Amusement op niveau Een voorbeeldige verbeelding van Leiden Bela Bartok wordt in Hongarije herbegraven Kunstwerken van Joan Miro weer terecht Gouden Griffel voor Tellegen KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 3 JUNI 198 Expositie "De Verbeelding van Leiden", t/m 30 juni. De Waag, Aalmarkt 21Leiden. Openingstijden: di. t/m zo. van 11.00-17.00 uur. Do. van 11.00-21.00 uur. LEIDEN - "Er is enige geestelij ke inspanning voor nodig Leiden te zien als het centrum van de wereld. Sinds er in 1574 de huts pot werd ontdekt, heeft de stad nauwelijks meer iets nuttigs ge produceerd dat de wereld voor uit heeft geholpen. De laatste roemrijke daad van de Universi teit was het op een haartje na be reiken van het absolute nulpunt, een succes dat zijn uitwerking op de rest van de stad niet heeft ge mist. Leiden schijnt al decennia te zweven in een vriendelijk co ma halverwege dood en leven". Met deze sombere kijk op de stad opent het verhaal 'Appelzol der' van Gozewijn van Beek. Te genover deze passage staan de jeugdherinneringen van Jan Rie- zenkamp en de beelden die Cees van Hoore in zijn gedichten schetst. Deze literaire bijdragen van (oud-)ingezetenen maken deel uit van het boek "De Ver beelding van Leiden". De uitga ve hoort bij de tentoonstelling met deze titel, die tot stand is ge komen door samenwerking van de Gemeente Leiden en galerie Fotomania (dit alles met steun van het ministerie van W.V.C. dat 70 procent van de kosten voor zijn rekening nam). Voor dit project werden tien Nederlandse fotografen uitgeno digd om in een serie foto's hun visie op Leiden te geven. In de uitvoering van de opdracht was men vrij, alleen de lokatie lag vast. Uiteindelijk veranderde de werktitel "Lokatie Leiden" in "De Verbeelding van Leiden". Dat houdt al in dat deze opdracht meer heeft opgeleverd dan louter registratie van overbekende plekken en dat het boek niet zon der meer een plaatwerk over Lei den is geworden. Leiden door de ogen van tien fotografen. Voor de meeste van hen was de stad onbekend werk terrein. Peter Horree de enige Leidenaar in dit gezelschap, na tuurlijk uitgezonderd. De ver kenning van de stad betekent een confrontatie met de aardig heden en eigenaardigheden van het onderwerp. Onvermijdelijk spelen historische plaatsen een rol, maar de gekozen invalshoek maakt de uitkomst verrassend. Voor Anja de Jong is Leiden het Museum van Oudheden (met name de architectuur van de Taf- feh-zaal), voor Paul den Hollan der het Museum voor Natuurlij ke Historie en voor Rommert Boonstra een Illusie, die ontstaat door theatrale elementen in een beeld samen te voegen. Peter Horree koos voor impressies van de stad bij nacht, zoals het sta tion, dat er overdag nooit zo mooi uitziet of de omstreden reclame zuil met de cowboy aan de Ples- manlaan. Het meest onder de in druk was ik van de opname van de lichtfabriek door de stem ming die het gebouw oproept met de verlichte ramen en de straatlantarens, gespiegeld in het water. Terwijl in de serie van Horree de nadruk op de stad ligt, komen haar inwoners aan bod in de bij dragen van Hans van der Meer, Taco Anema en Bertien van Ma nen. In Van der Meers foto's zijn het bijvoorbeeld de parkeer wachter en de slager, die in op het oog gewone momentopna men een beeld van het stadsle ven oproepen. Anema maakte een mooie serie van bestuurders, die hij op historische plaatsen portretteerde, al geeft zijn wijze van fotograferen aan dat het hem meestal niet in de eerste plaats om de herkenbaarheid gaat. Bertien van Manen brengt een kant van het studentenleven in beeld. In de door haar gemaakte groepsportretten van een 'meis jeshuis' en een 'jongenshuis' lijkt het of de tijd heeft stilgestaan, maar details verraden dat heden en verleden sterk met elkaar zijn verweven. Niet voor niets sieren Van Manens uitstekende foto's de omslag van het boek en het af fiche van de tentoonstelling. Paul den Hollander, Eric