Van Basten heeft flink moeten slikken Eerste slagen vallen in Giro Agassi door Wilander afgebluft Nederlands duo in finale 'Het EK is te mooi om te laten schieten' Rob Jacobs wacht op toestemming Excelsior Leconte treft Zweed in finale open Franse kampioenschappen Geen WK dammen in Brazilië rmamrmwrm SPORT PAGINA 17 DUSSELDORF/METTMANN (GPD) De strijd om een spitspo- sitie binnen het Nederlands elftal is in alle hevigheid ontbrand. De spelers en technische staf worste len met een luxeprobleem en ieder een heeft op zijn eigen manier ge tracht dat probleem de wereld uit te helpen. „John Bosman en Wim Kieft trainen als gekken", legt as sistent-coach Nol de Ruiter de ene kant van de medaille uit. Marco van Basten daarentegen zat zó om hoog met de ontwikkeling, dat hij zich afvroeg of het wel zinvol zou zijn om deel te nemen aan de EK. „Begrijp me goed", verduidelijkt Van Basten, „ik heb nooit gezegd dat ik niet mee zou willen. Ik heb enkel met Johan Cruijff gepraat KERKRADE (GPD) - Rob Jacobs hoopt vandaag zijn overgang naar Feyenoord af te ronden. „Het moet al raar lopen wil het niet doorgaan. Morgen zal ik de zaak met voorzit ter Kerkum verder afronden, maar in principe zijn wij rond", aldus de scheidende Roda JC-coach giste ren. Alleen Excelsior, waar hij reeds een tweejarig contract teken de, kan nog een struikelblok vor men bij 'het in vervulling gaan van een jongensdroom', zoals Jacobs het formuleert. Een delegatie van Feyenoord had gisteren een ge sprek met Excelsiors geldschieter en Akai-directeur Rob Aalbers, bij wie Jacobs op de loonlijst staat. Er wordt gezocht naar een voor beide partijen aanvaardbare schikking. Verbetering Rob Jacobs heeft er alle vertrou wen in dat Excelsior hem bij de sportieve verbetering niets in de weg zal leggen, ook al is de vertrek- clausule op 1 mei afgelopen. „Ex celsior zit met deze ontwikkeling flink in de maag, omdat in de voor bije maanden rond mij een bepaal de structuur is opgebouwd en me de door mijn p.r.-bemoeienissen is het aantal Vrienden van Excelsior, elk goed voor 1500 gulden, geste gen van vier naar tachtig. Maar de club heeft er ook begrip voor, dat in De Kuip voor mij een unieke moge lijkheid ligt en die willen ze me niet ontnemen. Feyenoord is bereid om Excelsior een behoorlijk voorstel te doen, dus ik verwacht dat ze er wel uitkomen", aldus Jacobs. Wordt Rob Jacobs inderdaad de opvolger van Rinus Israel, dan krijgt het zeer turbulente seizoen voor de Rotterdammer onver wacht in alle opzichten een happy end. Een maand geleden werd hij, na het debacle bij Groningen en de degradatieperikelen bij Roda, nog afgeschilderd als het lachertje van het trainersgilde. Na het bereiken van de bekerfinale. Europees voet bal, het klassebehoud met Roda JC en het nacompetitiesucces van Groningen, moet de verbintenis bij Feyenoord de kroon worden op de image-verbetering. „Eind goed, al goed. Zo zie je maar weer, hoe wonderlijk de voet ballerij in elkaar zit. Vandaag schoppen ze je in de goot en mor gen zitje op een troon", aldus Rob Jacobs. Oranje „En dan morgen nog een klap stuk van een sportief afscheid te gen Oranje. Mooier kan het alle maal niet. Ik heb in dat half jaar bij Roda JC het een en ander meege maakt. Wij hebben met de dood in de schoenen gestaan, maar aan het eind van de rit is Roda een hele be langrijke wending geweest in mijn trainerscarrière. Ik heb mijn hart een beetje verpand aan Limburg en hoop dan ook dat ik hier ooit nog eens mag komen werken, in welke functie dan ook". De confrontatie tussen Roda JC en het Nederlands elftal (morgen 18.00 uur) betekent niet alleen de laatste daad van Rob Jacobs in Kerkraadse dienst, maar ook van spelverdeler Martin van Geel, die zijn trainer reeds voorging met een transfer naar Fevenoord. over de zin van dit EK voor mij. Ze ker nadat diverse kranten de op merking van Michels hadden geci teerd, dat het