Uitstel boringen Alphensegifbelt' Werkvoorzieningschap Het Spektrum gaat verhuizen Onderzoek toont behoefte nieuw hotel Alphen aan Verdeekllieid over verbouwing raadzaal Meer bezoekers, minder banen VRIJDAG 10 JUNI 1988 REGIO PAGINA 19 SASSENHEIM - Het werkvoor zieningsschap Het Spektrum wil binnen enkele jaren overgaan tot de bouw van een nieuw pand. De sociale werkplaats is momenteel gehuisvest is drie oude panden in Sassenheim. In welke bollen streekgemeente de nieuwbouw wordt neergezet staat nog niet vast. Omdat het werkvoorzienings schap Het Spektrum een gezamen lijk project is van de gemeenten Hillegom, Noordwijkerhout, Noordwijk, Voorhout, Warmond, Sassenheim en Lisse zijn deze ze ven gemeenten benaderd bij het zoeken naar een plaats voor de nieuwbouw. Directeur Kolkman van het Spektrum verwacht dat slechts twee tot drie gemeenten plaats hebben voor de nieuwbouw. "We hebben namelijk 10 tot 12.000 vier kante meter nodig. Bovendien zijn we een bedrijf dat het beste past op een industrieterrein. Niet veel ge meenten hebben zo'n terrein. De reacties moeten we nog binnen krijgen, maar van Hillegom weten we al dat die afvalt". Bij het afwe gen van de aanbiedingen wordt te vens gekeken naar bereikbaarheid per vrachtwagen en per openbaar vervoer. Uiteraard speelt ook het prijskaartje dat aan de grond hangt een rol. Kolkman hoopt dat eind 1989 be gin 1990 met de bouw kan worden begonnen, maar hij sluit een later tijdstip niet uit. Totale nieuwbouw is voor het Spektrum onafwend baar geworden. In Sassenheim is de sociale werkplaats onderge bracht in drie gebouwen aan de Hoofdstraat, de Bijweglaan en de Kerklaan. Dat geeft niet alleen or ganisatorisch de nodige proble men. maar het kost ook meer geld omdat in alle drie de gebouwen voorzieningen als een kantine no dig zijn. "Daar komt nog bij dat de gebouwen gewoon oud zijn, zodat het onderhoud steeds duurder wordt en de werkplaatsen niet meer voldoen aan de hedendaagse eisen", verduidelijkt de directeur. Succes Nieuwbouw maakt ook een effi ciënter werkende organisatie mo gelijk. Dat laatste is belangrijk om dat de sociale werkplaatsen vanaf volgend jaar zelf voor de tekorten moeten opdraaien. Het rijk komt dan met een vaste bijdrage over de brug in plaats van automatisch de tekorten aan te vullen. "Zelf je broek ophouden dus", verwoordt Kolkman de nieuwe financiering van de sociale werkplaatsen. "Ik ben ervan overtuigd dat wij daarin slagen. De laatste vijf jaar hebben we al veel gedaan om de tekorten terug te dringen". Het financiële succes meet de di recteur niet af aan de omzet, maar aan de dalende tekorten. "Vooral door de inzet van de werknemers is het gelukt om het tekort van het hoveniersbedrijf om te buigen in een kleine winst. Bij het admini stratie en grafisch centrum ver wacht ik dat we dit jaar quitte spe len. Het tekort van de industriële afdeling hebben we al met 75 pro cent kunnen verminderen", meldt Kolkman trots. Ook de zeven deel nemende gemeenten hebben de vruchten kunnen plukken van het verbeterde resultaat van het Spek trum. De gemeenten betalen 20 procent van het tekort en de rijks overheid de rest. Terwijl de zeven gemeenten zes jaar geleden nog zes ton moesten bijpassen, was dat vo rig jaar nog maar twee ton. De vaste bijdrage die de werkplaats vanaf volgerd jaar krijgt is nog slechts af komstig van het rijk. Bij het werkvoorzieningsschap Het Spektrum werken bijna 350 mensen uit de zeven gemeenten. Meer dan 210 mensen werken op het industrieel technisch centrum aan de Hoofdstraat. Het admini stratie en grafisch centrum biedt werk aan 65 mensen en bij het ho veniersbedrijf werken