Pech voor ploeg Post Het kanon aast op hoofdprijs Duitse tv zendt toch voetbal uit 'Coup' mislukt in Giro Nederlands elftal is oefenmoe Oranje-libero Ronald Koeman blaa Jacobs volgt Israel op bij Feyenoord Lastige lies kwelt Lerby Oranje-libero Ronald Koeman blaakt van zelfvertrouwen WOENSDAG 8 JUNI 1988 PAGINA 17 John van't Schip ontwijkt een tackle van Quick-aanvoerder Leo Otten. INNSBRUCK (GPD) Het had zo mooi kunnen zijn. Zes renners van Panasonic in een kopgroep van vijftien. Weliswaar inclusief roze-truidrager Andy Hampsten, maar het tac tisch spel in de finale van de 16e Giro-etappe naar Innsbruck beloofde runner-up Erik Breukink meer dan één variatie. METTMANN (GPD) - Het vertrek van Ruud Gullit uit Eind hoven, de triomftocht met PSV en de prijs van 15 miljoen gul den die op zijn hoofd staat, hebben Ronald Koeman vleugels gegeven. Zo voelt hij het zelf ook. „Ik vond mezelf altijd al een goede voetballer, die goed kan schieten en een behoorlijke pass kan geven. Ik miste echter net dat stukje persoonlijkheid om er bovenuit te steken. Nu voel ik me veel zekerder van me zelf, er staat nu iemand". BENRATH (ANP) - Het Nederlands elftal zal na acht testwedstrijden ondertussen aardig oefenmoe zijn. Gisteren won Oranje in Benrath met 8-1 van de ama teurs van Quick Nijmegen. De ploeg van bondscoach Michels heeft inmiddels liefst 44 treffers achter de naam in de trainingsstage, die met een korte onderbre king nu al zijn derde week is ingegaan, en zal nu zo langzamerhand verlangen naar het eerste echte duel, zondag in Keulen tegen de Sovjetunie. Michels wilde aan de wedstrijd van gisteren, achter de gesloten poorten van het plaatselijke stadionnetje van het Ruhr-stadje Benrath, geen woord vuil maken. De bondscoach had ook niets nieuws te melden. Een week eerder liet hij zijn elftal op precies dezelfde ma nier de tweede trainingsweek ingaan. Toen tegen Ken- nemerland gaf Michels zijn team voor de Europese ti telstrijd vrijwel prijs. Sindsdien is slechts één verandering doorgevoerd. Van Tiggelen speelt rechterverdediger in plaats van de minder ervaren Troost, die tegen de Haarlemse ama teurs nog even van een optreden in de hoofdmacht mocht dromen. Van dat beeld is hij ondertussen ver lost. Michels' eerste groep staat vast. In de tweede keus, die na rust tegen Quick negen man sterk het grootste deel van het elftal kwam aflossen (slechts Wouters en Rijkaard bleven weer staan), zijn op het oog slechts drie spelers die in aanmerking komen voor de rol van invaller straks in het zestiendaagse toernooi om de Europese voetbaltitel. Marco van Basten en Wim Kieft, vooral hij, zijn de re serves die aanvallend voor enige brekende werking kunnen zorgen ih spannende slotfases. Erwin Koeman lijkt de aangewezen man om de 37 jaar oude Arnold Mühren in zware wedstrijden af te lossen. Koeman en Kieft toonden zich scherp tegen de Nijmeegse ama teurs. In de tweede helft, die met de stand 2-0 was be gonnen, scoorde Kieft drie keer en was Koeman twee maal succesvol. De B-ploeg trok de score, die de eerste helft slechts moeizaam op gang was gekomen, op tot 8-1. De mooi ste treffer daarbij was van de Quick-schutter Dreis, die op de rand van het strafschopgebied Joop Hiele met een fantastische volley passeerde. De bal, die Hiele via de onderkant lat moest doorlaten, was de zevende te gentreffer die de Rotterdammer in de oefencampagne heeft moeten accepteren. Hiele speelde drie hele wed strijden en twee halve duels. Van Breukelen moest slechts één keer buigen in de resterende speeltijd, waarvan