TOP blijft nog groeien SPOOR;TV AZ stelt KNVB ultimatum Cruijff houdt uitverkoop Estec houdt vast aan formule triathlon Etchave in leiderstrui in Asturië ZATERDAG 4 JUNI 1988 PAGINA 19 ZEIST (GPD) AZ geeft het be stuur betaald voetbal van de KN VB tot komende woensdag de tijd zijn conclusie naar aanlei ding van het treffen in Zwolle tussen PEC en Volendam te wij zigen. Gebeurt dat niet, dan zul len de Alkmaarders alsnog de burgerrechter inschakelen. Dat staat in een brief van AZ- secretaris mr. Louis Castelijns, die morgen op de mat van het bondsbureau in Zeist valt. Caste lijns en voorzitter Bart de Lange blijven van mening, dat het sec- tiebestuur tot een andere conclu sie had moeten komen. Oók na dat gisteren de rapportage rond de spraakmakende doelpuntloze wedstrijd op 8 mei in Zwolle, waardoor AZ degradeerde, is in gezien. Het oordeel van de bond, dat er tijdens het treffen geen re glementen zijn overtreden, is volgens de Alkmaarse club on juist. De KNVB baseerde zijn con clusie onder meer op uitlatingen van scheidsrechter Chris Ver hoef. Die zei niet te hebben kun nen vaststellen, dat er tussen PEC en Volendam vooraf afspra ken zijn gemaakt. Evenmin kon Verhoef ontdekken, dat PEC en Volendam opzettelijk ver bene den hun kunnen speelden. Hij stelde wel vast, dat van optimale inzet bij geen van beide ploegen sprake was. De KNVB-waarnemer schreef, dat de wedstrijd een passief ka rakter had. Van noemenswaardi ge strijd was, aldus de waarne mer, geen sprake. "Het gelijke spel was voor beide ploegen ken nelijk heilig". Hij zag in Verhoef eerder een toezichthouder dan een wed strijdleider. De waarnemer kon nauwelijks lijfelijk contact tus sen de spelers ontdekken. "Aan vallen waren sporadisch", schreef hij in zijn rapport. Ook de wedstrijdformulieren van de laatste vier duels tussen PEC en Volendam werden in het onder zoek betrokken. Die, noch de uitlatingen van beide 'objectieve getuigen', ga ven het bestuur betaald voetbal aanleiding de tuchtcommissie een nader onderzoek te laten in stellen. "AZ kan zich daarmee niet verenigen", aldus mr. Caste lijns. "De reglementen zeggen, dat als er sprake is van 'ver bene den kunnen spelen' door een team of door beide teams een wedstrijd als niet gespeeld moet worden beschouwd. AZ heeft een verantwoording tegenover zijn spelers en supporters. Daar om krijgt de KNVB tot komende woensdag de tijd zijn mening te herzien. Zo niet, dan zijn er vol doende argumenten aanwezig om de burgerrechter zich over de zaak te laten buigen". Jubilerende korfbalclub richt blik op verhuizing SASSENHEIM - In de 60-jarige historie van het Sassenheimse TOP is een opmerkelijke wending te zien. Jarenlang speelden de korf ballers uit het bollendorp een ui terst bescheiden rol in de CKB- competitie en deden zij vooral door Volleybalzege DINSPERLO (ANP) - Het Neder lands volleybalteam heeft ook de derde interlandwedstrijd tegen Zuidkorea gewonnen. In Dinxper- lo werd het 3-2 voor de ploeg van Arie Selinger. In de laatste set werd het krachtsverschil tussen beide teams het duidelijkst naar voren gebracht: 15-5. Grootste probleem voor Oranje was vrijdag de Zuidko- reaanse scheidsrechter. Hij leek de 0-3 nederlaag van donderdag in zijn eentje te willen rechtzetten. NK kyudo in Oegstgeest LEIDEN De Nederlandse kam