experiment met Van Basten aan de linkerkant voorbij was. Voor mij betekende het, dat ik niet in aanmerking zóu komen voor een spitspositie vanwege Bos man en Kieft en als vleugelspeler ging het feest ook al niet door. Cruijff adviseerde mij om een ge sprek met Michels te hebben. Maar van opstappen mijnerzijds is nooit sprake geweest. Het EK is veel te mooi om te laten schieten. Ik heb het wel moeilijk gehad. Ik voelde me begin van de week lullig, omdat ik geen echte kans heb gekregen. Dat gevoel heeft nu plaatsgemaakt. Ik moet vanuit die derde positie te rug zien te komen aan de top". Kijker Tijdens het nachtelijk gesprek in Zeist heeft Rinus Michels de Milan-aanvaller in alle duidelijk heid verteld hoe de vlag erbij hangt. „Ik wil zoveel mogelijk het elftal dat ook de kwalificatie reali seerde, in stand houden. Er is toen goed gepresteerd en dat is de norm waarvan ik uitga. Die norm veran dert als er iemand geblesseerd raakt of als een speler zich zo na drukkelijk in de kijker speelt, dat ik er gewoonweg niet omheen kan". Voor de begeerde spitspositie betekent het, dat John Bosman eerste keuze is, op de voet gevolgd door Wim Kieft. Want Kieft is een van de voetballers die zich de laatste periode nadrukkelijk in het gezichtsveld van de bondscoach speelde. „Ik weet dat Kieft in vorm is. Hij heeft zich in en door PSV in de picture gespeeld. Van Basten ontwikkelt zich goed. Beiden wil len spelen en dat is een gezond te ken. Er moet echter heel wat ge beuren, wil ik iemand inbrengen die niet mede voor kwalificatie heeft gezorgd. Ik weet nu wat ik heb, maar ik weet niet wat ik krijg". In deze context wees de keuze heer nog eens op het ontbreken van de voor hem zo broodnodige oefenwedstrijden, gedurende het seizoen. Er is nu te weinig tijd om al te rigoureus aan het team te sleu telen en de oefenwedstrijden in het kader van de voorbereiding zijn geen maatstaf voor Michels om te selecteren, maar om spelpatronen en eventuele alternatieven voor noodgevallen uit te proberen. Sympathie „Alle posities staan met elkaar in verbinding en iedereen speelt zo veel mogelijk in zijn vertrouwde rol. Alleen met Van Aerle heb ik moeten schuiven, maar bij PSV liet hij al zien als verdediger in de lin- kerzone goed uit de voeten te kun nen. Het team is steeds mijn basis. Ik stel nooit een elftal samen vanuit sympathie of belangen, maar gewoon altijd het sterkste Cliioccioli onttroont Podenzana Het haar van Ruud Gullit, op de foto tijdens de training van het Neder lands elftal in Dusseldorf is voor iedere fotograaf een dankbaar onder werp. (foto AP) team. Als een speler aan het team denkt, zal hij begrip voor mijn be slissingen kunnen opbrengen. De meesten zijn echter geneigd aan zichzelf te denken en niet aan het team. Ik moet aan het hele elftal denken". Voor Michels en Van Basten is de zaak daarmee uit de wereld. „Voor mij was het de eerste keer dat ik zoiets meemaakte", aldus Marco van Basten. „Waarschijnlijk hoort dat erbij als je een grote jon gen wil worden". De kleinste van de groep, Gerald Vanenburg, ging gisteren tijdens de twee pittige trainingssessie door zijn enkel. „Niet ernstig", vond de Hoge notering voor Oranje LONDEN (DPA) - Het Neder lands elftal staat hoog geno teerd bij de Engelse bookma kers als het aankomt op de kan sen tijdens de eindronde om de Europese voetbaltitel in West duitsland. Oranje heeft net als Engeland een waardering van vijf tegen één. Westduitsland wordt met twee tegen één als de grote .favoriet beschouwd. Ier land (20 tegen 1) staat het laagst in aanzien. De cijfers van giste ren van de Londense bookma kers waren: Westduitsland 2 te gen 1, Engeland en Nederland 5 tegen 1, Sovjetunie en Italié 5 tegen 1, Denemarken 12 tegen 1. Spanje 16 tegen 1 en Ierland 20 tegen 1. middenvelder. „Vergelijkbaar met de verzwikking van Gullit. Zo ge nezen dus". De technische staf is er alles