nog eens ruim 70 mensen. In de nieuwbouw- plannen wordt rekening gehouden met werkruimte voor minder dan omdat ongeveer 70 de buitendienst werken. ALPHEN AAN DEN RIJN - Met de boringen op de voormalige vuilstortplaats in het Al phense recreatiegebied Zegersloot wordt pas begonnen als externe deskundigen hun me ning hebben gegeven over het boorplan. Die experts komen op 29 juni in het provincie huis in Den Haag met vertegenwoordigers van de projectgroep Sanering Vuilstort Cou pépolder bijeen. Op het uitstel was al eerder aangedrongen door het bewonerscomité Cou pépolder. Dat verzoek is gisteravond grotendeels ingewiligd door de projectgroep, waarin onder anderen vertegenwoordigers van provincie en het bewonerscomité zitting hebben. De bewoners hadden het liefst ge zien dat tot 29 juni helemaal geen veldwerk meer zou worden ver richt op en rond de belt, waar aan het eind van de jaren zeventig 100.000 a 150.000 vaten met giftig afval illegaal zouden zijn gedumpt. Tijdens de vergadering van de pro jectgroep is gisteravond in het Al phense stadskantoor echter een compromis bereikt. De komende weken mag nog wel de mechani sche weerstand in de grond wor den gemeten. Op die manier wor den gegevens verzameld over de samenstelling van de kleilaag die door het gif dat in de grond wordt vermoed gedeeltelijk zou zijn ver dwenen. Die zogeheten sonderin gen vallen onder de voorbereidin gen voor het vervolgonderzoek van het Rotterdamse ingenieursbureau Iwaco. Ook kan dit bureau alvast afspraken maken met aannemers voor de werkzaamheden na 29 juni. De afgelopen maanden heeft het Leidse onderzoeksbureau Geo-Lo- gic geofysische metingen op het terrein verricht. Alphenaar W. Hart, die namens de bewoners deel uitmaakt van de projectgroep, toonde zich na de vergadering uitermate tevreden over het bereikte compromis: "Wij hebben er steeds op aangedrongen dat bij het vaststellen van het boor plan ook andere onderzoeken moesten worden betrokken. Dan denk ik bij voorbeeld aan het on derzoek op de belt door TNO in 1982 en door Iwaco in 1985. Geo- Logic heeft zich de afgelopen tijd beperkt tot geofysische metingen. Op basis daarvan krijg je geen een compleet beeld hebben. Aan de hand daarvan kan worden be paald hoe het boorplan er moet uit- De bewoners in de projectgroep lieten zich gisteravond vergezellen door twee deskundigen op het ge bied van de chemie. Zij wezen er op dat plaatsen waar in het verleden al hoge concentraties van verontrei niging - werden aangetroffen, nu niet voorkomen in het voorlopige boorplan. Gisteravond zijn ook af spraken gemaakt over de veilig heidsmaatregelen die moeten wor den genomen als bij het boren eventueel giftige grond aan de op pervlakte komt. Terwijl Hart tevreden is over de inspraak van de bewoners in de - projectgroep, uitten raadsleden gisteravond in de commissie alge meen bestuurlijke zaken hun onge noegen over het gebrek aan infor matie van de zijde van burgemees ter en wethouders. "We moeten be ter op de hoogte worden gehouden van de voortgang van de onderzoe ken", zo merkte A. van Geest (D66) op. Tot nu toe is volgens hem te weinig bekend over het onderzoek van Geo-Logic. Van Geest: "We weten nog steeds niet of er werke lijk vaten liggen, of er radio-actieve straling is aangetroffen en of er chemisch afval in de bodem zit. En wat we weten moesten we uit de krant halen, van de gemeente ho ren we nooit iets". HAZERSWOUDE - In het kader van de Hazerswoudse sportweek werd gisteren pony gereden in manege Xeno- phon aan de Rijndijk. De sportweek is maandag begonnen. Voor vandaag staat er een zeskamp op het program- ma en morgen wordt