van der Schalie en Harry Sengers, drie fotografen, die al eerder in Leiden hebben geëxposeerd, la ten in de Waag zien dat zij be langrijke lijnen in hun werk ook in deze opdracht laten doorlo pen. De belangstelling van Van der Schalie voor de 'taal van de stilgezette beweging' spreekt ook uit dit recente werk, maar de omgeving is nu bepaald door ty pisch Leidse, historische loka- ties, zoals de Lakenhal en het zweetkamertje in het Academie gebouw. Het samenbrengen van deze elementen voegt nieuwe be tekenissen aan het werk toe. Harry Sengers, die momenteel een sólo-expositie bij Fotomania heeft, zocht ook in Leiden naar leegstaande gebouwen, zoals het slachthuis, waar het verleden sporen heeft nagelaten. Hannes Wallrafen grijpt om andere rede nen naar het verleden terug in zijn serie over de reünie van oud- werknemers van de Adler type machinefabriek. Door de voor bereidingen hiervoor en voor 'De Brand' heeft het werk van Wall rafen al volop de publiciteit ge kregen. Ook Wallrafen legt in zijn foto's een aantal betekenis sen, waarbij het begrip 'tijd' een rol speelt. Door de rijkdom aan details raak je niet snel uitgeke ken. Tijd en tijdloosheid, het erva ren van de tijd bepalen voor een deel de visies op Leiden die in De Waag gepresenteerd worden. Uit de opdracht aan de tien fotogra fen is een bijzondere verzame ling foto's voortgekomen die die bepaalde aspecten van Leiden op ongewone wijze in beeld brengt. De Verbeelding van Lei den is een bezoek zeker waard. NANCY STOOP. Europese première 'Nixon in China' in Muziektheater Edo de Waart. Regie: Peter Sellars. L reografie: Mark Morris. Decors: Adrienne Lobel. Kostuums: Dunya Ramicova. Ge zien in Het Muziektheater op 2 juni. Volgen de voorstellingen op 5,7,9,1113 en 15 ju- AMSTERDAM - Als "Nixon in China" de toeschouwer voor pro blemen stelt, dan worden die grotendeels veroorzaakt door de herkenbaarheid van de persona ges. Operabezoekers behoren immers tot de leeftijdsgroep, bij wie de namen van Richard, Kis singer en Mao meteen beelden je Regisseur Peter Sellars heeft daarop ingespeeld door de perso nages ook zoveel mogelijk op hun historische voorbeelden te laten lijken, maar dat wil nog niet zeggen dat "Nixon in China" een historische opera is geworden. Men kan zich zelfs afvragen, in hoeverre hij het gegeven serieus behandeld heeft. Hetzelfde geldt in feite voor de muziek van Adams. Wat begint als een gedra matiseerd verslag van Nixons bezoek aan China in 1972, loopt al snel uit op een muzikaal strip verhaal waaraan humor en zelf slapstick niet vreemd zijn. Nixon (een goede rol van Ja mes Maddalena) is een gefrus treerde onbenul die aan de lo pende band gemeenplaatsen te berde brengt, en zijn vrouw Pat (Carolann Page) een truttige bur gerjuffrouw die in het ene cliché na het andere belandt. Mao en vooral de filosofisch ingestelde Tsjoe en Lai komen er beter van af, maar Mao's vrouw blijkt een geëxalteerde actrice, door de componist veroordeeld tot de sa- tus van de coloratuursopraan, die haar emoties verpakt in vo caal showwerk. H«t ergste komt Kissinger eraf: zijn rol is die van de vrijwel zwijgende meeloper met enkele psychische storingen en contactproblemen. Bij deze vrije behandeling van de feiten speelt Adams zijn sterk ste troefkaart uit in de tweede ak te, als de Nixons een voorstelling van de Peking-Opera bijwonen. Nog afgezien van het feit dat de schurk in het stuk gespeeld wordt door dezelfde zanger die Kissinger voor zijn rekening neemt, blijkt het presidentiële echtpaar niet in staat toneel en werkelijkheid te onderscheiden. Als moderne Don Quichottes proberen zij een onschuldig meisje uit de handen van haar belagers te redden, maar op een manier die verraadt dat Adams toch zeker sympathie voor hen moet voelen. Ook muzikaal bereikt de opera daar zijn hoogtepunt, zij het op basis van een sterke Wagner-in- vloed. Voor verwijzingen is Adams niet bang, en