Arabische top schaart zich achter de PLO Temiisteams gaan in de slag om promotieplaatsen Jacobs: 'Ik word geen loopjongen' Daviscup-interland op banen van Dekker AZ: geding tegen KNVB Begin gemaakt met weghalen Pershing-raket Opnieuw zeiljacht gezonken DONDERDAG 9 JUNI 1988 PAGINA 21 LEIDEN De kampioensteams van de tenniscompetitie gaan aanstaande zondag strijden voor een plaats in een hogere klasse voor volgend seizoen. Acht formaties uit de Leidse regio treden aan voor de promotiestrijd. Twee verenigingen hebben een dubbele kans op succes. Dekker en De Munnik smaken het genoegen zowel het eerste als het tweede team te mogen uit vaardigen. Michiel Schapers: morgen in Warmond Het eerste team van Dekker ont vangt op eigen park De Manege. Stefan Faas, Freek Tanis. Heieen van den Berg en Birgitte Pardoel krijgen de herkansing van vorig jaar toen het kampioenschap niet kon worden bekroond met promo tie naar de hoofdklasse. „Ik denk dat ze meer kans hebben dan vorig jaar. De Manege schijnt met vier A- spelers wel een sterk team te zijn, maar ik schat de kansen fifty/fifty in", zo luidt de voorbeschouwing van trainer/coach Carel de Bruyn. De Bruyn zelf kan niet aanwezig zijn bij het eerste team, want hij heeft ervoor gekozen met de twee de formatie mee te spelen. Bob van Overbeeke fungeert als zijn ver vanger langs de lijn. Unicum 2 treedt tegen Zuider park 2 aan voor een plaats in de eer ste klasse. Het Leidse viertal be staande uit Martijn Krans, Wijnand Nuyts, Marceline Spaan en Janine Jünger kreeg aan het begin van de competitie handhaving als belang rijkste opdracht mee en slaagde daar op glorieuze wijze in. Zuider park 2 lijkt op papier een maatje te groot, maar wellicht kan Unicum nogmaals voor een verrassing zor gen. „Als ze de singles redelijk doorkomen, dan geef ik ze nog wel Onverwachte ontwikkelingen bij Merenwijk LEIDEN Het tennistoernooi van De Merenwijk lijkt te gaan uit groeien tot het evenement van de onverwachte ontwikkelingen. Wei nig geplaatste koppels slagen erin de verwachtingen waar te maken en vele 'outsiders' gebruiken het toernooi als eerste aanzet voor mo gelijk een succesvol seizoen. De lijstaanvoerders van het gemengd- dubbel Cl gingen bijvoorbeeld gis teren tijdens hun eerste optreden al onderuit. Annet Karl en Taco Janzen werden door Kitty van der Mey en Ruud van der Voort met 7-6 en 6-4 aan de kant gezet. De nummers één van het vrou- wendubbel C2 werden eveneens uitgeschakeld. Van de Bent en Vo gelaar wonnen weliswaar de twee de set, maar Baans en Brand beslis ten de eerste en derde spelreeks in hun voordeel: 6-3, 2-6. 6-2. In het mannendubbel Cl wist het als der de geplaatste duo Maarten Kallen berg en Martijn Royen zich wel staande te houden. De Unicum- mers plaatsten zich ten koste van Tim Bavelaar en Arjan van de Berg voor de volgende ronde (6-3, 6-2). Diederik en Frederik de Leur, dinsdag in de Cl-categorie net te zwak voor Van Paridon en Stegger- da, zorgden gisteren in het man nendubbel C2 voor een verrassing. De verwachte finalisten Nico Dof- ferhof en Hans van Tongeren moesten na drie spannende sets hun meerdere erkennen in de ge broeders De Leur: 6-4, 4-6, 7-6. In het vrouwendubbel D leed het als tweede geplaatste koppel Bon net en Van Santen een onverwach te