de derde keus, Stanley Menzo, er tegen de Zeeuwse amateurs van Serooskerke ook nog negentig minuten toebedeeld kreeg. In de eerste helft had Oranje moeite met de taaie eer- ste-klassers, die hun honderdjarig jubileum opluister den met de oefenwedstrijd tegen het eerste van de KN VB. Het Nederlands team acteerde niet heel scherp, kreeg Quick best in de tang, maar liet na om van de bei de vleugels te opereren. Vanenburg stond op links gei- soleerd, waardoor het vooral van rechteraanvaller Van 't Schip moest komen. De beste man van Oranje was in die eerste helft ver dedigende middenvelder Ronald Koeman. Hij raakte eerst twee keer het alluminium, maar kon in de slotfa se van die eerste periode twee keer Gullit vrijspelen met een splijtende pass. De eerste maal benutte de weer fitte sterspeler van Nederland de kans zelf, de tweede keer trok hij de bal naar de goed positie kiezen de Bosman die met het hoofd voor 2-0 zorgde. Daar mee bleef Bosman bovenaan de topscorerslijst van de oefencampagne. Hij heeft acht treffers achter de naam, Kieft zeven. BONN (GPD) - De Westduitse staatszenders ARD en ZDF bren gen komend seizoen toch Bundes- ligavoetbal op de tv. De twee wei gerden in eerste instantie zaken te doen met de mediagigant Bertels mann, omdat de Westduitse voet balbond DFB de rechten had ver kocht aan UFA. De DFB bood zich echter voor een jaar als makelaar aan tussen ARD-ZDF en de UFA. Het resultaat is dat de twee staats zenders voor het seizoen 1989-1990 voor ruim 25 miljoen mark het recht hebben gekocht om elke za terdagavond wedstrijden uit de eerste en tweede divisie uit te zen den. Daarbij hebben beide zenders bedongen dat zij een voorkeurs recht hebben op vijf wedstrijden uit de Bundesliga, de resterende vier zijn voor de commerciële zen ders. ARD en ZDF hebben verder te kennen gegeven met de com merciële UFA te willen onderhan delen over een langer durend con tract. Op 23 juli begint het nieuwe voetbal tv-seizoen. De ARD-Sport- show begint net als nu om vijf over zes, maar de bal rolt pas vanaf tien voor half zeven over het scherm. De ARD brengt minimaal drie sa menvattingen van elk tien minu ten. Verder mogen twee wedstrij den uit de tweede divisie worden samengevat. Bij het ZDF verandert niets. Vanaf tien uur 's avonds ver zorgt de 'Sport Studio' een alge meen overzicht, aangevuld met de gebuikelijke interviews. Maar de commerciële zenders slaan toe. SAT 1 wil 's avonds de normale programma's larderen met voetbalverslagen. RTL-Plus gaat nog een stapje verder. Vanaf kwart voor zeven loopt het pro- graam 'Beginsignaal'. Er worden drie samenvattingen van elk 25 mi nuten uitgezonden. In de stadions zullen de reporters direct na de wedstrijden interviews maken met voetballers en trainers. Ex-interna- tional Gunter Netzer becommenta rieert de topper van de week. Wie op de kabel is aangesloten kan vanaf 23 juli de hele zaterdag avond voetbal zien. De 'oorlog' tussen de oprukken de commerciële stations en de nog steeds oppermachtige staatszen ders heeft uiteindelijk toch nog tot een voor iedereen aanvaardbare wapenstilstand geleid. Volgend jaar gaat de strijd verder. ROTTERDAM (ANP) - Rob Jacobs is bij Feyenoord als hoofdtrainer de opvolger geworden van Rinus Israel. De besturen van Feyenoord en Excelsior (waar Jacobs al een contract had voor het komende sei zoen) en Jacobs kwamen gister avond laat tot overeenstemming. Jacobs, die het afgelopen seizoen trainer was bij FC Groningen en Roda JC, kreeg een verbintenis van één iaar. Volgens bestuursvoorzitter Ge