit 1977 van John Frankenheimerk. 23.00 Filmspot. Achtergrondinfor matie bij de filmactualiteit. 23.30 Nieuws. Aansl. Paarden- koersen. Aansl. Coda. Zeiltocht, van Gerrit Achterberg. 18.45 Babel. Migrantenmagazine voor Turken. 19.00 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische se rie met Peter Phelps, Pat McDo nald, Tom Richards e.a. Afl.564. 19.25 Oshin. Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Has- hida. Met: Ayako Kobayashi en Shiro Ito. Afl.281 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 E.K. Voetbal '88. Recht streeks reportage van de ope ningswedstrijd van het EK '88: West-Duitsland - Italië, vanuit Düsseldorf. (Eurovisie-uitzen ding). België/Frans 1 Tao. 18.40 Hello moineau. 18.45 Les lucioles. 18.55 Mimi Cracra. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir. Regionaal magazi- 19.26 Quick et Flupke. Tekenfilm. 19.30 Journaal. 20.00 Landru. Franse speelfilm uit 1962 van Claude Chabrol. 21.55 Festival de la chanson l'occasion du sommet francopho ne. Deel 2. (Quebec étó 87). m.m.v. Francis Cabrel, Robert Charlebois, Fabienne Thibaut en Symf. Ork. van Quebec. 23.00 Laatste journaal. 23.35 Einde. 17.15 Tagesschau. 17.25 Pariser Geschichten. Serie. Afl.: Der grosse Schwindel. 17.50 Einde. 17.25 Hart aber herzlich. Afl.: Feu- riges Wochenende. 18.26 Tagesschau. 18.30 Einde. 19.30 Hier und Heute. 19.38 Werbung. 19.45 Einde, Duitsland 1 18.30 (S)Europacup Voetbal. Opening: Commentaar: Jörg Wontorra. Uitzending vanuit hel Rheinstadion in Düsseldorf. 19.30 Einde. 19.45 (S8.T)Europacup Voetbal. Westduitsland-ltalië. Commen taar: Herlbert Fassbender. Uit zending vauit het Rheinstadion i informatie vanuit de ARD- EM-Studio. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten met Bericht aus Bonn. 23.00 Gott und die Welt. Fromme Propaganda für den Sowjet- staat? Reportage over het 1000- jarig bestaan van de Russisch- orthodoxe kerk. 23.30 Heut'Abend... ARD-talk- show met Joachim Fuchsberger. Gast: Günther Bosch. 00.15 (ZW)Der Sündenbock. (The scapegoat.) 01.45 Tagesschau. 01.50 Nachtgedanken. Beschou wingen van Hans Joachim Kulenkampff. 01.55 Einde. AVRO: 19.02 Hobbyvitaminen. NCRV: 20.02 NCRV-Vrijdag-Sport. NOS: 23.05 Met het oog op mor gen. VOO: 0.02 Slemband. 2.02 Oh wat een nacht; 5.02-7.00 Ook goei- emorgen. Radio 2 na 18 uur AVRO: 18.03 AVRO's radiojourn. 18.15 Uit... en uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie radio 1. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. 18.02 Aspelten van de Kamermuziek. Marja Bon, piano. 19.00 de Bovenbouw, he dendaagse mi Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. VPRO: 18.10 Eu- roburo. P.P: 18.20 GPV. VPRO: 18.30 Euroburo. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 De bijbel open. 21.00 School agenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40-22.00 Theologische verken ningen. 16.15 TROS way of life magazine. Informatief magazine. Presentatie Ton Fagel. Gast Ca roline Kaart. 17.00 Derrick. Duitse misdaadserie Afl Het meisje in jeans. Vrachtwagenchauffeur Alwin Hauff wordt vergiftigd door bonbons. Derrick komt er al gauw achter, dat de zuster van Al- win dik bevriend is met een oudere man uit een degelijk gezin. Herh. TROS 18.00 TROS Sport. Sportmagazine 18.25 TROS vakantiekompas. Toeristisch magazine 18.50 Jan, Jans en de kinderen. Tekenfilmse rie. Afl.10: (herh). 18.55De Fabeltjeskrant. Afl.: Natuur op een goudschaaltje, (herh.) 19.00 Parade der besten. Talentenjacht ge presenteerd door Willy Dobbe. 20.00 (TT) Journaal. TROS 20.29 Alf. Kinderserie. Afl.: Verhuisplannen. Alf tracht iets te doen voor zijn blinde vriendin Jody. Wanneer zij uit haar huis wordt gezet, komt Alf in actie. 20.55 75 jaar Koninklijke Luchtmacht. 2-deli ge documentaire over de geschiedenis van de Nederlandse luchtmacht. Deel 1Vlucht door de tijd. 21.30 Dempsey en Makepeace. Engelse poli tieserie. Afl.: Tequila sunrise. Als Dempsey en Makepeace kontakt zoeken met een belangrij ke tipgever, wordt deze gezien door een ben delid. De tipgever wordt doodgeschoten, en een grootse speurtocht volot. 22.20 jongbloed Joosten. Live-programma met hoogtepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joosten en Jaap Jongbloed. 