dus bouwt hij een grootse, Wagneriaanse climax op vol brede golfbewe gingen. De vfsuele ondersteu ning daarvan is een balletscène die merkwaardig genoeg in cho- Nixon in China. Gisteren beleefde de opera in het Amsterdamse Muziektheater de Europese première. De voorstelling is een van de klapstukken van het Holland Festival. reografie eerder aan Moskou dan aan Peking doet denken. Pas in het derde bedrijf, als de personages in korte monologen of duetjes een visie op zichzelf geven, wordt er dieper gegraven. Alleen Kissinger doet daaraan niet mee: aan het begin van de akte gaat hij naar de w.c. en als hij daar al van enige eerlijkheid blijk zou geven, merkt de toe schouwer er in elk geval niets Komend uit de wereld van de "minimal music" heeft Adams muziek geschreven die soms ver re van minimaal is en die boven dien bewijst dat moderne com ponisten wel degelijk melodisch voor de stem kunnen schrijven. Dat hij daarbij uitvoerig verwijst naar het werk van anderen, is minder belangrijk dan het feit dat hij in de eerste twee bedrij ven nauwelijks verder komt dan makkelijk in het gehoor liggende consumptiemuziek, die een functionele ondergrond oplevert bij de toneelbeelden van Sellars. Als geheel is "Nixon in China" amusement op niveau, waarvan we ons echter moeten afvragen of het publiek over twintig jaar nog even enthousiast op rea geert. Nu is het de gang naar het Muziektheater echter ten volle waard, al was het alleen maar om te horen hoe voortreffelijk Edo de Waart en het Holland Festival orkest de partituur tot klinken brengen. PAUL KORENHOF In het NOS-programma 'Avondvoorstelling' wordt de verfilming van 'Nixon in China' vanavond uitgezonden. Tussen 20.30 en 23.25 uur zijn de beel den op Ned. 3 te zien. BOEDAPEST (AP) - De stoffelijke resten van de in 1945 in New York overleden componist Bela Bartok zullen naar zijn geboorteland Hongarije worden overgebracht, waar de componist op grootse wij ze zal worden herdacht. Bartok zal ruim 40 jaar na zijn dood, volgens zijn laatste wil, op Hongaars grond gebied worden (her)begraven. Bartok overleed in 1945 aan leu kemie en werd begraven op de Ferncliff-bergraafplaats in New York. Zij stoffelijke resten zullen nu een reis langs vijf verschillende landen maken, waar recitals en plechtige bijeenkomsten worden georganiseerd ter nagedachtenis aan de grote componist. De kist wordt begeleid door zijn twee zo nen. Bela Bartok junior, gepensio neerd ingenieur en woonachtig in Boedapest, maakte gisteren tijdens een persconferentie de details van deze bijzondere rondreis bekend. Hij zei dat hij en zijn broer Peter, die in New York woont, de tijd ge komen achtten om de laatste wil van hun vader ten uitvoer te bren gen "omdat wij zelf ook een dagje ouder worden." Bartok zal worden herbegraven waar ook zijn oude vriend en mede componist Zoltan Kodaly zijn laatste rustplaats heeft gekregen - op de Farkasret-begraafplaats in Boedapest. Teruggevonden schilderijen weer te zien AMSTERDAM (ANP) - De drie schilderijen die bijna twee weken geleden uit het Stedelijk Museum in Amsterdam werden gestolen en deze week door de politie werden teruggevonden, prijken vanaf mor gen elf uur weer aan de wanden van het museum. Het Stedelijk heeft dit gisteren meegedeeld. De drie kunstwerken van Jong kind, Cezanne en Van Gogh krij gen een prominente plaats in de erezaal - de grootste zaal op de bo- venetage - met andere werken van de deze kunstenaars en werk van Monet en Bonnard. De restauratieafdeling zal de schilderijen nog eens nauwkeurig onderzoeken op beschadigingen. Aan het schilderij van Cezanne is een kleine oppervlakkige bescha diging geconstateerd, die naar ver wachting niet meer voor zaterdag zal worden gerestaureerd. Op 22 juni worden de resten van Bartok opgegraven om op 25 juni met de Queen Elizabeth II naar En geland te worden verscheept. Van daar wordt de reis door Europa aanvaard. De stoet wordt op 