'Overheveling van EHD anderhalf jaar uitstellen' Vertrek LBC liever vandaag nog dan morgen' 'Kassen in toekomst wellicht overbodig' actief ia vrije tijd WOENSDAG 8 JUNI 1988 LEIDEN Nog steeds geen duidelijldieid over toekomst Nieuwbouw Nijssen Leiden gereed LEIDEN - Links Leiden wil dat het besluit over de 'privatisering' van de Eerste Hulpdienst (EHD) met anderhalf tot twee jaar wordt uitgesteld. Pas na die tijd wordt volledige duidelijkheid verwacht over de eventuele gevolgen van de privatisering. Omdat de over dracht van de EHD naar het parti culiere ambulancebedrijf Gebr. De Jong waarschijnlijk niet meer te rug te draaien zal zijn, vindt het Links Leiden-raadslid Laurier het niet verstandig om nu al knopen door te hakken. Een van de punten die volgens hem nog steeds onduidelijk zijn, is wat er na de privatisering gaat ge beuren met de gemeentelijke am bulance-vergunningen. Vrijwel al le partijen in de raad vinden het heel belangrijk dat de gemeente die vergunningen in handen blijft houden. Alleen op die manier kan zij een goede controle uitoefenen. De provincie wil echter geen kei harde garantie geven dat ze de Leidse vergunningen ongemoeid laat na de overdracht van de ambu lances aan De Jong. Verder vindt Links Leiden dat er nog steeds on duidelijkheid bestaat over de rol die de EHD moet gaan spelen als de nieuwe raamwet Rampenbe strijding van kracht wordt. Deze en dit soort vragen hebben de verschillende fracties begin ja nuari al gesteld aan het college, toen het voorstel om de EHD aan De Jong over te doen in de raads commissies aan de orde kwam. Het college kon de gevraagde zekerhe den toen niet geven, maar beloofde bij verschillende instanties aan te kloppen voor nadere gegevens. Die speurtocht heeft nu, vijf maanden later, echter nog steeds niet de ver langde duidelijkheid verschaft. Verwachtingen Wethouder Kuijers (volksge zondheid) wil op dit moment nog geen commentaar geven op het verzoek van Links Leiden. Hij wil eerst het verzoek van Laurier be studeren, dat hij nog niet onder ogen heeft gekregen, en de zaak in het college aan de orde stellen. Overigens erkent Kuijers dat er op sommige punten nog steeds onze kerheid is. "Maar het ligt er maar aan welke verwachtingen je daar aan koppelt", aldus Kuijers. Het college wil vooralsnog zijn plannen om de EHD te privatiseren gewoon doorzetten. Welke gevolgen een eventueel uitstel heeft, kan Kuijers op dit mo ment nog niet zeggen. "De Jong heeft wel gevraagd of wij nog voor de zomer een beslissing willen ne men. Wat er gebeurt als een besluit uitblijft, daarover hebben we het nog niet gehad". Directeur De Jong van het am bulancebedrijf wil op dit moment nog geen commentaar geven. "Als de zaak anderhalf tot twee jaar wordt uitgesteld, dan ben je inder daad gauw geneigd om te zeggen: dan hoeft het voor ons niet meer. Maar ik zeg dat niet. Ik wil eerst af wachten wat er wordt besloten". Risico Laurier erkent dat het personeel van de EHD, wanneer een beslis sing wordt uitgesteld, langer in on zekerheid blijft over zijn toekomst. Avondfiets- vierdaagse begint maandag LEIDEN - De Leidse Toerfietsver eniging Swifttoer houdt van maan dag 13 juni tot zaterdag 18 juni de Leidse avond-fietsvierdaagse. Fiet sers kunnen kiezen uit twee afstan den: 15 of 30 kilometer. De starttijd is iedere avond tussen 18.30 uur en 19.30 uur. Het clubhuis van Swift toer, aan de Roomburgerweg in het stadspark De Bult, is het vertrek punt. Kosten: vijf gulden (tot 16 jaar vier gulden) voor de hele week fietsen. Nadere inlichtingen bij: J. Hoogenboom. Irenestraat 2, Zoe- terwoude. Telefoon (071) 892883. Lezers schrijven Breestraat Volgens besluit van burgemeester en wethouders zal op het Noord einde eenrichtingverkeer worden ingesteld naar het Kort Rapen burg, en in de Breestraat eveneens in die richting. Voor de bewoners van het Rapenburg, vanaf de uni versiteit tot aan het Kort Rapen