de week afgesloten met fietstochten. Voor de ongetrainden is een tocht van 25 kilometer lidge ld rijders knnnen 75 kilometers wegtrappen. (foto Ben de Bruijn) Hogere subsidie Katwijk voor Dierentehuis KATWIJK De gemeente Kat wijk verhoogt de subsidie aan de stichting Dierentehuis Leiden en omstreken. Daarmee komt het to tale bedrag op 11.800 gulden, ofte wel 30 cent per inwoner. De com missie voor zorg, volksgezondheid, economische zaken en emancipa tie is gisteravond akkoord gegaan met een voorstel daartoe van bur gemeester en wethouders. De verhoging van de subsidie hangt samen met de renovatie van het dierentehuis Postbrug in Oegstgeest, waar Katwijk zwerf dieren, hoofdzakelijk honden, on derbrengt. Aan de subsidie is ove rigens wel de voorwaarde verbon den dat de gemeente te zijner tijd wordt vrijgesteld van een financië le bijdrage voor de geplande nieuwbouw. Katwijk gaat nu in totaal 4000 gulden meer betalen aan het die rentehuis. Dat geld wordt geput uit de post 'onvoorzien. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het nieuw te bouwen hotel aan de Eu ropasingel in Alphen mag rekenen op een zeer acceptabele bezettings graad, zelfs als de komende jaren in de gemeente nog meer hotelac commodaties worden gerealiseerd. Dat is de uitkomst van een onder zoek naar de bezetting van hotels in Alphen. Het onderzoek is ver richt in opdracht van bouwbedrijf Van Eijkelenburg uit Rosmalen, dat in de Castellum-as nabij de rotonde een complex met zeventig hotelkamers, een congreszaal, ser vice-appartementen en een kan toor wil realiseren. "De vraag hoe groot de bezet tingsgraad is, heeft ons toch wel in spanning gehouden", aldus D. van der Veen van de gemeentelijke dienst openbare werken. "Ik heb de rapportage nog niet gezien, maar mij is verteld dat de uitkomst uitermate gunstig is. In de studie is de bouw van een motel bij Avifau na meegerekend, maar niet de plannen van Toor om de hotelgele genheid met twintig kamers uit te breiden. Ook als die echter wordt meegeteld, is de bezettingsgraad nog heel acceptabel". Het complex moet vooral een functie als hotel voor zakenlieden krijgen. Daarom is een enquête ge houden in het Alphense bedrijfsle ven. "De reacties van de ofiderne- mingen waren voor het merendeel erg positief', zegt J. van den Hoe ven. Hij is directeur van het inge nieursbureau Van Nierop en Van den Broek uit Rotterdam dat het onderzoek heeft uitgevoerd, bijge staan door de hogere hotelschool in Den Haag. "Dat is ook wel be grijpelijk, want in Alphen is op dat gebied weinig zodat zakenlieden vaak moeten uitwijken naar elders. Het is daarom een goede zaak dat deze accommodatie er komt", al dus Van den Broek. Volgens hem geven de uitkom sten nog een vertekend beeld want de aanwezigheid van de service-ap partementen heeft ook een positie ve invloed op het hotel, terwijl dit niet in het onderzoek is meegeno men. De belangstelling voor die ap partementen is behoorlijk, blijkens uitlatingen van Van der Veen. "Wel moet een en ander aan de apparte menten worden aangepast, maar dat komt mooi uit. Wc zijn name lijk toch een beetje bang dat een te massieve betonnen rand langs de Castellum-as wordt gebouwd en de aanpassingen voorzien er juist in dat die wat wordt opgengebro- ken". Rapport over Alphense banenmarkt in april ALPHEN AAN DEN RIJN - De Banenfestatie, de banenmarkt die april dit jaar in Alphen werd ge- richt ."Bovendien willen wijBda t oo k houden, heeft meer bezoekers maar minder banen opgeleverd het ^an vorië jaar- Dit jaar trok de beurs ongeveer 7500 belangstellen den en vor.den 37 bezoekers nog De projectgroep is van mening tijdens