rard Kerkum is op de bijeenkomst van gisteren toegezegd, dat Feye noord een vriendschappelijke wedstrijd op Woudestein (het ter rein van. Excelsior) zal spelen. Bosman start met gele kaart DÜSSELDORF (Reuter) - John Bosman begint met een gele kaart, die nog staat uit het verleden, aan de wedstrijden om de Europese voetbaltitel. Hij wordt voor een wedstrijd geschorst als een volgen de gele kaart volgt. Tien andere voetballers bevinden zich in de de zelfde positie als Bosman, die de enige Nederlander is met een prent in de boeken. De Sovjetunie is kop loper met vijf boekingen. Enge land, Spanje, Denemarken en West-Duitsland beginnen met een schone lei aan het toernooi. De geboekte spelers zijn: Nederland: Bosman, Sovjetunie: Koeznetsov, Alejnikov, Rats, Li- tovsjenko en Mikhailisjenko, Ier land: Quinn en Aldridge, Italië: Vi- alli, Ferrara en Altobelli. Het Italiaanse voetbalelftal, dat vrijdag de openingswedstrijd van de Europese titelstrijd tegen West- Duitsland speelt, heeft zijn laatste oefenduel tegen de A-jeugd van Borussia Mönchengladbach met 13-0 gewonnen. Bondscoach Vicini bracht alle twintig geselecteerden in het veld. Sterspeler Giunluca Vi- alli scoorde drie keer. De. overige doelpunten waren van Mancini, Al tobelli, Rizzitelli (allen twee), Ance- lotti, Romano, Donadoni en De Agostini. Dat mag je wel zeggen. De gezonde portie bluf ontleent hij aan zijn eer zucht om de top te halen, Dat is al tijd zijn eerste doel geweest in Ne derland. Om die te bereiken heb je echter niet alleen kwaliteiten no dig, maar is vertrouwen minstens zo belangrijk om een constante prestatie te kunnen leveren. Daar schortte het in het verleden nog wel eens aan. Nu barst de 25-jarige steunpilaar van Oranje van het zelf vertrouwen en dat wil hij weten ook. Op het gevaar af, dat die of ge ne hem van hoogmoed beticht. De angst om een foute pass te ge ven heeft het in de voorbije maan den glansrijk verloren van zijn ge loof in eigen kunnen. Het verleden bestaat voor hem niet meer. „Ik ben niet meer zo gauw teneergesla- gen. Al geef ik drie verkeerde bal len, dan gaat dat niet ten koste van het zelfvertrouwen. Dat zie je terug in mijn hele spel". De kin onder het vlasblonde hoofd steekt eigenwijs naar voren. Dat mag, want als er een recht van spreken heeft is hij het wel. Gekneed bij FC Groningen en gerijpt bij Ajax groeide Ronald Koeman in twee seizoenen PSV uit tot een absolute vedette in het va derlandse topvoetbal. Alom ge vreesd om zijn schroeiende af standsschoten en vaak haarzuivere passes over 40,50 meter, zal hij ech ter nooit kunnen wedijveren met Ruud Gullit. Hij weet dat en accep teert het blindelings. „Of je nu wilt of niet, op een bepaald moment ga je jezelf toch vergelijken met ande ren. Je gaat er op letten hoe ande ren zich gedragen. Ja, als je dan Guilit ziethij heeft het toch alle maal. Die uitstraling van hem, die heb ik op geen stukken na. Gullit Gullit is de absolute topper in Nederland. Hij is onze leider, onze aanvoerder en dat doet hij goed. Dat staat dus totaal niet ter discus sie". Voor de ontwikkeling van zijn persoonlijkheid moet het Ronald Koeman achteraf niet slecht zijn uitgekomen dat de aanvoerder van Oranje PSV vorig jaar zomer de rug toekeerde. „Anderen, als Vanen burg en ik", erkent hij grif, „kwa men daardoor wat meer in de schijnwerpers te staan. Dat zou wat minder het geval zijn geweest als Gullit nog bij ons had gespeeld. Hij was de leider in de groep, logisch dus, dat hij de meeste aandacht kreeg. Daar heb ik nooit een punt van gemaakt. Nu