burg, wordt het daardoor praktisch onmogelijk op de Witte Singel te komen. Naar het zuiden toe is het Rapenburg immers ook aan beide kanten afgesloten, wat op zichzelf al een idiote situatie is, want daar door is ook de universiteit niet be reikbaar per as. Heeft men dit ei genlijk wel beseft bij het nemen van dat besluit? Dr. C. Kruyskamp, Rapenburg 49, Leiden. "Maar aan de andere kant voelt een groot deel van de medewerkers weinig voor de overgang naar De Jong. En of we niet gevaar lopen dat De Jong hierna besluit af te ha ken? Ja, dat is een risico. Maar de onzekerheden zijn zo groot, dat ik vind dat de raad zich hierdoor niet onder druk moet laten zetten". Voordeel van een uitstel is vol gens Laurier dat de gemeente ook een beter inzicht krijgt over de voor- en nadelen van de huidige oplossing, waarbij de EHD bij de brandweer is ondergebracht. "Over die oplossing is in het verle den wel eens twijfel uitgesproken. Maar tot dusver blijkt de EHD het LEIDEN - Na jaren van overlast lijkt een einde te komen aan de pe riode waarin de bewoners van het gebied rond de Leidse Betonmor- telcentrale (LBC) dagelijks worden getergd door de activiteiten van het bedrijf. Onlangs werd bekend dat het gaat verhuizen naar het Werninkterrein aan de Morsweg. Voor de sceptische bewoners blijft alleen de vraag: wanneer? Zij zien het liever vandaag dan morgen ge beuren. door Constant Julien Hoewel omwonenden vele klach ten en bezwaren hebben gericht gan gemeente, provincie, het mi nisterie van ruimtelijke ordening en de betonfabriek aan de Zoeter- woudseweg, is al die jaren nauwe lijks iets ondernomen tegen de overlast. Het bedrijf heeft in de lan ge tijd dat het aan de Zoeterwoud- seweg is gevestigd betrekkelijk on gestoord kunnen produceren, zon der maatregelen te nemen tegen geluidhinder, stofoverlast en ver keerschaos. R. van Schaijk woont al zes jaar tegenover de LBC die al even lang een doorn in zijn oog is. Hij en an dere omwonenden zijn blij, maar nog niet tevreden met de berichten over het vertrek van de overbuur man, "Zo lang de LBC er nog is, hebben we nog gigantisch veel overlast. De situatie is hier afschu welijk. We zijn pas tevreden als er een concrete datum van vertrek be kend wordt." Het gewraakte bedrijf heeft de voor de verhuizing noodzakelijke procedures in gang gezet en de ver gunningen aangevraagd. Ook de LBC hoopt zich in 1989 te kunnen verplaatsen naar de locatie aan de Morsweg. Stofoverlast De klachten over de huidige plaats zijn legio. Het betonstof dat vrijkomt bij produktie en vervoer vinden omwonenden overal in huis, het stapelt zich duimendik op en een dagelijkse schoonmaak beurt helpt daartegen weinig. Van Schaijk haalt zijn vinger over de vensterbank en toont het stoffige resultaat: "Dit ligt er iedere dag, we ademen het ook in en dat is ver schrikkelijk ongezond". Maar stofoverlast is lang niet de enige hinder. Op de straat voor zijn huis laat Van Schaijk de kiezels zien die van de voorbijkomende vrachtwagens vallen en wijst hij op de stoflaag op de geparkeerde au to's. Het vrachtvervoer is ook een bron van ergernis. "Als een vracht wagen van de LBC voorbijrijdt zit je te trillen in je huis. Bovendien is de straat regelmatig geblokkeerd door deze kolossen en dan rijden de personenwagens over de stoep. Dat is een levensgevaarlijke situa- Gemeente betaalt zelf bezuiniging van rijk LEIDEN - B en W hebben besloten de bezuinigingen van minister Brinkman op het onderwijsvoor- rangsgebied Leiden-Noord uit ei gen middelen te compenseren. De minister had voor 70.000 gulden bezuinigingen aangekondigd. De gemeente denkt de helft van dit be drag te kunnen opvangen door de rijks vergoeding voor het wacht geld voor het project in te zetten. Het resterende bedrag wordt uit, het budget van de bibliotheek ge haald. Die krijgt hiervoor uit een ander potje weer 30.000 gulden te rug. Bovendien is met de biblio theek