nederlaag tegen Boskamp en Evers (6-3, 7-5). De lijst van uitge schakelde favorieten is nog altijd niet compleet. Ook de nummers één van het mannendubbel D sneuvelden in een vroegtijdig sta dium. Paul van Egmond en Walter Jacobs wonnen van Max van Berge Henegouwen en Mrscha Wijffel- man: 6-3 en 6-2. Dick Bonnet en Jan Bosch leverden in het mannen dubbel D 30+ eveneens een goede prestatie door het duo D. en T. van Berkel met twee maal 6-4 te ver slaan. een kans. In de dubbels kunnen ze namelijk goed meedraaien", weet Lodewijk Kallenberg van de tech nische commissie. „We zijn al heel tevreden met het dubbele kampioenschap, maar we hopen natuurlijk toch dat in ieder geval één team ook de promotie wedstrijd met succes doorstaat", aldus Donald Patiwael, voorzitter van de technische commissie van De Munnik. Het vlaggeschip van de Leiderdorpse club is zondag ge koppeld aan Oud-Beyerland 1. Vooral één speler van de tegenpar tij boezemt ontzag in. Marco Meeldijk, genoteerd op de A2-lijst, is de spil van Oud-Beyerland en hij moet zijn team naar de overgangs klasse A leiden. Op de schouders van Marquerite Patiwael en Bion- da Zonderop rust de taak daar vol doende winstpunten tegenover te zetten. Het tweede team van De Munnik moet naar Bussum om de strijd aan te binden met Bosheim 3. Patiwael acht de beide formaties gelijkwaar dig, maar speler Henk Janssen ziet de wedstrijd met meer vertrouwen tegemoet. „Als ik het moet schat ten, geef ik ons toch wel 70% kans om te winnen. We waren op het ein de van de competitie goed op dreef GUANGZHOU (ANP) - Onder wel gemeend applaus van 15.000 Chi nese toeschouwers heeft het Ne derlands vrouwenvoetbalelftal af scheid genomen van het internatio nale toernooi van Guangzhou, de officieuze wereldtitelstrijd. Neder land verloor met 1-2 van Brazilië, dat zich bij de laatste vier schaarde. Nederland nam in de achtste mi nuut een voorsprong door een fraaie kopbal vart Marjoke de Bak ker. Een halve minuut later was hel gelijk. Na twintig minuten in de tweede helft beslisten de Brazi- •liaansen, die in technisch opzicht weinig voor hun manlijke collegas onderdoen, het duel. In het doe] van Nederland verving Lies Kops Els van den Hoek, die werd gehin derd door een blessure. ROTTERDAM (GPD) - „Ik ben een geschikt ventje voor de top en dan druk ik me nog heel beschei den uit...". Dat zei Rob Jacobs vier jaar geleden toen hij zijn contract met Excelsior met twee jaar ver lengde. Met ingang'van het nieuwe seizoen krijgt Rob Jacobs (44) een nieuwe kans zich in de top waar te maken, want gisteravond laat be noemde Feyenoord hem ten lange leste tot opvolger van de niet meer gewenste Rinus Israel. De overgang van Jacobs van Ex celsior naar Feyenoord heeft in de beslissende fase van de besprekin gen nog heel wat voeten in de aarde gehad. De onderhandelingen met de Feyenoord—bestuursleden Ge rard Kerkum en Piet Steenbergen .over Jacobs' persoonlijke eisen vormden geen struikelblok. Vol gens voorzitter Kerkum had de trainer flink wat water bij de wijn gedaan, waartoe Jacobs al eerder had gezegd bereid te zijn. „Maar ik wil wel wijn blijven proeven", zo verklaarde Jacobs begin deze week voor Radio Rijnmond. Het bestuur van Excelsior, verte genwoordigd door secretaris Nol en in die vorm moet het gewoon