aangelegen pottenkijkers bui ten de poort te houden tijdens de training in Gut Höhne. Ook van daag weer ziet de politie erop toe, dat de Oranje-geheimen niet voor tijdig uitlekken. Enkel Verona-trainer Bagnoli. die vandaag gast is bij Oranje, mag een blik in de keuken van Michels werpen. Zelfs bij de oefenwed strijd die Oranje volgende week dinsdag tegen Quick Nijmegen in de buurt van het trainingskamp speelt, zal geen toeschouwer ge duld worden. Of dan de 'Rusland variant' wordt goefend? „Ik zou het echt niet weten hoe die Russen spelen", geeft Michels toe. „Van de glasnost van Gorbatsjov heeft het Russisch elftal kennelijk nog niet gehoord". 'Lekker getraind', vonden Wil- bert Suvrijn (links) en Wim Koe vermans na het eerste balcontact in het complex in Mettmann. De twee Limburgse Oranje-klanten maken zich overigens niet al te veel illu sies. Suvrijn: 'Je hoopt natuurlijk dat je niet het hele toernooi op de bank moet zitten. En voor de rest, alles wat je met Oranje mee kunt pikken, is leuk meegenomen.' SELVINO (GPD) - De 71e Giro d Italia begint na twaalf dagen vorm te krijgen. De 163 overgeble venen roken gisteren aan de uitlo pers van de Alpen. En daar in de Dolomieten zal de resterende week de opvolger van Stephen Roche worden gekroond. De aankomst in Selvino, wintersportdorpje met af gravingen (dus lawinegevaar) in het Val Seriana leverde gisteren vast een voorschot op de opkno ping, die elke grote ronde in zich weet. De balans: een echte klasse- ments-klimmer die de eerste, min of meer serieuze bergetappe wint: het Amerikaanse 'konijn' Andrew Hampsten. Een nieuwe rose trui drager, die al twee keer eerder een Giro heeft afgesloten bij de eerste tien: Franco Chioccioli (1985: 9e, 1986: 6e). Een daarmee gepaard gaand afschminken van de trotse 'Maglia Rosa' sinds acht dagen: de modale Massimo Podenzana. En een tegenvaller van formaat voor een van de toppers in het klasse ment Cs ochtends nog zesde): de Zwitser Tony Rominger, die nog een paar tikken meer dan Podenza na moest incasseren ook ruim 16 minuten. De grote man in de finale naar Selvino 11 kilometer klim, hoogte verschil 650 meter) was echter een oude bekende: Guiseppe Saronm. 'Beppe' is rijper geworden, heeft de donkere stem van een gewol- verfde volwassene, begint te grij zen aan de slapen, is in alles de ou de wijze man aan wie de jonge ploegmaats zich blindelings kun nen toevertrouwen. Saronni weet al geruime tijd, dat een Giro-eindzege niet meer voor hem is weggelegd. De nogal zwaar- ogende editie van dit jaar maakt een rose droom van 'de kleine PARIJS (GPD) Waar hij vandaan komt, zijn ze gewend alles of niets te spelen. André Agassi, inwoner van Las Ve gas, ging aan de roulettetafel op Roland Garros voor de jackpot, maar werd uiteindelijk afgebluft door pokerface Mats Wilander. Vier sets lang rolde het balletje op het court central onvoorspelbaar heen en weer, waarna de Ameri kaanse belofte in de beslissende fase zowel ervaring als conditie te kort kwam en doodmoe bezweek onder de spanning: 6-4, 2-6, 5-7, 7-5, 0-6. het beste uit me gehaald", wist de achttienjarige smaakmaker. „Wan neer ik nog meer wil bereiken, zal ik me vooral fysiek moeten verbe teren. Dat komt wel met de tijd, net als de ervaring. Ik ben geen ster, er is nog een lange weg te gaan". Het was gisteren pas de tweede keer dat Agassi een vijfsetter moest afwerken in zijn stormachtig verlopen carriere. Eerder dit jaar in Key Biscane moest hij opgeven tij dens de laatste spelreeks tegen Krickstein wegens maagproble men. „Nu sloeg het in mijn benen. Wilander had me dan ook ver schrikkelijk laten werken", klonk het berustend. Agassi's coach Nick Bollettieri bleek daar allerminst rouwig om te zijn. „Het klinkt mis schien gek, maar het was beter dat André vandaag niet won. Dat had ingedruist tegen de wetten der na tuur. Iedereen moet beseffen dat hij nog een opgroeiende