overeengekomen dat de boe kencollectie voor het project in buurthuis het Spoortje blijft en niet naar de centrale vestiging in de Nieuwstraat verhuist, zoals de bi bliotheek wilde. Door middel van het onderwijs- voorrangsgebied wordt getracht de opleiding van kinderen in achter standsituaties te verbeteren met als doel hun kansen in de maat schappij te vergroten. bij de brandweer goed te doen. De dienst blijft binnen haar begroting en de problemen zijn opgelost. Door een besluit over de privatise ring uit te stellen, kunnen we ook op een wat langere termijn bekij ken". Het D66-raadslid Langenberg zegt het verzoek van Laurier 'van harte te ondersteunen'. "Ik zal in de commissie pas een definitief standpunt innemen, maar voorlo pig lijkt uitstel mij een goede zaak". Mevrouw Kramp (CDA) wil zich nog niet over het verzoek uitla ten. Woordvoerder van PvdA en WD waren vanmorgen niet be reikbaar voor een reactie. tie", aldus Van Schaijk die zich sinds zijn komst naar de Zoeter- woudseweg inzet voor het vertrek van de LBC. En dan is er nog de ernstige ge luidhinder. Diverse metingen heb ben uitgewezen dat het bedrijf niet voldoet aan de eisen die de Wet ge luidhinder stelt. Bewoners klagen dat zij niet kunnen telefoneren zon der de ramen en deuren te sluiten. In 1984 adviseerde het provinciaal statenlid F. Hazewinkel de provin cie maatregelen te nemen, nadat zij bij een bezoek aan de naast de LBC gelegen flat de ernst van de geluid- overlast zelf had ervaren. Strijd Bewoonster van die flat en voor vechtster van de verhuizing A. van den Berg laakt het gemeentelijk beleid in de bestrijding van de Postzegels De Leidse vereniging De Postzegel vrienden houdt maandag 13 juni een ruil-, contact- en veilingavond in res taurant De Posthof aan de Wasse- naarseweg 1. Aanvang 19.30 uur. Technika In buurthuis Vogelvlucht gaat binnen kort onder de naam Technika 10' een nieuw project voor meisjes van 10 tot 12 jaar (maximaal 10 per club) van start. Het gaat om technische hobby clubs voor meisjes, die worden bege leid door vrouwen. De club begint in oktober. Volgens de initiatiefnemers blijkt dat meisjes van die leeftijd vaak net zo veel interesse hebben in techniek als mannelijke leeftijdgenootjes. Het buurthuis is nu op zoek naar vrouwen die de meisjes willen begeleiden. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met Tony v.d. Haar in buurthuis Vo gelvlucht aan de Boshuizerlaan 5, tel. 313648. Fonds Gehandicapten De collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Leiden een bedrag van ruim 14.600 LEIDEN Directeur C. Nijssen van 'Nijssen Koeling en Lightdivi- sion' verwacht stormachtige ont wikkelingen in de tuinbouwsector. Volgens hem is het zelfs mogelijk dat de kassen overbodig zullen worden. Hij baseert zijn verwachtingen op nieuwe produktiemethoden die zijn bedrijf momenteel ontwikkelt. "We zijn hard bezig met lichtbron nen die de groei van de plant volle dig kunnen sturen. De tuinbouw sector wordt steeds fabrieksmati ger. Op den duur wordt de groei van een gewas een totaal gecontro leerde aangelegenheid. Daardoor zouden produktiesystemen als kasbouw wel eens overbodig kun nen worden", meent hij. door Roy Klopper Nijssen neemt vrijdag 17 juni offi cieel een nieuw bedrijspand aan de Einsteinweg in gebruik. Die ope ning wordt onder meer bijge woond door burgemeester C. Goe- koop van Leiden en professor R. Schilperoort, hoogleraar bioche mie aan de Leidse Rijksuniversi teit. overlast. Zes jaar strijdt zij al om voor omwonenden het leefmilieu te verbeteren. "Een moeilijke strijd met veel teleurstellingen. Nooit zijn er maatregelen genomen om geluid- en stofoverlast te vermin deren en van de gemeente hebben we heel weinig medewerking ge kregen. Die heeft het er verschrik kelijk bij laten zitten. De provincie heeft zich sterker ingezet voor de verbetering van de omstandighe den, maar helaas zonder tastbaar