pioenschappen Kyudo, Japans handboogschieten, worden mor gen in Oegstgeest afgewerkt. De wedstrijden, die zowel voor indivi duen als voor teams worden ge houden, beginnen om 11.00 uur in de sportzaal van het Rijnlands Ly ceum aan de Apollolaan in Oegst geest. Het kampioenschap duurt tot 16.00 uur. Seur bij Foreholte VOORHOUT - Anita Seur, de 17- jarige eerste keepster van eredivi- sieploeg en ex-landskampioen OSC uit Amsterdam, heeft Fore holte gisteren laten weten dat zij komend seizoen voor de ambitieu ze eerste divisioniste zal uitkomen. Seur volgt het voorbeeld van haar voormalige, teamgenoten Karina Bruins en Marjan Bult en van top schutter Christine Knigge van V en K, die al eerder de overstap naar de Voorhoutse handbalformatie maakten. Door de komst van Seur heeft Foreholte aan keepsters geen gebrek. BADMINTON - De Chinese vrou wen hebben gisteren 'in Kuala Lumpur overtuigend de wereldti tel badminton veroverd. In de eindstrijd versloegen de titelverde digers Zuidkorea met de niets aan duidelijkheid te wensen overlaten de 5-0. Het was voor de verliezers de eerste keer dat zij de eindstrijd van het toernooi bereikten. China won voor de derde keer op rij. het leveren van bloemenhuldes tij dens toernooien van zich spreken. In de jaren zeventig echter is de dorpsclub uitgegroeid tot een vere niging met meer dan driehonderd leden en volgden ook op sportief terrein successen. De doorbraak naar de landelijke top vond nog maar kort geleden plaats, maar nu doet de Sassenheimse korfbalclub dan eindelijk haar naam eer aan. Voluit geschreven doet 'Tot Ons Plezier' echter niet direct ambi tieus aan. De clubnaam kenmerkt wel het enthousiasme van de Sas senheimse korfballers van het eer ste uur. Leerkrachten van de Vis- serschool wisten hun leerlingen te winnen voor het korfbalspel, dat nog geen kwart eeuw tevoren in Nederland was ontdekt. Op 12 juli 1928 werd TOP opgericht in de ka mer van de hoofdonderwijzer van de school, de heer P. Vercouteren. In de archieven van Fiks is nog een briefwisseling terug te vinden, waarin de Christelijke Korfbal- bond CKB de Oegstgeester korf ballers maant het initiatief in Sas- senheim te steunen. In oktober van het eerste levensjaar speelde TOP de eerste wedstrijd ook tegen Fiks, een derby die eindigde in een forse nederlaag voor de beginners. Tot de verbeelding sprekende prestaties bleven geruime tijd uit en jarenlang bivakkeerden de twee twaalftallen in de onderste regio nen van de CKB-competitie. In 1936 werd het eerste team kam pioen van de tweede klasse, maar het bestuur zag af van promotie, omdat men een verblijf in de eerste klasse sportief, maar ook financieel te hoog gegrepen achtte. Groei Hoe anders was de instelling bij na dertig jaar later. Sassenheim groeide uit en TOP profiteerde maximaal: het ledental verdubbel de en steeg tot ruim boven de drie honderd. De jonge voorzitter Rob Meijer was de stuwende kracht. "Hij was de man van het beroemde 'vijf-jarenplan"', blikt Rob de Graaff, de huidige TOP-voorzitter terug. "Op de eye-catcher TOP naar de hoofdklasse' heeft me nigeen zich blindgestaard. Hoewel dat natuurlijk niet lukte, zijn er veel andere, belangrijker zaken uit het plan wel gerealisserd. Het le dental groeide, de verenigings structuur werd verbeterd en de aandacht werd