baby is, die nu terugwil naar huis omdat hij zijn familie mist en rust nodig heeft". Bollettieri reageerde daarmee op de vraag waarom Agassi Wimble don niet aandoet, hoewel zijn spel zich best leent voor gras. „Al kreeg hij een miljoen dollar, André wei gert gewoon te gaan. Wat dat be treft is hij een zeldzaam exemplaar, met een eigen mening. Hij verstopt zich heus niet, maar André vindt het belangrijker straks zijn land goed te vertegenwoordigen in de Daviscup". Dat gebeurt vlak na The Championships, samen met McEnroe op gravel in en tegen Ar gentinië voor een plaats in de we- reldgroep. Wilander haalde zo voor de vijfde keer de finale van de open Franse titelstrijd en ontmoet daarin mor gen Henri Leconte, die mag probe ren in de voetsporen te treden van landgenoot Yannick Noah. Deze versloeg de Zweed in 1983. Lecon te, de Franse bon vivant, gooide de deur, waarvan het sportdagblad L'Equipe al had gemeld dat ze open stond, bijna uit de scharnie ren door reuzendoder Jonas Svens- son kansloos te laten: 7-6, 6-2, 6-3. Dat wordt al met al een gouden weekeinde voor de zwarthandela ren op en rond de Avenue de la Porte d'Auteuil. Gingen de Fransen compleet uit de bol na het succes van Leconte, voor het eerst in een Grand-Slamfi- nale, qua populariteit deed André Agassi in Parijs nauwelijks voor hem onder „Het publiek hier heeft De jonge André Agassi neemt in zijn partij tegen Mats Wilander zelfs een paraplu ter hand, maar kan naast de regen niet ook de slageii van de Zweed afschermen. Agassi verloor in vijf sets. (foto and Het past in het tegenstrijdige beeld dat Agassi van zichzelf schetst. Een opvallende new wave tennisser met lang haar, blauwe jeansbroek en vooral een vernieti gende fore-hand. Zoon Vrome tiener Kortom, het lijkt de successtory van een typisch Amerikaans vech tersbaasje, een carrierejager uit een stad, waar alles gebeurt wat God bokser, die in '48 en '52 Perzie op verboden heeft. Uiterlijke schijn Agassi mocht zich in Parijs op heel wat belangstelling verheugen. Deze dame gebruikt haar program maboekje voor een beter beeld op het court central. (foto ap> DORDRECHT (ANP) - Het bestuur van de Werelddambond (FMJD) heeft besloten het toernooi om de wereldtitel dammen, dat van 23 juli tot en met 23 augustus in Brazilië zou worden gehouden, af te gelas ten. Van Braziliaanse zijde is op geen van de rappels gereageerd zo dat het FMJD-bestuur niets anders overbleef', aldus president Piet Roozenburg. „Dat betekent niet dat het WK-toernooi dit jaar niet wordt gehouden maar in ieder ge val is de oorspronkelijke periode niet meer haalbaar", lichtte de FM- JD-president deze beslissing toe. „Brazilië heeft na de allereerste toezegging van vorig jaar geen en kele informatie meer verstrekt. We weten niet of er financiële dan wel organisatorische problemen zijn, maar van enige activiteit is ons niets bekend". De FMJD heeft in middels contact opgenomen met onder andere Suriname, dat de or ganisatie later dit jaar wil Aan het toernooi zouden in totaal 24 spelers deelnemen. De deelne ming van de Afrikanen en de mees te Amerikaanse spelers staat ech ter ter discussie, omdat hun bon den nog contributie-achterstanden hebben. Voor half juli moet deze zaak zijn geregeld, anders worden de deelnemers uit die landen niet toegelaten tot het WK-toernooi. I Bollettieri, die in Florida een ten- nisschool runt, koestert Agassi als een kostbaar relikwie. Zijn eerdere pupillen Aaron Krickstein en Jim my Arias, op zeer jeugdige leeftijd in de top-tien, ontwikkelden zich tot eenzijdige gravelspecialisten en kwamen door blessures en ander (mentaal) leed in een diep dal te recht. „Als André de top haalt, is het geen verdienste van mij. Als hem dat niet lukt, is hij weer een „burn-out" van Bollettieri", zegt de Amerikaan over de huidige num mer elf ter wereld. Mats Wilander vindt het onte recht om Agassi te vergelijken