resultaat". Het enige dat het bedrijf tegen de hinder heeft ondernomen is het aanbrengen van geluidwe- rende schermen en het regelmatig besproeien van het terrein om de verspreiding van stof tegen te gaan. Van den Berg heeft van deze maatregelen overigens nooit iets gemerkt. Ze heeft in de zes jaar van actie voeren een stapel papierwerk ver gulden opgebracht. Als vanouds mag het plaatselijk comité een klein ge deelte van dat bedrag (15 procent) verdelen onder Leidse instellingen. Het meeste geld gaat naar het natio naal fonds. Het plaastelijk comité geeft GSV De Sleutels, stichting Tandem Activitei ten Gehandicapten, stichting Paardrij den Gehandicapten en Club '58 elk 600 gulden. De cheques worden vrij dag 24 juni uitgereikt tijdens een bij eenkomst in de 3 Octoberhal aan de Smaragdlaan. 't Spoortje In het kader van de actie 'Leiden steunt Zuid-Afrikaans verzet' houdt buurthuis 't Spoortje van 16 tot en met 26 juni de fototentoonstelling 'Nami bië op zoek naar de vrijheid'. De expo sitie is op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur te zien. Vrouwen 'Vrouwen oriënteren zich op de ar beidsmarkt' is de titel van een thema ochtend die 15 juni wordt gehouden in Buurtcentrum Dijk 33 aan de Apothe- kersdijk. De bijeenkomst is bedoeld voor vrouwen met weinig opleiding en die overwegen weer een betaalde baan te zoeken. Voor informatie tel. 125736 (vragen naar Iris de Ruiter) of 121630 (vragen naar Coby de la Rie). De bijeenkomst begint om 9.15 uur. Het bedrijf, waar 25 perso neelsleden werken, houdt zich sinds 1950 bezig met het koelen van agrarische produkten die kun nen bederven. Het bedrijf heeft een belangrijk aandeel gehad in de ont wikkeling die de koeltechniek de afgelopen tien jaar heeft doorge maakt. Zo heeft Nijssen bijna we reldwijd het alleenrecht op ver koop van het Filacell-koelsysyeem, waarbij produkten onder een voch tigheidsgraad van 98-99 procent worden bewaard. De onderneming introduceerde in september 1987 het 'Nijssen Light System'. Daarbij kan met een energie-arme, koude lichtbron zameld: een halve meter brieven, bezwaarschriften, plannen en toe zeggingen van verschillende in stanties. Ze heeft van te voren nooit voorzien dat het allemaal zo lang zou gaan duren, maar de ge noegdoening door het vertrek van de betonfabriek is toch eindelijk gekomen, "Het is zo goed als zeker dat de verhuizing doorgaat en ik verwacht niet dat er nog iets tus senkomt". zegt Van den Berg toch wat terughoudend. Met het verdwijnen van de LBC zijn niet alle problemen van de be woners opgelost. Zij houden nog altijd last van het bouwmaterialen- bedrijf Fontein. Hiertegen neemt Van den Berg de strijd niet meer op: "Daar heb ik de moed en de fut niet meer voor". Van den Berg is niet de enige die het met de handelwijze van de ge- Burgerlijke Stand Leiden - Gehuwd: H.J.J. Dmkelman en G.C. de Bruijn; J. Kei|er en M.J. Moreno Ferrari; R.M. Steenhorst en M.P.C. Horn; C D. Zand vliet en E.H.J.M. Betgen; P.A. Cramer en B A. Dankbaar; R. Brouwer en E. Hogenes; J W J. Verschuur en A.L.M. de Groot. LEIDEN - Overleden: j, yar. kevisser geb 4 okt 1909 man, J. Imthorn geb 10 apr 1907 man, N. Wortman geb 15 apr 1945 man, C.C. Epskamp geb 29 sep 1916 vrl. echtg. van A.J. Breedeveld, J.W. Teljeur geb 5 okt 1915 man, G. van der Meij geb 9 dec 1919 man, M. Streefkerk geb 4 dec 1910 vrl. geh. gew. met C. Uittenbogaard, J. van der Hoeven geb 22 jan 1904 vrl. geh. gew. mei G.A. Schoonwater, H. Veltenaar geb 5 jan 1909 man, H. Laros geb 10 juli 1924 man, L.J. Barendse geb 9 juli 1914 man, W. Bodrij get 15 juni 1904 man. LEIDEN - Geboren: Hugo Franciscus zv. F. Hu- bers en C.B. Lazet, Cornelia Johanna Sanne dv. C.N. van Egmond en A. Glasbergen. Cor nells Pieter Niels zv. C.N. van Egmond en A. Glasbergen, Sabine dv. D C. Houwaart en A.M. van der Meij, Nicky Dirk Jan zv. C A. de Bruijn en M Hoogenboom, Yvette dv. S. Ciere en