Lendl legt het af tegen Svensson Graafschap helpt MW een handje Oranje arriveert als eerste Mottet klimt naar leiding in Dauphiné Het gelijk van Druppers Demonstranten leggen Giro stil Graf en Zvereva eerste finalisten op Roland Garros VRIJDAG 3 JUNI 1988 PAGINA 17 Nu al promotie naar eredivisie ROOSENDAAL (GPD) Eindelijk is een vurige Maastricht se wens in vervulling gegaan. Met ingang van het komende seizoen maakt MW zijn rentree in de eredivisie. Dankzij De Graafschap, dat concurrent Vitesse naar een nederlaag speel de, maar zeker ook dankzij Hans Vincent, die een aandeel in alle drie Maastrichtse doelpunten had, werd MW één wed strijd voor het einde van de na-competitie al onbereikbaar voor de ploeg uit Arnhem. De nauwelijks honderd meegereis de Limburgse supporters namen in Roosendaal alvast een voorschot op de promotie-festiviteiten. Luid ruchtig namen ze na afloop bezit van sportpark De Luiten en even luidruchtig verkondigde oefen- meester Frans Körver dat de eerste plaats in de na-competitie bij de juiste ploeg terecht was gekomen. „Let op," voorspelde een opti mistische Körver, „MW gaat vol gend seizoen van zich doen spre ken in de eredivisie. Ik heb deze groep nu twee jaar bij elkaar en ik ben er van overtuigd dat er met de ze selectie iets moois kan groeien. Zeker als we straks ook nog eens over Uitman (ex-Feyenoord) en De Jong (ex-Roda JC) kunnen be schikken". Maar zelfs met die twee aankopen lijkt de vraag nog altijd gewettigd wat de Limburgers in feite in de eredivisie hebben te zoe ken, behalve dan het fraaie gereno veerde stadion. „We hebben het tegen RBC deze competitie altijd al moeilijk ge had", zocht Körver naar een ver klaring voor het feit dat MW het eerste uur volkomen vastzat. „Zelfs die wedstrijd die we thuis met 3-0 wonnen, konden we niet echt loskomen van die Brabantse ploeg." RBC is evenwel een modale eer ste divisieclub die dankzij een eindsprint de na-competitie haal de. Niet te vergelijken met ploegen als Haarlem, Roda JC of Sparta, welk niveau de Limburgers den ken te kunnen realiseren. Positief gesprek tussen Van Basten en Michels DOSSELDORF (ANP) - Als eerste van de zeven bezoekende teams is het Nederlands elftal in Westduits- land gearriveerd voor de eindronde om het Europees kampioenschap. Na een bustocht van twee uur van Zeist naar Mettmann bij Dus- seldorf nam de groep zijn intrek in hotel 'Gut Höhne'. De meeste spe lers toonden zich tevreden met het luxueuze onderkomen. Kok Her man van den Hengel, die ook tij dens de wereldtitelstrijd in 1974 de maaltijden van het Nederlands elf tal bereidde, was vooruit gereisd om de nodige inkopen te doen. Marco van Basten, de voorlopig gepasseerde aanvaller van het Ne derlands elftal, heeft gisteren een positief gesprek gehad met bonds coach Rinus Michels. Van Basten wilde gisteravond na de eerste veldtraining van de Nederlandse selectie op het hotelterrein in Mett mann weinig kwijt over het onder houd. Hij ontkende na de interland Frank Verbeek van MW (links) probeert zijn tegenstanders Marlon van der Sander en Peter Pijpers te verschalken. (foto anp) ANN CY (AFP) - De Fransman Charly Mottet heeft gisteren de lei ding in de Dauphiné Libéré geno men. Mottet, vorig jaar winnaar van de etappekoers, zegevierde in de vierde rit. Hij was de snelste in een etappe over 178 kilometer van Bourgoin naar Annecy. Mottet neemt de leiding in de algemnee rangschikking over van zijn