meer gericht op de training. Dat laatste hebben we al tijd volgehouden en lange tijd had den we zelfs twee betaalde trainers, voor de selectie en voor de jeugd". De prestaties van het eerste team bleven lange tijd toch wat achter bij de groei. Vanuit de derde klasse progressie v Opnieuw zege basketballers BARENDRECHT (ANP) - Het Nederlands basketbalteam heeft gisteren ook de tweede oefenwed strijd tegen China gewonnen. In Barendrecht won de ploeg van bondscoach Ruud Harrewijn na een 56-50 ruststand uiteindelijk met 107-103 van de Chinezen. De voor de universiteit van Ne braska uitkomende x-Leiden spe ler Richard van Poelgeest (20 pnt) had opnieuw een belangrijk aan deel in de produktie van Oranje, dat in spelmaker Raymond Bottse met 21 punten zijn topscorer had. René Ebeltjes deed met name in de rebound van zich spreken. Het Ne derlands team bereidt zich voor op het pré-Olympisch toernooi, dat op 28 juni op vier plaatsen in ons land van start gaat. China is al verzekerd van een ticket voor Seoul. Harrewijn heeft inmiddels de Leiderdorpers Marcel Huybens (Orca's) en Daan van Egmond (Den Helder) laten afvallen, terwijl het nog steeds niet duidelijk is of Rik Smits eind deze maand zijn op wachting zal maken. De in Ameri ka hoog op het verlanglijstje van de profs staande Nederlandse center is al geruime tijd onbereikbaar. NOORDVIJK - Hajo Hoekstra gaat als de grote favoriet van start in de vierde editie van de Estec-triathlon. De 28-jarige Delftenaar zal het morgen moe ten opnemen tegen onder andere Ronald Nihot uit Den Haag en de uit Almere afkomstige Gregor Stam. De afstanden die achter eenvolgens worden afgewerkt zijn één kilometer zwemmen. 45 kilometer fietsen en 10,5 kilome ter hardlopen. Het deelnemersveld is bedui dend minder sterk dan in de voorgaande uitgaven. De oor zaak ligt ondermeer in het feit dat het wedstrijdaanbod de laatste jaren verveelvoudigd is. Daarbij komt dat meer en meer sporters vandaag de dag semi- professioneel de triathlon-sport beoefenen en zonder startgelden of aantrekkelijke prijzen niet meer verschijnen. De in Noord- wijk van start gaande Stam is zelfs een van weinige full-profs in Nederland. Desondanks komt Stam er in eigen land niet meer aan te pas. De 26-jarige beroepssporter was éen van de eerste Nederlanders die zich in 1981 met het feno meen triathlon ging bezighou den. In de daaropvolgende jaren veroverde Stam enkele nationale titels en bemachtigde hij in 1985, voor eigen publiek, de Europese titel. Voor het geld hoeft Stam het in Noordwijk niet te doen. Voor de snelsten heeft de organisatie, die met een budget van rond de acht tien-duizend gulden werkt, een prijzenpot van duizend gulden in het vooruitzicht gesteld, terwijl startgelden uit principe-overwe gingen niet worden betaald. Hoofd-organisator Rob Oremus vindt dat "de atleten eerst moe ten presteren". Naast de geldprij zen kunnen er nog twee tickets Schiphol-Gatwick worden ver diend. promoveerde TOP naar de eerste klasse van het KNKV, maar daar bleef het bij. "Beslissingswedstrij den", meldt De Graaff, "Ik heb er heel wat van gezien. TOP wist de zenuwen nooit in bedwang te hou den. Drie punten voor met nog twee wedstrijden en het dan nog niet halen. Ze konden ook geen be slissingswedstrijden spelen. Eén keer is het gelukt, een