22.50 Onze Ouwe. Duitse politieserie. Afl.: De dood komt zelden alleen. Tijdens het openen van een stationskluis ontploft een bom, en twee mannen worden gedood. Het blijkt dat ei gestolen juwelen inzaten, maar wie zit er ach ter en waar zijn de sieraden? NOS 23.55 Journaal. TROS 00.00 Wilhelmus. ZATERDAG 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 E.K. Voetbal. Openingsce remonie. Aansl.: West-Duitsland Italië. 11.40 Zu Ehren der Königin, recht streekse uitzending van feestelij ke parade t.g.v. de verjaarding van Koningin Elisabeth. (Eurovi sie). 16.25 Freizeit...und daraus machen kann. Presenta tie' Gustav Schoser. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern, regionaal overzicht. 17.10 Tom und Jerry. Tekenfilm serie. Afl.: Jagdszenen in Holly wood. 17.25 Sommerfestival im ZDF (ZW)Tarzan greift an. (Tarzan 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. Reporta ges van buitenland-correspon denten. Presentatie: Karl Heinz Schwab. 20.15 Die Fisherin vom Bodensee. Duitse speelfilm uit 1956 van Ha- raid Reinl 21.45 Heute-journal. 22.10 Aspekte. Bundesfilmpreis '88. Beelden en gesprekken van af het Berliner Kinofest. 23.05 Polar-Ein Detektiv sieht schwarz. (Polar.) Franse speel film uit 1983 van Jacques Bral. 00.40 Heute. ZATERDAG 09.30 (S) Programma-overzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 11.40 Lach' mal wieder 12.10 Nachbarn in Europa. Inter nationaal magazine. 16.35 Teletekstoverzicht. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II. Cursus biolo gie. Les 17. 18.30 Hallo Spencer. Kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 Globetrotter. Zielort: Anta- lya/Turkije. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK: politisch - aktuell überraschend. 22.30 Rubbel extra. Quiz. 22.35 Spaghetti-House. Italiaanse 07.50 Schooltelevisie. 08.50 Tele-Gymnastik (26) 09.00 News of the week. 09.15 Actualités. espanol. Cursus Spaans voor beginners. 10.00 Der stumme Dialog, heden daagse techniek en maatschap pij: Agrartechnik oder das Ende der Natur? 10.30 Fern Universitat im Dritten: Sdciale Wahrnehmung III, Rech- nerorganisation I. 11.15 Fernseh-Schatze Früh- stück 38 Sekunden, 12.00 Telekolleg I 16.30 Lifeline. Programma t.b.v. het goede doel. Vandaag: The Bobath Centre. 16.40 Children's BBC met Andy Crane: tekenfilm. 16.50 Laurel and Hardy. 17.00 Caterpillar trail. 17.15 Paw paws. Kinderserie. 17.35 Friday Film Special: 11 -deli- ge serie. Afl.4:4D Special Agent. 18.35 Neighbours. Serie. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Talkshow met Terry Wogan en Sue Lawley, 20.40 Every second counts. Spel- programma. Presentatie: Paul Daniels. 21.15 Dynasty. Amerikaanse serie met John Foryhthe, Linda Evans, Joan Collins e.a. 22.00 Journaal. OMROEP RIJNLAND 17.00-17.30 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal ZATERDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.03 TROS nieuws show met om 7.08 Natuurrubriek, 7.20 Hel weer, 7.24 Visrubriek. 7.27 Eigen nieuws. 7.33 Uitgaanstips; 7.45 Dierenma nieren; 8.06 TROS aktua; 8.20 EK Voetbal. 8.30 Ontbijtgast. 9.03 Prij zenslag; 9.08 Doe 't zelfrubriek. 9.20 Kieskeurig; 9.35 Plantenru- briek; 9.50 Autorubriek; 9,57 Intro- duktie kamerbreed. 10.06 Van boe ken bezeten; 10.20 Prijzenslag; 10.30 Op Uw gezondheid; 10 50 Fi nale Prijzenslag;' 11.03 TROS Ka merbreed, 12.03 Oud plaatwerk met Herman Emmink. NOS: 12.56 Meded. voor land- en tuinbouw. TROS: 13.06 TROS Aktua. Radio 2 voor 18 uur 7.03-16.00: VARA's Vrije Zaterdag 7.03 Non-stop oude hits. 8.03 De Opening. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité van aanbeveling, 13.25 Typisch Hollands. KRO: Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV 7.03 Drie voor negen. 9.03 Gospel rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paper clip-Radio. 14.03 Popstation. 16.02 NCRV-zaterdag-sport. 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. NOS 18.00 Paspoort. Magazine in het Turks. TELEAC 18.30 (TT) Steden en hun verleden Les 10. NOS 19.00 (TT) Jeugdjournaal. 19.10 (TT) Het Klokhuis. Kinderprogramma. 19.26 Studio Sport. Opening E.K. Voetbal: Duitsland Italië. (21.00 Pauze: Open Univer siteit). 22.10 Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Italië. 22.30 Journaal. 22.40 Gesprek met de Minister-President. 22.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. 