land genoot Christophe Manin. De machtsgreep van Mottet moet hem in staat stellen zijn pres tatie van vorig jaar te herhalen. De Fransman volgde letterlijk het door zijn ploegleider Cyrille Guimard opgestelde plan. Hij sloeg zijn slag tijdens de beklimming van de Grand-Colombier, een ge duchte puist, waarvan het stij gingspercentage tot twintig op loopt. Met een voorsprong van ruim drie minuten kwam Mottet alleen in Annecy aan. De sprint van de hoofdmacht werd een prooi voor de Canadees Steve Bauer. Laurent Fignon, tweevoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk, kwam met een achterstand van bijna een kwartier (13.45) over de streep. De eerste aanval in de rit van gis- PARIJS (GPD) Een sfeer van hevig protest is Ivan Lendl noodlottig geworden op Roland teren kwam op naam van de_Co- Garros Terwijl een groep bij de communistische vakbond CGT aangesloten arbeiders aan de Angst Körver erkende: „Die angstvoor RBC zat er kennelijk toch in. De hele eerste helft waren we te bang om te voetballen. Pas nadat RBC op een 1-0-voorsprong waren geko men, werd er wat steviger aan de bel getrokken. EA dat geeft toch hoop. Ook onder druk -we moesten nu eenmaal winnen- toonde dit MW aan te kunnen voetballen." Nog geen week geleden had RB- C's oefenmeester Epi Drost collega Bert Jacobs van Vitesse beloofd dat de Roosendaalse ploeg zijn sportieve verplichtingen voor de volle honderd procent zou nako men. De honderd procent werd evenwel niet gehaald. Na het 1-5- debacle afgelopen zondag tegen Vitesse was Drost er wonderwel in geslaagd de accu van de Roosenda lers toch weer op te laden; het stuurmechanisme van de RBC- trein was en bleef defect. Zonder de geblesseerde Voets (ook Ker- stens ontbrak, wegens ziekte) bleef alle creativiteit uit. Maar zelfs met dat sobere spel- concept had MW een uur lang de handen meer dan vol aan RBC, dat zelfs als eerste ploeg een treffer aan kon laten tekenen. Tebbens rond de een vrije trap van Van Bijster- veld met het hoofd af. In een tijdsbestek van nog geen twee minuten sloeg MW toe. Of liever gezegd: sloeg Hans Vincent toe. Tot twee keer toe profiteerde de lepe Brabander (in de 72e en de 74e minuut) van organisati'efouten in de Roosendaalse afweer en zette hij in zijn eentje met twee treffers MW met een been in de eredivisie. De volledige overstap naar Neder landse hoogste voetbalafdeling kwam ook op naam van Vincent. Vier minuten voor tijd (de naar Wil lem II vertrekkende Brugel was na een applauswissel vervangen door Van Campenhout) lepelde Vincent de bal vanaf de rechtervleugel voor de voeten van de vrijstaande Ver beek: 1-3. AMSTERDAM (ANP)- Atleet Rob Druppers heeft het kort ge ding tegen frisdrankenprodu cent Raak, hoofdsponsor van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie, gewonnen. Raak mag het portret of de naam van Drup pers niet meer zonder zijn toe stemming gebruiken. De ander half miljoen flessen frisdrank, met Druppers op het etiket in een reclame voor sportkleding, die inmiddels al in omloop zijn hoeft Raak echter niet terug te halen, aldus het vonnis van de Amsterdamse rechtbankpresi dent mr. Asscher. Het geschil tussen Druppers en Raak ontstond toen Raak zon der zijn toestemming een recla me-actie voor sportkleding be gon. Een foto van het hoofd van Druppers met daaronder het li chaam van een ander gekleed in de sportkleding van Raak werd gebruikt op etiketten van fris drankflessen