degradatie wedstrijd in Roosendaal tegen Ani mo. Toen stond het zweet in heel wat handjes". Doorbraak "Ik kan niet zeggen dat het alle maal aan Hans Oele heeft gelegen", merkt de TOp-voorzitter op over de doorbraak naar de landelijke korf- baltop. "Hij heeft wel alles be reikt". Een imposante erelijst werd opgebouwd; seizoen 1984-'85: kam pioen in de eerste klasse veld, 195- '86: kampioen in de eerste klasse zaal en de promotieklasse veld en 1986-'87: promotie naar de hoofd klasse, zowel in de zaal als op het veld. "Diee ons een reden om een 'manage- ment-commissie' in het leven te roepen. De commissie regelt alle zaken rond het eerste team. de ont vangst van scheidsrechter en de te genstander tijdens de competitie, de gesprekken met de sponsors en de contacten met de media. Men houdt zich alleen absoluut niet be zig met het technisch deel van de begeleiding". De tot de verbeelding sprekende prestaties blijken ook door te wer ken in het ledental. "We zijn dit jaar weer gegroeid", constateert De Graaff tevreden. "Dankzij het schoolkorfbal, waar we altijd rond de twintig nieuwe leden aan over houden, maar ook doordat het ver loop dit seizoen erg is meegeval len". De momenteel weer bijna drie honderd spelende leden tellende club lijkt haar langste tijd inmid dels wel aan de Menneweg te heb ben doorgebracht. Verhuisplan nen zijn in voorbereiding en daar door is de bestuurlijke blik, ook in het jubileumjaar, sterk toekomst gericht. "Financieel zijn we een vreemde club, vrijwel zonder geld en ook zonder schulden. Daardoor balanceren we voortdurend op de rand. De kantineomzet bijvoor beeld is hier veel lager dan bij de voetbal of rugby. We hebben veel jeugd en verkopen dus een boel snoep, maar daar verdienen we weinig aan. Door het hoofdklasser schap konden we wat sponsors trekken, maar het grote geld is er niet in de korfballerij. Het leeuwe- deel van de begroting moet nog al tijd uit de contributies komen". BRAM VAN GENT ZOETERWOUDE Aan ballen geen gebrek gisteravond tijdens de druk bezochte kampioensreceptie van SJZ. Voorzitter Berg poseert met het eerste elftal met wéér zo'n 'aanwinst' voor de ballenkist. Wethouder mevrouw Graniewski vertegenwoordigde de gemeente, Ton Lucas voerde namens de NKS het woord, terwijl Karei Meewenberg namens de KNVB Afdeling Leiden de Zoeterwoudenaren de hand kwam druk ken. Drumband Vios zorgde halverwege de avond voor een welkome muzikale omlijsting. SJZ werd door diverse sprekers de suggestie aan de hand gedaan om bij politiek Zoeterwoude aan te kloppen om in navolging van plaatsgenoot Meerburg ook een kunstgrasveld aan te leggen. Meerburg-voorzitter Rob Hoge- nelst, die dat balletje nog eens nadrukkelijk opgooide, nodigde SJZ zelfs uit om van zijn accommodatie gebruik te maken. Berg: "We kunnen een goed trainingsveld uiteraard goed gebruiken, maar we mogen niet vergeten dat we ook zonder kunstgras kampioen zijn geworden". (foto Jan Holvast) BARCELONA (GPD) - Johan Cruijff heeft deze week het mes ge zet in de selektie van FC Barcelona. De nieuwe trainer van Barca heeft maar liefst 10 spelers aangezegd, dat er voor hen geen plaats meer is bij Barcelona. Reservedoelman Ur- ruti, Gerardo, Migueli, Rojo en Clos moeten volgend seizoen naar een andere club uitzien, ondanks POLA DE LAVIANA (ANP) - De