moesten anderen het overnemen, dat is goed gegaan. Op die manier krijg je vanzelf meer persoonlijkheid". De triomftocht met PSV had voor hem ook niet op een beter tijd stip kunnen komen. „Als de molen blijft draaien en alles meezit, heb je meer kracht en voel je minder de pijn. Anders komt de vermoeid heid dubbel zo hard aan. Maar als je in de winning-mood bent, kun je niet kapot en loopt alles vanzelf. De laatste weken van de competitie zijn we met PSV natuurlijk niet meer voluit gegaan en hebben we ons gespaard voor de Europa-cup finale. Na zo'n zwaar seizoen kan niemand ons dat kwalijk nemen. Daar kunnen we nu misschien van profiteren. Het zou toch een fantas tische afsluiting van het seizoen zijn, als we hier met het Neder lands elftal ook nog eens een goede prestatie neer kunnen zetten". De kansen daarop schat Koeman erg hoog in. „Puur gelet op de voet balkwaliteiten moet Nederland Europees kampioen kunnen wor den. Zeker als je ons vergelijkt met Voetbalinternational Ronald Koeman begeeft zich voor de eerste keer op het journalis tieke pad. Exclusief voor de GPD-bladen, waartoe ook de ze krant behoort, houdt hij de komende weken een dagboek bij over het reilen en zeilen van Oranje bij het Europees kampioenschap in Westduits- land. Voor het Nederlands elf tal begint het toernooi zon dagavond in Keulen met de ontmoeting tegen de Sovjet- Unie, daarna gevolgd door de wedstrijden tegen Engeland (woensdag) en Ierland (zater dag). Vandaag een inleidend in terview met de libero van PSV en het Nederlands elftal, die dit seizoen met PSV alles won wat er maar te winnen viel (landstitel, nationale beker en Europa Cup I) en die nu met Oranje Europa wil veroveren. Aan Ronald Koeman zal het niet liggen, hij is er klaar voor. Morgen (donderdag) ver schijnt de eerste aflevering in de serie dagboeken. de Duitsers. Ik ken geen ander land met zoveel kwaliteit in de groep als bij ons. Kijk alleen eens naar onze lengte-as met Van Breukelen, Rijk aard, ik, Gullit en Bosman, Van Basten of Kieft. Er loopt bovendien nergens een speler rond als Gullit, die er met zijn klasse nog weer net iets bovenuit steekt. Natuurlijk, dat is op zo'n toernooi niet genoeg om ver te komen. Om Europees kampioen te worden, spelen meer factoren een rol en gaat het niet al leen om kwaliteit'.'. Door schade en schande wijs ge worden heeft Ronald Koeman het woord 'overtreding' geschrapt uit z'n vocabulaire en beperkt hij zich liever tot de vraag of 'de ploeg in staat is tegenslagen op te vangen'. Toch blijft de vraag of de verdedi ging mans genoeg is om de Russen, de Engelsen en de Ieren aan de ket ting te leggen. Koeman denkt van wel. „Met Van Tiggelen en Van Aerle nebben we twee voortreffelij ke mandekkers. Daar tussenin staat nog Rijkaard, die voor dat werk wat meer geschikt is dan ik. De jacht op de bonificatieseconden was geopend. Of, wie weet zelfs nog wel een paar honderd meter „licht" in het voordeel van de num mer 2 in het klassement. Met zes ben je sterker, kun je slimmer zijn dan met twee (Hampsten had nog Lauritzen erbij). Maar, zoals wel va ker in koersen van dergelijke im portantie, werd de apotheose toch weer anders dan verwacht. De Mösern-klim, op 33 km van de streep, was voor vier van de zes Post-renners net iets te veel. Lub- berding, Nulens, Peiper en Freuler moesten bergop afhaken. Waarna Breukink, met alleen nog Winnen in zijn buurt, niets anders overbleef dan de sprint. En dat is nu precies niet zijn sterkste punt. Niet zo ver wonderlijk dus dat die spurt uitein delijk werd beheerst