en in folders. De Utrechter had daar bezwaar te gen omdat hij contractueel aan een ander merk sportkleding is gebonden. Sinds februari dit jaar bestaat tussen Druppers en Raak een ar beidsovereenkomst waarbij Druppers 'assisterende verkoop bevorderende activiteiten voor de Raak-produkten' zou doen. Het gebruik van het portret en de naam van de atleet valt echter niet binnen de grenzen van die contractuele relatie, aldus de rechter. Raak had eerst toestem ming aan Druppers moeten vra gen. Nelli Cooman heeft in haar eerste internationale 100-meter- wedstrijd van het seizoen moe ten buigen voor de Bulgaarse at lete Anelia Nuneva. De Rotter damse noteerde gisteravond tij dens wedstrijden in Zagreb 11,23 seconden. Met 10,92 seconden bracht Nuneva de beste tijd van het seizoen op de klokken. Om zich te verzekeren van een startplaats voor de Olympische Spelen moet Cooman ten minste één keer 11,10 seconden lopen. Haar Nederlands record, dat da teert van de Europese titelstrijd in Stuttgart (1986), staat op 11,08 seconden. De Westduitser Peter Bouschen heeft zich na wedstrij den van gisteren in Düsseldorf aan het hoofd van de wereld ranglijst bij de hinkstapspnn- gers geplaatst. Bouschen, vorig jaar zevende bij de wereldtitel strijd in Rome, kwam tot 17,43 meter. Het was een evenaring van de beste prestatie van het seizoen die op naam staat van Alexander Kovalenko uit de Sovjetunie. lombiaan Luis Herrera en de Belg '-"J v-unniiumouDv-nc van.uuiiu ^ui dcuigebiuLtui uiueiueib aan ue Claude Criquielion. Op acht kilo- Avenue de la Porte d'Auteuil luidruchtig demonstreerden om loonsverhoging af te dwingen, sneuvelde de wereldkampioen en veelverdiener op het court central doordat zowel Jonas Svensson als een spier in de borst te veel tegenstribbelde: 7-6, 7-5, 6-2. Criquielion. Op acht kilo meter voor de top van de Colom- bier - tijdens de bevoorrading - rea geerde de ploeg Guimard met een geplande actie. Alleen Herrera kon gelijke tred houden met de gelarr tet in de afdaling ontvluchtte. Her rera moest zich evenals de sterk klimmende Spanjaard Mariano Sanchez laten terugvallen in de grote groep. De Brit Gary Baker heeft giste ren de vierde etappe van de Milkra- ce gewonnen. De Pool Marek Ko las, die als derde eindigde, is de nieuwe leider in de algemene rang schikking. Baker was de snelste in de sprint van een groepje van drie, waarvan ook de Amerikaan Chris Bailey deel uitmaakte. De Noord- wij kerhouter Martin Kokkelkoren werd in een volgende groep op twee en een halve minuut achtste. De wielerronde voor liefheb bers van Rijsenhout is gisteravond verloor, zich niet bij de sterkste vier in een Grand-Slamtoernooi sloeg. Met name op het Franse gravel voelde de Tsjech zich danig in zijn element: vier finaleplaatsen in successie en driemaal de hoofd prijs. Maar nog geen dag nadat de titelverdediger de fysieke gesteld heid van John McEnroe in twijfel had getrokken, liep hij zelf een blessure op. „Waarschijnlijk tegen het einde van de tweede set", dacht de zwaar teleurstelde Lendl. „Die wilde ik per se winnen en ik heb me toen wat moeten forceren". Daarbij scheurde of verrekte - vandaag wordt hij nader onderzocht - de Oosteuropeaan een spier in de rechterborst. „Het was een vreemd een prooi geworden voor Swifter gevoel, soms deed het pijn, soms Piet Kralt. De Caba-renner betoon de zich op overtuigende wijze de rapste in de spurt van het uitge dunde peloton. De