met het duo Arias/Krickstein. „Hij is veel completer, een „heil of a player", die op gravel tot de top drie hoort. Agassi moet alleen meer allround worden. In de toekomst mag hij niet ontbreken op Wimble don. dat is goed voor het tennis Het is de eerste keer dat ik een spe ler tref met zo'n houding, zo'n spor tief karakter. Al vind ik dat hij het soms wel overdrijft. Ik vraag me ook af hoe lang hij dat volhoudt. Maar het is een interessante erva ring". de Olympische Spelen vertegen woordigde en de kleine André als baby een ping-pongbatje in de hand stopte om tegen een ballon te slaan. Toen hij vier was sloeg hij een balletje met Connors, op acht jarige leeftijd speelde hij tegen Borg en met dertien ging Agassi naar Bollettieri, omdat hij geen en kele concurrentie meer had. echter, want Andr'e Agassi houdt niet van keiharde rockmuziek maar easy-listening en leest geen strips maar de bijbel, „mijn favo riete boek". Hoewel de vrome tie ner niet te koop loopt met zijn ge loof, liet hij na het door hem ge wonnen toernooi in Memphis geen twijfel bestaan over zijn levens overtuiging. „Geld verdienen is niet belang rijk, want dat geef je uit en bok roem is zeer betrekkelijk, maar de liefde in mijn hart voor Jezus Christus zal altijd voortduren". Op de tennisbaan heeft Agassi zijn naaste meestal minder lief, al moe ten de prestaties van de zwager van Pancho Gonzales ook weer niet worden overschat. Na Becker (In dian Wells) en Mecir (Orlando) was Wilander dit jaar pas de derde top- tienspeler die Agassi trof en weder om bleef de drievoudig Grand- Prixtoernooiwinnaar met lege han den achter. Daar hielp geen schiet gebedje aan. PARIJS (GPD) Brenda Schultz en Michiel Schapers hebben giste ren geschiedenis geschreven. Na een moeizame zege op hun landge noten Manon Bollegaf en Tom Nijssen (6-2, 2-6, 6-3) bereikte het koppel de finale van het gemengd- dubbelspel op Roland Garros. Het is voor het eerst dat een volledig Nederlands duo de eindstrijd haalt in een Grand-Slamtoernooi Schultz en Schapers, die al zeker zijn van 25.000 gulden aan prijzen geld, moeten het daarin verrassend opnemen tegen de Amerikaans/M exicaanse combinatie McNeil/Lo- zano. Die schakelde gisteren het als eerste geplaatste duo Navratilo- va/Sanchez uit (7-6. 7-5). Martina Navratilova plaatste zich met Pam Shriver wel voor de finale van het vrouwendubbel. Het als eerste geplaatste Amerikaanse duo won met 6-2, 7-5 van de num mers drie, de Westduitse Steffi Graf en de Argentijnse Gabriela Sabatini. Nader onderzoek heeft uitgewe zen, dat Ivan Lendl tijdens zijn par tij van donderdag tegen de Zweed Jonas B. Svensson een spier aan de rechterkant van zijn borst heeft ge scheurd over een lengte van vier centimeter en een breedte van twee centimeter. Volgens de toer- nooi-artsen Cousteau en Montal- van moet de Tsjechslowaak een trainingspauze tot maandag inlas sen. Verdere onderzoekingen moe ten uitwijzen of het raadzaam is, dat Lendl eind juni op Wimbledon speelt. In het juniorentoernooi in Parijs kwam er een einde aan de opmars van Paul Dogger. De Amsterdam mer verloor in de kwartfinales van de Braziliaan Roberto Jabali (6-0,6- 7, 8-6) na een merkwaardige partij, waarin Dogger twee klappen van de zege verwijderd was. Hij haalde wel een financieel succes binnen, want de zestienjarige tennisser sloot een driejarig contract af met het managementbureau ProServ. Naar verluidt zou het gaan om een gegarandeerd bedrag van 35.000 dollar per jaar, maar dat gerucht werd ontkend noch bevestigd. Lombard' helemaal uitgesloten. Maar fietsen-in-dienst-van kan de nu 30-jarige ex-kampioen nog als de beste. De manier waarop hij in het middendeel van de slotklim de eerste groep op sleeptouw nam, ge tuigde van koersinzicht, opoffe ringsgezindheid en klasse. Saronm hield het tempo zo strak, dat hij verrassingsaanvallen van een Zim- mermann of Bernard (de twee