door een kwintet Italianen met Franco Vona (23 jaar) als dolgelukkige ritwin naar. Breukink werd zesde, Hamp sten zevende. Balans van de dag derhalve: onbeslist. „Doodzonde, god, wat jammer", sputterde Post op de Rennweg in de Oostenrijkse pleisterplaats van de Giro. „We hadden het net zo mooi voor elkaar. Maar de vier die eraf moesten valt niets te verwij ten, ze hebben een geweldige wed strijd gereden. De ploeg is goed, Breukink is attent, Winnen er weer helemaal bij, je moet net dat tikkie geluk hebben". De 'coup' van de ploeg-Post was niet direct voorzien, maar in deze Italiaanse ommegang heeft de Am- stelveense ploegleider alweer va ker blijk gegeven van zijn scherpe, tactische koersinzicht. Hij ma noeuvreerde Breukink naar de rit- zege in Bormio, de etappe naar Innsbruck was ideaal om een par tijtje wielerschaak te spelen, Post *MADRID (SID) - De Westduitse voetballer Bernd Schuster heeft gisteren een contract voor drie jaar getekend bij Real Madrid, de club van trainer Leo Beenhak ker. De 28-jarige oud-internatio nal speelde de laatste acht seizoe nen bij rivaal Barcelona. Volgens de gezaghebbende krant El Pais verdient Schuster in driejaar tijd zeker tien miljoen gulden. Aan de transfer houdt hij ongeveer 5,5 miljoen over. Bovendien be- Met hem zal ik een goede samen werking moeten vinden, want het is natuurlijk uitgesloten dat ik hier het PSV-spelletje kan gaan spelen. Dat kan in de Nederlandse compe titie, maar niet in internationale wedstrijden. Er zullen best wat mo menten zijn, dat ik mee naar voren kan gaan. Het is echter de kunst om het goede moment te kiezen. Dat is het moeilijkste van alles". In dat soort situaties rekent Ro nald Koeman blind op Jan Wouters en Frank Rijkaard, die voor hem in de bres moeten springen als de uit stapjes verkeerd aflopen. De PS- V'er is duidelijk content met de te rugkeer van Wouters op het mid denveld, zoals hij ook de beslissing van Michels toejuicht om Van Aer le als mandekker te posteren. „Ie dereen kan zich vinden in deze op stelling, daar zijn binnen de groep geen meningsverschillen over". „Het is sneu voor Van Basten", beaamt Koeman, „dat hij buiten de boot valt. Het gaat echter om de ploeg en niet om een speler. Ik waardeer het in Van Basten dat hij zich de laatste dagen zo positief op stelt. Want laten we eerlijk zijn, puur op basis van kwaliteit hoort hij natuurlijk in het elftal. Michels komt na het bitter teleurstellende klassieke voorjaar in de ronde weer helemaal tot leven. De Passo del Rombo. na 50 km koers met een hoogte van 2491 me ter, was de hindernis waarop het spel moest worden gespeeld. Lang niet iedereen ging overigens ak koord. De verschrikking van de Gavia (zondag) bibbert nog altijd na in de overwegend Italiaanse rij en. Deze Giro mocht op voorhand tot een van de zwaarste zijn gebom bardeerd, nu het weer tegenwerkt wordt het incasseringsvermogen van de Italiaanse zonnerenners wel extra fors aangesproken. De Rombo lag er niet écht af schrikwekkend bij. De weg althans was goed berijdbaar en na de Gavia kan het buitengebeuren moeilijk nog erger. Sneeuwvlokken op de laatste twee kilometer, sneeuwmu- ren van 3 tot 7 meter langs de kant de Oostenrijkse tv-commentator vond wel dat je hier alleen renners met winterkleren overheen mocht sturen, maar ach, je smelt zo gauw niet. Niettemin: een boemeltempo naar omhoog en voet aan de grond toen het wolkenzweet overging in vastere vormen. De 163 renners wilden niet verder, eisten textielen bescherming. Giuseppe Saronni ontpopte zich als stakingsleider. Post: „Wat een flauwekul, wat een schande! Er was toch overheen te rijden? Niemand liep toch ge vaar? Als renners hier al niet meer tegen kunnen, moeten ze maar zes daagsen gaan rijden", even zijn directoraat van Rotterdam en Maastricht vergetend. Hij liet zijn renners tijdens de stops gauw wat extra's aandoen, en beval ze door te zetten. Breukink: „Van stilstaan word je juist koud, niet van rijden". draagt zijn jaarsalaris zo'n 1,7 miljoen gulden, exclusief pre mies wel te verstaan. Contractueel was vastgelegd dat Barcelona niets verdient aan het vertrek van de blonde Duit ser, die in 1980 voor bijna vier miljoen gulden werd overgeno men van FC Köln. De voetballer heeft bovendien een optie voor een vierde jaar bij de Spaanse kampioen getekend. kan echter moeilijk Bosman of Van 't Schip uit de ploeg halen voor Van Basten. Met die twee hebben wij in de laatste interlands goed ge speeld. Er was daarom geen enkele reden om wijzigingen aan te bren gen. Maar wat voor Van Basten geldt, gaat ook op voor Kieft. Hij heeft bij PSV een fantastisch sei zoen achter de rug, maar hij staat er ook naast". Het voetbalhart van Ronald Koeman wil naar voren. Het zou hem daarom een lieve cent waard zijn wanneer het voetbal van Oran je op deze EK succes oplevert. Hij kijkt daarbij vooral naar de Duit sers. „Het voetbal dat zij nu spelen is niet om aan te zien. Ze houden continu vijf man achter en wachten op die ene kans. Dat is angstvoet bal en daar heb ik een grondige he kel aan. Zo mag Nederland nooit spelen. Dat afwachtende voetbal ligt ons ook niet. Wij moeten de aanval zoeken en op die manier res pect afdwingen bij de tegenstan der. Dat is het Nederlands elftal de laatste tijd aardig gelukt. Want als ik me niet vergis, zijn er heel wat landen bang voor ons. Zo hoort het ook. Misschien dat de ogen bij an deren dan open gaan". De Panasonics waren niet de eni gen die er zo over dachten, getuige de doorkomst op de Rombo: Lau ritzen en Hampsten in derde res pectievelijk vijfde positie. Breu kink: „Ik zag dat ze doorgingen, toen ben ik ook maar gauw aange sloten". En met Breukink nog zes van zijn ploegmaats, inclusief Van- deraerden, die later letterlijk weg viel bij een schuiver op een brugge tje. Breukink kreeg na afloop van de Italianen het verwijt „de staking te hebben gebroken", maar hij keek wijselijk de andere kant op. „Die anderen hadden zich ook eerder kunnen verkleden. Ik ben hier om te koersen, niet om te verzaken". Het septet/sextet van Post schroomde niet het initiatief te ne men, zette zich als in een ploegen tijdrit op kop. Zimmermann, Ber nard en anderen zouden op nóg grotere achterstand kunnen wor den gedirigeerd. En: Post gokt ook nog op het ploegenklassement. Na de rit naar Merano-2000 leek hij die hoofdprijs te kunnen vergeten, maar met zoveel „blauwen" mee aan de leiding doemden er nieuwe perspectieven op. De „blauwwitte garde", een van de vijf ploegen die nog niemand hebben verloren, demonstreerde in de rush van de Rombo naar het tweede obstakel van de dag, de 95 km verderop gelegen Mösern, dat er nog energie en macht genoeg steekt in karkas en benen. Hoe Zimmermann, Bernard, Giupponi. Khioccioli ook beukten, achterha len deden ze de tot 15 man gezwol len kopgroep nooit. Helling Post: „Het wachten was hoe de niet-klimmers zich zouden houden op de helling van de Mösern. Ze hadden al zoveel gegeven, datje op het maximale eigenlijk niet kön re kenen". En dat voorgevoel kwam uit. De tempoverhooging van de Italianen voorin (met name Giova- netti, Vitali en Vanetti) werd