de manifestatie een vaste betrekking. Bovendien solliciteer den nog eens 391 mensen bij verklaringen van getuigen tegen over justitie bij het bepalen boorplan een rol spelen". dat het onderzoek tot nu toe te alge- i opzet is geweest. Hart: "Wij willen dat veel gerichter schillende bedrijven. Een jaar gele- wordt gewerkt. Geo-Logic be- den Waren die cijfers respectieve- de apparatuur lijk 4000, 100 en 550.In totaal waren aprjj j041 vacatures te vervullen. alle stoffen kunnen deelnemende bedrijven aan de ba nenmarkt. Volgens het adviesbureau beves tigen de resultaten het vermoeden dat de beurs meer een 'kijkevene- ment' is geworden. Dit zou mede verband houden met de grotere omvang van de Banenfestatie in vergelijking met het jaar daarvoor. Door de grotere drukte en de daar mee samenhangende onoverzich telijkheid zou het minder eenvou dig zijn geweest om 'tot zaken te komen' dan in 1987. den opgespoord. Daarom moet £>at blijkt uit het eindrapport worden gekeken naar gegevens die een telefonische enquête die het in het verleden al zijn verzameld, Alphense adviesbureau Zwart en zodat de deskundigen op 29 juni partners heeft verricht onder de 76 In het rapport wordt echter de conclusie getrokken dat in vergelij king met dit jaar het aantal sollici tanten in 1987 minder worden genomen. In de enquête van vorig jaar werd iemand ook als sollicitant aangemerkt wanneer hij louter een formulier had ingevuld. Een groot aantal van hen is echter niet voor een gesprek uitgenodigd. Dit jaar zijn alleen de mensen die een uitnodiging ontvingen voor een gesprek in de enquêteresulta ten opgenomen. Uit een eigen onderzoek van het Gewestelijk Arbeidsbureau Al phen, dat de beurs organiseerde, blijkt dat ruim driekwart van de ongeveer 7500 bezoekers op zoek was naar een baan. Opvallend is dat van de werkzoekenden bijna zestig procent reeds een betrek- moet king had. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwrjnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, spreekuur. Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, tel: 215510, spreekuur: Stokroos 1 Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur' G. Bloemen, tel: 311319. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, tel: 122538, spreekuur: Zoeterwoudsesingel 28. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, tel: 125820, spreekuur: Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, tel: 132877, spreekuur: de Sitterlaan 18. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. Van Rijn, tel 314349, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: E. Driever, tel: 120161. Groep 5 Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein Medische Diensten DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, t Roest: il: 071- B.& J. Crul, Noordeinde- 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw. E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den, tel: 071-764058 Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D J 8.00 uur tot zo 24 uur: J. v.d. Beek en J. v.d. den, tel: 894539; beide dagen spreekuur fraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel: Voorschoten van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Mart laan 36, tel: 174955. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; z< A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel: 10030. Zoeterwoudse f 01715-1219 of APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- Westgeest, Leidseweg 560, tel: 071- 768616. Wassenaar Alarm- én informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- R. van der Grijp, Petr. Moensweg 54, Leiden, tel: 071-314917. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts G.J.H. de Minjer telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Publieke tribune raadzaal Noordwijkerhout niet berekend op rellen NOORDWIJKERHOUT - De publieke tribune van de raad zaal van het gemeentehuis van Noordwijkerhout mag niet worden verbouwd. Elke aan passing van de ruimte maakt de kans kleiner dat het raad huis op de monumentenlijst wordt geplaatst. Bovendien doet een verbouwing afbreuk aan het werk van architect Kropholler, de ontwerper van het in 1930 gebouwde gemeen tehuis. Dat schrijft professor A. van Kra nendonk in een brief aan burge meester en wethouders van het bollendorp. Kranendonk tekende in 1984 het ontwerp voor de laatste uitbreiding van het gemeentehuis. Die plannen behelsden onder meer de verbouwing van de raadzaal en de bouw van een pers- en publieke tribune. De verbouwing van de publieke tribune kwam enkele maanden ge leden ter sprake bij de behandeling van de begroting voor 1988. De meeste politieke partijen vinden de raadzaal 'publieksonvriendelijk'. Fractievoorzitter W. Hof-van Putten van de PvdA merkte op dat het publiek de vergaderingen slechts met grote moeite kan vol gen. De raadzaal ligt enkele meters lager dan de tribune; raadzaal en tribune zijn bovendien door een vrij hoge muur van elkaar geschei den. Naar aanleiding van de klachten heeft oud-ambtenaar Krops een globaal plan voor verbouwing in gediend bij B en W. Krops wil on der meer de bogen tussen tribune en raadzaal veranderen. De achter wand van de publieke tribune zou een andere kleur moeten krijgen en de toegang tot de tribune zou moeten worden verlegd. Niets Kranendonk is, zo blijkt uit zijn schrijven, fel gekant tegen elke verbouwing. "Het raadhuis kan al leen op de monumentenlijst wor den geplaatst als niet alleen het ex terieur, maar ook het interieur authentiek is. De raadzaal van ar chitect Kropholler verkeert nog in oorspronkelijke staat. De bouw van de publieke tribune heeft daar aan niets afgedaan, onder meer omdat de typisch 'Kropholleriaan- se' boogjes in stand zijn gehou den", aldus Kranendonk in zijn brief. Reeds bij de bouw van de tribu ne werd onderkend dat het zicht vanaf de publieke tribune niet opti maal is. Daarom werd de tribune voorzien van monitoren. Hoewel ook Kranendonk van mening is dat het publiek 'niet op de eerste rang zit', wil hij geen wijzigingen aan brengen. Veranderen van de kleur van de achterwand en dichtmetselen van een deel van de bogen tast, zo voert Kranendonk in zijn brief aan, het werk van de oorspronkelijk ont werper te sterk aan. Datzelfde geldt voor het verleggen van de in gang van de publieke tribune. Krop wil het publiek via de perstri bune naar de publiekstribune voe- "Een dergelijke verbouwing tast niet alleen het monumentale ka rakter aan, maar is nog gevaarlijk ook. De doorgang naar de publieke tribune is slechts 55 centimeter breed. Mochten er zich persoonlij ke ongevallen of rellen op de tribu ne voordoen, dan belemmert de smalle doorgang een snelle ontrui ming". Tijdelijk Mochten de raadsleden tot de conclusie komen dat de tribune moet worden verbouwd, dan geeft Kranendonk er de voorkeur aan tij delijke maatregelen te treffen. De raadzaal en de tribune worden op termijn toch te klein. De afdekbal- ken zouden kunnen worden ver wijderd en later teruggeplaatst. Omdat de verbetering minimaal is, raadt Kranendonk ook dit ingrij pen af. De architect bepleit in zijn schrijven verhuizing van de raad zaal naar de zolder van het gebouw. Door geringe bouwkundige aan passingen is de zolder geschikt te maken voor vergaderingen. Dit idee is in 1981 ook al