tweede plaats ging naar de Haarlemse zegeko ning Ron Bakker, met Swifter Ri chard van Kempen, nationaal kam pioen Rob van Hoek en Pieter Eve- lein op de respectieve plaatsen drie, vier en vijf. niet. Maar aan opgeven heb ik geen moment gedacht. Er zijn hier wel meer vreemde dingen gebeurd. Ik hoopte op een wonder, dat de be handeling zou gaan werken (Lendl werd tot twee keer toe met ijsspray bespoten, red) of dat hij zou instor ten". Jonas Svensson gaf echter geen krimp, waarmee hij na Mats Wilan- der de tweede Zweed werd in de halve finales op Roland Garros, een unicum in de historie van de open Franse. Svensson treft van daag Henri Leconte, die het pu bliek gisteren in extase bracht door de Rus Andrej Tsjesnokov met op vallend veel gemak te verslaan: 6-3, 6-2, 7-6. Voor de 21-jarige Svensson („dit is het mooiste moment uit mijn carrière"), nog nooit eerder bij de laatste acht in een Grand Slam, een absolute doorbraak. Onorthodox De Scandinaviër baarde eerder opzien tegen zijn landgenoten Nyström en Carlsson, zevende ge plaatst, die hij beiden na vijf sets versloeg. Hoewel Lendl die partij en had geanalyseerd („hij speelt heel onorthodox op gravel; als hij niet zo vaak scoort, zou je denken dat het puur geluk was") kon de beste ter wereld ook tot zijn kwetsuur geen passende repliek vinden. De prestatie van Svensson louter toeschrijven aan Lendls li chamelijke ongemak zou de blon de tandartszoon ook danig te kort doen. De nummer 21 in het ATP-klas- sement is, net als Edberg, een bui tenbeentje in de Zweedse school en kan eigenlijk op alle speelopper- COLLE DON BOSCO (ANP) - De elfde etappe van de Giro, door de renners als rustdag inge last, is gisteren in het niets geëin digd. Op minder dan twee kilo meter voor de eindstreep werd de wedstrijd geneutraliseerd door koersdirecteur Vincenzo Torriani. De baas van het spul speelde daarmee in op een actie van arbeiders en milieuactivis ten, die dreigden de aankomst te verstoren. Torriani, die. in deze wedstrijd werkelijk niets be spaard blijft, nam zijn beslissing, na advies van de politie, om niet met zijn ronde opnieuw in een chaos te belanden. In de laatste kilometers volg den de ontwikkelingen elkaar even snel op als de Zwitser Wer ner Stutz zijn voorsprong dreig de te verspelen. Eerst werd het veld meegedeeld dat de eindstreep duizend meter naar voren zou worden gelegd om de demonstratie te ontlopen. Kort daarop werd de coureurs ge vraagd hun snelheid omlaag te brengen in verband met een blokkade op de weg en daarna werd de wedstrijd afgevlagd om dat de demonstranten de renners tegemoet kwamen. In de omgeving van Colle Don Bosco wordt het riviertje de Bor- mida vervuild door een che misch bedrijf. Het water is echter nodig voor de landbouw en daar om wordt overwogen de fabriek te sluiten. Dat zou vergroting van de werkloosheid in de regio bete kenen. Voorlopig zit de land bouw met het probleem van een verminderende afname van de produkten, waarvan wordt ver moed dat zij met vuil water zijn besproeid. De actiegroep wilde de wed strijd vlak voor de streep tot stil stand brengen en kort voor de aankomst was de weg inderdaad volledig geblokkeerd. Op dat moment nam Torriani zijn be sluit de eindstreep naar voren te leggen. De aanwezige politie macht - nimmer waren zoveel Carabinieri in de buurt van de eindstreep als gisteren - greep niet in bij de demonstratie, die van te voren was aangekondigd in