lukken". De meest bekende speel ster van Bosheim is de vijftienjari ge Saskia Slagboom, die op de jeugdranking in de leeftijdscatego rie 14 t/m 16 jaar genoteerd staat. Voor de meer ervaren tennisters als Christel Verwoert en Connie Baarends moet dat echter geen on overkomelijk obstakel zijn. „Als je de andere poules bekijkt, denk ik dat dit geen gunstige lo ting", zo typeert Carel de Bruyn BTCI 1. de tegenstander van Dek ker 2. Het team uit Breda is overtui gend kampioen geworden en is met vier Bl-spelers één van de be tere formaties uit de overgangs B. „Ik denk wel dat we kunnen win nen, maar we moeten het zeker niet onderschatten", concludeert De Bruyn. Onderschatting ligt ook op de loer bij Zee en Duin 1. Het Katwijk- se viertal speelt tegen Wateringen 4 en gezien de niveauverschillen van de mannen kan er eigenlijk weinig misgaan. Jan-Willem Lugthart en Leon Damen, beiden BI, vinden Stefan Kruis (Cl) en Paul Stolz (Dl) tegenover zich. Normaliter moeten Lugthart en Damen in staat zijn voldoende punten binnen te halen om promotie naar de twee de klasse te bewerkstelligen. Sterk Nog een formatie uit Katwijk be treedt zondag het strijdperk om aan te tonen dat ze de derde klasse ontgroeid is. KLTV 1 moet afreizen naar Heemstede voor de wedstrijd tegen Merlenhove 4. „Het is over het geheel wel een sterk team. Ik denk dat de gemengddubbelspe- len de doorslag moeten geven", al dus speelster Jannie Lisp. „Ik weet alleen maar dat we te gen een team van Merlenhove spe len. Ik weet niet welke en ik heb er dus ook geen idee van hoe sterk ze zijn", zo blikt Anita Peeters van HTC 1 voorzichtig vooruit. Aan een uitspraak over de uitslag waagt Peeters zich al helemaal niet. JETSKE GOUDSMIT Braams jr en financieel deskundi ge J.B.M. van Roon, heeft vervol gens in gezelschap van sponsor Rob Albers van Akai uren verga derd alvorens men instemde met de gevraagde 'creatieve oplossing' en het licht op groen zette. Feyenoord voelde er niets voor een afkoopsom te betalen voor de trainer van Excelsior en ook het idee om spelers af te staan en zorg te dragen voor een opvolger van Ja cobs op Woudestein bleek niet haalbaar. Beide partijen konden zich uiteindelijk verzoenen met de regeling dat het samenwerkings verband tussen Feyenoord en Ex celsior met ingang van het nieuwe seizoen in ere wordt hersteld, waar bij de ideeën over het stallen van jonge talenten nog moet worden uitgewerkt, en dat Feyenoord een vriendschappelijke wedstrijd te gen Excelsior zal spelen op Woude stein of in de Kuip. De recette is voor de Kralingers, die daarbij een garantiebedrag hebben bedongen. Rob Jacobs, die met Feyenoord een éénjarig contract overeengeko men is met een optie voor een twee de jaar, heeft vannacht nog langdu- LEIDEN - Tennisliefhebbers uit de Leidse regio kunnen het komend weekeinde hun hart ophalen. Op de banen van Dekker in Warmond wordt morgen, zaterdag en zondag de Daviscup-interland Nederland - Senegal afgewerkt. De beste tennisser van ons land, Michiel Schapers, zal de confronta tie met zijn aanwezigheid opluiste ren. De Rotterdammer wordt 'geas sisteerd' door Huub van Boeckel, Tom Nijssen en Menno Oosting. Schapers en naar alle waarschijn lijkheid Oosting zullen worden in gezet in de enkelspelen. Morgen worden twee