Ronde van Asturië heeft een nieu we leider. In de vierde etappe van Pola de Siero naar Pola de lAviana over 135 km nam de Spanjaard Etchave mede dank zij de mede werking van de spoorwegen zo'n voorsprong, dat hij aan de finish de leiderstrui van Rolf Golz kon over nemen. Op zes kilometer van de fi nish sloten de spoorbomen achter de ontsnapte Spanjaard. De zeven achtervolgers moesten wachten en verloren zoveel tijd, dat Etchave met een voorsprong van 2 minuten 48 seconden over de finish ging. De rit van kende een tamelijk vlakke aanloop, die verlevendigd werd door de ontsnapping van de Span jaarden Iglesias, Montoya, Garcia Munoz en Leanitzbarutia. Op het bergachtige tweede gedeelde (twee bergen van de eerste en één van de tweede categorie) werd het viertal ingelopen. Etchave worstelde zich bij de lange klims los en ging in zijn eentje er vandoor. Hij had een voorsprong van 45 seconden opge bouwd, toen de neergelaten spoor bomen een reactie vanuit de twee de groep verhinderden. De Neder landers liepen een flinke achter stand op. Alleen Suykerbuyk handhaafde zich in de grote groep. Charly Mottet heeft gisteren zijn leidende posittie in de Dauphinc Libéré versterkt. De Fransman, winnaar van de editie van 1987, ein digde in de door de Portugees Aca- cio da Silva gewonnen etappe naar Chamberry als derde in dezelfde tijd als de winnaar. De Sovjet Ivan Ivanov heeft de vijfde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië (Milkrace) ge wonnen. Hij had na de 168,2 kilo meter van Cardiff naar de bad plaats Aberystwyth een voor sprong van ruim zes en een halve minuut op de Australiër Neil Step hens. De Brit David Rayner eindig de in dezelfde tijd als Stephens als derde. Het peloton volgde op een halve minuut van de nummer drie. De Nederlander Martien Kokkel koren werd vijfde. In het algemeen klassement heeft Ivanov een voor sprong van vier minuten en 45 se conden op de Amerikaan Chris Bailey. Kokkelkoren bezet na de negende plaats op ruim zeven mi nuten. dat hun contracten nog niet afgelo pen zijn. Dat is wel het geval bij Victor, maar op de diensten van de Catalaanse stofzuiger wordt geen prijs meer gesteld. Ook de vier bui tenlanders moeten hun boeltje in pakken. Amarilla heeft dat intus sen al gedaan en is al weken den naar Paraguay teruggekeerd Schuster heeft zijn huisraad al naar Madrid laten verhuizen, waar hij op 1 juli een driejarig contract te kent voor ongeveer tien miljoen gulden bij Real Madrid. Ook voor de beide huurlingen, Steve Archi bald en Mark Hughes, uitbesteed aan respectievelijk Blackburn Ro vers en Bayern Munchen, zit een terugkeer naar het Nou Camp-sta- dion er niet meer in. Daarnaast is het lot van negen andere spelers, onder wie ex-inter- national Salva, Pedraza, Moratalla en de jeugdspelers Nayim en Vi- nyals nog onzeker. Cruijff wil een selektie van maximaal 21 spelers. En aan het rijtje van de vaste keus van elf spelers van Cruijff moeten nog de nieuwe aankopen Salinas en Eusebio, beiden van Atletico de Madrid, Beguiristain, Bakero en Lopez rekarte, een trio van Real Sociedad, Vallodolid-verdediger Hierro en Muller, afkomstig van het Barca-filiaal toegevoegd wor den. Cruijf heeft nog steeds zijn zinnen gezet op de Zweed Larsson van Ajax, die voor hem de ideale speler is om de zwakte van de de