de regionale kranten. Laaiend Het tot rust gebrachte peloton en publiek ontmoetten elkaar in de buurt van het doek dat de laatste kilometer aangaf. Daar gebeurde echter niets, waarna een handjevol toch maar besloot te gaan sprinten. Guido Bontem- pi, de gedoodverfde winnaar was laaiend. „Er kan onmogelijk een uitslag zijn. Twee kilometer voor de streep wordt de wedstrijd af gevlagd en dat kan niet meer on gedaan worden gemaakt". Paolo Rosola, de winnaar van woens dag, sprintte als eerste onder het doek van de laatste kilometer door, om op alle eventualiteiten te zijn voorbereid en meldde zich ook keurig bij de dopingcontro le. De woede van Bontempi en de spurt van Rosola waren overbo dig. Vincenzo Torriani legde de be slissing over de gevolgen van het onderbreken van de wedstrijd in handen van de jury. Het besluit was dat alle renners een tijd kre gen toebedeeld van 6 uur 10 mi nuten en 57 seconden, met uit zondering van de Amerikaan Knickman (6.14.31), die op het moment van het afbreken op achterstand lag. Torriani maakte bekend dat het voor de etappe bestemde prijzengeld gelijkelijk over de renners verdeeld zal worden, maar dat er twee eerste prijzen, van iets meer dan 2000 gulden, zullen zijn. Die extra eerste prijs wordt toegekend aan Werner Stutz. vlakten goed uit de voeten. Dat liet hij bijvoorbeeld vorig jaar zien tij dens de US Open, waar hij de laatste zestien haalde, en ook dit seizoen toont Svensson, die op Rol and Garros alweer zijn tiende toer nooi afwerkt, zich een behoorlijk allrounder. Cash stuitte hem pas in de vierde ronde van de open Australische en in Rotterdam zorg de Svensson voor een sensatie door Connors uit te schakelen, waarna Mecir in de halve Finales te sterk was. De uitschieter kwam in Metz, waar Svensson zijn derde GP-toer- nooizege boekte ten koste van Schapers. De overgang naar gravel verliep aanvankelijk moeizaam. De geboren Gothenburger verloor zo wel in Monte Carlo als Hamburg zijn eerste partij, waarna in Mün- chen de ommekeer kwam. Svens son moest na de finale weliswaar Perez-Roldan feliciteren, maar „daar heb ik mijn zelfvertrouwen weer teruggekregen. Ik kwam er toen achter dat ik zelf het initiatief moet nemen en meer moet naden ken over mijn tactiek. Nu ren ik ook niet meer alleen naar het net voor de lol, zoals voorheen". Tegen Lendl, die op Roland Gar ros achttien partijen ongeslagen was gebleven en in 1979 voor het laatst in drie sets was geklopt (door Gerulaitis), klopte het plan de cam pagne van Svenssons coach Tim Klein tot in de puntjes. Deze in Zweden woonachtige Westduitser, wegens vliegangst alleen in Europa aan de zijde van zijn pupil te vin den, droeg Svensson op de favoriet in verwarring te brengen. Versnellen „Eerst trage, zachte ballen spe len om hem op zijn gemak te stel len en dan ineens versnellen, de aanval zoeken. Want als je Lendl constant onder druk zet, wordt hij steeds sterker", herhaalde Svens son de woorden van Klein later. Lendl kreeg in de tweede spelreeks nog wel twee setpoints, maar ver der liet de slimme Zweed het niet komen. Eerder dan gepland ver trekt Lendl daarom naar Engeland om zijn voetenwerk op gras bij te spijkeren. „Ik neem geen rust, want ik wil beslist niet onvoorbereid aan Wim bledon beginnen. Het wordt ge woon een kwestie van buigen of barsten. Misschien ben ik over 31 dagen wel de gelukkigste man ter wereld of zit ik over zeventien da gen zwaar teleurgesteld