enkelspe len (aanvang 13.00 uur) gespeeld. Zaterdag volgt om 15.00 uur het dubbelspel, terwijl op de laatste Rob Jacobs rig overleg gevoerd met de in Flori da vakantie vierende algemeen di recteur Hans Kraay. „Daarbij is na drukkelijk gesteld", aldus Jacobs, „dat ik verantwoordelijk ben voor het eerste elftal. Er is dus geen sprake van dat ik een loopjongen word, zoals Ben de Graaf in de Volkskrant schreef. Iedereen die mij kent, weet dat ik geen loopjon gen ben. Ik zal wel regelmatig met Kraay overleg voeren, maar dat juich ik alleen maar toe. Want dat heb ik de laatste twee jaar gemist". De plannen van de nieuwe Feye- noord-trainer, die vorig seizoen bij FC Groningen voortijdig werd ont slagen en vervolgens Roda JC via de bekercompetitie naar Europees voetbal leidde, zijn door de actuele ontwikkelingen gewijzigd. Jacobs zou het EK in Westduitsland aan vankelijk via de tv volgen, maar hij heeft nu besloten zijn gezicht bij de wedstrijden van Oranje te laten dag weer twee enkelspelen (13.00 uur) in Warmond volgen. Tegenstander Senegal heeft in Yaya Doumbia een sterke tennis ser in zijn midden. De Afrikaan won onlangs een met 270.000 dollar toernooi in het Franse Lyon. Giste ren evenwel was Doumbia nog niet in Warmond gearriveerd. De inwo ner van Parijs heeft volgens zijn coach de reisbescheiden in bezit. Coach Thierno Gueyu is trou wens toch een geplaagd man. Want een dag voordat de loting van het Davis-bekerduel tegen Nederland moet worden verricht, bestaat het tennisteam van Senegal nog slechts uit twee spelers. En dat al leen omdat de coach zich gisteren in Warmond ter plekke uitriep tot speler van het team. Voor vandaag, als de loting van de volgorde van de enkelspelen van vrijdag op het pro gramma staat, dienen echter vol gens de regels van de Internationa le Tennisfederatie ITF drie spelers aanwezig te zijn. Het is nog maar de vraag of dat lukt. Want van de offi ciële spelers uit het team is alleen Abo Bertheu gearriveerd. Doum bia wordt vandaag verwacht, maar onzeker is de komst van nummer drie, Thierno Ly. Hij heeft vergeten een visum aan te vragen. Met de hulp van de ITF en het ministerie van buitenlandse zaken zal gepro beerd worden Ly op tijd naar Ne derland te halen. Afwezig is in ie der geval Piliy Legouy. Kuip-omroeper mee met Oranje ROTTERDAM (GPD) - De KNVB neemt Feijenoord-omroeper J. Nachtegaal mee naar West-Duits- land als 'official speaker' voor het Nederlands voetbalelftal. De om roeper van de Kuip reist vooral mee voor het bezweren van eventu ele moeilijkheden op de tribunes bij de wedstrijden van de Neder landse ploeg tijdens het Europees Kampioenschap. Het is nog niet eerder voorgekomen dat de KNVB een eigen 'speaker' in het gevolg had. Volgens Nachtegaal wil de KNVB een 'bekende stem' meene men 'gelet op eventuele ellende'. ALKMAAR (G^D) - AZ stapt de finitief naar de rechter. Secretaris mr. Louis Castelijns informeert vandaag bij de president van de ar rondissementsrechtbank in Utrecht naar een vrije datum voor een kort geding, dat AZ gaat aan spannen tegen de KNVB. Op die manier hopen de Alkmaarders als nog gedaan te krijgen, dat de wed strijd tussen PEC en Volendam wordt overgespeeld. Het sectiebestuur betaald voet bal ziet geen reden de conclusie omtrent de gebeurtenissen