geopperd, maar toen niet verder uitgewerkt. Kranendonk verklaart zich in zijn brief bereid desgewenst de sugges tie nader op haalbaarheid te onder zoeken. De brief van Kranendonk wordt op 20 juni besproken door de com missie voor algemene bestuurlijke aangelegenheden. Chef algemene zaken, R. van der Haring, is voor alsnog niet overtuigd van de nood zaak van verbouwing: "Het verhaal gaat dat de tribune mens weghouden. Ik plaats daar vraagte kens bij. Het is nu eenmaal zo dat in de ene gemeente tientallen actie voerders op de tribune zitten, ter wijl er in een andere geen mens naar de vergadering komt. Dat heeft waarschijnlijk weinig te ma ken met de accommodatie". De monumentale raadzaal van het gemeentehuis van Noordwijkerhout. VRIJDAG 10 JUNI Leiden concert Cachibache, met ritmi sche muziek uit Uruquay, aan vang 20.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. mini-triathlon voor scholieren, aanvang 19.00 uur bij zwembad De Zijl. open podium voor mensen die volksmuziek willen spelen bij Folk- vereniging Excelsior: 'Die Israëlie ten in der Wuste', aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk. voorstelling: 'Requiem', geba seerd op 'Requiem for a woman's soul', aanvang 20.30 uur in oe Mu- zenhof. Voorschoten laatste tocht avondvierdaagse, start om 18.30 uur bij clubhuis SVLV. Warmond prestatieloop voor Opper-Volta over 3,5 of 11 km. start om 19.00 uur bij De Pomp, Dorpsstraat. ZATERDAG 11 JUNI Leiden straties.op de 'Blije Bijenmarkt' van de Imkervereniging, van 9.00 tot 16.00 uur bij de Sterrenwacht, Sterrenwachtlaan. denksportdag Leidse Schaak bond Philodor, van 10.00 tot 19.00 uur in de Stadsgehoorzaal. vlooienmarkt in de Groenoord- hal. van 10.00 tot 16.00 uur. spreekbeurt over de toekomst van de geneeskunde door prof. Marco, 10.15 u., centraal facilitei tengebouw. Cleveringaplaats. voorstelling 'Raponsje', een sprookje van Grimm, door kinder theater Ploef, aanvang 15.00 uur in basisschool De Zwaluw, Ant. Kleynstraat, (Stevenshof). wandel-orgelconcert door Ca- rolien van der Weiden, van 15.00 tot 15.30 uur in de Hartebrugkerk. school-handbaltoernooi in de Vijf Meihal, aanvang westrijden: door Ernst Cisse, aanvang 11.00 en 15.00 uur in Droomfabriek, Ou de Singel, inlichtingen tel: 140897. optreden Big Band De Burcht, ten bate van het Anjerfonds, aan vang 12.00 uur op het waterpodi um, Hoogstraat. Leiderdorp open dag en fancy fair in Nieuw Buitenzorg, Elisabethshof, van 14.00 tot 17.00 uur. schapenscheerdersfeest, 14.00 tot 16.00 uur op het tei Endegeest. Voorschoten rondleidingen Kasteel Duiven voorde, om 14.00 en 15.30 uur. kunstzwemshow in zwembad Het Wedde, aanvang 20.00 uur. Warmond kunstmarkt met demonstraties bij 'Kreatief rond de dorpspomp', van 11.00 tot 17.00 uur. Zoeterwoude Taptoe Zoeterwoude, ter gele genheid van 25-jarig bestaan De Rijntamboers, met optreden van diverse orkesten, aanvang 20.00 uur, Meerburg-terrein. optreden van The Cherry-Ro ckers'. vanaf 21.30 uur in café Landzicht. ZONDAG 12 JUNI Lelden fietstocht Strandrit over 35 of 70 km, start tussen 8.30 en 9.30 uur bij clubhuis Swifttoer. Room- burgerweg. laatste volksdansinstuif dit sei zoen bi) Tarantella, met optreden van folkloristische dansgroep Fe ta, aanvang 19.00 uur in LVC, demonstratie prehistorisch en seum van Oudheden. film: 'Crafts of Edo', over de vakkundigheid van de Japanse Vladimir', door Circus Theater Glurnz, om 14.00 en 15.30 uur in de Leidse Hout, bij slecht weer in Het Vogelnest, Nachtegaallaan. concert Wagenings Studenten Koor en Orkest, aanvang 15.00 uur in de Stadsgehoorzaal.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19