5 juli in Hongarije verwacht. Dc kist met de resten van Bartok zal twee da gen in de ontvangsthal van de aca demie van wetenschappen in Boedapest staan. Op 7 juli zal de begrafenis plaatshebben, die recht streeks door de Hongaarse radio en televisie zal worden uitgezonden. MADRID (DPA) - Zes kostbare doeken van de Spaanse schilder Joan Miro (1893-1983), die begin april uit het museum van zijn naam in Barcelona gestolen waren, zijn weer terecht. Ze zijn in Spanje te ruggevonden, heeft de politie giste ren meegedeeld. Volgens de eerste berichten zijn de schilderijen, die niet verzekerd waren, niet beschadigd. Ze zijn ge maakt in de vroege periode van het surrealisme. Drie schilderijen zijn terugge vonden in de Centraalspaanse stad Palencia, de andere drie in de Cata laanse provincie Tarragona. Er zijn zeker twee Spanjaarden aangehouden, één in Barcelona en de ander in Italië, waar hij contact gezocht had met kunsthandelaars. De directeur van de Miro-stichting, Eduard Castellet. noemde het te rugvinden van de schilderijen "een wonder, want wij hadden niet meer geloofd dat dat nog zou gebeuren". De dieven hadden geprofiteerd van renovatiewerkzaamheden in het Miro-museum, als gevolg waar van de bewaking niet optimaal KUNSTVEILING Een olieverf schilderij van Foujita, een Japanse schilder die in 1968 in Parijs over leed, is woensdag op een veiling in Lyon verkocht voor ruim 900.000 gulden. Het gaat om "De jonge vrouw met poes" uit 1956. Op dezelfde verkoping bracht een reeks etsen van Foujita, die ne gen katten voorstellen, ongeveer 270.000 gulden op. Een gouache van de Franse schilder Chagall (1887-1985), met als titel "De oude dame en haar twee bedienden", ging in andere handen over voor een bedrag van 230.000 gulden. AMSTERDAM (ANP) - De Gouden Griffel 1988 voor het best geschre ven kinderboek is toegekend aan Toon Teilegen voor zijn boek "Toen niemand iets te doen had". Het gouden penseel voor de beste illustraties in een kinderboek gaat dit jaar naar Margriet Heymans voor haar werk in het boek "Anne- tje Lie in het holst van de nacht". De Stichting CPNB (Collectieve Propaganda van het Nederlandse boek) heeft dit gisteren in Amster dam bekend gemaakt. De gouden en zilveren griffels en penselen worden 11 oktober uitge reikt in het Van Goghmuseum in Amsterdam aan de vooravond van de kinderboekenweek. Dc Britse schrijver van onder meer kinder boeken Roald Dahl reikt de onder scheidingen uit. Met de gouden griffels en penselen wordt alleen oorspronkelijk werk bekroond. Werk van de schilder Corneille is tot 15 juni te zien in het ABN-kantoor aan de Geversstraat in Oegstgeest. Ook in het bankgebouw aan de Castellum- straat in Alphen is gedurende de eer ste twee weken van juni werk van de ze Nederlandse kunstenaar te bezich tigen. De exposities zijn samenge steld uit Corneilles werk van de laatste jaren, dat wordt gekenmerkt door het gebruik van felle, vrolijke kleuren. Corneille behoort tot één van de produktieve schilders van de Co bra-groep, die veertig jaar geleden ontstond. Een nieuw 'gezicht' in de etalage van de Stichting Beeld en Grafiek aan de Hooigracht. De beeldend kunstenaar Frank Berbée exposeert er sinds kort. De expositie duurt zes weken. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Verzameld en ge toond' over spaarpotten, t/m 26/6; te vens schilderijen en tekeningen uit eigen bezit, uit de periode 1850-1925, met o.a. Alexander Rosemeier, t/m 24/6; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, aquarellen en arabisch schrift van Esma Yigitoglu, t/m 26/6; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg 28, 'Nederland Onderste Bo ven', de archeologische rijkdom van ons bodemarchief, t/m 1/9; di. t/m za. 10-17 uur, zo 13-17 uur. Hooglandse Kerk, expositie van schilderijen, tekeningen en aquarel len van mensen die de kunst voorna melijk in hun vrije tijd beoefenen, tot 11/6; ma. 13-15.30 uur, di. t/m za. 11- 115.30 uur. Job Openbare Bibliotheek - Nieuwstraat 4, fototentoonstelling 'Arbeiders in Turkije - hun leven en strijd', eert overzicht van de arbeidersbeweging in Turkije vanaf eind vorige eeuw tot heden, tot 28/6. Art Tea House - Stille Mare 4, werk van Rene Alejandro Gutierrez, tot eind juni. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, schil derijen en tekeningen van Jan van der Ploeg, tot 29/6; wo. t/m za. 13.30-18 uur, zo. 14-17 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg 6, zwart-wit foto's (esthetische portretten) van choreograaf Hans van Manen, t/m 4/6; wo. t/m za. 13-17 uur. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vorm gevers tonen diverse ontwerpen, te vens presentatiemappen, do. 12-21 12-18 t i 12-17 v Stichting Beeld en Grafiek - Hoog landse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbezoek na afspraak, tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoonstelling van leden van Quin tus in de vorm van schilderij, druk, fo- '.o, tekening of beeld. 'Galerie van der Vlist - Botermarkt 3, Bernie Autsema en Bart Filet, schil derijen en zeefdrukken, tot 30 juni, di Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg 18-20, schilderijen en beelden van Evert van Hemert, t/m 26/6; vr. za. zo. 13.30-17.30 uur. Alphen Rhijnkade Elf - Rijnkade 11, kleuret sen van Hans Heijman, Elmar Gille en Henk Kastelijn, t/m 23/6; di t/m za 10- 17 uur, vr 10-21 uur. Hillegom Kunstgalerij Catharina - expositie Galerij Raadhuis - Nieuweweg 70, Janpeter Eilander met 'muurbro ches', t/m 24/6; ma. t/m do. 10-17 uur, vr. 10-12.30 uur, di. 18-20 uur. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoog- madeseweg, Joke Dallinga met zeef drukken, t/m 14/6; dag. 10-20 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny dag. behalve v Rijnsaterwoude Galerie De Barg - Woudsedijk 12, aquarellen van Coby Hoeneveld-Tön- jes, van 5 t/m 26/6; vr. za. zo. 14-16 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De toekomst van Rijnsburgs Verleden', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat 36, aquarellen van Betty Giltay-Erkelens en keramiek (o.a. sieraden) van Cees van Vliet, van 4 t/m 30/6; wo.do. 14-16 uur, za. 11-16 uur, di. 19-21 uur. Galerie De Pomp - Dorpsstraat 38, beeldenexpositie in de tuin t/m 4/6; Aad van der Lee met schilderijen, Emmie en Teun de Graaff - van der Lee met beeldhouwwerk (marmer, gietcement en arduin), van 4 t/m 30/6; woe. do. za. 14-16 uur, woe. 10-12 uur, Klassiek Het Toonkunstkoor Leiden geeft van avond een concert in de Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht. Er zullen werken worden uitgevoerd van Liszt, Haydn, Handel en Men delssohn. Het geheel staat onder lei ding van Hans v.d. Toorn. Aanvang 20.15 uur. Het Wassenaars Kamerkoor o.l.v. Rijk Jansen treedt zaterdagavond in de Dorpskerk op. Er zal een Engelse programma worden uitgevoerd met werken van o.a. Britten, Byrd, Purcel, Dowland en Elgar. Aanvang 20.00 Het vocale kerkmuziekensemble Ca- pella pro Cantibus geeft zaterdag avond een uitvoering in de St. Willi- brordkerk in Oegstgeest. Het pro gramma vermeldt composities van Purcell, Bach, Mendelssohn, An- driessen, Distier en Du rufle. Koor en orkest worden geleid door Theo To- bé. Aanvang 20.30 uur. Het Leids kamerkoor Lingua Musica treedt eveneens op zaterdagavond naar voren. Er zal in de Lokhorstkerk een programma worden uitgevoerd enerzijds van Engelse componisten als Purcell en Britten anderzijds van werk uit het Slavische taalgebied (Kodély en Bartok). De leiding berust bij Jan Heiting. Aanvang 20.15 uur. De Engelse organist Graham Scrog- gie geeft zaterdagmiddag een recital in de Hooglande kerk. Aanvang 13.30 De organist Hans Koolmees (Rotter dam) bespeelt zaterdagmiddag het or gel van de Hartebrugkerk. Aanvang 15.00 uur. Pop In het LVC (Breestraat) treedt zater dagavond de Engelse band The Men They Couldn't Hang op. Na