in het vliegtuig naar huis". Terwijl de demonstratie voor de hoofdingang van Roland Garros in volle gang was en een geluidswa gen met megafoon een enorme hoeveelheid decibels produceerde („dat geschreeuw was wel storend, maar de muziek klonk leuk", sprak Lendl), werd de ongenaakbaar ge achte gravelkoning pijnlijk ont troond. Een mooi 'succes', ook voor de protesterende arbeiders, die het tenniscomplex, waar het prijzengeld dit jaar met dertig pro cent is verhoogd tot bijna vier mil joen dollar, als de ideale locatie za gen om hun looneisen kracht bij te zetten. Per slot van rekening is 'im port-Amerikaan' Lendl, ooit een kameraad, de duidelijkste expo nent van het tenniskapitalisme. Revanche Steffi Graf heeft Gabriela Sabati- ni op niet mis te verstane wijze dui delijk gemaakt dat zij en niemand anders het vrouwentennis momen teel beheerst. De achttienjarige Westduitse nam gisteren op Rol and Garros revanche voor de twee nederlagen die ze dit jaar tegen Sa- batini leed: 6-3, 7-6. Graf, die de on derlinge balans met 12-2 leidt, staat daardoor voor de tweede achter eenvolgende keer in de finale in Parijs. De zwaar favoriete titelverdedig ster, in 1987 te sterk voor Navratilo- va, staat morgen op het court cen tral tegenover Natalja Zvereva. De r Lendl zichtbaar Russin ontdeed zich gisteren in een gevecht op leven en dood van de ongeplaatste Australische Nico le Provis (6-3, 6-7, 7-5). Dat de zenu wen de beide tieners door de keel gierden, moge blijken uit het feit dat eerst Zvereva in de tweede set op matchpoint kwam, waarna Pro- vis in de derde hetzelfde gebeurde. Paul Dogger versloeg in het jeugdtoernooi de Australiër, num mer 142 op de ATP-lijst en begin dit jaar in Adelaide te sterk voor Schapers, in twee sets: 7-5, 6-2. De zestienjarige Dogger bereikte zo de kwartfinales in het jeugdtoernooi. Nederlands succes was er ook in het gemengd-dubbelspel. Morgen zal in ieder geval een nationaal koppel de finale betwisten. Manon Bollegraf en Tom Nijssen, gisteren te sterk voor het duo Nagelsen-For- get, treffen vandaag in de halve fi nales namelijk Brenda Schultz en Michiel Schapers. Laatstgenoem den versloegen Barg en Korita in twee sets. tegen Roemenië van woensdag avond gedreigd te hebben niet mee te gaan naar Westduitsland voor de eindronde om het Europees voet balkampioenschap. De 23-jarige aanvaller van AC Milan is in de eerste elf dagen van de voorbereiding op de Europese titelstrijd ontstemd geraakt over zijn positie binnen de selectie. Mi chels heeft voor de bezetting van de voorste aanvalspositie gekozen voor Johnny Bosman. De voor die plaats gepasseerde Van Basten werd bij wijze van experiment ge bruikt op de linkervleugel. Na en kele mindere beurten staakte Mi chels dat experiment en koos voor de PSV'er Vanenburg op die posi tie. Van Basten, die overigens te gen de Roemenen nog een keer op die vleugelpositie werd getest, zou uit het oogpunt van tactiek te wei nig meeverdedigen aan de zijkant. Over publicaties in Nederland, dat hij door zijn vertrouwensman Johan Cruijff weerhouden was van een vertrek uit de selectie, mom pelde de duidelijk geïrriteerde Van Basten gisteravond: „Ze zijn gek". Met een dergelijke onbezonnen ac tie zou de jeugdige miljonair een groot aandeel in de mogelijke pre mie van maximaal 85.000 gulden verspelen. Van de kwakkelende spelers in de Nederlandse selectie verklaarde John van 't Schip eindelijk vrij te zijn