E. Derksen. Anneke Josme dv. J.B.M. Goselmk en J A. Wijbenga. Nikita dv. H A de Mooij en L.C. de Gruijter, Gma dv. E.L. Pot en A.E. Neuteboom, Leonie Tjallien dv. L.D. Pels Rijcken en E.H. van Erp Taalman Kip, Klazina dv W. Groenendijk en J, Drijver, Jordy Corne lls Maria zv. C.A.A.M. van den Bosch en E A.M. van Schie. Danièlle d.v. J. Middel koop en P.H.H van der Meer; Wies d.v. J.W. van Leeuwen en M.M.M. Donders; Maria Sophia d.v. J.H.A. van Loon en C.H. Engels; de ontwikkeling van een tuin- bouwprodukt nauwkeurig worden 'gestuurd'. Momenteel is de firma bezig met de ontwikkeling van ver schillende typen lampen voor an dere toepassingen. Geschikt Nijssen was tot voor kort geves tigd in Zoeterwoude. Maar de di rectie zag zich door ruimtegebrek gedwongen naar een andere vesti gingsplaats uit te zien. De keuze viel op het Bioscience Park Lei den. Nijssen liet er een modern pand bouwen door het Bouwbu reau Bakels Ouwerkerk uit Zoe terwoude. "Het is eigenlijk ontwor- meente oneens is. Ook Van Schaijk windt zich daarover op. Hij verwijt de gemeente de industriële belan gen voorop te stellen en de bewo ners in de kou te laten staan. "De industrie brengt natuurlijk geld in het laatje en daarom heeft de ge meente nooit staan springen om de situatie snel te veranderen. Het is toch belachelijk dat er nooit voor lopige maatregelen tegen de over last zijn genomen alleen omdat dat teveel geld kost. Volgens de voor schriften hadden er al lang aanpas singen moeten komen ter bestrij ding van het lawaai. Maar de ge meente heeft het laten afweten". Over de opstelling van de LBC is Van Schaijk ook allerminst te spre ken: "Het bedrijf heeft nog nooit iets voor de bewoners gedaan, het heeft zelfs nooit haar excuses aan geboden voor wat ze veroorzaken". Willibrordus Johannes Maria z.v. H.J.M.H. van Loon en C.J.H. van der Hulst; Arie Johan nes z.v. C.J. Snijder en C E. Vosmeijer; Pe trus Johannes Simon z.v. P.J.M. van Eeden en H.C.M. van der Ploeg; Miranda Theodora d.v. M. de Kort en R A G. de Jong; Suzanne d.v. D. Ruwaard en H. Kuijt; Naika d.v. M.E. Ezaty en Y. Zikianda; Ebru d.v. E. Karakus en M. Karaku?; Usanne d.v. A. Rentier en M. Heus, Egbert Jaap z.v. H. Oostingh en H.J. van Duijn; Kevi Vito z.v. C.J. Labordus'en P. Papachristou: Eervol ontslag voor Wurfbain LEIDEN - De gemeente Leiden wil directeur Wurfbain van museum De Lakenhal op eigen verzoek eer vol ontslag verlenen met ingang van 1 januari 1989. Burgemeester en wethouders stellen de raad tij dens zijn vergadering van maan dag 20 juni voor akkoord te gaan met het vroegtijdig vertrek van de directeur. Wurfbain heeft laten weten er geen zin meer in te hebben. Hij is kunsthistoricus en door het vele management dat nodig is voor het leiden van een museum komt dat die opleiding niet uit de verf. Een uitgebreide toelichting op zijn ver trek wil hij nog niet geven. pen voor een andere vestigings plaats. In eerste instantie zouden we namelijk naar Roomburg ver kassen. Toen dat plan niet door ging en de keuze op Leiden viel, bleek het ontwerp ook geschikt voor deze locatie", vertelt directeur C. Nijssen. De opening van het nieuwe be drijfspand staat in het teken van het thema 'De tuinbouw in het jaar 2000'. Nijssen voorspelt dat veel vi sies over de toekomst moeten wor den herzien. "Geen mens heeft aandacht besteed aan lichtbronnen die de groei van gewassen kunnen sturen, terwijl hierin juist de toe komst voor de tuinbouw ligt", ver telt de directeur. De nieuwe ontwikkelingen staan al voor de deur. Nijssen verwacht dat zijn firma over twee jaar lam pen kan leveren die de teelt van ge wassen in afgesloten ruimtes mo gelijk maken. "Dat kan tot enorme kostenbesparingen leiden. Er is minder oppervlak nodig omdat in lagen kan worden geteeld. Daarbij worden de kosten voor verwar ming en belichting een stuk lager, juist omdat onze lampen zo weinig energie verbruiken". Voor geïnteresseerden