goed ver kochte lp's als 'Night if a thousand candles' en 'How green is the valley' toert de groep al enkele jaren succel- vol door Europa en Engeland. De band, die onlangs een nieuwe lp op de markt bracht, getiteld 'Waiting for Bonaparte', heeft door de jaren heen •een geheel eigen stijl ontwikkeld, ge ïnspireerd door enerzijds punk en an derzijds traditionele folk. Aanvang 22.00 uur. (Op het zoldercafé van het LVC speelt vanavond de groep Caught in the act,'aanvang 23.30 uur). De groep Cachibache brengt zater dagavond in de Droomfabriek (Oude Singel) latijns-amerikaanse muziek ten gehore. De groep is geinspireerd door de Candombe, Uruguaanse mu ziek als samenvoegsel van Spaanse gitaarmuziek en Afrikaanse ritmren. Aanvang 21.30 uur. (Vanavond is het swingen gelazen op discomuziek van alle tijden, aanvang 21.30 uur). The Men They Couldn't Hang, zaterdagavond in het LVC. Leidse Schouwburg za 4, 20.15 uur; in kader van het 10-ja- rig jubileum van Jazz on Sunday: concert Netherlands Concert Jazz Band olv Henk Meutgeert, mmv tal van prominente jazzmussici. Microtheater zo 5, 14.00 uur; kindervoorstelling 'Het Duinkonijn' door poppentheater Thije. Haghe olv Bauke van der Meer met 'Djamileh' van Bizet. wo 8, do 9, 20.15 uur; Nederlands Volkstoneel met. 'Oud Speelgoed' van Chiem van Houweningen, met o.a. Carry Tefsen. Circustheater zo 5,15.00 uur; Jazz Dance Studio Na- tva met: 'De wondere wereld van Ali- Koninklijke Schouwburg vr 3, 20.15 uur; Haagse Comedie met 'Happy End' van Dorothy Lane, met o.a. Michael van Buuren, Lucas Die- tens, Guido Jonckens. Muziektheater vr 3, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Alain Lombard, mmv solisten en Ne derlands Concertkoor, 'Symfonie 8 en 9' van Van Beethoven, vr 3. ma 6. wo 8, do 9.20.15 uur; Neder lands Dans Theater met 'Kaguyahi- me' van Jiri Kylian op muziek van Maki Ishii. za 4, 20.15 uur; Orkest van de XVllle eeuw olv Frans Bruggen, werken van Mozart en Van Beethoven. Nederlands Congresgebouw di 7. 20.15 uur; optreden Michel Fli- gain et sa Compagnie. di, wo, do. 20.15 uur; Xian Ballet met: 'The soul of the terra cotta army'. Concertgebouw vr 3, 20.15 uur; Orkest van de 18e eeuw olv Frans Bruggen, werken van Van Beethoven en Mozart, zo 5,20.15 uur; HF Barbara Hendricks sopraan, Andras Schiff piano, Haydn, Mozart, Wolf, Mendelssohn, Mahler, ma 6,20.15 uur; Dietrich Fischer Dies- kau bariton, Hartmut Holl piano, Schubert-Goethe-Liederen. woe 8, 21.00 uur; Blazers van het Or kest van de 18e eeuw olv Frans Brug gen W.A. Mozart-programma. C.C. Amstelveen za 4,19.30 uur; Muziekschool Amstel- veen-balletafdeling olv Gemma Huis man, Margriet van Olden mmv Ton- nie Verhulst piano, ensembles orkes ten, popgroep. do 9. 20.15 uur; Cursisten Wladimir Studio's 'Keep on dancing' mmv Wla dimir Dancers. Muziektheater di 7 en do 9, 20 00 uur; HF De Neder landse Opera 'Nixon in China' van Adams mmv Holland Festival Orkest olv Edo de Waart, het Nationale Bal let, het Nederlands Saxofoon Kwar tet. vr 3 en za 4, 20.15 uur; HF Ballett Frankfurt 'Impressing the czar'. For- sythe/van Beethoven, Willems, Crossman-Hecht, Stuck Nieuwe dc la Martheatcr vr 3 en za 4. 23.00 uur. Teatro del Alba 'Severa vigilancia van Jean Genet, woe 8 en do 9, Teatro del Norte 'Viaje al profundo norte'. Stadsschouwburg vr 3 en za 4. 20.15 uur; De Appel met 'Ghetto' van Joshua Sobol di 7 en woe 8. 19.30 uur; Wiener Bur gertheater 'Mein Kampf De Doelen woe 8, 20.15 uur; Show Michael Fu- gain. Luxorthcatcr za 4 en zo 5, van 16.00 tot 16.00 uur; Ca baret Marathon. Theater Zuidplcin do 9, 20.15 uur; 'Evita' van Tim Rice en Andrew Lloyd Weber, musical, ge bracht door Koninklijk Ballet van Vlaanderen. i .r'.', Tfl The Terra Cotta Army of the First Emperor, van 8 tl 19 juni in Carre in Amster lam en van 24 juni t/m 3 juli in het Circustheater in Scheveningen. (foto pr

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 25