fensie op te vangen. De twee talen ten van stadgenoot Espanol, Val- verde en international Soler, heeft Cruyff al zo goed als zeker afge schreven. Espanol vraagt voor het China te sterk ntus- p voor vrouweneli GUANGZHOU (ANP) - Het Ne derlandse vrouwenvoetbalteam heeft gisteren de tweede wedstrijd voor het internationale toernooi in Guangzhou met 0-1 verloren van China. Oranje hield het ruim een uur vol tegen de uitstekend en fa natiek spelende Chinesen. In de twintigste minuut van de tweede helft werd een fout van Jacqueline Zwarts Nederland noodlottig. De rechtsachter van Vreeswijk liet de bal van de voet springen en de snel le linksbuiten Sun Qin Gmei straf te dit onmiddellijk af, tot grote vreugde van de 18.000 toeschou wers die waren gekomen ondanks de rechtstreekse televisie-uitzen ding. Ria Vestjens van Braakhui zen kreeg een gele kaart wegens aanmerkingen op de leiding van de Braziliaan Romualdo Arppifilho, die twee jaar geleden nog de finale van de strijd om de wereldtitel voor heren leidde. Coach Piet Buter zei na afloop vol bewondering: "Ik heb nog nooit zo'n goede wedstrijd damesvoetbal gezien. Nederland heeft daar zonder meer zijn bijdra ge aan geleverd." Nederland heeft nog kans zich rechtstreeks voor de kwartfinales te plaatsen door een overwinning in de wedstrijd van morgen tegen Canada. Belangrijke afwezigen zijn morgen zonder meer de win naars van de drie vorige edities. Van de Berg ('85) is gestopt en het tweetal Huls en Kiens heeft geen gehoor gegeven aan de uit nodiging van de organisatie. Leek de toekomst van de Es tec-triathlon vorig jaar, in ver band met de bouw van enkele la boratoria, aan een zijden draadje te hangen, momenteel is er geen vuiltje meer aan de lucht. "De di recteur is onze grootste troef', meent Oremus. "Hij is een groot voorstander van het evene ment", dat in 1985 in eerste in stantie werd opgezet voor werk nemers van Estec én atleten uit de nabije omgeving. Inmiddels heeft de wedstrijd ieder jaar een nationale topper op het podium gekregen. Voor uitkijkend naar het eerste lus trum. in 1989, zal die doelstelling ook volgend jaar boven aan het lijstje staan. 'IMaar, ook de 'ei gen' mensen worden niet verge ten", besluit Oremus. "Het plan bestaat om ook deelnemers van de andere afdelingen van ESA. uit Frankrijk, Italië en West- duitsland aan de start te krijgen. Dan zit er voor de Estec toch een speciaal tintje aan". ROLAND GARROS Mannenenkfll, halve finales. Wilander (Zwe) - Agassi (VSt) 4-6. 6-2, 7-5, 5-7,6-0, Leconte (Fra) - Svensson (Zwe) 7-6, 6-3, 6-2. Vrouwendubbel, halve finales Kohde-Kilsch- /Sukova (Wdl/Tsj) - Provis/Remach (Aus/Zaf) 7-6. 6-3, Navratilova/Shriver (VSt) - Graf/Sabatmi (Wdl/Arg) 6-2, 7-5. Jongens enkel, kwartfinales' Jabali (Bra) - Dog ger (Ned) 6-0, 6-7, 8-6. RONDE VAN ITALIË Twaalfde etappe: 1Hampsten (VSt). 205 ki Novara naar Selvino in 5 uur 53 minuten en vergoeding), 4. Maurizio Vanelli (Ita) 0.13, 5. Breukmk (Ned) 0.15. 6. Conti (Ita), 7. Bernard (Fra), 8. Visentini (Ita). 9. Madiot (Fra). 10. Zim- mermann (Zwi), 11. Chioccioli (Ita) zelfde tijd als Breukmk. 12. Saronni (Ita) 0.27,13 G.uppom Ita) 0.27, 14 Colage (Ita) 0.35. 15. Giovannetti (Ita) 0.35.16. Winnen (Ned) 0.57.44 Podenzana (Ita) 16.05.56. Van Orsouw 18.44,73. Van Vliet 21 29. 74. Van der Velde. 