Lub- berding, Peiper, Nulens en Freuler te veel. Maar ook Hampsten kwam alleen te zitten, omdat Lauritzen eveneens greep naar de witte vlag. Breukink: „En dan valt er ineens een deuk in het tactisch spel van springen, gaten laten vallen, probe ren weg te komen, Hampsten ver rassen. Hij bleef op mijn wiel zit ten". De Amerikaan: „Dat was het enige wat ik moest doen. Ik was al leen bang dat ik lek zou rijden in de finale. Maar ik had geluk, of liever: geen pech". DÜSSELDORF (ANP) - Sören Ler by heeft gerede twijfels of hij in Westduitsland als Deens interna tional een 65-plusser wordt. Dc middenvelder van PSV, met 64 caps achter de naam, kampt vier dagen voor de eerste wedstrijd van Denemarken uit de Europese titel strijd met een zeurende liesblessu re. „En zulke blessures zijn onvoor spelbaar. Ik word dagelijks behan deld. Vorige week dacht ik tegen Tsjechoslowakije te kunnen spe len, maar na 23 minuten moest ik echt naar de kant. Ik ken het karak ter van een liesblessure, dus ik heb mijn twijfels voor dit toernooi", verklaarde de 30-jarige Deen dins dag bij aankomst op de luchthaven van Düsseldorf. Daar deed bondscoach Sepp Piontek het voorkomen, alsof zijn hele selectie fit uit het vliegtuig was gestapt. Lerby deed niet mee aan dat toneelspel. „Na de Europa- Cupfinale in Stuttgart heb ik net als de andere PSV'ers een paar da gen rust genomen. Ik was blessure- vrij, toen ik me op zondag in het trainingskamp van Denemarken meldde. Op maandag, de tweede dag van de stage, schoot het opeens in de lies. Zonder aanwijsbare re den. Het zal de weerslag van een zwaar seizoen zijn. Ik train wel mee met de groep, maar zware inspan ning kan ik op dit moment niet Hongaarse competitie ongeldig BOEDAPEST (DPA) - Hongarije is opgeschrikt door een omvang rijk voetbalschandaal. De bond heeft concrete aanwijzingen, dat op de laatste wedstrijddag van de competitie bij verscheidene wed strijden is gemanipuleerd met de uitslag. Door dit sterke vermoe den van competitievervalsing zijn het tiende kampioenschap van Honved Boedapest en de degradatie van Debrecen en Kaposvar voorlopig herroepen. De Hongaarse voetbalbond heeft alle clubs en betrokkenen opge roepen behulpzaam te zijn bij het inmiddels in gang gezette onder zoek. Voor 20 juni is een algemene vergadering belegd, waarop de bond uitsluitsel over de vermeende malversaties hoopt te geven. De gerechtelijke autoriteiten, die het onderzoek op de voet volgen, overwegen de Hongaarse voetbalbond in staat van beschuldiging te stellen. Ronald Koeman over zichzelf: "Er staat nu iemand in het veld". (Archieffoto ANPl WOENSDAG 05-16.50 BBC 2: Cricket: vervolg. 17.00-20.30 BBC 2 Cricket: halve finale Engeland-Westindié. 18.30-18.55 Ned 2 Veronica Sport 20.10-21 45 BRT 2: Voetbal recht streeks verslag van de wedstrijd om de Belgische Supercup tussen de lands kampioen en de bekerwinnaar 21 50-22 30 Ned 3: Studio Sport: met een voorbeschouwing van de Europese kampioenschappen voetbal. 22.10-22.40 Did 2: Der Sport-Spiegel: documentaire over de geschiedenis van de Duitse Sportmedaille, die in 75 iaar aan dertien miljoen Duitsers werd uitge reikt. 22.30-23.28 SKY: International Motor Sports: met o.a. de races op Monza. 22.35-22.40 Super: Golf Nieuws 22.40-23.40 Super: Super Sport. 23 20-01.00 BBC 1 Sportsmght: met cricket (halve finale Engeland-Westm- diè), boksen (Herol Graham tegen Ja mes Cook), tennis vanuit Queen's en een vooruitblik op de EK voetbal 23.40-23.45 Super: Voetbaluitslagen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17