tijdens het voor AZ fatale duel op 8 mei in Zwolle te herzien. Door de toen be reikte 0-0 stand degradeerden de Alkmaarders naar de eerste divisie. Hoekstra: RKC WAALWIJK (ANP) - Andre Hoek stra zal Feyenoord verruilen voor eredivisie-debutant RKC. De spe ler kwam met de Waalwijkse club tot overeenstemming over zijn fi nanciële verlangens. Een verbinte nis werd nog niet getekend, omdat beide partijen nog niet op de zelfde golf zitten over de looptijd. Feye noord en RKC zijn het inmiddels ook eens over de transfersom. FC Den Bosch heeft John Wil- lems voor twee seizoenen vastge legd. De 21-jarige linker vleugel- verdediger is afkomstig van De Graafschap. Winst Sovjetunie HARTHAUSEN (SID) - De Sov jetunie, zondag de eerste tegen stander van Nederland bij het Eu ropees voetbalkampioenschap, heeft de laatste oefenwedstrijd, te gen een amateurselectie uit Würt- temberg, met 6-0 gewonnen. Bela- nov, Demjanenko, Zavarov, Li- tovsjenko, Michailitsjenko en Koe- snetsov, allen van Dinamo Kiev, maakten de doelpunten. Bonds coach Lobanovski liet in het sta dion van Harthausen, dat met dit duel officieel werd geopend, zijn volledige selectie van twintig spe lers opdraven. De Sovjetunie is in gedeeld in een poule met Neder land, Engeland en Ierland. WIELRENNEN De liefhebbers van Swift hebben zich gisteren ver dienstelijk geweerd in de wieler ronde van Honselersdijk. In de be slissende eindsprint van het uitge dunde peloton was Piet Kralt met een vierde plaats achter Rob van Hoek de beste man. De Rijnsbur ger werd gevolgd door zijn clubge noten Pieter Evelein, Aloys Goos- sen en Jan Zwaan op de respectie velijke plaatsen vijf, zes en negen. Duizend gulden per blote bil LONDEN (Rtr) - De Engelse voetbalbond heeft gisteren FA- Cup winnaar Wimbledon een boete opgelegd van ruim 18.000 gulden. De Londense vereni ging werd bestraft omdat negen spelers van de ploeg bij de ere- wedstrijd van Alan Corke hun broek hadden laten zakken en het publiek hun achterwerken toonden. De betrokkenen, Cork zelf, aanvoerder Beasant, ThornGayle, Phelan. Wise, Sanchez, Scales en Young, kre gen een boete van 2700 gulden. Volgens Harold Smith, voor zitter van de disciplinaire com missie van de Engelse bond, had het negental het voetbal in dis krediet gebracht. Dat aanvoer der Beasant voor de vergade ring namens zijn medespelers zijn verontschuldigingen had aangeboden, had de commissie weinig gedaan. „Beasant sprak van een camavalsgrap. Wij hebben andere ideeën over dat feest", stelde Smith. Wimbledon was aangeklaagd door een ad vocaat van de voetbalbond die in een krant een foto met acht tien billen had zien staan. ALGIERS (Rtr/AFP/DPA) De Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO leek dinsdag tijdens de Arabi sche topconferentie in Algiers ze ker dat zij weer de beslissende stem heeft over hoe de Arabische wereld moet reageren op vredes plannen voor het Midden-Oosten. Bij de zitting van de 18 aanwezi ge staatshoofden achter gesloten deuren lieten wel de Jordaanse ko ning Husayn en de Syrische presi dent Al-Assad de waarschuwing horen dat een onbeheersbare uit breiding van de Palestijnse op stand in de door Israël gebieden kan leiden tot een kettingreactie in Arabische buurstaten en tot een nieuwe oorlog met de joodse staat, waarvoor