78 Dhaenens (Bel) zelfde tijd als Van Vliet. 96. Bontempi 26.12. 112. Rooks. 126. Muller, 135. Freuler (Zwi), 136 Lubberding, 141. De Rooy, 142. Vanderaerden (Bel). 143. Lammerts zelfde tijd als Bontempi, 156. en laatste Morandi (Ita) 35.46. Na sluiting van de t.jdscontro- Ie zijn binnengekomen Kmckman (VSt) en Rus (Den). De strijd gestaakt hebben Kappes' (WDI), Palacio (Col), Asti (Ita), Veggerby (Den) en Cerin (JSI). Palacio, Cerin en Veggerny na valpartij naar ziekenhuis. Het algemeen klassement na de twaalfde etappe is: 1. Chioccioli 61 uur en 27 se conden, 2. Zimmermann op 33 seconden, 3. Vi sentini 0.55,4. Giupponi 1 10,5. Hampsten 1.18, 6 Bernard 1 26.7 Breukmk 1 45.8 Breu 2.48.9. Giovannetti 3.07, 10. Saronni 3 25, 11. Winnen 4 04.12 Madiot 4 27.13 Vona4.32,14 Delgado 4 43. 15. Volpi 4.49. 38 Podenzana (Ita) 15 05. 47. Van der Velde 23,15, 63 Rooks 31.49, 73. Van Vliet 35.09, 74. Muller (Zwi) 36,10, 85. Van Orsouw 39.43.106 Lubberdmg 48.23, 110. Van deraerden (Bel) 49 31.117. De Rooy 56.34,118 Bontempi (Ita) 57 12. 128. Peiper 1.04.15, 136. Lammerts 1.12.00. 156 en laatste. Morandi 2.23.29. RONDE VAN ASTURIË De uitslag: 1. Etchave (Spa) 3.25,52. 2. Domin- guez (Spa) op 2.48, 3. Morena (Spa), 4. Golz (Wdl), 5 Carrera (Spa), 6. Cabestany (Spa), 7. Palacin (Spa), 8. Martina (Spa). 9 Sanchis (Spa), 10. Kuum (Noo), 14. Kelly (Ier), 27. Suykerbuyk (Ned) allen in dezelfde ti|d als Dommguez. 63. Kuiper op 9,08. 64. Solieveld (Ned) z.t.. 68. Arnts (Ned) op 13,58, 79. Poels (Ned) z t81 Ni|dam (Ned) z.t87 Jacobs (Ned) z.t97 Van Poppel (Ned) op 18.23. 103. Cornelisse (Ned) op 21.07 Algemeen klassement: 1 Etchave 15 30.16. 2. Golz op 1.16, 3. Dommguez op 1.25, 4. Kuum op 1,29. 5. Espmosa op 1.316. Cabestany op 1,40. 7 Carera z.t., 8. Martina z.t.. 9 Kelly z.t10. Palacin z.t., 29. Suykerbuyk, 44 Kuiper op 9.18, 47. Solieveld op 10.07, 76. Poels op 19,22, 85. Nijdam op 23,37, 86. Jacobs 24,02,98. Van Pop- pel op 43,08,103. Cornelisse op 1.11,27 DAUP- HINE LIBERE 1 Da Silva (Por) 196 km in 5 uur, 32 minuten en 10 seconden; 2. Sanchez (Spa) z.t., 3 Mottet (Fra) zt., 4. Sanders (Fra) 0 59, 5 Van Hooy- donck (Bel) z.t., 6. Pascal Simon (Fra) z.t., 7. Roux (Fra) z.t.. 8. Caritoux (Fra) z.t., 9. Bibollet (Fra) zt.. 10 Leblanc (Fra) z.t. Klassement: 7 Leblanc z.t.. 8. Caritoux z.t.. 9 Bibol- 0 Herrera (Col) 4 43 MILKRACE j (Sov) 168.2 km in 4 uur. 40 minuten en i, 2. Stephens (Aus) op 6 31. 3 Ray ner (GBr) z.t., 4 Krawczyk (Pol) 7 09, 5. Kokkel koren (Ned) z.t., 6. Lillywhite (GBr) z.t7. Kozarek (Tsj) z.t., 8. Sutton (Aus) z.t9 Tetenuk (Sov) z.t.. 10 Twelves (GBr) z.t. Klassement 1. Ivanov (22.22.06, 2 Bailey (VSt) 4.45, 3. Downs (Gbr) 6.06, 4. Stephens 6 36, 5. Rayner 6.37, 6. Zhda nov (Sov) 7.02, 7. Timmis (GBr) 7.10, 8. Berka (Tsj) 7.16,9. Kokkelkoren 7.17,10. Krawczyk z.t. ZATERDAG 11.55-18.05 BBC 1 Grandstand: met o.a. cricket (de eerste testmatch van En geland tegen Westindië in Trent Bridge), golf (British Masters in Woburn, paarde- rennen vanuit Haydock Park en de Open Franse tenniskampioenschappen op Roland Garros. 13.55-16.40 Did 1: ARD-Sporl extra: rechtstreekse reportage van de Open Franse tenniskampioenschappen op Roland Garros (finale vrouwen enkel spel). 