houdt Nijssen vrijdag 17 juni van 16.00 tot 19.00 uur een open huis. Krankzinnig De problemen zijn volgens Van Schaijk in de loop der jaren alleen maar erger geworden. "Door uit breiding van de activiteiten van de betonmortelcentrale is aantal vrachtwagens en hun omvang ge groeid. Nu denderen er wagens van 30 ton voorbij. Het wordt echt de hoogste tijd dat het bedrijf ver dwijnt. Het is finaal krankzinnig dat de bewoners dit al die jaren hebben moeten verduren". Wethouder Peters (ruimtelijke ordening) begrijpt de kritiek van de bewoners op het volgens hen fa lende gemeentelijk beleid niet. Volgens de wethouder heeft de ge meente zich juist wel voor de be woners ingespannen door zich in te zetten voor de verhuizing van het bedrijf. Hij wijst op de 'wegbe- stemming' van het bedrijf door de gemeente in het bestemmingsplan van 1986. Iedere oplossing of aan passing van het bedrijf om de over last voor de bewoners tussentijds te verminderen zou volgens de wethouder de verhuizing hebben bemoeilijkt. Als alle voor de verhuizing beno digde procedures vlot verlopen, denkt Peters dat begin 1989 de nieuwbouw van het bedrijf kan be ginnen. De wethouder verwacht dat de bouw van de nieuwe beton- centrale een jaar in beslag zal ne- De Leidse Betonmortelcentrale is al 30 jaar gevestigd aan de Zoe- terwoudseweg. Sinds 1972 zijn er plannen voor verhuizing. Eerst was er sprake van vestiging op een in dustrieterrein in De Kooi, maar door bezwaren van de bewoners van die wijk tegen een hinderwet vergunning ging dat niet door. Daarna viel het oog op de terreinen bij Roomburg en de Morsweg (Morsweg sinds 1976). Roomburg viel af en de Morsweg bleef over. Tegen vestiging op het Werninkterrein aan de Morsweg waren bezwaren van de centrale wegens de slechte bereikbaarheid en bewoners waren tegen de komst van het bedrijf vanwege de ver wachte overlast. Bovendien wilde wethouder Peters eerst de sloop van de woningen aan de Morsweg afwachten voordat de LBC zich daar zou vestigen. Later zag hij hier vanaf, omdat door verzet van enke le bewoners sloop van een aantal huizen nog jaren op zich kan laten wachten. Verder was het onduide lijk wie allemaal aan de verhuizing moest meebetalen. Dit alles ver traagde de verplaatsing van de be tonfabriek in grote mate. Tijdens het onlangs gehouden overleg tussen het betonbedrijf, de gemeente en de provincie bleek verhuizing eindelijk haalbaar. Be halve een eventuele subsidie van het ministerie van ruimtelijke or dening betaalt de LBC de verplaat sing zelf. Maar wanneer precies het betonbedrijf aan de Zoeterwoudse- weg verdwijnt staat nog niet vast. Rechtswinkel zoekt kaïnerbewoners met problemen huizenbelasting LEIDEN De Leidse Rechtswin kel wil graag in contact komen met mensen die problemen hebben met de afwikkeling van de onroe- rend-goedbelasting. Die jaarlijkse gemeentebelasting is gesplitst in twee delen. De gemeente legt een aanslag op aan de eigenaar en aan de feitelijke gebruiker (bewoner). Dat levert vaak problemen op als meer bewoners in hetzelfde pand wonen, die geen onderlinge relatie hebben. Het gaat hierbij in de meeste ge vallen om kamerbewoning. De ge meente legt de aanslag veelal wille keurig op aan een van van de bewo ners. Die moet dan maar zien dat de andere inwonenden hun deel van de aanslag voldoen. Die verreke ning levert nogal eens problemen op, bijvoorbeeld als bewoners zijn verhuisd of als ze weigeren hun deel te betalen. Bewoners die met dit soort moei lijkheden te kampen hebben, kun nen maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur telefonisch contact opnemen met de Leidse Rechtswinkel, 071-130775. Bewoners beschuldigen gemeente van weinig medewerldng in hun strijd Overbuurman van de betonmortelcentrale R. van Schaijk: "Het is toch finaal krankzinnig dat bewoners dit al die jaren hebben moeten verduren". (foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15