22.55 Studio Sport: E K Journaal 23.20 Einde. ZATERDAG 22.24 Regionaal nieuws en week end-weerbericht. 22.30 Rockliffe's Babies. 8-delige serie. Afl 5: In the bag. 23.20 E.K. Voetbal: West-Duits land - italië, samenvatting. 23.50 Omnibus. Culturele docu mentaire-serie. Afl.6. 01.00 Rafferty and the Gold Dust Twins. Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Dick Richards. Met: Alan Arkin, Sally Kellerman, Mackenzie Phillips e.a. 07.45 Open University. 09.25 Roobarb. 09.35 Muppet Babies. 10.00 On the waterfront. Kinder- magazine, 11.40 Trooping the Colour, Jaar lijkse grote militaire parade, die wordt afgenomen door koningin Elizabeth. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl. Tennis: Men's Queens. 17.00 Nieuws en weerbericht. Re gionaal nieuws en weerbericht. Aansl. Tennis: Men's Queens. 18.30 Film '88. 19.00 (ZW) The Falcon strikes back. Amerikaanse speelfilm uit 1943 van Edward Dmytryk. Met: Tom Conway, Harriet HHIiard, Ja ne Randolph e.a, 20.05 Sergeant Bilko. Serie met Phil Silvers. 20.30 Artists on film. 21.00 Weekend. 21.30 Gardeners world. Tulnma- gazine. 22.00 Alias Smith and Jones. Afl.1 22.30 Bath Festival. Speculum Musicae, hedendaagse muziek (wordt ook via BBC3 radio uitge zonden.) 23.05 Secret services. Documen taire-serie over dienstverlenende beroepen die door weinigen Radio 4 voor 18 uur AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Wakker worden met (8.00 Nws.) 9.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Gregorio Nardi, pi VOO: 12.02 Strauss Co, Werken van Strauss en Kalman, 13.00 Nws. NOS: 13.02 Holland Festival Jour naal. VOO: 13.10 Veronica Klas siek. Moskauer Virtuosen Kammer- o.l.v. Wladimir Spiwakow ,v. Jewgenij Kissin, pia- 4.00 Veronica Kamermuziek geambieerd worden. Afl.6: The social security. 23.50 Newsnight. Actualiteitenma gazine. 00.35 Weerbericht. 00.40 The week in the Lords. Par lementair overzicht vanuit het Hogerhuis. 01.20 Men's International Tennis vanuit de Queens Club te Lon den, samenvattingen. 02.15 Einde. Sky Channel 16.00 17.00 The DJ Kat Show 18.00 The Guns of Wilt Sonnett. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs.Muir. 18.57 The Uniroyal weather report. 19.00 Hazel. Comedy. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Land of the Giants. 20.27 The Uniroyal Weather Re port. 20.30 Movie Classic. The saint's girl Friday. 21.48 The Times Headline News. 21.50 Yourney to the Unknown. 22.48 The Times Headline News. 22.50 Isle of Man TT'88. 23.20 Carlsberg Football Champs. 23.35 Le Mans preview 1988. 00.25 UK despatch. 00.57 The Uniroyal weather report. 01.00 Fela live, A midsummer con- 02.50 Closedown. Superchannel 17.30 Formula One. 18.30 Blakes 7. 19.25 Weerbericht. serie 87/88. Rivka Golani, altviool, en Herman Uhlhorn, piano. 14,36 Nwe.grammofoon- en compactpla- ten. 16.00 Lang leve de opera! Fragm. uit opera's. Radio 5 voor lb uur NOS. 6.30-6.49 Scheepv.- en marktber. en uitgebreid weerber. 9.00 Nws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden, FEDUCO 9 30 Hol landse nieuwe. 9.45 Rekenen. 10.00 Taal, tekens en regels. EO 10.15 EO Familiedag. 17.00 Licht 19.30 De kookkunst van Keitt Floyd. 20.00 Nurse. 21.00 NBA Basketball '87/88. 22.00 Super Channel nieuws. 22.15 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Sportwereld. 23.40 Muziek Special. Nazareth. 00.45 Formula One. 01.40 Nino Firetto. 02.40 Einde. ZATERDAG 16.05 Le Sphinx. 17.20 La libertó Stéphanie. 17.50 Calibre. 18.00 Récréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Thelassa. 19.30 Six jours a vivre. 20.55 Portrait. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Divan. 22.45 Sports Loislrs. 23.30 Fin de programme. LD-Kabelkrant derd de avonduren van 18.00- 23.00 uur en za en zo van 18.00- 01.00 uur) te zien op kanaal 2. De kabelkrant biedt berichten uit de re gio, binnen- en buitenland, sport nieuws, aankondigingen, adverten ties en weerbericht. De kabelkrant is in 107,000 gezin nen in Hillegom, Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Lisse, Noordwi|k, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenheim, Valken burg, Voorhout, Voorschoten, War- Zoeterwoude t gen. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerberverkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 27