14.00-17.15 Ned 3: Studio Sport: recht streeks verslag van de Open Franse ten niskampioenschappen 14.00-19.30 BRT 2: Open Franse Tenniskampioenschap pen: rechtstreeks verslag van de finale vrouwen enkel en de finale mannen dub bel vanuit Parijs. 14 25-14 30 Super: Voetbaluitslagen. 15.30-16 30 Super: Super Sport. 15.30-16.30 SKY- VFL Australian Rules Football: samenvatting van Australisch football met wedstrijden uit de Victorian Football League. 16.30-17.30 SKY: International Motor Sports. 16.30-17.30 Super: Sportsworld: hoogte punten uit het verleden en het heden, 17.35-19.20 BBC 2: Cricket: verslag van de eerste testmatch van Engeland tegen Westindië in Trent Bridge. 17.59-19 50 Did 1 ARD-Sport extra. 18.11-18.26 Ned 1: Nationale Jeugd voetbaldag 1988' hoogtepunten vanuit het Go Ahead stadion in Deventer. 18.15-18 20 BBC 1: Sport. 19.00-19 25 Ned 2 Veronica Sport: met Sport Kort, boksen, beelden van een Ja panse zeskamp en ijshockey (Boston- Edmonton). 19 30-20.00 Did 3: Sport im Westen. 21.30-22.28 SKY: Trans World Sport historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld. 21.45-22.30 Ned 3: Studio Sport. 21.50-22.05 BBC 1: Sport. 22.00-23.15 Did 2: Das Aktuelle Sport- Studio. 22 30-23.30 SKY: VFL Australian Rules Football. 22 35-22 50 BRT 1 Sport op Zaterdag. 23.25-23.55 BBC 2: Cricket: samenvat ting Engeland-Westindiê. 23.55-00.35 BBC 2 Golf H.hglights: hoogtepunten van de British Masters in Woburn. 00.30-01.20 BBC 1: Basketball: hoogte punten van de play-offs van het Ameri can Professional Basketball. ZONDAG 14.30-19.40 BBC 2: Sunday Grand stand: met paarderennen (Nation's Cup in Hickstead), golf (British Masters in Wobum) en de Open Franse tennis kampioenschappen. 15.00-15.30 Super: Autosport: Grote Prijs van Mexico Formule I. 15 00-16.00 BRT 2: Open Franse Ten niskampioenschappen: rechtstreeks ver slag van de finale mannen enkelspel van af Roland Garros in Parijs. 15.00*17.15 Ned 3: Studio Sport: recht streeks verslag van de Open Franse ten niskampioenschappen op Roland Garros 15 15-18.50 Did 2 Die Sport-Reportage rechtstreeks verslag van de finale man nen enkelspel van de Open Franse ten niskampioenschappen 15.30-16.00 Super: Super Sport 16 00-17.00 Super: Gaelic Football. 16.00-17.00 SKY: Trans World Sport historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld. 16.00-17.45 BRT 2: Voetbal: recht streeks verslag van de vriendschappelij ke interland Denemarken-België in Odense 17 35-17.45 Ned 3: Sportuitslagen 17 45-19.30 BRT 2: Open Franse Ten niskampioenschappen. 18 10-18 40 Did 1Sporlschau. 19 00-20 00 Ned 3: Studio Sport 19.30-19 45 Did 3: Sport im Westen 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20 40 BRT 1 Sportweekend. 20.30-20 35 Super Voetbaluitslagen 22 15-22.30 Did 2: Sport am Sonntag. 23.15-23 50 SKY: Isle of Man TT '88: ver slag van de hoogtepunten van de jaarlijk se TT-races op het Britse Isle of Man Met o.a. de junior TT, de Formula I World Championship en de Senior Races. 00.25-00 55 BBC 1 Golf Highlights: hoogtepunten van de British Masters- wedstnjden in Woburn. MAANDAG 11.50-11.55 BBC 1: Cricket: de eerste testmatch van Engeland tegen Westindië in Trent Bridge. 11.58-13.00 BBC 1: Cricket: vervolg 13.05-14 00 BBC 1: Cricket: vervolg. 14.50-16.00 BBC 1: Cricket: vervolg.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19