het nu niet het geschikte moment zou zijn. Dit werd verno men in ingelichte bronnen. Afgevaardigden tijdens de spe ciale top van de Arabische Liga, die is gewijd aan de Palestijnse 'in tifada' in de bezette gebieden, ver klaarden gisteren dat zelfs landen die eerder nog een stem eisten in het vredesproces in het Midden- Oosten, zich nu achter de PLO scharen. De Jordaanse koning Husayn verklaarde zich gisterochtend tij dens de besloten zitting bereid zich achter de eisen tot een Palestijnse onafhankelijke staat te stellen. Dit zelfs als het niet zou leiden tot een Zeldzame cheetah in Iran gesignaleerd NICOSIA (Rtr) - In het Yeylag-ge- bergte, aan de grens tussen Iran en Iraq, zijn onlangs vijftien Aziati sche jachtluipaarden gesignaleerd, een diersoort waarvan tot voor kort werd aangenomen dat het was uit gestorven. De dieren zijn gezien in een gebied waar veel herten zijn. De cheetah raakte in Azie uitge storven totdat kortgeleden enkele exemplaren in Iran en India wer den waargenomen. In Afrika is het jachtluipaard nog volop aanwezig. internationale vredesconferentie, die door alle Arabische staten wordt gesteund als de eerste stap naar een regeling. Husayn viel het Amerikaanse be leid jegens het Midden-Oosten fel aan en hekelde de voortgaande krachtige steun van Washington aan Israël. „De VS ondernemen geen politieke stappen of initiatie ven tenzij er een recente uitbar sting in het gebied is die de om vang van een oorlog aannam". Een PLO-woordvoerder zei dat de 21 delegaties, 20 Arabische sta ten en de PLO, zich in principe al achter de eisen die de PLO stelt, hebben geschaard indien de Israë lische regering door de al zes maan den durende opstand zou zijn ge dwongen met de Arabieren aan de conferentietafel te gaan zitten. Eén van die eisen is dat de PLO gelijk waardig aan de andere delegaties wordt vertegenwoordigd, dat er een wettelijk kader voor een rege ling komt en het resultaat een onaf hankelijke Palestijnse staat is. BONN (GPD) De Amerikaanse strijdkrachten in Westduitsland hebben gisteren de poorten van hun Pershingbasis in Mutlangen geopend voor journalisten, onder wie ook vertegenwoordigers van Oosteuropese media. In Mutlangen zijn 40 Pershing Il-raketten gesta- tionneerd, 36 'echte' en vier reser vewapens. In het kader van het tussen Mos kou en Washington afgesloten INF-akkoord zullen alle 108 Pers- hing Il-raketten en 64 kruisvlucht- wapens in de Bondsrepubliek wor- den vernietigd. De Pershings staan op de bases Heilbronn, Mutlangen en Neu-Ulm. De kruisvluchtwa- penS hebben Hasselbach als basis. De Amerikanen deelden mee dat de eerste raket begin september wordt ontmanteld, waarna de on derdelen naar de VS worden over gebracht waar ze tot schroot wor den verwerkt. De VS-bases in de Bondsrepubliek zullen gedurende het ontmantelingsproces op onre gelmatige tijden worden bezocht door militaire experts uit de Sov jetunie, die zoals in het verdrag is overeengekomen, ter plekke de na leving van het akkoord moeten kunnen volgen. Parallel aan de ver nietiging van de raketten zal het bedienend personeel op non-actief worden gesteld. In totaal gaat het om 6.000 militairen. WIELRENNEN Ronde van Italië De uitslag van de 17e etappe in de Ronde van Italië, van Innsbruck naar Borgo Valsugana, is: 1Gambirasio (Ita) 221 km in 5.30.39 (20 sec. vergoeding. 