van zijn rugpijn. Ruud Gullit kon weer trainen. Hij had volgens bondsarts Frits Kessel geen last meer van de enkelblessure, die hem woensdagavond tegen Roe menië aan de kant hield. Jarig Arnold Mühren hoefde gister avond bij de eerste zeer pittige trai ning in Mettmann, de pleister plaats van Oranje in Westduits land, niet aan te treden. De Volen- dammer mankeerde lichamelijk helemaal niets. Michels had hem vrij gegeven om de voorbereidin gen voor zijn verjaarsfeestje te tref fen. Mühren werd gisteren 37 jaar. Hij is met die leeftijd de op twee na oudste deelnemer aan de Europese titelstrijd. Slechts de Deense libero Morten Olsen (38) en de Engelse doelman Peter Shilton (38) over treffen hem in jaren. Na de inter landwedstrijd van woensdag teven Roemenie is Hans van Breukelen binnen de Nederlandse voetbalse lectie de speler met de meeste 'caps' achter de naam. Van Breuke len heeft 35 interlandwedstrijden op zijn conto, Ruud Gullit, tegen Roemenië geblesseerd aan de kant, heeft 34 landenwedstrijden ge speeld. Van Breukelen 35, Gullit 34, Rijkaard 26, Van Tiggelen 24, Ronald Koeman 23, Vanenburg 22. Van Basten 19, Mühren 18, Van 't Schip 16, Kieft 15, Wouters 14, Bos man 12, Erwin Koeman 10. Suvrijn, Winter en Van Aerle 6, Hiele en Troost 4, Kruzen 3, Koevermans 1, Menzo 0. Feyenoord aast op Rob Jacobs ROTTERDAM (GPD) Excelsior is op voorhand niet bereid de door Feyenoord begeerde Rob Jacobs van zijn contractuele verplichtin gen te ontheffen. „We houden Ja cobs in principe aan zijn overeen komst", voorspelt secretaris Nol Braams jr. „Het lijkt me logisch, dat we niet staan te trappelen hem op dit ongunstige ogenblik te laten gaan. Onze totale organisatie is ge richt op Jacobs. De selectie wordt voor volgend seizoen overeenkom stig zijn ideeën samengesteld. Op zijn advies zijn er spelers afgevoerd en al amateurs aangetrokken". Voor vandaag heeft Feyenoord een afspraak gemaakt met Excel sior, waaraan Rob Jacobs zich on langs voor twee jaar contractueel verbond. Volgeqs de Feyenoord- leiding past Jacobs uitstekend in de nieuwe organisatie, waarin Hans Kraay de verantwoordelijke technische man wordt. Het veld werk zal Kraay delegeren aan de te benoemen trainer. „Kraay moet er voor zorgen dat we weer een elftal krijgen dat mag worden gezien. Dat zal best luk ken, we hebben het volste vertrou wen in hem", aldus voorzitter Ge rard Kerkum. „Het probleem is om een trainer te vinden. De meesten zijn al onderdak". Voor Jacobs betekent een over gang naar de Kuip een sportieve promotie. „In Nederland zijn er drie, vier clubs waar iedere trainer wil werken. Daar hoort Feyenoord ook bij. Ik heb er als jongen van 19 mijn eerste contract getekend. Ik ben altijd Feyenoorder gebleven. Het zou fantastisch zijn wanneer ik er nog eens als trainer terecht kom". VRUDAG 16.10-16.45 BBC 1: First on the Gird do cumentaire over autocoureurs in de nieu we formule-I voor nieuwkomers 17.00-19.05 BBC 2: Sport: verslag van de paarderennen om de Nations Cup in Hickstead. golf en cricket. 18 00-18.25 Ned 2 Sporl 21.00-22.00 Super: NBA Basketball ■87/88 22.35-22.40 Super: Voetbaluitslagen. 22.40-23.40 Super: Sportworld hoogte punten uit het verleden en het heden. 23.00-23.30 Did 1: Sportschau. 23.30-23 55 Ned 3: Studio Sport: samen vatting van de vandaag gespeelde wed strijden tijdens de Open Franse tennis kampioenschappen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17