topf avorieten toch) onmogelijk maak te. En in dezelfde ruk zijn be schermde 'jongere' ploegmaats Franco Chioccioli en Flavio Giup- poni naar een simpele laatste drie kilometer loodste. Dat Guipponi aan het slot, m;t leidsman Saronni, licht moest afhaken was een kleine smet op Saronnis werk. Minder in vorm misschien dan in '87, toen Guipponi de Giro nog als vijfde af sloot. Uitverkoren Maar aan Chioccioli was het dra gende werk wel besteed. De 29-jari- ge, ex-metselaar uit Castel Franco di Sopra en winnaar reeds van de zesde etappe met aankomst op Campitello Matese, gleed keurig mee in het koppelotonnetje dat af- sprintte voor de vijfde plaats. Vanuit zijn beste klassementsstek achter Podenzana was Chioccioli de uitverkorene voor het nieuwe Chioccioli is 'coppino'. Want: ui terlijk heel sterk de gelijke van de tanige oud-campionissomo Fausto Coppi. Maar 'coppino' houdt er niet zo van met die bijnaam te wor den geconfronteerd. Hij komt uit Toscane, de streek waar Coppi's toenmalige rivaal Gino Bartali is grootgebracht. Maar Chioccioli heeft in veel van zijn gelaatstrek ken weg van Coppi. met als gevolg, dat de Italiaanse anti-Chioccioli-ti- fosi hem een beetje pesterig 'coppi no' zijn gaan noemen. Afwerend: „Ik houd het zelf maar op het verkleinwoord 'kopje' er zijn er ook die zeggen, dat mijn gezicht op een kopje lijkt." De oortjes heeft hij in ieder geval. Of Chioccioli lang stand houdt in het rose? Dit weekeinde, waarin wordt begonnen met het (nog) hogere klimwerk, zal waarschijnlijk het te gendeel aan het licht brengen. En, de concurrentie is groot en ogen schijnlijk in vorm. Hampstein bij voorbeeld, die zijn vrienden rond Bergamo aangenaam verraste met drie demarrages in de laatste drie kilometer van de dag. De jonge Amerikaan brak drie Giri geleden op Gran Paradiso de ban van de on bekendheid, en toonde zich giste ren twee jaar ouder dan Erik Breu- kink. Hij klom beter, schakelde be ter dan de kopman van de Panaso- nics. Breukink bleef nog het langst bij de 'chef van 7 Eleven, maar hij kwam in de problemen met zijn de- railleur. Even leek Pedro Delgado (in het klassement op achterstand door de ploegentijdrit) Hampsten nog te zullen achterhalen, maar de Spanjaard is nog niet in een hon derd procent Tourvorm. Oppositie Chioccioli zal het de komende dagen te stellen krijgen met een omvangrijke buitenlandse opposi tie. Zimmermann, Bernard, Hamp sten, Breukink ze hebben stuk voor stuk nog niet in hun reserves hoeven te tasten. De 'coppino' van 1988 weet bovendien nog een land genoot op schootsafstand: Roberto Visentini, derde op 55 sec. De win naar van 1986 is meegeslopen naar omhoog, en nog 'allerminst kans loos. Dat hij, net als vorig jaar, op nieuw een stevige rivaal uit eigen ploeg in zijn buurt weet (wat heet voor zich) Urs Zimmermann, is ex tra pikant. Maar de situatie is an ders dan met Stephen Roche, be weert Visentini. „Aan Zimmer mann weet ik wat ik heb. Hij is eer lijk. Met Roche wist ik nooit waar ik aan toe was." Wat overigens nog niets van de hiërarchie in de Carre- ra-ploeg blootlegt. Maar met zoveel geweld op zijn achterwiel kan Chioccioli eigenlijk niet meer zijn dan een tussenpaus. Pech Nijboer AMSTERDAM (ANP) - Ge rard Nijboers hoop dat zijn win nende tijd bij de marathon van Amsterdam, net boven de li miet voor Seoul, bijgesteld diende te worden omdat er in de hoofdstad geen 42 kilometer en 195 meter maar 42.395 meter zou zijn gelopen, is ijdel geble ken. Nameting van het nieuwe parkoers leverde een correcte afstand voor de klassieke af stand in Amsterdam op. Het idee dat er in de hoofdstad te veel was gelopen, werd gebo ren nadat de eerste vijf kilome ter in zestien minuten en 26 se conden werden afgwerkt. Dat was trager dan het schema. De fout bleek echter niet in het parkoers te zitten, maar in het tempo van de hazen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17