40,829 km/u), 2. Allocchio (Ita) z.t. (15 sec. vergoeding), 3. Sërensen (Den) z.t. (10 sec.), 4. Van der Velde (Ned), 5. Popp (Oos), 6. Chesini (Ita). 7. Boffo (Ita), 8. Bordonali (Ita), 9. Morandi (Ita),0. Suarez-Cueva (Spa), 11Marti- nello (Ita), 12. Di Basco (Ita), 13. Saronni (Ita), 14. Vitali (Ita), 15. Caroli (Ita), 16. Redant (Bel). 17. Rosola (Ita). 18. Strazzer (Oos), 19. Tomasmi (Ita), 20. Pagnin (Ita), overige Nederlanders: 27 Van Vliet, 34. Lubberding, 42. Winnen, 48. Hamp- sten (VSt). 50. Breukink. 57. Van Orsouw. 73. Lammerts allen zelfde tijd als de winnaar. 131De Rooy op 6.57.133. en laatste Joho (Zwt) z.t. Niet gestart: Nilsson (Zwe), opgegeven: Colage, Fin- azzi, Gianelli, Rossi. Spreatico en Brugna. Het algemeen klassement is na zeventien etappes: 1. Hampsten 81.11.49, 2 Breukink op 0.42, 3 Zimmermann (Zwi) op 3.58, 4. Giupponi (Ita) 4.37.5. Chioccioli (Ita) 6.27,6. Bernard (Fra) 8.33, 7. Giovanetti (Ita) 11.01, 8 Winnen (Ned) 11 43. 9. Delgado (Spa) 12 37,10. Tomasini (Ita) 18 50, 11. Vandelli (Ita) 20.52, 12. Madiot (Fra) 21.14.13 Breu (Zwi) 22.35,14, Vona (Ita) 35.32, 15. Alcala (Mex) 36.13, 16. Visentini (Ita) 40.32, 17. Martinez (Spa) 40.50,18. Nulens (Bel) 46.00, 19. Wolpi (Ita) 47,4120. Vanotti (Ita) 50.19, overi ge Nederlanders: 57. Van Vliet 1.21.29, 59. Van der Velde 1.22.26, 66. Van Orsouw 1.34.58, 71. Lubberding 1.39.29, 96. De Rooy 2.03.39, 111 Lammerts 2.22.55, 134. en laatste: Morandi (Ita) 4.04.57. Baby-Giro Zevende etappe: 1 Konisjev (Sov) 122 km in 2.30.43 (gem. 48.568 km/u). 21 Wolthuis (Ned) allen zelfde tijd, 110. Prijs op 7.08.111. Kistema- Algemeen klassement: 1. Zama (Ita) 22.30.10. 2. Lelli (Ita) op 0.32, 3. Konisiev (Sov) 0.38, Ne derlanders: 83. Wolthuis 40.16, 109. Kistemaker 53.43, 113. Prijs 56.10. Milkrace Uitslag negende etappe: 1Raich (Pol) 188,9 ki lometer in 4.44.28, 2. Herety (GBr) z.t, 3. Peelen (Ned) z.t., 4. Krawczyk (Pol) op 0 01, 5. Hoban (GBr), 6. Clay (GBr), 7. Thomas (GBr), 8. Van der Hulst (Ned), 9. Kozarek (Pol), 10. Baker (GBr). Het algemeen klassement is: 1Zhdanov (Sov) 38.24.36, 2. Prikryl (Tsj) op 1.05, 3. Jones (GBr) 5.20, 4. Krawczyk 6.45. 5. Ivanov (Sov) 7.30, 6 Twelves (GBr) 9.29, 7. Clay 10.35. 8. Rayner (GBr) 11.31, 9. Bailey (VSt) 12.05. 10. Sutton (Aus) 12.09. Ronde van Luxemburg Eerste etappe, 65 kilometer: 1. Capiot (Bel) 1.23,45, 2. De Wilde (Bel) 0.05, 3. Van der Poel (Ned) 0.07,4. Lilholt (Den) 0.10,5. Mottel (Fra), 6. Urbain (Fra), 7. Hoste (Bel), 8. Bafcop (Bel), 9 Styks (Tsj), 10, Kren (Tsj), KOERSEN DUINDIGT (ANP) - De uitslagen van de koer sen die woensdag zijn gereden op de baan van Duindigt, zijn: EERSTE KOERS, 2000 nr 1 Candid Bowl (G Hulleman) 2.43,3 -1.21,9, 2. Braemar A, 3 Coral Buitenzorg. Toto: winnend 2,40, plaats 1,30.1,50, 1,50, koppel 15,20, trio 92,30. TWEEDE KOERS. 1900 m 1. Salutier (A. de Vries) 2.03,2,2. Anghelu Ruyu, 3. Zanad. Niet ge start: Gaudeamus. Toto: winnend 4,50, plaats I,40, 1,70, koppel 6,70, trio 34,40. DERDE KOERS, 2000 m: 1Cassanova (H. Lan- geweg) 2.44,8 - 1.22,4, 2. Bella Wittestein, 3 Crissi Westland. Niet gestart: Cock Mendel. Toto: winnend 1,40, plaats 1,30,1,60, koppel 3,90, trio 46,00. VIERDE KOERS, 1900 m: 1Boxberger Fleur (T. Cain) 2.04,3,2. Ramanta, 3. Shabeen Queen. To to' winnend 4,40, plaats 1,30, 1,10, 1,10, koppel 4,20, trio 19,80. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1Cito Uiterdijk (J. Bot) 2.40,0 - 1.20,0, 2. Carma Flight, 3. Andnes S. To to: winnend 15,80, plaats 3,90,1,90,2,00, koppel II,20, trio 433,70. ZESDE KOERS. 2000 m 1 Billy Vredebest (J. Westgeest) 2.39,2 -1.19,6, 2. Bright Shadow. 3 Zambia Baker. Niet gestart Adiana Beroona. To to: winnend 7,80, plaats 1,40, 1,10, 1,20, koppa 5,20, tno 81.70. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1Snowflake (K. Da- vies) 2.12,2,2. Blue Moon, 3. Be My Charley. Niet gestart: Bright Hollow. Toto: winnend 6,00, plaats 1,40, 1,10, 1,40, koppel 5,60, trio 47,40. ACHTSTE KOERS. 2600 m: 1. Zoon van Freule (L. Dooper) 3.29,8 - 1.20,7, 2. Zampa Power, 3 Bennie Confianza. Toto: winnend 27,10, plaats 3,90 2,20 2,40, koppel 67,30, trio 895,40. NEGENDE KOERS, 1609 m: 1 Massie's Prize (H. Langeweg) 2.01,7-1.15,6,2. Zanja, 3. Wendy Compaen. Niet gestart: I'm The Boss, Zonne straaltje. Toto: winnend 1,10, plaats 1,60 1,70. koppel 3,10, trio 8,10. TIENDE KOERS, 2000 m: 1. Oxymoron (L. McGarrity) 2.08,0, 2. Sallyman, 3. Marshal Mac- donald. Toto: winnend 4,60, plaats 3,60 3,20 2,40, koppel 42,10, trio 662,00. ELFDE KOERS. 2000 m: 1. Zorronora (C. Helte- ling) 2.38,1 - 1.19,1, 2. Zimpuls P, 3. Zanzibar Niet gestart'. Waltz Melodie. Toto: winnend 5,30. plaats 2,10 1,80 2,10, koppel 73,50, trio 234,80. Totalisatoromzet: 298.221,00. TENNIS Queens club Tweede ronde: Cash (Aus) - Frana (Arg) 6-16-1 Edberg (Zwe) - Smith (Bah) 6-2,6-1Krishnan (In dia) - Masur (Aus) 5-7,6-17-5; Curren (Vst) - De- vries (Vst) 7-6,6-3; Kriek (Vst) - Baur (Wdl) 6-7,7- 5. 8-6. Becker (WDI) - Scott Davis (Vst) 4-6, 6-3. 6-4; Stoltenberg (Aus) - Fitzgerald (Aus) 7-6, 7-5. Mansdorf (Isr) - Michibata (Can) 6-2, 1-6, 6-4; Connors (Vst) - Seguso (Vst) 6-4,6-7,10-8; Jelen (WDI) - Saceanu (WDI) 6-4, 6-2; Pate (Vst) - Fel- gate (Gbr) 6-4, 7-6. EK Tornado Vierde race: 1. Loday (Fra), 2. Faou (Fra), 3. Le Decoff (Fra), 16, Willy en Cees van Bladel. Klassement na vier races: 1Loday 20 punten, 2 Wolff (WDI) 32,3. Faou 46.15. Willy en Cees van Bladel 89, 32. Van Eck/Lambriex 154, SPORTPRIJSVRAGEN Westduitse lotto Trekking A 3-13-22-32-35-43. Reservegetal: 46 Trekking B 5-7-15-35-37-41 Reservegetal: 17. Spel 77: 5226761. HARLINGEN (GPD) - Opnieuw is een Nederlandse deelnemer aan de solo-zeilrace van Engeland naar Amerika met zijn jacht in aanva ring gekomen met een drijvend voorwerp, vermoedelijk een over boord geslagen container. Nog geen etmaal nadat Wijtze van der Zee uit Harlingen dit lot trof liep het schip van Roel Engels uit Mid delburg, eveneens tijdens slecht weer en in hoge zeeën, op zo'n ob stakel. In dit geval waren de gevol gen nog ernstiger. De polyester romp van het tien en een halve me ter lange schip scheurde als een sardineblikje open. Het jacht maakte zoveel water dat het bin nen een half uur naar de diepte ging. De 32-jarige schipper kon zich met zijn reddingdinghy in vei ligheid brengen. Later is hij aan boord genomen van een Spaans vrachtschip en vervolgens met een helikopter naar Cork in zuid-Ier- land gebracht.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21